Reklama

.

.

neděle 13. května 2018

Velké probuzení na Ukrajině? Televize odvysílala koncert ke Dni vítězství a odsoudila fašisty. Vyvolala nadšení Ukrajinců

Geo
13.5.2018   Eurasia24
Zuřivost fašistů na jedné straně a nadšené ohlasy obrovského množství obyvatel Ukrajiny na straně druhé vzbudil koncert nazvaný „Vítězství. Jedno za všechny“. Devátého května jej vysílala ukrajinská televize Inter, aby tak spolu s řadou populárních umělců uctila oběti války a válečné veterány.


Jeden z plošných ukrajinských televizních kanálů, v Kyjevě sídlící Inter TV koncert uspořádal navzdory útokům radikálů po zveřejnění upoutávky (viz níže).

Lidé v sále pláčou dojetím, dlouze tleskají sovětským písním, přítomni jsou veteráni s válečnými vyznamenáními. Redakce sice nemohla kvůli zákonu „o dekomunizaci“ zveřejnit rudý prapor v originální podobě se srpem a kladivem, ale válka je nazývána Velkou vlasteneckou a sovětské symboliky je v průběhu koncertu doslova plný sál.

Koncertem provázejí Andrej Domanskij a Anastasija Daugule, kteří připomínají válečné události a jejich odkaz. A také otevřeně odsuzují současný fašismus na Ukrajině a varují před ním:

„Osm milionů Ukrajinců zemřelo rukama fašistických agresorů. To je naše historie, to je naše genetická paměť. A dnes nemůžeme dovolit, aby ulice našich měst nazývali jmény fašistických zločinců a jejich portréty beztrestně nosili v pochodňových průvodech po našem hlavním městě, kde je každý metr politý krví našich spoluobčanů. A byť se nám někdy zdá, že všechno je proti nám, že jsme cizími ve vlastní zemi, není tomu tak. Je nás mnoho. Jsou nás stovky v tomto sále a miliony před televizními obrazovkami.“

Jen na YouTube má koncert (zde je celý online) po dvou dnech prozatím více než 130 tisíc zhlédnutí a další rychle přibývají.

Za vše mluví jak komentáře na kanálu Inter TV, tak hodnocení jeho návštěvníků: koncert se líbil šesti tisícům uživatelů YouTube, zatímco negativně jej hodnotí pouze desetina. I to vypovídá o skutečných náladách na Ukrajině, natolik odlišných od toho, co publikuje drtivá většina tamních médií.

A zde jsou některé komentáře ke koncertu z různých videí na YouTube:

„Tento koncert je hlavní antifašistickou událostí roku. Zůstane v historii jako příklad veliké odvahy.“

„Správně. To byla naše země, naše (Rudé) náměstí. Naše společné. Žiji na Ukrajině a vyzývám všechny její obyvatele, aby na to nezapomínali!“

„Borci! Hrdinové! Říct něco takového v atmosféře teroru, výhrůžek, přímého násilí, k tomu je třeba být skutečnými hrdiny! Neztratili svoji tvář.“

„Děkuji! Velké lidské díky, Inter! Jsou nás ve skutečnosti miliony! Nikolajev.“

„Soudě podle lajků, u nás na Ukrajině na sedmnáct lidí připadá jeden svědomitý pomatenec (ironický výraz pro nacionalisty – pozn. překl.). To dává naději, že všechno není tak zlé.“


33 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den pane Dvořáku,
   nebylo by prosím možné smazat okolo mé prosby ležící bláboly, zřejmě nějakých duševně nemocných lidí? Bohužel z jejich nesouvislých, významu prostých vět se člověk ni nedozví, navíc zbytečně diskuzní prostor zaplevelují. Nenabádám Vás k nějakému omezování práva na názor, ale domnívám se, že zde žádné názory vyřčeny nebyly. Jde jenom o prostou očistu, když Vás někdo pozvrací, taky se přece jdete umýt.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Jsem Vám velice zavázán, myslím že to byl dobrý počin. Skuteční diskutující to jistě též ocení.

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 7.06 Proč mě urážíš? Chtěl jsem ti jen dobře poradit.

   Vymazat
  3. Amerika americkému národu! Kterému, Irům Židům, Portorikáncům, Mexičanům, Číňanům...Pouliční směs a ne národ!

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 3. áááá - presvedčivo ste sa odkopali - nadšenci Majdanu -

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělé! Jen bych řekl, že se patrně nejednalo o ukrajinskou státní TV, ale šlo patrně o stanici typu naší TV Barandov. To ale jedno, protože v tomto případě se jedná o nesmírně odvážný počin. Vlastně jsem na naší státní TV nezaznamenal žádné takto upřímné poděkování za osvobození naší země od fašistů, za které patří dík Rudé armádě. Alespoň sám za sebe, byť jsem hrůzy války neprožil a znám jen z vyprávění, moc děkuji všem, kteří za naši svobodu položili životy....

  OdpovědětVymazat
 5. Povídá se, že na koncertu byl tajně v převleku za Banderu současný prezident míru Porošenko.

