Reklama

pátek 18. května 2018

Prezident USA se prořekl s libyjským scénářem pro KLDR. Pohrozil, že spálí KLDR jako Libyi s Kaddáfim

18. 5. 2018      zdroj a zdroj
Americký prezident Donald Trump se prořekl, že Washington zvažuje možnost "libyjského scénáře" jako jednoho ze způsobů tlaku na Severní Koreu. Tento názor vyjádřil první místopředseda výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Dmitrij Novikov. Jeho vyjádření uvedla agentura RIA Novosti. Dříve Trump prohlásil, že "libyjský scénář" ve vztahu ke KLDR není možný. Po nějaké době však změnil názor a řekl, že je připraven udělat tento krok, pokud Washington a Pchjongjang nebudou s to se domluvit.


Americký vůdce také poznamenal, že v KLDR bude vybudován jihokorejský model výroby.

Ve svém vystoupení k novinářům u příležitosti jednání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem Trump prohlásil, že "libyjský model není ten, co je připravený pro KLDR, protože s Muammarem Kaddáfím nebyla dohoda o jeho setrvání v čele státu. Jak píše Bloomberg, Trump dodal, že model bude realizován, pokud nebude uzavřena dohoda. Ale když ji uzavřeme, myslím, že Kim Čong-un bude velmi, velmi šťastný...bude řídit svou zemi. Jeho země bude velmi bohatá".

"Vojenské základny na území Jižní Koreje jsou samozřejmě podstatnou překážkou ve věci korejského urovnání. Místo toho, aby mluvil o tomto - o odstranění amerických základen, Trump hledá jakési jiné způsoby, jak učinit nějaká atraktivní prohlášení", řekl Novikov.

Pokud jde o vývoj výroby v Severní Koreji podle jihokorejského modelu, který Trump zmínil, jsou to prozatím jen slova, soudí politik.

"Víme, že USA velmi často neplní své závazky. Časem mohou předkládat nejrůznější podmínky, včetně změny politického režimu v Severní Koreji, k čemuž samozřejmě nebude Pchjongjang v žádném případě připraven. Proto toto prohlášení svědčí o tom, že Trump je nucen vzít v úvahu existenci mezikorejské smlouvy a zlepšení politického klimatu mezi oběma státy", uzavřel poslanec.

Setkání vůdce KLDR Kim Čong-una a amerického prezidenta by se mělo konat 12. června. Měli by se zabývat možností navazování vztahů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

46 komentářů :

 1. Jen ať Kim nevěří usa ani pozdrav a jaderné zbraně ať si nechá na obranu státu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo - dopadne jako ve Vietnamu. Jaksi neumí pochopit mentalitu asiatů.
   Ono USA by těch Vietnamů potřebovalo víc, aby je to konečně probudilo a začalo konečně majdanem u nich doma. Toho svět potřebuje nejvíc a nejdřív.......

   Smazat
  2. Americká písnička : jen co se zbavíte jádra ,vás vymažeme !

   Smazat
 2. Nerozumím tomu, vždyť v Libyi zavládla demokracie!? Pravda, nemají asi co žrát, emigrují,ale žijí v demokracii!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi omezený a zabedněný,.....víš kolik američanů utíká každoročně do Mexika ?,..proč asi chce ta trubka pořád stavět tu zeď ?,a to se jedná o bílé,víš jak se černí chovají k bílým američanům,kteří chtějí odejít do Mexické Kalifornie ?....američanů je tam tolik,že je už ani nechtějí.....to chce tam nějaký rok mezi nima žít a né kecat nesmysly.....

   Smazat
  2. 5:20 -- tak tohle je fór roku!

   Smazat
 3. Kde a kdy se "prořekl", originální citace, odkazy,... zase nic. Opět jen do češtiny přežvýkané ruské žvásty.

  Vašemu diktátorskému hrdinovi teče do bot, jeho země kolabuje. To je jediný důvod proč obrátil o 180 stupňů a najednou se snaží zlepšit vztahy s Jižní Koreou, USA, vzdát se jaderných zbraní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není možné, že Severokorejské ponorky s atomovými bombami jsou u břehů USA? To by byl mazec.

