Reklama

.

.

čtvrtek 17. května 2018

Senátoři STAN dostali notičky od americké neziskovky Aspen Institute a Zdeňka Bakaly? Chystají totiž podat žalobu na prezidenta republiky za “velezradu” kvůli tomu, že Miloš Zeman informoval občany o tom, že čeští vojenští chemici testovali Novičok! Kauza Sergeje Skripala byla mezitím v Británii v tichosti zametena pod koberec, Sergej Skripal a jeho dcera Julia jsou drženi na neznámém místě!
- VK -
17.5.2018 AE News
Skupina extrémistických senátorů za Hnutí STAN dnes oznámila, že chystá podání ústavní žaloby na prezidenta republiky Miloše Zemana za velezradu, které se měl dopustit tím, že v pořadu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov veřejně uvedl, že Vojenský výzkumný ústav v Brně vloni v listopadu vyrobil a testoval nervově paralytickou látku A-230, která patří do skupiny tzv. Novičoků [1]. Informaci získal od Vojenského zpravodajství v nechráněném režimu, dokument nebyl utajovaný a ani nebyl veden jako důvěrný.


Prezident Miloš Zeman tak měl právo z dokumentu citovat, protože publikováním informací z neutajovaného dokumentu nemohlo dojít k prozrazení utajovaných skutečností. Jenže skupina senátorů okolo extrémistického Hnutí STAN, které se profiluje jako militantní politické hnutí s extrémistickými postoji a názory, se rozhodla pro podání žaloby na prezidenta za velezradu. Přestože tato akce má mizivou naději na úspěch, představuje nebezpečný fašizační proces v českém demokratickém systému.


Senátoři za STAN.
Redakce AE News přinesla před 2 dny zásadní článek [2] o tom, jakým způsobem americká zahraniční moc korumpuje a ovlivňuje nejvyšší české politiky, osobnosti a představitele médií skrze politickou neziskovku Aspen Institute Central Europe, v jejímž čele sedí mj. i Zdeněk Bakala, sponzor a blízký přítel Václava Havla, který vybudoval a zaplatil Knihovnu Václava Havla v Praze a je štědrým sponzorem politických stran a subjektů, které se profilují v okolí tzv. Pražské havlérky. Členem představenstva této americké neziskovky v Praze je kromě Jana Hamáčka, předsedy ČSSD, také Jan Farský, lídr stranické kandidátky STAN v říjnových volbách minulý rok a předseda poslaneckého klubu STAN ve sněmovně. Je vysoké podezření, že současné protidemokratické kroky s cílem destabilizovat úřad a úlohu prezidenta republiky vychází z povelů a instrukcí vedoucích představitelů Aspen Institute Central Europe.


Miloš Zeman měl podle senátorů STAN mlčet a utajit před občany fakt, že protichemické laboratoře v ČR testují NPL z rodiny novičoků


Senátoři STAN de facto deklarují, že prezident republiky měl zamlčet občanům České republiky neutajovanou informaci, tedy takovou informaci, na kterou mají nárok podle zákona č. 106/1999 o svobodném přístupu k informacím. Dokument, ze kterého prezident citoval, byl adresovaný prezidentu republiky v režimu “vyhrazené”, což sice je nejnižší stupeň utajení, ale z takového dokumentu lze v omezené míře citovat. Prezident Miloš Zeman pouze uvedl, že čeští vojenští chemici v rámci protichemické obrany testovali v laboratoři VVÚ v Brně vloni v listopadu NPL A-230.

Jakkoliv to může znít absurdně, tato informace nemůže být tajná a někdo by to měl senátorům za Hnutí STAN oznámit. Česká republika je totiž signatářem a členem Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) a tato organizace nařizuje, že jednotlivé protichemické laboratoře musí ostatním zemím transparentně poskytovat informace a seznam všech vyrobených jedů a látek, pokud o to některá členská země OPCW požádá. A tady se dostáváme k jádru pudla, a teď čtěte pozorně.

