Reklama

čtvrtek 3. května 2018

Strach do srdcí nevěřících a navrhovaná novela trestního zákoníku


Jiří Kobza
3. 5. 2018
„Zaseji strach do srdcí nevěřících“, prohlásil prý kdysi Mohamed a jeho následovníci se této teze drží zuby nehty dodnes. Proč také ne, když se jim toto poselství daří naplňovat! Konec konců stačí se jen někam vypravit letecky a absolvovat nekonečné bezpečnostní kontroly. Co jiného to je, než výraz strachu? Násilí v ulicích je pak dalším nástrojem, kterým je strach rozséván.


V poslední době proběhlo v Praze několik násilných incidentů, spáchaných „Evropany neevropského původu“. Osobně se domnívám, že se jednalo o tzv. zkoušku bojem: s cílem, aby určitá skupina islamizátorů zjistila, jakou míru přítomnosti fyzického násilí v našich městech jsme schopni tolerovat a co si nechají líbit naše multikulturní media a další instituce.

Těch 7 „nizozemských“ útočníků z minulého týdne totiž bylo příliš mnoho na to, abychom mohli hovořit o pouhé náhodě. Jejich pocit nadřazenosti – a následná pasivita policie, politická korektnost a zbabělost politiků a novinářů, to je tedy opravdu ďábelský koktejl začátku islamizace ČR po vzoru zemí západní Evropy.

Ovšem rozsévat strach, když se policie dívá jinam (než např. na oněch 250 kamer, které účastníky pokusu o popravu onoho nešťastného číšníka natočily při akci a útěku), je snadný úkol. Skoro stejně snadný, jako napadání žen v Kolíně nad Rýnem předloni na Silvestra. Ještě, že máme české obdobu slečny Marpleové, která padouchy na poslední chvíli odhalila a nahlásila české policii - aby zanedlouho většina z nich byla po superrychlém soudním přelíčení zase venku!

Zasetý strach vzklíčil a nese své jedovaté plody. Placení nebo hloupí agenti nenávisti (pardon, lásky), za pomoci některých vlivných médií, ochotně a okamžitě ostrakizují, pomlouvají a snaží se společensky znemožnit každého, kdo se těmto neblahým jevům postaví. Označení rasista, fašista, nacista, extremista, radikál, islamofob, xenofob a další houfně létají našim mediálním a veřejným prostorem jako vrabci na jaře. Výsledkem je pokračující zastrašování národa samozvanými a mocnými hlasateli té jediné správné pravdy.

Bojíme se pojmenovat věci pravými jmény, bojíme se bránit se násilí. Naopak ten, kdo se bránit odváží, skončí jako trestně stíhaný či odsouzený (přece není možné brát spravedlnost do svých rukou, ani když je policie v nedohlednu). Došlo to tak daleko, že se bojíme více sami sebe navzájem než násilníků.

Varuji před takovým strachem! Je načase říci znovu: Dost, to je náš svět! Patří po právu nám a nenecháme si jej vzít!

Ptám se tedy, co asi bude následovat? Po drakonickém rozsudku odnětí svobody nad chomutovským střelcem, který se snažil zastavit dodávku najíždějící do lidí - ale pouhé podmínce pro část muslimských násilníků, kteří málem ubili k smrti číšníka, který jen dělal svoji práci - je zřejmé, že se společnost tak drsného trestu zalekla, a také i proto nikdo nejspíš nepodnikl nic, aby chudákovi číšníkovi pomohl. Je také jasné, na čí stranu se (opakovaně) postavila česká justice.

To je ono důležité politické poselství, o kterém jsem psal (v souvislosti s probíhajícím „chomutovským“ procesem již před několika měsíci), a na které zřejmě také čekali všichni budoucí potenciální útočníci, aby věděli, co si zde mohou dovolit. Už vědí, že hodně.

Terorismus a násilí na ulicích jsou potom přímým důsledkem takové naivní a hloupé tolerance a neschopnosti se bránit projevům nenávistných ideologií. Pokud ale chceme jako svobodná společnost dlouhodobě přežít, je nutné primárně postihovat i (a možná především) ideologické zdroje terorismu, jejich propagaci, veřejné projevy a přímé důsledky praktických uplatnění takových ideologií.

Připomeňme si, že kvůli islámské ideologii zemřelo již 5 nevinných Čechů (prozatím mimo území ČR):

Petr Kořán
Pavel Hrůza
Ivo Žďárek
Naďa Čižmárová
Lenka Civínová

Byli zavražděni náhodně, protože měli tu smůlu, že byli zrovna v místě kde za pokřiku „Aláhu akbar!“ se někdo rozhodl povraždit náhodné nevěřící. O to je jejich smrt strašnější.

Stejně jako smrt dalších 5000 Evropanů a Američanů zavražděných ve jménu islámu od 11. 9. 2001.

Pokud se z jejich násilných smrtí nepoučíme, zemřeli nadarmo a nezasloužíme si lepší osud ani my. Potom je ale na místě otázka: Kolik Čechů ještě musí zemřít, aby se naši zaslepení pseudohumanisté, multikulturalisté a další zrádci naší civilizace probudili (pokud to ještě vůbec lze)?

Navrhovaná novela trestního zákoníku ve světle posledních událostí

Nyní máme v této souvislosti (možná neopakovatelnou) možnost drobnou úpravou trestního zákona, která by činila trestně postižitelnými (všechny) ideologie (a nejenom hnutí, jako je tomu doposud) vyzývající k zabíjení jinověrců, k násilí a zotročování, vyslat jasný signál,
že nenávistná učení (ať již se zaštiťují čímkoli) v ČR nemají místo - a jejich propagace a šíření bude přísně stíhána a trestána.

