Reklama

pondělí 11. června 2018

300 bezprizorných duší

Jiří Jírovec
11. 6. 2018
Toto číslo souvisí s uzavřením dvou ubytoven v Ústí. (ZDE) Poslanci, senátoři a nakonec president ve své neskonalé moudrosti schválili zákon 98/2017 Sb. Proti nehlasoval ani jeden poslanec! Ve velké většině se zdrželi poslanci Top 09 a KSČM. Všichni ostatní byli horlivě pro. (ZDE) Velikost nápadu měla spočívat na třech pilířích:

(1) Obce mohou prohlásit určitou ulici nebo část obce za oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. Nově příchozí do takové oblasti nemají nárok na příspěvek na bydlení; 

(2) Do takové oblasti tedy nepřijde další lidský odpad (to je technický termín, v angličtině human trash, používaný někdy pro migranty). Prý se tím omezí obchod s chudobou; a
 
(3) Majitelé bytů a ubytovacích zařízení v takové oblasti prý sníží nájmy, aby tam mohli přijít slušní lidé.

Za sociálně nebezpečnou oblast by klidně mohla být označena i Sněmovna. Je jistě nežádoucí, že poslanci nemusejí chodit na schůze, mohou se vymluvit na zdraví, rodinu a nebo důvod neudat, aniž by to mělo vliv na jejich příjem. Mají svoje dávky zaručené. S nacpanými peněženkami a tučnými podbradky se nesnesitelně lehce žvaní o získávání pracovních návyků lůzou i o zhoubnosti zaručených dávek. 

Poslanci mohou v práci pít, nadávat si do zlodějů, extremistů a bůhví čeho dalšího. Když se jim opravdu, ale opravdu nechce pracovat, vyžádají si přestávku na jednání poslaneckého klubu. Nejlépe do konce jednacího dne.

Politiky, kteří umožnili a umožňují, aby vznikly vyloučené oblasti, kteří nepochybně sami s chudobou obchodují (proto zákon 98/2017 Sb nadále umožňuje, aby příspěvky na bydlení šly rovnou na účet majitelů bytů a ubytoven) a prodávají veřejnosti mizerné zákony lze označit za šmejdy. 

Nejde jen o poslance. Šmejdský mor se šíří všude. (http://tn.nova.cz/clanek/mesta-se-brani-prilivu-socialne-slabych-prohlasuji-se-ghettem.html)

K tomu je nutné zmínit pokusy zákazat sezení tam či onde, vyloučit odrbané a páchnoucí bezdomovce z dopravních prostředků nebo z míst, kde se chtěli trochu ohřát. Jde o praktiky shodné s chováním vůči Židům za Protektorátu. Ti tenkrát páchli arijským nosům cibulí. Nesměli do divadel, parků a ani na náplavku. 

Stačí sáhnout do minulých dokumentů a vynechat slova, která jseu dnes tabu. (https://www.holocaust.cz/zdroje/dokumenty/protizidovske-zakony-a-narizeni/protizidovska-narizeni-omezujici-vstup-a-pobyt-na-verejnych-mistech/omezeni-styku-nezidovskeho-a-zidovskeho-obyvatelstva-ve-verejnem-zivote/)

Hlupákům, kteří zákon 98/2017 Sb uvedli v život, je nutné připomenout, že lidský odpad, neměl na konci třicátých let kam jít a že se seznamy nepřizpůsobivých připravovaly již koncem let dvacátých. Byl odložen v Letech i v dalších podobných táborech. Vyhlazován byl až na konci pouti ve skutečných koncentrácích, které byly vybaveny plynovými komorami a krematoriem.

Vraťme se na začátek. Kam půjde od 1. července těch 300 lidí? Provozovatelka dvou ubytoven prostě končí. Nikdo ji přece nemůže nutit, aby podnikala, když jí zákon 98/2017 Sb hází klacky pod nohy. Ústí totiž rozšířilo zóny nežádoucích jevů a tak postupně přestanou chodit dávky.

Pozemek, na němž ubytovny stojí, má patrně větší cenu než budovy na nich stojící. Na zbourání nepotřebných budov lze získat dotace. 

Chudé nemá nikdo rád a zákon umožňuje posunout tyhle lidi od "našich humen". Je to obdoba přístupu NIMBY (not in my backyard = ne na mém dvorku). Jenže není kam je dát, protože každý dvorek má svého ochránce.

Situace je těžká ale nikoli zoufalá. Místo prasečáku postavíme v Letech repliku tábora, ten obeženeme plotem bez děr a ty nepřizpůsobivé tam šoupneme. Zaměstnavatel v lesích je stejný jako kdysi a konečné řešení se dá opakovat. Třeba v Polsku, jako tehdy.  

Poslanci, kteří zákon prosadili, rozvracejí českou společnost. Je to o to smutnější, že většina poslanců deklaruje nadprůměrné vzdělání. Moc je ale přivedla ke korytům, které nechtějí opustit. Co se děje ve společnosti je nezajímá.  

Mám s tím vlastní zkušenost. Víc než rok se snažím řešit situaci nemocného člověka, jemuž bez mé finanční podpory hrozí bydlení na ulici. Ještě před volbami jsem oslovil 170 poslanců. Poslal jsem jim CV toho člověka, vysvětlil, že je ochoten pracovat  z domova přes internet, tak jak to jeho zdravotní stav dovolí. Závěrem jsem požádal o případnou finanční podporu na transparentní účet.
 
Plná polovina poslanců můj email ani neotevřela. Jadrně řečeno, jejich asistenti nebo oni sami se na to vysrali. Nebudou se abgébovat žádostmi o pomoc. 

Z těch devadesáti, kteří otevřeli, zareagovalo na obsah dopisu necelých deset.

Někteří byli dotčeni, že jsem na nich vůbec něco chtěl. Jeden miliardář poslal na transparentní účet tisícovku a jedna poslankyně se případem ještě zabývá. Má dobré srdce, ale za dobrotu na žebrotu, a tak se, podobně jako většina velkých "zvířat", která jsem oslovil, snaží najít cestu ven. Pro sebe, ne pro toho člověka.

Ministryně práce mi prostřednictvím svého úřadu sdělila, že na Úřadech práce mají na všechno formuláře, které stačí vyplnit.  Ale hovno, milostivá paní, to nestačí, protože jsou zapotřebí stále další doklady. Domoci se invalidního důchodu vyžaduje zatraceně dobré zdraví. Úřady neberou na vědomí ani stanoviska Nejvyššího soudu. 
K osudu té třístovky se ministryně vyslovila stejně blekotavě. Ono se to prý vyřeší. Kdyby věděla jak na to, sedla by do limuzíny a na místě těm postiženým vysvětlila, že je tam a tam vezmou do stavu a že jejich 80 dětí půjde po prázdninách do školy. Teoreticky záležitost na půl dne. Kdyby fungovala media a opozice dělala svoji práci, byla by taková ministryně odejita během několika dnů. Jenže ta třístovka je všem u prdele.

47 komentářů :

 1. Chudé nemá nikdo rád? Nikdo nemá rád parazity, flákače, pachatele kriminálně závadové činnosti, špinavce házící odpad a kálící tam, kde to lidé civilizovaní nedělají, ožírající se na veřejnosti, smrdící a zavšivené, obtěžující a ohrožující kolemjdoucí, násilnické nevychovance, ŠTÍTÍCÍ SE PRÁCE a ještě k tomu drze urážející své bílé chlebodárce, z jejichž práce a z jejichž daní ŽIJÍ...

  Chudoba cti netratí, dobytkovství je bezectné a opovrženíhodné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nakonec ten tábor budeme muset obnovit, protože jiné řešení snad ani není. Teda až na to konečné řešení. Já tyhle lidi znám, vím jak během několika měsíců dokáží udělat z normálního paneláku ruinu a feťácké doupě a bordel okolo. Obtěžují normální lidi je třeba je izolovat.

   Smazat
  2. Pane Jírovec, dříve jsem vyhledával Vaše příspěvky na Blistech. Byly pro mě přínosné popisované pohledy člověka, který poznal oba systémy. Rád i nadále čtu Vaše příspěvky zde. Občas možná nepochopím. To je možná také případ tohoto článku. Zkuste si někdy zajet do Sokolova tzv. Leninovy ulice a okolí. Nebo si sedněte na pivo v Oloví či jinde a poslouchejte konverzaci místních. Pan Zimola by to asi nezvládnul. Vy snad ano. Jenže Vy jste poznal systém, kde se pomáhalo lidem, kteří chtěli dosáhnout na vyšší úroveň vlastní prací. Tito podle Vás bezprizorní nemají vůbec žádný zájem zlepšit svůj stav prací. Základní podmínky k životu zajistíme my ostatní (tzv. stát) a že se tím nakrmí ubytovatelé je vůbec nemrzí. Hlavně, že nemusejí nic platit (z dávek). S dávkami je také trochu problém, když je potřeba vystát frontu a pak rychle na černotu do Německa...

   Smazat
  3. Píši po třetí, vždy před publikací příspěvek zmizí bez "JeJdá nezdařilo se!", aniž bych ho stačil odeslat, či si ho zálohovat. Nepodezírám kupodivu Novou republiku s cenzůry! Máte někoho bystrého nad sebou, zřejmě Velkého bratra z Google?, MV-ČR J. Jandu, Romancovou, Romea.cz nebo amatéry z BIS?

   Zdravím je šmíráky!

   V prvním příspěvku jsem se věnoval pro dnes ne čertům, nýbrž Romům-darmožroutům-komediantům a blížícímu se obžerství na MFF-KV. Tudíž kam s Romy? Jeďte na festival! Nebuďte hloupí, než vám vše pražští komedianti vyžerou! Vemte si golfové hole a rozdejte si to mezi sebou!? Kdo z koho?!

   Oni se Vás poté rádi ujmou s velikostí své nemovitosti se předhánějí a vás milují, jsou to sluníčkáři, každý jednu cca dvacetičlennou rodinu do baráku a váš domov má sever Čech vyřešen, budete k tomu VIP?

   Tak to byla utopie, nyní fakta k nemilovníkovi dřívějších, totalitních poměrů p. Z. Svěrákovi a jeho projektu Paraple, na které přispívají "obyčejní" empatičtí lidé, on je rád, že lidé.

   Má to háček u nás informovaní nechápou, jak se mohl tento pan čistý, spojit s exdůstojníkem StB a vytvořit tento projekt, odkud se znají?

   U nás na severu se zůčastnil jako první malé privatizace a skupoval nemovitosti s provozovnami. Většina věděla jakou má minulost, nebyl jediný, další jeho agent práskač, dělal to samé, krycí jméno "Trojan", dnes žije na Floridě, bývalý politruk u ČSLA, major Brinzaník? To ten Svěrák nevěděl ... :-)

   A je to zálohované.

   Ramón

   Smazat
  4. Brinzanik Antonin 1946 Meclov Ceskoslovensko 1982 muž III. S SNB S STB USTI NAD LABEM blokovana osoba

   Smazat
 2. Ten "příběh" 300 bezprizorních duší je pane Jírovec jen jedním z důsledků současného hospodářského a morálního stavu našeho státu.
  Vše souvisí se vším...
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 3. PANE JIROVEC PROČ NENAPÍŠETE PŘÍČINY TOHOTO STAVU?

  Proč nepodporujete NP Nr.1.který je jasně uveden v Národniím programu.
  Je vám jasné,že bez tohoto bodu nemůže NIKDY v ČR dojit k nápravě?
  Proč spolu s prvnimi elitnimi špičkami občanů voličů nenapíšete NIC těm našim prý zástupcům o Národnim programu občanů?
  Prvni bod už je sepsan asi takto.
  ¨
  VOLIČI NAVRHUJI SOLIDÁRNI SPOLEČNOST PRO VŠECHNY!

  Tou nikdy nebude kapitalismus BEZ přivlastků ktrerý byl ČR implementován politiky,kteři dobře věděli že je to odrůda gangsterismu a jak potvrdil dokonce i papež je NOVOU TYRANII!
  Co můžete přiště klidně napsat jako řešeni je,že si musi voliči zvolit vládu,která opravdu převezme odpovědnopst za politickou,ekonomickou a sociálni prosperitu,což nelze beztoho aby si politiocká třida nedokázala osvojit jednoduchý návod na nápravu ve tvaru opakujeme tady už tisic krát

  NÁRODNIHO PROGRAMU OBČANŮ VOLÍČŮ!

  To jim napište a neproste se těch kruťasů už o nic!

  OdpovědětSmazat
 4. Jak naložit s tím problémem popsaným v článku, řešení se tady v diskuzi nenajde. Je to chyba systému ..

  OdpovědětSmazat
 5. Jiří Jírovec to popsal naprosto přesně:
  "Poslanci, kteří zákon prosadili, rozvracejí českou společnost."

  K tomu, co podrobně analyzuje Jan Keller ve svých knihách, nabídl kasuistiku.

  Věc se odehrává na otevřené scéně, před očima všech občanů. Televizi nesleduji, ale tuším, že o tom také referovala. Bez údivu, bez rozhořčení.

  Už jsme si zvykli. Považujeme to za normální. Svým dětem o tom sotva někdo z rodičů vypráví.

  PS: Přimlouval bych se za to, aby to tu hlupáci jako Anonymní 11.června 2018 20:01 přestali zaplavovat svými žvásty.
  -- Nemají špetku soudnosti, nemají špetku studu! --

  Jenomže dokud tu bude anonymní (pseudonymní) přístup, nic se nezmění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DOKTORE KOPECKÝ ODKUD VÍTE ŽE VŠICHNI OBČANÉ

   jsou hlupáci!To umite ordinovat na dálku?
   Poslouchejte kdo vlastně jste,když se tu projevujete jako vyvrhel se společnosti občanů voličů,kterému dává OSV rozumy,ale on chce seno.
   Kdo jste když si žijete kdesi v zahraniči a chcete pomlouvat VŠECHNY občany ČR.

   NEJSTE SCHOPEN VŮBEC DISKUTOVAT K VĚCI A DOVEDETE POMLOUVAT JAKO NEJPOSLEDNĚJŠI VYVRHEL!

   Když nenávidíte hlupáky doporučujeme vám nedivat se v žádném připadě do zrcadla!
   Cenzuru,kterou navrhujete si strčte do své zahranični prdele!

   Smazat
  2. Dřistat Kopecký to umite,donekonečna opakovat co už všichni ví, to umite.
   Přiznejte se,že jste provokatér režimu,který už vidi,že se už občané sami přicházi na řešeni a vy ho chcete proto za každou cenu torpedovat.
   To je vidět ṕo celém webu!
   Je vám jasné,že už občané nemohou dále čekat a takové kazišuky jako vy,kteři ničemu nerozumi a neumi ani diskutovat k věci a jsou jen agenty s teplou vodou je třeba poslat k Belzebubovi škvařit se pod kotel?

   Smazat
 6. Malý a asi i zbytečný dotaz:
  Paní ombudsmanka byla také dotázána?

  A co takové ty občanské iniciativy jako např. Človek v tísni?

  A co v Kanadě jak tam dopadlo někdy něco podobného?

  Dík Jiří

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem pan Jírovec, ale dovolím si svůj poznatek, děkuji.

   "Pane Kopecký, názorný příklad Vaší neanonymity je zde, nemám nic proti panu Jiřímu!"?:

   Vl. Černík 11. června 2018 20:44 - JIŘÍ? (Tak kdo?).

   Žádný dotaz není zbytečný pane Jiří. Kanada to vyřešila humáně jako britové, zakázala romům úplný vstup na jejich území, bez vysvětlení, PROČ? Když černochy a hispánce z USA s radostí přijímá?

   Natočil o tomto dokument pan J. Klíma a byl vypeskován, že úmyslně nabádá Rómy k emigraci do Kanady, ať toho nechá!

   Paní Šabatová, nechala své děti vystudovat Romistiku, žurnalistiku, studium snad i ve Francii. Zbytečně, jelikož obor romistika klade od samého počátku velký důraz na studium problematiky v terénu! Nikdy zde na severu nic nevyřešili, ani zde snad nebyli! Šabatová urážela z "korektní blbosti" našeho předsedu bytového družsta (SBDK) a nazvala jej rasistou. Její hlavní boj byl za výraz Rom versus Cikán, toť VŠE!

   Šabatové dcera romistka, buď kojí v parku polonahá své děcko v trávě s tlupou sobě podobných nebo dřepí v Praze na Romea.cz.

   Pokud si vyzkouší podmínky zaměstnanců, pracujících u pásu s porcovanými kuřaty u A. Babiše ve Vodňanech. Z jejich slov pro Čro, dochází dodnes za psychologem, ještě se nevzpamatovala z manuální práce, pracovních podmínek a mzdového ohodnocení?! Ale zahrála si na skutečně pracujícího, užitečného člověka.

   Ombucman/ka je k ho.nu, pokud jsem se na ně obrátil v době p. Motejla, odpověděl mi kdosi, že nemají žádné páky ani pravomoci, výsledek nula!

   Mám v Kanadě příbuzné emigranty a každý z jejich slov se kamarádí a schází se svým bližším etnikem, jinak žádná velká multikulturní láska, možná pseudopropaganda v médiích i jak Kanaďané milují Romy, ale nechtějí je u sebe, tudíž pokrytectví?

   Pan Jírovec na konkrétní, nepříjemné dotazy na tělo neodpovídá, ale jsem na začátku níže jsem se nedíval, nashle pane Jiří! Omlouvám se za mou troufalost.

   Ramón

   Smazat
 7. O situaci v Ústí informoval i Deník Referendum, které se sociálním otázkám věnuje poměrně často.

  Je ovšem podivné, že pod článkem (z 5.června - http://denikreferendum.cz/clanek/27751-ustecti-romove-chystaji-demonstrace-kvuli-uzavreni-dvou-ubytoven) se neobjevil ani jeden komentář.

  Stejně tak ani slovo pod předcházející zprávou (29.května - http://denikreferendum.cz/clanek/27751-ustecti-romove-chystaji-demonstrace-kvuli-uzavreni-dvou-ubytoven)

  Postoj politiků a médií k závažným sociálním otázkám bych rád ilustroval dvěma konkrétními případy:

  -- Velice mi to připomíná některé vídeňské politiky (především z řad Zelených), kteří rádi pronášejí projevy o inkluzi, ale své děti posílají do škol, kde nejsou děti "mit Migrationshintergrund". A najít takovou školu ve Vídni už dneska není úplně snadné.

  -- S podobným přístupem "nóbl" humanistů jsem se ale setkal už v 70.letech v Budapešti, kdy na nějakém večírku ve prospěch stávkujících dělníků se kdosi optal, zda tedy už má pozvat delegaci dělníků nahoru, aby mohli převzít vybrané peníze. - Odpovědí mu bylo nelíčené zděšení přítomných.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (oprava):
   Zmíněný květnový článek je zde:
   http://denikreferendum.cz/clanek/27709-usti-nad-labem-se-prohlasi-za-ghetto-jina-severoceska-mesta-mohou-nasledovat

   Smazat
  2. Kopecký,vime tu všichni,že režim dovoluje takovým jako vy strašit všemi možnými způsoby občany ,kteři už toho maji plné zuby!
   Vypadáte,že tu nikdy nesmite navrhnout ani stin řešeni,psani odkazů jak je režim špatný,aby jsme se ještě více báli je nesmyslné, bez návrhů řešeni a vy to musite dobře vědět.

   TO SE CHCETE DÁLE VYSMÍVAT SVÝMI ODKAZY VŠEM DOMORODCŮM ČR,NAD ÚSPĚCHY POLITICKÉ TŘIDY ŠMEJDŮ
   a zatajovat všem vaše řešení které asi vůbec nemáte,že ano?

   Smazat
  3. Nerozumín poslednímu odstavci. Píšete opravdu o Budapešti ze sedmdesátých let minulého století? O té Budapešti, které byla hlavním městem socialistického Maďarka? Tam v sedmdesátých letech stávkovali dělníci? To asi nebude pravda.

   Smazat
  4. 22:18
   Přesto, že o tom tehdy Rudé právo nepsalo, je to pravda.

   Smazat
  5. 10:30

   Přikláním se k názoru pana Kopeckého se stávkou v daných letech.

   Ze své vlastní zkušennosti v roce 1987, jsem vyhlásil s kolegy v zaměstnání stávku za odvolání nekompetentního vedoucího z provozu (důležitá byla pospolitost nás všech!), sezvali jsme vedení podniku jako "moderátory", po této marné snaze, jsme vyhlásili neomezenou stávku a odešli jsme domů!

   Vedení podniku si málem spolklo vlastní jazyk, bylo nás devět, jeden za všechny a všichni za jednoho (nejdůležitější)!

   Po třech týdnech jsme byli povoláni na pracoviště a nekompetentní vedoucí, byl propuštěn. Nikde se o tom nepsalo, podnik chtěl vše potichu přejít, my svého dosáhli.

   Dny ve stávce nám byly započítány jako dny na pracovišti. Nikdo se nám nemstil! Zřejmě první stávka v té době neřízená Stb z Prahy!?

   Zdraví Ramón

   Ps. 22:18 nechtějte řešení od pana Kopeckého. Za tuto situaci od roku 1990 jsou zodpovědní všichni vládní představitele v Praze a na krajích, kteří celou situaci způsobili! Věděli (možná, jelikož hlavně kradli), kam to směřuje a všichni se řídili dle hesla, nakrást a po mě POTOPA! Jednou se jim to vrátí jinou horší formou, to jim ze srdce přeji!

   Smazat
 8. Věc je mnohem složitější, než píše pan Jírovec. Ghetta vznikají pozvolna a obvykle za vědomí a se souhlasem obecních úřadů i policie. To je na tom to strašné. Existují lokality, kde se postihů vandalů ( od rušení nočního klidu až po krádeže, sprejery a černé skládky ) prostě nedovoláte, protože místní bordel už je zažitý a tak se jedná o "míru přiměřenou poměrům". To, že ty "poměry" spoluvytvářel obecní úřad svou pasivitou a hloupostí už se nikde nepíše.
  Proto mě ani nepřekvapuje neschopnost až neochota státní správy tyto problémy řešit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Gheta" vznikají všude, kde chtějí být ti svoji pospolu se svými, a kde se chovají a žijí tak, že domorodci raději tratí a závidí prapředkům - podruhům žijícím s dobytkem a s koňmi ve chlévech... kde i prasata smrděla méně, než dokáží někteří humanoidi... tehdy se spalo na hnoji, aby se nezmrzlo; dnes se spí na hnoji, z rozhodnutí také lidí.

   Tehdy to byla odpovědnost sedláků, dnes milovníků špíny samých. A jejich podporovatelů, romistů, evropských "hodnot", Chazarů...

   Smazat
 9. Kdo je zdravý musí pracovat. Kdo je zdravý a nepracuje je příživník a musí vůči němu být uplatněn zákon. To platilo a už neplatí. Proč? Protože motorem současného politického systému je právě to příživnictví, které bylo do roku 1989 nepřípustné a potíralo se. V současném politickém systému, který si říká demokratický, žije určitá skupina lidí na úkor druhé skupiny lidí. Jedním ze způsobu je nepracovat, vyhýbat se jakékoliv práci, dosáhnout na všechny možné dávky a pěkně si žít a vymlouvat se na diskriminaci. V té souvislosti měl socialismus nesporný úspěch, protože všichni zdraví museli pracovat a tím se nikdo nemohl vymlouvat na diskriminaci. Nynější politický systém umožňuje nepracovat a žít si. Oni ti ostatní ho uživí a hlavně nesmí protestovat, protože to je označeno za diskriminaci. Jestli jste si všimli je to schizofrenní systém, který tím degeneruje. Ti co nepracují se mají lépe, než ti co pracují. A proto, že systém degeneruje vymyslel dopravu milionů uprchlíků do Evropy, aby ti so pracuji uživili ještě dalších 300 milionů uprchlíků z Afriky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21.35 , mate pravdu , kto je zdravy musi pracovat ...jenomze to byli disidenti , kteri se hrdili tim , ze vyyebavali s rezimem a flakali praci . Tedy ti lide , kteri prosazovali dnesni rezim . Dnesni rezim rika ..delej si co chces , nemusim pracovat ani prokazovat , kde si vzal prostredky na ziti . A je to proto , aby hlavne nemuseli prokazovat puvod penez politici , pak se nemuzeme divit , ze lidi si to vysvetli po svem .

   Smazat
 10. Na jedné straně
  Romové budou poškození ve svém bydlení - a sami sebe se dovedou "zastat", děti odebrat si nenechají, to je správné.
  Na druhé straně kdo jim má pomáhat, když jsou agresivní a hledí napadnout lidi, kteří jim vlastně pomáhají?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cikáni jsou jako malé děti, nemyslí na budoucnost. Ale možná se od nich budeme jednou učit, ačkoli to teďka vypadá neuvěřitelně.

   Smazat
  2. 21.53 Cikány nikdo V JEJICH bydleni nepoškodí. Problém je v tom, že ve svém bydlí z Cikánů Olaši, úžerníci, a část poctivě pracující menšiny.

   Jiní mohou být "poškozeni" jak? Zadarmo má být ve státě ubytování pouze ve vězení typu donucovacích pracoven z USA zlaté (předválečné) éry.

   Smazat
 11. V ČR je několik desítek organizací,
  které se s touto komunitou denně zaměstnávají.

  Takže se z mého pohledu není třeba tímto stavem zabývat, neboť se ubytování jistě najde.Musí to být ale ubytování s recepcí a jasným domácím řádem.
  Jen tak se lze vyvarovat vzniku a zániku podobných lokalit, jako byla např. Matiční ulice v Ústí.
  Autor by se také mohl zamyslet nad tím, PROČ je právě zmíněná komunita zastoupena téměř stoprocentně v ubytovnách.
  KDE bydleli předtím ?
  Oni bydleli předtím v bytech, ale první změna nastala po r. 89, kdy se privatizoval bytový a domovní fond od měst a správ, tehdejších PBH.
  Za pytlík buráků své koupené byty ale prodali a peníze rozfofrovali nejen v automatech.
  Ti ostatní zase městské byty zdevastovali - příkladů nespočet.
  Dělat z těchto lidí jakési oběti špatného zákona považuji za nemístné.

  Malá poznámka k názoru Kopeckého 21:00

  Je starost rodičů, aby své dítě zapsali do školy, kde nebude uťápnutou menšinou mezi dětmi s imigračním původem. A vědí jistě proč. Tyto děti pocházejí z rodin, kde se hovoří jejich mateřštinou, sleduje se jejich televize, stýkají se pouze ve své komunitě a výsledek je, že dítě ani v 5.třídě ještě neovládá němčinu ani slovem, natož písmem.
  Je to stejné v Rakousku i v Německu.
  V ČR chtějí rodiče pro své děti také co nejlepší vzdělání a v této souvislosti si vybavuji jednu ministryni školství,figurující v kauze olovo, která pro svou dceru našla odpovídající soukromou školu,
  protože ta státní jí jaksi nešmakovala.Že to byla sociální demokratka ani nemusím dodávat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:11 Konečně názor, který přesně a bez emocí popisuje realitu. Naprostý souhlas.

   Smazat
  2. 22:11 Jste poněkud naivní. Po 89 vykopali z bytu kohokoli si vzpomněli, nejen cikány, tak zas neplkejte, že si za to mohou sami. Zdá se vám správné, aby jakákoli rodina (i cikánská) platila 10.000 za sklepní místnost bez teplé vody a wc ?

   Smazat
  3. 9.13 A vám se zase zdá správným, aby ti, kteří celé životy poctivě pracovali a dnes živoří z důchodu, ti kteří platí daně a dělají za žebrácké mzdy, museli platit vše, aby si NEMOHLI DOVOLIT MÍT SVÉ VLASTNÍ DĚTI, ŽIVILI NA ÚKOR SVÉ VLASTNÍ BUDOUCNOSTI A BUDOUCNOSTI SVÝCH NEMNOHÝCH DĚTÍ, vynakládali jim neziskovkami a sluníčkáři "odebrané" prostředky na existenci nevděčné, nic neumějící líné škodné, která nesvé - pracující - považuje za svoje méněcenné slouhy? Nenechte se vysmát.
   Když vyhodili z bytu nás... ne že bychoom snad nepolatili, naopak, ale majitel chtěl byt vyprázdnit, soudy byly na jeho straně a nikoho nezajímalo, kam půjdeme (dnes jsme ve svém, aby bylo jasné)... TAK AŤ SE STARAJÍ I ONI! PŘESTAT SE VÁLET A JÍT STAVĚT DÁLNICE, VÝDĚLKY NEPROCHLASTAT, NEPROKOUŘIT, NENAHÁZET DO HERNÍCH AUTOMATŮ, ale živit z nich sebe i své rodiny, začít žít a chovat se JAKO LIDÉ... a poctivě se o sebe postarat. A potomkům k cestě do školy připomenout, že nechtějí-li být doživotně nekvalifikovanými lopatami, musí se učit a vyučit místo terorizování a okrádání spolužáků... atd. atd. ...

   Prosté milý Watsone

   Smazat
 12. No jo musejí postavit státní ubytovny aby si nemastil kapsu soukromník na předraženým nájmu za městem kdysi též byly chudobince.

  OdpovědětSmazat
 13. Jirovec se zastava i vrazdicich migrantu

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Jírovče (a pane Kopecký), děkuji vám za vaše názory, přestože s nimi ale vůbec nesouhlasím. Přesto "se budu prát", aby jste je mohli říkat. Systém sociálních dávek, včetně příspěvků na bydlení, je jednak "byznis jako prase", a zároveň forma úplatku společnosti lidem s problémem, se kterým si společnost neví rady.
  Řešení existuje, je náročné, politicky nekorektní, "lidskoprávně" diskutabilní, ale jedině účinné. Může ho realizovat jedině a pouze sám stát, prostřednictvím veřejné správy. Nikoliv neziskovky. Základní podmínkou je neustále tvořit a vymýšlet nabídku pracovních příležitostí. K tomu pak zajistit minimální, ale důstojné, podmínky (standarty) bydlení, stravování a nezbytné péče, například podle podmínek zdravotnických či sociálních zařízení. Jen to nejnutnější, zdůrazňuji. Kdo chce víc, musí přijmout nabízenou práci, nebo si sám najít lepší. Doplňujícími podmínkami jsou logicky řádná péče o děti, docházka do školy, atd. atp. Žádné podfuky s dávkami pěstounské péče, žádný nárok na doplatky a příplatky, tu na vybavení, tu na školní pomůcky, atd. Vše pouze jednotný, a tudíž levný standart, zajištěný "státem". A znovu, kdo chce víc, ať pracuje.
  Váš problém, pánové, je podle mého soudu v tom, že "řadíte vůz před koně". Zjednodušeně, chete, neúmyslně, pokračovat v nemorálním uplácení "nevstřícné komunity", než se najde jiné řešení. To řešení je neuplácet, a jednat. Naprosto stejně, za stejných podmínek, jaké má kterýkoliv občan této země. "Špecifiká" jsou podvod, neexistují. Ale dobře se na nich přiživuje, chcete-li parazituje, značné množství lidí. A nejsou to jen ti opravdu v nouzi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vytvářet pracovní příležitosti v kapitalismu je poměrně obtížné, neboť se v něm cyklicky opakují krize. Možností by mohly být veřejně prospěšné práce. Tady ovšem narážíme na náturu "pracovníků", kteří stoprocentně přestanou pracovat okamžitě, když nad sebou nebudou mít přísný dohled. Nehledě na to, že rozkradou a pokoutně prodají nářadí a materiál se kterým mají pracovat. Systém, kdy na jednoho nezaměstnaného budeme muset zaměstnávat (a platit) jeden technický dozor je k ničemu.
   S trochou nadsázky tvrdím, že by za každým úřadem práce měl být přiměřeně velký plac, na kterém by každý "pracovník" přehazoval 10m3 hlíny z bodu A na bod B. Každý den osm hodin. Nedostavíš se, nebo nepřehážeš, jsi bez koruny. Osvědčíš se, můžeš postoupit o patro výš a třeba zametat ulice.
   Kam se podívám, všude bordel. Každé odpočívadlo připomíná divokou skládku. Kdysi byly hranice katastrů vyznačeny příkopy, nebo vyskládanými kamennými tarasy. Mimochodem, velmi užitečná věc. V nemocnicích chybí pomocný personál. Každého by jistě napadlo něco, co by bylo užitečné, nebo potřebné udělat. A my vyplácíme miliardy lidem, kteří jenom leží a tloustnou.