Jan Farský, předseda poslaneckého klubu STAN.

Česká republika zamlčela a lhala Ruské federaci v průběhu března, když na dotaz ruských orgánů odpověděli čelní představitelé ČR v čele s Andrejem Babišem a Martinem Stropnickým, že Česká republika nikdy Novičok nevyráběla a neskladovala. Jenže to byla lež a došlo tím k porušení pravidel o transparentnosti a výměně informací mezi členskými zeměmi OPCW, což je velmi nebezpečná věc. Jak už jsem se dříve nad tím pozastavoval v mém pořadu na Svobodném vysílači CS, existují celkem dvě možnosti.

Vojenští chemici vůbec vládu Andreje Babiše neinformovali po vypuknutí kauzy Skripal, že vojenská laboratoř v Brně testovala Novičok vloni v listopadu. To je první možnost. Proč by ale vojáci mlčeli? Např. kvůli tomu, že generální štáb AČR už neřídí česká vláda, ale vrchní velení amerických vojsk v Evropě. A víme, že Američané spolu s Brity zinscenovali a zorchestrovali divadelní frašku se Skripalem a jeho dcerou, oba dva jsou teď schováni na neznámém místě, hovoří se mezi ruskými novináři o jedné vojenské základně ve Skotsku.


Česká vláda tajila před Rusy a vlastními občany něco, co není třeba utajovat: testování NPL pro účely výzkumu protichemické obrany. Jenže někomu šlo o to, aby si celý svět myslel, že Novičok umí vyrobit jen Rusové!


Druhá možnost je ale možná ještě děsivější. Vojáci mohli českou vládu informovat, že testují v rámci protichemické obrany vzorky A-230, ale česká vláda to veřejně popřela, jak Andrej Babiš jako premiér, tak i ministr zahraničí Martin Stropnický. V obou případech tak došlo k tomu, že Ruská federace dostala v rámci protichemického procesu OPCW nepravdivé informace, což v mezinárodním kontextu je nebezpečná situace.

Protože pokud v rámci OPCW začne panovat nedůvěra, potom je to cesta do pekel, protože kontrola zákazu výroby chemických zbraní skončí v troskách. Otázkou ovšem je, proč by česká vláda tajila neškodnou informaci, že její špičkové protichemické jednotky testují malé vzorky moderních NPL jedů jako je Novičok? Česká vláda mohla s klidným svědomím prohlásit, že v souladu s pravidly OPCW vyrábí a testuje zanedbatelné vzorky jedů z rodiny Novičoků, na kterých testuje účinnost protilátek. A bylo by vše v pořádku, bez skandálu a ani Rusko by nemohlo říct ani popel.

Theresa May během proslovu, kde obviňuje Rusko z použití NPL v Salisbury. Podle jejích slov nikdo jiný než Rusové neumí Novičok vyrobit.


Jenže krok, jakým se zachovala česká vláda, něčím smrdí. Celé to vypadá totiž tak, že česká vláda na něčí příkaz lhala, aby Theresa May mohla křičet do světa, že žádná jiná země na světě nemůže vyrobit Novičok, jenom Rusko. A to je prostě lež. Kdyby totiž popravdě už v březnu česká vláda řekla, že vyrábí malá množství Novičoku A-230 pro účely protichemické obrany a vývoje nových protilátek, tak by tím de facto byla Theresa May na místě usvědčena za sprostou lhářku. A to asi někdo nechtěl dopustit. Protože všichni si potom řeknou, když může Novičok vyrobit taková malá a zaostalá země (Britové dodnes považují země Východního bloku za zaostalé) jako je Česká republika, tak celý vymyšlený příběh se Sergejem Skripalem by ztratil u britských a západních občanů na důvěryhodnosti. Když Češi dokážou v nějakém labu vyrábět novičoky, tak to znamená, že je dokáže vyrábět každý, řekne si britský občan. A bylo by vymalováno.

Korupce a ovlivňování českých politiků, poslanců a senátorů americkými neziskovkami operujícími v ČR už překračuje všechny meze!


