Reklama

.

.

pátek 18. května 2018

Štefec: Odvolání Šafáře svědčí o tom, že jsme obyčejnou kolonií

Jaroslav Štefec
Jaroslav Štefec a - rp -
18.5.2018 facebook autora a zdroj


Po zralé úvaze jsem dnes "šoupl" tento příspěvek na facebook. Psal jsem to pod dojmem faktu, že k současnému Vojenskému výzkumnému ústavu mám vztah téměř mateřský, protože mi od roku 1999 vděčí za existenci a d roku 2000 i za současné sídlo, píše Jaroslav Štefec. 
 


"Chca nechca" si musím položit otázku: poškodí Českou republiku víc prohození dvou politických figurek na postu ministra obrany, nebo bezdůvodný vyhazov mezinárodně uznávaného odborníka, ředitele prestižního vojenského výzkumného ústavu? Posuďte sami.

Rozsah zájmů a působností Vojenského výzkumného ústavu, s.p., je skutečně velmi široký. Výsledky jeho práce využívají kromě AČR a dalších armád NATO i armády mnoha dalších zemí. Jeho vysoce oceňované roli ve vojenském výzkumu samozřejmě odpovídá i vysoká mezinárodní prestiž jeho vedoucích představitelů. Jejich odvolání, zejména není-li provázeno řádným zdůvodněním, pak nutně vyvolává otázky nejen kolem serióznosti a odborných schopností samotného ústavu, ale budí pochybnosti rovněž o postavení ČR jako partnera na velmi sledovaném poli mezinárodního obranného výzkumu.

Od vstupu naší země do Severoatlantické aliance se na postu ministra obrany ČR vystřídalo 13 lidí, mužů i žen, počítaje v to i současnou ministryni obrany Karlu Šlechtovou, aniž by jejich výměna vyvolala větší odezvu nejen na mezinárodní úrovni, ale dokonce ani na úrovni ČR. Profesí byli různých - několik právníků, lékař, herec, geograf, kariérní diplomat, i pár bývalých vojáků by se našlo ... Prostě všehochuť, která většinou s obranou a bezpečností ČR nikdy předtím neměla co do činění. Post MO pro ně byl jen zdrojem příjmů a dílčím krůčkem v jejich politické kariéře.

Nejdéle, téměř čtyři roky, v této pozici setrval Martin Stropnický. Zřejmě na základě logické úvahy "kdo nic nedělá, nic nezkazí". Absolutní rekordmankou v opačném gardu pak je Karolína Peak, která pobyla v ministerské kanceláři na Valech celých 8 dnů. Za tu dobu také nestihla udělat téměř nic. Snad jen odvolání náčelníka generálního štábu, kterého její "náhradní" nástupce, premiér Petr Nečas, po jejím odvolání promptně reinstaloval zpět do funkce.

Čeho skutečně významného se od roku 1999 podařilo dosáhnout českým ministrům obrany? Mohou se vlastně pochlubit jen jediným skutečně hmatatelným a viditelným výsledkem - likvidací české armády a schopnosti českého státu bránit své občany a území před vojenskými i nevojenskými hrozbami.

Po stejnou dobu, tj. od vstupu ČR do NATO, na postu ředitele Vojenského výzkumného ústavu, působili pouze dva lidé. Ing. Milan Šobr, CSc. (který odešel v roce 2008 do důchodu) a RNDr. Bohuslav Šafář, CSc., který vedl ústav po snad nejsložitější období jeho existence a byl 14. 5. 2018, po 10 letech v jeho čele, odvolán "bez udání důvodu" současnou ministryní obrany. Co se podařilo dosáhnout jim?

