Reklama

.

.

neděle 6. května 2018

Ráno jsem se skutečně pobavil. Sice tak trochu hořce a cynicky, ale pobavil.

Jaroslav Štefec
Jaroslav Štefec
6.5.2018 Facebook autora
NYT zveřejnil 3. 5. 2018 článek „Large Dose of Nerve Agent Used in Attack in Britain, Says Weapons Watchdog“ , podle něhož generální ředitel OPCW, Ahmet Uzumcua, uvedl, že množství otravné látky, použité k otravě otce a dcery Skripalových, činilo 50 až 100 GRAMŮ (!!!), a látka byla použita jako sprej.


Čistě pro připomenutí: u látky VX, která je údajně 8x slabší než „novičok“ A-234, identifikovaný britskou premiérkou pouhým pohledem jako použitá otravná látka, činí smrtelná dávka 1 MILIGRAM v případě vdechnutí, a maximálně 10 MILIGRAMŮ při kontaktu s pokožkou, a smrt nastává do dvou minut.

To znamená, že v závislosti na množství látky VX, rozptýlené jako jemná mlha v ovzduší, případně nastříkané na pevný povrch nějakým sebevrahem, by v případě útoku mohlo zemřít něco mezi 5 až 100 tisíci lidmi. V širokém okolí místa útoku by nemělo šanci přežít cokoliv živého, počínaje prvoky a konče lidmi, o ptácích, krysách, kočkách, psech a dalších domácích mazlíčcích nemluvě.
Herci "Komedie ze Salisbury" v divadelních kostýmech a maskách

Pokud by se jednalo o látku A-234, byla by tato teoretická čísla ještě daleko vyšší – něco mezi 48 až 800 tisíci (!) lidmi. Tolik obyvatel nemá nejen samotné Salisbury (45 tisíc), ale ani celé hrabství Wiltshire (cca 650 tisíc). Podobné hekatomby by určitě neunikly bdělému oku nejen Theresy May a jejího věrného psíka Borise Johnsona, ale dokonce ani zrakům světové veřejnosti. Asi bychom se o nich dozvěděli.

Ale nic. Žádné postřikování dusících se britských dětí hadicemi, žádné spreje, žádné kyslíkové masky před TV kamerami. Nebo že by Bílé helmy v Británii byly silně nevýkonné? Mají tam přece sídlo! Ale možné to je, USA už jim ostatně zastavily financování.

Aféra „Skripal“ je vůbec zajímavá. Naši „klíčoví spojenci v NATO“ o ní naprosto prokazatelně a nepokrytě lhali a lžou. Důvod jejich lhaní je nasnadě: potřebují otestovat, zda jsou obyvatelé ovládaných kolonií (my) dostatečně zblblí propagandou a hrou na jakousi fiktivní „spojeneckou loajalitu“, aby jim prošla sebevětší lež a nesmysl (ve spojení s Ruskem nebo s kýmkoliv, na koho „bude ukázáno“), který nám předestřou k věření. A také zda budeme ochotni zahodit své osobní i národní zájmy a necháme se klidně jako ovce nahnat třeba i do války za jejich cíle, když se pro ni „klíčoví spojenci“ rozhodnou. Bez ohledu na Chartu OSN, mezinárodní právo, smlouvy, cokoliv.

Je velmi únavné naslouchat ohlušujícímu proudu ohlupujících lží a polopravd, neustále se valícímu z tak zvaných „mainstreamových médií“. Ještě únavnější je stavět se tomuto proudu do cesty a snažit se uvádět tyto z nejvyšší politické a mocenské linie podporované lži na pravou míru.


- - -

Generál Ing. Jaroslav Štefec, CSc. je předsedou ústřední rady hnutí BOS - Bezpečnost, Odpovědnost, solidarita. Více najdete ZDE. Svou poznámku uveřejnil na FB 4.5.2018.

47 komentářů :

 1. Nejkrásnější na tom všem lhaní je to, jak si ti naši i západní demokratičtí politici o nás myslí, že jsme blbci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skripal s dcerou asi vařili pěrničok a trochu se jim to vyškublo, měli asi víc chladit.

