Reklama

.

.

středa 9. května 2018

Zásadní slova Vladimira Putina. Hodlá odpoutat Rusko od dolaru

Geo
9.5.2018  Eurasia24
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že považuje za správný kurs k odpoutání ruské ekonomiky od dolaru.

„V principu s tím souhlasím. Nejde ale jen o oddělení (ekonomiky) od dolaru. Řeč je o nezbytnosti zvýšení naší ekonomické suverenity – a to je absolutně správné,“ řekl ruský prezident v úterý 8. května ve Státní dumě poté, co poslanci podpořili jeho návrh na jmenování Dmitrije Medveděva premiérem.

„Za uplynulá desetiletí v naději, že budou dodržovány ohlášené principy v oblasti světového obchodu, jsme se chovali poněkud divně,“ poznamenal prezident.

„A nyní vidíme, že pravidla WTO (Světové obchodní organizace – pozn. překl.) jsou často porušována, omezení vycházejí z politických důvodů, které nazývají sankcemi. Přitom jsou uvalovány stále nové a nové (sankce), aby zajistily sobě oblíbeným konkurenční výhody,“ podotkl Putin.

„Ropa se obchoduje na burze v dolarech. My samozřejmě zvažujeme, co je třeba udělat, abychom se osvobodili od tohoto břemene. A naši partneři, uvalujíc na nás tato omezení – omezení nezákonná, narušující principy světového obchodu – nám pomáhají. Protože celý svět vidí, že monopol dolaru je nedůvěryhodný a nebezpečný pro mnohé regiony,“ prohlásil prezident Ruské federace.

Vladimir Putin také zdůraznil, že Rusko pokračuje v diverzifikaci svých zlatých a devizových rezerv.

Zdroj: rusvesna.su
Překlad: Geo, Eurasia24.cz

43 komentářů :

 1. Rusnokova ČNB s Babičokem se postarají o záchranu dolaru, Putinovo Rusko k tomu nepotřebují :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávám se že máte pravdu.
   Udělají vše aby se zalíbily svým pánům.
   A co hůř, blbečci je budou znova volit.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 8:53 a spol. Celý život jste volili ČSSD, zdroje jsou, důchody ze zisku ČEZ, jistoty a prosperitu, ale teprve když hlupákovi předáš jeho byt Bakalovi a nemá na nájem, teprve tehdy mu to snad dojde. Co máte proti Babišovi, že nedělá Kalouskovy deformy = okrádání lidí, že přidává důchodcům peníze? Že se snaží tlačit dluhy dolů? Kolikrát mám chuť volit TOP, důsledně vytvářejí podmínky, aby se hlupáci přestali rozmnožovat!

   Vymazat
  4. Podle analytiků navzdory chrabrým řečem úředníků udeřily tentokrát sankce dokonce citelněji, než se očekávalo. Rublem cloumal „divoký týden“, nejhorší za poslední čtyři roky, a i když se později ruská měna mírně vzpamatovala, situace je prý stále nejistá.
   Ruská Státní duma se přitom chystá již v polovině května projednat balík protiopatření, která zahrnují mimo jiné zákaz dovozu americké zemědělské produkce, léků, tabáku, alkoholu a dokonce možná i amerických počítačových programů.

   Alexej Kudrin, exministr financí a bývalý vicepremiér, však před odvetnými kroky varoval s tím, že by to ruské ekonomice způsobilo velké škody. „Považuji sankce proti soukromému americkému byznysu za kontraproduktivní. Ten totiž přivádí do Ruska investice a technologie,“ řekl novinářům. Podle něj by byly odvetné sankce „podvodem“ i vůči investorům, které do Ruska zval prezident Vladimir Putin.

   V sociálních sítích vyvolaly hrozby ruských politiků odvetnými „zrcadlovými sankcemi“ sarkastické poznámky.„Hurá! Rusko se dobrovolně vzdává amerických IT technologií a specialistů, amerických léků i potravin. Zpátky do středověku,“ reagoval jeden z uživatelů. „Zakažme americké dolary – a bude to,“ přisadil si další.
   Tolik putleroffský žvásty versus realita ...

