Reklama

úterý 15. května 2018

V České republice byl odvolán z funkce ředitel výzkumného ústavu, ve kterém se také dělal "novičok"

15. 5. 2018        zdroj
Ředitel neopatrně prohlásil, že i v České republice se dělá "novičok". Ministryně obrany České republiky odvolala ředitele Vojenského výzkumného ústavu v Brně Bohuslava Šafáře, který jako první v zemi oznámil, že v jeho výzkumném ústavu se provádělo testování chemické látky A-230, která se na Západě také nazývá "novičkem". 14. května o tom informovala tisková služba Ministerstva obrany ČR.


Uvádí se, že Šafář byl zproštěn funkce v souladu s českým zákonem o státních podnicích. Byl mu poděkováno "za mnoho let práce".

Současně Ministerstvo obrany České republiky zdůraznilo, že Šafář zůstane vědeckým pracovníkem tohoto vojenského výzkumného ústavu v Brně. Dočasně byl pověřen vedením výzkumného ústavu Šafářův náměstek Josef Hrnčiřík.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

46 komentářů :

 1. Už jsem to psal níže, Bakala má Babiše v kleštích. Před chvílí vyšel na toto téma článek na AE News. Celý čas mi bylo divné jak kličkuje. Teď to může zastavit jen Zeman vyhlášením nových voleb.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:27 Přesně tak článek jsem četl doufám že KSČM tu vládu nepodpoří.

   Vymazat
 2. Zdroj se mi sice nezobrazil, ale životopis paní ministryně ano.Ten se dá najít přes vyhledavač.Doporučuji pro lepší pochopení.

  OdpovědětVymazat
 3. Vazena pani ministrine, vsech ceskych vojaku.
  Prosim dovolte mi, abych si Vam postezoval na Brusel !

  Ja tam byl 3x a 3x jsem mel velkou zacpu. (Oni tam - poziraji cokoladu a potom jim nefunguje zazivani.)

  Chtel bych se Vas s respektem zeptat - jak jste tam mohla vyderzet 3 roky ? Mate nejake zazivaci nasledky take ?

  OdpovědětVymazat
 4. Ministryyne, zkurvyStryne.

  OdpovědětVymazat
 5. Hrma Šlechtová bude asi jedním z mých největších omylů v životě. Sice mi bylo divné, na čí vlně se dostala ke žlabu, ale stále jsem si myslel, že je v ní víc dobrého, než špatného. Omyl! Stále platí: Pověz mi s kým se kamarádíš a já ti povím jaký jsi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když nebude poslouchat, Babyšok tam dá jinou figurku. Je to prosté.

   Vymazat
 6. Myslím si, že Šlechtová je ještě daleko hloupější než naše dřívější ministryně - pěnice. Vojáci asi nemají na ženy štěstí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stropnicky byl take armadni eso.Kdo ma jeste iluze o politice ,prihlaste se do TOP 09

   Vymazat
  2. Vojáci u žen přeci nikdy nehledali inteligenci. Pokud ji potřebovali, jako zdroje bohatě stačí Mistr Sun-c', Clausewitz, Isra'el TAL (Talik), ...

   Vymazat
 7. Tahle nekvalifikovana osoba v nove vlade katastrofy CR jiz nebude .Je nacase , kopnout taky Babise ,priprcavace do prdele .

  OdpovědětVymazat
 8. Rekl pravdu neb je to odbornik a jako šef uradu vi,co se tam zkoumalo a vyrabelo.Ale jako odbornik neni odbornikem na blbou politiku a tak ho proste vykopli.Tecka.Mel se bezet zeptat slouhu EUAUSA co smi rikat.

  OdpovědětVymazat
 9. ano, vrcholní představitelé ČR jsou falešní zaprodanci a loutky západu, viz ŠLECHTOVÁ, příjmení ji nesedí, šlechetná ( ušlechtilá)není

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dle chobota poznas lzida ,u ni je to markantni mafie vi kam koho posadit a hle jsou jak vejce ,k nerozeznani

   Vymazat
  2. A tato se chlubí gulami.

