Reklama

pondělí 7. května 2018

Ty tanky měly rudou hvězdu!


Přemysl Votava
7.5.2018 VašeVěc
Také nad říšským sněmem v Berlíně 30. dubna 1945 zavlála rudá vlajka. Tanky s tou rudou hvězdou, na své bojové cestě od Moskvy a Stalingradu, dojely až do Berlína. Jsme hrdi na to, že po jejich boku bojovali i českoslovenští vojáci z 1.československého armádního sboru. Válka skončila, v Evropě se tančilo…. Vítězní spojenci se v dubnu 1945 setkali na Labi. Ten snímek přátelství amerických a sovětských vojáků obletěl celý svět.


V těchto květnových dnech si každoročně připomínáme výročí konce 2.světové války v Evropě. S touto válečnou hrůzou jsou spojeny desítky milionů obětí, miliony zmařených lidských osudů. Za touto válkou zůstala zničená města, vyvražděné a vypálené vesnice. Při německém tažení na východ, měly být slovanské národy porobeny, vyhlazeny. Nezapomínáme ani na Mnichov 1938, na zradu našich spojenců, Anglie a Francie.

V těchto květnových dnech si připomínáme také hrdinství těch, kteří osvobozovali naši vlast od německé okupace! Tisíce jejich pomníků, je rozeseto po celé naší vlasti.

Těm, neznalým dějin, či těm nenávistným, připomínáme, že v Československu našlo svou smrt 140.000 vojáků Rudé armády, 33.000 rumunských vojáků, ale i stovky vojáků dalších našich vítězných spojenců. Mezi nimi 116 vojáků americké armády. Všichni mají naši úctu.

Nezapomínáme ani na hrdiny domácího odboje, na tisíce československých vojáků, kteří padli na své bojové cestě. Květnovým povstáním českého lidu před 73 lety, vyvrcholil náš protinacistický odboj. Vážíme si obětí všech hrdinů, co padli za svobodu Československa.

Hlavní tíhu bojů za svobodu našich národů nesla Rudá armáda. Byla to ona, která již 6.října 1944 vstoupila společně s 1.československým armádním sborem na území Československa. Osvobodila celé Slovensko a v konečném průběhu války v roce 1945 většinou měst a obcí v českých zemí. V ranních hodinách 9.května Rudá armády vstoupila do bojující Prahy. Nadšení Pražané připravili hrdinům Rudé armády nezapomenutelné přijetí. Záplavy květin se staly symbolem poděkování osvoboditelům…..

Nemusí se to mnohým líbit, ale taková je skutečnost, proto hrdiny nekádrujme, dějiny neměňme!

Odmítáme snahy nových vykladačů dějin nechat zapomenout, ponížit, či zneužit památku těchto hrdinů. Kácí se jejich pomníky. Přebarvují se dějiny. Současná protiruská rétorika, vyvolává naše obavy, že je cestou do doby studené války.

Přemysl Votava
(Praha)

47 komentářů :

 1. Kripl za ANO legalizoval migraci z Afriky!!!
  Já mám snad vlčí mlhu! Nějakej imbecilní šašek rozhodl o genocidě našeho národa. Toho hajzla by měli okamžitě popravit!

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Africane-do-Evropy-podepsal-Babisuv-ministr-v-Africe-Madarsko-Tohle-zmeni-populaci-Evropy-nepodepisujeme-534900

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proti tomuhle svinstvu byla kauza lithium úplný nic.

   Vymazat
  2. Jak je možné o něčem takovém rozhodovat bez referenda? Nebo bez hlasování v parlamentu?

   Vymazat
  3. Odpovědět by měli především Babišovo voliči. Kdo si ještě před volbami položil otázku, na čem se Babiš nejvíce pakuje, tomu muselo být jasné, že Babiš proti EU nepůjde a všechna ta plamenná, protimigrační vyjádření měla být pouhou vějičkou pro voliče.
   Kdo chce kam, pomozme mu tam.

   Vymazat
  4. PODVODY NAŠICH TZV ZÁSTUPCŮ NIKDY NESKONČI

   dokud si nevinní broučci viz NP Nr. 6.neuvědomi,že k nám právě oni přitáhli kapitalismus bez přivlastků,který vycházi z gangsterismu a nezačnou si všimat české školy,která je informuje jak se daji masově křižit kusadla prozatim v Národnim programu.

   PROLHANÁ A PODVODNICKÁ TŘIDA POLITIKŮ NEJPRVE UKRADE MOC ZMANIPULOVÁNIM BRZY I TOTÁLNIM ZCENZUROVÁNIM TV A TISKU

   a pak v těch záludnostech bude pokračovat vítězně dále.To je ten základ gangsterismu,který se neptá jakým způsobem se dostane k moci LHÁŘ A LAPKA a vzkrádá si pak kapsy těch oveček,které nevi vůbec co se děje ,jinak by tu sprostou špínu nevolili!

