Reklama

neděle 6. května 2018

Případ otravy Skripala – nové verze lží trapné protiruské propagandy aneb Co se asi doopravdy stalo a proč?

Michal Brand
6. 5. 2018
Už Vás případ Skripal nudí? Už Vám mám s touto kauzou dát pokoj?
Chápu. Už je příliš dlouhá a trapná ta série lží propagandy - naneštěstí té „naší“, „západní“, „demokratické“ propagandy „našich“ „svobodných médií“. Ale nenechte se unavit touto demagogickou metodou západní „demokratické“ politické nomenklatury – nenechte se unavit metodou založenou na „lžeme tak rychle a tak nesmyslně, že to ani není možné pojmout, že to ani není možné sledovat a proto jakoby vyhrajeme, když všichni se zdravým rozumem rezignují“.
Nerezignujte. Nikdy. V ničem. A na zdravý rozum nerezignujte nikdy. Vážně. Cesta zpět od kolektivní blbosti ke zdravému rozumu je až příliš složitá. Známe to z naší historie – z historie ne až tak vzdálené i té historie vzdálenější.


Nejnovější halas propagandy v kauze Skripal pochází od Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Podle generálního ředitele OPCW Ahmeta Üzümcü bylo proti Skripalovi a jeho dceři použito 50 až 100 gramů Novičoku. To prý podle něj vylučuje, že by šlo o Novičok z výzkumu, protože k výzkumu prý stačí 10 mg. Nicméně, podle mého rozumu - který si arogantně a sebestředně troufnu nazvat obyčejným zdravým selským rozumem – to nijak nevylučuje možnost, že by výzkumné středisko (například to britské v Porton Down, jen několik kilometrů od Salisbury) vyrobilo Novičoku 50 mg. Nebo 100 mg, nebo 200 mg. Nebo rovnou 20 deka. Lze to vyloučit? Nelze. Žádný skutečný vyšetřovatel to nemůže vyloučit. Jakmile lze vyrobit 10 mg, lze vyrobit i desetkrát nebo stokrát nebo tisíckrát 10 mg. Tečka. V oblasti takovýchto akcí armád a tajných služeb prostě někdo vydá příkaz, klidně i nepsaný. Třeba příkaz pro Porton Down vyrobit 500 g Novičoku. Třeba „pro potřeby výzkumu armády USA“ nebo jiné spřátelené země. „Ale jde o přísně tajný výzkum obrany proti ruské chemické hrozbě, pššššššš!“ Nikdo se na nic neptá. V těchto službách se přeci nikdo nikdy na nic neptá. Kdo se ptal, už tam dávno nepracuje. Možná už vůbec nikde nepracuje, že? Takže první závěr – Novičok se vyráběl a vyrábí „pro výzkumné účely“ v celé řadě vyspělých zemí světa, včetně Británie, zřejmě i USA, ČR a v dalších zemích NATO. V množství, které nikdo není schopen identifikovat – klidně 50 až 100 g nebo násobně více. Potvrdil to naprosto jednoznačně generální ředitel OPCW.

Podle sdělení generálního ředitele OPCW (úmyslně nepíši „informace“, protože informace je slovo blízké slovům „fakt“, „skutečnost“ a nikoli „momentální verze lhaní“) bylo tedy použito 50 až 100 gramů Novičoku. Smrtelná koncentrace Novičoku je pět miligramů (pět tisícin gramu) na metr kubický. Těchto 50 až 100 gramů Novičoku by ve formě aerosolu otrávilo smrtelnou koncentrací Novičoku  cca tisíc až dva tisíce metrů kubických vzduchu v Salisbury. To je cca oblast 45 krát 45 metrů otrávena do výšky dvou metrů. To je polovina hlavního náměstí v Salisbury. Takový mrak by se pohuboval po městě Salisbury a otrávil by smrtelně každou živou bytost, kterou by potkal. Několik set nebo tisíc lidí by mělo být smrtelně otráveno, pokud by se britské lži v kauze Skripal zakládaly alespoň malinko na pravdě. Není ani jeden. Skripal se zázračně uzdravil z otravy nejjedovatější nervově paralytickou látkou na světě. Skripalova dcera se také zázračně uzdravila. Nikdo jiný se ani neotrávil. Ani ty děti, kterým Skripal dal osobně v parku chleba na krmení kachen poté, co mu někdo nastříkal do obličeje sto gramů Novičoku. Nebo mu 100 gramů Novičoku rozetřel po klice u dveří. A nikde se nikdo neotrávil – ani v restauraci, kde Skripal poobědval, ani v parku, ani v obchodním centru, kam zašel. Britské zdravotnictví, nejvyspělejší na světě, zřejmě všechny tyto smrtelné otravy vyléčilo. Druhý závěr – OPCW na objednávku západních politických „elit“  lže, jako když tiskne. Nebo ničemu nerozumí.

Paní Drábová, poradkyně neúspěšného kandidáta na prezidenta Drahoše, v rozhovoru prohlásila, že celý případ Skripal má rovinu odbornou a rovinu politickou. Škoda, že v západních „demokraciích“ odborná stránka naprosto zmizela. V témže rozhovoru také prohlásila, že OPCW nade vši pochybnost vyšetřila, že k otravě Skripala byla použita látka A234. Paní Drábová buď neví, o čem hovoří, nebo jen odříkává „stranickou linii“. Proč? Protože OPCW se nedokáže ani shodnout na tom, zda k otravě Skripala bylo použito stopové množství Novičoku v řádu miligramů nebo obrovské množství 50 až 100 gramů, postačující k otrávení poloviny celého Salisbury při pouhém rozprášení. Dále se OPCW nedokáže zatím shodnout ani na tom, zda Skripal přežil, protože se Novičok rozpadl ještě před tím než Skripal sáhl na kliku nebo než mu Novičok nastříkali ruští agenti do obličeje nebo než Skripal snědl otrávenou pohanku, kterou ruští agenti podstrčili Skripalově dceři na letišti do kufru, nebo jaká verze lhaní je momentálně „platná“. A nebo zda podle OPCW a dalších zdrojů šlo o Novičok typicky velice stabilní, který všude po celém Slisbury vydržel celé týdny plně funkční a prokazatelný.  