Připravili jsme v SPD tento legislativní návrh podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí. V naší zemi, i pod tíhou zkušeností z poslední doby, takový zákon potřebujeme. Navíc musíme být právně připraveni i na další ideologie, které se k nám teprve pokusí proniknout, které teprve mohou vzniknout. Musíme též dát Policii ČR jasný politický signál a mandát v těchto případech zasáhnout.

Musím zde ale také jasně a nahlas říci, že pokud nebudou ideologie, vyzývající k násilí a zabíjení postaveny mimo zákony České republiky, pak každý, kdo bude hlasovat proti tomuto rozšíření trestního zákona podle návrhu SPD, bude mít na rukou krev každé další oběti z řad občanů ČR zavražděných právě kvůli některé z takových ideologií. Nemohu se jich nezeptat: když to bude váš příbuzný, kamarád nebo kolega, změníte názor? Půjdete potom kondolovat pozůstalým a nebudete se stydět? Řeknete jim, jak jste hlasovali? Nebude již pozdě?

Musíme být dopředu připraveni nemilosrdně zastavit pokusy o průnik takových ideologií do ČR i v souvislosti s migrační krizí. Dostatečný příklad důsledků zaváhání vidíme na rostoucím počtu (náhodně) zavražděných v západní Evropě - zavražděných právě v těsné a nerozborné souvislosti s nenávistnou ideologií…

Toto odmítáme. Proto vás všechny žádám, abyste podpořili prosazení zákonné úpravy, kterou navrhují poslanci SPD. Je to pro bezpečí nás všech.

Jiří Kobza je poslanec PS PČR za SPD a místopředseda Zahraničního výboru PS PČR

107 komentářů :

 1. Z článku :
  Ptám se tedy, co asi bude následovat? Po drakonickém rozsudku odnětí svobody nad chomutovským střelcem, který se snažil zastavit dodávku najíždějící do lidí - ale pouhé podmínce pro část muslimských násilníků, kteří málem ubili k smrti číšníka, který jen dělal svoji práci - je zřejmé, že se společnost tak drsného trestu zalekla, a také i proto nikdo nejspíš nepodnikl nic, aby chudákovi číšníkovi pomohl. Je také jasné, na čí stranu se (opakovaně) postavila česká justice.

  Petr B. z Chomutova by měl být hrdina, který zasáhl proti vyšinutému teroristovi.
  Slušní lidé by se měli SOLIDÁRNĚ postavit za jeho osvobození ze spárů zdegenerované justice.
  Poslanci by měli podniknout kroky ke změně debilního ustanovení o přiměřené obraně a obraně v nouzi pro případy terorismu v trestním zákoně.
  OMLÁTIT TUTO ZHOVADILOST poskokům o hlavu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby k podobnému případu došlo v USA, byl by vynesen osvobozující rozsudek se zdůvodněním že Petr B. jednal v krajní nouzi.
   Ubohá Evropo, kam se řítíš ..
   Honolulu snad si na příjmu ..

   Smazat
  2. Neblbněte lidi, kdyby dotyčný nebyl idiot. ta střílí po gumách, navíc, když ten řidič na něj nenajížděl !!

   Smazat
  3. Najížděl nebo nenajížděl, to je právě ta zásadní věc, kolem které se to točí. Obviněný tvrdí že ano, soukmenovci "oběti" tvrdí všechno možné, někdy úplné pohádky. A kdo je důvěrohodnější ? V soudních řízeních většinou všichni lžou, a na lžích jsou vždy založeny ty absurdní rozsudky. Viz. vražda el.proudem, když ani nevypadlo jištění, sebevražda sebe ubodáním a podobně ..

   Smazat
  4. Najížděl do všeho, co mu stálo v cestě, najížděl do svých soukmenovců s kterými se nepohodl a do Petra B. nenajížděl. BLBOST
   Komzistentní jednání proti nekonzistenci výpovědí soukmenovců.

   Smazat
  5. 14:21
   Zfetovaný Cikán v Chomutově = vyšinutý terorista?!

   Smazat
  6. Občan, který jím byl ohrožován na životě a v krajní nouzi ho eliminoval = vrah ?

   Smazat
  7. Policajti co střílí jako zběsilí po někom, kdo jim jenom ujíždí v autě = dobrodějové ?

   Smazat
  8. Teror = ohrožení na životě více lidí. Najížděl do svých soukmenovců, s kterými se nepohodl a do Petra B. ? Byl zfetovaný, tudíž vyšinutý ? Nebo snad ne ?

   Smazat
  9. Na dovršení všeho novináři napsali, že Petr B. postřelil nebo zastřelil pejska, který byl v autě s teroristou. Perfektní ukázka toho, jak působit na city veřejnosti směrem k názoru, jaký je Petr B. zrůda.
   Ubohost a debilita nezná mezí ...

   Smazat
  10. 8:57
   Se sfetovanÿm cigánem NEMŮŽE MIT SOUCIT ŽÁDNEJ NORMÁLNÍ ČECH,leda nějakej havloidiot eurohovnotnej a pizda Šabatová!!!!

