Reklama

.

.

úterý 15. května 2018

Těsně před otevřením Krymského mostu

15. 5. 2018, Ďouba

Zítra v 5:30 bude otevřen pro osobní automobilovou dopravu Krymský most. Aktualizace 13:42 - živě otevření


Stavba začala před 816 dny, dnes ho slavnostně otevře V. Putin, zítra ráno už začíná první "pracovní den" mostu. Otevírá se s půlročním předstihem. Železniční most má být otevřen v příštím roce.

aktualizace 10:44
aktualizace 11:18


O stavbě mostu jsme průběžně informovali na stránkách NR. Česká masmédia tuto stavbu století prakticky ignorovala, ukrajinská se předháněla ve snášení důkazů, že most postavit nelze, ať už z důvodů geologických ("je to prostě nemožné"), technických ("RF nemá technologie"), finančních ("RF nemá peníze") a mnoha jiných ("je to podvod, ve skutečnosti tečou peníze do kapes kamarádů Putina", "je to propaganda a kulisy Mosfilmu"). V diskusi na NR se pravidelně vztekali rusofóbové, že to není žádná "stavba století", protože pro pravdu se lidé často zlobí. Teď jsem viděl několik reportáží, ve kterých se den před slavnostním otevřením mostu ptali Ukrajinců, zda se most opravdu staví. Odpovědi některých (mnoha!) jsou šokující. Někteří vůbec o mostu nevědí. Druzí říkají, že je to jen ruská propaganda a ve skutečnosti se nic nestaví. Jiní odpověděli: "...naše média říkají, že se nestaví, ruská, že se staví, ale já nevěřím nikomu...", Někdo připouští, že se most buduje, ale v jaké fázi se stavba nachází - to netuší. Z uvedeného se ukazuje, jak málo se lidé zajímají, jak málo používají internet a jakou sílu mají ještě masmédia. Kdo nevěří, nechť si udělá soukromý průzkum u nás. Já to zkouším průběžně. Na příkladu Krymského mostu je to dobře patrné. Lidé nevědí prakticky nic. 9. května se mě kolegové v práci ptali, co to mám za stužku na košili. O Nesmrtelném pluku prý nikdy neslyšeli. Ale je potěšitelné, že když jsem jim to vysvětloval, zajímali se, někteří dokonce řekli "to je bezva, to se mi líbí". Nesmrtelný pluk je určitě jedním z největších hnutí v dějinách lidstva, ne-li vůbec největším a navíc spontánním. Naše státní a velká média ignorují Krymský most, Nesmrtelný pluk, události 2.5. v Oděse, blokování jejich kolegů žurnalistů z TV Inter, zavírání a zabíjení jejich kolegů v Ukrajině... Je to jejich vizitka, ale také důvod, proč existují nezávislá média. Někdo musí jejich "opomíjení" napravovat.

Pro zájemce teď ještě jednou přidávám vizi mostu, jak byl před 816 dny naplánován, abych již brzy přidal záběry z jeho otevření.
aktualizováno 10:44
Souvislost s otevřením Krymského mostu může mít i právě probíhající akce SBU (Služba bezpečnosti Ukrajiny), kdy její pracovníci vtrhli do kanceláře RIA Novosti Ukrajina v Kyjevě. Spojení s novinářkou, která se tam nacházela, se nedaří navázat. Další novinář RIA Novosti byl ráno zadržen před jeho domem. Ostatní novináři nyní informovali, že raději nevycházejí ze svých bytů. Ještě dodám, že 9.5. byly z Ukrajiny vyhoštěny 2 ruské novinářky, které byly označeny za bezpečnostní hrozbu pro Ukrajinu, protože chtěly referovat o průběhu oslav Dne Vítězství na území Ukrajiny. Prvotní info např. zde.

aktualizace 11:18
Skutečná stavba mostu. 2 roky a 3 měsíce za necelé 3 minuty

aktualizace 13:41

16 komentářů :

 1. Velká gratulace, velkolepá stavba!

  OdpovědětVymazat
 2. Blahopřeji... Český člověk ani po letech nevyšetří, když pidimost spadne a najede do něho vlak...
  A prášule by byly pečlivě odkloněny...