V tomto rozhovoru paní Drábová říká, že sice se u nás Novičok (A230) syntetizoval, ale pouze v řádu „zlomků gramů“. Tedy třeba o desítky nebo sto, dvě stě mikrogramů by klidně jít mohlo, ne? V rozhovoru pro aktualne.cz tvrdí, že i produkce takového „zanedbatelného“ množství se hlásit jejímu úřadu musí. V rozhovoru pro lidovky ale naopak tvrdí, že se takové „zanedbatelné“ množství ani nemusí hlásit. (Cit.: „O této mikrosyntéze nám říkat nemusejí.”) Tak jak to tedy je? Musí se výroba malého množství Novičoku v řádu desítek nebo stovek miligramů hlásit Úřadu pro jadernou bezpečnost nebo nemusí? Proč, paní Drábová, říkáte ve stejné věci jednou ano a jednou ne? Jako vždy – ďábel se skrývá v detailech. (Devil’s in details). Prostě převažuje ten „politický aspekt“, že, paní Drábová?

Paní Drábová v rozhovoru pro Lidové noviny sdělila, že Novičok se u nás nikdy, ale opravdu nikdy nevyráběl. Vyráběl se u nás jen v zanedbatelném množství. V tak zanedbatelném množství, že se to ani nikomu nehlásí. A toto malinkaté množství bylo ihned zničeno. Na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí, chtělo by se dodat. Nebo možná „na politickou kariéru, na politickou kariéru, na politickou kariéru“. Když to nevyšlo s Drahošem na hrad, třeba to vyjde se lží „Skripal otráven Novičokem na rozkaz Putina“ na Eurokomisařku. Euro-lidová komisařka Dráb-ová, to už by panečku znělo. Mohla by mít na starosti dohled nad původním obyvatelstvem Evropy a nad bojem proti šíření imperialistické propagandy západních - tedy vlastně východních - ideodiverzních centrál. A klidně by si k tomu mohla přibrat boj proti mandelince bramborové, která bude jistě brzy přejmenována po vzoru majdanizované neo-fašistické Ukrajiny z Amerického brouka na Ruského brouka.

Podle ředitele OPCW byl k údajné otravě Skripala použit prý mimořádně stabilní Novičok, který se nerozpadl ani po týdnech, tvrdí Ahmet Üzümcü z komického souboru OPCW. Ale díky britské mlze se ve skutečnosti rozpadl a proto nikoho nezabil, jak tvrdila britská propaganda před několika málo týdny.  Uvedl to přeběhlík, žijící nyní v USA, jeden ze spoluautorů Novičoku ve svém vysvětlení, jak mohl Skripal přežít otravu nejjedovatější nervově paralytickou látkou na světě, která zabíjí v řádu desítek vteřin a prakticky okamžitě způsobuje nezvratné patologické změny v organismu. Dokonce nám tento člověk tvrdil, že jen naprostý idiot by použil Novičok v Británii, kde je často mlha, a vlhkost prý způsobuje rozpad Novičoku. Zajímavá teze mimochodem – Novičok byl zřejmě vyvinut jako chemická bojová látka, která se nesmí použít ve vlhku. Patrně speciální zbraň pro válku v neobydlených pouštních oblastech. „Novičok, nejnebezpečnější a nejsmrtelnější chemická zbraň světa, oblast možného bojového nasazení: Sahara, ale jedině mimo oázy, kde je přeci jen trochu vlhko.“  

Takže tedy Novičok podle OPCW vůbec nepodléhá povětrnostním vlivům a díky tomu ho bylo možné nalézt po celém Salisbury i týdny po údajné otravě Skripala. A ZÁROVEŇ je Novičok velice nestabilní a vlivem povětrnostních podmínek se ihned rozpadá a nikoho neotráví. To je horší než zprávy rádia Jerevan. Podobné nesmysly netvrdila ani komunistická normalizační propaganda. Vasil Bilak a Milouš Jakeš by mezi dnešní západní politickou „elitou“ vypadali jako inteligentnější část spektra.

Nebo vlastně Skripala zachránilo britské zdravotnictví, jak tvrdil britský profesor toxikologie. To nejvyspělejší zdravotnictví na světě. Zdravotnictví, které odmítne léčit Alfieho. Země, která nedovolí odjezd Alfieho ani poté, co malému chlapci jiný stát udělí občanství a nabídne jeho léčbu zdarma. Nejodpornější totalitní metody mutlikulti neobolševiků. „V nejlepším zájmu Alfieho je, abychom ho zabili“, to je výrok britského soudu. A po úporné snaze britských „lékařů“ zavraždit malého Alfieho pak britská zdravotní sestra tu vraždu zřejmě dokonala. Dokážete si mimochodem představit, co by se dělo v médiích, neziskovkách a v kuloárech i na pódiích politické nomenklatury západních „demokracií“, kdyby se něco podobného stalo v Rusku?  

Novičok k otravě Skripala byl prý použit ve formě kapaliny nebo aerosolu, říká ředitel OPCW. OPCW ani neví, v jaké formě byl údajně použitý Novičok – zda ve formě aerosolu nebo kapaliny. OPCW a nikdo jiný zatím ani neví, kde vlastně byl Skripal údajně otráven údajně Novičokem – zda v restauraci, v parku, v autě, doma Novičokem z kliky domovních dveří, z pohanky doma, kterou snědli těsně před tím, než šli na oběd, z kufru doma nebo kde vlastně. A nejvíce Novičoku prý bylo na klice u dveří – nekjdříve na klice dveří auta, pak vlastně na klice dveří domu.  Asi ho tam všude z kufru nafoukal vyspělý britský vítr, nejvyspělejší vítr na světě. A mimořádně vyspělá britská mlha tento Novičok následně rozložila-nerozložila. 