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 9:48: Ať žije USSA s ... 30 miliony mrtvých po druhé světové válce /Korea - 3 miliony, Vietnamn 3 miliony, Irak 1,5 milionu atd./, které buďto zavraždily vlastními rukama nebo je zavraždily nepřímo pomocí loutkových režimu jimi nastolených. Není jak stát na straně vrahů. Kdyby to bylo 70 let dříve ty bys stal na straně Adolfa Hitlera.

   Vymazat
  7. 9:18 zvláštní to člověk

   Vymazat
  8. 9:48 Když už kopírujete "experty" z Novinek, tak alespoň uvádějte zdroj. Citovat ruské trotly z diskuze je stejně "směroplatné", jako kdyby někdo v zahraníčním tisku citoval vaší idiotskou poslední větu. Statisticky je totiž vyloučeno, aby se v obyvatelstvu nevyskytovala určitá část debilů, jako jste vy.

   Vymazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  10. 17:07 Rus bude vždy jen mužikem! Kam ho postavíš, tam zůstane sedět a čekat na rozkaz. Udusá si hlínu v zemljamce, maximálně stluče srub a hnáty vomotá slámou a má "láptě"! Prostě je to jen a pouze ten "bílej negr", jak ho vystih Bronstein. Bez pana Forda by byl i celej Asiat Stalin totálně v prdeli! A to chtěli trockisti, věda že tato spolupráce přivede Rusko k síle a proto jen zdržovali vyjednávání. Kontrakt na stavbu první ruský automobilky začal už v roce 1927, ale srali se do toho nosatý šíbři z Wallstreetu co spolýhali že jim Bronstein přinese Rusko na zlatým podnosu a Forda nesnášeli že jim nakouk do kuchyně a napsal vo tom bestseller. Až když ho Stalin vypakoval za hranice, tak se to podařilo uzavřít - tedy v roce 1932! To už běžela dávno pětiletka, který se taky říkalo "fordizace SSSR". Zrovna jako je málo známý fakt to, že to byl americký program půjčky a pronájmu, jenž umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím (z retrospektivy se tento krok jeví jako silně naivní a idealistický). V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Vymazat
 2. Moudrý president. Proto ho švindlíři tak nenávidí... a jejich poskoci i tiskaři dolarů běsní strachy, že si budou možná muset i hledat opravdovou práci...

  OdpovědětVymazat
 3. 9:18 ... no jistě. A mohou být přece snadno a výhodně nahraženi ekonomickými migranty! Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba etiopskými vysoce vzdělanými odborníky s IQ v průměru 68? Ideální ukázka Gójim typu dvounohý čtvernožec.

   Vymazat
 4. Je třeba poslat zadlužený dolar do recyklace ať si nadlidé žijí za své.

  OdpovědětVymazat
 5. Putin říká to, co je veřejným tajemstvím. USA, jako nástroj moci těch, co po staletí vymýšlí způsoby, jak pro sebe získat moc nad co největší částí světa. Kombinace vojenské dominance a vnucených peněz. Opustit vnucený stereotyp a omezit možnost parazitovat na druhých nebude jednoduchá, vazby jsou vytvořeny a nikomu se nechce dobrovolně tratit. Pokud se vzepne Rusko a podaří se mu po krocích osvobozovat od dolaru a zároveň ukáže sílu na mezinárodní scéně, aby se i ostatní země přestaly obávat agresivního ovlivňování ze strany USA, pozvolna se situace změní. Ale jak je zmíněno, otřesy nechce nikdo.
  V Rusku mají možnost posunout státní zájem nad zájem jednotlivce. Odřeknutí si plytké západní zábavy a místy zcela zbytečných technologií a zaměření se na samostatnost a vývoj technologií vlastních. Pokud stát bude státem, pak musí mít schopnost být v základních potřebách soběstačný. A to lze, nikdo nemůže zpochybnit, že skupina je schopná se uživit na svém území při dodržování zákonů udržitelnosti.
  Bohužel dochází k výraznému střetu mezi zájmy o maximalizaci zisku a užitečnou produkcí.
  Výpady proti Rusku a snižování jeho možností jsou nesmysly. Rusko má vše co potřebuje, jediný kdo jej může ohrozit je vlastní obyvatelstvo, pokud podlehne předhozeným střepům západu ....
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To 10:18
   Souhlas.Rusko má šanci převzít štafetu světového lídra. Souhlasím s tím, že překazit to mohou jen sami rusi, kteří jsou nejslabším článkem, stejně jako jinde lidé na celém světě. Závist, hamižnost, nenávist dovede zničit vše.