   Vymazat
  5. Babiš je oportunistický bazilišek. Jeden europoslanec, myslím za ODS říkal, že něco jiného vypráví doma a v Bruselu jim leze do zadnice až se z něho kouří. Zeman ho drží nad vodou jak to jde a Babiš prohlásí, že s ním nemá nic společného. Já mu už nevěřím ani nos mezi očima.
   A ti jeho ministři, to je magor na magora. Stropnický - čípek v americký zadnici, Pelikán - vydal Nikulina a teď ten poslední magor Metnar. Je na čase aby se Babiš s celou kamarilou co nejrychleji klidil na smetiště dějin.

   Vymazat
  6. Dobová událost v dobovém tisku, za kterou se dnes "pražští novodobí hrdinové" stydí.
   Co nato říkají pražští pamětníci, jen ti kteří nevítali SS uniformy!?

   https://uloz.to/!McN7HLLP5/c-slovo-9-5-1945-praha-vita-sovetske-spojence-17-11-1989-praha-vita-americke-spojence-rok-2022-praha-uvita-cinske-spojence-rok-2032-praha-ocekava-mimozemske-spojence-z-iss-prazaci-jiz-presivaji-oci-sikmo-dle-charakteru-havel-avi-png

   °°°°°

   Vymazat
  7. Babiš je totiž převlečená ta samá havloidní šmíra, která se tady metamorfuje už 30 let:

   "Babišovu protikalouskovskou kampaň dělají právě ti samí lidé, kteří dříve pracovali na kampani pro Karla Schwarzenberga, Kalouskova souputníka z TOP 09"
   viz. Parlamentní listy: Jaromír Soukup brutálně zesměšnil lídra TOP 09

   Vymazat
  8. vladimír hricák

   "Kdo chce kam, pomozme mu tam."

   Já bych i pomáhal, což o to. Ale oni mě do těch sraček stahují s sebou a není vyhnutí. To vnímám jako velký problém.

   Vymazat
 2. Co si blbí češi zvolili, to mají a tak ať si to vyžerou až do dna.....

  OdpovědětVymazat
 3. Zkurvysyn,za koule pověsit a rozhoupat!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Ano to jsou fakta historie a vždy tu budou přepisovačům dějin navzdory.

  OdpovědětVymazat
 5. Nebude to dlouho trvat a Němci budou volat vítězi druhé světové války,aby je znova obsadil.
  Jinak k tomu podepsaní legalizace migrace z Afriky,Babiš z toho nemůže vyklouznout,ba ani jeden ministr této vlády v demisi.Takové kroky se předjednávají ve vládě a pověří ministra,že to může podepsat.Bohužel,voliči ANO,můžou akorát tlouct hlavou o zeď nářků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Dnešní Pseudoněmci jsou jen pouhé nemnožící se a proto vymírající polobuzny schopné plivat na pokyn cizáků na dějiny svého vlastního národa! Nad zájem národa je jim sloužit té nejodpornější xenofilské havěti, hodlající podkopat a zničit základy naší - tedy Bílé civilizace!! Německo po svém sjednocení se nikomu zvenčí "otvírat" nepotřebovalo! Samo kolonizovalo a rozvíjelo se! Německá Jihozápadní Afrika se stala domovem pro statisíce Němců, kteří tam byli svrchovanými pány a místním lidožroutům, různým těm Herrerům apod. předali základy kulturního chování! A sami si žádnýho z nich, aby je čímkoliv "obohacoval" do Německa nepustili! A proto bývávali hrdými Němci! Kdyby se nevzdali, tak by je nikdo porazit nedokázal. To že válka skončila je pouze dílem politiky bílé Ameriky (+ Stalina a jeho známému "Hitlerové přicházejí a odcházejí, ale německý národ a stát zůstává!") , která dala jisté přísliby vládnoucím německým kruhům, že na tom budou lépe než s Hitlerem. Ti co vyvolali obě světové války totiž původně počítali právě s Německem! Přesedlali až v důsledku podobných příslibů od Bílých Britů:)) Takový paradox dějin - https://www.protiprudu.org/mytus-o-nemecku-ako-narode-zla-cast-2/

   Vymazat
 6. Jel jsem nějakou obcí v rakouských Korutanech. Tam před kasárnami stál na podstavci sovětský tank nově natřený zelenou barvou rudá hvězda na jeho věži se blištěla do dáli. U něho nástěnka s dobovými fotkami s osvobození Rudou armádou. Jen naši zrádci si dovolí sovětský tank znesvětit a natřít ho na růžovo. Všechny tyto zmetky bych do toho tanku nahnal a jel s nimi 100 km. To by něco viděli. A ty sověti v něm mnohdy ujeli i 5.000 km. Věčná hanba růžovým natěračům!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Místní kolaboranti jsou na blití. Taková light verze ukrajinských nácků.

