Reklama

čtvrtek 3. května 2018

Přehled zpráv – RusVesna 1.5.2018

3.5.2018 NWOO
Web NewWordOrderOposition uvádí přehled zpráv, otištěných na ruském informativním webu Ruské Jaro (Russkaja Vesna), který již několik let sleduje mj. i každodenní dění na Ukrajině.
Na snímku vlevo je americká protitanková raketa Javelin, aktuálně dodávaná na Ukrajinu, od které si ukrajinští náckové slibují "vítězství nad ruskými okupanty".


1; Ukrajinské ministerstvo obrany prozradilo, kdy ukrajinská armáda začne využívat Javeliny. Ministr také vyjádřil vděčnost prezidentům Ukrajiny a USA Petru Porošenkovi a Donaldu Trumpovi.

2; V Nikolajevu tečou po ulicích fekálie, asfalt se boří pod nohama. V tuto chvíli obkládají lidé své domy pytli s pískem, aby je nezatopily splašky valící se z kanalizace.

3; Britové se omlouvají Rusku za své šílené politiky. Obyvatelé Velké Británie píší o svých pocitech trapnosti, které jsou vyvolány pokusem jejich politiků démonizovat Rusko.

4; Ve světě začaly protesty proti rusofobním represím kvůli informaci, že „ruskou vzpouru“ bude potlačovat specnaz z USA.

5; Zoufalá situace v amerických školách donutila učitele vyjít do ulic. Učitelé ve státech Arizona a Colorado zorganizovali masové demonstrace na znamení protestu proti nízkým mzdám.

6; Jsou Ukrajinci a Doněčtí nepřátelé? Byl proveden průzkum mínění v Doněcké republice. Průzkum byl dělán na jeden záběr, což vylučuje sestříhání záznamu nebo jiné pokusy zkreslit názor respondentů. V Doněcké republice necítí nepřátelství k obyčejným lidem, nýbrž k politickému vedení země.

7; Rusko je povinno odevzdat most. Věří vůbec v Kyjevě vlastním výhrůžkám? Čubarov navrhl sebrat Rusku Krymský most.

8; Ukrajinští nacisté nelidsky zmlátili v Kyjevě aktivistu – pravoslavného lékaře-kardiologa. Zbití Lukjanina má na svědomí Washington, vyplývá z prohlášení Svazu Pravoslavných Bratrstev.

9; Řízený chaos v Arménii. Rozdělí si zemi Turecko a Ázerbajdžán? O tom, jaká budoucnost čeká sousední zemi zachvácenou demonstracemi, uvažuje novinář Vladimir Dobrynin.

10; Jak specnaz FSB zlikvidoval šílené teroristy Islámského státu. Byly zveřejněny záběry ze speciální operace v Dagestánu.

11; Ruský revanš nazrává v nitru národa. Obnovení Jednotné Ruské říše je osudově nutné stejně jako příchod dalšího ročního období.

12; Nacismus minus elektrifikace. Teror jako způsob řízení státu. 28. dubna pořádali nacionalisté ve Lvově na počest 75. výročí vytvoření divize SS Galizien „Pochod velikosti ducha“.

13; Vojenská tajemství. O Trumpových „chytrých raketách, zajatých teroristech a odvetném úderu na USA. Šéfredaktor časopisu Nacionalnaja oborona Igor Korotčenko probral otázky národní bezpečnosti s Dmitrijem Linterem.

14; Chcípající ukrajinské dělostřelectvo. Celé ukrajinské dělostřelectvo je starobylé a v tom nejhorším smyslu slova sovětské. Ale hlavní problém je jinde. Ukrajinský vojensko-průmyslový komplex není schopen samostatně vyrobit raketové komplexy, raketomety ani minomety. V nejlepším případě dokáže sem tam něco opravit.

15; National Interest označil hlavního nepřítele USA. A není to Rusko ani Čína, nýbrž nesplatitelný vnější dluh USA.

16; USA dokončily operaci proti Islámskému státu v Iráku. Američané už uzavřeli štáb operativních vojsk v Bagdádu, informuje agentura Reuters.