   Vymazat
 2. Pane Štefec, vytrvejte, lid na Západě nemá žádný morální kredit, ale my Češi ho stále máme, chce to jednu velkou demonstraci před ČTV, a pak začne docházet k pohybu správným směrem. Budu na tom pracovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak dej potom vědět. Ta mlčící většina by měla promluvit a dát najevo všem komediantům a dalším vlastizrádcům, že nejsme ovce.

   Vymazat
 3. Typický příklad "fake news". Každý ať si otevře ten odkaz v článku a přečte si ho. Píše se tam zcela něco jiného než Štefec tvrdí a s čím polemizuje.
  Štefec je buď úplný blb který na základě své neznalosti angličtiny píše nesmyslné úvahy, nebo si vědomě vymýšlí a šíří lži.
  Šokuje mě že něco takového mohlo být generálem a mít vědecké tituly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fake News, šíří mainstream a podobná hovada s vymytou palici, jako jsi ty, degeneráte ! Jsi americký rektonaut a anální speleolog a máš vývod telstého střeva do evidentně prázdné dutiny lebeční. Proto bliješ takové sračky.

   Vymazat
  2. 15:43
   Otevřel jsi si ten odkaz? Umíš anglicky? Přeložil jsi si ho? Ne? Tak proč na mě ty hloupý negramote vlastně reaguješ?

   Vymazat
  3. A co se tam píše tedy jiného...? To co používá pan generál jsem četl i v našich sdělovacích prostředcích.... Nejste náhodou i obhájcem pana Janouška? Který tvrdí jak se Vietnamka opila a skočila zcela střízlivému a duchapřítomnému panu Janouškovi pod auto.... Nebo třeba, že Prahu osvobodila hrdinná armáda USA... Tomu se říká obracet dějiny... Mia

   Vymazat
  4. Píše se tam, že pan ředitel plácnul blbinu. Tak to měli jako všichni zapomenout, že den předem hlava renomované odborné společnosti tvrdí nesmysly? Všichni se pobavili a pobavili se i nad dementy a dementy, protože nevysvětlili, proč takový nesmysl pan ředitl prohlásil. Prostě jenom napsali, že to je jinak.

   Vymazat
  5. Ulhanej dobytek uznal, že 100g je přeci jen trošičku jeblá pohádka.
   To je tak asi tak vše.

   Vymazat
  6. Šokuje tě, že někdo mohl být generál, když se směje tomu, že ředitel OPCW je patrně mimo mísu? Vám to nepřijde, že to je dost nebezpečné, když organizaci, která má na starosti zjišťování a zajišťování životu nebezpečných látek, vede úplný magor? Vás pobuřuje český generál, který na to upozorní?

   Vymazat
  7. Mopslíku 15:37, já bych rád konečně viděl a slyšel živého a zdravého Skripala a jeho dceru. Kde jsou, a proč nám je neukážou, a proč je neukážou ani jejich příbuzným?
   A tady tě škubané ovce neslyší, musíš do bruselské ČT TV, požádej spojence o spolupráci, a tam nám je ukažte.

   Vymazat
  8. Prosím 10 deka novičoku a dva rohlíky. OPCW jsou OPrCáWači,

   Vymazat
  9. V čem je problém, mopslíku? Přišli s gramy, zkoušeli to na tupcích jestli to spolknou, a když se někdo ozval, tak to "uvedli na pravou míru". Anything else?

   Vymazat
  10. Pitomečci, Ahmed Uzumcu není chemik - odborník, ale kariérní diplomat. V rozhovoru pro NYT se zřejmě spletl v řádech (což by se stávat nemělo) a NYT věc hned druhý den uvedl věc na pravou míru. End of story.
   A ruští kokůtci jako Štefec a mopslíci v diskusi z toho maj vánoce, zase blekotají svou oblíbenou odrhovačku jim všichni lžou, jen soudruzi z Ruska jsou nositeli pravdy.

   Vymazat
  11. US kokútci to zkusili. Je to oisvědčená technika. Později se to sice odvolá, ale prvotní engram zůstává.

