Reklama

pátek 11. května 2018

Prohlášení ANS k deklaraci přijaté na 5. Euro-africké ministerské konferenci o migraci a rozvoji v Marrákeši dne 2. 5. 2018


Jaroslav Tichý a Vladimíra Vítová
11. 5. 2018
Dne 2. května 2018 se uskutečnila v Marrákeši 5. Euro-africká ministerská konference o migraci a rozvoji. Na její závěr byla přijata „Marrákešská politická deklarace“ a Marrákešský akční plán 2020. Tím, že byla za Českou republiku podepsána tato deklarace, je ohrožena další existence našeho státu, národa, jazyka, kultury. Stačí se podívat na detailnější zprávu o konferenci v Marakéši, která navazuje na námi již také podepsanou Agendu 2030, podle které má být do r. 2030 v Evropě 56 miliónů migrantů. Do ČR jich tedy legálně přijdou statisíce.


Evropská unie tuto agendu otevřeně organizuje a platí z našich daní, které odvádíme prostřednictvím státní kasy do EU (stejně jako další členské země). A za této situace se u nás ještě najdou lidé, kteří sní o "reformě" EU.

EU však velmi rychle ruší naše státní hranice, z nelegálních migrantů vyrábí za pomoci neziskovek legální migranty a bude je rozdělovat do jednotlivých evropských zemí, kde jim budeme vyplácet měsíčně více než dvojnásobek našich průměrných důchodů!

A volby - díky hlasům našich občanů - vyhrála strana, která tuto naši zkázu podporuje, ačkoliv veřejně tvrdí něco zcela opačného. Jako Aliance národních sil spatřujeme jediné řešení v urychleném odchodu z EU dle Lisabonské smlouvy, článku 5.

Co je obsahem Marrákešské deklarace:

• sice na jedné straně hovoří o prevenci a boji proti nelegální migraci a pašování lidí, avšak bez přijetí konkrétních závazků nebo opatření proti těmto jevům;

• na druhé straně však v naprosto převažující části dokumentu vyjadřuje další podporu masové migraci Afričanů do Evropy jako pozitivního jevu a zabývá se opatřeními na její legalizaci;

• popisuje migraci jako jev jako fenomén, který je pouze dobrý a příznivý a který přispívá k celosvětovému rozvoji a růstu

• podporuje migraci z Afriky do Evropy, neboť počet obyvatel Afriky roste, zatímco počet obyvatel Evropy klesá;

• vyjadřuje podporu dokumentu Agenda pro udržitelný rozvoj 2030 (obsahující plán a společný závazek přemístit do uvedeného roku celkem 56 milionů migrantů do Evropy), který byl vypracován na půdě OSN v rámci Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR), přičemž na tento dokument má nyní navázat další dokument pod názvem Globální kompakt pro migraci, který je připravován rovněž tímto úřadem. Ten má být podepsán dokonce vedením EU, a to bez souhlasu členských zemí unie v září 2018 s právní závazností a vymahatelností pro jednotlivé členské země EU.


Jeho podstatou je nahrazování nelegální migrace přes hranice jednotlivých států legální migrací organizovanou a zajišťovanou neziskovými organizacemi bez možnosti zásahu vlád členských zemí EU.


Tuto deklaraci podepsali zástupci přítomných afrických zemí, jakož i členských zemí EU vč. ČR zastoupené ministrem vnitra v demisi Lubomírem Metnarem (ANO) s výjimkou Maďarska, které její podpis odmítlo. Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjártó (FIDES) v této souvislosti dokument označil za „extrémně promigrační a odporující zájmům Maďarska i Evropy“.


Zástupcům dalších členských zemí EU zájmy jejich zemí a Evropy zřejmě na srdci neležely.