   Smazat
  2. Kime prchej. never nikomu z nich. Nastraz si rakety a bud v ostrazitej pozoru za ucelem se branit...Jako by jsi je neznal..Zadny hajzlpapirovy smlouvy nepodepisuj.. Vytrou si s nima...

   Smazat
  3. také hovädo ako bol ten ch-j šašek vašek mal zdochnúť ked mal deko a bol u tej chudere ktorá ho neporodila ale vys---rala!!!!!!

   Smazat
  4. Opět jen jeden neokomsomolec, který se radši bude mýlit s USA, než mít pravdu s racionálně uvažujícími lidmi.

   https://www.theguardian.com/us-news/2018/may/17/north-korea-trump-latest-warning-kim-jong-un-gaddafi

   Smazat
 4. Tak jsem se dozvěděl v hospodě, že bezdomovec ve věku 46 let zemřel kousek od hospody pod mostem, ale zemřel šťastný a v demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč jsi ho tedy místo chlemtání píva v hospodě neubytoval a neživil?

   Smazat
  2. 23:55 ptas se cynicky a nelogicky
   Ve tvem havlistickem svazactvi ti nedoslo ze jde o to ze havlismus je zlo a za komunistu bylo lip

   Smazat
  3. 23:55, nemohl, má na bytě už čtyři Somálce a jednu pákistánskou rodinu, bezdomovec by se mu už nevešel.

   Smazat
  4. 23.55.V demokracii mas svobodu.Nikoho ubytovavat nemusis.Kdyz nekdo umre pod mostem ,je to jeho chyba a jeho svoboda.Že ,rekl by Havel.

   Smazat
 5. Domníval jsem se, že to za mne udělá pan Bakala, má vysoký příjem z nájemního.

  OdpovědětSmazat
 6. Od te doby co nick honolulu odesel, tak zde neni nic ke cteni !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budiž mu země lehká, snad už nadobro...

   Smazat
  2. 5:31
   Tak vypadni za ním,nikomu chybět nebudeš!!!!

   Smazat
 7. Zdá se, že Doník má za ušima. Přesně něco podobného jsem předpokládal. Za chvíli bude mít na dostřel nejen velká města v Číně ale i ruskou tichomořskou flotilu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doník je mluvka, z těma svejma koltama nízko u pasu může sestřelovat akorát tak flašky od whisky v to jeho US báru. A US šaškové mu můžou k tomu tleskat.

   Smazat
 8. Vztahy mezi oběma Korejema se začaly oteplovat, vis olympiáda kdy to tam narušovali američtí ,,sportovci" kdy na olympiádu sebou přivezli nějakého Američana někdy vězněného Severokorejci a předváděli ho tam jako cvičenou opici. Debilní americký funkcionář si nesedl vedle docela pěkné Severokorejky... V politice proběhla řada významných jedání mezi oběma státy. Nějaké oteplování nemohou Američané přeci připustit. Je třeba zachovat paniku! Z míru Amerika nikdy nic moc neměla.

  OdpovědětSmazat
 9. 7:18,naprostá pravda už jen to,že spolu obě Koreje jednaly a bez nich,jim malém přivodilo infarkt.
  Ať dopadne jednání JK a SK jakkoliv dobře,amismejdi jim do toho budou šťourat,protože kdyby se domluvily(ty Koreje),tak by byla podmínka zrušit základny a o to jim jde,nepotřebují aby spolu státy vycházely,ale aby mezi sebou válčily,mir je pro ně nepřijatelný,protože kam by vyváželi svoje zbraně a zabijáky,museli by je doma živit a na to nemají.
  Ubohá to země.

  OdpovědětSmazat
 10. Jen úplný blázen uzavře smlouvu s USA - podívejme se, jak dopadla smlouva USA s Íránem. Amíkům nevěřit ani "Shalom".