Před časem jsem si v jednom svém komentáři dělal legraci, že britská vláda časem přijde s „důkazem“, že Rusko již řadu let vyrábí dveře a to je „nezvratným důkazem“, že Skripala otrávili Rusové na přímý rozkaz Putina. Považoval jsem to vtip, za stupiditu, ke které ani britský režim v celé své ubohosti, trapnosti a amorálnosti nesáhne. A mýlil jsem se. Ani taková trapnost není dost debilní (nemyslím to jako urážku, ale jako lékařskou diagnózu inteligenčního kvocientu britských politiků – jen nevím, zda těch 50-69 bodů IQ má britská politická elita v průměru nebo celkem), tedy ani taková trapnost není příliš debilní pro britskou propagandu – dopis britského experta generálnímu tajemníkovi NATO prý obsahuje „přísně tajnou informaci“, že Rusko již řadu let zkoumalo možnost namazat jedem kliku u dveří. Být Rusko v EU, věřil bych tomu – dokonce by na podobnou pitomost byly určitě i dotační programy EU. Vzhledem k tomu, že Rusko není v EU, nevěřím tomu, že by marnilo čas a energii zkoumáním podobně samozřejmé věci – jed, který otráví při kontaktu s pokožkou při dotyku jakéhokoli předmětu, na kterém je daný jed rozetřen, bezpochyby může být rozetřen na jakémkoli předmětu – na tanku, na protichemickém oděvu, na klice od dveří, prostě naprosto na čemkoliv. Jen naprosto degenerovaná polo-dementní politická „elita“ západních zemí má za to, že klika u dveří se musí samostatně prozkoumat. S čím přijdou příště? Obviní Rusko, že již řadu let zkoumá, zda voda teče z kopce - a jak známo, Skripal byl u jezírka v parku? 

Skripal a jeho dcera Julia přežili. Zatím. Údajná otrava údajně Novičokem je nezabila. Ale britská mocenská elita přišla ihned s tezí, že Skripalovi nesmí s nikým mluvit a musí být ukryti. Zvláštní, ne? Poslední moment, kdy Skripalovi měli možnost mluvit s kýmkoli jiným, než se svými britskými vězniteli, bylo telefonický rozhovor se sestřenicí (zde a zde; plný rozhovor zde). Pak nebylo britské vízum pro Skripalovu neteř, aby nemohla navštívit svoje příbuzné a mluvit s nimi. Žádný kontakt ruské občanky Julie Skripalové s velvyslancem Ruska britský režim nedovolil. Prý na přání samotné Julie – ale ona sama to nikde veřejně neřekla. Proč?  Žádná interview pro západní média. Ani žádné interview „nebohé oběti zlosyna Putina a jím namíchaného Novičoku hovoří o zločinném ruském režimu“. Proč? PROČ? Řekl by Skripal to, co by zbořilo celou lež? Hledá teď Británie dvojníky? A učí je narychlo rusky?

Skoro bych  po zkušenostech se Skripalovými morčaty a kočkou řekl, že až se budou Rusko a kdokoli, kdo má v hlavě mozek, ptát, kde je Skripal, tak britská vláda oznámí, že Skripal byl ve zuboženém stavu a že ho museli nechat utratit. Myslím to jako vtip. Ale až to opět britská politická elita oznámí, tak se už nebudu ani příliš divit.

Vždyť dokonce i Skripalova morčata musela britská policie utýrat k smrti žízní. A Skripalovu kočku po několika týdnech bez vody a jídla britská policie zlikvidovala jako nepohodlný důkaz prolhanosti britské vlády. Ale předtím propaganda vesele tvrdila, že Novičok ve Skripalově bytě OTRÁVIL i Skripalovu kočku a morčata. A tak, když se zamotali do vlastních lží, pak Britové společně s morčaty kočku urychleně spálili. Chybělo jen, aby s jejich popelem posypali chodník nebo namrzlou silnici po vzoru StB let padesátých.

Britský režim zachází s pravdou, s morálkou i se základními normami slušné společnosti jako StB s  popelem popravených. Nevím, co je horší. 

A naše politická nomenklatura považuje za nutné lhát se lháři, podvádět s podvodníky, páchat zločiny společně se zločinci. Známe to z případu Kosova, iráckých zbraní hromadného ničení, rozvrácení Libye, podpory islámských teroristů v Sýrii – naše „elita“ drží h..u a krok s těmi nejodpornějšími a nejamorálnějšími zločiny naší doby.

Ale nerezignujte. Nikdy. V ničem. Na slušnost a na zdravý rozum nerezignujte nikdy. Vážně. Cesta zpět od kolektivní blbosti ke zdravému rozumu je až příliš složitá. Známe to z naší historie – z historie ne až tak vzdálené i té historie vzdálenější. 

Západní Evropa bude mít před sebou velice těžké časy na cestě od kolektivní stupidity ke zdravému rozumu. Možná už je ta cesta pro ně ztracena a budou si nejprve muset projít kolapsem, rozvratem, krachem státu. „Failed states“ možná již brzy uvidíme v přímém přenosu ze západní Evropy. Možná že už některé západoevropské státy dokonce kolabují. Francie, Švédsko, Británie, Belgie již nyní rezignují na vymáhání platného práva na celých částech svých území (množící se no-go zóny, debaty „elit“ o předání části území svých zemí pod správu muslimských migrantů s právem šaría atd.). Zločiny muslimských migrantů v Británii jsou roky maskovány (Rotherham, Rochdale a další města s tisíci a tisíci bílých britských dívek znásilněných a sexuálně zneužitých muslimskými gangy). A v Německu, když jde policie zatknout nelegálního migranta, tak uprchne před násilným davem nelegálních migrantů – a je za to pochválena! Typické příklady kolabujících států – Somálsko, Jižní Súdán, Francie, Švédsko, Velká Británie, Německo...

Ale my, Česká republika, my tu šanci na návrat celé země a celého národa ke zdravému rozumu ještě pořád máme velice dobrou.
Jen nesmíte rezignovat.
Nikdy.
V ničem.