Oba mezinárodně uznávaní odborníci dokázali provést ústav (ministerským snahám navzdory) peripetiemi zničujících armádních reorganizací, snižováním počtů i ztráty zájmu resortu obrany o obranný výzkum a vývoj, a vytvořili z něho špičkové, světově uznávané vědecké pracoviště. Jako centrum výzkumu a výroby systémů pro detekci i těch nejexotičtějších bojových chemických látek, výcviku specialistů na ochranu proti zbraním hromadného ničení, výzkumu prostředků aktivní i pasivní ochrany vojáků a vojenské techniky, průzkumných prostředků nebo speciálních materiálů je vysoce hodnoceno našimi partnery v rámci NATO.

Uvedené srovnání nejen zcela jasně odpovídá na moji původní otázku, ale zároveň jasně deklaruje, kdo je pro ČR důležitější - vojenskoodborně zpravidla zcela nekvalifikovaný, politicky rovněž nepříliš gramotný ministr obrany, nebo vysoce kvalifikovaný, na mezinárodní úrovni uznávaný ředitel unikátního výzkumného ústavu? Fakt, že o jeho odvolání a pouze na základě toho, nakolik dobře se vyspal, může rozhodnout ministr obrany dokonce bez souhlasu vlády, svědčí o mnohém.

Odvolání Bohuslava Šafáře vyvolává závažné pochybnosti o politické i odborné kompetentnosti lidí, kteří o něm rozhodli a kteří viditelně nedokáží dohlédnout dál, než za horizont vlastního politického přežití v této podivné vládě - nevládě. Její existence je sama o sobě jasným důkazem, že ČR není nezávislým státem s nezávislou zahraniční politikou, ale obyčejnou kolonií, jejíž představitelé ochotně svolávají všelidová shromáždění při soukromých návštěvách různých zvěstovatelů pravdy a lásky z koloniální centrály a jezdí se klanět důstojníkům koloniální armády, když ti náhodou zavítají se svými jednotkami na její území. Bude také zajímavé, zda a jaké stanovisko v tomto ohledu zaujme vrchní velitel AČR, bývalý vědecký pracovník a současný prezident Miloš Zeman. Končí svůj příspěvek na facebooku Jaroslav Štefec.Ing. Jaroslav Štefec, CSc, vojenský a bezpečnostní analytik, v letech 1977-1995 voják z povolání, 1982-1995 Vojenská akademie AZ Brno – vědeckopedagogické funkce, 1998-2001 poradce ministra obrany RNDr. Vetchého, ředitel Národního úřadu pro vyzbrojování, projektový manažer, poradenství firmám obranného průmyslu.Související:

65 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. KAŽDÝ DEN TRPÍ ČR NÁSLEDKY VADNÝCH VOLEB

   kdy voliči v důsledku prolhaného a manipulativniho jednáni tisku a TV voli naprosto nekvalitní prý své zástupce.Tento proces má pokračovat nepřetržitě dál.
   Pokud nedojde i na tomto webu ke konkrétnimu hledáni sil k uskutečněni bodů

   NÁRODNIHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ

   mohou vás články typu stěžujte si občané do této vrby jen možná obštasťnovat a to je tak všechno co vám může přát vámi zvolená politická třida Šmejdů,která vám stejně brzy zavře zobáky 100% cenzurou a pokud si budete tady dále stěžovat tak tomuto webu dá ránu do palice a bude od vás klid!

   Vymazat
  2. Babiš musí na minutu skončit!

   https://aeronet.cz/news/exkluzivne-cesky-preklad-plneho-zneni-marakesske-deklarace-dokument-ze-ktereho-budete-zvracet-je-to-horsi-nez-jsme-si-mysleli-a-pouze-madarsky-ministr-zahranici-se-pod-tento-skandalni-dokument/

   Vymazat
  3. V souvislosti s Novičokem a Skripalovými a neustálým tlačením na pilu, že jenom Rusko a nikdo jiný tuto látku nevyrobil mně začíná mrazit. Zítra se koná královská svatba prince Harryho. Co když Skripalové byl pouze test a skutečná otrava proběhne zítra? Bůh nás ochraňuj ...