Těmto skutečnostem naprosto neodpovídá prohlášení odboru tisku a PR MV ČR, které informuje pouze o:


• nových závazcích afrických zemí v boji proti nelegální migraci a organizovanému převaděčství;

• podpoře ČR těchto nových aktivit zaměřených na boj proti nelegální migraci v souladu s její dlouhodobou politikou;

• podpoře aktivity na stabilizaci migrace v rámci Afriky a

• české účasti na financování migračních programů MV, která v letošním roce činí 305 mil. Kč (z toho 55 mil. Kč pro region Sahelu a 250 mil. Kč do Svěřeneckého fondu EU pro Afriku na pomoc Libyi při ochraně hranic, kde je ČR pátým největším přispěvatelem).


Z této deklarace, tak jako z předchozích dokumentů k této tématice je zřejmé, že:


- EU je přímým spoluorganizátorem migrace obyvatel třetích zemí do Evropy a ČR;

- EU nyní usiluje o legalizaci této podle platných zákonů dosud stále ještě ilegální migrace;

- hovořit o „boji proti nelegální migraci“ při současné snaze o její legalizaci je z hlediska je-jích dopadů pro Evropu a ČR zcela kontraproduktivní. Její legalizací (již v domovských ze-mích migrantů) a následnou organizací jejich převozu do Evropy tak odpadnou poslední překážky v obsazování Evropy migranty a celý plánovaný proces podle Agendy 2030 se tak jen zrychlí.Aliance národních sil:


1/ vyjadřuje zásadní nesouhlas s uvedeným postupem, který je jednoznačně na úkor českých národních zájmů a obyvatel ČR;


2/ obrací se tímto na:

a/ poslance PS Parlamentu ČR s dotazy:

1. zda, kdo a kdy dal ministru vnitra v demisi p. Metnarovi (ANO) mandát k podpisu takového dokumentu;

2. jak chtějí poslanci (v případě jejich negativní odpovědi) celou záležitost řešit a jaká opatření učiní k zamezení recidivy podobných záležitostí;

b/ předsedu vlády v demisi p. A. Babiše, zda a kdy vláda projednala a odsouhlasila postup ministra vnitra v demisi p. Metnara před jeho odjezdem do Marrákeše;

c/ vedení ČSSD a KSČM s dotazem, zda i nadále hodlají za těchto okolností spolupracovat ve vládě s ANO či tuto vládu jakkoliv podporovat;

d/ na členy a příznivce hnutí ANO s dotazem, zda souhlasí s tímto postupem jejích vedoucích členů a co hodlají v případě jejich negativní odpovědi dále učinit. Je třeba si v této souvislosti jasně říci, že jejich hlasy odevzdané ve volbách v současnosti napomáhají likvidaci našeho státu, národa, jazyka, kultury a způsobu života.


3/ vyzývá občany ČR napříč českou politickou scénou, kterým není lhostejný jejich vlastní osud, osud jejich dětí, naší země a národa, aby se obrátili na prezidenta republiky pana Miloše Zemana s žádostí, aby zvážil vhodnost a dopady definitivního jmenování pana Andreje Babiše premiérem ČR z důvodu možného ovlivňování jeho rozhodování a postojů zvenčí s ohledem na jeho rozsáhlé podnikatelské aktivity a nedořešené osobní kauzy.


ZDE je informace MV ČR.

http://www.mvcr.cz/clanek/ministr-vnitra-se-v-marrakesi-zucastnil-konference-k-reseni-migrace.aspx

ZDE je informace z Maroka.

http://www.maroc.ma/en/news/time-has-come-africa-deal-migration-issue-spirit-full-solidarity-ministerZa povšimnutí stojí například tato slova, která zazněla při zahájení konference:

... migrant se stane ústředním hráčem v evropsko-africkém prostoru,.... otevírají se perspektivy pro dva kontinenty.... migrace bude stále narůstat bezpečným, řádným a pravidelným způsobem.... Evropsko-africký dialog o migraci umožňuje Evropanům a Afričanům účast na rovnoprávném postoji ve společném vymezení podmínek spolupráce... partnerství musí být založeno na mezikontinentální solidaritě..... migrace je pákou pro společenský rozvoj... bude zřízena africká observatoř pro podporu řízených migračních toků….

