Reklama

.

.

čtvrtek 17. května 2018

Rusko ostře protestuje proti americké výzvě bombardovat Krymský most!

- kou -
17.5.2018 WashingtonExaminer a PrvníZprávy

Ruské velvyslanectví v USA ve středu označilo za provokativní článek v novinách Washington Examiner, v němž autor vyzývá vládu Ukrajiny, aby bombardovala právě otevřený Krymský most.


„Publikace Washington Examiner 15.května zveřejnila provokativní článek Toma Rogana s výzvou vyhodit do vzduchu Krymský most. Svoboda projevu nemůže ospravedlnit výzvu k teroristickému útoku a vraždě lidí. Domníváme se, že tento materiál je odrazem skutečných záměrů určité části washingtonského establishmentu, pokračujícího v linii podněcování nenávisti a nepřátelství mezi Ukrajinou a Ruskem," uvedla v komentáři diplomatická mise.

Rogan zejména napsal, že „Ukrajina musí nyní zničit prvky mostu", a že „má prostředky k útoku ze vzduchu". Autor článku nejen navrhuje vládě Kyjev radikální scénář, ale také diskutuje o tom, jak by měla být implementován. Ukrajinské letectvo je docela schopné zasáhnout most, ale mělo by to být tak, aby počet obětí byl minimální, poradil Rogan.

Jak by Moskva reagovala na sabotáž? Podle Rogana by největší pravděpodobností došlo k eskalaci násilí na východě Ukrajiny. Tento vývoj událostí, je ale podle názoru novináře v každém případě nevyhnutelný. Je si jistý, že hned po po Mistrovství světa ve fotbale Rusko postupně pohltí celou Ukrajinu. A proto by zničení mostu přinejmenším dočasně sloužilo jako „nezaměnitelný signál, že Ukrajinci nechtějí přijmout krádež území".

„Podobné publikace nezapadají do žádného rámce novinářské etiky. Očekáváme od Washington Examineru vysvětlení toho, jak materiál odráží jeho redakční politiku. Připomínáme, že ruské právní předpisy stanoví trestní stíhání osob vystupujících s veřejnými výzvami k teroristické činnosti, či propagandě terorismu,“ zdůraznilo ruské velvyslanectví.

Ruský prezident Vladimír Putin 15. května otevřel silniční část Krymského mostu. Výstavba železniční části pokračuje, její otevření je plánováno v roce 2019. Krymský most spojuje Kerčský poloostrov (Krym) s poloostrovem Taman (Krasnodarský kraj), a nutnosti jeho stavby došlo po znovusjednocení Krymu s Ruskem v roce 2014. Most zajistí nepřerušovanou dopravní komunikaci poloostrova s ostatními regiony Ruska.
Související článek:
„Bližší k Rusku": poradce Porošenka o náladách na Krymu


(kou, prvnizpravy.cz, tass.ru, washintonexaminer.com, foto: arch.)

22 komentářů :

 1. Neuvěřitelná debilita oficiálních hodnot západní civilizace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To už je šílenství ...
   Exhibice bláznů

   Vymazat
  2. Z mého pohledu
   nemusí Rusko na takovou provokaci bezvýznamné novinářské špíny vůbec reagovat.
   Ukrajina byla za vydatné pomoci amerických zločinců rozvrácena do současných chaotických poměrů. Je proto každá akce, která nasměřuje pozornost jinam, jen vítaná.

   Vymazat
 2. Jak to že Rusové nežádali o povolení mostu Vashington a sem zde prvníí

  OdpovědětVymazat
 3. Pan autor se plete. A to velmi a v mnoha ohledech. 1) Ukrajina nemá prostředky, kterými by mohla zničit most. Její letectvo je "uzeměno". Není schopno operovat ani na Donbase. 2) Rusko dalo jasně najevo, že most bude bráněn. Už při jeho projektování byla vytvořena speciální skupina Ruské gardy právě k jeho obraně. 3) PVO Ruska zjistí letouny (pilotované i nepilotované, včetně raket) ještě nad ukrajinským územím a nebude mít probkém je sestřelit. 3) Důsledkem by nebylo "zvýšení napětí na východě", ale přímý střet s Ruskem. Proti Ukrajině momentálně stojí armádní sbor složený s Kantěmirovské a Tazincké divize. Jedna je tanková a druhá mechanizovaná. Obě jsou gardové a patří k nejlepším svazkům Ruské armády. To jsou veřejné a často publikované informace. Důležitější jsou jistě ty nepublikované. Suma sumárum: už jen pokus o něco podobného by znamenal totální porážku Ukrajiny a konec režimu v Kyjevě. Rychlý a rázný konec. A Porošenko to ví. A NATO ostatně také. Takže klídek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten kdo pozorně sledoval slavnostní otevření Krymského mostu samotným ruským prezidentem, tak mu nemohlo uniknout, že po obou stranách mostu, souběžně s jedoucím náklaďákem, řízeným V.V.Putinem pluly dvě nebo tři válečné rychlé čluny. Zajisté plně vyzbrojené vším nutným pro obranu prezidenta i mostu. totéž zřejmě i ze vzduchu - viz záběry s dronu. A pro trvalou ochranu mostu byla již dříve vytvořena ozbrojená jednotka. Na jednom videu o výstavbě mostu, byla snímkem okrajově předvedena.