   Vymazat
 2. Je to smutné poznání po 25-ti letech přijít na to,že jsme se od jedné podřízenosti osvobodili a do druhé ještě horší vlezli. A odborníci ? Tak to trefil p. Štefec přesně. Jeden horší jak druhý. Zlikvidovaná armáda,obranyschopnost veškerá žádná. A že nám přijde v případě napadení aliance pomoci? Ani náhodou udělají to samé jak v 39 - zradí a nebo seberou to málo co z naší republiky zbylo. Co to je za alianci když se mlátí mezi sebou. Škoda mluvit. Vlezli jsme z bláta do louže. Suverenita veškerá žádná!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na druhou stranu musíte ocenit hrdinství české armády,že vydržela, když měla ve svém čele takové exoty a ještě se nezhroutila.

   Vymazat
  2. Je-li na tom něco smutného, tak skutečnost, že se pan Štefec osobně na likvidaci naší armády podílel a teď dělá "chytrého"...
   Samozřejmě, ne sám...

   Vymazat
  3. 7.57 Proboha, čemu to říkáte armáda? Tomu koloniálnímu žoldnéřskému sboru toužícímu "vycestovat" na "MISE", protože jsou za to těžké prachy?

   Vyhodili špičku v oboru... OK OK. Ale co to znamená pro občana - neprivilegovaného. Jeho ochrana proti ZHN - kryty i materiál, popřevratoví výtečníci zlikvidovali, často se ztrátou, ale tak, aby neměl Čech v Čechách žádnou možnost, není-li tak bohatý, aby žil v na Bahamách, nebo měl soukromý PA kryt nejvyšší kategorie.

   Takže (a to je smutné) nám může být zcela na háku, zda máme ústav vojenský výzkumný, nebo ústav zkoumající kolik andělů může tančit na špičce jehly. Jsme v postavení Japonců v Hirošině a v Nagasaki za útoku... kdy jim jistě bylo jedno zda vědí, že bomba byla uranová či plutoniová...

   Byli stejně bezmocní, jako my v Evropě na odvěké křižovatce bojišť.

   Jsme v postavení chlápka, kterému, než ho rozstřílel na cedník, dovolil americký pistolník podívat se, kolik je hodin, má-li hodinky. Mít či nemít hodinky k ničemu. To je oč tu s "naší" armádou a její "odborností" běží... Bohužel.

   Vymazat
  4. 7:44
   Na poznání o směřování ČR do podřízenosti jsme nečekali 25let. Stačilo sledovat polistopadový vývoj a občas se zamyslet nad některými prohlášeními individuí, pohybujících se v naší politice. Podřízenost se cíleně utvářela dílčími rozhodnutími a manipulací s veřejným míněním. Dnešní, do očí bijící stav je pouze výsledkem dlouholeté intenzivní činnosti našich politiků ve všech oblastech a rozhodně se nejedná o vrchol jejich snažení. Jistota jejich neohroženosti se odráží v jejich činech, kdy už ani nepředstírají, že by tato země měla být suverenním státem.
   ABC

   Vymazat
  5. 8:58 Přesně tak banda žoldnéřů podporující loupežné války usa.

   Vymazat
  6. 9:53 I dnes je to tak, že většinou opět chudí synci se navléknou do uniforem a jdou bojovat za pána.Jako za války havlisti si užívali s nacisty a Ti vlastenci umírali na frontě, nebo v koncetráku. Ti chytřejší se starali o rodiny.Ti dnešní položí životy za pána za mořem.

   Vymazat
  7. Při dnešním stavu vojenské techniky by nám jakkoliv veliká armáda byla na prd, bylo by to vyhozené peníze. Takto nám armáda slouží jen jako alibi pro USA (NATO), kterým vypomáháme při jejích agresích v cizích státech.

   Vymazat
 3. Je to neuvěřitelná ostuda. Ministryně se z nějakého důvodu přes ředitele odborného ústavu mstí Zemanovi. Ještě před měsícem cukrovali a teď taková podivná reakce. Šlechtová už fakt by se měla věnovat jenom pejskovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A partnerce.

