Reklama

.

.

pátek 11. května 2018

Zeman jako bystrý chlapec v Andersenově pohádce

J. K. Novák
11. 5. 2018
Dámy Marvanová a Němcová chtějí odvolat prezidenta, který řekl, že se u nás Novičok A230 vyrobil. Zeman se zachoval jako bystrý chlapec v Andersenově pohádce "Císařovy nové šaty", který zvolal, že král je nahý. OPCW totiž nezná "mikrosyntézu" či "laboratorní přípravu", ale jen "výrobu" (production). Výroba je, podle konvence OPCW, zakázaná až na výjimky – mezi ně spadá i výroba pro ochranu proti toxickým chemikáliím a pro vojenské účely - ale ne ve vztahu k použití toxických chemikálií jako zbraní. "Vyrobit" si pár miligramů či gramů od každého ze čtyř novičoků uváděných v literatuře i na internetu pro potřeby detekce, identifikace a vývoj antidot je plně v souladu s konvenci OPCW a web Univerzity Obrany v Brně může klidně nabízet studium protichemické obrany zahrnující i problém novičoků.


Dámy tedy mluví hloupě nebo bláznivě. Jestli se Zeman staví proti tvrzením Mayové, tak to není nic velezrádného. Nemáme mezistátní smlouvy, podle kterých bychom museli úslužně odkývat každou pitomost státníků spřátelených zemí tak, jak bylo převážně zvykem v RVHP a Varšavské smlouvě. Samozřejmě – máme své slouhy; Emanuel Moravec, Zdeněk Fierlinger, další jména si dosaďte sami. V případě Skripal je velezrádná téměř polovina poddaných Jejího Veličenstva nevěřících ve vládní verzi, a to navzdory 450ti detektivům a policajtům + 180-200 vojákům, kteří pobíhali a ještě pobíhají městečkem Salisbury a předvádějí poslední modely uniforem a protichemických obleků a masek při hledání míst s chemickou látkou s utajeným složením a navzdory tomu, že paniku obyvatel městečka již třetí měsíc po celé Británii rozšiřují a znásobují media se svými výmysly „z dobře informovaných zdrojů“ a s fotografiemi vojáků v „atombordelech“.

Čelní představitelé Británie, Mayová A Johnson, obviňují Rusy z otravy Skripalových, ale – to jen zloděj křičí „chyťte zloděje!“. Podle listu Independent se Britové a Nigerijci stali pokusnými morčaty při 750ti tajných operacích pro studium účinků chemických a bakteriologických zbraní, výzkumníci z Porton Down byli účastni. Dokumentace o testování nervových plynů v Nigerii (pokud ještě existuje) není dostupná pro historické bádání. To ovšem neznamená, že by lidé z Porton Down otrávili Skripalovy.

Vývoj antidot a terapeutických postupů (včetně enzymoterapie) účinných při otravě novičoky probíhající po r. 2000 lze stopovat v odborné a patentové literatuře, otevřeně se o něm nemluví (jako mluvil prof. Matoušek před tuctem let) , předpokládá se, že ve vojenském výzkumném centru Edgewood (USA) novičoky vyrobili, i navzdory tomu, že přeběhlík z Ruska Vil Mirsayanov tam zaměstnání nevzal a dal přednost Rutgersově univerzitě. Laboratoře v DSTL v Porton Down a holandská TNO pravděpodobně rovněž syntetizovaly novičoky před delší dobou – viz zejména článek v holandském NRC Handelsblad (21.3.2018) a Toxikologická Příručka vydaná v Londýně 2009, 2015.

Skripalovy mohl tedy otrávit kdekdo, kdo uzavřel kontrakt s některou anglosaskou (GB, USA) rozvědkou nebo s jejím zprostředkovatelem; v okresní nemocnici v Salisbury diagnostikovali otravu a potvrdili vyšetřením enzymu cholinesterasy a v DSTL v 9 km vzdáleném Porton Down určili jed pomocí hmotové spektrometrie a počítačem provedené porovnáni dat z přístroje s „knihovnou“ dat pro všechny možné organické fluorofosfáty. „Knihovna“ obsahovala i data pro novičoky – ta pořídili iránští vědci ve spolupráci s OPCW a publikovali r. 2017. Odběr a transport vzorků z nemocnice do laboratoře DSTL trval možná srovnatelnou dobu jako určení typu jedu v laboratoři. V březnu bezprostředně poté probíhalo ostré protichemické cvičení v Salisbury „Opeeration Morlop“), to navázalo na předcházející britské vojenské protichemické cvičení „Toxic Dagger“ a koncem března následovalo vojenské protichemické cvičení „Toxic Lance“ jednotek USA-ČR-SR na Slovensku.

