Reklama

pátek 25. května 2018

Řídí současnou ČSSD Zdeněk Bakala a TOP09?

Jaromír Petřík
25. 5. 2018    JaromirPetrik
V současné době se objevují spekulace, zda ČSSD opravdu řídí Jan Hamáček, nebo ze zákulisí tahá za nitky Zdeněk Bakala s některými politiky z TOP09 prostřednictvím neziskovky ASPEN.
Co tomu nasvědčuje? Jednak členství Jana Hamáčka v této neziskovce, kterou spolufinancuje Zdeněk Bakala, ale hlavně překvapivé hlasování ČSSD společně s TOP09 a dalšími stranami „Demokratického bloku“ proti prezidentovi Miloši Zemanovi, že se má Sněmovna zabývat jeho výroky v kauze Novičok. Jediný, kdo z poslanců ČSSD odmítl hlasovat proti Miloši Zemanovi byl Jaroslav Foldyna.
Jan Hamáček v této kauze ANO kritizoval, že nehlasovali proti prezidentovi Zemanovi na návrh Petra Fialy z ODS. ZDE
Pozn. Když návrh neprošel, tak Miroslav Kalousek podal návrh na mimořádnou schůzi Sněmovny věnovanou kauze kolem údajné výroby jedu novičok a souvisejících výroků prezidenta Miloše Zemana příští týden ve čtvrtek: Zdroj: http://domaci.eurozpravy.cz/politika/225323-snemovnu-ceka-hadka-o-zemana-a-novicok-kalousek-si-vydupal-mimoradnou-schuzi/
Ale, to jsem trochu odbočil, tak se vraťme k osobám, které jsou členy neziskovky ASPEN.
A co to vůbec ASPEN je?
Aspen byl založený v USA v roce 1950 jako jeden z nejprestižnějších světových think tanků se zaměřuje na podporu hodnotově orientovaného vedení lidí a otevřeného dialogu o současných globálních problémech. Spolu s mezinárodními partnery se snaží o vytváření společného základu a hlubšího porozumění v nestranické a neideologické prostředí prostřednictvím pravidelných seminářů a konferencí. Institut sídlí ve Washingtonu, D.C., a má školící centra v Aspenu v Coloradu a nedaleko pobřeží Chesapeake Bay na Wye River v Marylandu. Tolik citace z Wikipedie: https://cs.wikipedia.org/wiki/Aspen_Institute .
Tyto fráze o skutečné činnosti ASPEN neříkají ve svojí podstatě vůbec nic, takže se zaměřme na členy této neziskovky.
Už jen to, že ve správní radě zasedají např. Madeleine Albrightová a Condoleezza Riceová by nás mělo varovat. M. Algbright totiž stojí za tzv. „humanitárním bombardováním“ Srbska, při kterém zahynuly tisíce civilistů, byla ničena civilní infrastruktura Srbska a byly použité kazetové bomby. https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Spojeneck%C3%A1_s%C3%ADla . O prosazení Hashima Thaciho do funkce prezidenta Kosova, místo na lavici obžalovaných, je kapitolou samou o sobě: https://cs.wikipedia.org/wiki/Hashim_Tha%C3%A7i .
Za otevření instituce formátu Aspen Institute u nás lobboval dlouhodobě ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se slovy, že společnost potřebuje diskuzi s „širším nadhledem než od Bílých Karpat po Šumavu. O Karlu Schwarzenbergovi je známo, že podporoval "humanitární" bombardování Srbska a jako ministr zahraničí u nás prosadil ostudné uznání Kosova jako státu.
