Reklama

čtvrtek 24. května 2018

Ukrajinská armáda dostala úkol „utáhnout smyčku" okolo Doněcka!

Ukrajinské dělostřelectvo pálí po civilních cílech
- kou -
24.5.2018 PrvníZprávy
Zdroj ve štábu Operace spojených sil (OSS) řekl publikaci „Strana.ua" o cíli útoku ukrajinské armády na Gorlovku v oblasti Doněcka.

Podle něj ukrajinské bezpečnostní síly chtějí utáhnout smyčku okolo Doněcka. Vysvětluje to skutečnost, že se současnosti vedou okolo města Gorlovky velmi tvrdé boje.

„Gorlovka je obklopena výhodnými výšinami, včetně obce Južnyj. Ten, kdo vlastní opěrné pozice na těchto výšinách, ve skutečnosti ovládá město. Z nich se snadno ostřeluje celé město,“ řekl důstojník.

Jak zdroj publikace uvedl, v případě, že bezpečnostní síly převezmou kontrolu nad výšinami, tak se armáda samozvané DLR v Gorlovce vzdá bez boje, protože „nebude mít žádný smysl zemřít“.

Zdroj nazval Gorlovku strategickým odrazovým můstkem pro ofenzívu proti Děbalcevu a Jenakijevu a poté na Doněck.

„Ukrajinská armáda formálně neporušuje dohody z Minsku - výšiny okolo Gorlovky patří do takzvané šedé zóny. A máme plné právo obsadit šedou zónu, protože takový „postup se za útok nepovažuje,“ vysvětlil armádní zdroj ukrajinské myšlení.

Standardní taktika Ukrajinské armády


Ruský analytik Alexander Asafov nazval tuto taktiku standardem ukrajinské armády. Podle něj chtějí obsadit „šedou zónu", aby přivezli dělostřelectvo a ostřelovali oblasti Doněcka. „Situace se vážně zhoršila – říká se, že se blíží událostem z roku 2015," uvedl.

Podle Asafova může být toto zhoršení na jihovýchodě Ukrajiny spojeno jak s otevřením Krymského mostu, tak s nadcházejícím Světovým pohárem v Rusku. Podle politologa chce prezident Ukrajiny Petro Porošenko vstoupit do stavu války s Ruskem. „Proto je ATO (protiteroristická operace byla Kyjevem přeformulována na vojenskou operaci – pozn. red.) přerušena a nyní je to Operace sjednocených sil, která má přejít k operacím proti „agresivní zemi"," dodal.

Asafov zdůraznil, že vláda Kyjeva dokáže vysvětlit hospodářskou a sociální krizi na Ukrajině jen válkou. „Skutečný důvod – rozložení země korupcí – nebude Porošenko samozřejmě přiznávat, ačkoli on sám vážně zvýšil svůj blahobyt v posledních letech," řekl expert.

Podle něj si jsou v Kyjevě dobře vědomi toho, že skutečnou válku nepřežijí ani několik hodin, a proto chtějí maximálně zhoršit situaci, oslovit světové společenství, a obvinit Rusko. „A po dobrém nebo po zlém donutit světové společenství ke vstupu ozbrojených sil, aby je použili k vyčištění DLR a LLR – přinést „mír“ po ukrajinsku,“ uzavřel Asafov.
 
 

Situace v Donbasu

 
Situace na kontaktní linii se v minulém víkendu zhoršila, když ukrajinská armáda několikrát zaútočila na Gorlovku, která se nachází 40 kilometrů severně od Doněcka.

Podle tvrzení DLR, ukrajinští vojáci používali střelivo zakázané mezinárodními dohodami a také začali převoz zbraní zakázaných dohodami z Minska na kontaktní linii. Při posledním útoku pak ukrajinské síly přišly o dvacet vojáků, tank a obrněný transportér.

Zdroje: strana.ua, ria.ru

23 komentářů :

 1. Blíží se MS v Rusku, je třeba začít nějakou akci, která opět semkne to západní společenstvo a dá podnět k nějakému pitomému postoji.

  OdpovědětSmazat
 2. Ať si začnou zkurvení ukronáckové,bude to konec Ukrajiny!!Svině jedny fašounský.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zachovejte slušnější vyjadřování! Ruští vojáci tam na Donbasu nemají co dělat. Ukrajina nevyslala své vojsko do cizího, sousedního státu!!

   Smazat
  2. 23:36 Považujete za ušlechtilejší, že Ukrajina vyslala své vojsko proti vlastním občanům? Copak by se stalo tak hrozného, kdyby armádu stáhla a nechala obyvatele Donbasu v míru žít podle svého?

   Smazat
  3. Pro 23.36 - celé to začalo protidemokratickým pučem nácků a Kyjevě. Východ se odmít podílet a chtěl federaci, aby si mohl o svých věcech rozhodovat samostatněji v rámci jedné společné Ukrajiny. Junta na to místo jednání poslala na východ země hrdlořezy. Kde máte jaké Rusy? Kde je dokázáno, že na východě Ukrajiny je ruská armáda? Nikde! Lžete!!!
   MM

   Smazat
 3. Já vím proč se tyhle akce dějí měli tam na návštěvě zvláštního zmocněnce usa. Aby bylo jasno kdo za tím opět stojí.

  OdpovědětSmazat
 4. USA je fašistický stát který, pokračuje v politice fašistického Německa, tedy snaha o zavedení světovlády USA.

  OdpovědětSmazat
 5. USA Ukrajina a Izrael -zaruka valek ve svete.