17; Trump se radil s Merkelovou, jak si má počínat s Putinem. Merkelová má přece „solidní historii“ vztahů s Vladimirem Vadimirovičem.

18; USA mají v úmyslu využívat při svých cvičních ruské vrtulníky. V roli cvičného nepřítele mohou vystupovat buď Mi-24 nebo Mi-17.

19; V centru Jerevanu se sešly stovky lidí v očekávání volby nového premiéra Arménie. Lídr protestního hnutí Nikol Pašiňjan prohlásil, že vládnoucí Republikánská strana „se rozhodla zmařit volbu premiéra“.

20; Ukrajina sází na silové řešení konfliktu v Donbasu. Informoval o tom zástupce Ruska v Kontaktní skupině pro situaci na Ukrajině Boris Gryzlov.

21; Prvomájová demonstrace v Moskvě. Svátek Jara a Práce se slaví v Rusku, v USA a v řadě zemí Evropy, Afriky, Latinské Ameriky i Asie.

22; Po Doněcku prošel mohutný prvomájový průvod. Manifestace se účastnilo zhruba tři tisíce lidí. Podle organizátorů šlo o představitele pracující elity Donbasu.

23; V Kyjevě se konal Pochod pracujících. Na Kreščatiku se sešli účastníci pochodu socialistů.

24; Su-34 a slzy amerického specnazu. Protiruská hysterie Západu nevědomky odhalila tajné zdroje světové rusofobie.

25; Experti USA promluvili o převaze Ruska v případném konfliktu s NATO. Rusko disponuje značnou převahou nad NATO ve Východní Evropě, myslí si autoři zprávy Vojenské akademie USA ve West Pointu.

26; Vrtulová vojska. Bojové gyrokoptéry ukrajinské armády. Ukrajinský vojensko-průmyslový komplex začíná zvládat výrobu techniky na úrovni první poloviny 20. století.

27; V Nejvyšší radě Ukrajiny informovali, čeho se ve skutečnosti bojí Porošenko. Opoziční poslanec Jevgenij Muravjov řekl, že Porošenko se bojí toho, že bude muset nést odpovědnost za své rozhodování a činy.

28; První máj v Charkově. Objevila se i symbolika Charkovské lidové republiky. Nacisté zaútočili na účastníky pochodu. Před začátkem shromáždění byli účastníci varováni před odpovědností za využívání komunistické symboliky.

29; Něco takového jsem neočekával. Neonacista z Austrálie vyprávěl, jak bojoval s narkomany proti domobraně Donbasu. Australská televizní stanice ABC vyprávěla příběh Ethana Tillinga, bývalého vojáka z Brisbane.

30; Izrael je připraven k útoku. Premiér a ministr obrany získali právo vyhlásit válku. Minulou noc poslanci schválili příslušný dodatek k ústavnímu zákonu „O vládě“.

31; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti odvrátilo mohutnou diverzi SBU.

32; Ukrajina: Při pokusu spustit vysokou pec se vylily desítky tun žhavé litiny. Informovala o tom tisková služba Státního úřadu pro mimořádné situace Dněpropetrovské oblasti.

33; V Oděse Kavkazané nelidsky zavraždili amerického pastora. Informoval o tom zástupce Hlavní správy Národní policie v Oděské oblasti.

34; Vražda pažbou do spánku. Ozbrojenec ATO zahynul v Luganské republice „za podivných okolností“. Podle informací ukrajinských médií se zavražděný jmenoval Vladimir Chopťar a sloužil ve 14. samostatné mechanizované brigádě ukrajinské armády.

35; Potyčka v Moskvě. Dobrovolníci Donbasu a kozáci se střetli s proukrajinskými nacisty. Dnes účastníci protestní akce oznámili, že u budovy Sacharovského centra došlo k potyčce.

36; Čečenci ho zkopali tak, že musel být operován. Najemův bratr vyprávěl o krutém výprasku poslance. Během pouliční rvačky, která proběhla 30. dubna v Kyjevě, ztratil poslanec za Porošenkův blok třikrát vědomí.