Zdroje: Parlamentní listy, OPCW Convention (Synopsis)

http://www.warfare.today/2018/03/10/british-army-assists-in-skripal-poisoning-case/

https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/how-the-british-government-subjected-thousands-of-people-to-chemical-and-biological-warfare-trials-10376411.html

https://www.nrc.nl/nieuws/2018/03/21/unknown-newcomer-novichok-was-long-known-a1596490

Handbook of Toxicology of Chemical Warfare Agents, London 2009, 2015

Google , britský tisk obecně, odborné články autorů K. Kuča, P. Anzenbacher aj.

Pozn. red. Autor je vzděláním a praxí chemik a biochemik

38 komentářů :

 1. Špiona mám už plné zuby stojím za názorem prezidenta.

  Pane Kopecký co na to řeknete:

  http://svobodnenoviny.eu/britanie-navrhuje-tresty-sestileteho-vezeni-za-on-line-prispevky-proti-nabozenstvi-a-transsexualum/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 2. Zeman zachránil Česko od jmenovaní premiérkou vlády ČR paní Němcovou a ta mu to nemůže zapomenout a všude a pořád nenávistně intrikuje proti prezidentu Zemanovi. Je to nenávist až za hrob a ještě z rakve bude paní Němcová hrozit pěstičkou Zemanovi.

  OdpovědětVymazat
 3. Platí jedno a to samé: "Raději budu lhát s představiteli USA a jeho spojenců, než říkat pravdu s normálními lidmi, jako je Zeman a ostatní, kteří se řídí selským rozumem a vidí na vlastní oči, že V. Británie s inscenovala provokaci s údajnou otravou "Novičokem", z které se nyní nemůžou dostat. Už každý, kdo myslí normálně a není v roli paní Němcové musí vidět lež, kterou západní demokratického státy spustili, ale která zabředla v bahně demokratické lži toho samého vyspělého západu.

  OdpovědětVymazat
 4. "Pravda vítězí" - konečně prezident, který ví, co má na standartě a chová se podle toho. Chce mít pravdu s tím, kdo pravdu má. Ti ostatní všem slušným lidem mohou ..... .

  OdpovědětVymazat
 5. Prolhaných prezidentů po r. 1938 jsme měli dost! Proč jednou také nefandit prezidentovi, který říká občanům pravdu. A to je v éře, kdy byly v kapitalistickém světě povýšeny FAKE NEWS nad PRAVDU jistě výkon, zasluhující více než jen obdiv. Nevím, proč by právě český prezident měl podporovat terorismus bohatých, agresívní války kapitálu tu i onde, proč by neměl stát na straně občanů a proti válečnému běsnění. A pravda, ta jediná je mírotvorná, prolhaný Západ je centrem veškerého světového zla! Kdo poklonkuje zlatému teleti, poklonkuje a posluhuje masovému vraždění, terorismu, genocidám, holokaustům. Dnes státem cíleně pěstovaná nenávist vůči Rusům je daleko horší, než někdejší nenávist nacistického Německa proti Židům. A že prezident na tuto politiku nepřistupuje, ho činí velkým. Český antirusismus, též v podání ČÉTÉ A "MEJSTRÝMU" je horší, než někdejší antisemitismus a ti kdo ho hýčkají a šlechtí, jsou jen pokračovatelé Himlerů, Heydrichů, Hitlerů...

  OdpovědětVymazat
 6. Němcová je kráva všech krav...Pan Hájek z Protiproudu to napsal přesně.Denní husa.To na ní sedí jako prdel na hrnec.Jen kejhá a kejhá nesmysly..Tohle přeci není pravicový politik...Tohle je darmožrout živený z našich daní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neurážejte husy. Oproti Němcové jsou to inteligentní živočichové.

   Vymazat
  2. Ale, co se hus týká, bude fricková pravděpodobně kanibalka.

   Vymazat
  3. Myslim,ze ani kravy si tohoto prirovnani nezaslouzi.Videli jste nekdy kravu ze by lezla stale do CT a bucela tam nenavistne blbosti?