   Vymazat
 6. Přejít na měnu, která nebude výhodná jen pro jeden stát je obrovský úkol, ale nezbytný. Nechtějí-li státy skončit v otroctví nebo být zničeny. Nekonečný tisk dolarů je záludný v tom, že i když se jich zbavíte koupením třeba nějakého aktiva v zahraničí, přejde jen od vás k někomu jinému. Čína, Rusko a další země to budou muset hodit na nás......

  OdpovědětVymazat
 7. Tahají nás za fusekli oba dva - Trump i Putin. Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Pořád dokola se přetahují o moc nad světem, ve výsledku v lidech jen zasévají strach, aby je lépe dokázali ovládat. Válka mezi Ruskem a USA nikdy nebude. Je to jen hra dvou mocných. Pořád a pořád dokola, neustále. Jen tak je možné udržet rovnováhu a mír ve světě. A vyplašenci jako Macron a Merkelová s EU jsou jen jejich loutky, užiteční idioti hrající v jejich hře křoví, nebo druhé třetí housle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím v čem nás Putin tahá za fusekli. Není jen Rusko a USA.
   Stav k dnešnímu je dle mého názoru trochu jiný, USA jako velmoc s velmi agresivní politikou, narazila na Rusko, které se z kolen vrací na světovou scénu a musí ostatním zemím nabídnout něco jiného, než USA, jinak bude jeho boj o vlastní přežití marný. Prozatím není důvod nevěřit nabízené spolupráci založené na vzájemném respektu. Jedině tak se i další země pokusí vymanit z vlivu "západní demokracie".
   Pokud budou na světě soukromí výrobci zbraní, mír nikdy nebude .. nikdy.
   ABC

   Vymazat
  2. https://aeronet.cz/news/video-rusko-se-stalo-boxovacim-pytlem-pro-zapad-a-kazdy-dalsi-uder-bude-bolestivejsi-byvaly-izraelsky-spion-varoval-na-ruske-televizi-putina-ze-nemuze-vest-se-zapadem-dialog-protoze-nikdo-na-zapad/

   Vymazat
 8. Tak nevím. Trump sice vyhlásil sankce proti Rusku. Ale rozdmýchal rukama svých poskoků opět válku na Středním Východě (GB, Fr, Izrael). A teď vypověděl smlouvu s Íránem. To vyhnalo cenu ropy na tříleté maximum zřejmě ještě není konec. To naplní ruskou pokladnu penězi (Rusko vydělává už při 30 USD za barel). Další peníze se vrátí přes oligarchy, kteří jee měli uložené na Západě (hlavně ve Švýcarsku a GB). A další peníze přinese oživení vnitřního trhu. Zejména zemědělství a obory pod sankcemi. Technologie pod sankcemi dodají jiní. Rusku i Íránu. Takže si myslím, že ten úder jde dost mimo. A navíc se zvýšilo nebezpečí války.

  OdpovědětVymazat
 9. Trump potrebuje zvysit cenu ropy, aby pak naridil
  Evrope odebirat US zkapalnelou ropu za stejne ceny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:36
   Rozumbrado, tak ty se domníváš, že budeme nuceni brát zkapalněnou ropu ? To je nějaká novinka ? Světová premiéra ? Takže konec ropy, která se zde vozí v dosud tuhé formě něco jako jako kamení ?