   Vymazat
  3. 5:58 Ale prosím Vás, copak nemáte cit pro jazyk ? Ona se nejmenuje Šlechetná ani Ušlechtilá. Jmenuje se Šlechtová a co dělala šlechta snad aspoň tušíte ne ?

   Vymazat
  4. Tentokráte je nutno hledat v německo-českém slovníku...

   Vymazat
 10. Tak zde máme zase zpět šedesátá. "Pan obhájce nepochopil, že obhajoba je součástí obžaloby." "Mysli si co chceš, ale veřejně to neříkej i kdyby to byla pravda". "Neustále svá slova posuzuj etalonem: A komu tím pomáháš?" "PRAVDA se opět nenosí".
  Děkuji novodobým zaprodancům, jak rychle dokázali zk.rvit "demokracii".

  "Nejsme jako oni!!!" Cha cha cha.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsme jako oni (komunisti), jsme daleko zkorumpovanější, proradnější a drzejší.

   Opravdu nemáme žádné zábrany.

   Vymazat
 11. Ano, už je hůř!

  OdpovědětVymazat
 12. Šlechtová poslouchá na slova,proto tam byla dosazena,sice trochu chytřejší než Parkanová,ale stejně ten svůj mozek neuplatní.Babiš jen chrání svoji chemickou výrobu,běda přijít nějaká kontrola,to by mu přišili i ten metanol.

  OdpovědětVymazat
 13. Kdyby se alespoň zeptala proč se testovalo. Tak paní "ministryně", ze stejného důvodu jako medik pitvá. Aby věděl kde co je a jak na to! Zřejmě hodláte půjčovat nejlepší chemiky nikoli jako ty, kteří zjistí o co jde, ale jako živé testovací objekty. Pokud přežijí, mohou tam vjet Abramsy, pokud ne, pojedou jinudy. Brzy vejdete do učebnic buď jako vynálezce nové metody, nebo jako nukleární hovado.

  OdpovědětVymazat
 14. Z čeho přešili tohoto odporného babo-chlapa ? Vypadá jak kříženec lišejníku se Sněžným mužem.
  A je to kariéristická svině a parazit. Nebylo by škoda utratit.

  OdpovědětVymazat
 15. Odporný Zrůda ! Utratit ! "Koně se přece také střílejí".

  OdpovědětVymazat
 16. Pan exředitel Šafář může být rád, že ho Babičok nechal vyhodit. Takového Jana z Husi za pravdu v Kostnici upálili. Časy se změnily k lepšímu, že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:50 Co to blábolíte ? Tak kvalitní lidi jako pan Šafář by měli být všude na vedoucích místech, dokonce i ve vládě !

   Vymazat
  2. 10:44 jste evidentně duševně nedonošený, hrubě reagujete na zcela zjevnou ironii :-)

   Vymazat
 17. jenom pro připomenutí - o kvalitách dalšího ministra ANO: https://www.eurabia.cz/Articles/32254-dalsi-ostuda-ministerstva-obrany-ministryne-vencila-psa-na-hrobe-neznameho-vojna-.aspx

  OdpovědětVymazat
 18. Kde tohle vyhrabali? Je v ANO někdo vůbec normální? Dříve tohle bylo v blázinci, dnes na ministerstvech.

  OdpovědětVymazat
 19. Jo říkat pravdu, to se nedělá, proto byl vyhozen. Teď by měla jít ministryně, která nám v této kauze lhala.

  OdpovědětVymazat
 20. Demokraticky zvolené totalitní spůsoby. Chuť moci je opojná. Mňačko měl pravdu.

  OdpovědětVymazat
 21. Těším se, až bude odvolána Karla Šlechtová. Nezachrání ji ani Zeman.

  OdpovědětVymazat
 22. Odvolání pana ředitele Šafáře je zrádná politika ANO. Babiš, Šlechtová a spol = odchod, něco takového v politice nechcem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Něco takového", bohužel, vyhrálo volby.

   Vymazat
 23. Po hereckém chcípákovi na postě ministra hloupá čůza. Ať žije armáda.