   Vymazat
  4. To chce klid. Stojednička to ma ta par...

   Vymazat
  5. Proč urážíte naši nejlepší političku.Toho zemana při jeho žvanění si odchodem namazala na chleba.Zemanovskej lhář to nemohl dlouho rozchoditA jen hovado uráží ženu,kráva husa:::

   Vymazat
 7. 12:14 Ano, to bezesporu je. A je velmi dobře, že působí právě ve zpofanované ODS, protože právě ona je tou agentkou Kremlu, která z ODS dělá nevolitelnou stranu pro většinu voličů. Stejně jako jistá Langšádlová, také agentka Kremlu rozkládá zevnitř TOP09.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. P.S.: obě si asi vzaly příklad ze Štětiny, který se po revoluci z agenta Kremlu (s průkazem původu) a velkého přítele Ruska, doslova přes noc a jako na povel stal naoko rusofobem. To, že poštěkává na Putina ale ještě neznamená, že není doposud agentem Kremlu. Dělá to třeba právě proto, aby ho angažovala protistrana. No a dámy jsou zřejmě ze stejné stáje, opravuji, kravína :-)

   Vymazat
  2. obě patří do Brusele, budovat šťastný celoevropský socializmus s nelidskou tváří, socializmus islámského typu

   Vymazat
  3. Nez do Brusele ,urcite do Pr.ele

   Vymazat
 8. "Experti" se stále nějak nemohou shodnout na tom, co znamená v případě novičoku výroba - pro někoho jsou to mikrogramy a pro druhého tuny na vyhubení Velké Británie. Jediný, kdo to vyřešil, je zatím jenom nějaký výbor českého parlamentu, ten jednoduše odhlasoval, že se u nás novičok nevyráběl. Takhle se to dělá, ovčané. A basta! :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Pokud jde o celou kauzu, tak: 1/ nevíme, zda Skripalovi byli vůbec otráveni; 2/ pokud byli otráveni, tak čím? Novičoky fungují jinak, a to velmi rychle, se smrtícími účinky. Britové údajně tyto jedy nemají a neznají ale uměli podat protijed. Nesmysl, takže pak zůstávají k dispozici jen ty varianty jako je londýnská mlha, ta ale není v Salisbury a v té by nikdo si nechodil sednout na lavičku do parku), dále pak možnost, že šlo o lavičku V. Havla, která měla kouzelné účinky a Skripalovy zachránila, příp. že je zachránili Bodie a Doyle, kteří šli náhodou kolem, a to antisérem jedu (který ovšem v Británii nemají) měli čirou náhodou v kapse a zkušeným okem hned poznali, o jaký jed jde (ač ho rovněž neznali). 3/ Je třeba, aby se z celé kauzy, kterou si vyrobili a teď se v ní sami koupou, vybabrali Mayové a Johnson sami. 4/ Jenže to by nebyli někteří Češi, aby celou věc okamžitě nepojali jako příležist soutěžit v podlézavosti svým pánům (kdoví proč jim říkají spojenci a tvrdí nám, že jsou to prý spojenci nás všech). 5/ Ty následné pokusy našich servilních "prý politiků" jsou nejen zbytečné a trapné, nýbrž rozpoutávají krom uvedeného ještě nové hry, kdy lidé mentálně a povahově nezpůsobilí výkonu svých funkcí se snaží odvolávat naopak ty způsobilé. Novičok tak u nás začal žít svým vlastním životem, jak na to upozorňovala ANS nedávno ve svém vysílání. A pak se diví, že mluvčí ruské vlády Zacharovová hovoří v této souvislosti o Noviczeku. 6/ Některá naprosto neodborná vyjádření některých našich "prý politiků", kdy v argumentační nouzi proti prezidentovi M. Zemanovi se snaží slovíčkařit a namluvit lidem že, syntéza tohoto jedu u nás není jeho výroba (co jiného než způsob výroby to je), že my ten jed (či jedy řady A-230 a násl.)nevyrábíme a že u nás nejsou , ačkoliv s nimi děláme pokusy apod. jen podtrhují trapnost snah některých "prý politiků" u nás, kteří se tak jako ti v Británii stále více zamotávají do sítě vlastních lží, byť v každé z obou zemí vznikly z jiného důvodu. V Británii jako špionážní hra (false flag), u nás pak z přemíry blbosti a servilnosti našich "prý politiků".