85 komentářů :

 1. Neředím, neomlouvám hnusný čin .. jenom chci připomenout, že my lidé máme disposice i ke zlu a záleží, jestli nás vychovával vychovaný člověk, k čemu nás vede společnost... Že je zmíněn Skripal vůbec neznamená že.. stejně to mohl být ... Podobné bestiality se konaly i u nás (1950 ...) a s požehnáním vládních institucí "Ladislav Mácha" (v klidu dožil) s neobyčejnou krutostí utloukl kněze pana Toufara - Číhošť (který byl lidmi velmi oblíben a nevinen !!! Totalitní systém může být a bývá živnou půdou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co teprve bestiality roku 1990??!!! To nezmiňujete? Statisíce lidí ze dne na den vyletěly z práce na dlažbu, bez jakéhokoliv zajištění, které tehdy ještě neexistovalo. Tisíce činžovních domů i s nájemníky se nacpaly do rukou nenažraných parchantů, potomků bývalých domácích, kteří v těch domech dodnes nebydlí, jenom neskutečně zvýšili ceny za pronájem všech těch špeluněk.Sprostě, drze a nestydatě parazitují na svých nájemnících - nebyly ani zajištěni žádnou smlouvou - ničím! Stovky sebevražd lidí, kteří se najednou ocitli na ulici, bez domova, bez práce a bez naděje že se to zlepší, a nové firmy nesměly zaměstnávat lidi nad pětatřicet let. Sprostá, odporná, bestiální a zločinná genocida celé střední generace lidí, zejména bezpartijních - komoušů se to netýkalo, ani jeden neskončil na ulici, stejně jako ani jeden cikán. Každoročně lidé umrzající bez pomoci na ulicích. CO je to jeden Toufar? Který je účelově medializován? Kde se konečně bude psát o tisících obětí zvrhlé demokracie? Kdo ty lidi, předhozené do chřtánů lichvářů a zničené - kdo je jednou odškodní za ta zvěrstva? Tak hnusný, totalitní, zcela bezohledný a bezskrupulozní systém, jaký zde vypukl v devadesátém jako mor, a zanechal statisíce lidských obětí, tady snad ještě nebyl. Ale o těchto obětech se nepíše - proto o nich nikdo nežvatlá ani na diskuzích.Ano, máte pravdu v jediném- máme dispozice ke zlu, a zejména a hlavně, je zde plno lidí, kteří pro zlaťák vydloubnou oko vlastní mámě - a pro majetek šli a vždycky půjdou přes mrtvoly. Cesta k prosperitě v demokracii po majetkovém převratu v roce 1989 byla dlážděná mrtvolami lidí - a ještě jsme museli v mediích poslouchat sprostoty typu "že jsme byli zvyklí nechat se vodit za ručičku a to holt skončilo" - nebo "že Češi nejsou ochotni stěhovat se za prací" ... a podobné sprosté urážky. Stěhovat se za prací - kam? Jak? Když ty zrůdy okamžitě zmrzačili dopravní spojení mezi městy a obcemi ... ale darmo mluvit, dnes ty zrůdy už zapomněly na své zrůdnosti - a lidi, kteří ten masakr přežili, nebo dokonce ti, kteří si díky jemu nahrabali, a ti, jejichž smradi si nahrabali a doškrabali se k pozicím, majetku, a penězům, už zapomněli na všechno. Žvanit se bude jen o padesátých létech a jejich obětech.

   Smazat
  2. Ano,zapomněl jste na výsledek.Z 10 000 000 obyvatel vč kojenců a dětí je 800 000 v exekuci. Je to vůbec možné?

   Smazat
  3. Totalitní světovláda

   http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1368:martin-herzan-totalitni-svtovlada&catid=57:spiknuti&Itemid=81

   Smazat
  4. Anonymní6. května 2018 21:40
   "Ano,zapomněl jste na výsledek.Z 10 000 000 obyvatel vč kojenců a dětí je 800 000 v exekuci. Je to vůbec možné?"
   Je to možné proto, že demokracie je měkká. Za komančů by polovina z dlužníků lepila sáčky a ta druhá by ty dluhy rychle zaplatila.

   Smazat
  5. Anonymní6. května 2018 20:13,

   Nelži komunisto, tak jak to popisuješ to rozhodně neprobíhalo.

   Smazat
  6. 20.13 díky za ta slova. Nelze to napsat líp....

   Smazat
  7. Anonymní6. května 2018 22:02
   20.13 díky za ta slova. Nelze to napsat líp....

   Lze to samozřejmě popsat pravdivě.
   Snůšku žlučovitých blábolů, které adorujete nehodlám šířeji komentovat.

   Smazat
  8. Komunista 20:13 pouze konstatuje, jak jsme tehdy žili.

   Smazat
  9. 21:58 No, a jak to tedy bylo pamětníku? Dolož protiargumenty, nebo kušuj.
   Já tvrdím, že 20:13 napsal pravdu.

   Smazat
  10. 22:18 To víte, vede je Péesák, který soužil na rotě v Poběžovicích. Tam si mnohý komouš vystřeli opušťák , možná i hodinky. Semelová je prostě pohádková bytost. Ježibaba.
   Neúplatný Dolejš je také kousek o Grebeníčkovi nemluvě. To je jeden vedle druhého, jak přes kopírák.
   Občané však stále nechápou, že současná KSČM je právním nástupcem KSČ. Do srozumitelného jazyka převedeno. Co ukradla KSČ, právně nástupnicky převzala KSČM.
   Další fatální nebezpečí, které občané nechápou, je fakt, že KSČM vychází ze stejné filosofie, to jest vlády dělnické třídy.
   Blbečky, kteří vypustí z huby, že "za komunistů bylo líp" nikdo z myšlení podezírat nemůže.

   Smazat
  11. 21 57 :
   Máš to v hlavě hodně pomotané. Za komančů by nebyli žádní dlužníci, protože lichváři by všichni byli v teplákách a lepili by pytlíky a exekutoři by nebyli spolčeni v mafii, ale byli by státní zaměstnanci a neměli by co dělat. Stačilo by jich tak čtrnáct ( na jeden kraj jeden ). Tohle, o čem tady plácáš, přinesl právě tenhle zločinecký režim.

