Reklama

čtvrtek 31. května 2018

Ukrajinská služba světu

Jiří Jírovec
1. 6. 2018

Díky jejím politikům mohl svět nahlédnout do kuchyně tajných služeb. Takměř v reálném čase. Zase zabili novináře! Česká i mezinárodní péra byla vytasena a Putin dostal přes držku. Stačí trocha kečupu na zemi a to, že "popravený" upřímně, ale opravdu upřímně nenáviděl Putinovo Rusko. Když divadlo, tak dokonalé. Ani Babčenkova žena se nic nedozvěděla. Třeba je drbna. Z čistě lidského hlediska je možné, že teď lituje, že to nebylo doopravdy. Důležité není jak a co stalo nebo nestalo. Jde o účel, který světí prostředky. Smyslem ukrajinské akce bylo ukázat, že Putin je všeho schopný a Babčenka by zabil, kdyby mu v tom Ukrajinci nezabránili.

Britská vláda má ve své historii nejméně jeden pokus o zfalšování informací (https://www.newyorker.com/magazine/2003/12/08/the-david-kelly-affair). Šlo o "úpravu" zprávy o ZHN v Iráku. Tehdy bylo zapotřebí přitvrdit a vystrašit svět, že Hussein je nejen má, ale může použít během 45 minut. 

Reportér BBC Andrew Gillian publikoval informaci o tom, že to není pravda. Na rozdíl od českých novinářů, kteří by svoje "zdroje" nikdy neprozradili, se Gillian podělal a tak se dostalo do medií jméno Dr David Kelly. Tento expert OSN se pak zastyděl až z toho měl smrt.

George Bush Jr. se odvolal na zprávu, kterou od Blaira dostal a chtěl zmáčknout knoflík. Pak mu ale poradci řekli, že by to přece jenom vypadalo blbě, kdyby nešel přes OSN. Colin Powell tam předvedl divadlo se zkumavkou a několika snímky jakýchsi trailerů. A cesta k válce byla otevřena.

Sám Bush lhal, jako když tiskne, když tvrdil, že Hussein může konflikt odvrátit, když se vzdá moci a odejde z Iráku. To určitě, když bylo všechno naplánované, kanóny nabity a vše za nemalý peníz přichystáno. Bush měl v Iráku nedokončenou práci (unfinished job) po taťkovi, který se rozhodl nejít až do Bagdádu.

V souvislosti s Babčenkem řekl rusista Milan Dvořák v ČT (http://www.ceskatelevize.cz/porady/10253218159-zpravy-ve-23/218411023000530/), že si netroufne hodnotit jestli má pravdu Ukrajina, že zabránila jeho vraždě nebo Rusko, že jde o ukrajinskou provokaci.

Obdobné pochybnosti vzbuzuje i případ Skripala a jeho dcery.

Na základě věrohodných informací ze západních zdrojů nelze bezvýhradně věřit tvrzení, že Skripalovi byli otráveni látkou ze skupiny novičoku.

Nelze věřit prohlášení, které podle agentury Reuters učinil šéf britského armádního výzkumného střediska Gary Aitkenhead: „Neurčili jsme přesný zdroj, nicméně jsme poskytli vědecké informace vládě, která pak využila řady zdrojů k sestavení závěrů, o nichž se hovoří. Zároveň potvrdil, že dotyčná otravná látka vyžaduje „ke své výrobě mimořádně složité metody, tedy něco, co je v možnostech hráče, za nímž je stát“.

ČT poskytla svému publiku informaci, že sloučeniny ze skupiny novičoku připraví každý schopnější magistr z oboru organická chemie. Takový chemik si prý odvodí i způsob přípravy, pokud zná strukturní vzorec látky.

Mayová dostala "vědeckou" informaci, která jí umožila naznačit, že novičok neumí nikdo jiný než Rusové a tedy stopy vedou do Kremlu a Putin ať kouká kápnout božskou, jak se jed do GB dostal. Dostal na to 24 hodin, což muselo být dostačující, když ho sám balil a nesl na poštu.
Blair rovněž dostal upravenou informaci. V jeho případě si ale vláda "zpřísnění" zprávy tajné služby sama vyžádala.