Za toto uznání Kosova vyjádřil stud tehdejší prezident Václav Klaus: https://zpravy.idnes.cz/stydim-se-rekl-klaus-o-uznani-kosova-dvd-/domaci.aspx?c=A080523_203033_domaci_dp
Takže už jen osoby M. Albright a K. Schwarzenberga dokládají, co je asi instituce ASPEN zač.
A, kdo jsou dalšími členy ASPEN?
Za zmínku určitě stojí místopředsedkyně TOP09 Markéta Pekarová Adamová, ale i Jan Farský, kdy za součást TOP09 můžeme pokládat i STAN, protože se M. Kalouskovi podařilo mistrným tahem nahradit ve volební kampani Petra Gazdíka Janem Farským, aby si voliči STAN s TOP09 nespojovali, což se vyplatilo a STAN se dostal těsně nad 5%.
Dále v ASPEN figurují členové KDU-ČSL: Ivan Gabal, Cyril Svoboda, Zuzana Roithová a hlavní prosazovatel mimořádně vysokých majetkových požadavků církvíbiskup Tomáš Holub, kde jeho tlak na maximální majetkové a finanční požadavky církví ocenili jeho nadřízení „titulem" biskupa. K této skupině se určitě dá zařadit i prezidentský kandidát Pavel Fischer.
Ze zajímavých osobností jsou tam ještě vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, Martin Bursík či Michal Žantovský – ten je dokonce předsedou správní rady.
Z rusofobních a Zemanofobních demagogů např.Jiří Pehe, Luboš Palata, Tomáš Klvaňa, Jacques Rupnik či dcera Moniky Pajerové Emma Smetana...
Podrobnosti o členech ASPEN zde: https://www.aspeninstitutece.org/people/
A jako bonbónek na dortu, druhý nejvyšší velitel NATO, bývalý komunista a důstojník Varšavské smlouvy generál Petr Pavel.
Za nejzávažnější údaj však lze pokládat, že otevření pobočky finančně podpořil finančník Zdeněk Bakala, stojící za společnostmi NWR, BXR, absolvent Kalifornské univerzity v Berkeley a Amos Tuck School of Business Administration při univerzitě Dartmouth College, USA : https://www.aspeninstitutece.org/about-us/partners/
Jan Hamáček je tedy členem neziskovky, jejíž nejzajímavější členy a jejich konkrétní činy jsem zde uvedl, pokládám současnou ČSSD za totálně rozloženou stranu, která těžko kdy může provádět jakoukoliv levicovou politiku, když její předseda je členem organizace, kde jsou ultrapravicoví a extremističtí politikové podporovaní navíc kontroverzním finančníkem Zdeňkem Bakalou.
Co dokládá moje slova o možném ovlivňování Jana Hamáčka Zdeňkem Bakalou je fakt, s jakým úsilím Jan Hamáček tlačí na křeslo ministra vnitra, kde, jak známo má možnost ovlivnit vyšetřování Zdeňka Bakaly v souvislosti s OKD.
Ostatně nedávno byli zproštěni viny obžalovaní v kauze OKD znalec Rudolf Doucha, který měl vypracovat hrubě zkreslený posudek, a někdejší místopředsedové Fondu národního majetku Pavel Kuta a Jan Škurek. Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/prodej-okd-soud-rozsudek-0xu-/domaci.aspx?c=A180507_093345_domaci_jkk
Mám snad oprávněné obavy, že jediný levicový politik z vedení současné ČSSD Jaroslav Foldyna již ČSSD zachránit nedokáže.