   Vymazat
  2. 12:31 nech toho. Dobře víš, že jde o zkapalněný plyn.

   Vymazat
 10. Vědma9. května 2018 10:53
  „Trump i Putin. … Pořád dokola se přetahují o moc nad světem … Válka mezi Ruskem a USA nikdy nebude“
  My občané nemáme moc informací, takže to, jak se věci mají, se můžeme jenom dohadovat. I ten Váš názor je zajímavý a třeba i částečně pravdivý.
  Ale když se podíváme na blízký východ a střední Asii, kolik desítek let jsou rozbíjeny, tak bych si myslel, že válka již probíhá. Mocnost by měla nějaké kmenové bojovníky, srovnat za pár měsíců. Ovšem ti bojovníci dostávají podporu od mocenské protistrany, takže to je válka v zastoupení. Dlouhodobá a vysilující. K tomu hospodářské sankce a mediální špína v celém západním světě.
  Není to hra, jde o existenci Ruska, které snad jediné, ještě Západ nerozkradl. Na druhé straně jde o výsadní postavení USA, kterého se Američanům také nechce zříkat. My jsme v americkém táboře, takže ta válka v zastoupení se týká i nás. Vyžadují se od nás zdroje pro válečnou mašinérii. Zaplatit zbraně, které se tam používají, vydat naše zbraně, které se tam použijí, ekonomicky vysilovat protivníka, i za cenu mnohem horších ekonomických následků pro nás.
  Tato spoluúčast na válce, není v našem národním zájmu. Navíc, když jsme ještě nuceni k vlastní likvidaci, přijímáním návalu černochů a asijců, tedy k podílu na Kalergiho plánu. Je již deset minut po dvanácté, si uvědomit, že nemusíme se vším souhlasit, co se po nás požaduje. Bude sice následovat nějaký trest, ale „odměna“ za poslušné vykonávání požadavků, je mnohem horší. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:45 Máte naprostou pravdu. Jenom naivní ignoranti
   a obdivovatelé USA i Západu si to nechtějí přiznat.

   Vymazat
 11. 8:53 jméno Rusnok v čele ČNB vyvolává nežádoucí provýchodní asociace v hlavách okupovaných a ohlupovaných ovčanů. Prozápadní guvernér by se měl jmenovat zcela jinak, třeba Němčok, nebo Američok, či Bruselčok. V žádném případě nelze akceptovat proruského agenta :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Vždy, při jakémkoliv hodnocení situace, je zapotřebí jít nejkratší cestou k podstatě věci. Co je podstatou všech barevných revolucí? Jsou to astronomické dluhy USA a Evropy. USA potřebují, aby svět, tedy všechny státy světa, platily jejich astronomický dluh, který astronomicky každým okamžikem roste a to tak rychle, že v NY již vypnuli ukazatel růstu dluhu, který donedávna svítil na jedné z hlavních ulic, tohoto města. Dluh USA je tak astronomický, že ho nikdo nemůže zaplatit. Cílem USA je udržovat světový měnový mechanismus, který zaručuje USA tlumit růst vlastního astronomického dluhu pomocí převodové páky, kterou je US dolar. Ten, kdo se vzepře světovému měnovému pořádku tím, že odmítne Americký dolar při obchodních transakcích, hlavně s ropou a plynem může čekat, že ho USA demokraticky vybombardují v rámci ochrany lidských práv a nastolení demokratických Amerických principů. Důkazem je Sadám v Iráku a Kadáfi a Libyi, oba odmítli Americký dolar. Americký dolar si dovolily odmítnout Čína a Rusko, což je pro USA jiný kalibr. Na tyto státy, USA nemá sílu zaútočit. Jediná možnost pro USA je, tyto dva vzpurné státy rozložit zevnitř a k tomu využívá v Číně muslimskou menšinu a disidenty a v Rusku liberály vychované v USA. USA tak či tak, spěje ke svému konci. Je to fašistický stát, který vznikl na základech vyvraždění místního obyvatelstva o čem se ale nesmí mluvit, protože vše co Američané dělají je přece demokracie, kterou vyvážejí všude, kde státy odmítají platit jejich dluhy. Jenže na brzkém konci USA, nemá zájem ani Čína, která má obrovské zásoby zelených papírku, tedy dolarů a snaží se je realizovat, tedy ve světě za ně nakoupit co se dá. Kdyby tyto obrovské zásoby dolarů Čína najednou vrhla na světový trh, USA by ze dne na den skončilo, ale Číně by zbylo velké množství zeleného dolarového odpadu a co potom s nim. K řešení svého dluhu potřebuje USA vyvolat velký válečný konflikt, který ale Rusko nechce, protože Rusko na rozdíl od USA není vůbec zadlužené a na rozdíl od USA má obrovské zásoby všeho, takže Rusko válku vůbec nepotřebuje a jeho taktika spočívá v tom, nechat USA, aby se samy rozpadly v propadlišti dějin. Jestli se to podaří bez toho, aby se USA podařilo vyvolat strašný válečná konflikt, toť otázka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom dluhu by se dalo polemizovat, protože nejenom na občanské úrovni, ale i v mezinárodních vztazích platí, že dlužníkem je pouze někdo, kdo dluží malou částku (např. když nesplácíte hypotéku). Pokud ale bance dlužíte miliardy, či dokonce jako stát dlužíte bilióny, tak jste přešel z kategorie prostého dlužníka do kategorie partnera věřitele. Dlužník musí dluhy splatit, partner už nikoliv. Partnerovy dluhy jsou nesplatitelné a jsou standardně věřitelem odepsány :-)