   Smazat
  11. 8:36

   To je trochu moc široká definice teroru.
   O tom, že do "Petra B." někdo najížděl, žádné zprávy nebyly - to netvrdil dokonce ani sám hrdinný střelec.

   8:08

   Občan "který byl ohrožován na životě" - když koukal z okna a šel si nabít pistoli...?!

   Smazat
  12. 9.19
   A to co tvrdíte víte odkud, od novinářů žejo.
   Vítě že mezi povinosti občana patří i povinost zamezit spáchání trestného činu ? A víte, že v případě bezprostředního ohrožení životů, zdraví, majetku, kdy hrozí prodlení při volání policie může občan zasáhnout na ochranu zákonem chráněných hodnot, životů, zdraví, v rámci tkzv. svépomoci ...

   Smazat
  13. Nebyl jsem tam, takže nevím. Odhaduji, že mu ruply nervy a vysypal zásobník z boku do kabiny řidiče. To znamená jakýsi rozsudek a další utažení "šroubů na papiňáku". Vývoj nezastavíš, tak uvidíme.

   Smazat
  14. Nebo "uskočil" před najíždějícím autem a vysypal z boku ...

   Smazat
  15. Pane Heroute 18:48, nevím jakým jste střelcem, ale já bych si nebyl nijak jist, že zasáhnu jednu i druhou (!) přední pneumatiku kolmo najíždějícího osobního auta ze vzdálenosti ještě dostatečné pro únik. Pokud se ono auto pohybuje rychlostí do 20ti km/hod a neuvažujeme, že může výrazně zrychlit. Nevylučuji ovšem, že Vy jste čarostřelec.

   Smazat
  16. V tomto a podobných případech hraje velkou roli stupňující se dynamika "útoku" a psychologický profil "pachatele".
   Kriminalisté typu por. Colomba to vědí, umějí přemýšlet, neználkové věří každému vylhanému svědectví ..

   Smazat
  17. 10:54

   Pachatel byl údajně (bývalý?) bachař a měl výcvik.

   Smazat
  18. Nikdo z běžných občanů nestřílí z pistole bezdůvodně, je to pouze v okamžiku bezprostředního ohrožení a v důsledku "strachu" o život ..
   Podle vyjádření občanů je Petr B. bezúhonný občan a nikoli gauner, jak se ho snaží někteří vykreslit.

   Smazat
  19. 10.57
   Jaký pachatel, ty bys byl taky pachatel, kdyby kolem tebe řádila tlupa ožralejch a zfetovanejch romů a měl bys strach o svůj život ?

   Smazat
  20. 12:19

   Docela jsem očekával, že se někdo proti označení pachatel ohradí.
   Jenže ten člověk byl obžalován, usvědčen a odsouzen za vraždu. Je tedy zcela jednoznačně pachatelem trestného činu. Na jeho dosavadní bezúhonnost vzal soud VÝSLOVNĚ zřetel a uložil mu proto za spáchanou VRAŽDU (pro nechápavé: vražda je úmyslné zabití) trest při dolní hranici trestní sazby.

   Smazat
  21. 12.36
   A co je podle vás Soud, neomylná Boží ruka spravedlnosti ?
   A může se podle vás taky někdo bránit a bránit nějaké hodnoty, jako jsou třeba životy a zdraví "spoluobčanů", veřejný pořádek a tak dále. Nebo všechno to je jenom právem občanům ukradeného Státu.
   Základem uvažování by mělo být trochu filosofické myšlení a nikoli přijímání zažitých a zprofanovaných nefunkčních dogmat.

   Smazat
  22. 13:12
   Zřejmě by rád i s manželkou dopadnul tak skvěle,jako kdysi manželský pár v Duchcově,ty ksindl cigánskej se jim do dneška směje....potřebujou poznávat,kdo je soudce Lynč a to nejmíň 3x denně!!!!!

   Smazat
  23. Co byste chtěli po našem nejspravedlivějším soudnictví. U Kájínka byl nejdůvěryhodnějším svědkem jeden vzorný občan, u Petra B. je jich celá tlupa.

   Smazat
  24. Kdyby u našich soudů rozhodovala o vině porota složená z vylosovaných občanů, určitě by byly rozsudky spravedlivější ..

   Smazat
 2. Díky udavači Havlovi jsme se DOBROVOLNĚ ZABAVILI PO HADRÁKU SAMOSTATNOSTI A SOUDY ROZHODUJÍ DEMOKRATICKY....O NÁS,BEZ NÁS!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Uvažujme jak odoperovat polit.třidu sprostých Šmejdů

  které jsme si zvolili za své zástupce než nás daji v rámci své doktriny neomarxismu diktatury prý humanistů potažmo islamistů,která jím slouži k udrženi moci strachem a terorem menšiny nad většinou.
  Jsou to oni kterí pošlapou brzy všechny lidská práva většíny jen,aby si udrželi nám občanům volbami ukradenou moc.