  OdpovědětVymazat
 3. Proamerický propagandistický server análně.cz se neštítí žádné prasárny:

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/sovetske-myty-o-2-svetove-valce-co-je-pravda-a-co-je-lez/r~0a85c480542911e88b47ac1f6b220ee8/

  Anální géblsův skřet se ze strachu ukryl pod zkratkou "zahraničí".

  OdpovědětVymazat
 4. Dcera Sorošova hulibrka Janoucha hasí požár, který její papínek pomáhal mnoho roků rozpoutávat.

  https://www.eurabia.cz/Articles/32258-nenechala-se-znasilnit-imigranty-a-tak-je-podle-vedeni-skoly-rasistka-a-xenofobka-.aspx

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu počestnou Němku donutilo vedené školy "dobrovolně" odejít; ... VEDENÍ ŠKOLY JÍ UDALO PĚT SPOLUŽÁKŮ! To vysvětluje, proč k udržení pořádku ve Třetí říši stačilo po dvou důstojnících GESTAPO na poměrně velký blok obyvatelstva. Němci se totiž loyálně udávají navzájem po celá staletí - neříkalo se po válce marně "deutsche gesindel".

   Vymazat
 5. Na idnes už se debatéři především připravují na to, že to spadne, protože Rusové kradou, tak to bude určitě ošizené. A taky pořád píšou, že čtyři roky, čtyři roky a přitom se to stavělo 2 roky. 19 kilometrů mostu, který má část automobilovou i železniční, čímž je unikátní, za 2 roky, u nás právě mudrujou, že budou dostavovat 35 kilometrů dálnice kamsi a že to bude práce na 5 let. Čili v reálu na 10 let, známe to, jak se tady staví. Takže gratulace a držíme palce.

  OdpovědětVymazat
 6. Blahopřejeme! Ruský Krym opět spojen pro " suchou nohu se svou zemí! Jistě jde o pozoruhodné dílo, když vidíme, jak se u nás dnes daří stavět byty, dálnice, přehrady...

  OdpovědětVymazat
 7. Skvělá stavba a to teda jsou Ukrajinci hloupí že věří oficiálním lhářům.

  OdpovědětVymazat
 8. S rychlostí, jakou byl tento most postaven, nepochybuji o tom, že se úkolu ujal sám ministr Ťok a specialisté, kterými je obklopen.

  OdpovědětVymazat
 9. Vypadá parádně, přeju ji to, Rusům, i těm Ukrajincům :)

  A jakpak to pane Ďoubalíku, že jste nás neinformoval o seriálu Spáči na leva-net, musel jsem si to najít sám :) A fakt se mi líbil, 8 dílů jsem zkouknul za dva dni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem lepší, já ho viděl na jeden zátah, 8 dílů najednou, chi. Již několikrát jsem se o seriálu "Spící" na NR zmínil, možná jste to přehlédl. Také se mi líbil a všem ho doporučuji, bohužel je jen v ruštině a nejsem si jist, zda ČT...

   Vymazat
  2. 11:47

   Souhlasím jen Vás s dovolením doplním. Pro zájemce skutečně výborný seriál " Spící 1 - 8 díl ", pouze s cz titulky! Nepředabováno do cz ani ČT " zatím? " a asi to tak zůstane, jako u filmu " Snowden " od Olivera Stonea, shlédl jsem rovněž s cz titulky a na cz dabing jsem nikde nenarazil. Zřejmě rovněž neexistuje?