   Vymazat
  12. 17:12 - jsi tupec, protože opomíjíš zzásadní fakt, že po užití i malého množství "novičoku" by se kolem bytu Skripaljových i lavičky, na kterou usedli, váleli mrtvoly zvířátek i lidí. Už chápeš, jak jsi hloupý?
   Leo

   Vymazat
  13. 18:26
   Co ty o použití, vlastnostech, stabilitě atd atd A 234 víš, blbečku?

   Vymazat
  14. 18:34 studuj a nenadávej! Víra tvá tě od ostudy z nevědomosti neuchránila. Zjisti si sám, co dokáže A234 nebo A230. GÚÚGLUJ!

   Vymazat
  15. 17.12 Já vám pane rozumím, vy se pokoušíte vysvětlit lidem, co je tisková oprava. Je tu ale trochu problém, o některých věcech se způsobem jakým to udělali pan Ahmed Uzumcu a ti v New York Times prostě žertovat (či "mýlit se") nedá. K čemu je po lynči pozůstalým tisková oprava, která dodatečně vysvětluje, že při lynči zahynuvší zesnulý nebyl kolaborant, ale jen laborant?

   Vymazat
  16. 17:12 Ahmed Uzumcu v tom rozhovoru také řekl doslova: "that countries producing the chemical for research purposes would produce about one-10th the amount used in the attack."
   Pro neznalé angličtiny:
   "že země, VYRÁBĚJÍCÍ onu chemikálii pro výzkumné účely, by měly vyrábět asi jednu desetinu množství, použitého při útoku".

   Proč je to zajímavé? Protože sám generální ředitel OPCW tím potvzuje prohlášení Ruska, že Novičok se vyráběl i v jiných zemích. To, co také potvrdilo naše vojenské zpravodajství a z čeho se naši demokraté trhají vzteky. Tak teď můžou napadnout i ředitele OPCW, že je agent Ruska, když potvrdil ruské tvrzení.

   Vymazat
  17. Podivejte se na to jinak.
   U nas unor 48 a spousta lidi vinilo Komunisty z prevratu. Jo.
   Ale malokdo si uvedomil ,ze tech 20 let + okopace burzoasni plutokraticke "pseudodemokracie" plne podvodu a taktik vrchnosti masarykovske , strileni do cechu !! Souhlas se Sudet. germany , kdyby se cesi tradicne bourili , tek tyhle nasadime PROTI NIM , dale obetovani CSR radeji NEZ PRIJMOUT POMOC od SSSR !! Korupce , skandaly a podvody !! A dalsich 5 let manipulovane okupace fasistu.
   A ted mi reknete jestli by Unor 48 uspel , kdyby to nerealizovali celych 20 let tihle Demofasisti !!
   A tohle se zase dnes jednoduse opakuje a akceleruje pomoci tech zapadnich kriklounu , kteri jsou tak potreba aby se vse ZMENILO K LEPSIMU velmi tomu napomahaji !!!

   Vymazat
  18. Pro 17:12, pan Generální se nespletl v řádu, kdosi mu to tak poradil. Prohlásil, že na legitimní účely by stačilo pár gramů- tím vylučuje řádovou chabu. Také na to natrefil diskutující v 21:00

   Vymazat
 4. A co s celou tou "Demokratickou žumpou"udělat ?Ten smrad,který se jim line z těch jejich tlam....těm Kalouskům,Gazdíkům,Fialům...Bartoškům,Bělobrádkům....hloupým husám Němcové,Langšádlové...a dalšímu lidskému odpadu !Dočkají se času jako husa klasu ?Nešetřme je !

  Pavel Beran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi ale zoufalý primitiv. Asi tě nikdo nešetřil.

   Vymazat
  2. Pavle, máš pravdu... Vidím to také tak jako Ty! Nemůžu pochopit jak pro někoho je základním kamenem jednání lež a podlost jako výše jmenovaní jedinci.... Nejlepší na všem je to, že jeden křivák pořád vykřikoval jak Pravda zvítězí nad lží a nenávistí... A přitom to myslel obráceně... Pokud je nějaká pravda, tak doufám že se smaží v pekle v kotli.... Ale tací křiváci se dokážou vyplatit a všechny uplatit... Mia

   Vymazat
  3. Hezký výkřik primitiva ( 15:55) nebo snad baby, která se jen schovává za mocná záda našich "spojenců, respektive pánů". Jsem opravdu rád, že v čele naší země je chlap s koulema a ne baba u zadku Deep state za mořem. Karel z Plzně

   Vymazat
  4. Pane Berane souhlas tak to je.