  OdpovědětSmazat
 4. Další přílepek k trestnímu zákonu ve věci ideologií toho moc nevyřeší, je potřeba připravit rozsáhlejší novelu.
  Trestní zákon novelizovat s ohledem na dnešní dobu. Jednoznačně definovat terorismus, revidovat ustanovení o obecném ohrožení. Rozdělit pravidla pro obranu a krajní nouzi pro posuzování u banálních trestních činů a pro posuzování u společensky nejnebezpečnějších činů terorismu a obecného ohrožení.
  Je to práce pro skutečné odborníky a ne jako tomu bylo doposud. Současná úprava trestního práva je jedna velká slátanina, kde dokonce chybí i dříve uvažovaný zákon o přečinech, které jsou svojí závažností mezi "lehkými" přestupky a "těžkými" trestními činy. A také je potřeba zohlednit, že trestní právo není jenom o trestech ale i o upuštění od trestu v některých případech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní3. května 2018 15:33
   „Další přílepek k trestnímu zákonu ve věci ideologií toho moc nevyřeší, je potřeba připravit rozsáhlejší novelu.“
   Možná máte pravdu, ale ve sněmovně by se s velkou pravděpodobností nenašla shoda, natož aby to babišova vláda vypracovala.
   To co navrhuje SPD, má mnohem větší šanci na přijetí a byl by to přínos pro přicházející časy. A kritizované soudní rozsudky ukazují, že ty časy nebudou pro nás příliš radostné. Ukazují, že jsme připraveni, zde poskytnout migrantům prostor, pro jejich eldorádo. Tedy, pokud se nevzpamatujeme a nebudeme volit SPD, jako v Maďarsku volili Orbána. P.K.

   Smazat
  2. 18:32

   A pan P.K. bude pilně a tvrdošíjně opakovat své magorárny...... Jen tak dál: tady můžete svou primitivní propagandu dělat bezplatně!

   Naštěstí ale blbost nemá a nebude mít navrch, aby političtí podnikatelé typu Okamury se squadrou převážně přitroublých nohsledů získali většinu. Takže si své pindy můžou strčit za klobouk a tvářit se dál jako "ukřivdění a pronásledovaní".

   Myslící člověk si s takovou pakáží nic nezačne.

   Smazat
 5. 14:21 proc neuverejnite jmeno soudce, ktery v Chomutove poslal do vezeni nekoho , kdo branil ulici proti teroru ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jméno soudce ani Petra B. neznám, snad by se daly zjistit na webu z některých článků novinářů, kteří o případu psali.

   Smazat
  2. 16:33

   Vraždit nemá nic společného s "obranou proti teroru". Jména žalobce i soudce byla několikrát v novinách zveřejněna. Hlupák se ale ptá (koho?!), protože všude čenichá spiknutí. Lidská ubohost nezná hranic. A tady na Nové republice se obzvlášť ráda schází.....

   Smazat
 6. Byl-li útok na číšníka zkouška bojem, pak Kobzův článek je zkouška blbosti: co čtenář snese.....

  Stane se Nová republika definitivně tribunou štváčů z SPD?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podobný názor jako J.Kobza zastáva mnoho dalších publicistů a dalších přemýšlejících lidí.

   Smazat
  2. 17:24
   Lepší je mlčet a být považován za idiota,než promluvil a definitivně to podezření potvrdit....víš ty havlodemente od pindy Šabatový??!!!!

   Smazat
  3. 17.37
   Nepopletl si to ? Ještě jednou si přečti co 17.24 napsal.

   Smazat
  4. 17:24

   O tom, že podobných idiotů jako Kobza je u nás víc, není nejmenší pochyby: svědčí o tom hlasy pro SPD.

   Smazat
  5. 17:52
   O tom,že havlopakáž dostává na prdel svědčí hlady pro TROP 09 a Starosty,že ty Blbsteine!!!☺

   Smazat
  6. Anonymní3. května 2018 17:52
   Máte dobrý postřeh, že lidé si začínají uvědomovat, že zde je jedině SPD, která nás může a chce, uchránit před rozvratem, který pro nás chystá EU.
   Ale je třeba, aby to pochopili i ti pomalejší, s delším vedením, jako 17:52 a SPD volili. P.K.

   Smazat
  7. 18:39

   - Máte už vymyšlený nějaký plán, jak dosáhnout toho, aby celá populace zhloupla natolik, že bude volit Okamuru?
   - To je opravdu je Vaším snem, aby tu žili už jen samí debilové?!
   - A hlavně: koho - pokud se to podaří - vlastně ještě budete chtít "uchránit před rozvratem"?
   - Vsadil jste na podnikatelský záměr jednoho vychcaného příživníka. Snad se mu bude dařit o pár týdnů déle než Vítu Bártovi s jeho bojovníky proti "dinosaurům"... Aspoň se jednou napakuje zas někdo jiný.

   Smazat
  8. Anonymní 3. května 2018 18:48
   Jste ideologicky zaslepen, někdo vidí všude nepřítele Rusa, vy zase nepřítele Okamuru. Svět je složitější, než si myslíte.

   Smazat
  9. 19:15

   To se poněkud mýlíte, příteli (hledající "nepřítele"?).

   Můj názor je trochu jiný"
   Okamura vůbec není nějaký "nepřítel", je to víceméně neškodný blbeček. Takže dokud jeho nenávistnou primitivní propagandu nepřevezme někdo inteligentnější a politicky zdatnější, je vše celkem v pořádku. Špína bude dál odtékat kam patří: do kanálu.