  OdpovědětVymazat
 6. Možná se Ukrajina začne probouzet z hrozného fašistického snu. Začne normální život. Banderovce spláchnout do odpadu a začít znova bez vraždění.

  OdpovědětVymazat
 7. Poslechněte si diskuzi se začátkem před druhou minutou

  https://www.youtube.com/watch?v=1lFvWrjkVC4

  Už se ten pořad řeší. Sám Pašinský se k tomu vysílání vyjádřil na Porošenkově televizním kanálu. Lidé na Ukrajině se stěžují, že ten pořad uráží jejich důstojnost a píšou na patřičná místa. Doufejme, že ukrajinští demokraté umělce nedají postřílet a pošlou je jen do zóny ATO. Oni Ukrajinci jako u nás demokraté střeží jako oko v hlavě svobodu slova. Samozřejmě jen pro ty, kdo s nimi souhlasí. Ostatní ať si nas.rou.

  OdpovědětVymazat
 8. To bude zřejmě akce s nadnárodním krytím, stejně jako akce Saakašviliho, jinak by si to žádná televize nedovolila.

  OdpovědětVymazat
 9. Kdo by se u nás zajímal, co se děje na Ukrajině.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inteligent se zajima.Debil nevi ani co se deje v Nuslich.

   Vymazat
  2. Bagoune, inteligent obvykle mívá svých starostí dost a dost. Leda debil nemá nic lepšího na starosti.

   Vymazat
  3. Když se chytráku Anonyme 11:10 nezajímáš o Ukrajinu, tak ta naciUkrajina přileze za tebou a pak budeš koukat!

   Vymazat
 10. Pekne si sa pomenoval a uviedol verejnosti Novej republiky, Anonym10:11, keď sem lezeš do diskúsie a riešiš cudzie problémy, miesto toho aby si sa držal doma a riešil svoje problémy vo svojej rodine vo svojej dedinke v Nuslích. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětVymazat
 11. Nejvyšší čas vykopat banderovce a prasečenka z vlády.

  OdpovědětVymazat
 12. 15 minut a pláču .

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 15. Ukrajinci již nechtějí demokracii? Kdo by to svinstvo také chtěl, že!

  OdpovědětVymazat
 16. Každej,kdo má MOZEK A NEPODPORUJE uASSacký okupanty!!!☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 17. No, kéž by došlo k probuzení občanů na Ukrajině a vzpomenutí, proč byla Velká vlastenecká válka a co i Ukrajině nakonec přinesla. Jenže jsme v zajetí diktatury kapitálu, i na Ukrajině vládne oligarcha, jako na Slovensku aj. a propaganda je mocná - vzpomeňme, že to byla právě ona, která připravila miliony Ukrajinců o život - propagandou zfanatizovaní bíjci "židobolševiků". Vzpomínám, jak jsem se za války učil rusky z učebnice pro vojáky wehrmachtu a SS, jakožto budoucích pánů nad dobytou Ukrajinou - programovanou obilnicí 3. Říše! A jsou dobýváni znovu, jen pod jinou záminkou stylem cukr a bič - klasiky to práce kapitálu.

  OdpovědětVymazat
 18. Až je to neuveriteľné,že tak úžasný program vznikol na Ukrajine.Bodaj by to bol nový deň boja za Mier a Slobodu na Ukrajine.Kde sme mi Slováci a Česi? kde je naša slovanská hrdosť?......radšej pomlčím.

  OdpovědětVymazat
 19. Prostě dochází k efektům neúprosného běhu sociálního času. Jeho zrychlený běh nutí opírat se o podvědomí a paměť, což vede k hledání a zpravidla i nalézání pevné sociální a národní platformy. Kyjevský režim je natolik svými činy diskreditován před normálními lidmi na Ukrajině, že jakákoli silnější připomínka společné ruské hrdosti vyvolává nadšení a posiluje morálku lidu. U nás takový silný moment jako Rusové různých národností v podobě VVV nemáme, resp. máme jej příliš vzdálený a pod nánosy času a manipulace s fakty - husitství. Právě husitství jako národní hnutí za vymanění se z područí elitářské církevní moci i kolaborující moci světské je navzdory závoji času tím, co může probudit českého chytrolína snažícího se většinu času vyzrát na svou vrchnost k zásadní volbě spravedelivé a lidsky důstojné budoucnosti v nezávislé a společnou poctivou prací v míru budované země.

  OdpovědětVymazat
 20. Zhlédnul jsem to celé. Strašně pěkné to bylo. Snad to těm lidem dojde, o co všechno rozpadem Sojuzu přišli a snad se zase dají Ukrajinci, Bělorusi a Rusi dokupy a sejdou ve společném státě.

  OdpovědětVymazat
 21. Fantastické, slzy nelze zastavit, klíčí naděje na probuzení z hrozného snu. Ukrajino, držíme ti pěsti, že i tentokráte nad fašizmem zvítězíš!

  OdpovědětVymazat