  OdpovědětSmazat
 6. Banderovská armáda dostala pokyn z Bílého domu, tak zahájila ofenzívu, která se jaksi nedaří, protože je její armáda v rozkladu a plná dezertérů, která proti LNR a DLR zbraň nepozvednou. Tak tedy nezbývá, než nasadit do bojů i vojáky NATO. Čechy zatím naštěstí nikoliv, jsou to Slované a mohli by také nespolupracovat. Takže se nedivme, že za "dobrou věc" (banderostánský fašizmus) už umírají i západoevropští a dokonce kanadští vojáci NATO!

  OdpovědětSmazat
 7. Ukronáckům se podařilo zlikvidovat oba klíčové svědky likvidace MH17. Nejdříve letovou dispečerku, která navedla MH17 mimo standardní trasu přímo do oblasti bojů u Donbasu a dokonce i zasebevraždit pilota, který přímo po MH17 střílel a který se mezitím za odměnu stal ředitelem letiště v Nikolajevu! Výsledek zametání stop se právě nyní před MS dostavil: opět po letech vylezli najednou na denní světlo s opakovaným obviněním Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakou dispečerku ?? To už tedy není ten Carlos ?
   Takže varianta číslo 14 ?
   A které věříš Ty ?

   Smazat
  2. Vše je již víceméně dokázáno. Ukrajinský buk, testy ověřili z které oblasti to bylo, článek i se zdrojem je na tomto webu (hledat to nebudu). Jenže hrozilo, že letadlo spadne na Ruském území, což by byla katastrofa, protože by proběhlo řádné vyšetřování. Tak to letadlo dorazili stíhačkou. Tyhle informace byli k dispozici hned od začátku. Ale západ lže a mlží a nic jiného nezbývá, aby před obyvatelstvem neztratil tvář. Nicméně už to dlouho nepotrvá a masky budou shozeny a pravá tvář ďábla bude známá a to bude zároveň jeho konec.

   Smazat
  3. ten pilot měl docela štěstí, protože přežil skoro 4 roky od události, osobně jsem se domníval, že bude zlikvidován okamžitě ještě v r. 2014, ale na čas ho (i dispečerku) ulili na tureckou riviéru a pak povýšili na ředitele, měl ale smůlu, protože měl na rozdíl od standardních banderovců výčitky svědomí, které neunesl

   Smazat
 8. Už by si tam ta ukrajinská armáda měla udělat pořádek. Už to tam trvá moc dlouho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jakápak ukrajinská? už je to tam samej žoldák ze zemí NATO

   Smazat
  2. No, žoldáci jsou především na druhé straně. S tím už se ani Putin netají.

   Smazat
  3. 14:16
   Přepudruj si zadek,až zase půjdeš k pornoJandovi pro další lžinotičky,havlobanderovskej veleblbe!!!!!☺

   Smazat
  4. Zase nějaký náckovský propagandista (13:29 resp. 14:16) nesměle vystrčil své ulhané růžky.
   Naštěstí poslední boje znamenaly opět vylámané zuby ukrofašíků, paniku, ztráty a ostudu.

   Velitelé ATO jsou příjemně neschopní, zkorumpovaní a s neposlušným drogujícím a chlastajícím mužstvem.

   Dnes se zase vytáhla "nezávislá mezinárondí komise", která svým špinavým propagandistických prstem ukázala na domnělého pachatele - putinovské Rusko. Podle osvědčené goebellsovské praxe o 100krát opakované lži opět melou již mnohokrát přemletou a vyvrácenou tezi, že to nebohé letadlo sestřelili ti "ruští zločinci". A naši/jejjich televizní troubové tu lež vytrubují celý den. Je jim jedno, že v "komisi" nesměli být Rusové, že v komisi má největší podezřelý (Ukrajina) právo veta! Raketa byla vyrobena v Rusku (ve výrobním roce 1986 to byl včetně Ukrajiny stále ještě Sovětský svaz) a tak basta, stříleli s ní Rusové.
   Vyjádření výrobce,že stopy po šrapnelu vykazují jiný tvar střepin, než u hlavic používaných ruskou armádou ale odpovídá střepinám z hlavic raket, používaných hrdinnou ukrajinskou armádou (kulatý versus motýlovitý tvar). Komise také ignoruje určení motivy činu, u Ukrajiny zřejmého u Ruska a opolčenců žádný. I Komentátor našeho/jejich ČRo se přidal do sboru lhářů.

   Až se bude větrat, musí se otevřít okna nejen v ČT ale i v ČRo!

   Leo

   Smazat
 9. 13:29
  Jdi těm banderovskejm untermensch pomoc,dostaneš od uASSackej okupantů Řád Blba MAXIMA!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bojovat se mi nechce, jen blbě kecám protože jsem kretén.

   Smazat
  2. 13.40-Připojuji Maxima na kolečkách, chlazeného vodou.

   Smazat
 10. Porošenko musí nahánět brance na východní frontu i po hospodách a barech (vedle toho samozřejmě urychluje vylidňování na Ukrajině, kdo může ten utíká, většinou do Ruska), ale ti se mu odvděčují tím, že nebojují a dezertují i se zbraněmi k "úhlavnímu nepříteli" v Doněcku a Luhansku :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vylidňování Ukrajiny urychluje i EU a Babičokova vláda, odčerpávají z UA poslední zbytky inteligence (inženýry, doktory), protože mají obavu, že zdrhnou k Putinovi

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.