37 komentářů :

 1. PETŘIKU MOC PĚKNĚ TO TU POPISUJETE JSME V ŠOKU,DOBRÁ

  co vlastně podle vás máme dělat my bezmocní občané,kterým byl ukraden hlas bezmezně prolhaným tiskem a tv,který nás uvedl v omzl takže jsme si zvolili celou třidu Šmejdů,jen si klidně pište a pište.
  A co tak napsat článek typu babo raď ,by tam nebylo co?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem Petřík a nejsem baba, nevolte je! ČSSD není pomoci. Kdyby ČSSD dostala ve volbách 15-20% a měla dostatek hloupých voličů, tak by se nic neřešilo!

   Smazat
  2. Ať řídí kdokoli, vždy je to ne osobní odpovědnosti lidí. Měli by se poučit u Zemana, který vše říká na rovinu a nebo mlčí. Viz proti navrženému ministru Pochemu. Ten jak známo patří mezi jidáše když hlasuje v EU proti zájmům státu i jeho parlamentu. A tihle by měli být ve vedení státu? Ono by vůbec bylo třeba před každou takovou nominací doložit hlasování kandidátů jak v EU tak národním parlamentu o citlivých otázkách. A veřejně a zdůvodňovat.

   Smazat
  3. 23:08 co dělat?
   Takové články šířit mezi své známe, okolí.
   O tisku, vězte: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Zajímat se o jiné zdroje, např. Parlamentni listy, protiproud,aeronet, pravý prostor, vlastenecké noviny....

   Koukněte na: Kdo je kdo?
   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=200157

   Nebo: ....Když je situace zlá, začněte lhát, řekl Juncker....

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tereza-Spencerova-Kdyz-je-situace-zla-zacnete-lhat-rekl-Juncker-Ty-lzi-miri-ke-treti-svetove-Pozor-na-blbosti-o-Italii-537153

   A bude vám jasno!

   Smazat
 2. Přátelé, já jsem už trochu starší pamětník ČSSD a je mi líto jejího totálního rozkladu. Ale neházím flintu do žita. Cestu k obrodě ČSSD a návratu jejích bývalých voličů vidím v těchto zásadních bodech, z nichž mnohé se už začínají realizovat:
  1) Jíří Zimola - kdo viděl jeho včerejší vystoupení v TV Barrandov, utvrdí se jistě v tom, že to je jeden z nejlepších soc. dem. politiků - věcný, vstřícný k Zemanovi, bývalým voličům ČSSD, úcta k osobnostem a odborníkům (Paroubek, kandidát na ministra zemědělství Toman), reflexe problémů obyčejných lidí atd. Jiřího Zimolu vidím jako příštího předsedu obrozené ČSSD.
  2) dvojkou by měl být Jaroslav Foldyna - o jeho osobě bylo v souvislosti s kauzou Nočních vlků řečeno mnohé, já jsem o tom též napsal mnohé příspěvky zde na NR.
  3) návrat Jiřího Paroubka - přes všechny peripetie se zdá, že tento proces bude úspěšně završen kandidaturou do Senátu na Ostravsku.
  Triumvirát Zimola - Foldyna - Paroubek je nadějí ČSSD. Všichni mají společné to, že jsou důsledně ANTI-BAKALOVŠTÍ!!! Odmítají rusofobii, zemanofobii, odmítají vlastizrádnou politiku pražské kavárny apod. Na druhé straně jsou v mnohém odlišní, což je dobře. ČSSD nemůže být spolek přátel MZ jako SPO(Z), ale širokospektrální stranou jakou byla ČSSD v dobách největší slávy v 90. letech, kdy jí také vedl triumvirát Zeman - Gross - Buzková, ať si o posledních dvou myslíme cokoliv.
  A teď to hlavní. Už je zřejmé, že ČSSD se musí RAZANTNĚ rozejít se všemi Bakalisty, 5. kolonou pražské kavárny, o čemž je i článek kolegy Petříka. Jmenovitě Štěch, Dienstbier, Sobotka, Marksová, Gajdůšková, z těch méně známých hlavně Veselý - mimořádně zákeřný křivák, který využil vakua v jihočeské ČSSD po vyškrtnutí Jiřího Zimoly z kandidátky a následnému odstoupení řady dalších kandidátů, po tomto se O. Veselý stal lídrem kandidátky. Dnes je Veselý jeden z 15 poslanců (Sobotkových sirotků) a zviditelňuje se nenávistnými protizemanovskými projevy. Hlavně ale je třeba se vypořádat se Štěchem - to je dnes hlava zrádcovského křídla ČSSD. Prosím všechny členy a sympatizanty ČSSD, aby zlikvidovali vliv Milana Štěcha a napomohli jeho vyloučení z ČSSD. A následně důsledně očistit ČSSD od všech, kteří jsou slouhy Pokormého a Bakaly!!! To je cesta k tomu, aby ČSSD byla jednou opět důstojnou politickou stranou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý pane z 23:37, jste tak naivní, nebo máte na očích oranžové klapky? Znám pár voličů ČSSD a jsem si jist, že s nimi žádnou obrodu neuděláte. ČSSD nikdy po velkém třesku nebyla levicová. Měla jen levicovou rétoriku na kterou se někteří levicoví politici nechali nachytat. Mnozí již prohlédli. On i prezident Zeman má dost másla na hlavě. Stačí mít jen paměť delší než 5 roků. Jak řekl pan David, na ČSSD je levicový jen palec na pravé noze. Pokud jste levičák, upalujte od té party co vám síly stačí. Pokud jste pravičák, jste správně mezi svými.