   Vymazat
 4. Neuvěřitelná sviňárna Američanů ! Trump to asi schváli a neokoni by to chtěli realizovat ! Hoši, Rus není slabý !

  OdpovědětVymazat
 5. Jen to zkuste, jak vám US kámoši radí, ale nejdřív se zeptejte Šakašviliho jak chutná žraní kravaty a jak se posral, když vyjeli Rusové napomoc Osetincům. Jen aby jste věděli co bude následovat a myslím, že se tentokrát Rusové zastaví až na hranicích Polska, Slovenska a Maďarska. No a na poraděnky pak zůstanou jen černé igelitové pytle a možná pěkně složená vlaječka na rakvičku, když jejich mršiny dorazí domů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Michal Masopust17. května 2018 18:16

   12.59: Pane, mluvíte mi z duše! Přesně tak to cítím i já a lépe bych to nenapsal. Blahopřeji k Vašemu komentáři! Bože, jak já ten zk...... gringosland, alias tzv. "usa" z duše nenávidím; je mi už 71 let, jsem na to starý, ale snad se moje děti a vnuci dožijí toho, že ten prokletý a veskrze hnusný státní paskvil za velkou louží konečně zmizí z povrchu zemského?! Dokud to hnojiště a semeniště neskutečných DEBILŮ, GRÁZLŮ A KRIMINÁLNÍKŮ všeho druhu bude fyzicky existovat, nebude na světě žádná šance na dlouhodobý a trvalý globální MÍR!!!!

   Vymazat
 6. To, že je Amerika semeniště debilů a úchylů snad ani nikoho překvapit nemůže.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:15
   Vynechal jsem Trumpetovo mluvčího Honolulana!!!!☺☺☺☺☺

   Vymazat
 7. Také už včera jsem dal odkaz na tenhle článek na Sputniku. Můžou tak jen mektat nebo napadnou RF západní hnusáci.

  OdpovědětVymazat
 8. NATO proti mostu protestuje také. Podle mluvčí z ruského MZ protestuje NATO asi proto, že most nebyl dimenzován na proplutí americké šesté flotily :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:43 Mluvčí ruského MZ si z NATO dělá šoufky. Určitě dobře ví, že americká šestá flotila by do Azovského moře nemohla plout, i kdyby tam žádný most nebyl. NEJVĚTŠÍ hloubka Azovského moře je totiž 14 m. To je o 3 metry méně, než největší hloubka našeho "Východočeského moře", vodní nádrže Rozkoš. A jistě uznáte, že představa americké šesté flotily na tomto našem "moři" je hodně komická.

   Vymazat
 9. 13:43 Věřím, že se blíží chvíle, kdy americká šestá flotila bude mít potíže proplout i průlivy Bospor a Dardanely...

  OdpovědětVymazat
 10. Bude to úplně jinak,bude velká bouře,vítr a jednu loď vítr nažene na most.Trochu se tomu pomůže a je tu nešťastná náhoda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:47 Zřejmě si představujete proplutí pod Krymským mostem a jeho ochranu námořní brigádou ruské Národní gardy jako "Hurvínek válku"...
   Na každé lodi proplouvající pod mostem je zřejmě ruský lodivod, který vede lodě skrz most. Možné je, že, podobně jako v Panamském průplavu, lodi velí. Po únosu ruské rybářské lodě v oblasti bych se tomu vůbec nedivil...
   Bude-li velká bouře, mlha, apod. tak se zřejmě k mostu nikdo ani nepřiblíží...

   Vymazat
  2. 14:47 Možná vás to překvapí, ale i s tím projektanti počítali. Pilíře oblouků nad průplavem jsou chráněné přesunutými kruhovými "nárazníky" z železobetonových pilotů, vyplněné kamením. A do ostatních pilířů větší lodě narazit nemohou, protože by dříve uvázly na mělčině.

   Vymazat
 11. Zajímalo by mě, jestli samotná Emerika nemá proti takové novinové provokaci, vyzývající k válečnému čínu, nějaký zákon, který by umožňoval obžalovat toho magora, který to vymyslel a publikoval...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je zrejme ze nevis nic o Americe, ze si jen tak hrajes se svym jmenem, takze nevis co je to prvni Ammendment
   Americane smi mluvit, cesi ne, American smi rict AMERIKA AMERICANUM A NIC NEZ NAROD
   cecha by za obdobne zavreli
   Ma cenu diskutovat s lidmi co nesmi mluvit?

   Vymazat
 12. Pan Tom potřebuje chladný ručník na hlavu.

  OdpovědětVymazat
 13. A ja zase rikam ze je na case aby Rusko zabralo Evropicu az po Labe tam kde skoncila valka
  A melo by vybombardovat tunel pod Lamanchem

  OdpovědětVymazat