   Vymazat
 7. Nevěřím tomu, že se najde někde jinde na světě takové množství hovad, jako v tomto pidistátečku. Natírat tank na růžovo, nebo jak ten brněnský blbeček jde vybrousit rudou hvězdu z pomníku padlých vojáků. To vše za mohutné asistence zaprodaných pisálků a TV, no to už je vrchol zhovadilosti. K tomu se nedá nic dodat, jen si přát, ať se to těmto prašivcům stonásobně vrátí i s ůrokama.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PS - úrokama...

   Vymazat
  2. Tak trochu je mi útěchou, že jsme ještě civilizované pásmo. Když se kouknete na Ukrajinu, nebo teď to havloidní monstrum v Sýrii, co povraždilo a umučilo bestiálním způsobem přes sto lidí.
   Prostě periferie americkýho impéria, čím blíž k linii dotyku, tím hůř.
   V podstatě by se to dalo shrnout do věty, že válka je hranicí amerického impéria!

   Vymazat
  3. Češi a ani Moraváci nejsou v drtivé většině hajzli, to pouze ti kolaboranti jsou vidét v TV a ti nám dělají hanbu.

   Vymazat
  4. Ten poničený pomník v Brně-Králově Poli je ukázkou, čeho se namyšlená politická nula může dopouštět. Je to varování všem slušným lidem. Tady žádná slušná společnost nemůže vzniknout.
   Při současných pietních aktech slyším od účastníků stesk, že přichází málo lidí. Je to omyl. Když přijde jako včera na Ústřední hřbitov cca 200 lidí je to hodně. Jsou to ti, co vidí to momentálně nejdůležitější. A takových elit ve společnosti nebývá více.

   Vymazat
 8. Lubomire Metnare , Cesi te ted verejne popravi !
  OTAZKA ! Jak muze byt ministr tak hloupej ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozhodla o tom celá vláda, nebo ten blb je tak aktivní? V demisi a taková zásadní rozhodnutí je opravdu na hranici vyhození z oken.Nikde žádné demonstrace a nikomu to nevadí? Za chvilku tu budou, u Žitavy na polích je nachystáno cca 300 stanů s barevnými a čekají jen na povel.Nevidím to dobře, ale odpovědnost je jasná a měla by být opravdu tvrdě potrestána.

   Vymazat
  2. 16;04 Žádnou vládu ještě nemáme,takže rozhodl Blbiš a spol.

   Vymazat
 9. A co na proamerická propaganda v podání serveru českého Géblse a Sorošova pucfleka Šafra:

  5 dní pekla při osvobození: Vojáci znásilňovali, rabovali a kradli

  https://promuze.blesk.cz/clanek/pro-muze-historie/540743/5-dni-pekla-pri-osvobozeni-vojaci-znasilnovali-rabovali-a-kradli.html

  Šeřík páchl po krvi a lži...

  OdpovědětVymazat
 10. Az se kvam nastehuje Afrika, tak budete tak vrazdeni, jako belosi v Jizni Africe a okolnich stratech a potom budete vzpominat na Nacisty, jako na neskodne ministranty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Francie, Německo, Holandsko a V.B. si vyžírají to, co způsobili ve svých koloniích. Smůla a neštěstí je, že se svezeme, ba přímo to taky odsereme

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 12. Kolaboranti byli v každém režimu ale v tomto se úplně rojí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rojí, protože režim si je od plínky vychovává. Tupé, ale oddané.

   Vymazat
 13. Bohu -žel AMÍK to nastihnul.Rusácká okupace je znát do dnešních dnu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak, ty chytráku? Jak je to znát dodnes?

   Vymazat
  2. Nestihnul co? Dodat Hitlerovi dost peněz a materiálu, aby nebyl poražen? Hlupáčku...

   Vymazat
 14. 16:45
  uASSacká okupace TRVÁ JEŠTĚ 73 let po konci II.světový války ty dutolebe!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. RuSSácký poudáš? Oni si rádi hrajou na to že se bráněj, že jsou skoro jako esesáci! (Schutzstaffel = Ochranný oddíl) - proto si dali do názvu taky dvě "S" - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Jenže my co známe jejich agresivitu jim zásadně říkáme RuSÁci! Tedy od zkratky útočných oddílu pouličních rváčů SA (Sturmabteilung= útočné oddíly).

   Vymazat
  2. Kam hnáta amerického okupanta jednou vstoupí, už ji odsud nikdo nedostane.

   Vymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat