Reklama

středa 2. května 2018

Zločin bez trestu

Lenka Procházková
2. 5. 2018  Projev na pietním shromáždění na Václavském náměstí ke čtvrtému výročí masakru v Oděse
V mezinárodním právu patří zločiny proti lidskosti mezi nejzávažnější a jsou nepromlčitelné.
U medializovaného chemického útoku proti civilistům v Sýrii, který se zřejmě vůbec nestal, byl viník určen okamžitě, dohodou a bez přispění soudu, zatímco vymahatelnost trestního stíhání osob, které se jako přímí pachatelé nebo účastníci podílely na oděském masakru, je i po čtyřech letech nulová. Proč tento dvojí metr? Prostě proto, že představitelé ukrajinské státní moci nemají zájem na vyšetření zločinů proti lidskosti páchaných v jejich vlastní zemi. A proč je představitelé západních států, kteří mluví o lidských právech v každém projevu, neženou k odpovědnosti? Proč nevymáhají vyšetření a potrestání masakru?I na tyto řečnické otázky je odpověď snadná. Ani představitelé Západu totiž nemají zájem o spravedlivě vyšetření oděských vražd, jelikož šetření by rozkrylo síť souvisejících událostí. V té síti by nakonec uvízli i oni sami. Tak veliké ryby však zatím mezinárodní právo lovit nedokáže.


Rada bezpečnosti OSN už dvakrát obdržela žádost RF, aby se oděským masakrem a dalšími zločiny proti lidskosti na Ukrajině zabývala a zahájila mezinárodní vyšetřování. Návrh Ruska byl opakovaně vetován USA a Velkou Británií.


Zločiny proti lidskosti jsou však nepromlčitelné. I když mnohé stopy byly v Oděse zahlazeny, stále existují důkazy v podobě autentických videozáznamů z místa zločinu. I kdyby svědkové oněměli, videa z druhého května 2014 zachycující obléhání Domu odborů, i hrůzné snímky dokumentující mučení a vraždění uvnitř budovy jsou dostatečně výmluvné. Střelné rány na hlavách obětí a další zachycené strašlivé detaily svědčí o tom, že masakr byl plánovaný a organizovaný.


Co bylo jeho účelem? Nacistické tlupy, především z Pravého sektoru, se sjely do Oděsy proto, aby terorem zastrašily svobodomyslné město a unifikovaly jeho obyvatele k jedinému povolenému názoru. Stejně jako snajpři z Majdanu i zabijáci v Oděse měli pro své zločiny záruku beztrestnosti. Zřejmě za svou službu pučistické juntě dostali i nějaký žold, ale hlavním motivem, proč se dali naverbovat, byla přitažlivost akce. Prostě je ta „práce“ bavila a tak ji prostě udělali, tito „gerojové“.


Ukrajinský poslanec z nacionalistické Radikální strany Igor Mosijčuk charakterizoval teror v Oděse těmito slovy. „Přijde čas, kdy druhý květen bude státním svátkem, protože v tomto dni získali Ukrajinci první skutečné vítězství v současné národně osvobozovací válce. Podle Igora Mosijčuka bude tento den zapsaný zlatým písmem v novodobé ukrajinské historii.


V opraveném a čistě vybíleném Domě odborů dnes sídlí štáb oděského námořnictva. Žádný pomník ani deska s nápisem nepřipomínají, co se tu stalo 2. května roku 2014. Při každém výročí zločinu se lidé, kteří chtějí uctít oběti, musejí prodírat kordonem policistů a bezpečnostními rámy a ze střech je sledují ostřelovači. I pieta je v tomto sektoru smrti nevítaná.


Dnes, v den čtvrtého výročí, zorganizovali ukrajinští pravicoví radikálové v Oděse pochod na oslavu masakru. Jsem si jista, že jej neopomenou natočit a hrdě rozeslat po sociálních sítích. Jednak svým zvrhlým sympatizantům, aby je povzbudili, ale i lidsky cítícím bytostem, aby je zastrašili. Tento záznam pochodujících nácků oslavujících hromadnou vraždu zřejmě ČT vysílat nebude. Cenzuru mlčením zvolila i v opačném případě, když neposlala svůj štáb ani sem na pietní shromáždění. Pouze alternativní weby informovaly o dnešní smuteční akci v Praze. Mnozí čeští politici a jejich novináři nazývají tato nezávislá média proruskými a jejich přispěvatele a šiřitele obviňují z vlastizrady. Vyhledávat informace z různých zdrojů, aby si člověk mohl vytvořit vlastní názor však není vlastizrada, ale klopotná cesta k poznání pravdy. Pravda nemá národnost a nekádruje své hledače.


Jsem si jista, že pravda o masakru v Oděse nezůstane pohřbena jako ti mrtví, pevně věřím, že povstane z popela jako Fénix. Bez této víry v lidskou spravedlnost, kterou musíme bránit i proti skeptikům, co už to vzdali, by totiž i naše životy ztratily smysl. Z tohoto hlediska se mučedníci z Oděsy stávají trvalými strážci vyššího principu mravního.


Vážení přátelé, na závěr vám chci navrhnout, abychom pro naše mrtvé z Oděsy dali vyrobit pamětní desku a zajistili její důstojné umístění v Praze. Například u vchodu do Domu odborů na Žižkově. Pokud s mým nápadem souhlasíte, oslovíme i další občanské spolky i jednotlivce a přizveme je ke spolupráci.

26 komentářů :

 1. RÁDI UVITÁME MEZI NÁMI V NEPOLITICKÉ OSV I PANI LENKU

  ovšem nemáme na ni telefon.Naše vedenimá špatné zkušenosti s emajly a doporučilo jenepouživat.
  Takto by bylo zajimavé co řiká Národnimu programu nebot všichni vidi,že klidně budeme hledat tu pravdu jako pan HAVEL,který měl tu šartu,ovšem zcela určitě to bude tentokrát ve správném směru a gardu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milé děti, pravda a láska sídlí v Pentagónu.
   Tak jako americká armáda i pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.
   Vás Václav Havel Srdíčko.
   Václav hledal pravdu a lásku za Sorošovi peníze a granty CIA opravdu dlouho. Nakonec ji našel v náručí George Walkera Bushe.
   Z toho plyne poučení, čím delšími požívači Sorošovy apanáže jste, tím větší morální giganti z vás vyrostou.

   Smazat
 2. Demokratický západ zorganizoval před čtyřmi lety na Ukrajině státní převrat a zorganizoval také masakr v Oděse. Demokratický západ na Ukrajině udělal jenom to co provádí po celém světě, tedy rozsévá demokracii a kdo by ji nechtěl přijmout toho vybombardují, vystřílí a to zcela demokraticky. Na vraždy v méně demokratického západu má demokraticky západ hesla jako lidská práva, boj za demokracii. Vše se to děje jenom proto, aby celý svět platil zadlužení fašistického státu USA. Kdo nechce platit a podřídit se USA, ten je vybombardován a zlikvidován. A to je ta celá demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Demokratický Západ jen pokračuje v praktikách Vatikánu . Jen proti "vzpurným" Čechům tento "Boží" zástupce na Zemi provedl ve středověku svýma rukama 5 trestných vojenských výprav /kruciát/. Cíl byl jasný . Vyhubit kacíře , tedy ty kteří nesouhlasili s jedinou pravdou kterou Vatikán šířil a násilím prosazoval a ostatní zastrašit .Dnes se děje ve světě totéž , jen roli pánbíčkářů z Vatikánu převzali "demokraté".

   Smazat
 3. Dobrý večer.
  Vážená paní Lenko Procházková,
  děkuji za článek a souhlasím s Vaším návrhem na vyrobení pamětní desky "našich" mrtvých v Oděse.
  Žádám Vás tímto zdvořile o otevření transparentního účtu, na který bychom mohli, my "přespolní", přispět finanční částkou pro zhotovení této pamětní desky. Děkuji.
  Hezký večer.

  OdpovědětSmazat
 4. Skvělý nápad a tu desku zaplatí stop09 a jejich čestný předseda.

  OdpovědětSmazat
 5. Je to hnus . Takový masakr a OSN mlčí nic nešetřilo . Kde jsou ochránci lidských práv Kocáb a spol . Díky čt skoro nikdo nic neví .
  Podporujeme Ukrajinské sadisty a fašisty .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oficialně se nic nedělo,tak jaképak copak!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Oficiálně se taky nemluví o tom,že uASSacký slabomyslný idioti jsou celosvětovým okupantům č 1.Ty havlobanderovskej idiote!!!!!

   Smazat
 6. Šilená politická třida Šmejdů se boji Národniho programu občanů voličů a tak jim začala zavirat jejich pusy krutou cenzurou ,nebot nesnáši slovo SOLIDARITA a bude cenzurovat tento web nebot ji má v v záhlavi a to je zakázano!:!!