37; Válka v Donbasu se mění. Doněcká republika má zbraně proti Javelinům. Batalion ukrajinské armády se vzbouřil. Náčelník operativní skupiny brigády podplukovník Anněnko navrhl uvěznění podněcovatelů vojenské vzpoury, kterými jsou dva velitelé rot z daného batalionu.

38; V Moskvě byl dopaden gambler a vrah, který si popletl hru a realitu. Informuje o tom Vyšetřovací výbor Ruské federace.

39; Na demonstraci v Petrohradě byli zadrženi provokatéři s vlajkami Ukrajiny a LGBT. A v Moskvě protestovali i oběti trestní psychiatrie.

40; KremlTV připojila Doněck k Rusku. Na Ukrajině jsou rozhořčeni. Jde ale jen o materiály k prvomájovým demonstracím.

41; Ukrajina předložila tři varianty definitivního řešení „doněcké otázky“. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko podepsal výnos o ukončení protiteroristické operace v Donbasu. První variantou je silové řešení, které je považováno za méně pravděpodobné. Další dvě varianty jsou nazývány „chorvatským scénářem“ (což je opět silové řešení spojené s etnickou čistkou - pozn. red. NR - vd).

42; Lídr Arménského Majdanu prohlásil, že Rusko zůstane strategickým partnerem. Pašiňjan dále prohlásil, že po volbách Arménie neopustí Eurasijský ekonomický svaz ani Organizaci Dohody pro kolektivní bezpečnost.

43; Ukrajinský okupant spáchal sebevraždu kvůli neopětované lásce. Okupační velení slibuje provedení detailního vyšetření případu a zveřejnění jeho výsledků.

44; Dobrovolníci Donbasu a kozáci zmařili proukrajinskou akci v centru Moskvy. Informoval o tom Svaz Dobrovolníků Donbasu.

45; Arménský Majdan pokračuje. Pašiňjan vyzval k blokování silnic a letišť. Lídr opozice Arménie Nikol Pašiňjan vyzval své stoupence k všeobecné stávce.

46; Armáda Doněcké republiky se pomstila karatelům za ostřelování civilního obyvatelstva. Dnes ve 13:50 nepřítel opět zahájil podlé ostřelování civilního obyvatelstva.

47; Letecká rozvědka ruského letectva vypátrala dva oddíly ozbrojenců a Su.34 na ně zaútočil. Svědčí o tom reportáž ze Sýrie.

48; Ukrajinci utíkají ze země. Byly zveřejněny šokující statistiky. Celkový počet ukrajinských pracovních migrantů prudce roste. Podle oficiálních statistik činí celkový počet gastarbeiterů 2,5 milionu lidí. Nejvíce jich je v Rusku, Polsku a Itálii. Kolem 5% ukrajinského obyvatelstva pracují v zahraničí. Zpravidla ale vykonávají podřadné práce.

49; Obyvatelé Dněpropetrovska ztloukli a vyhnali neonacisty. Příčinou konfliktu byly instalace oslavující divizi SS Galizien.

50; NBC: Izrael se nachystal k útoku na Írán, říkají americké armádní zdroje. Izrael se čím dál více bojí íránského vlivu v sousední Sýrii.

51; Maroko „potrestá“ Írán za podporu separatismu Západní Sahary. Podle ministrových slov uzavře Maroko své velvyslanectví v Teheránu a vyhostí íránského velvyslance Rabatu.

52; Lídra oděského Pravého sektoru střelili do zátylku. Po výstřelu Stěrněnko sám běžel za útočníkem a dopadl jej. Druhého útočníka zadržela policie.Zdroj: http://rusvesna.su/news

14 komentářů :

 1. Je neuvěřitelné, jak nedávno ještě velmoc, dnes Titanic s astronomickými dluhy, dokáže investovat další a další půjčované peníze do rozbíjení zemí po celém světě. Na druhou stranu, jestli je jejich motto ovládnout svět celý, tak potom své dluhy nebudou muset nikomu splácet, tedy samozřejmě s vyjímkou těch několika rodin, které světu vládnou a chtějí vládnout stále. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:15, Vy naivo! Tohle jsou titulky z Rusvesny, to je nejdendenčnější plátek na planetě.