Za ANS:

Ing. Jaroslav Tichý
PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.                     Praha 10.5. 2018

42 komentářů :

 1. Národ psovodů nemá na pomoc pro své planetární spolu obyvatele? Když uživíme sta tisíce psů a koček, nebude problém ani s migranty. Velká část obyvatel stejně pracuje ve službách a kšeftuje s byty. To budou zisky! Růst HDP a tedy i blahobyt zajištěn. Prodej aut vzroste a ...........

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štěstí přeje připraveným!
   Rozjíždím výrobu modlitebních koberečků, od července přijímám objednávky. Doufám, že se něco nezadrhne, ve smyslu podpory politiky SPD. P.K.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. V TUTO CHVILI BY ANS MĚLA SLEDOVAT PORUŠOVÁNI
   I
   zákona 2/1993 zejména článeku 17 odstavec 3 a dalšich, pro pozdějši dobu a schromaždovat důkazy,které bude možno později použit pro postaveni pachatele před soud.Dnes je to znemožnováno sprostou nespravedlností režimu,ale kdovi,možná později na to přijde ta basa!

   Vymazat
 2. „Hnutí SPD zásadně odmítá legalizaci nezákonné ekonomické imigrace.

  Komentář člena předsednictva SPD p. Radka Rozvorala, na informace z konference ministrů v Marrákeši o přesídlování imigrantů z Afriky do Evropy:
  „Z konference ministrů v Marrákeši dokonce uniklo do médií i to, že by se podstatou Globálního kompaktu o migraci stalo nahrazení nelegální migrace přes hranice migrací legální s tím, že by se odbouraly překážky bránící v migraci nejen uprchlíkům, ale i ekonomickým imigrantům. Tedy těm, kteří se přesouvají takzvaně za lepším životem. Další obludností, která by se měla v dokumentu nacházet, je i pasáž s výzvou o organizování pravidelné řádné migrace z Afriky do Evropy. Z těchto informací je patrné a dává nám za pravdu, že se globalisté a neomarxisté snaží postupnými kroky od začátku migraci řídit, a že je naplánovaná. Česká republika patří našemu národu a z tohoto důvodu hnutí SPD zásadně odmítá legalizaci nezákonné ekonomické imigrace z důvodu přesídlování afrických obyvatel za lepším životem.“
  P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. HLAVNIM PROBLÉMEM PANE PK,JE JSOU OHLUPOVADLA

   tady si majitelé velkých peněz najmuli armádu prolhaných a zákeřných ohlupovatelů,kteři voličům dávaji zkreslené a lživé informace s cilem uchvátit PRO NĚ moc záludným způsobem,kdy je vidět jejich gangsterismus v praxi.

   OBČANÉ JSOU INFORMAČNIMI PODVODY HNÁNI K VOLBÁM,KTERÉ MOŽNÁ PROTO ANI NEPLAT!

   No když si koupíte výrobek,kde se podvodně vychvaluji jeho vlastnosti,za účelem vás podvést a výrobek,který je k ničemu koupite je možno pachatele postavit před soud viz ameriká kauza podvodu Vw.To samé bude až se odblokuje opravdová spravedlnost a bude možné jednoho dne,pokud si to dá do programu SPD ,že dezoorientovani občané přestanou volit čisté zlo a začnou volit SPD ,která dostane tak mohutnou většinu,že tato v tomto směru dokáže posilit zákony a vinníky zavře do basy!Dokonce půjde pro ni vytvořit i koalici slušných stran nebo inicializovat jejich vznik,když prý žádné neexistuji NO NI?

   Vymazat
  2. VŠIMNĚTE PK,ŽE SE TU OBJEVIL JAKÝSI prý WOLLNER

   který se tu stylizoval do role šefohlupovače prý z tisku a TV.

