Reklama

čtvrtek 17. května 2018

Vzkaz USA: Rusko umístí ve Středozemním moři rakety „Kalibr"!

17.5. 2018   První zprávy
Lodě s řízenými střelami „Kalibr" budou mít ve Středomoří stálou vojenskou hlídku, nařídil ruský prezident Vladimír Putin na vojenském setkání v Soči.. Dosah  „Kalibrů" je přibližně 2,5 tisíc kilometrů. Jsou jimi vyzbrojeny ponorky projektu 885 „Jasen“ a projektu 636, fregaty projektu 11356, další hladinové lodě.

Toto opatření hlava státu vysvětlila „pokračující hrozbou útoků mezinárodních teroristů v Sýrii".
Současně Putin ocenil dosavadní koordinované akce námořnictva v Sýrii.

„Útoky řízenými střelami a efektivní práce letectva způsobily vážné škody teroristům, důležité objekty jejich infrastruktury byly zničeny," uvedl prezident.

Putin také zdůraznil, že praxe dálkových námořních expedic, cvičení a výcviku by měla pokračovat. Podle něj je v tomto roce plánováno 102 expedic lodí a ponorek.

Rakety "Kalibr"

Rakety "“Kalibr" jsou produktem vývojové experimentální kanceláře „Novator". Dosah  „Kalibrů" je přibližně 2,5 tisíc kilometrů. Jsou jimi vyzbrojeny ponorky projektu 885 „Jasen“ a projektu 636, fregaty projektu 11356, další hladinové lodě.

Rusko obvinilo USA: Vytvářejí novou armádu ze zbytků militantů v Sýrii!
NI: Ruské Kalibry – hrozba, s níž se USA nesetkaly od rozpadu SSSR

Poprvé byly tyto střely v Sýrii použity v říjnu 2015. Tehdy raketová loď 11661K „Dagestán“ a malé raketové lodě projektu 2163 „Grad Svijažsk“, „Velikij Ustjug“ a „Uglich“ vypálily 26 střel z Kaspického moře. „Kalibry" se opakovaně použily proti militantům, a velmi se osvědčily.

Zdá se však, že rozhodnutí Putina s sebou nese i očividný vzkaz západním státům, zejména USA, že i když se početně stav ruské armády v Sýrii snížil, nebude Rusko tolerovat žádné pokusy o obnovení teroristických jednotek v této zemi v boji proti vládním silám Damašku.

25 komentářů :

 1. Jo tak je to správné na hrubý pytel hrubá záplata.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. V případě války půjdou ve Středomoří ruské lodě hbitě ke dnu. Moskva jen provokuje, ale na vítězství nemá!!

   Smazat
  2. 18:30, Kalibr nemusí nutně střílet z lodi ve Středomoří a naopak ke dnu může poslat jiné lodě v oblasti, a podstatně dražší. Kalibr ovšem není primárně určen na likvidaci lodí, na to je dost drahý, ale bunkry likviduje velmi dobře.

   Smazat
  3. 18:30
   Tak vyndej lodičky z vany ty Dönitz a hajdy do postele!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  4. 18:30 Že se tvoji bozi z usa bojí malé lodě s Kalibrama ten dosah je skvělý a letadlovka tak drahá. Nástupem raket poslali Rusové usa do kytek na jejich rakety nemají a přiznalo to i nato. Jediné co drží mír jsou jaderné zbraně tak asi tak a uvědomují si to i ti tvoji hajzlové.

   Smazat
  5. Jde to vpred pomalu ale Jiste a to se pocita a doufejme ze se Kalibr lodicky nezastavi ....
   A proti obkliceni ,ale na lepsi urovni je vydesi k smrti...

   Smazat
 2. JASNÁ zpráva !

  Stát, který je ze všech stran obklíčen americkými okupanty, se musí připravit.
  A fakt,že je i ČR členem agresivního paktu NATO, na tom nic nezmění.
  Ruská federace je pro zločince v Pentagonu příliš velké sousto, ale nedají si pokoj,dokud neochutnají Hiroshimu a Nagasaki na vlastní kůži.
  UŽ ABY TO BYLO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, že naše armáda je ve zločinném spolku NATO a stala se poskokem USA ještě nic neznamená. V průběhu 1 sv.války jsme taky byli v paktu proti Rusku a jak to nakonec dopadlo? velká část našich vojáků dezertovala k Ruským vojskům. V podstatě jsme byli a možná i dnes jsme trojským koněm.

   Smazat
 3. 13:33
  Včera bylo pozdě,aneb tu uASSackou okupantskou svoloč měli Rusové zlikvidovat hned po kapitulaci Japonců!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Stálá přítomnost válečného loďstva Ruska ve Středozemním moři s raketami Kalibr s dosahem cca 2500km znamená zásadní změnu geopolitické situace ve Středomoří a je varováním pro všechny státy v jejich dosahu.

