Reklama

pondělí 7. května 2018

Případ, který hýbe Německem: Co se stalo v Ellwangenu ?


7. 5. 2018      zeit
Stovky policistů prohledaly uprchlickou ubytovnu. Co se přesně stalo? A byl zásah přiměřený?
V uprchlické ubytovně byly během několika dnů dva zásahy. V noci na pondělí asi 150 obyvatel ubytovny násilně zabránilo odsunu příslušníka státu Togo. Podle údajů policie seděl 23-letý muž kolem 2hodin 30min. již v policejním autě, když se začalo shromažďovat stále více lidí, kteří požadovali jeho propuštění. Přitom bylo policejní auto poškozeno údery pěstí. " Kvůli agresivnímu a násilnému chování" byl odsun nakonec přerušen - " také, aby se zabránilo další mohutné eskalaci situace" - jak uvádí policejní zpráva.


Ve čtvrtek ráno následoval další zásah: Několik stovek policistů s pomocí speciálních sil se dostavilo na místo, a vzali několik mužů do vazby. Cesty kolem ubytovny byly uzavřeny. Byli tam také zdravotníci a lékaři z pohotovosti. 11 uprchlíků bylo zraněno, dva z nich se pokusili vyskočit z okna. Všichni byli v místě ošetřeni ambulantně nebo v nemocnici. Navíc byl při zásahu zraněn policista, sdělila policie. Na jeho zranění se ale nikdo třetí nepodílel.

Policejní zásah v uprchlické ubytovně se v takové míře ještě neuskutečnil, řekl mluvčí Zeit online. Policie vychází z toho, že odpor byl organizovaný a nikoliv spontánní." Mladý muž se vůbec nezdráhal, jen hrál o čas", řekl viceprezident policejního prezidia Ellwange, Berhard Weber. Asi došlo k informačnímu řetězci přes mobily, při kterém se varovalo a mobilizovalo. Něco podobného se stalo v menším měřítku v pondělí, když uvnitř zařízení mělo dojít k odsunu.

Co je s hledaným?

Občan státu Togo byl při velkém zásahu v uprchlické ubytovně nalezen a identifikován. 23-letý muž má být nyní podle plánu a ustanovení tzv. Dohody Dublin odsunut do Itálie. Tam byl už po svém útěku z Toga registrován. 17 dalších obyvatel, kteří opakovaně provokovali neklid, mají být nyní přeloženi do jiných zemských zařízení prvního záchytu. " Taková opatření k oddělení těch, kteří vyvolávají neklid, již v minulosti vedly k úspěšnému zklidnění v zemském zařízení prvního záchytu", sděluje příslušná policie v Aalen. Noviny BILD citovaly ve čtvrtek muže, u kterého se má jednat o státního příslušníka Togo, s výpovědí: " Policie se pokusila již v únoru mne odsunout. Ale Německo přece říká uprchlíkům Welcome. Ti přece strpí každou osobu. " Jeho "bratři" mu při odsunu " přišli na pomoc."

O jakou ubytovnu se jedná?

O tzv zemské zařízení prvního záchytu. / LEA/. Tam se při prvním přijetí provádějí všechny podstatné kroky, od registrace, zdravotní prohlídku, až po žádost Spolkovému úřadu pro migraci a uprchlíky / Bamf/. Po několika týdnech pak mají být uprchlíci přiděleni podle klíče počtu obyvatel městským a zemským okresům k přechodnému ubytování. Hlavní zodpovědnost za provoz je na vládním prezidiu ve Stuttgartu. V budovách LEA v Ellwangen bydlí nyní asi 500 lidí, kteří převážně pocházejí z afrických zemí - v prvé řadě z Nigerie, Guineje a Kamerunu.

Byl policejní zásah přiměřený?

Podle policie byl rozsah akce po agresívní situaci v noci na pondělí nutný. Část obyvatel vidí policii jako nepřátele, uvedlo se ve čtvrtek dopoledne. Došlo i na " výroky ze skupiny, které je třeba brát vážně,", že se při další policejní akci budou bránit podobným způsobem. V této souvislosti existovaly podle policie i signály o " držení zbraní a jiných nebezpečných předmětů", které se při zásahu ve čtvrtek hledaly. Nic se však nenašlo.

Ministr vnitra Bádenska-Württemberska Thomas Strobl / CDU/ ospravedlnil i rozsah zásahu působením signálu. Ve spolkové zemi nebude existovat " žádný bezprávní prostor." " Budeme prosazovat právo a zákon samozřejmě i v zemských zařízeních prvního záchytu."

Co znamená událost pro budoucí odsuny ?
Při prvním pokusu o odsun byla na místě tři policejní auta. Policie argumentovala tím, že do dosud vždy stačilo. Ne však při této události v Ellwangen. " To byla zcela nová situace", řekl policejní viceprezident Weber. Pro budoucnost to znamená, že síla zásahu se bude muset pořád promýšlet. " Budeme dělat to, co je nutné. Odsuny budou pokračovat. ". Zároveň mluvil Weber o znejistění obyvatelstva. " Pocit bezpečí utrpěl." Proto se v regionu posílí policejní síly.

Rozsah zásahu a mediální ozvěna připadá trochu přehnaná Peter Reihhold Baumannovi z kruhu přátel Azyl z Ellwangen. Že policie přerušila první pokus o odsunutí, aby nedošlo k další eskalaci situace, bylo rozumné, řekl Zeit online. Násilí obyvatel bylo neospravedlnitelné. Vysvětluje je bezvýchodností mnoha uprchlíků z afrických zemí. Nyní pochopili, že nemají šanci , aby směli zůstat v Německu. " Čím víc se blíží moment, kdy musí zpět, o to víc jsou zoufalejší ", řekl Baumann. Že se obyvatelé budou v budoucnu bránit zbraněmi, považuje za nepravděpodobné.
 