   Smazat
  2. 6:39 Naprostý souhlas.

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 16. napr. na Slovensku v jednej obci si vydupal starosta že poberateľ dávky dostane platobnú kartu a môže si na ňu vybrať v uvedený deň max 20 euro, a zrazu prestali v deň dávok postávať hlúčiky podnapitých - zrazu boli dávky adresné lebo nikto nemohol vymáhať za požičané 100% viac, pomery sa ustálili ... a každé decko musí do školy, akonáhle chýba viac než ... ide rodič do basy - fakt, deti ak prídu do školy hladné - už sa to vyšetruje, kto vie a chce ihneď sa zamestná, hoci zametaním ulice,kto nechce nedostane nič a je to

  OdpovědětSmazat
 17. Dávky nejsou řešením. Tím by mohla být umělá zaměstnanost za minimální mzdu. A tečka. Komu minimální mzda nestačí, má, alespoň v dnešní době možnost si vydělat víc.
  V lidech je třeba udržovat pracovní návyky a vztah k práci druhého. Pokud budu sám uklízet, nebudu dělat bordel, protože budu vědět, co stojí námahy udělat pořádek po jiných.
  Jedinou dávkou, kterou bych zachoval, by byly dětské přídavky. Ty ovšem nesmí být v symbolické výši a vypláceny by měly být bez rozdílu výše příjmu bez rozdílu, ale pouze pracujícím. Už kvůli zvýšení porodnosti.
  Stát musí definovat sociální bydlení. Tím se ovšem nesmí stát byt 3+1 první kategorie. Jedna cimra se společnou kychyní a sociálním zařízením někde na chodbě. Provozované obcemi a městy, dotované ovšem z resortu MPSV.
  V konečném součtu by nás tato změna nemusela stát víc, než současný hybrid, ale vyvinula by tlak na tuto kategorii lidí, aby se začala měnit. A v neposlední řadě by utlumila vášně u těch pracujících, kteří se často mají stejně, ne li hůř, než ti co nikdy nepracovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komu jsou výdělky v ČR malé, ten emigruje tam, kde si vydělá víc... OVŠEM MUSÍ TAM DĚLAT = PRACOVAT -> NE DĚLAT BORDEL A PŘIKRÁDAT.

   Smazat
 18. Co by měli komunisté v parlamentu jako opoziční strana dělat. Pan Jírovec je nesystémově slušný člověk, kterého znají jen čtenáři z alternativních webů. Z kanadského důchodu zvládne pomoc jen snad jednomu člověku v nouzi. Komunističtí poslanci by se měli o svůj plat dělit více než on? Zeman se kdysi vyjádřil, že v parlamentu blokují místo nejspíše socanům. Zřejmě, aby mohli socani s pravicí přijímat ještě asociálnější zákony v případě, že parlament nebude tak na očích, protože v něm nebude opozice.

  Jsem bývalý komunista, nepodnikám, přesto mám pro svou kvalifikaci a specializaci celkem slušný plat na třetině kolegů ze Západu. V prosinci roku 89 jsem byl na pracovišti veřejně kráglován. Bylo nás 35, čistku rozehrálo snad méně než 5 lidí, omluvit se přišel jeden. Jak já mám tlumit zlo těch, co se prodrali k moci?

  OdpovědětSmazat
 19. Děkuji panu Jírovci za článek. Jak si počínají "naši zástupci", tak se opravdu postupovat nedá. Ale kdo to napraví ?

  OdpovědětSmazat
 20. S panem Jírovcdem obvykle souhlasím, ale v tomto případě mně jeho reakce připadá poněkud hysterická.Pomoc a vstřícnost si zaslouží pouze lidé, kteří z vážných důvodů nemohou pracovat a respektují alespoň základní společenská pravidla. Nelze prostě přehlížet, že existuje značné množství individuí, které natahují ruce, ale práce se štítí. Práce přitom právě nyní je všude víc než dost. Ne, naproso nechápu, kde se bere ta přihlouplá snaha tyto lidi podporovat v jejich bezohledném příživnictví.V principu stejné blbosti hlásají ti, kteří jsou ochotni rozdávat miliardy z daní svých spoluobčanů na podporu milionů ekonomických migrantů, kteří se zhusta také nechystají pracovat, ale jen těžit ze sociálních systémů, o jejichž vznik se vůbec ničím nezasloužili. Projevů naprostého zblbnutí značné části západní společnosti si nelze nevšimnout...