   NÁVRHY OBČANŮ VOLIČŮ MOCNĚ ZBAGATELIZOVAL!

   Napsal tady,že naši občanskou demokracii ve formě PŘIMÉ demokraciie otevřenim neexistujicich diskuznich rubrik pod články na námi občany placených webech polit.stran, čimž by to tam mohlo vypadat jako diskuze tady na NR,si máme strčit do dámských přirozeni a oni si ho v TV narvou s chuti do koše.

   Tak a proto nezbývá než konečně dát do pohybu tu

   DIKTATURU SLUŠNÝCH OBČANŮ VOLIČŮ,NONI?

   Tak nás tu napadá,že by nebyl špatny ten SOLIDARISMUS.NO POUŽILA HO SICE JAKO PRVNI CIRKEV,ale dnes se dáva nový význam kdejakým slovům.
   Ten strejde Putin se taky opírá o cirkev a jde mu to.
   Co kdyby jsme se u cirkve zeptali,zda by neinvestovala do vzniku Křesťansko sociálního demokratického hnuti KSDH namiosto ČSSD a KDU,které se už snad i rozhodly puknout jak řepy .
   Oni maji peněz z cirkevnich restituci a taková investice kdy převezmou Národni program voličů ,no z toho kouká vítězstvi a ČSSD is KDU by mohla konečne odejit do zasložené penze no ni?

   Vymazat
  3. ROVNĚŽ KOMUNISTÉ,BY SE MOHLI JIT MODLIT S KSDH

   vytvořit koalici a zachránili by si holý život tim,že by se přejmenovali na masovou stranu Voliči za VOLIČE a pro skalni komunisty by mohlo i stačit přejmenováni

   KOMUNISTIČTI VOLIČI ZA VOLIČE ZKRÁTKA KVZV a byl by ještě větši klid no ni?

   Vymazat
  4. Ohlupovadla odmitaji napsat,že bankster makaron

   chce ukrást ANGELE peníze,které nahrabala mohutným exportem a ted na nich sedi a nechce mu je dát,rovněž Česko se musi giganticky zadlužit za to,že bude prý platit afričanům a vybombardovancům,kteři dostanou měsičně bratru každý prý 25.000 KAČEK,což prý snad už prý odsoulasili ti naši vládni zástupci ze sprosté třidy Šmejdů zvoleni na základě podvodné činnosti ohlupovadel a brzy i 100% cezury předepsané jimi,aby náhodou ti,kteři nedrži pusu byli zlikvidováni,protože je známo,že Češi nevi co je solidarita!

   A NECHAJI SE RADŠI TZV OHLUPOVAČI UKLOVAT aby konečně mohli sami běhat v kolečku jako veveřičky a tam iv bidě umřit!

   Vymazat
 3. Ti psi a kočky jsou svému živiteli vděční a užiteční, žijou s ním v symbiose. Jeden na druhém nevydělávají, jsou si navzájem užiteční.
  Ale lidé většinou jenom jeden na druhém parazitují ... co s tím ?

  OdpovědětVymazat
 4. Prostě je třeba volit SPD:

  http://svobodnenoviny.eu/osvobozujici-rozsudek-soudu-v-kauze-okd-je-dovrsenim-soudni-frasky/

  OdpovědětVymazat
 5. Toho ksindla co to podepsal (sráč jeden) by měli soudit pro vlastizradu!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pracující lidé spoléhají na to, že jejich problém řeší elita. Tato elita tu však není. Proto se musí situace zhoršit do té míry, že národ vezme situaci do svých rukou a udělá pořádek. Druhá možnost je, že skončí..