   Smazat
  12. Anonymní6. května 2018 22:18

   "Statisíce lidí ze dne na den vyletěly z práce na dlažbu, bez jakéhokoliv zajištění, které tehdy ještě neexistovalo."
   V roce 1990 a platností od 1.1.1991 byl přajat zákon o 1/1991sb o zaměstnanosti, který řešil podpory v nezaměstnanosti.
   Malá privatitace proběhla koncem roku 1991 a začátkem 1992. Velká 1992 -1993.
   Do privatizace bylo všed státní takže nikdo si nedovolil nikoho z práce vyhodit.
   Takže lžete jak baron Prášil a ani nejste schopen si informace dohledat.
   Stejné je to i s těmi ostatními bláboly.

   Smazat
  13. Pepan6. května 2018 23:11

   Pepánku, máš to nějaké pomotané,
   Když jsi za komanče neplatil aloše, valils do tepláků. To samý kdybys někomu ručil za půjčku, on neplatil a ty bys taky neplatil.
   Nemel o lichvě, na to máme zákony tak neval bludy.

   Smazat
  14. Bylo to takhle 22:18 jsem se doslechl, že Mácha při vyšetřování věšel Toufara za ruce na nějaký hák a přitom jej mlátil,“ vypověděl při prověrce Toufarova případu v roce 1963 náčelník církevního oddělení StB v Praze Roman Stehlík. „Podle mého názoru Mácha Toufara ubil,“!

   Smazat
  15. Den a půl před smrtí, 23. února 1950, vytáhli estébáci zmučeného faráře Josefa Toufara z betonové kobky ve valdické věznici. Naložili ho do auta a odvezli do kostela v Číhošti. „Byl v horečkách, trpěl zánětem pobřišnice,“. V kostele StB Toufara během noci nutila k účinkování v rekonstrukci „zločinu“!

   Smazat
  16. 23:07 kdyby vám ten samet nezorganizovala stb a stranická kontrarozvědka ksč tak jste měli starou belu, svobodu,demokracii,pravdu,lásku radost a jásot a zlodějiny.

   Smazat
  17. 20.13 popsal stav věcí zcela objektivně a klidně,na rozdíl od 22.02,který cosi vykřikuje a opovrhuje fakty i pravopisem!

   Smazat
  18. 22:10 a 10:12 Rusko za vlády Jelcina už zažilo " BLAHOBYT " s pomocí USA-EU ,Rusko zachránil Putin když zastavil porcování ruského nerostného bohatství západem , po dobu jeho vlády stoupla životní úroveň obyvatelstva Ruska o 600.% , díky sankcím USA-EU bylo Rusko nuceno využít své rezervy hlavně v zemědělství a během krátké doby se stalo soběstačné ve výrobě potravin , z dovozce se stal největší vývozce obilí na světě , Rusové pronajímají půdu velkým západním zemědělským firmám které učí Rusy efektívně hospodařit s půdou , např. potravinářský Gigant Danone má v Rusku na pronajatých pozemcích farmu s 2 000.ks dojnic s kompletním zpracováním mléka , na rozdíl od nás kteří jsme se zbavili majetku ve prospěch západu Rusové jsou poučeni z dob opilce Jelcina který stejně jako opilec Havel nechal republiku rozkrást.

   Smazat
  19. Vetsina zen a divek nepotrebuji rozum a mozek ke svymu nekonecnymu zvaneni..

   Smazat
  20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  21. 3:17
   Ty stará rašple bez mozku,ZMLKNI!!!!

   Smazat
 2. Vtipné, děkuji. Jak říkal lékař v jenom seriálu, kdyby blbost nadnášela, celá Británie létá jako holubička. Celá ne, pár rozumných lidí se snad najde.

  OdpovědětSmazat
 3. Už jsme to psal v jiném komentu. Jsou lidé, co si pletou Rumburk se Zmnojmem. Gram a miligram je dost podobný a jen žasnu jak tato hoaxní záměna dokáže zde na NR ty pravé všeználky rozpálit do ruda. I blbce napadne, že 1deka není 1gram. Čuchám jasnou propagandu v zájnu státu za který kope tento web. Pane Davide za tuhle podpásovku bych se styděl. Příště dejte do placu nějakou další hovadinu ať si uděláte znova ostudu. Díky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl - článek Large Dose of Nerve Agent Used in Attack in Britain, Says Weapons Watchdog vyšel v New York Times 3.5.2018.

   Smazat
  2. Pro anonymního idiota 20:05: tento web kope pouze a jenom za zdravý rozum a nezávislé myšlení.

   Smazat
  3. Tenhle web vás, vy vole 20:05, sere jenom proto, že přináší informace z více zdrojů, které neobjektivní mainstream zamlčuje, překrucuje, nebo vylže. Neotravujte tady a táhněte odtud ke svým chlebodárcům pro 30 stříbrných.

   Smazat
  4. Pane Dořáku byl bych rád, kdyby to tak bylo a aby ten zdravý rozum měl každý přispěvatel NR. Co mohu konstatovat je, že vy a většina zdejších to nezávislé myšlení nemá, protože celá česká veřejnost vnímá NR jako proruský web, kde prozápadní názory, technika a kultura nemá kategoricky své místo. Pane Dvořáku jste ze stejnýho těsta jako ta rádoby dokonalá kasta kádrově čistých před rokem 89.Když chcete kopat za zdravý rozum, tak vy ho určitě nemáte. Toho idiota si strčte do prdele.

   Smazat
  5. 20:25
   A hned druhý den vyšla v NYT oprava a uvedení čísel na pravou míru. Ale koho by to zajímalo. Ruská propaganda chytla příležitost pevně za pačesy...

   Smazat
  6. 21:04 Už zase se pletete. To, co jste napsal o NR, se přesně hodí právě na mainstream, který je ovšem bezdůvodně protiruský, tendenční a jednostranný, kde není dovolena názorová pluralita, odkud patrně pocházíte. Máte dokonale vymytý mozek, který nesnese jiný názor, než právě ten "prozápadní". To je velký nedostatek, který omezuje vaše vnímání reality, a jste velmi zklamán, když vyplave dokázaná, nepříjemná pravda, napovrch, ale žádné odsudky vám v jejím zveřejňování nepomůžou, leda byste tu pravdu chtěl kriminalizovat. Ale to byste byl pěkné hovado. A, buďte prosím té dobroty, a nemluvte za celý národ, protože vy nejste celý národ, což je potěšující.