   Vymazat
  2. Té neschopné lesbě nejde o nic jiného než se zviditelnit. Je to exhibicionistka bez jakýchkoliv morálních zábran.

   Vymazat
  3. 8:01 Odpověď na vaši otázku je nasnadě:

   Karla Šlechtová se zřejmě dopustila trestného činu výtržnictví hanobením hrobu Neznámého vojína na Vítkově dle Trestního zákona:

   § 358 Výtržnictví
   (1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu, průběh nebo zakončení organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
   (2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
   a) opětovně, nebo
   b) jako člen organizované skupiny.

   Za těchto okolností je zřejmě možné "vše"...

   Vymazat
  4. Inu Šlechtová u hrobu neznámého československého vojína... to je mesaliance, kterou zachraňoval ten její pejsek, protože i vojáci mívali své psy, doma i v poli, kteří s nimi nesli tíži života a s nimi i umírali. Pes u hrobu neznámého vojína je něco jako osedlaný kůň bez jezdce u hrobu neznámého důstojníka.

   Aby bylo jasné, mě tam vadila ta Šlechtová a obdobná svoloč... a ten pejsek přesto tu brécu miluje, jako ona miluje samu sebe a možná víc.

   Vymazat
  5. Nebo ten pejsek by se měl věnovat ji. Viz film jedna ruka netleská.

   Vymazat
 4. A.B. je z hlediska personálního vedení vlády těžko uvěřitelným zklamáním. Ťok, Šlechtová, Pelikán, Stropnický, ale i další, nové a neznámé figurky. Nyní neustálé podlézání pidistraně a dokonce jeho trpělivé čekání, až co pidistrana řekne a provede. Nechová se jako silný premiér, odhodlaný bránit naši zemi před jakýmkoliv nebezpečím, chová se zbaběle jak Sobotka či Nečas, popřípadě zmateně jako Špidla nebo Topolánek. Je a bude to nedobrý premiér a sám sebe, i díky v zájmu kolegiality k EU potírání pravdy a odvolání Šafáře, připodobňuje k ČSSD a Hamáčkovi. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petr Hájek popsal Babišovu zbabělost, ze které vychází nejenom vaše zklamání, zcela jasně právě v tomto článku: http://www.protiproud.cz/politika/3776-zombie-se-vraci-zkrachovaly-westinghouse-opet-ve-hre-o-temelin-vybavou-budou-i-americti-vojaci-peklo-na-dosah-necase-to-stalo-krk-co-udela-babis-trumpuv-king-jiz-hrozi-zvitezime.htm

   Vymazat
  2. A nyní si představte, že s takovou mizernou personální politikou A.B. řídí/ řídil kolos Agrofert a ten kupodivu roste. Divné, že. Inu velké peníze dělají asi zázraky nebo je za tím/ za ním něco jiného? Už se jeho voliči chytají za nos?

   Vymazat
  3. Tady to máte jasně vysvětleno:
   https://aeronet.cz/news/uz-vime-proc-cssd-pozadovala-kreslo-ministra-vnitra-na-vnitru-bude-sedet-bakaluv-clovek-z-americkeho-aspen-institute-a-pomalu-se-zacina-rysovat-proc-babis-neposlechl-milose-zemana/

   Vymazat
 5. Právě kauza Skripal ještě dávno před odvoláním Šafáře ukázala celé naší zemi, jaká jsme kolonie, když Mayová (odcházející z EU brexitem) nařídila Babišovi odvolat ruské diplomaty. To byl pro mě dosavadní vrchol Babišovy zbabělosti a znak podřízenosti komukoliv, ten den se pro mě Babiš stal Babičokem!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... tuto zbabělost mu ale zcela jistě ordinoval Babišův poradce pro zahraniční záležitosti, kterým je jistý exministr zahraničí Cyril Svoboda za KDU-ČSL. Koho jste to vlastně ve skutečnosti volili, voliči ANO2011 ?!