   Smazat
  2. Mám pocit, že ČSSD už opravdu není pomoci, to byste musel vyhodit odtud 80% funkcionářů. Za Sobotky se prováděla negativní selekce na všech úrovních, takže ta strana je prolezlá rakovinou. Řídí ji lidé napojení na americkou ambasádu v Praze, kteří si tam chodí pro instrukce. Zapomeňte na tu stranu, když ani sami jejich členové ČSSD necítí pud sebezáchovy, zvenku jim nepomůžete.

   Smazat
  3. Takový jako byl Zeman se pro socany v její historii nikdy nevyskytoval a nebude. Svým programem to je napůl včela a napůl pes.

   Smazat
  4. ...6:14 Ideologické centrum americké ambasády
   řídí nejen elity soc.dem., ale především státní správu, justici, armádu a vnitro.
   A takový stát,
   plný kolaborantů s cizí mocností, si nic jiného nezaslouží.

   To je realita,pane Novák.

   Smazat
  5. 12:44 Já myslím, že kromě toho všeho tady americká ambasáda řídí i svaz zahrádkářů, včelařů a pravděpodobně i Český badmintonový svaz.

   Smazat
 3. PANU FOLDYNOVI JSME UŽ TELEFONOVALI JAKO VOLIČI,

  no přerušilo se to a ted už jsou na drátě jen mrtvi brouci.
  ČSSD nejsou voliči potřebni,poznáte to podle toho,že tam nemaji zájem o prima Novou občanskou přimou demokracii,která jde fakt beze srandy uskutečnit přimo a hned!

  OdpovědětSmazat
 4. Jako bývalý volič socanů bych o návratu uvažoval jen v případě, že ČSSD opustí celá Sobotkova parta a do čela strany bude zvolen někdo z trojice Foldyna Zimola Paroubek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TA "NÁBOŽENSKÁ OBEC", řízená Sorosem a ambasádou USA, nemá právo ani dýchat vzduch naší vlasti.
   Jen ať se vydají ke svým chlebodárcům a napravují křivdy v Palestině.

   Smazat
 5. ČSSD je strana pidistrana . babiš ji využije a zneužije jako prodejnou děvku . To bude její konec a bude na hranici volitelnosti tak jako Kalousek .
  Piráty zajímá jen alkohol za pádlem a to je vše jak strašně chtěli jít po Bakalovy ......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zneužít lze někoho poctivého a to se členům socanské mafie nemůže stát. Jen ať táhnou odkud přiši.
   Ať se vrátí do Jeruzaéma.

   Smazat
 6. Jediný normální je tam asi už jen Foldyna, Zimola určitě ne, jeho vstřícnost k Zemanovi a zdánlivá odlišnost od Sobotkova křídla byla jen maska, kterou už odhodil - nedávno v Aréně na Barrandově mluvil jako Kalousek. ČSSD je neomarxistická strana, volitelná snad už jen pro jejich členy, nikdo normální je už volit nemůže. A inklinace k TOP09 byla velmi patrná už před volbami, souzněli si už tehdy a nadále v tom pokračují - co také chtít od strany, kterou vede vítač a muslimofil Hamáček. Co se týká napojení ČSSD na Bakalu, tak to je snad už dlouhodobé, minimálně od dob kauzy OKD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. taky si myslím, že Zimola má jenom nasazenou masku a že je ze stejného hnízda jako Sobotka, Štěch či Diensbier...