   Smazat
  7. 21:12 Protiruská propaganda jede na mainstreamu každý, celý boží den. A to by bylo na mainstreamu křiku, kdyby takovou chybu udělali na alternativě, i kdyby se stokrát opravili, pomyslně by je za to stejně mainstream ukřižoval. To vám ovšem nevadí, propagandisto.

   Smazat
  8. 20:05 Ať žije Znojmo, vidím tě dvojmo slepičí rozume.

   Smazat
  9. 21:28
   Alternativa zásadně neuvádí své chyby a omyly na pravou míru, neopravuje, zásadně se neomlouvá. Nikdy. Lže vždy až do konce.

   Smazat
  10. 21:37 Obviňujete alternativu a lžete vy, bez důkazů, a lže ČT, která sosá daně ve formě koncesionářských poplatků za 7 miliard ročně. Jeden př. za všechny je spojenecké bombardování Sýrie 2018, kdy celý den ukazovala bombardování z roku 2015, které se odehrávalo v jiné zemi. Ani po kritice a urgencích se neomluvila. Takže laskavě sklapněte, a vysmažte odtud ke svým lhářům.

   Smazat
  11. Promiňte, že jsem nereagoval. Byl jsem v lese. Idiot 20:05 pokračuje ve své mantře zapouzdřeného člověka. Jeho osočování není založeno na argumentech, nepřemýšlím, jako poslušný slouha slouhů jen bezdůvodně napadá, podsouvá, tvrdí, dehonestuje. Co s ním? Věcnou diskuzi zavrhl. Asi nic. S idioty neradno se bavit.

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. 21:04
   Jak víš, jak vnímá celá česká veřejnost NR, topnuloidní blbe?

   Smazat
  14. 21:28 Propagandu sluhů si nechte nikoho nepřesvědčíte běžte se s tím Ruským vlastizrádcem vyfotit.
   21:04 Moc tu nemluv za veřejnost nemáte žádnou podporu je to vidět v anketách

   Smazat
  15. 21:56 Samozřejmě, že ČT prostě vysílala falešné záběry, to je prostě fakt, s kterým nic neuděláš, a viděl to každý koncesionář, jehož ještě baví, nechat se ohlupovat. A ovšem, hlídací čokl, to je tvůj plac, tam jsi mezi svými, a ne tady, neboť jenom blbec se cpe tam, kde o něj nikdo nestojí. Tak čau, lháři.

   Smazat
  16. Pane Dvořák nechci Vám vnucovat nějakou povinnou četbu.
   Zgooglujte si "K. Čapek Proč nejsem komunistou".
   Jsou to asi 3 stránky textu a porozumí každý.
   Děsivé, že to K. Čapek napsal téměř před 100 roky a stále jsou voli, kteří je volí.
   Právě s těmi nejchudšími komunisté ořou.
   " První myšlenka komunisty je touha po moci a ne pomoci"!

   Smazat
  17. Pro idiota 20 05:
   V tomto článku je opravdu výpočetní chyba. Těch 50 - 100 gramů Novičoku by neotrávilo 1000 - 2000 m3 vzduchu, ale 10 000 - 20 000 m3 vzduchu ve smrtelné koncentraci. Tento mrak, pokud by jej vítr prohnal Salisbury, tak by polovina města byla po smrti. Debile.

   Smazat
  18. ksčm je nejsilnější ks v evropě,je v parlamentu a rozhoduje o důležitých věcech i českých prezidentech,má vlastní ekonomiku i zahraniční politiku kromě ní zde máme legálně další tři komunistické strany.

   Smazat
  19. 23:19 zije v oblacich, ale je to tragicke! Asi to take souvisi s tim, ze my jsme jedini, kteri si komunismus nastolili sami, aniz by nam ho nekdo vnutil. Kdyz na to myslim, je mi z toho zle a jsem zhnusen! Komousi zardousi.

   Smazat
  20. Četl jsem. No a co? Nová republika není komunistická!

   Smazat
  21. Pro 23:12 Čapkův text, proč nejsem komunistou, je nejubožejší co kdy Karel Čapek napsal. Jak literárně, tak i obsahově. Bral informace z doslechu a neověřené. A hloupé.

   Smazat
 4. 20:05 - co je to Zmnojmem? V zájnu státu? Coje to hoax?
  Ty stará americká páko, piš česky, nejsi srozumitelný v češtině, si čech?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:33 jeden překlep tě sere ale normální člověk to pochopí. Teď mi vysvětli, co je stará americká páka ty moudrá gramatiko. Coje se píše rozděleně ty srozumitelný Čechu a jak tak koukám i ve slohu bys měl také přidat. Už raději nic nepiš ať nemáš ostudu

   Smazat
  2. Klídek, snad každý, kromě vás, pochopil, že "starou americkou pákou" jste byl míněn vy 21:22 :)

   Smazat
  3. 21:22 - Jak jedna chyba, vždyť byly čtyři, lžeš jak cigán Cimrmane, jak ten Svěrák se Drahošem.
   "Už raději nic nepiš ať nemáš ostudu" bez tečky na konci věty a čárky uprostřed
   Kytaráku z The Plastic People of the Universe!!!

   Smazat
 5. K celé kauze jen stručně:
  1. Všehny informace, které jsou k dispozici, jsou jen od Britů (kromě jedné od Švýcarů) a nedají se ověřit.
  2. Nikdo, kromě několika přímých aktérů, neví, zda jsou Skripalovi naživu a kde se nacházejí.
  3. Prezident Zeman hodil do kauzy nádherné pochromované vidle, tak nádherné, že už nic nebude jako dřív.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:47 Nejenom prezident Zeman. I ředitel OPCW se ukecl, že jiné státy jsou schopné Novičok vyrábět a mají to v malém množství dovoleno. Rusové neřekli nic jiného, ale od nich to pana Stropnického a naše "demokraty" ukrutně urazilo.