Když přidáme inscenovanou vraždu Babčenka, máme tři události, které mají stejný důvod: bylo nutné vypustit ohromující zprávu, která by ovlivnila veřejné mínění. A to se stalo. 

Lid dostal potřebnou dávku propagandy, aby se začal bát a svěřil svůj osud politikům do ochrany. 

39 komentářů :

 1. Kdyby blbost kvetla tak západní politici a jejich Český sluhové mají nejhezčí zahrádky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česká i mezinárodní prestitutská pera měla bleskovou erekci, leč U.S. otvory jsou zavřeny, asi mají své dny.

   Smazat
 2. Babčenka polili prasečí krví a oblékli do trika s průstřely

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babcenka-polili-praseci-krvi-a-oblekli-do-trika-s-prustrely-48359?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:03 K čemu to mělo sloužit? Podle vysvětlení SBU k tomu, aby objednatel vraždy uvěřil zabijákovi, že splnil svůj úkol a přišel mu doplatit za odvedenou práci. Tím umožnil, aby spadla klec a byl zatčen.
   No to mě podržte. Tak poctivého a blbého objednatele aby pohledal. Spíš je ale idiot ten, kdo podle amerických filmů takovou pitomou pohádku vymyslel.

   Smazat
  2. A objednatel teď tvrdí, že ho zmanipulovala SBU, aby toho vraha našel.

   Smazat
  3. 2:13
   Opravdu mají lidi za idioty.
   Anebo vycházejí z mentální úrovně prestitutů a ve své demencí to považují za standard.

   Smazat
  4. Ad 9:36, 2:13 --- nemyslím si to, ten záměr musel být daleko sofistikovanější (přece CIA a FBI dokážou cokoliv). V tomto případě se domnívám, že se něco značně "podělalo" a soudruzi se hrubě přepočítali nebo se mají totálně zdiskreditovat Porošenkovy prezidentské schopnosti. (Potom se otevírá i cesta k usmíření s Donbasem a vysvětlení letu MH17..)

   Smazat
  5. Kdo všechno věděl o té ukrajinské akci? Především o tom vědělo vedení SBU, nepochybuji, že i Porošenko, ministr vnitra, pak Babčenko, objednatel a najatý vrah, maskér, který Babčenka namaloval na mrtvo, policajti, kteří přijeli na místo údajné vraždy jako první, doktoři ze sanitky, kteří ho prohlásili za mrtvého, saniťáci, kteří ho vezli do márnice, pracovníci márnice, kteří márnici připravili pro pobyt živého Babčenka a vybavili ji televizorem, a podle slov Babčenka jeho nejbližší příbuzní (manželka asi není tím nejbližším příbuzným, ta o tom podle prvních zpráv nevěděla). Teda na zpravodajskou hru trochu moc osob. Uvážíme - li, že v SBU jsou zalezlí ruští špióni, není, při takovém množství s věcí seznámených osob, možné, aby o připravované pasti nevěděla také FSB a neudělala protitahy, takže v tom nakonec SBU zůstane sama. Past sice sklapla, ale prázdná. Chytří kluci a z mnoha lidí v Evropě a koneckonců i ve světě udělali blbce.

   Smazat
  6. 17:20, no třeba o střelbě na Majdanu se taky vědělo, vždyť telefonát Ashtonové a estonským presidentem se profláknul asi tři dny poté. Takže kdyby se Ukrajina obrátil a na CIA a nesnažila o amatérštinu, mohlo to dopadnout úplně jinak.

   Takhle se k tomu přihlásit nemůžou. Vždyť Babčenko chtěl moc, ale opravdu moc vycestovat někam na Západ a ne bydlet někde v paneláku na Ukrajině. Ale je aspoň živý, CIA by ho odpráskla.

   Smazat
  7. CIA naopak poleje prase Babčenkovou krví a zinscenuje falešnou zabijačku.

   Smazat
 3. Jejím to stejně prd platné, protože vrah je zahradník.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zakryvaji lzi vetsim mnozstvim uplne tupych lzi.
   Kvalita lzi prudce klesa s kvalitou feministek a idiotu , kteri je hystericky vykrikuji..