   Vymazat
 6. Tuto záležitost měli občané ČR vyřešit v říjnových volbách do poslanecké sněmovny, jak to navrhovala ANS. Tedy žádné tlachání o referendech (jak to činila SPD), která , jak víme, následně neprojdou či která budou nepoužitelná (nebude v nich možné o věcech vystoupení z EU vůbec hlasovat). Jako hlavní téma to pojali následně Maďaři a jsou dnes v daleko lepší situaci, jako hlavní téma to pojaly některé politické strany v Itálii, kde získaly velké počty hlasů, nikoliv však kvalifikovanou většinu. Tam jsou na počátku svého osvobození. Občané svoji příležitost k podobnému kroku v říjnu 2017 propásli. Nyní se budou divit následkům. Nyní je již jediná možnost, aby obyvatelé ČR začali tlačit na naše představitele v celé záležitosti. Letos jde o nepodepsání Dublinu IV. a odstoupení od smlouvy Globální kompakt k migraci. Marrákešská deklarace je toho předstupněm (Maďaři ji odmítli podepsat). Tam jsme (tak jako obvykle) selhali. A Babiš ještě k tomu o celé záležitosti lže a zatlouká.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V TV Babyčok povídal, že tato deklarace je právně nezávazná. My však víme, že za půl roku budou klidně tvrdit, že je právně závazná. Nikdo je nekontroluje.

   Vymazat
 7. Anonymní11. května 2018 13:00
  „Tuto záležitost měli občané ČR vyřešit v říjnových volbách do poslanecké sněmovny, jak to navrhovala ANS. Tedy žádné tlachání o referendech (jak to činila SPD), ..“
  Nevím, z jakých premis vycházíte, ale SPD nebrojila proti volbám. Na rozdíl od některých pohlavárů ANS/ČSNS, kteří vyzývali k neúčasti ve volbách.
  Se zbytkem příspěvku souhlasím. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K Anonymnímu 11.května 13.22 - Nebude pro Vás až takový problém vyhledat si vyjádření ANS před volbami, kterými opakovaně voliče upozorňovala na to, že záležitost s migranty je třeba řešit formou voleb, nikoliv referendem, o kterém již tehdy musel Okamura (po svých vlastních předchozích zkušenostech )vědět. že ho ve použitelné podobě neprotlačí. A proč to řešit ve volbách? No proto, aby se to stalo ústředním heslem pro volby a bylo možné takto získat co nejvíce hlasů. Tehdy k tomu byla krom obyčej vhodná příležitost. ANS mělo tehdy handicap v tom, že nemohlo jít do voleb samostatně, takže šlo pod deštníkem ČSNS, s jinou stranou se nemohlo dohodnout. A uvážíte-li, že ČSNS šla do voleb (a ANS s ní), tak rychle přijdete na to, že Vaše tvrzení o tom, že ČSNS (či snad i ANS) vyzývala, aby lidé k volbám nechodili, je kolosální pitomost. Jinak nic ve zlém, ale čas od času nezaškodí i trochu přemýšlet, než člověk něco napíše.

   Vymazat
 8. Nikdo z ANS nevyzýval k neúčasti k volbám - je to přesně NAOPAK a na toto téma členové ANS publikovali mnoho článků!!!! Pane P.K. nelžete!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní11. května 2018 13:45
   Jestli tu někdo lže, tak Vy, že SPD něco nechtěla řešit volbami, ale jenom tlachat o referendu.
   Jaká je Vaše představa toho řešení volbami, když jste v jednom kuse štvali a pokračujete v tom, proti jediné volitelné síle, která hájí národní zájmy a staví se proti plánovanému rozvratu evropských společností? P.K.