   Odkaz na komplet seriál zde:

   https://uloz.to/!qJzIQhBNAmnh/spici-i-01-hd-web-cz-titulky-mp4

   Ramón

   Vymazat
 10. Putin otevřel Krymský most - 1.informace:
  https://cz.sputniknews.com/svet/201805157351025-putin-krym-most/

  OdpovědětVymazat
 11. Nebylo to vůbec špatné, ono už vylézt do to Kamazu je výkon, který by naprostá většina politiků nezvládla, o jeho řízení ani nemluvě.... "Šmejdi" mají tak o čem psát.... Článek na hovinky.cz je z informačního hlediska zcela otřesný...
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/472045-putin-za-volantem-kamazu-otevrel-most-na-krym.html

  Zvlášť se mi v "líbila" věta "Rusko otevření mostu pojalo v obvyklém bombastickém duchu a hlavní role byla opět svěřena Vladimiru Putinovi."

  Zajímavé, že paňáci s kravatami a stříbrnými kladívky při otevření 3km úseku nového úseku dálnice u nás našim mediálním "šmejdům" vůbec nevadí ....
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 12. Skvělá a velkolepá stavba. Ať si říká kdo chce co chce Rusové opět ukázali, že jsou schopni projektovat a stavět velké věci, když mají schopné vedení, je to státní zakázka a nikoho na pomoc nepotřebují. Bývávala ještě nedávno doba (28 let nazpět) kdy jsme s jejich pomocí a spoluprácí dokázali i my stavět velkolepé věci, které fungují bezchybně dosud (např. jaderná elektrárna Dukovany, Pražské metro, Jaderná elektrárna Temelín, ropovod a mnoho dalšího) Je smutné vidět co dnes s bídou a jak dokážeme postavit v tzv. demokracii (opravdový "tunel" Blanka za cenu tunelu pod La Manchem, rychlostní korydor pro vlaky, které jezdí stejně rychle jako ty na páru za CK Rakouska, dálnice kde 1 km se staví stejně dlouho jako v Číně celá trať pro rychlovlaky a za cenu 1 km jako trati pro TGV. Fotovoltaické elektrárny dražší než nový jaderný blok. No stačí porovnat a nic k tomu ani netřeba komentovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi

  1. 16:11

   Plně s Váma ve všem souhlasím, velmi trefně popsáno. Já jen se smutkem musím doplnit, slova mého příbuzného, podniká ve stavebnictví dříve pro Vi*mont (Řebíčk* a spol.), nyní Str*bag, ptal jsem se na poměry před a po ANO (B*biš), nic k lepšímu se od dřívějška nestalo!

   Pro příbuzného prý jenom dobře, státní zakázku vysoutěží firma viz. výše a tu uskuteční až pátá, mezi sebou přeprodaná firma, každá mezi 1-5 firmou musí zaplatit provizi té předchozí, bez výpalného se k zakázce jiná firma nedostane, takové letadlo a stavbu, poté provádí firma, která se tendru vůbec nezůčastnila. Její zaměstnanci jsou shrocení nýmandi, většina má plno exekucí, ale vše platí ve výsledku daňový plátce!!!

   Proto se staví draze, pomalu a mizerně, mezi lidmi, co se mezi sebou znají?! Jsou případy, kdy se výplaty peněz těmto "zaměstnacům", vyplácí přes tzv. pasáka i v hospodě?! Kdo v tom umí chodit, je stále i dnes ve svém živlu, proto volme "ANO"? Tento mafiánský nešvar, započatý rokem 1990, všemožně promotaný, jen tak nezmizí! Přátelé.

   Ještě musím napravit po několikáté zvásty p. Babiše o nedostatku zaměstnanců čechů. Zahraniční firmy mají najaté Personální agentury, které rozhodují, kdo se v těchto firmách zaměstná tzv. externí pracovníky z Ukrajiny, Slovenska, Mongolska, Bulharska, Rumunska, Vietnamu atd., těm dělá účetnictví zahraniční Personální agentůra a "skrouhne", jim plat, dle svého může si s nima dělat "co chce". Proto ta poptávka po lidech z chudšího zahraničí. To všechno co jsem Vám popsal, je jedna velká ČESKÁ CHOBOTNICE!

   R*món

   Vymazat