   Smazat
  2. Bohužel, tzv. vrah a tzv. zadavatel bručí v báni.

   Smazat
 4. špatně ho zabili, špatně pochovali

  OdpovědětSmazat
 5. Jedno je už dnes jisté. Západu, ke kterému se, bohužel, dnes tak hrdě hlásíme, se nedá věřit.
  Už ani ty předpovědi počasí jim nevycházejí...

  OdpovědětSmazat
 6. Teď jenom chybí, aby Mitrofanov sepsal petici, abychom Babinočka přijali,abychom tomuto excelentnímu novináři dali občanství a tím mu zachránili život, dali mu doživotní ochranku a místo v čété, kde bude mít denní okénko o tom, co právě dělá Putin. Podpisů bude mít určitě hodně.

  OdpovědětSmazat
 7. Autor v článku zmiňuje ,dle mého názoru,
  i výrazný podíl Británie na rozvrat Iráku.
  Lhář a pokrytec v jedné osobě - T.Blair, je m.j.
  dobrým přítelem našeho prezidenta.
  Zmínil se o něm, jako o svém dobrém příteli při návštěvě angl. královny. Smysl návštěvy mi dodnes uniká.

  Znamená to, že pan prezident sice ví, že je T.Blair parchant, ale náš. (levičák, nebo vrána vráně...)
  Možná, že už si vzájemné postoje vysvětlili,
  když zavítal Blair soukromě do Lán...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, Zemanovi ty střílečky od pasu mnohdy nevyjdou.
   Ale kde vzít podobného střelce.

   Smazat
 8. Španěl k Babčenkově kauze (rusky): https://politikus.ru/video/108133-ispanec-hohotun-o-pokushenii-na-babchenko.html

  OdpovědětSmazat
 9. Kde je Ján Kuciak?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde by byl, tam se to přece Putinovi povedlo :-(

   Smazat
 10. Pan podnikatel přijde o svou zbrojařskou firmu. Jinak to asi nešlo udělat. K tomu jěště ukáží světu jak ochraňují novináře. Kdo neumí čumí.

  OdpovědětSmazat
 11. Podle fyziognomie ten babinčok na rusa ani nevypadá. Ten jeho prasečí ksicht odpovídá směsce ukrajince, poláka a rumuna. Je vidět, že se za rusa může prohlásit každý, kdo chce taky "zadolárky".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takových novinářů,
   kteří opustili svou vlast a dali se do služeb druhé strany je celá řada. A v novém prostředí se snaží,aby svým novým chlebodárcům odvedli, co se po nich požaduje.
   Na německých stránkách welt.de publikuje jeden z nich, horlivá novinářská kurva,
   původem z Ruska,jménem P. Lokshin. Jakoukoliv událost, spojenou s jeho bývalou vlastí, upraví tak, aby se jeho novým páníčkům líbila.

   Je to takový ubožák, že využil havárii letadla se souborem Alexandrovců k tomu, aby mohl blbým Němcům sdělit, že ..."mnozí piloti v Rusku neumějí ani létat a podobné havárie jsou tam velmi časté..."
   Ani si nechtějte představit, dostat tak tohoto zmrda do rukou.
   Ale nepochybuji o tom,že činnost těchto novinářů je monitorována a pokud existují seznamy proruských, tak existují také seznamy protiruských.
   Takže mě výplody domácích novinářů vůbec nezajímají a nečtu je.

   Smazat
  2. 13:08 Lokshin měl asi smůlu, že vyrůstal v době, kdy se obdiv k západu zdál opodstatněný. Pokud se z toho zatím neprobral, tak je to buď debil, nebo je kompromitován a musí hrát.

   Smazat
  3. 13:08, s tím létáním měl pravdu, ale v případě vojenského speciálu s Aleksandrovci ne, tam se jednalo o těžké profesionály. Jenže někdy se i mistr tesař utne a zatímco v případě tesaře přijde maximálně o prst, v případě pilota zemřou desítky až stovky lidí.