Pro Novou republiku vybrala a přeložila Mgr. Zdenka Holešová

18 komentářů :

 1. Evropská civilizace degeneruje a elity Evropy likvidují obyvatele Evropy. Vše co vytvořili naši přeci zničí jejich děti a vše předají kobylkám z Afriky. Je to konec Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svatá pravda

   Smazat
  2. JE TO TAK. Vše je režírováno shora.
   Česko a země V4 je na řadě...Dublin IV platí od 1.7.t.r.
   https://www.youtube.com/watch?v=0inxacG-7cI

   Smazat
 2. Celej tenhle bordel začal za prezidentování tý čokovopice z pralesa!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Němci si to zaslouží. Třeba už jak zachází z Řeckem...

   Smazat
  2. 23:32
   Frickové určitě,ale vzhledem blízkost hranic s těma neřádama mně to nějak neuklidňuje!
   Ať si je čokovopice živí někde za SVOJE!

   Smazat
  3. Ha a Ha ,ze nemaji zadnou nadeji zustat v Nemecku, kde jsou vitani , to at rika jinde...
   A ma co maji ty ubytovny. A proc je pustili pres hranice nemci ? A proc je chteji stehovat taky jinam , ale aby zustali v EU !???
   Prilis mnoho evropanu a nektere importovane nemoci se taky hodi..

   Smazat
 3. Dobrou noc, poslední nechť zhasne ...

  OdpovědětSmazat
 4. Mno jo v jednotě je síla bohužel Češi si to neuvědomují.

  OdpovědětSmazat
 5. Zel , Bruselske elity si uminili , ze svou lapalii s migranty , ktreri jsou v EU na pozvani , rozdeli na vsechny cleny EU . Kdyz loupili , tak nas k deleni lupu nezavolali , hih..a ted budou vyhrozovat , ze nejsme dost solidarni a zavedou na nas sankce . No at zavedou , my na oplatku nezaplatime sve vypalne do Bruselu , kde evropsti poslanci ziji jako na jine planete v blahobytu a radeji nechteji chcat proti vetru , aby ta jejich pohadka neskoncila . My ostatni jsme v prdeli !!

  OdpovědětSmazat
 6. Nemělo by se používat slovo imigranti ale utečenci. Tito lidé utíkají mnohdy ze zemí, kde to není sice růžové a pečení holuby nelétají do huby ale dá se tam žít. I třeba s rizikem. Vždyť my tady taky žijeme s rizikem, které pro nás představují oni (nejen chování, ale nemoci, jiná víra). Ale zase na druhou stranu, co je to za utečence, který sebou nemá na zádech ani kousíček svého majetku a přijde jen s mobilem a hned natahuje ruku, postarejte se o mě! Kde je pokora a vděčnost za to, že jim někdo pomůže? Jak si mohou dovolit okamžitě vznášet nějaké požadavky? Měli by si uvědomit, že když vstoupí do nějaké hostitelské země tak se s nimi její obyvatelé musí dělit! Dávat jim ze svého! Oni zas až tak moc ani u nás ti pečení holuby nelétají. Možná pro toho, kdo na to má. A ten se s nikým dělit nebude. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O hlasování europoslanců:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jan-Keller-Me-zvolili-lide-z-Ceska-ne-migranti-Az-se-masy-Africanu-hnou-co-ministr-Metnar-Az-nam-vezmou-kontrolu-nad-migraci-demokracii-si-muzeme-strcit-za-klobouk-534978

   Smazat
  2. A co takhle: p ř i p r c h l í c i ?

   Smazat
  3. Já používám označení "vetřelci".
   I uprchlíci jsou vetřelci.

   Problém je, že nepřicházejí se zbraněmi, to by pak byla válka jako za "turka".
   Jenže tito tady vytvoří nevykořenitelnou základnu na věčné časy pro podrobování křesťanů islámem.
   Pokud budou hodní, tak nás jenom prostě přehlasují.

   Téměř všechny země, které jsou dnes islámské, byly dříve křesťanské. A atheisté, ať si nemyslí, že se jich to netýká. Zatímco křesťané jsou vnímáni jako méněcenní, atheisté jsou vnímáni jako zvířata. Ty nemáš duši a Boha? Pak nejsi ani člověk.

   My atheisté jsme i ze strany křesťanů vnímáni často jako hlupáci bez morálky, které je nutno obrátit na víru a tím z nich udělat slušné lidi. A to můžeme být rádi, že nás už nepotlačují jako ve středověku, ba ještě i za Rakousko-Uherska, kdy sice byla určitá svoboda vyznání, ale můj dědeček-ředitel školy-musel čelit udáním školního katechety, který měl větší slovo, než on.

   Islám si s sebou k nám přináší i středověk.
   Není špatné žít v islámském státě podle Koránu, pokud jste muslim a pokud nejste méněcenná žena.
   Stačí, když se pětkrát denně modlíte, dodržujete ramadán a ponaučení Koránu, a řídíte se příkladem nejdokonalejšího ze všech lidí, božího posla Mohameda.

   Může se ovšem pak stát, že budete stejně vtaženi do odvěkého sporu na život a na smrt mezi sunity a šíity. Opět se budete muset rozhodnout. Pokud řeknete, že se vás to netýká, tak pokud budou chtít, klidně vás zabijí. To nezáleží na vás, ale jen na nich.
   PB

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 7. Táhli by, i kdyby měli jít po jedné noze.

  OdpovědětSmazat
 8. Přijde Dublin IV do Česka a Čechům bude hůř.To bude teprve "fičák".

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.