   Smazat
  2. Přátelé, nevím, proč máte takovou potřebu navážet se do Jiřího Zimoly. On si prošel docela složitým obdobím, ale v každém případě obstál v boji s bakalisticko-havlistickými kreaturami. V prvním případě po uzavření krajské koalice ČSSD a KSČM v Jihočeském kraji po volbách 2012. Po které se spustila nenávistná kampaň primitivních antikomunistických bojůvkářů, která postupně nabyla nechutných rozměrů a vyústila mj. v pád velmi slušné paní Baborové. Ve druhém případě, když Sobotka s Bakalou a Pokorným v zádech zorganizovali popravu JZ před volbami do PS PČR jeho vyškrtnutím z kandidátky. Naštěstí boží mlýny melou pomalu a JZ je zpět a je třeba jeho potenciálu využít pro obnovu soc. dem.

   Smazat
  3. 9:45

   Jelikož tu vystupujete jako jeden z velice mála optimistických hlasů mezi mnoha, kteří jsou buď skeptičtí nebo jednoduše nadávají, zajímalo by mne (a asi nejen mne), v čem se ČSSD má (může) obnovit?

   Neptám se KDO by to měl udělat, ale CO by se mělo stát.

   A na okraj zvědavá otázka: Byl byste kvůli tomu ochoten do této strany vstoupit?

   Kokotko

   Smazat
 7. Super. Koukám, jsou i tací, kteří nemít Bakalu a Kalouska, tak nemají o čem psát.
  Ale to, že socany řídí Aspen, to je úžasná teorie, to se musí nechat.

  OdpovědětSmazat
 8. Vážení, děkuji za četné reakce, které mě jen dále utvrzují v mnohém z toho, co jsem psal. Nejlépe to asi vyjádřil pan Petr Karlický, který nezávisle na mě napsal úplně tu stejnou myšlenku, že nadějí ČSSD je triumvirát Zimola-Foldyna-Paroubek. Myslím si to už delší dobu a mohl bych to dlouho rozvádět. Zimola určitě není nějaká maska (k panu z 8:16), kdo ho zná, ví o čem mluvím. Jiří Zimola si prošel složitým obdobím a stal se obětí právě té Sobotkovy genocidy (vyškrtnutí z kandidátky před volbami), o které tu mluvil kolega z 6:14. Na TV Barrandov mluvil výborně, až na ten závěr, kdy potvrdil svou nepochopitelnou zaujatost vůči SPD, ale budiž.
  K panu z 1:51 - určitě nejsem naivní, pamatuji toho už hodně. Víte, pokud berete levicovost jako dogma, je to hodně nedostatečné. Ony ty pojmy levice a pravice byly vždycky vágní a zjednodušené, dnes navíc už zdaleka nevystihují složitou realitu dnešního světa. Zemana je možné také věcně kritizovat, ale pokud odkazujete na pana Davida, tak ten byl vždy v nejužším jádru jeho spolupracovínků a příznivců (svého času jako ministr zdravotnictví v jeho vládě, dnes jako jeden z významných publicistů alternativní mediální scény, též zde NR).
  Ale jasná je především nutnost odstřižení ČSSD od Bakalistů. To vlastně vyplývá ze všech příspěvků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou zase jen řeči o pravicovosti a levicovosti a nic o lidskosti. Tím jak se vyjádřil o SPD svědčí že pohrdá vůlí 10% občanů a to je ten důležitý signál o jeho myšlení v pozadí. Sliby se slibují a blázni se radují.

   Smazat
  2. V té Aréně skutečně velmi nechutně Okamuru napadal a zase začal vést řečičky o Letech, přitom ta kauza byla zmanipulovaná. Chová se stejně jako ostatní socani ze Sobotkovy kliky - hlasuje spolu s demoblokem. Prostě Zimola by se klidně se svými názory - stejně jako všichni ostatní socani - mohl přidat ke kalouskovcům a zapadl by tam. Mimo Foldyny, který je jediný skutečný socan, je to nevolitelná neomarxistická svoloč.