   Smazat
 12. Smějete se dnes Ukrajincům kvůli Babčenkovi. Zapomínáte, že Česko se svým Babičokem na mezinárodní scéně také nevyznamenalo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13.42 S Babiškou, nebo s těmi "Bergeny" kteří ho úslužně udávají v Bruseli i doma a ve zbytku světa?

   Smazat
  2. 13:42 Stejně je to zvláštní. Na Ukrajině, kde musí mít Rusko desetitisíce sympatizantů, prý vraždí ruská tajná služba PROTIRUSKÉHO novináře najatým PROTIRUSKÝM zabijákem. Ve VB prý tatáž tajná služba použila nejkrkolomnější ze všech možných způsobů, zdraví neškodný Novičok. To jsou tak absurdní scénáře, že samy ukazují na lživost obvinění.

   Smazat
  3. Kdyby to Ukrajina nepos®ala a nepřekombinovala, mohla by mít další ruský skalp. Zde je vidět, že i hloupost a hysterie má svoje hranice. Viděli jste toho komplikovaného pavouka, co údajně rozkryli její umní a hrdinní zpravodajci? Skoro jsem se potentoval smíchy.

   Smazat
 13. Když se zamyslím, jak se dnes žije obyčmanovi mezi ucpanými silnicemi, nefunkčními lékařskými ordinacemi, línými úředníky, docházím k závěru, že je mu to jedno, jestli novináře nakope někdo do prdele, nebo mu proděraví záda, jeho úděl to nevyřeší. V televizi vidím pořád stejné ksichty, povětšinou neschopné politiky, jako byl Kroupa z ODA, který si zajistil flek kdesi na severočeské universitě a blafe tam o lidských právech za daně poplatníků, jejichž nasměřování obyčman taky nemůže ovlivnit. Tuhle jsem se vracel domů o vědom si rekonstrukce silnice v obci, jel jsem objíždkou a ejhle, jakýsi pedofil z ministerstva vnitra tam pořádal závody výrostků v cyklistice, tedy jsem tam skejsnul dvě hodiny hladový a unavený společně s koňmi, které taky převážela jedna paní v přívěsu. Koně se vymočily, já jsem na frekfentované silniciani vychcat nemohl.
  Trvá to už hnedle třicet let a je to pořád horší a horší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:01 Občanům to prý vyhovuje, prý se neměli nikdy tak dobře. Hladoví nejsou, koně nemají a nemusí chcát..

   Smazat
  2. 14:01 Dnes je to mnohem horší, než před třiceti lety. Tenkrát jste se mohl také ocitnout v situaci, kterou popisujete. Ale tehdy bylo jasné, že "za všechno špatné můžou komunisti". Dnes si za to můžete sám, protože jste dal moc těm, kteří díky onomu sloganu zbohatli a žijí z něj dodnes.

   Smazat
  3. Sleduji to již drahnou dobu. Všude a ve všem...svět se v řiť obrací.

   Smazat
 14. Rafinovanost nebo pitomost? Zkušenost praví, že řízení dlouhodobými papaláši se propadá do neschopnosti. Jednak funguje tichá pošta směrem nahoru, takže představy o realitě jsou hrubě zkreslené. A papalášovi s mocí roste sebevědomí, čili vymýšlí čím dál větší hovadiny. Viz anglická předsedkyně vlády, co přišla s naprosto neuvěřitelnou pitomostí.

  OdpovědětSmazat
 15. Komentář Jan Scheidera líčí mj. reakce českých "novinářů":
  http://ceskapozice.lidovky.cz/schneider-hybridni-hra-tajne-sluzby-ukrajiny-kolem-babcenka-plj-/forum.aspx?c=A180531_131003_pozice-forum_houd

  OdpovědětSmazat
 16. Babčenko a blbičok jsou ze stejné dílny.Jak to mohli američtí poradci SBU dopustit -takové fiasko.To poslala CIA na Ukrajinu pěkné blby.

  OdpovědětSmazat
 17. No to je kardinální problém všech IZMU jak zajistit včas kvalitní výměnu kádrů. Za komoušů to měla zajistit dělnická třída a za kapitalizmu neviditelná ruka.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.