   Smazat
  10. Z normalniho rozlozeni vyplyva, ze polovina populace je inteligencne nadprumerna, zatimco ta druha je podprumerna a jde jen o to, jak rychle bude tem nadprumernym dochazet, ze SPD je zatim jedina volitelna strana, bez ohledu na to, jakou povest poziva jeji predseda. Zatim to jde odshora docela pomalu a soude podle volebniho vysledku, "lame" se to nekde u IQ=110. Musime ovsem predpokladat, ze diky vyfabrikovanemu medialnimu "nanosu" na predsedu SPD, to bude zvlaste tem podprumernym jeste dlouho trvat, nez se sve medialni indoktrinace zbavi a zacnou posuzovat podle fakt, nikoliv podle medialni masirky. Do te doby se bude muset ta nadprumerna cast spojit a volit SPD, prestoze maji treba i ruzne vyhrady. Zodpovednost za zachovani nasi civilizace je bohuzel totiz jen na nich. Receno slovy klasika: "Ti blbeckove to nevytrhnou" ;-)

   Smazat
  11. 20:12

   Podle vyznavačů Okamury je ale možné, že zákony matematické statistiky budou popřeny, takže nakonec budou OBĚ poloviny populace hluboce podprůměrné.

   Dalším krokem bude - a "Jura" už to naznačil - že se ti podprůměrní budou prohlašovat za nadprůměrné. To je chytrá taktika, protože proti takové blbosti neexistují žádné argumenty.

   Smazat
  12. 20:24
   Takhle geniátální jsi od přirození nebo o ti to nadiktoval spolubydlící v Bohnicích??!!!☺

   Smazat
  13. Anonymní3. května 2018 18:48
   „Máte už vymyšlený nějaký plán ..“
   Plán je vydržet nenávistné pokřiky a dehonestace do té doby, než vývojem situace lidem dojde, že varování SPD se vyplňuje rychleji, než čekali. Potom si uvědomí, že jsou čeští ženy a muži a ne nějací multikulturní jedinci s nedefinovaným pohlavím, nahánění zločinnými asijci a afričany.
   Jenom jde o to, zda do té doby nepřevládnou voliči z Asie a Afriky. P.K.

   Smazat
  14. 20:30

   I ty jeden pesimisto! Proč by voliči z Asie a Afriky neměli volit Okamuru? Nejsou snad na to dost blbí?
   A ty "pokřiky" jsou asi to jediné, čeho se Pitomio dočká (může být rád, že si ho vůbec někdo všimne (asi jako ten kretén "Honolulu").
   Nebo ty si opravdu myslíš, že ho normální člověk může brát vážně? To je fakt k popukání!

   Smazat
  15. Anonymní3. května 2018 20:34
   Okamura prosazuje české národní zájmy, kdežto imigranti mají zájem na multikulti společnosti. Dokud jich tu nebude dost. Potom budou mít také své národní zájmy, ale úplně jiného národa, než českého.
   „..může být rád, že si ho vůbec někdo všimne ..“
   Možná jste si nevšimnul, že SPD – Tomio Okamura volilo cca 500.000 voličů. Probuďte se, budete zřejmě jeden s tím dlouhým vedením. P.K.

   Smazat
  16. 20:55

   500.000 hlupáků není sice úplně málo, ale národ to jistě přežije. A těch pár tajtrlíků z SPD ve Sněmovně navíc taky nepředstavuje žádný vážný problém. Tak si dál plácejte své bábovičky a hrajte si na veliké vlastence! Kdo si hraje, nezlobí.

   Smazat
  17. 20:59
   Tajtrdlíku volící TROP 09,nezesměšňuj se víc,než je nutný!!!!!

   Smazat
  18. Anonymní3. května 2018 20:59
   Taky byste si měl hrát, protože dost zlobíte. Samozřejmě, že SPD nepředstavuje problém. Problém je, že zatím nedostali dostatečný počet hlasů. Pokud nebudou ve vládě, tak neprosadí téměř nic ze svého programu. A namátkou, jedním z bodů je zrušení doživotní soudcovské funkce, i odvolatelnost soudců referendem. To je zrovna v tomto případě (viz článek) aktuální. P.K.

   Smazat
  19. 21:51

   Vaše oddanost Vás jistě šlechtí a je skoro dojemná.

   Jenomže věřit, že se z takové bandy blbečků a vychcánků stanou republice prospěšní politici, to je opravdu zřídka vídaná naivita.

   Smazat
  20. 21:57
   Banda blbečeků a vychcánků....ano,velmi přesně jsi definoval tu havloverbež z TROP09!!!!

   Smazat
  21. Anonymní3. května 2018 21:57
   Člověk s Vaším rozhledem, mi jistě vyjmenuje pár politiků, kteří splňují to Vaše kritérium? P.K.

   Smazat
  22. 22:05

   Naprosto souhlasím. - Samozřejmě, že Pitomiova partička není zdaleka jediná podobná sebranka, a není dokonce zdaleka ta nejhorší - např. ve srovnání s TOP 09, černoprdelníky nebo s naprostou většinou "socanů".

   Jenomže vkládat do SPD naděje je zoufalá hloupost. Stejná jako tomu bylo v případě Radka Johna a podobných plytkých "hrdinů".

   Smazat
  23. 22:10
   Tak se pochlub koho jsi volil,když ti pan Okamura tak leží v žaludku?

   Smazat
  24. 22:23


   1) Nenabídl jsem Vám, abyste mi tykal.
   2) Nic Vám po tom není, koho jsem volil.
   3) Nebyl jsem volit.

   Okamura mi v žaludku neleží - patrně nedokážete číst dost pozorně. Občas mi - chtěnechtě - leží v žaludku hlupáci a ti, kdo si tady hrají na pronásledované a pomlouvané.