   Vymazat
  2. Nemáte pravdu, pane P.K. Všichni, kdo volili ANO, ČSSD, KDU-ČSL, ODS, STAN, Piráty, TOP 09 I SPD, volili dnešní výsledek. Už to bylo řečeno mnohokrát, ale zopakuji to tpo Vás:
   Referendum nemůže být cílem, referendum je prostředkem. při zisku SPD 10% aKSČM 7% není síla, která by je provpřes parlamentporsadila, o lhůtách zákonodárného porcesu nemluve. Výsledkpolitického vývoje z polsední období:
   1. ještě před volbami podepsal odcházející Sobotka dohodu o jednotných sociálních dávkách pro migranty v celé EU.
   2. Teď babiš rukou metnara podepsal dohodu o legalizaci migrace z Afriky.
   3. Český parlament do konce roku ratifikuje Istanbulský protokol.
   4. Český parlament do konce roku ratifikuje Dublin IV.
   5. babišova vláda získá důvěru a do konce roku zastaví projednávání zákona o referendu, protže nebude potřebný (EU je geniální projekt a Dublin IV nás zavazuje přijmout 250 - 500 000 LEGÁLNÍCH nigrantů!)
   Hotovo, vymalováno, naše dcery se mají na co těšit.

   Vymazat
  3. Proč nemá ANS 50 % ! a bylo by to vyřešeno ne přec !!!

   Vymazat
  4. Anonymní11. května 2018 18:46
   Nově jsem nepochopil, v čem nemám pravdu a stále nesouhlasím s Vaším tvrzením
   „Tuto záležitost měli občané ČR vyřešit v říjnových volbách do poslanecké sněmovny, jak to navrhovala ANS. Tedy žádné tlachání o referendech (jak to činila SPD),“
   SPD byla ve volbách a nabízela řešení v národním zájmu, na direktivy, které nám vnucuje Brusel. Nejdůslednějším řešením je přijetí referenda, které bylo a stále je hlavním bodem programu SPD. Tím by bylo možno odmítnout, nebo zrušit právní kroky, které likvidují naši samostatnost, či prosperitu.
   Vyjádřit se o tom tak, že SPD tlachá o referendech, je špinavé zkreslování skutečnosti. Je však z toho patrné, že referendum není pro ANS zajímavé, že se domnívá, že má v kapse spolehlivější řešení všeho. Jenom stačí, když ve volbách získá 51%. Ale to je nereálné, tak co s tím? P.K.

   P.S. Děkuji za trpělivost, se kterou jste mi zopakoval, že referendum není cílem, ale prostředkem. S tím by se dalo souhlasit, ale pouze tehdy, pokud by zákon o referendu již byl přijat.

   Vymazat
  5. ANS NEBUDE NIKDY MÍT VĚTŠINU.JSOU PRÝ ZACOFANI,

   nesmi rozebrat a převzit Národni program občanů voličů a tak dát najevo,že voliče potřebuji.Kromě toho jim prý cenzura zakázala napsat co bude potom,kdYž uskutečni výstup z NATO a taky jim ta cenzura bráni si přečist, že MAKRON nuti váženou pani ANDĚLKU,aby vyplázla spolu se všemi státy Evropy VŠECHNY penize do společného ministerstva financi NOVÉ EVROPY,která vznikne na troskách nynějši havarujivci.

   JINAK PŘEJEME ANS MNOHO ÚSPĚCHŮ A TO ZVOLENI.

   Vymazat
  6. Pane PK, vy jste nic nepochopil. Přečtěte si ještě jednou mou odpověď - 5 bodů
   ŽÁDNÝ ZÁKON O REFERENDU PŘIJATÝ NEBUDE! Okamura sliboval nesplnitelné. ŽÁDNÁ REFORMA EU NEBUDE - viz bod 1.
   A jeden odkaz:
   http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/6095-jde-od-pocatku-pouze-o-jedinou-vec-jak-zaridit-vladu-ktera-otevre-hranice-pro-imigranty-a-pote-znemozni-byt-jen-potencialni-moznosti-lidoveho-hlasovani

   Vymazat
  7. Anonymní12. května 2018 21:08
   „Pane PK, vy jste nic nepochopil.“
   Já jsem pochopil jednu věc. ANS špiní SPD, v plané naději, že dosáhne té mety 3,5% hlasů, kdy by dostala státní dotaci za hlasy. A pro tuto metu je schopna udělat cokoliv. Včetně ubírání hlasů jediné volitelné straně, která zastává národní zájmy. P.K.