  OdpovědětVymazat
 10. Konečně tak vidět, a slyšet uzdraveného Skripala a jeho dceru, konkrétní jed a protijed, jímž byly zázračně uzdraveni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obavam se ,ze uz je nikdo neuvidi.Treba zahynou jako to komando ,ktere odhalilo Bin Ladina.Vsichni zarvali v jednom letadle.Nahoda blbec.Ze.

   Vymazat
  2. Skřípalovi už mají změněnou identitu. Mayová na ně uplatnila novou britskou tajnou zbraň vyvinutou ve vojenských laboratořích v Porton Downu. Jedná se o substanci, po jejímž pozření se člověk stane zcela neviditelným.

   Vymazat
 11. Existuje najmenší - NAJMENŠÍ - reálny dôkaz, že Skripaľovci boli otrávení ? ! Ak by existoval, určite by sa s ním nadšene argumentovalo. Takže tu máme len prázdne reči pološialených retardov, známych svojim klamstvom, agresivitou a nemorálnosťou.

  OdpovědětVymazat
 12. Vůbec nikdo nikdy nebyl highly likely otráven. To jenom Trumpova administrativa musela eliminovat člověka, který se živil tím, že sestavoval kompromitující materiály proti Trumpovi. Dokud byl Trump jenom kandidátem, tak to nevadilo. Zvolením Trumpa se situace radikálně změnila, z těchto zpráv od Skripala (Trump vs. Kreml) se najednou staly podklady k impeachmentu amerického prezidenta. A tady už jde o zcela jinou hru, tady už jde o suverenitu a důvěryhodnost celých USA. Proto Skripal (a neplánovaně a zcela náhodně i jeho dcera) skončil v chládku. Přesněji se změněnou identitou v teple, na Quantanamu. Něco podobného se přece muselo americkou administrativou zprovodit ze světa i v případě Obamy, který se ve skutečnosti narodil v Keni a nikoliv na Havaji. Tajné služby to také zvládly a Obama odprezidentoval v klidu dvě volební období. Kdyby se připustilo, že není americkým občanem, tak by to USA ve světě nesmírně poškodilo. Stejné je to dneska s Trumpem, bude čistý jako lilie, životopis o jeho závislosti a kontaktech v Rusku je dnes už naprosto neakceptovatelný. P.S.: to jenom v Česku je možné, aby politikové směli okopávat kotníky svému prezidentovi, místo toho, aby na mezinárodní scéně vystupovali jako jeden muž. To Češi prostě neumějí. Nechápou, že znevažováním svého prezidenta znevažují celou zemi! Co také chtít od konfidentů a loutek, že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo ,ale dneska psali ,ze v hokeji jsme nejlepsi

   Vymazat
  2. 14:58 no jo, ale oni ti sportovci (zde hokejisté) ve skutečnosti nejsou vůbec žádní Češi, ale sportovci dneška jsou doslova a do písmene skuteční globalisté. Nebojují za svoji rodnou zemi, ale za dolary. Sportovci jsou holt globalizovaní profesionálové.

   Vymazat
  3. 14:58 já zase slyšel, že Česko má nejlepší protichemickou jednotku v rámci celého NATO. Škoda, že to bylo v prolhané ČT, takže to asi ani nebude pravda. :-)

   Vymazat
 13. čím více bude takovýchto případů jako je bžunda Novýčok , spor Foldyna-Hamtáček a jiné, tím dříve se to položí. Vzpomeňme na rok 1988-89. Všechno co říkali už bylo národu pro smích... Jenže je pravda že tehdy ještě mladí mysleli svojí hlavou, dnes už bohužel myslí jen svým mobilem a většina už není pány svých mozků.
  S