   Smazat
  25. 22:29
   Hele moralisto,zklidní hormon nebo ti prdne cévka a bude z tebe Vygum jako je Honolulan!!!☺☺☺

   Smazat
  26. Je treba presne sledovat co s nimi udela rezim.
   1/ Kde jsou jejich jmena , puvod , jak se dostali do Cech?
   Proc je schovavaji za anonymitu ?
   2/Proc je ticho po pesine a Kdo je CHRANI !!
   3/Kdo naridil absolutni censuru .
   4/Vyjmenovat vsechny obeti a jejich vypovedi o tom , co se jim stalo !!
   5/Kde je odsouzeni tech , kteri nepomohli .
   6/Proc fake media drzi HUBY a nic jineho ?
   Bojkotovat absolutne.
   Dale procedura jak stat bude handlovat cely pripad od policie az k soudu.
   Pozor budou pokusy JE TAJNE ODVEZT Z CECH A BEZ TRESTU !!!!

   Smazat
  27. dale vysetrovat , kdo je poslal a za jakym ucelem a zjistit eventualni pomocniky , jednotlivce a organizace v Cechach, kdo je zaplatil atd...

   Smazat
  28. 17:11 račte svoje tvrzení alespoň trochu odůvodnit. Děkuji. JiH

   Smazat
  29. 10:57

   Dva příklady:

   Pan Kobza píše o "islamizátorech". Bez jakéhokoli zdůvodnění. (Nebo je snad každý, kdo má turecké jméno "islamizátor"?)

   Pan Kobza píše, že to, že útočníků bylo 7 (policie ale zjistila, že agresivní byli tři, dva lhostejně přihlíželi a dva se měli snažit situaci uklidnit) - a že to tedy není "náhoda". - Stejnou logiku by klidně mohl použít při rvačkách fotbalových fanoušků.

   Můj celkový dojem z článku je, že pan Kobza především štve lidi proti sobě. Reakce některých čtenářů zde to jen potvrzují.

   Např. 3:52 - "kdo je zaplatil" = čirá slabomyslnost v případě kulturistů, kteří se do Prahy přijeli levně ožrat. Nebo výrok pisatele 11:14: "Není to zrovna politická strana mého vkusu, ale i tak, Okamurovcům dík!" = Je fajn, že někdo za nás udělá "špinavou práci".

   Smazat
  30. Nevím, 11:31, zda jste schopen si dostatečně uvědomit, kam až dochází politika tolerance průniku jiných kulturních modelů do prostředí západní Evropy, když je téměř jisté, že připustit obdobný vývoj ve střední a východní Evropě by mělo stejné důsledky. Snad i v tom platí zásada předběžné opatrnosti, i když v tomto případě nevyhovuje našim "západním partnerům". Chápu, že sobecky hledají cestu jak se odlehčit z vlastních problémů, které si konec konců sami a zištně naordinovali, na úkor těch, kterým jejich předchozí jednání nebylo žádným přínosem. Jste schopen tak jednoduchou věc pochopit?

   Smazat
 7. 17:44
  Omlouvám se,to bylo pro toho blba 17:11.
  Díky za upozornění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten 17.11, 17.52 bude asi nějaký Pepek z Haveljugend Hop hop hop lidoop

   Smazat
 8. 18.48
  - To je opravdu je Vaším snem, aby tu žili už jen samí debilové?!
  xxxxxxxxxxxxx
  Je to přesně naopak. Debil jsi ty, protože nemáš žádný argument, jen nadávky.

  Panu autorovi palec nahoru!
  Volil jsem SPD.

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Kobzo, velmi dobrý článek, škoda, že se musí prodrat hnusem této havloidní kolaborantské společnosti.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, okamurovský ksindl se raduje - hurá!

   Smazat
 10. 19:41
  Ty havlobanderovskej idiote volajícího zloděje Kraďouskem,nemusíš dávat svojí VROZENOU DEBILUTU VEŘEJNĚ NA ODIV!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volícího....

   Smazat
  2. A tak si všichni okamurovci i okamurovky svorně zazpívejme:
   "Nám to nevadí, že jsme pitomí!"
   "Vzhůru srdce!"
   "Máme je u Pána (Okamury)!"

   Smazat
  3. 19:50

   Návrh na název okamurovské organizace mládeže: Pitomčíci.

   Smazat
  4. vy židovčici bude na vás pamatováno

   Smazat
  5. 19:50
   Melodii jste k tomu také vymyslel? Jestli bude něco podobného, co ten text, tak potěš koště. P.K.

   Smazat
  6. 19:51
   Ten Pitomio 19:50, si ještě na něco vzpomněl? No to je výkon.

   Smazat
  7. 20:41

   Asi budete musulman, když nepoznáte (2. a 3. řádek) ani text mše svaté.....

   Smazat
  8. 20:47
   Ne každej je černoprdelník....

   Smazat
  9. Anonymní3. května 2018 20:47
   Á, páni jezuiti přišli. Tož vítejte, opravdu jste přínosem. P.K.

   Smazat
  10. 20:58

   Když se Vy pokoušíte o vtip, je to opravdu švanda k popukání; skoro jako ten kretén "Honolulu".....

   Smazat
  11. 21;01
   Co tím chtěli říct,Icik?
   P.K. má pravdu a srovnávat ho s Hovnolulanem může jen Carda retarda.

   Smazat
  12. 21:04

   Tady nejde hodnocení, kdo z nich je největší blb: Oba pisatelé si pochvalují Okamuru; rozdíly jsou toliko marginální (háčky a čárky, četnost předstíraných záchvatů vzteku).