   Opak je pravdou. Trump pohnul s ekonomikou, to uznal i Putin. Amerika roste závratným tempem, rozvíjí se ve všech oblastech, všude se staví, zatímco Rusko upadá. Zkuste diskuse na tomto plátku a uvidíte sami, co na to říkají samotní rusáci. Hladomor na obzoru, žebráci v ulicích, už se to nedaří ani likvidovat, jako dřív, HIV, tisíce zřízených nekvalitních staveb, požáry, lidi žijící v garážích, v potrubních trasách, pod mosty, celé rodiny. Tři čtvrtiny Ruska žije mimo dům, polovina v zemljankách, cca 80% hladuje, 76% negramotnost! To už neuvidíte ani v subsaharské Africe! A teď ta maškaráda s "mostem", který nedostane povolení na provoz, jelikož se jedná o další s "potěmkinovych staveb". Porovnejte třeba jen Káhiru s Moskvou a uvidíte, která z nich je Capital Citi.

   Nemluvě o vojenské síle a jejich technických možnostech, neporovnatelné s USA. Rusko se potýká s homosexualitou v armádě, skoro 70% jsou z nich buzny, podvýživou, tuberkulózou, a nedávno se objevila na několika posádkách lepra.

   Čím dřív se ten vřed naší krásné modré planety spálí, tím lépe. A zdejší zlodějská pakáž se při tom může vzít jednou cestou taky.

   Smazat
  2. Bože, Honolulane, tu jsi fakt velký pablb. Ani se nedivím, že tvé vejšplechty tady mažou.

   Smazat
  3. 7:44 "Tři čtvrtiny Ruska žije mimo dům, polovina v zemljankách, cca 80% hladuje, 76% negramotnost" :-D -:D -:D Hrom je proti tobě hadra :)

   Smazat
  4. V 7:44 to napsal spíš nějaký zasněný Bandera.

   Smazat
  5. 7:44: Jak vidím, tak se vidiš v emerickém režimu, který má po druhé světové válce na svědomí 30 milionů lidí - 3 mil. Korejců, 3 mil. Vietnamců, 1,5 mil. Iráčanů atd. - přímo nebo nepřímo tímto režimem zavražděných. S tebou nemá cenu diskutovat. Dále to, co podtrhl komentátor 8:15 - to myslíš vážně? V emerické armádě nábor probíhá ve věznicích - tak jsem to někde četl - třeba mezi odsouzenými prodejci drog.

   Smazat
  6. Pokud existuje Čína a Rusko tak se usa žádná světovláda nepovede.

   Smazat
  7. 7:44 Nechce se mi věřit, že by se v Rusku rozhodli napodobit životní úroveň SSA.

   Smazat
  8. Na bláboly pisatele 07:44 nemá smysl věcně reagovat. Jedná se zjevně a bez nadsázky o mentálně narušeného jedince.

   Smazat
  9. Blbecku nauc se psat , ne Citi. Ale .City ..

   Smazat
  10. Ta chyba v psaní "city" ukazuje na ukrajinský původ pisatele.

   Smazat
 2. 7:44 Vysvětlivka pro pomatence. Trump s ničím v Emerice nepohne k lepšímu, jeho účel je likvidace SSA, průmysl bude nastaven pouze na pokrytí minimálních potřeb občanů, kteří reformu přežijí. Jedná se o obdobu 90. let v Rusku. Trump je něco jako Gorbačov, ale takový škůdce to není. Je to jen podnikatel.

  OdpovědětSmazat
 3. Myslela jsem si, že tak primitivní rusofobové snad vůbec neexistují.Dala bych mu první cenu jednu zemljanku, aby měl kde bydlet.Zřejmě jeho jediný zdroj informací je scifi z roku 1916.Doporučila bych mu, aby si letos zajel na dovolenou do Moskvy.Klepl by ho tam infarkt a nezabíral by zbytečnými žvásty diskuzi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co jineho muze ten blbecek Rostislav Hedvicek z Kojetina pardon z Floridy napsat. Ponizovac ceske republiky.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.