   Vymazat
  8. 19:58

   Jedinou volitelnou stranou možná pro blbečky. Myslící lidé mají - jakkoli je to možná pro Vás nepochopitelné - trochu jiná měřítka.

   Vymazat
  9. Anonymní13. května 2018 20:07
   Bohužel, asi se nedozvím, co je pro mě nepochopitelné, protože tito „myslící lidé“ se svými závěry příliš nechlubí, raději pouze štěkají. P.K.

   Vymazat
 9. Ochrana vlastního území a jeho užívání patří do práv a povinností občanů. Pokud na to rezignujeme, předáme našim dětem zemi nezpůsobilou další existence. Lidé zahledění do světa vytvořeného mědii, nevidí nástrahy.
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 10. Projev prezidenta republiky na tiskové konferenci při oficiální návštěvě Polské republiky

  10. května 2018

  Vážený pane prezidente, dámy a pánové,

  jsem velice rád, že jsem opět v Polsku a těším se, že během příštích pěti let svého druhého funkčního období sem ještě několikrát přijedu. Protože víte dobře, že Češi jsou mezi Poláky velmi populárním národem a totéž platí i obráceně.

  Hovořili jsme s panem prezidentem Dudou také o tom, že existují pokusy rozvrátit Visegrád a vnutit mu vůli Evropské komise v některých věcech, které narušují princip subsidiarity, to znamená, že narušují právo každé země rozhodovat o svých vnitřních záležitostech. Mimo jiné je to i právo nakládat s vlastními přírodními zdroji, ať jsou to zdroje surovinové nebo například les. Prosím, řekl jsem to už panu prezidentovi, abyste moji zítřejší návštěvu Bělověžského pralesa považovali i za výraz solidarity s Polskem, pokud jde o jeho suverenitu nad těmito zdroji.

  Myslím si, že když jsme se poprvé setkali s panem prezidentem Dudou, a to už je několik let, tak jsem vyjádřil solidaritu i s jeho postojem, kde odmítal vměšování Evropské komise do polských vnitřních záležitostí. To samozřejmě vůbec neznamená popření myšlenky Evropské unie, ale znamená to, že by Polsko, Česká republika, Maďarsko a Slovensko měly tvořit uvnitř Evropské unie jakousi nedělitelnou jednotku, která by prosazovala své společné zájmy. A to se týká zejména migrační krize, návrhu migračních kvót, relokací, a v poslední době i plánu Dublin IV, který obě země chtějí odmítnout. Věřím, že k tomuto plánu nedojde, protože by musel být na zasedání Evropské rady, tedy na zasedání premiérů, přijat jednomyslně, a už teď můžeme předpokládat, že tam žádná taková jednomyslnost nebude.

  Věřím, že naše jednání budou pokračovat na území České republiky, protože jsem pozval pana prezidenta Dudu do Prahy. Ale nejenom do Prahy, pane prezidente, v Lánech, třicet kilometrů od Prahy je malý zámeček, který je od roku 1921 sídlo prezidenta, a bude mi ctí Vás tam uvítat.

  Miloš Zeman, prezident republiky, Varšava, 10. května 2018

  OdpovědětVymazat
 11. Jaroslav Tichý a Vladimíra Vítová:
  "Do ČR jich tedy legálně přijdou statisíce."
  Kdo se bojí, sere v síni!