   Smazat
  13. 21:09
   Mně je Okamura tisíckrát milejší,než ta havlobanderovská verbež a eurohovnotnej hulibrk Jakub Janda!

   Smazat
  14. Anonymní3. května 2018 21:01
   Zkouším to, ale je mi jasné, že pro autora takového díla, které bylo zveřejněno v 19:50, jsem absolutní nula. P.K.

   Smazat
 11. za vraždu podmínka, za podvod ve výši sedm set milionů, za zotročování obyvatel České republiky státní vyznamenání.
  tak si naši národní hosté představují liberální demokracii obřezaného typu. ta k jaká novela když na všech soudech sedí zločinci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:53
   1) Jaká je (měla by být?) liberální demokracie "neobřezaného" typu?
   2) Kdo ji u nás prosazuje?
   3) Z jakého důvodu jí máme říkat "liberální"?
   4) Kdo dostal za (prokázanou) vraždu podmínku? Jedná se o platný rozsudek?

   Smazat
 12. Achillovou patou každého kolaborantskýho havlohajzla je jeho hlava viď,Kokote Maxime??!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:55
   Určené 19:50 19:51

   Smazat
  2. 19:55

   Zato Pitomio, ten má hlavu jak Přemysl Oráč!
   Jen co zatkne otku - začne čurbes!

   Smazat
  3. 20;06
   Rozhodně má v hlavě víc rozumu,než nějaký havlolejnolahvárenský svině,který podporujou takový pornoJandové jako seš ty!!!!!☺

   Smazat
 13. Pokud naši mladí nechteju islamizaci naší vlasti , tak budou muset podporovat SPD a neckodit na zbytečné demonstrace proti prezidentovi . Na Babiše není sploleh , kdyby dostal z eu befel vyhodit marťani ,tak nějaké se Stropnickým sežene a vyhodî . SPD musí v budoucnu obsadit ministerstvo vnitra . Jen tak ochrání naše rodiny před islámem a zradnými a bezdětnými korytáři .

  OdpovědětSmazat
 14. Zde nick honolulu oznamuje verejne , ze fandi SPD a provolava slavu panu Okamurovi !

  Moje informace o osudu mesta meho mladi Johannesburgu, mely vliv na logiku volicu a proto mel pan Okamura uspech, vetsi nez bylo ocekavano !
  Mam z toho radost !

  Pane JIRI KOBZA, mate talent na psani a je Vas velmi potreba ! Piste vice ! Vas clanek je vyborny !

  OdpovědětSmazat
 15. Strach je nezbytným průvodcem kapitalismu.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 16. Velice skvělé jsem rád že jsem dal hlasy SPD dělají svoji práci dobře.

  OdpovědětSmazat
 17. V některých příspěvcích jsou krajně naivní myšlenky. Svět se mění a přicházející změny nejsou samovolné, ale řízené. Útokem na SPD se nic nevyřeší. Stávající parlamentní strany v době od převratu vládli na pozadí "proti nepříteli - komunistům". Dnes si našli další nepřítele, to je SPD a další alternativní strany, o nichž zatím jen mlčí.
  Ti co nechtějí volit SPD ať navrhnou jinou stranu. ANO .... ryze demokratická strana se zcela obchodním zájmem v pozadí volebního programu, nebo snad ty ostatní KDU, TOP, ODS, ČSSD .. to je ty, co se podíleli a podílejí na rozkrádání jak národního hospodářství ve všech odvětvích, tak i každoročního rozpočtu? Jistě, někdo se raduje nad dotacemi ... ty hloupé úplatky, drobky lidu na zavření huby, namísto pragmatických, praktických a s dlouhodobého pohledu efektivnějších řešení.
  Mohu mít na SPD rozporuplný pohled, ale ať se ukáží. Chci vidět, co udělají v případě, kdy se jim dostane možnosti svůj program prosadit. Potom budu soudit. Výše zmíněné strany už ode mě známku dostali.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 18. Všude, kde je islám, tam je dobře, jsou tam většinou velké naleziště rozličných přírodních zdrojů. Tedy dobře s vyjímkou pro ženy, homosexuály apod. a těch co nechodí pravidelně několikrát denně do mešity. Nebo těch co úmyslně či náhodou poškodily něco posvátného nebo byli jen udáni náboženské policii za tento skutek. A s vyjímkou mrtvých při častých občanských válkách, teroristických činech apod. Prostě islám je super! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V těchto věcech je Islám pouhým plagiátorem křesťanství, pobočky Judaismu pro Gójim a další antisemitské primáty. To všechno je již nařízeno v TORAH (doporučuji starou Bibli z císařských dob - např. udání, odsouzení a ukamenování (povinně všemi Židy) chudáka za to, že si dovolil pracovat i o Sabattu (sbíral v poušti dříví, aby neumřel hlady)...

   Smazat
  2. 12:13

   Jistěže islám hodně okopíroval ze starších pramenů.

   Dovolím si ale namítnout, že číst "doslovně" tisíce let staré texty (často v dobově zkreslených překladech) není zrovna nejlepší cesta, jak pochopit dnešní dobu.

   Problém nehybnosti (někdo řekne "středověké zaostalosti") islámu je odrazem zastaralé KMENOVÉ povahy společnosti. (To budiž připomenuto i dnešním naivním vyznavačům "slovanství", před kterým varovali už Palacký, Havlíček nebo Masaryk!)
   Proto má islám problém vyrovnat se s moderním (vědeckotechnickým rozvojem proměněným) světem.