   Smazat
 6. Ano!Zdravý rozum mi velí nevěřit těm pitomostem co hlásá OPCW či jak se ta profláklá organizace jmenuje,či ta bába Drábová.Jak to říkal Franta:mnoho řečí o hovně!

  OdpovědětSmazat
 7. Celá kauza Skripal je už jenom jedna fraška!! Hlavně jak věděl ministr zahraničí Británie už druhý den, že je to na přímý rozkaz samotného Putina!! Tímto prohlášením už bylo každému přemýšlivému člověku jasné, co je to za povedenou taškařici a co si má asi tak myslet!!

  OdpovědětSmazat
 8. Asi takto:
  Rusové kromě česka jmenovali ještě několik zemí, které by byly schopny novičoky vyrobit. Zaznamenali jste snad, že by v některé z těchto zemí vypukl podobný poprask jako u nás ?
  Já tedy ne. Naše vládní euroatlanticky vlezdopdelská garnitura zase promarnila možnost držet kušnu a nejprve si mohla ověřit informace.
  Mám dojem, že kdyby Mayová vykřikla do světa, že kvůli Putinovi sere zelený hovna, druhý den by z naší vlády zaznělo jednohlasně "me too" :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:48 "...kdyby Mayová vykřikla do světa,..." -
   - máte tam špatnou barvu, tahle nóbl hájsosajty
   sere jedině růžový (pink). Na to si potrpí! sck

   Smazat
  2. Vždyť na tom houby záleží, jestli nějaký "útok byl či ne! Stejně jako údajný "novičok"! Tady šlo o něco docela jiného! A totiž demonstrovat jednotu západní civilizace postavit se nebezpečí putlerizmu i (pr)assadismu v každé jeho formě a podobě kdekoliv a kdekoliv na světě pod jakoukoliv záminkou! Nebo zlu je třeba vždy čelit ještě větším zlem! To věděl už pan Hitler, když napsal ve svém stěžejním díle Main Kamf - "... my musíme vytvořit stejnou sílu jako oni (rudí, marxisté), stejně brutální a fanatickou, stejně nemilosrdnou a tvrdou, ale pravdivější!" A o tom to je ...

   Smazat
 9. Boží, tesat do kamene:
  "Vasil Bilak a Milouš Jakeš by mezi dnešní západní politickou „elitou“ vypadali jako inteligentnější část spektra." a "... jen nevím, zda těch 50-69 bodů IQ má britská politická elita v průměru nebo celkem ...". Prostě paráda, s rozumem jde humor ruku v ruce. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak se musí na darebáky, zesměšnění je pálí nejvíc.

   Smazat
  2. Oprava: V Lošticích otrávila stará stréca Křópala, když po něm v noci chtěla eště nové šuk.Křópal šel radši do hospody, odkud se ještě nevrátil.

   Smazat
 10. Skripal - má niekto povedomia či existuje ? - nie je dávno po smrti ? nie je to podobne ako s Colombovou manželkou ?

  OdpovědětSmazat
 11. Ten jed v Anglii má daleko větší účinky než se původně očekávalo. Už otravuje daleko více lidí, než se čekalo. A to nejen v Anglii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až kápnou božskou ti, co ten jed vypustili, a přestanou si vymýšlet historky pro telata, přestane nový_čok otravovat.

   Smazat
  2. Aspoň tam teď mají Lavičku Andreje Skripala.

   Smazat
 12. Co s bezpečnostní službou, když šéf a jeho podřízení neví nic. Ale mají informace, že jsem známému napsal, že Bohoušek S. nikdy už nebude premiérem.

  OdpovědětSmazat
 13. Kašlete už na Skřípala! Už jsou jiné starosti, které tuto kauzu překryjí a vše tak nějak diplomaticky vyššššššššumí. Např. Harry se žení. Mě osobně teď zajímá, zda pozvou na svatbu i biologického otce ženicha, tu krysu, zrzavého majora, co tak ponížil Dianu potom, co si užil...ale otec to je, tak by tam asi měl být. Syn je slušně vychovaný chlapec, může být na něj hrdý...Že to sem nepatří? To vše je Anglie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady není bulvár, musíš třeba na Blesk. A princátka, která v 21. století patří do pohádky, sem netahej.
   Skripal s jeho dcerou budou, a musí být horkým tématem do té doby, dokud je někdo neuvidí, a neuslyší, a dokud nevyjde skutečná pravda na světlo.

   Smazat
  2. Ano 9.16 jde o pravdu. Svatba vnuka královny je politická a státnická záležitost, to není bulvár. To je oficialita a národní záležitost. Jaký je rozdíl o zamlčování pravdy Skřípala a o tatínkovi Harryho? Blérovy chemické zbraně v Iráku? Jen zamlžování, lež a lež. Z Velké Britanie se stává z mého pohledu opravdu Malá.

   Smazat
  3. 11:49 Pro vás politická a státnická záležitost, pro mě bulvár a směšná monstrózní šaškárna, která je národní záležitostí malé VB, ne ČR.
   Článek je o kauze Skripal.

   Smazat
 14. 9:16
  A čo si Kefalín predstavujete pod takym slovom PRAVDA?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čo bolo, to bolo, terazky by měl někdo podat nezvratné důkazy o otravě, vč. rozhovoru Skripala a jeho dcery naživo, vzorek jedu, který budou mít možnost prozkoumat laboratoře nejen ty neruské, protijed, který byl údajně podán otráveným, ... majore.

   Smazat
 15. 9:54
  Kefalín a vy naozaj myslíte,že Lžiangláni niečo také hocikedy urobí???!!!!
  Vzpomeňme na rok 2003 na jejich lhaní o Iráku.mjr.Terazky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si bohužel fakt nemyslím, majore, ale otravovat jim s tím život donekonečna je žádoucí, aby jim to aspoň zanechalo nějaké stopy na zdraví, za ty lži.

   Smazat
 16. 10;13
  LžiAngláni se učili u celosvětových VRAHŮ a uASSackej extralhářù, takže nějaká sebereflexe u nich nepřipadá v úvahu,věřte mi.mjr.Terazky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sebereflexi nečekám, ale další poškození jejich duševního zdraví směrem k omezení jejich nebezpečnosti, by byl úspěch.