  OdpovědětSmazat
 11. Michal Masopust19. května 2018 12:01

  Lidi nerozčilujte se nad imbecilností a naprostou proradností Gringostánu, alias tzv. "usa"; vedoucí činitelé KLDR a vedení Korejské strany práce nejsou tak naivní, aby těm neskutečným hovnivárům za velkou louží skočili na špek?! Přikládám odkaz na http://www.kldr.info/, kde si každý poctivý Čech a Slovák může přečíst pravdivé informace o životě v KLDR přímo od pramene! Deník Rodong sinmun (Noviny práce) je tam citován velmi často a naprosto pravdivě (možno srovnat s anglickým originálem Rodong sinmun na http://www.rodong.rep.kp/en/) a Kim Jong Un sám stejně veškeré svoje kroky napřed nechává odsouhlasit vedením ČLR (možná tajně a potichoučku i s Kremlem, kdo ví?!), takže klídek; další Lybie, nebo Irák se konat nebudou. A pokud jsou gringos přece jen tak idiotští a zkusí si něco na KLDR vojensky, tak na to šeredně doplatí celý Dálný východ a Gringostán sám! ČLR nechce mít za žádnou cenu společnou hranici s jižní Koreou a Ruská Federace také ne a tak už by se tato vojenská aliance ČLR a RF o to postarala, aby tomu tak nebylo!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-D
   Tak to jsem fakt na vážkách, jestli ty stránky kldr.info jsou myšleny vážně, nebo je to recese. Takové žvásty jako jsou tam nemůže nikdo myslet vážně :-D

   Smazat
  2. Tak to nečti, troubo a jdi si číst na Iděs, nebo "Novinky.cz" , to je to správné (a hlavně "pravdivé", ha, ha, ha!) "počteníčko" pro havlovskobanderovskokavárenskou žumpu, které jsi jistě pilným členem, co?!

   Smazat
  3. Zapomněl jsem dodat, je to odpověď pro anonyma z 12:15, NE pro pana Masopusta, s kterým souhlasím!

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 13:08
   Zahoď do Texasu,tam dostaneš dávku kulek zdarma a UASSackej velkohubej VOŠOUST Trumpeta na vlastní náklady hodit do příkopu.....jak lákavá před s ta a viď,havlodemente???!!!!!
   Ty máš v palici Mozkomora,protože i HOVNO MÁ SVOU HRDOST A ŠTÍTÍ SE TĚ!!!!!☺

   Smazat
  8. 13:12
   Zajeď...

   Smazat
 12. 12:15
  Přečti si Blicí listy nebo Fuckingtown post,určitě se ti uleví☺

  OdpovědětSmazat
 13. Američané jsou gauneři, kterým nelze věřit ani nos mezi očima. Běžní občané Ameriky ať prominou, ale toto je moje vnímání jejich agresivní politiky. Amerika to je jen agrese vůči slabším státům, války a miliony mrtvých. USA je země satana.....

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:16 Ale chudinko, že ti sestra v Bohnicích po obědě zapomněla dát injekci, nebo nezkontrolovala požití léků, co?! Takovouto kravinu, co jsi zplodil ty, může napsat jen těžce duševně nemocný člověk, jakým ty evidentně jsi. Ale nic, k večeři dostaneš dvojitou dávku a ono se to (snad?!) zase vyrovná, což?!?

   Smazat
 15. Amerika je zeme POZITKU, lahudek a hracek !
  Jediny limit , ktery v Americe mate, je vase limitace.
  U vas cloveka zachvati melancholie a deprese !
  Nastesti jede vlak pryc pravidelne !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:23; Tak proč sem lezeš? Zůstaň si v tom tvém "paradise on earth" a neopruzuj tady! Doufám, že už jsi za hranicemi, aby se ten SMRAD po tobě mohl brzy vypařit!!!

   Smazat
 16. Libyjský scénář se opakovat nebude. RF a ČLR je jasné, co by pak následovalo. USA se musí dusit svými dluhy a pak bude ve světě klid.

  OdpovědětSmazat
 17. 17:18 - protoze jsem missionar, ktery vam prisel zvestovat pravdu a realitu na zadost vyssich mocnosti proziravych ! VOLE ! Jsem za hranicemi uz 50 let !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po oprave garaze on se zase ukaze ,probuh jen to ne

   Smazat
  2. 18:53
   Piš česky ty uASSackej chcípáku!!!!!!

   Smazat
  3. Prosil bych, aby tady ti Američtí čuráci už nečurali !

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.