Z tohoto důvodu všechny indicie naznačují, že Česká republika se stala obětí vlastního lhaní a důsledkem je co? No přece náhlé utichnutí kauzy Skripal. Po oznámení Miloše Zemana, že VVÚ v Brně testoval A-230, kauza Sergeje Skripala z britských médií jako otočením knoflíku náhle zmizela, britská vláda utichla, Theresa Mayová zalezla do díry a je zticha. Češi to posrali… zaznívá v britské MI-6 s odkazem na Zemanovo odhalení britsko-americké zpravodajské hry proti Rusku. Jenže jak říká Valerij Pjakin o podpindos, éto děbily!

V době, kdy by i česká strana měla v kauze Skripal raději mlčet po této ostudě, si skupina pro-amerických podpindos v roli senátorů za Hhnutí STAN usmyslela, že americkým páníčkům z Aspen Institute USA, pod nějž právě spadá pražská dceřinka Aspen Institute Central Europe, udělá radost a podá žalobu na Miloše Zemana pro velezradu. Za to, že Miloš Zeman zkazil britské MI-6 a americké CIA zpravodajskou hru proti Rusku, podle níž mělo být Rusko lživě obviněno z otravy Sergeje Skripala plynem, který podle všeho asi ani nebyl Novičok, protože Sergej Skripal i jeho dcera Julie jsou zdraví, bez následků a britská MI-5 je pro jistotu schovává, aby se nedejbože ruským lékařům nedostali do rukou, protože by asi zjistili hodně velká překvapení ze vzorků jejich krve.

Aspen Institute v Praze pořádá každý rok konferenci, jejíž náplní jsou rady a instrukce česká vládě, jak má řídit zemi, viz. zde.

Možná to senátoři STAN nedělají zadarmo, možná za tuto žalobu na Zemana dostanou později peníze od Američanů na volební kampaň, ale možná jde jen o obyčejný pro-ami altruismus. Zde se opět ukazuje, že senátoři za STAN jsou za “děbily”, protože si neuvědomují, že kdyby se Miloš Zeman opravdu dostal do procesu odvolávání z funkce pro velezradu, s největší pravděpodobností by odhodil všechny zábrany a odhalil by všechny utajované skutečnosti, o kterých ví, o vlivu amerických tajných služeb na českou vládu, na politické strany, o vlivu na neziskový sektor a o dalších věcech, že by z toho byl takový skandál pro Američany, že by z toho mohlo být i zhoršení bezpečnostní situace pro americké diplomaty v ČR. A za všechno by Američané mohli poděkovat senátorům z Hnutí STAN, kteří tento proces spustili. K ničemu takovému ale nedojde.

Miloš Zeman má za sebou ochranu euroasijských globalistů a především ochranu Světového židovského kongresu. Tento problém se vyřeší sám dalšími parlamentními volbami, které klidně mohou být předčasné. Po Hnutí STAN brzy neštěkne ani pes. Ovšem pro nás zůstane znepokojivé zjištění, že česká vláda zatajovala testování A-230 nejen před Rusy, ale i před vlastními občany, aniž by k tomu měla objektivní důvod. Z toho vyplývá, že důvod vycházel ze zákulisních operací české vlády s britskou a americkou zahraniční mocí. A to je opravdu děsivé, čeho všeho se ještě nedočkáme!

-VK-
Šéfredaktor AE News

50 komentářů :

 1. Pakliže senátoři ze Stanu maji důvodné podezření a zákon to umožní a soud to oznámení přijme jako důvodné, tak ať se pan prezident obhájí stejně tak, jako každý jiný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co senátoři ze stanu, ale sousedčin Alík z boudy má důvodné podezření a štěká ve dne v noci... neměl by to podle vás řešit Ústavní soud?