   Vymazat
  5. Ogárci!
   Lež byla, je a bude výsadou, nástrojem a zbraní jednoho pseudoetnika či sekty, které zpoza opony za pomoci lži ovládá svět a všechny gojimy již od doby babylonského a následně biblického projektu (obou brilantně vylhaných). Ježíš Nazaretský (kristus) je veřejně odhalil (vaši dědové a otcové lhali, vy lžete a vaši synové a vnuci budou lhát) a proto skončil na kříži. Potomci těchto sedmilhářů lžou směle dále (gojimům nelze nelhat) a svoje lžimistrovství dovedli do geniální podoby, popírající i formální logiku.
   Lež těchto nosatých rádobyvládců světa dosáhla takové úrovně, že i negace jejich lži je opět lež a dokonce i opak jejich lži je rovněž lží. Asi proto, že si jejich slouhové gojimové nic jineho než lež nezaslouží.
   Otázkou je k čemu jsou takoví ulhaní paraziti na světě potřební (odpověď - jako odporná strašidla malých dětí, pokud se pokusí i ony vylhat).
   Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

   Vymazat
  6. Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký = hloupé užvaněné hovado

   Vymazat
 5. Vše souhlasí, akorát Britové nechovají krysy jako domácí mazlíčky, pouze ptáky, kočky a psy.

  OdpovědětVymazat
 6. Lidem se už nechce umírat za sionistické prolhané svině, za Rockefellera a jeho rodinu a podobný sajrajt. Nečtou Sorošovo-Bakalovy fakenews, posílají si maily a dokud demopravdoláskaři nezablokují internet tak lidé vědí, kde je pravda!
  Dobrá zpráva, TOP by se nedostala do parlamentu a ČSSD má 6,5 procenta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Průzkumy jsou zfalšovány, takže ty výsledky budou asi ještě horší. Špatná zpráva je, že bude zapotřebí volby rovněž falšovat, anebo rovnou zrušit. Pak se konečně demokracie dostaví do naší země a nám bude dobře. :-)

   Vymazat
 7. Já si myslím, že už z těch dohadů a různých vyšetřování musí být i ten oboustranný zrádce Skrypal naprosto otrávený...

  OdpovědětVymazat
 8. Jen v jednom se autor Štefec trochu mýlí.
  To když do seznamu všeho mrtvého, co by v širokém okolí místa útoku v Salisbury nemělo šanci přežít.
  Totiž ty prvoky, jimiž ohraničil vše živé z jedné strany.
  Ti však nemají cholinergní systém (na rozdíl od vyšších forem fauny), a proto je toxické inhibitory cholinesterázy nehubí, ba po novičocích se tito mohou i spravovat.
  Asi tak, jak to napsal Ota Pavel ve své vzpomínkové povídce nazvané "Otázka hmyzu vyřešena!!".
  Komentovat tu britskou obludnost je již zbytečné. Vyšuměla okamžikem, kdy EU politické loutky (jako např. naši babičok se stropničokem) projevily svou loyalitu k UK říši, a vyhoštěním ruských diplomatů splnily její očekávání. Dnes je již ta obludnost mediálně nevýznamnou, a je překryta několika dalšími lumpármani ze stejné myšlenkové zásobárny.
  Pěstované pod střechami US/UK/IZR tajných i netajných služeb a jim podobných "altruistických" (think) tanků. Nevyčerpatelných to pokladnic zla a zločinných aktivit.