   Vymazat
  2. Na ja... BAKTERIOLOGICKÝ CYRIL... který měl plnou tlamu Chemického Alího a Bakteriologických zbraní Saddáma Husaina, kterých prý bylo tolik, že málem přepadaly do české kotliny pře hranici... a předstíral, že těm Chucpe lžím věří jako Bibli (možná je to pravda��)...

   Vymazat
  3. Anonymní18. května 2018 9:33
   Cyril má přehled, bráška Pavel mu dává informace a instrukce přímo ze zdroje. Problém je v tom, že europoslanec hájí zájmy EU (taková je přísaha), kdežto český politik, či úředník, má hájit zájmy České republiky. P.K.

   Vymazat
 6. Je to žhavá věc. Na novinkách jsem se zastal presidenta, a hned mi blokli účet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Novinka přeci patří hovinka... to nevíte? A když jste je nedodal...

   Vymazat
 7. No, naříkáme, brečíme atd ale pořád na špatném hrobě. Sami jsme strůjci toho na co nyní nadáváme.Plastický Andrej asi nebude ten co lidé očekávali a volili.Ale zamysleme se trochu, dějiny se opakují i s těmi osmičkami. Nyní jsme vstoupili do fáze normalizace (konec roku 68, 69,70,71)i toho novodobého Husáka budeme mít v čele vlády. Vy co pamatuje 50, 60, 70 léta mi jistě dáte za pravdu, že je tady neuvěřitelná podoba událostí i chování lidí, akorát to nyní má jiného ideového vůdce, důsledek je ale stejný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jestli patříš k těm kudrnatejm, tak máš zajisté pravdu. Vobřezaná demokracie je vlastně vobřezanou okupací.

   Vymazat
 8. Máme armádu která chráni demokraciji a západní hodnoty,to nás učili ve škole. A ve spolupráci s NATO a eu spejeme světlím zítřkum.To nás učila učiteľka ve škole a tí co nedávali na hodinách pozor mají smúlu protože Rus číha všade.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paní učitelka, jako celé školství vymývá mozky našim potomkům v žoldu člověka v plísni.

   Vymazat
  2. tady je důkaz vymydleného mozku a ještě v titulku:
   https://globe24.cz/domov/55724-cizi-mafie-v-cr-pronikaji-do-statni-zpravy-varuje-vnitro

   Vymazat
 9. „.. ČR není nezávislým státem s nezávislou zahraniční politikou, ale obyčejnou kolonií ..“
  Toto bude jádrem problému. Měli jsme přátele a garanty na západě a ti nás předhodili Adolfovi, měli jsme centrálu na východě a ta nás dovedla do zaostalosti, za zbytkem Evropy. Nyní opět máme přátele a garanty na západě a mnozí opět touží se vrátit pod správu východu.
  Měli bychom si konečně uvědomit, že jsme svébytná oblast a že není vrcholem svobody, změnit svého lenního pána. Středoevropské státy mají na to, stát se svébytnou oblastí. Stačí k tomu málo, vůle těchto států a souhlas mocností. Toho prvního, se zatím nedostává. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bez Rusu Cesko padne

   Vymazat
  2. Čo tak nadviazať na posolstvo našich predkov,na Husitov, a na Slovensku na národné obrodenie s čias Ĺudovíta Štúra a na odkaz Slovenského národného povstania proti fašizmu.Popravde vám poviem že závidím Maďarom že majú premiéra Viktora Orbána, ten si stojí za svojím národom. Peter s Oravy.

   Vymazat
  3. Anonymní18. května 2018 11:35
   Bez Rusů padne celá Evropa. Proto bychom se měli odtrhnout od těch, kteří chtějí Rusko a Evropu zničit. Ale nemusíme hned být jeho součástí. P.K.

   Vymazat
 10. Havelsko je smutna komedie

  OdpovědětVymazat
 11. 11-17 co učí ve škole s toho máme referát a to musí zapadat do učiva a bude následovat učivo o zločinech komunizmu a náuka o konspiračních alternatívnych webech. Možná to zvládnem.

