Reklama

úterý 15. května 2018

Turecko odvolává své vyslance z USA a Izraele. MZV Turecka navrhlo, aby izraelský velvyslanec v Ankaře opustil zemi

15. 5. 2018    zdroj a zdroj
V souvislosti se vzniklou situací v pásmu Gazy, kde bylo zabito více než 50 Palestinců, odvolává Turecko své velvyslance ze Spojených států a Izraele. Oznámil to turecký vůdce Recep Tayyip Erdogan. "Ve jménu solidarity s našimi palestinskými bratry bude od zítřka v Turecku vyhlášen třídenní smutek za ty, kteří zahynuli při střetu s izraelskými vojáky v pásmu Gazy", cituje Erdogana agentura Anadolu.


Kromě toho Ankara odvolala ke konzultacím své velvyslance ve Washingtonu a Tel Avivu.

Erdogan také oznámil svůj záměr uspořádat rozhovory s řadou světových vůdců, především s hlavou Palestiny Mahmúdem Abbásem a generálním tajemníkem OSN Antonio Guterresem.

Turecký prezident také oznámil svolání mimořádného summitu Organizace islámské spolupráce.

Dříve Erdogan označil Izrael za "teroristický stát".

14. května Abbas vyhlásil třídenní smutek za ty, kteří zahynuli v pásmu Gazy. ...

MZV Turecka navrhlo, aby izraelský velvyslanec v Ankaře opustil zemi

Na nějakou dobu.

Ministerstvo zahraničí Turecka navrhlo izraelskému velvyslanci v Ankaře Eitanu Naehu, aby opustil zemi. 15. května o tom informovala agentura Anadolu.

Uvádí se, že izraelský velvyslanec v Ankaře Naehu byl předvolán na turecké ministerstvo zahraničí, kde mu bylo důrazně doporučeno, aby na nějakou dobu opustil Turecko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová13 komentářů :

 1. už se perou... už se perou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...ebilku,...Erdogan je jediný státník,který se na to dívá rozumně,ví,že bude jeho poviností a také ví,že Izrael do tohoto světa nepatří,nic není jeho a všechno si za pomocí Ameriky přivlastňuje,...dnes se ukázal,jako nenávistný terorista.....JEŠTĚ JSTE NEDOSTALI ROZUM ?????,však vy se přihlásíte,kde patříte,ale už bude pozdě.....patříme na stranu snad rozumných lidí a né nenávistných vrahounů !!!!!!,..vždyď ten Erdogan se jen vzepřel satanášovi a to je špatně????

   Vymazat
  2. Ten Erdogan je lepsi a lepsi! Uz abychom i my meli takove TURECKE hospodarstvi. Gratuluji Turecku!

   Vymazat
 2. 5.kolona neoconu v ČR..

  https://www.aspeninstitutece.org/people/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proboha kde jsi ty lidi nabfal, vždyť je to samej cizák(eventuelně míšenec).

   Vymazat
 3. Nedovedu si představit co by dělala OSN a USA kdyby tolik lidi postříleli Rusové při nějaké demonstraci,ale vyvolení mohou vše pod ochranou USA

  OdpovědětVymazat
 4. Ten Turek Recep Tayyip Erdogan se mi docela začíná líbit.

  OdpovědětVymazat
 5. Žiďácká mentalita - vraždit neozbrojené, ponížené, vyhnané! Státní terorismus v praxi!... S takovou svoločí se my přátelíme! Hnus a ostuda!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:26 - Nenávist z Vás jen kape. Ale podepsat se bojíte = typické.

   A k těm neozbrojeným Palestincům:
   https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5261606,00.html

   Vymazat
  2. Z 59 zabitých Palestinců jich bylo 24 členy Hamásu. Ti ostatní jsou nevinní civilisté protestující proti krádeži palestinské země!

   Vymazat
  3. Pane Kopecký, nenávist, razantní odpor stejně jako fanatická podpora či samolibost může z kohokoli kapat, ať už se podepíše nebo ne. A jestli se už podepisujete, může to být i za některé z 6812 Kopeckých v ČR. I když třeba tu menší část Janů. Krom toho, ať už jednoduše, nebo složitěji, může být ono "Jan Kopecký" také pseudonymem. Jedinou výhodou celého toho, řekněme svědomitého a nenapodobovaného podepisování je fakt, že ukazuje na četnost příspěvků a potvrzuje jejich charakteristiky. Ač. Také se lze domnívat, že zcela neznámí "podpisáři" se touto cestou stanou VIP osobností. Pak bych doporučoval i věrohodnou fotografii a nestrukturovaný životopis.

   Vymazat
 6. Erdogan je hrdý Turek, žádný HŇUP. VIVAT ERDOGAN! Ví, co o sobě nechápou "naši" papaláši. Je také Gój...

  OdpovědětVymazat
 7. Je to hanba Izraele. Pro takové jednání není žádná omluva, žádná!!! A je zajímavé, jak autoři oslavující neustále Izrael, u kterého jim nevadí žádné porušování mezinárodního práva, neboť ho omlouvají přihlouplým a černobílým prezentováním běžných Palestinců cobi teroristů (bohužel i prezident Zeman), najednou nějak mlčí. Asi už i pro ně je poslední vývoj události, které přeci tak vítali a vyřvávali slávu Izraeli a USA do světa, přičemž jim muselo být jasné, co zla to vyvolá a přinese, příliš velké sousto a jejich obvyklá chabá zástěrka už nějak nestačí zakrýt ty kaluže krve, které i oni mají na svých rukou. Nevědí, co teď mají psát, tak mlčí. Myslí, že to umlčí a zapomene se. Ale tohle už jste všichni Izraelohujeři přehnali. Teď už vám zbývá se jen stydět, když se tomu neumíte jako chlapi postavit a přiznat, že tohle je fakt průser a je na čase to veřejně odsoudit. Do té doby už tu raději nepiště nic, nás už to zajímat nebude! T.J.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.