   Vymazat
  2. Senátoři jsou zřejmě negramotní. Výzkumy Novičoku se u nás zabývá také Univerzita obrany v Brně, viz její anglické stránky (str. 2):
   https://www.unob.cz/en/nbcdi/Pages/ChemicalandRadiationDefenceDepartment.aspx

   Vymazat
  3. http://www.isstras.eu/cs/2018/03/28/3035/pane-prezidente-odvolejte-bis-chemicke-listy-2011-postaci/#more-3035

   Vymazat
  4. K přijetí návrhu ústavní žaloby Senátem na prezidenta je třeba souhlasu 60% hlasů přítomných senátorů a souhlasu 60% hlasů všech poslanců Poslanecké sněmovny. STAN má v Senátu 2,47% hlasů a v PS 3%.
   Velezradou se rozumí, podle naší ústavy, jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu. Zdůvodnit žalobu tím, že sdělení prezidenta o novičoku směřovalo proti naší svrchovanosti, celistvosti, či demokratičnosti, půjde asi těžko.

   Vymazat
  5. Věcně naprosto správná poznámka, pane Koutecký, ale přesto bych se rád dočkal hlasování o návrhu výše uvedené ústavní žaloby.Někteří senátoři i poslanci by jistě by hlasovali pro tuto žalobu. A my bychom tak získali jmenovitý seznam totálních idiotů a současně vlastizrádců. V budoucnu se bude hodit...

   Vymazat
  6. Dříve se říkalo malým stranám autobusové, protože se její členové vešli do jednoho autobusu. Dnes se vejdou do jednoho stanu. Ale chovají se tak, jako by byli přinejmenším Afghanistan.

   Vymazat
  7. PO "Sranatori" by se meli odeslat urychlene do Chaotistanu kam patri..

   Vymazat
 2. Tenhle blábol AE News snad ani nemá smysl komentovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak proč to komentujete,blábole.

   Vymazat
  2. To že jsi idiot, který tyto nýmandy podporuje, je všem jasné. Vrať se na svoje bakaloviny/burešoviny a nekomentuj to, co jsi nepochpil, blbe 19:48.

   Vymazat
 3. 19:39
  Omyl,obháji se lépe,neb není vlastizrádce....na rozdíl o udavače Havla a JEHO NEOPODSTATNĚNÉ OMLOUVÁMÍ FRICKŮM!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Jen tak dál, zviditelnit se za každou cenu se nevyplatí. Už se těším na předčasné volby.

  OdpovědětVymazat
 5. Aspen Institute Central Europe doporučuji všem vygůglit a na té jejich stránce proklikat všechny aktivní odkazy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podíval jsem se na stránky People
   https://www.aspeninstitutece.org/people/
   Kromě jiných skvělých osobností jsem tam našel Kellera, Středulu a Hamáčka. Oddaně pracují pro naší radostnou budoucnost.

   Vymazat
 6. Prezident je lháŕ ako Putin,Zeman je Putleruv agent Moskvi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:30
   A ty jsi KOKOT DREVENÝ PLECHOM POBITÝ!

   Vymazat
  2. Nauč se česky a pak se snaž napsat něco nedebilního.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Za to vy jste napsal genialitu. Nepoučujte.

   Vymazat
  5. A ty jsi debil a odstěhuj se k těm "šiřitelům demokracie", kterou šíří pomocí bombardování civilního obyvatelstva suverenních států světa,

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 7. Senát má malý STAN, jemu na nohy táááhne, ach, kam je dááá...

  OdpovědětVymazat
 8. V textu se objevilo spojení „senátoři za STAN“. V seznamu senátorů je ale (k 7.5.18) jediný člen Hnutí STAN: Jan Horník (za obvod 1 - KV). Bude dobře sledovat, které další strany resp. kteří jejich senátoři se této ubohé akce účastní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdá se, že kolegové v Senátu polili pana "Vraníka" Horníka vápeným mlíkem a pořídili si všeobecně oblíbeného Bílého Koně. Kromě toho si myslím, že Kartágo, pardon, Senát by měl být rozpuštěn a vypuštěn!

   Vymazat
  2. Tito ztroskotanci a samozvanci by nejradši vyhlásili STANné právo.