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Stefec plne souhlasim. Taky jsem 2x psal vlade i Zemanovi o "odbornosti" Slechtove. Politici...to je ostuda, jsou sluhove cizi moci!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětVymazat
 13. Asi takhle,vážení....hned při hadráku,jak jste zplna hrdla řvali "Havel na Hrad",pochopil jsem že naopak lež a nenávist zvítězí nad pravdou a láskou.Proto moje klíče zůstaly v kapse.Havel,syn z kolaborantské rodiny a vzal si na Hrad cizáka Kchárla,jehož tchán byl velký nasista,za svého rádce.Pak se objevil Klaus,mající snahu okamžitě rozbít stát pro svoje ambice: Mečiare,Ty budeš bačovat na Slovensku a já,velký Klaus I. tady v Čechách.Výsledek?Sami vidíte:samá montovna,soběstačnost v riti,dokonce mosty padají.Ale...máme několik multimilionářů,jedny z nízkých mezd a platů v EU,armádu o velikosti 40.000 ale 200 poslanců a 81 senátorů.Už jsem pochopil proč má spravedlnost zavázané oči....

  OdpovědětVymazat
 14. https://www.hlavnespravy.sk/sergeja-skripala-prepustili-z-nemocnice/1406126

  Skripaľovo prepustenie potvrdil hovorca Okresnej nemocnice v Salisbury, ktorý však pripomenul, že napriek prepusteniu z nemocničného ošetrenia má Skripaľ rovnako ako Julija, ktorú prepustili 10. apríla, právo na zachovávanie lekárskeho tajomstva...

  Julija Skripaľová vo svojom prvom vyhlásení po prepustení z nemocnice uviedla, že nemá záujem využiť služby ruského veľvyslanectva a v jej mene a v mene jej otca nemá právo hovoriť nikto, iba oni dvaja. O vydanie vyhlásenia vo svojom mene požiadala londýnsku Metropolitnú políciu..."

  Takhle může Julie s tatikem vypovidat "osobně" ještě 30 let po své smrti. Manželka inspektora Colomba s tatikem. Proč je nikdo nemůže vidět a vyzpovídat?

  OdpovědětVymazat
 15. Co vlastně chtít po ANO a jeho politických rychlokvaškách, které mohou dělat cokoliv, kdekoliv a stejně "úspěšně" jako jejich předchůdci. Co chtít po lidech, kteří nepotřebují žádnou velkou zkušenost, nemají za sebou třeba dvacetiletou práci v nějakém oboru a na určité úrovni. Je to všechno jenom hra na demokracii, jejíž náladu v pozadí vytváří novináři masmédií, kteří si musí zasloužit svůj chleba stejně jako ony politické rychlokvašky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti co určují co se v Čechách bude dít z důvodu odporu většiny lidí k zavedeným partajím vytvořily ANO jako alternativní volbu pro protestní hlasy. Přes peníze jsou všichni propojeni a nic se nezmění.

   Vymazat
 16. Co se týče pejska Šlechtové-velikánská bublina, když se chce paničku bít i hůl, tedy pejsek se najde, nejlepší by bylo u památníku zařídit stálou snajperskjou službu a jak se tam objeví vrabec (s malým v), nebo holub, natož pejsek, tak je okamžitě odprásknout, aby proboha nedošlo k hanobení. To že Posselt chce sjezd Sudeťáků pořádat v Česku, kupodivu nikomu nevadí. Může to být pravda? Víte lže se neustále, takže i kdyby to byla pravda, není problém to označit za lež. Ta poslední otázka je z jiného soudku, ale odpověď je tak trochu jako od Haška a proto se mi líbí a u nás není ani náhodou od věci. Aottj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedna věc je když pejsek hanobi hroby (zajimave že minystrině nevi že pejsci nemaji na hřbitovech co pohledavat), druha věc je když minystrině prohlasi, že jeji pejsek již vi o politice teměř tolik jako jeho minysterska majitelka. No a třeťak je, když minystrině odvola ředitele vyzkumaku enem proto, že prozradil veřejne tajemstvi, ktere je vystavene na veřejně dostupnych strankach vyzkumaku. Takova minystrině ja zadarmo draha.