  OdpovědětSmazat
 5. No, ze Středozemního moře jsou Kalibry schopny pokrýt přinejmenším celou polovinu západní Evropy a v případě použití Kalibrů plus, s dosahem cca 4000 km, pak celou západní Evropu. Asi je to vzkaz vazalům USA pro případ, že by se v Sýrii či Iránu chtěli vojensky angažovat. V Sýrii si Asad udělá pořádek za pomoci ruského kontingentu sám. Na to Kalibry nepotřebuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No nevím, jak jste to myslel s tím dosahem na Západní Evropu, ale pokud si myslíte, že Rusáci míní střílet po Francii nebo Itálii, tak to jste úplně a totálně mimo chlape!

   Smazat
  2. 18:42
   Neznalost,debilita hříchu nečiní....Achillovou patou každého idiota je jeho hlava!

   Smazat
 6. Ze stranu Ruska je to docela pochopitelné opatření, má-li být zabezpečena obrana legitimního syrského režimu proti západním hunům (US koalici) i té bandě tamních a huny vydržovaných nájemných zmetků.
  ---
  pozn. pro překladatele či redaktora: říká se hladinová - a ne povrchová plavidla.

  OdpovědětSmazat
 7. Rakety v Kaliningradu už teď pokrývají celou Evropu včetně celé Velké Británie a Irska s výjimkou jižní části Španělska a Portugalska. Pokud posune Rusko své lodě do úrovně jižně od Řeska, má vyřešen i tento problém a teoreticky může Kalibrem zasáhnout všechny členské země NATO mimo Islandu a USA. Ano, vznikla úplně nová situace v oblasti Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:31 Otázkou také je, kolik ruských "rybářských" škunerů, obchodních a kontejnerových lodí v současnosti pluje ve vodách Karibského zálivu, Atlantiku a Tichého oceánu? A nemusí mít na palubě jen Kalibry!

   Smazat
  2. Dne 20. 7. 1866 se italský admirál na palubě obrněné lodi RE D'ITALIA ve vodách našeho ostrova VIS pohrdlivě ušklíbl, když mu ohlásili, že se přibližuje naše (mnohem slabší) loďstvo a pronesl něco jako "ejhle, rybáři"...

   O několik hodin později mu rakouská Marina, pod velením admirála Wilhelma von Tegetthoff, udělila těžkou porážku (ztratil tři lodě, z toho dva moderní obněnce.

   Takže, VIVAT PESCATORES = AŤ ŽIJÍ RYBÁŘI, I "RYBÁŘI" dámy a pánové.

   Smazat
 8. Ano, správné řešení !!!

  OdpovědětSmazat
 9. Když to svinstvo můžou mít Američané v Černém moři, tak kdo by se tomuto zvyšování válečného napětí Rusům pak divil?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svinstvo je má pozvání rumunské a bulharské vlády.

   Smazat
 10. Stř. moře je pro rusáky v případě válečného konfliktu jasná smrt. Jsou tam jak na dlani a každý pohyb bude monitorován a zaměřen

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To lze říct o každém námořním objektu. Zvlášť když je hodně daleko od domovských přístavů.

   Smazat
 11. 18:50
  Jasně,mají tam ten jejich slavnej PROTIRAKETOVEJ DEŠTNÍK,kterej zneškodnil při ukázkových střelbách 3 rakety z 10!!!!!☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 12. Ideální p říležitost jak se zbavit migrantů v gumových člunech. Pro začátek by stačil malý kalibr, proděravět a nechat je plavat - zpátky do Libye.

  OdpovědětSmazat
 13. Jako Československý záložák se stydím za nynější českou armádu, která opustila svoje jediné správné poslání - obrana vlasti v případě napadení - a zůčstňuje se loupežných akcí zločinecké organizace NATO. Jako rezervista se stydím za nynější politiku česka, která dobrovolně strká hlavu celého národa do protektorátní smyčky. Měli by češi konečně prohlédnout, uvědomit si, že pro západ, obzvlášť pro němce, vždy byli, jsou, a budou, smradlavými slovany z východu, určenými k likvidaci, a k otrocké práci. Toto se přeci právě děje. Česko je opět podmaněno, a to tak šikovným, rafonovaným způeobem, že to fakt většině uniká. Rusko je nenažranými, agresivními zápaďáky nuceno se bránit - jestli se bránit nebude, vrhnou se ty hyeny na ně, rozsekají je, jako rozsekali všechno, kam vlezli, aby to pak sežrali, vysávali, komandovali. Fuj. Jak tomuhle někdo může fandit? Napdla mě tento týden zajímavá myšlenka: Jelikož jsem rezervista, avšak odmítám jít se zbraní proti jakémukoliv slovanskému národu na rozkaz těch hyen, zajímavým řešením je přijmout ruský pas - a teď si dávejte svý rozkazy sami sobě, vy tam nahoře.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.