  OdpovědětVymazat
 14. Nechápu ty komentáře předemou. Jde o novičok a ne o krávu Němcovou a pod. Zemanův projev byl trochu nešťastný a momentálně i pan prezident vypadá v očích Ruska jako představitel země, která vyrábí chem. zbraně. Zeman chtěl před zvolením do svého úřadu lidi spojovat ale tento záměr vyzněl na prázdno. Komu už věřit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro A z 16:20 h:
   Pane,je vidět, že jste velmi neinformovaný člověk. Nebo informovaný od "pravdy štítících se médií", či placený z pro-amíkovské stáje.
   Prezident může spojovat pouze ty, kteří chtějí přemýšlet nad pravdivostí tvrzení svých protivníků, objektivně o nich diskutovat a vzájemně se pochopit.
   Máte-li chuť, můžete se názorně přesvědčit o úmyslné hluchotě a silném zájmu, o snaze znevažovat argumenty druhé strany okořeněnou velkou dávkou arogance pana F.X.Doležala v cca hodinovém videu pí. Karáskové Na které má odkaz :
   https://www.youtube.com/watch?v=024fZFcg4DY
   dnes ve svém článku : „Česká televize odmítla…“na NR (i když je to asi 4 roky staré, tak „arogance a hluchota“ se jen zvětšili!).
   Ohledně otravy Sripalových snad umíte počítat že 1 + 1 jsou dvě.
   Nikdo o něj neměl zájem, včetně britské MI 6 (Už dávno ho „nevytěžovali“). Byli-li oba otrávení nervovým jedem, měli by být mrtví!
   Dcera je ruský občan, Britové nemají právo bránit v kontaktu s ní Rusům. Báli-li by se, že by je "sežehli ruští úředníci na místě pohledem", mělo to být za vzájemné ochranné asistence. Neumožnili to a proto je to základní porušení mezinárodního práva! Navíc se po nich „slehla zem“, namísto toho, aby jezdili po světě a všechny seznamovali s tím, jak byli otráveni!
   Celé jsou to „směšné mediálně cirkusové tance“, typu „Trumpových tanečků“, kdy jde o úplně něco jiného, než co se říká.
   Nejde Vám taky o něco jiného, než co píšete?
   Pavel p

   Vymazat
  2. 16.20
   President Zeman nikdy neřekl,že chce lidi spojovat.To je hláška Drahoše.
   A navíc je to přání zcela nesmyslné.Vy chcete být spojen třeba s Němcovou,Fialou,Gazdíkem a dalšími jinými politickými "šmejdy"?

   Vymazat
  3. 16:20 souvislost mezi Němcovou a novičokem je přece zcela evidentní! Copak neumíte číst? Nebo číst umíte, ale nechápete obsah přečteného? O vztahu Česka k výrobě novičoku by se daly psát celé khaki romány, ale funguje zde institut utajování. Připadáte mně, že jste buď velmi naivní, nebo naopak naivní vůbec nejste a jste jenom zde pracujícím trollem provokatérem.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 15. S tím novým čokem je to už nuda. To si ten vilda nezaslouží. Vždyť on je pořád tím svým starým čokem.

  OdpovědětVymazat
 16. Ta pšunda májová by měla uveřejnit, kolik ještě mají ruských dvojáků k otrávení. Čím ? To by měla nechat na nějaké losovačce. Možnosti je mnogo. Na př. Kostelecké uzeniny, dobře uležené druháky z Penny, jedovaté sliny jisté smažky Doležala či Wolllnerrra, takáčok z "české"
  nebo čistě anglické suši.

  OdpovědětVymazat
 17. 14:37 nedělejte si iluze, nejsou nikde v teple, naopak, byli zlikvidováni jako nechtění svěkdové, protože se Mayové nepodařilo odvést pozornost od americké stopě směrem k Rusku, Skripal se měl vrátit do Ruska, dcera měla před svatbou a přijela si pro otce, aby ho odvezla s sebou domů na svatbu, je velmi podivné, že pravdomluvná ČT o této svatbě ani nemukla, asi proto, že chtěli i z dcery Skripala udělat perzekuovanou osobu na útěku z Ruska, přitom opak je pravdou!

  OdpovědětVymazat
 18. Přál bych si přečíst seriózní informace, jak to bylo mezi paní Němcovou a nezaplacenými rohlíky, jízdy jejího syna v jejím, poslaneckém, autě... Paní Marvanová... Není to ta, co si zapomněla igelitku s hotovostí 800.000,-- Kč ve sněmovně? Uklízečce, náležející jí ex lege 10% nálezného, koupila šátek za 80,- Kč - asi na asijské tržnici...
  Dále, jak řádila VB v Keni po II. světové, jak řádila v Jihoafrické republice před I. světovou..., jak řádila v Indii...? Jaké državy vydírala Francie, Španělsko, Portugalsko? Kde všude rozpoutaly války USA? Díky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nyní populární "o tom" či "který, která, které" a číslovku 10 si čtenář dosadí sám, já je k životu až tak nepotřebuji.

   Vymazat