   Vymazat
  2. Je fakt, že Irán před několika týdny přestal prodávat ropu za dolary. A je to tu, najednou mu sionisté vypovídají standardně fungující smlouvu a chystají se ho za pomoci Izraele napadnout. Bude to útok na záchranu petrodolaru. Zajímavé je to, že Putin při své inauguraci mluvil také o nezbytném odpoutání Ruska od dolarové závislosti.

   Vymazat
 13. Tak nás budou nutit brát ropu ze Saudské Arábie.

  OdpovědětVymazat
 14. Jsem ekonomický laik, dolar je pro mne v podstatě bitcoin a ten kdo vlastní jeho "tiskárnu", dává státům za jejich zboží papír. Zadlužené státy drží ten virtuální systém nad vodou.
  Představuji si to jako když půjdu do obchodu a předtím si natisknu doma poukázky, podle potřeby. Kdo se proti tomu postaví, toho demokraticky vybombardují.

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymní9. května 2018 15:11
  Nejspíš jste hodně blízko, ale přeci jenom, USA je země právníků, takže to mají jištěné Washingtonským konsensem:
  http://leva-net.webnode.cz/products/deset-prikazani-washingtonskeho-konsenzu/
  A když se to někomu přestane líbit a chce to změnit, tak je světový škůdce, který porušuje mezinárodní dohody a vybombardování je přiměřený trest. Na tom se jistě shodné světové společenství (USA, GB, Francie, Německo, ..). P.K.

  OdpovědětVymazat
 16. Emerika je v zadeli,ovšem naznačili to i Číňané,že pokud nepřestanou provokovat,hodí celý BRISCS dluhopisový emerický dluhopisový potenciál na trhy a výsledek....všechny žabí kůže s vráti do USA...hyperinflace a konec júesej do deseti dnů

  OdpovědětVymazat
 17. Další problém emeriky jsou soukromé zbrojařské firmy s mizernou a příšerně předraženou zbrojní výrobou...holt zisk je zisk.proto mají love na lobbing,že? Na rozdíl od Ruska,kde je vše ve státních rukách.

  OdpovědětVymazat
 18. Rusko se odpoutává od dolaru a my stvrzujeme přátelství s dolarem na dalších sto let. Dobře nám tak. Bohužel.