  OdpovědětVymazat
 24. Pokud ředitel onoho ústavu, B. Šafář, skutečně zveřejnil informaci o tom, že jím řízený ústav "dělal" látku A-230 (ze skupiny tzv. novičoků), pak byl ministryní obrany za lehkovážnou nepřesnost svého vyjádření odvolán oprávněně.
  V brněnském ústavu totiž ta látka nebyla připravena, aby byla z reakční směsi dále izolována byť i v technické čistotě, a v množství převyšujícím limit 10 mg daný Úmluvou o zákazu chem. zbraní (CWC). Ve skutečnosti byla připravena ve směsi s prekursory ve vhodném rozpouštědle specificky účelovou metodou mikrosyntézy. To znamená, že se zájmová látka po celou dobu své časově omezené existence nacházela ve zředěném stavu a nadto v miligramovém množství. Aby tato směs byla využita výhradně pro pořízení charakteristických chemicko-analytických identifikačních spekter. Nikoliv pro studium jejích dalších desítek vlastností a jejího chování. A to je činnost, kterou podle CWC není možno považovat za běžnou syntézu té které substance, natožpak za výrobu či "dělání".
  V brněnském ústavu ta látka jistě teoreticky mohla být syntetizována a izolována jako chemická substance v množství vyšším (než např. limit 10 mg. Jenže ve skutečnosti NEBYLA!! Tečka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nic nemění na faktu , že Česko je schopné novičok vyrábět , jak uvedli Rusové !!

   Vymazat
  2. Re (12:17):
   V tom s vámi naprosto souhlasím. I stanovisko ruského ministerstva zahr. věcí k tomu, že britský novičok nebyl připraven v Rusku či SSSR, zato mohl být syntetizován i na jiných specializovaných pracovištích (mj. i v ČR) bylo správné.
   Proto se reakce našich babičoků a stropničoků na toto vyjádření ruského MZV ukazuje jako hanebnost!! Se kterou prezident Zeman zřejmě i oprávněně nesouhlasí.
   ---
   Od ředitele takového ústavu však musí být po právu očekáváno, že veřejnosti přinese seriozní informaci a nikoliv neurčité a matoucí sdělení, které vyvolá jen další a nekončící spekulace k té britské chemické provokaci.
   Se kterou ČR jinak nemá nic společného. Leda tu nechutnou loajalitu našich dvou demisně-vládních.

   Vymazat
 25. Pane Opluštile,Vy přece víte ,že i kdyby ta substance byla nakrásně ve větším množství,tak by ho jako správní slouhové USA odvolali stejně!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (13:18):
   Ano, ani já si o těch proUS lokajích nedělám žádné iluze. Zejména po tom, co předvedli ve své hanebné lokajské "solidaritě" s brity.

   Vymazat
 26. Ředitele vrátit zpět a Šlechtovou vyhodit za dehonestaci památníku jejim čoklem. Nezaslouží si být šéfkou armády,
  nemá na to.

  OdpovědětVymazat
 27. Tak v Čechách opät vítazí lež a nenávist nad pravdou a láskou. Bolo to hned jasné, čo povedal Havel nikdy to neplatilo. Ten mal iba plné žvásty.

  OdpovědětVymazat
 28. Tak, a máme to tu zas. Za veřejné sdělení pravdivé skutečnosti, byť by byla známa všem jen trochu zasvěceným od pólu k pólu, se vyhazuje z funkcí. Protože se pravdivý výrok komusi nehodí. Do jeho lhaní? Nejsme jako oni, neslo se ulicí. Oni se polepšovali natolik, že nedalo příliš námahy je svrhnout. Tihle jsou horší a horší v naději, že takhle se jim to nestane. Ta občanka v tom ministerském křesle se ukázala co mravně bezcenná perzóna. JiH

  OdpovědětVymazat
 29. Moc se mi líbí pojem, "ministerstvo obrany čr". Jedinými kterým jsme se měli bránit, byli germáni. Neubránili.
  Teď to jsou naši bratři ve zbrani a tak komu se máme bránit s tou obranou ?

  OdpovědětVymazat
 30. Co chcete po bezdětné ženské, které leze šourek z pod sukně

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.