   Zároveň je faktem, že rodinné vztahy v zemích Západu procházejí dlouhodobě pokračující krizí. Výsledkem je nezdařená socializace velkého počtu lidí, která se kamufluje individualistickými hesly, drogami a čuměním na displeje počítačů a telefonů.
   Pro islám je pak o to snazší poukazovat na tyto nesporné aspekty "úpadku" Západu a přesvědčit (velmi často negramotné) lidi o nutnosti přidržovat se otrocky "víry předků".

   To samozřejmě není nějaká abstraktní "vina" Západu (křesťanství), ale odosobnění, které s sebou nese prudký rozvoj kapitalismu v posledních 300 letech ---> Člověk = konzument. Svoboda = právo žít na úkor druhých lidí. Demokracie = hlasování o podružných záležitostech. Vzájemná úcta = luxusní morálka pouze pro přežrané.

   Takže z těch biblických textů bych se raději vracel k takovým, které říkají: "Hoden je dělník mzdy své", nebo "Co sobě nechceš, druhému nečiň".

   Smazat
  3. Anonymní4. května 2018 12:30
   „Takže z těch biblických textů bych se raději vracel k takovým, které říkají: "Hoden je dělník mzdy své", nebo "Co sobě nechceš, druhému nečiň".“
   Já třeba nechci, aby mi sem lezli muslimové, tak nelezu k nim. Ale oni to nějak neberou. Nový zákon, asi není jejich parketa. P.K.

   Smazat
 19. To, že současnému režimu SPD Tomia Okamury tak náramně vadí mi začíná být důkazem, že je to právě SPD, která prosazuje tu nejméně nesprávnou politiku. Není to zrovna politická strana mého vkusu, ale i tak, Okamurovcům dík!

  OdpovědětSmazat
 20. Stát chce monopol na násilí. Proto potírá pokusy o občanskou svépomoc bez ohledu, že bezpečí občanům nezajišťuje.

  OdpovědětSmazat
 21. Stát chce monopol na násilí. Proto potírá pokusy o občanskou svépomoc bez ohledu, že bezpečí občanům nezajišťuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Monopol na násilí, je základem totalitní (fašistické) společnosti. To by si mělo hodně lidí uvědomit před tím než dojde i na ně.
   Zatím si každý myslí, že se ho to netýká. Jenom někteří jsou schopni vidět jak se to plíživě vkrádá do života společnosti

   Smazat
  2. 14:07

   Nevím nakolik násilí, ale děsivá hloupost se do života společnosti vkrádá určitě. Proto se také Jaroslav Hašek uchlastal.

   Smazat
 22. To jste formuloval perfektně !!! Líp bych to nenapsal ..

  OdpovědětSmazat
 23. Tvrzení pana Chmelarčíka je čirá demagogie. Právo na svépomoc nezahrnuje právo vraždit:

  " ... Petr B., rodák z Havířova, v té době se živicí jako skladník, došel do svého pokoje pro legálně drženou Berettu ráže 9 milimetrů, vyběhl na ulici a vydal se směrem k autu. Stříbrný Renault Trafic jel mimořádně pomalu, Petr B. tak okolo něj bez potíží zprava doleva přeběhl. Míjel levou stranu vozidla. Během toho střílel. „S nepřímým úmyslem usmrtit nejméně třináctkrát z této zbraně vystřelil na poškozeného,“ stojí v obžalobě. ...
  ... Spekulace o údajné snaze Petra B. ochránit lidi na ulici definitivně rozptyluje následující pasáž obžaloby: „Poškozený projížděl rychlostí 7-8 km/hod. po pozemní komunikaci, kdy se v koridoru pohybu vozidla nenacházela jakákoliv překážka a to včetně osob.“ Střelec zasáhl Radka Š. osmkrát, trefil ho do hrudníku, zad i boku. Oběť zemřela po masivním vnitřním krvácení způsobeným poraněnou srdečnicí, průdušnicí a levou plící. ...
  Podle informací serveru Lidovky.cz přitom k tragédii nemuselo vůbec dojít. V první řadě Petra B. jeho matka opakovaně přemlouvala, aby nikam nechodil. Zavolala totiž policii, aby přijela konflikt urovnat. Policejní linku navíc vytočilo i několik dalších lidí z ulice. Petr B. přesto vyběhl ven. Byl rozhodnutý střílet, do své Beretty vložil prodloužený zásobník schopný pojmout dvacet nábojů a natáhl ji.

  " ... „V tu chvíli byla policie prakticky už na místě. Dotyčný se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou, aniž by v tu chvíli bylo proč,“ sdělil k tomu serveru Lidovky.cz státní zástupce Vladimír Jan, který střelce obžaloval. Všichni ostatní aktéři hádky kromě v autě jedoucícho Radka Š. v tu dobu už byli dávno v bezpečí, Petr B. tak střelbou nikoho nechránil."

  Není to tak, že stát "chce" monopol na násilí. Stát tento monopol má - to patří k civilizované společnosti.
  Pan Chmelarčík ale patrně touží po tom, vrátit se ke germánským starověkým zvyklostem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když víte co je demagogie, tak určitě víte i co je manipulace veřejným míněním i soudním řízením.
   Prostudujte si slávné soudní případy, třeba Kajínek, Vitásková, teď je aktuální Kramný, ta dívka co ce sama ubodala a tak dále.
   Svět není tak jednoduchý jak se domníváte.
   Něco shnilého je v státě Českém ..

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.