  OdpovědětVymazat
 19. Vladimir Vladimirovic Putin , muz c.1 vo svete , podla us magazinu Forbes , by sa nemal stretnut s Trumom pod sankciami , ale ako rovny s rovnym !!

  OdpovědětVymazat
 20. Lidé pochopitelně - pokud trochu myslí a nejsou západním kapitálem zkorumpovaní do jejich služeb - reagují na vydírání Ruska a nadávání na Putina správně, tedy zcela opačně, než by si přál kapitál. Ta taktika není tedy moc dobrá. Žijeme ve světě fake news, které produkuje diktatura kapitálu ( a nejen Novyčok, Kruciak, plyn v Sýrii) k ohlupování občanů, ve snaze si je dále zotročovat k patolízalství. Ale daří se spíše méně a tak na scénu přibyla výroba migrantů prostřednictvím teroristických válek - v naději, že migranti poučení velkým terorismem Západu budou jako pěst kapitálu vykonávat malý terorismus chudých v zemích EU - pro nápravu myslících hlav občanů! Tak se tedy máme na co těšit, pokud se nebudeme co nejdříve bránit svévoli bruselské diktatury.

  OdpovědětVymazat
 21. Ahoj všichni, Jmenuji se Marcela Klempárová (marcelaklem04@gmail.com). Stále hledáte pujcku pro vaše osobní nebo obchodní úcely. Nemusíte hledat jinde, protože senátor Peter Krajcovic vám pujcku pujcí, že chcete 100% záruku, pokud splníte požadavky na úver. Dostal jsem úver ve výši 5.000.000 EUR na 10 let dne 12.03.2018 od senátora Petra Krajcovice s e-mailovou adresou senatorrpwalter@hotmail.com nebo WhatsApp císlo +1 (518) 558-5338 nebo na našich webových stránkách: http://spkinvestment.com/. On je opravdu seriózní veritel. Dostal jsem úver, abym vyplatil špatné bankovní dluhy, které témer vzaly moje podnikání a bydlení, a také pro expanzi mé obchodní cinnosti v zahranicí. Kontaktujte jej dnes, pokud pujdete opravdu vážne. Mám dukaz a dám to každému, kdo to potrebuje. Díky a Buh vám žehná.

  OdpovědětVymazat
 22. Nabízím vám atraktivní finanční půjčku pro celou Českou republiku od 35,000 do 10,000,000 Kč, bez zajištění nemovitosti nebo nepřiměřených právních poplatků. Splatnost celého úvěru může být stanovena na 240 měsíců. Nabídka platí pro celou Českou republiku. Pro více informací kontaktujte: kdfin11@gmail.com
  Můžete nám pomoci na čísle +971523897351

  OdpovědětVymazat
 23. Nabízím vám atraktivní finanční půjčku pro celou Českou republiku od 35,000 do 10,000,000 Kč, bez zajištění nemovitosti nebo nepřiměřených právních poplatků. Splatnost celého úvěru může být stanovena na 240 měsíců. Nabídka platí pro celou Českou republiku. Pro více informací kontaktujte: kdfin11@gmail.com
  Můžete nám pomoci na čísle +971523897351

  OdpovědětVymazat
 24. Potřebujete půjčku? nabízíme všechny druhy půjček, jako jsou osobní půjčky, dluhové konsolidační úvěry, rizikový kapitál, podnikatelský úvěr, vzdělávací půjčka, domácí úvěr a úvěr z jakéhokoli důvodu a naléhavých potřeb !. s úrokovou sazbou 2% Byla jste odmítnuta vaší bankou? Máte špatný kredit? Máte neplacené účty? Jste v dluzích? Potřebujete založit firmu? Nebojte se, protože jsme zde, abychom vám nabídli možnost získat půjčku. Náš úvěr se pohybuje od jakékoli částky vašeho výběru. Pokud vás zajímají, kontaktujte nás na tomto e-mailu lubicapotocka4@gmail.com

  OdpovědětVymazat