   Vymazat
 17. O budoucnosti republiky rozhodl již V. Havel a polistopadové vlády. Z těch milionů obyvatel se vždy vybere hnida, která je ochotná jít proti vlastnímu národu a ještě se cítí být vyvolená. Je velká škoda, že si občané důsledně nehájí svou
  vlast a nedávají víc najevo svůj nesouhlas s protinárodní politikou jakou provádí vrchnost doma i venku. Ta pasivita nás jednou dožene a nebude se nám to líbit. Pamatujme si každého politika napojeného na neziskovky podporované hlavně z ciziny a nevolme je. Za 29 let se suverení země stala kolonií západu. Co bude dál?

  OdpovědětVymazat
 18. Jako stát a národ jsme v pokročilém stádiu likvidace. Za naší extrémní spoluráce. Děda.

  OdpovědětVymazat
 19. Řešíte tady nepodstatné kraviny, místo toho by jste se měli radovat, protože nevěstu povede k oltáři Charles. Tak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ať ji povede třeba Kačer Donald mně je to fuk. Tak.

   Vymazat
 20. Odborník se vyhodí a hňup zůstane. Velmi smutné. Něco to vypovídá o dnešní době.

  OdpovědětVymazat
 21. A to je Babičok v demisi,

  co bude dělat až ho majitelé velkých peněz,kteři nenažraně půjdou po našich peněženkách dál,když vybombuji celý středni východ a Afriku,aby nás všechny v jejich prý jejich dobře oblečených doktorů a inženýrů ZADLUŽILI, tedy to bude fakt sprosťárna jak parnik!

  To je vina podlého jednáni tisku a TV, ohlupovadel ve službě zákeřného procenta, nikdy nenažraných boháčů a obtěžováni občanů voličů jejich rakovinou neomarxismu diktatury prý humanistů potažmo islamistů,které pozvou udržovat jejich ,voličům ukradenou moc manuálem teroru!
  Pošlapáni lidských práv většiny bude následovat v obrovské korporátni tyranii ohnutých hřbetů a nízkých platů brzy i cenzurou,při které si vzpomenete na komunisty,že to byla procházka růžovým sadem!

  TAM SE PŘES BABIČOKA DOSTANEME VELICE RYCHLE A BUDE POZDĚ HONIT BYCHA,ŽE PRÝ NEKRADE!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. KDYŽ PRÝ PODEPSALA ČSSD KDESI PREBENDY PRO KAŽDÉHO MIGRANTA VE VÝŠI PRÝ 25 000 MĚSIČNĚ TAK

   se máme nejen těšit na gigantické zadluženi z jehož klešti se NIKDY nesmime dostat.
   Pro zajimavost hned nato bude následovat přechod na euro.

   CO TO BUDE ZA CEJCHA TO UVIDITE TAKY AŽ POZDĚ,

   Podil zaplaceni na ESM bude činit 50 miliard a vice ,podle kursu.
   Na hlavu dostaneme závazek 380 miliard ,pokud některý ze států Unie své půjčky nesplati,musi se ČR podilet na úhradě této půjčky a ČR by mohla být nucena zvýšit svůj vklad do ESM až do výše 380 MILIARD,tento závazek by musel být uplatňován.
   Kromě toho by ČNB musela doplatit nesplacenou část upsaného kapitálu ECB ve výši 168 milionů EUR tj spočitejte to někdo odhadem 4,5 miliardy korun.Dále tu budou náklady na zvýšeni kapitálu největšich bank v rozsahu asi 120 MILIARD kč na marže bank a ty v konečném důsledku budou převedeny na uživatele bankovnmoch služeb.

   A TO HOLENKOVÉ NENI VŠECHNO ,CO NÁM POVĚSI NAŠI PRÝ ZÁSTUPCI NA KRK A Z ČEHO SE NIKDY UŽ NEMŮŽEME VHRABAT!