  OdpovědětVymazat
 9. Neříkám tak ani mák. Znám české překladatele i novináře, no ruku na srdce i zde mnozí. V tisku i na webech a to i na NR jsem viděl (pí Grulichová) různé překlepy. Gram, anebo miligram je pro mnohé španělská usedlost. Pro milce pravdy a zastánce libonadávek na můj komentář chci říci, že se vyjadřují jen, k těm gramům ruského jedu,co byl použit na otravu Skripala

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava: anglického jedu.

   Vymazat
  2. no proto!!! Už jsem ti chtěl jít dát na držku

   Vymazat
 10. 19:36 opravuj si svoje komentáře a nedělej ze sebe někoho, kdo nejsi. Kryso

  OdpovědětVymazat
 11. p.Štefec Já vojín v záloze 1994 bez uppdkv tzv pípák a pak roťák .Šéfe vemte to za ty kokoty než se pobijou . Já do války nejdu i kdyby se všici posrali na hromadu. V tom mám jasno.

  OdpovědětVymazat
 12. Zřejmě ten původní článek nahradili novou verzí a pokud někdo klikne na odkaz dostane novou verzi.

  Tady je překlad nové verze:

  LONDÝN - "Hlídací pes chemických zbraní" opravil v pátek prohlášení, které jejich vedoucí poskytl New York Times, ve kterém odhadoval, že 50 až 100 gramů kapalného nervového agenta bylo použito při útoku na bývalého ruského špiona Sergeje V. Skripala a jeho dceru Julii 4. března v Salisbury. Times publikoval tuto nesprávnou informaci online ve čtvrtek.

  Prohlášení vydané OPCW říká, že to množství by mělo být měřeno v miligramech spíše než v gramech.

  OPCW pokračuje, že nebudou schopni odhadnout kolik nervového agenta bylo použito v Salisbury.

  ...

  Skripal a jeho dcera zkolabovali na lavičce několik hodin po tom, co byli vystaveni novičoku, nervové látky, kterou sovětští vědci vyvinuli k bojovému využití proti Západním vojskům.

  Vyšetřovatelé řekli, že ta látka byla aplikovaná na dveře Skripalova domu a pravděpodobně prosákla skrze jejich kůži v průběhu několika hodin a přivedla je do bezvědomí po tom, co opustili restauraci v centru Salisbury.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady na náměstí včera v poledene taky zkolaboval někdo na lavičce a před svědky...po ohledání městskou policií se zjistilo, že to nebyl žádný novičok, ale krabičok z Tesca a nebyl to Skripal, ale houmelesák Vrzal...
   Tož asi tak, no snad z toho nebude válka ani ta knoflíková...

   Vymazat
  2. V Salisbury teď mají Lavičku Sergeje Skripala, Bilderbrádek pojede odhalovat.

   Vymazat
  3. Také bude vedle lavičky Václava H. Inu svůj ke svému, stejná kategorie. Bude poražena/naimpregnovana něčím silným k navodněni hypotetického stavu, viník předem znám. Jen pro otrlé příznivce oficiální verze případů!

   Vymazat
 13. Experte z 8:34-nejspíš bude problém právě v tom, že ten Skripál a jeho doč byli v té restauraci. Já si byl kdysi v Anglii pro Commando 850 a udělal jsem taky tu chybu s restaurací...Trajekt jsem přežil, zato ve Francii jsem si označkoval všechny area servicio, než jsem ztratil vědomí a deset kilo na váze a tu svojí "ozónovou díru" jsem musel svěřit odborníkům ve fakultní nemocnici.
  To je asi ta přičina potíží Anglie. Dovedete si představit, jak asi vaří ta vysušená treska Mayová a proč vypadá a chová se Boris Johnson, jako odbarvenej orangután ??!!
  Nakonec jsem Commando vyměnil za Ducati a aglickou kuchyni za italskou a lituju jen, že to neudělat ten vůl Skripal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zvlášť když Novičok nekoupila Mayryša ve spolku, ale u žida.

   Vymazat
 14. Jistotu mám jedině v tom, že někdo lže a dělá z nás blbce. S jistou pravděpodobností odhaduji, kdo to má zapotřebí, ale nezlobte se vůbec nedovedu pochopit proč to ďělá. Snad jedině, že odpoutává pozornost od něčeho horšího.

  OdpovědětVymazat