  OdpovědětSmazat
 21. Cukr a bič,jedině tak se to dá vyřešit Bič ?Jsou tady lidská práva !Co dělá katolická církev ?Je bohatá .Měla by poslat misionáře ,aby šířili dobro.Darwinův zákon,vyřeší se to samo ,ti neživotaschopní sami zaniknou.USA náš vzor

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10.23 Kde jsou NAŠE LIDSKÁ PRÁVA? Nemáme povinnost starat se o také lidi, jejichž lodičku proud pomalu snáší k vodopádu A ONI I NEZISKOVKY ŘVOU,ŽE JIM ZA SVÉ MUSÍME POMOCI A PAK JE I ŽIVIT, když mají v loďce zdravé roce a vesla, ALE JSOU LÍNÍ VESLOVAT A OČEKÁVAJÍ, ŽE TO ZA NĚ ODDŘOU BÍLÍ HLUPCI! ČERT JE DO EVROPY POSLAL,tak ať se o ně ČERT také stará.

   Smazat
 22. Bohatí nemají rádi nikoho, jen svoje peníze. Horší je, že je skupina lidí, kterým "smrdí" práce a dostávají peníze za to, že se ráno vysmívají lidem, kteří jdou pracovat. A tito lidé si ani svou prací nevydělají na své potřeby. Někde je chyba, buď v těchto lidech či v politicích, kteří toto udržují při životě.

  OdpovědětSmazat
 23. 11:14

  oni se vysmívají nejem zato, že jdou do práce, ale hlavně tomu, že se zase navyspali a jdou do práce lopaty. Zato oni se jdou po pěkném celonočním mejdlu, zaslouženě natáhnout a až se probudí budou ti z práce opět v randálu, dalši nekonečná párty s čupi čips čártšou. Dát vůdci Severní Koree k podpisu historického podpisu pero s podpisem Trumpa a pak se divit a spekulovat, proč ho vůdce Severní Koree nevyužil?
  reagovat

  Zdeněk Kokis dnes 18:19 :

  Jaký má Kim talent? Vždyť je to komunistická monarchie. Všechno mu již nalinkovali jeho otec s dědem. On to pak jen udržuje (se svými kumpány) již vytvořenou propagandou a terorem.
  reagovat

  Jaromír Praus dnes 18:18 :

  Jan Jiskra, LiberecÚt, 12. června 2018, 18:04:30 | Souhlasím |Nesouhlasím |Nahlásit |+4 / 0No vidíte !? Pan Klaus by na jeho místě podepsal připraveným perem a zastrčil pero do kapsy. Kim si na to vzpomněl a nechtěl mít ostudu ,že nemá ani na plnící pero. Klaus, milý pane, to je zcela jiná diagnoza. Klaus je zloděj !!!
  reagovat

  Josef Šmíd dnes 18:16 :

  Bál se o život? Svět spekuluje, proč Kim nepoužil připravené pero hloupý nadpis, kdo má přehled o současném vývoji nanotechnologií a jak se dají případně zneužít, ten by se zachoval stejně.
  reagovat

  Jaromír Praus dnes 18:15 :

  Bál se o život? Svět spekuluje, proč Kim nepoužil připravené pero .Asi už slyšel o zákeřnách praktikách CIA, které se provalily.Tak třeba plánované atentáty Fidela Kastra, nebo dokonané vraždy prezidentů v Latinské Americe, Chile.Věřit Americe = potkat svoji smrt.
  reagovat

  Miroslav Tyrner dnes 18:15 :

  Ještě že se přitom nepoškrábal na nose, to by byly zdegenrovaný úvahy co tím signalizoval.Vzal si svoje péro a pitomci mají o čem psát
  reagovat

  Otto Kmeťo dnes 18:14 :

  I když obsah podepsané dohody zatím není znám, ale podobnou dohodu měli USA podepsanou i s Libyi a podívejte se jak dopadnul Kaddafi. Hohodu měli USA podepsanou i s Irákem a jak dopadl Saddam Husajn. Podobnou dohodu má podepsanou i Irán ... a Trump ho chce bomardovat ... Američanům se nedá věřit.
  reagovat

  Jan Špirka dnes 18:12 :

  hrabat se mi nekdo v hovnech tak taky vozim prenosnou toaletu....do meho zdravi je jinym to v cem by se stourali
  reagovat

  Karel Babiš dnes 18:11 :

  Satan by ho sbalil i kdyby bylo napuštěné Novičokem. :)))
  reagovat

  Vilém Dostál dnes 18:09 :

  Tak prezident Trump se už sešel i s Kimem. Co Milouš, pořád čeká ve frontě, za uklízečkou z Botswanské ambasády, Rudá úderko? To zase padne hradních slivovic.
  reagovat

  OdpovědětSmazat
 24. Mein gott to je pekelně dlouhá pindosračka z čokovoka pornoJandy!!!!☺

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.