   Smazat
 17. 10:25
  Poškození můžete plánovat pro někoho,kdo má alespoň mozek a minimum slušnosti....LžiAngláni nemají ani jedno!!!mjr.Terazky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ach jo, majore, konečně jste mě dostal.
   Kefalín Lanolín.

   Smazat
 18. Neznámý blb 6.5. ve 23:12 Čapek, příslušník prvorepublikové buržoasie nemohl nic jiného napsat.
  Nebo si ty hlupaňo myslíš, že by mohl komunisty chválit ?
  Oni všichni ti kritici vždy jen konstatují následky něčeho. V tomto případě "nespolečenské" komunisty. Komunisty, kteří v této době museli být o něčem přesvědčeni, nebyli před buržousty v předklonu jako příkladně "sociální demokraté", kteří se z revolučních "socanů" stali po r. 1918 služky kapitalismu, ohlazovači nejostřejších výplodů těchto nadlidí.
  KSČ jako revoluční, radikální strana, to bylo nutné.
  Po r. 1948 se s ní pomalu stávala strana Ukomunistů, kariérních zmrdů, kteří částečně odhalili tvář v r. 1968 a úplně pak po hadráku.
  Ale nechci tím zatracovat skutečné komunisty (já k nim nepatřím, jsem celoživotní nestraník od narození v r. 38), kteří stále věří pohádce o rovnosti lidí.
  Ale něco podobného lidstvo stejně čeká, pokud se nevyhladí atomem.
  Kapitalismus je slepá ulice, plná bordelů, odpadků, oslnivých výloh i špinavých zastaváren a lichvářů.
  Výroba pro výrobu, která nejde zastavit, nejen nějaké kouty země ale i oceány jsou už plné výrobků technického "pokroku". Krédo, "žijeme jen jednou" bude pro kapitalismus brzy konečná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zlatá pravda. Ano, kapitalismus je slepá cesta, ale pozor jestli před námi neukrývají plán B. Ta řízená migrace islámu do EU je asi jeho částí.

   Smazat
  2. 13:14 Ten plán je jasný. Odklonění úsilí lidí od boje za sociální spravedlnost k boji za holou existenci. Zlobí vás mravenci? Tak je zaměstnejte tím, že jim do mraveniště nasypete nějaké z cizího mraveniště a hned mají jiné starosti.

   Smazat
  3. 12:53 - Zhroucení Čapkova světa.

   Mnichovská dohoda a po ní následující kapitulace znamenaly pro Karla Čapka zhroucení jeho dosavadního světa a osobní tragédii.

   „Zdá se mi, že už tu nemám co dělat, byl bych tu směšnou figurkou, můj svět umřel, věřil jsem totiž v jakési závazky, v takzvanou čest ve smlouvě a podobné věci. Myslím, že bych se v téhle tlačenici nevyznal...“
   Karel Čapek

   Když se vzpamatoval z prvotního šoku, snažil se o napravení vládních a prezidentových kroků v situaci, která dle Čapka nabízela jiná ospravedlnitelná řešení, bránit se, nezradit republiku, která chtěla bojovat až na Prahu, která se rozutekla po světě, kde vládl mír.

   Ta to zrada jej ničila v prosinci 1938, kdy si Karel Čapek původně přivodil lehkou chřipku. Jeho stav se nejprve zlepšil, ale brzy musel znovu ulehnout. Ke chřipce se přidal zánět ledvin a zápal plic. Zemřel na plicní edém dne 25. prosince 1942, tedy nĕkolik roků před osvobozením Čech a Moravy od nacistického Německa, vítěznou Rudou armádou.

   Smazat
 19. Včera v OVM bylo řečeno, že ČR má předsedat OPCW. Stačí tato informace a hned je jasné, proč takový řev nad Zemanovým sdělením pravdy. Představte si tu hrůzu, že by OPCW najednou také začala hájit pravdu. To by mohl být nedejbože konec všech (ne)povedených taškařic s chemickými zbraněmi. Z toho se musel celý euroatlantický svět osypat strachy a proto mobilizuje všechny své osvědčené poskoky, ochotné lhát do roztrhání těla.

  OdpovědětSmazat
 20. Tak, podle babičoku, se v ČR novičok nevyráběl, ale jenom testoval. Zajímalo by mě, jak může někdo něco testovat, když to nejdřív nevyrobil. A jestli mu ho k testování někdo poskytl, tak tedy kdo? To už není ani srandovní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:50 Babiš také řekl, že nedorozumnění spočívá v tom, co si kdo pod pojmem "vyrábět" představuje. A v tom má pravdu. Můžete třeba tvrdit, že Američané nevyráběli ve II.SV atomové bomby, protože měli jen testované "vzorky" a ty 2, svržené na Japonsko.
   Pan Babiš se ale plete v tom, že Rusko tvrdilo něco o výrobě. V jejich prohlášení se mluvilo o státech, které by byly SCHOPNÉ Novičok vyrobit. A pro potvrzení takové SCHOPNOSTI přece stačí připravit i nepatrné množství. Rusové mluvili o voze, naši idioti mluví o koze.

   Smazat
  2. 20:14 Je to vykrucování, hodné slouhy slouhů. Ani náhodou nevěřím, že to bylo pouze jednou jedinkrát, a jediné šarže. Tedy se musel "vyrábět", i když třeba jen pro testování. Jinak by musel být někým odněkud k testování dovezen, což je nepravděpodobné.
   Američané pro Japonsko možná "vyrobili" první 2 testované "vzorky" - ten příměr kulhá na obě nohy -, od té doby "vyrábějí"...
   Babičok se neplete, jenom poslušně mění i několikrát denně názory, naši idioti překrucují, ale věří jim jen ovce.

   Smazat
  3. 21:16 Ten příměr vůbec nekulhá. Jen jste ho nepochopil. V době bombardovaní Japonska USA atomové bomby "nevyráběli" (řečeno logikou Babiše), přesto je byli schopní použít. Stejné je to se "vzorky", které je schopen někdo vytvořit. Nechci se s vámi hádat. Uvádím to jen pro porozumění příměru.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.