  OdpovědětSmazat
 7. Co komunistickou husu nejvic sere je to, ze se Odesa proti Putinovym zmrdum ubranila je dodnes svobodna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To Putler dal upect ty oděsany a teď to přilepil Ukrajině.
   Slava Ukrajině za bleskovou akc!

   Smazat
  2. Fašistické krákání nočních blbů - 3:21 a 3:32. Odkud asi píší ti "noční ptáci" s hakenkreizem na křídlech?

   Smazat
  3. 8:41 ti blbci jsou jenom jeden. A vypadá to na kalouska. nemůže usnout po těžké dřině

   Smazat
  4. 3:21To ti nakukal kdo,že je komunistická huse?Janda tě obšťastnil a ty jsi dostal za úkol napsat takový blábol?Ty nevíš,KDO JE LENKA PROCHÁZKOVÁ?TAK SE BEZMOZKU SNAŽ A NEDĚLEJ SI OSTUDU

   Smazat
  5. 3:21 Jste fašounský vůl.

   Smazat
  6. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^


   Anonymní, další připosraný Tupec 3. května 2018 3:32

   Hovado, tady máš pohřeb Banderovců v SS nacistické uniformě. Škoda mohli tě zplynovat zaživa, toužíš-li po takové eliminaci:

   https://uloz.to/live/!H8ctjBBU/66-jaromir-stetina-kryci-jm-plavec-od-r-1965-clen-fakultni-organizace-ksc-na-vysoke-skole-ekonomicke-praha-cestovatel-a-obdivovatel-kras-sssr-nyni-bojovnik-za-zakaz-komunismu-v-cine-a-ss-ukrajine-prohnila-to-zeme-avi-avi

   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   Nebo tebe a celou tvou rodinu, včetně dětí rozstřílet v autě, přejiti to:

   https://uloz.to/live/!9MEca1BDH/konecne-reseni-m-e-ajdanu-usa-exbolsevik-jara-stetina-ato-pravda-a-laska-bohuzel-nikdy-nezvitezi-nad-lzi-a-nenavisti-protoze-probudit-valku-pomoci-lzi-je-daleko-jednodussi-nez-objevit-pravdu-pomoci-lasky-havel-schwarzenberg-avi

   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   Jak by vypadal majdan v Praze:

   https://uloz.to/!G95pSJWZ/eusa-majdan-hrobnici-ukrajiny-fasista-dmytro-jaros-panek-exbolsevik-j-stetina-maklej-prazak-kocab-hrabivej-schwarzenberg-transatlanticka-kolonie-prazsko-nekonecny-prazskostredoevropsky-mindrak-vuci-usa-bella-mia-ex-havel-avi

   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   U vás doma bez pozvání, seš ta oběť slabomyslný hrdino:

   https://uloz.to/live/!vnES1jau/eusa-majdan-
   hrobnici-ukrajiny-zde-fasisti-praveho-sektoru-podrezali-nacelnika-milici-donecka-dmytro-jaros-panek-exbolsevik-j-stetina-prazak-kocab-hrabivej-schwarzenberg-transatlant-kolonie-prazsko-bella-mia-ex-havel-avi

   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   https://uloz.to/!QA43BsWJ/obcan-vaclav-havel-tuneluje-tragikomedie-cr-1989-cover-jpg

   Ramón

   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   Smazat
 8. CENZURA = RAKOVINA ZEME !

  OdpovědětSmazat
 9. Když jsem sám vrahem, jako ten z 3:31, tak nebudu soudit kamaráda vraha. To dá rozum, néé

  OdpovědětSmazat
 10. O masakru v Oděse se nemluví hlavně proto, že jsme na straně vrahů a dodávame jim ještě zbraně. Nehodí se to. Kdyby to udělalo Rusko omílala by to média dokola do zblbnutí.

  OdpovědětSmazat
 11. Vazeny pane premiere !
  Navrhuji zmenu statniho znaku ! Misto lva - HROCHA !
  Co Cech to velka huba (10:57) - jakou ma hroch !

  Velmi zajimavy je take rozprasovac vykalu tohoto zivocicha, ale nemohu to popsat kvuli cenzorovi, ktery sabotuje veskere uzitecne informace.
  nick honolulu - americky patriot.

  OdpovědětSmazat
 12. V tom případě uASS budou mít ve znaku zrzavýmu,tupý lejno v posteli vysloužilý šlapky!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 13. Ad 3:21
  Važ slova hlupáku.
  Morave

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.