   Smazat
  3. Zimolovy nevěřím, však čas ukáže.

   Smazat
  4. Vážený pane z 23:37 a 9:13. I já lecos pamatuji a hlavně nevzpomínám. Znám i případ paní BAborové a situaci v JČ před volbami. Dokonce i historii p. DAVIDA v SocDem partaji. Ba ani pojmy pravice a levice neberu jako dogma. Ale určitý obsah jim dat musím, protože pak bych mohl tvrdit, že e ODS je levicová strana, protože TOP9 je od nich napravo. Presto vám musím oponovat v tvrzení, že SocDem je levicová a že ti 3 pánové ji mohou obrodit. Nemohou, s tím se smiřte!!! Teoretická šance by byla založit novou stranu. Ale i to je prakticky nemožné, protože ti 3 se nikdy nespojí. Nechci vám brát váš optimismus, praxe je nejvyšším kritériem pravdy. A ta se už brzy ukáže.

   Smazat
  5. Oprava: ...nezapomínám.

   Smazat
 9. Předešlé komentáře přesvědčivě ukazují v jakém ideologickém zmatku se nachází sociálně demokratické politika. Není to ale vinou pouze sobotkovského křídla socdem. Je třeba přiznat i úpornou spolupráci socialistů v celé EU, její eurounijní vedení, a potom i to, jak dostávají všude na frak! Zdá se, že staronovým socialistům není pomoci. V době výrazného zrychlení informačních toků a ideologického vlivu politického marketingu, ztrácí jejich „technologická“ výbava, platná akorát k rozbití Rakouska Uherska, silový potenciál.

  OdpovědětSmazat
 10. Přesně tak čsdd je skoro horší než stop09 loutky zloděje bakaly.

  OdpovědětSmazat
 11. Jen bych dodal, že (prý!) je rozdíl mezi prodejem podniku a prodejem a.s. (OKD oproti a.s.OKD)! Takže
  si to kluci NAŠTUDUJTĚ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:55 Co si představuješ pod pojmem "podnik"?

   Smazat
  2. 13:16 Do mých představ je Ti kulový, ostatně na nich nezáleží. Podstata mé poznámky spočívá v upozornění na úmyslné ohlupování a
   lhaní o hodnotě (finanční) a.s.OKD, která je (a už tehdy byla) stanovena cenou akcií na burse. Na stanovení tržní ceny byla bursa vymyšlena a ta už tržnější být nemúže!

   Smazat
 12. Mě je jedno, zda je strana pravicová či levicová, lidi kteří pracují se musí uživit a ne dostávat ještě příspěvky na bydlení či co jiného. Když je výplata 10 000 ať to zkusí pan Babiš, Zimola nebo Hamáček s tím vyjít. Brzy je přejde "plácání" o sociálním státě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nosíš s z práce výplatu 10.000,- ? Seber se, dej výpověď a najdi si lepší práci. Ani pravicová ani levicová strana ti lepší výplatu nezajistí, starat se musíš sám.

   Smazat
 13. Díky za "Who is who"

  OdpovědětSmazat
 14. Foldyna měl ČSSD rozštěpit a to by se vidělo za kým stojí voliči...

  OdpovědětSmazat
 15. Apolena Rychlíková: Vyjednávání o vládě ukazuje, jak to vypadá, když je ČSSD na prodej
  https://plus.rozhlas.cz/apolena-rychlikova-vyjednavani-o-vlade-ukazuje-jak-vypada-kdyz-je-cssd-na-prodej-7226821

  OdpovědětSmazat
 16. Vyborny a pravdivy clanek. Jsem presvedcen, ze brzo nastane "revoluce" a vsichni tusite co se se prihodi Hamackovi, Bakalovy, prazske kavarne a spol!!! Ten kdo nesouhlasi s referendem , s primou demokracii, kdo plni cizi zajmy proti ceskym obcanum-vlastencum, tak musi skoncit jako sudetaci a fasisti...
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.