   Vymazat
 9. https://www.aspeninstitutece.org/people/

  Výživná adresa pro pochopení kdo jsou a jak konají zrádci národních zájmů České republiky.

  OdpovědětVymazat
 10. Kdyby už celá STAN i s tím arogantním a namachrovaným Farským zalezla někam do kanálu a byla ráda, že s tou svojí "obrovskou" volební preferencí může vůbec mluvit do politiky. Jakým přínosem tato stran pro ČR je? Zatím jsem od nich neslyšel nic než kritiku všeho a všech. Jestli oni nebudou do rodiny s Kalouskem, ten byl také proti všem!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 13. Strašně bych těm šmejdům přál aby jim z majetku zbylo jen na stan. Předčasné volby by tyhle sluhy vyřešili.

  OdpovědětVymazat
 14. Nebojte se, Aspen. ..? Tam je expertem Tvarůžková, to snad stači...No comment.

  OdpovědětVymazat
 15. 1/ Zeman pouze potvrdil z pozice prezidenta - vrchního představitele veřejné vystoupení (veřejnou informaci) šéfa Výzkumného ústavu ve Vyškově v televizi (myslím že to byla Prima) , že tento ústav zkoumal Novičok. Konečně má to prý i na internetových stránkách jako veřejně přístupnou informaci. Ředitel ústavu tvrdil, že tuto látku může připravit každý zdatnější a zkušený magister v oboru chemie, který ukončil magisterské studium. Za toto prozrazení veřejného tajemství v TV byl šéf ústavu ze své funkce odvolán minystriní Šlechtovou
  2/ vzorec Novičoku byl zveřejněn v Chemických listech

  Tak za co chtějí Zemana nechat soudit? Zato že nechal posoudit zpravodajce jestli jsou veřejná "tajemství" pravdivá?

  OdpovědětVymazat
 16. Zloděj křičí chyťte zloděje! Nic víc se k činnosti tohoto a jemu podobných tlup nedá uvést. Plní zájmy svých donátorů, svých kapes a snaží se této zlo-činnosti dát fasádu ochrany národních zájmů. MYslím, že o svém zrádcovství vědí a snaží se proto od sebe tímto způsobem odvracet pozornost. On ale přijde den, jak pokřikoval topol a další "ochránci" českých národních zájmů.

  OdpovědětVymazat
 17. jeden skandal za druhym aby se vovčani měli čim zabavit a nadlidi aby mohli lepe vyše a dele krast o nějake moralce či praci nemuže byt řeči ani nahodou

  OdpovědětVymazat
 18. Skutečná přehlídka užitečných idiotů. Zeman se jim maximálně vysměje.
  Rusové nikdy neříkali, že jsme zemí původu toho driáku, kterým byli údajně otráveni Skripalovi. Oni pouze řekli, že jsme jednou z mála zemí, která je schopná ho vyrobit. A to nepřímo potvrdil Šafář. Zeman pouze zopakoval to, co Šafář veřejně publikoval.
  Každý soudný člověk dnes již musí chápat, co jsou tito "žalobci" za smečku idiotů. Na druhou stranu, nemám žádnou radost z toho, že máme v zemi tak silné zastoupení jiných idiotů, kteří jim soustavně hážou hlasy.
  Asi každý politik víc, nebo méně lže. Ale když to dělá takhle průhledně a najde se neustále dost voličů, kteří jim to házejí, to jednoho zamrzí.

  OdpovědětVymazat
 19. Vzpomínám si na článek č.1. Mazák má vždy pravdu. Čl.2. když ji nemá platí čl. č.1. Senát by měl být zárukou rozumu a ne neuvěřitelné demagogie.

  OdpovědětVymazat
 20. STAN je banda blijích hajzlů sloužící nadnárodní bandě gaunerů a ti co je volili mohou poděkovat sami sobě.

  OdpovědětVymazat
 21. Tuto tlupu zaprodaných zrádců je potřeba obžalovat z ohrožování státu.