  ANS = nový prognostický ústav
  SPD = poslední mohykáni, kteří vzdorují zkáze

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Projev p. prezidenta je dobrý, snaží se stmelit V4. Ve svém projevu ale zapomněl na jednu věc, a to na již existující záměr Bruselu přeřadit otázku migrace do kategorie celní problematiky, kde se rozhoduje pouhou prostou většinou hlasů. Na toto upozorňoval např. europoslanec prof. Keller již před několika měsíci. A pokud by byl podepsán Dublin IV., tak ty počty migrantů tady budete mít, co by dup. Přestěhují k nám ty nejméně přizpůsobivé Němci a Italové. A proč? No aby mohli přijmout další. Uvědomte si, že podle podepsaných smluv jako je Agenda 2030 bylo dohodnuto, že do r. 2030 má přijít do Evropy 56 mil. migrantů. EU je s jejich přijímáním ve zpoždění, proto se snaží legalizací všech migrantů odbourat překážky v jejich přesunech do Evropy. Už Vám začíná konečně svítat, Anonymí 11.května ve 14.50? Ta množství i pro ČR budou dramaticky větší, než zmiňovali představitelé AMS ve svém nedávném rozhlasovém pořadu. Toto je jen "zahřívací kolo", jen začátek!

   Vymazat
  2. 0:27 Věc je jasná, že názornější už být nemůže, ale guláš a pivo mají stále přednost.

   Vymazat
 12. "Z nelegálních migrantů vyrábí legální". To skutečně není hezké, ale horší je, že vyrábí z lidí migranty. To bych odsuzoval především, že se výroba a transport migrantů staly velkým kšeftem, stejně jako kdysi výroba a transport černých otroků z Afriky. Při lovech otroků umírali tisíce Afričanů, další při transport a pak také v místech, kde byli na tržištích po USA prodáváni. Počet obětí je udáván na 16 milionů!!! To chceme tuto špinavou kapitalistickou historii opakovat???
  A na okraj volání českých kapitalistů po pracovní síle a neschopnosti vlád po r. 1989 vzdělávat občany ve směrech potřebného hospodářského vývoje - proto máme na rozkopané dálnici za H. Králové davy archeologů, antropologů, ale ne silničářů! Víme, jaká je sice nezaměstnanost, ale nic nevíme, zda by se nezvýšila zaměstnanost mj. lepší podporou žen - matek, kterým současný režim stačil jen rozkrást školky a jesle pod lživým heslem o škodlivosti dětského kolektivu pro předškolní dítě!!!
  K SPD: její návrh na referendum je pro diktaturu kapitálu a militaristy nepřijatelný, přímo ohrožující jejich zločinné machinace se státem a národem. Ohrožující jejich ovládání armády, policie, soudů, které tyto instituce v očích řadových občanů činí totalitními. Jak by se mohli ti, kdož nám vládnou a bohatnou vražděním milionů lidí v agresívních válkách vzdát svého byznysu se smrtí? Proto to imperialistické NE referendu, proto to NE neutralitě - po vzoru Rakouska, Finska, Švédska, Švýcarska, Irska.... Proč musíme být v Iráku, Afghanistánu aj. nenáviděnými okupanty a vrahy??? Co pohledávají žoldnéři tisíce km od ČR??? Už víte, proč nemůžeme mít lidovou armádu, proč nemůžeme mít lidovou bezpečnost, nezávislé soudy?
  Proto podporujme Okamuru, zaslouží si to, i když vede proti kapitálu nerovný boj - se zločinci se vždy bojuje jako o život. Však i Kuciak to pocítil, jaká je ta diktatura kapitálu! Kolik "Kuciaků" ještě pro pravdu bude zavražděno? Pro kapitál maličkost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teda co ty debily dneska učej, to zůstává rozum stát. Univerzita slepičího rozumu není dostatečná pro kvalifikaci techto pomatených individuií.

   Vymazat
  2. Prosím admina, aby to hovado smazal

   Vymazat
  3. 7:05

   Tady Vás nepochopí, mají dlouhé kabelí (vedení).

   Zdraví Ramón

   Vymazat
  4. 12:19
   Vy máte těch černejch hub nedostatek,že se toho pablba z HAVLOTRENEK zastaváte???

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.