   Vymazat
 22. Z funkce byl odvolán jakýsi kamarád (prej světově uznávaný odborník o kterém ale 99.99% lidí jaktěživ neslyšela) jakéhosi Štefce a naše zem je kvůli tomu "obyčejnou kolonií"? Svatá prostoto, to je ale gigantická úvaha!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To že vy někoho neznáte, to neznamená, že ten dotyčný neexistuje. Anebo vy snad znáte všechny uznávané vědce třeba přez nanotechnologie nebo molekulární genetiku?

   Vymazat
  2. 16:34 Evropské hodnoty to bude veše doména. Tam budete znát všechny odborníky.

   Vymazat
  3. Když jste o něm neslyšel, tak si přečtěte přepis rozhovoru s ČT.
   http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2422723-otravne-latky-se-u-nas-vyrabeji-jen-pro-testy-rika-vojensky-expert-nazev-novicok

   Potom je jasnější proč dostal od loutkové ministryně obrany.

   Vymazat
 23. Šafář si možná zavařil tím, že z jeho institutu unikla informace o testování chemických látek v rámci programu ochrany obyvatelstva před chemickým útokem. Samozřejmě všichni vědí, že se s tím pracuje, jinak to ano není možné, ale je rozdíl, když to přiznáte veřejně.

  Ani to by za normálních okolností vadit nemělo, jenže my teď všichni tvrdíme, že u nás nikdy, ale opravdu nikdy žádné podobné chemikálie nebyly, a jediný, kdo tyto látky vyrábí je Rusko, které je použilo nejen v Salisbury, ale s vysokou pravděpodobností také v Sýrii.

  Btw. Skripal je z nemocnice venku, dneska ho propustili. Požádal o ochranu před možnými útočníky z Ruska a s ruskou ambasádou potažmo s Ruskem nechce mít nic společného.

  Je skoro neuvěřitelné, že po něm nepase žádný z britských novinářů, kteří jsou známí svou buldočí povahou, zvlášť v podobných zamotaných příbězích. To samé bylo u Litviněnka. Prostě absorbovali oficiální verzi a omýlali stále dokola to samé, sem tam připsali nějakou selfmade stupidní hovadinu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak pravil klasik - prafráze: "tisíckrát opakovaná lež se stane nakonec pravdou" (a láskou, dodám já)

   Vymazat
 24. Po tom pánovi ukrutně pláče i "prokolonista", Evropan, globalista, antizemanovec, antibabišovec Fendrych

  https://nazory.aktualne.cz/komentare/pr-bublina-slechtova-sejmula-pana-novicoka/r~7e0cbf325a8011e8b8310cc47ab5f122/

  Tak su z teho volaký zmatený, súdruzi :-D

  OdpovědětVymazat
 25. Když se tak chlubíme, že máme vysoce odbornou chemickou jednotku to znamená, že musí znát vzorky různých jedů včetně Novičoku tak proč ten humbuk a vyhazov odborníka?

  OdpovědětVymazat
 26. No je potřeba aby se plebs měl stále o čem bavit. Staré dobré CHLÉB A HRY.

  OdpovědětVymazat
 27. A korunu věšemu nasadil rádoby expert na VKR nějaký post hadrákový Šándor. TEn vyjádřil svůj názor v českém rozhlasu, že president porušil bezpečnostní předpisy a ohrozil republiku a spojence vyjádřením, že novičok se u nás vyráběl pro účely obrany proti němu a po ukončení výzkumu byl zlivivován. Díky za takové voly v armádní rozvědce.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 28. Doufám, že prezident Zeman nevykecá, jak naše armádička cvičí se střelnými zbraněmi, když někteří z vojáků mají balistické vesty a možná, i nějak odzkoušené plynové masky ...

  OdpovědětVymazat
 29. Ne, my nejsme obyčejná kolonie. My jsme kolonie v předklonu.

  OdpovědětVymazat