  OdpovědětVymazat
 22. Prý propustili z nemocnice Skripala, ale nenapsali, jestli odešel po svých, a tak zase nevíme kdypak, a jestli ho ho uvidíme, a uslyšíme:
  https://cz.sputniknews.com/svet/201805187367882-skripal-nemocnice-salisbury/

  OdpovědětVymazat
 23. HO.NA z ho.no strany STAN se zabývají ho.nem, které si po sobě rozmazali. A teď chtějí pomazat i ostatní a když jim to vyjde i celou ČR.

  OdpovědětVymazat
 24. Ale Babiš nelhal, prostě jen neřekl z jaké definice slůvka výroba vychází, neboť v této definici není výrobou výrobek nebo vyrobená látka určená pouze pro laboratorní testování. Kdo ví, možná, že jenom v Českém jazyku chybí dvě různá slova k odlišení výroby a výroby v malém množství, což je možná ve světě běžné. U nás ale doufám ještě platí, že vše, co vznikne lidskou činností je prostě výrobek a vznikl činností nazvanou výroba. Vyrobím si klec na ptáky, je to můj výrobek, nikomu to neprodávám a neskladuji. A podle práva, zřejmě i mezinárodního, vlastně nic nevyrábím, protože vyrábím v malém množství. Je to jenom trapné hraní se slovíčky.

  OdpovědětVymazat
 25. A co takhle zpráva z německých novin,že Novičok byl v 90 letech vydán do Německa?

  OdpovědětVymazat
 26. Jiří Jírovec18. května 2018 14:54

  Slova příprava a připravovat se v chemii používají pro laboratorních procesy a malá množství. Slova výroba a vyrábět se používají ve smyslu průmyslové produkce, tedy větších množství.

  To, že nějakou sloučeninu umíme připravit, neznamená to, že ji vyrábíme a třeba plníme do bomb.

  Pokud jde o novičok, jeho přípravu, jak řekl v ČT toxikolog Kamil Kuča, zvládne každý zručnější magistr přes organickou chemii.

  Zeman měl mluvit o přípravě a ne o výrobě. Má svoje poradce a ti mu měli zprávu pro veřejnost připravit tak, aby byla nenapadnutelná.

  Reakce na Zemanův výrok je směšná. Jeho oponenti vlastně tvrdí, že se sprostému lidu může lhát a nebo, ještě raději, nic neříkat. S mocnými je třeba držet hubu a krok, aby se na nás nerozlobili.

  Zeman nemůže za to, že jeho zpráva udělala z jakéhosi britského šéfa blbce (a následně i z Mayové), protože lhal o složitosti přípravy látek označovaných jako novičok.

  Jakýsi hlupák ze Senátu mluvil o vlastizradě a o tom, že Zeman vlastně vyzradil nepříteli (nejmenoval Rusko, protože to by vypadal jako echt idiot), tedy hlavně teroristům jaké si strašné tajemství.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážení,

   je iluzorní představa, že president republiky má možnost publikovat nenapadnutelné formulace. Jako i v tomto případě je napadána PRAVDA, bude napadáno jeho stanovisko vždy, kdy bude proti zájmu "partnerů" s jiným pohledem na svět.
   Jinak celkem souhlasím ve všem. Samozřejmě je možné v každém případě vyjádření-vyjadřování precizovat, ale v tom není jádro problému útoků na jednoho z mála politiků, který se vyjadřuje nikoli jako přicmrndávač mezinárodní velkomafie. Neřeším v kolika procentech případů mám jako obyčejný objekt politiky jiný názor na věci než pan MZ, ale obdivuji jeho odvahu se vyjadřovat tak, že by nebylo divu kdyby najednou z ničeho nic umřel.
   Jindřich K.

   Vymazat
 27. Užalovaní hajzli, potřebovali by pár roků kriminálu. Už jenom za tu drzost!

  OdpovědětVymazat
 28. Stejnej idiot je rádoby expert Šándor. Pochybný to exot VKR

  OdpovědětVymazat