Reklama

pátek 15. června 2018

67 % balíků do 22 Euro přichází do ČR z Číny

Jaroslav Loudil
15. 6. 2018
ideologické bezduché žvanění, jak to dnes dovedou třeba figury typu Kalouska či Bursíka, nemá už v tomto světě žádné místo. Vítězit musí vždy jen realita a fakta, nikoli blekotání předpojatých ideologických nesmyslů. Svět už míří jinam , než nám dnes a denně  podsouvá také naše ČT či ČRo. Zmíním proto jednu zajímavost, která možná může části veřejnosti unikat. V prvním pololetí 2018 si občané naší republiky nechali poslat z Lidové Číny 67 % !! všech balíkových zásilek  v hodnotě do 22 Euro. 


Nyní tedy přes dvě třetiny !! všech balíků míří do ČR právě  z Číny. A to k oboustranné spokojenosti ! Pro našince je to levné, Číňané mají zase vysoký obrat a tržní podíl. Čínský soukromý internetový gigant Alibaba s tržní kapitalizací 505 miliard dolarů /= dva roční HDP ČR/  ničí konkurenci  z USA i Evropy svými cenami a chytrou strategií. Občanům ČR vůbec nevadí, že je zásobují zbožím komunisté z Číny , jde tady přeci jenom o ceny a kvalitu. A když ji nenabízejí USA, tak si ji objednáme v Číně. Pryč s ideologickou omáčkou  našich politických ztroskotanců z TOP,  KDU a Starostů.

P.S. Doufám, že se už čeští občané dlouho nenechají ideologicky zpracovávat Havlovými pohrobky sdruženými  v Pražské kavárně a dají přednost jenom tvrdým faktům a světové realitě. Trochu odbočím : Proč má Putin podporu a obdiv 80 % Rusů ? Jednoduché ! Od jenom nepindá  a nežvaní jako politici  v Bruselu, naopak on koná a to tvrdě a v zájmu svého národa. Vyřídil oligarchy ,kteří nešli s národem, vrátil do rukou národa obří národní surovinové bohatství, vyhrál válku  v Čečensku, vyhrál  v Gruzii, vyhrál na Krymu a Donbasu, vyhrál v Sýrii . Podobné je to s Orbánem v Maďarsku ,  ten se nebojí  jít do tvrdých střetů s Bruselem , to on zastavil invazi islamistů do Evropy 2015. Pověřil bez výběrového řízení ruský ROSATOM postavením dvou  nových obřích jaderných bloků Paks po 1200 MW každý a to bloků nejnovější generace 3 +. Roku 2018 začaly první přípravné práce na staveništi, 2020 začně lití betonu  a nejpozději 2027 dodá nová elektrárna Paks první elektřinu. U nás v ČR budeme zase jenom žvanit, žvanit a nekonečně žvanit zcela bez výsledku. Nevřím , že o budování nových jaderných bloků někdy vůbec rozhodneme a kdyby snad zázrakem ano , tak to bude jenom tímto odporným lokajským stylem :" Naši přátelé z USA z nedávno zkrachovalé firmy Westinghouse by tuto zákazku chtěli  a tak jim to musíme přiklepnout. Jsou to přeci naši političtí a ideologičtí šéfové, takže dělejme jenom to co oni chtějí. Jsme jenom malá opravdu malá ČR, nemůžeem si přeci - "vyskakovat" !! Omyl !! Roku 1964 šel Vietnam do války proti imperiálnímu molochu USA a světe div se !,  vyhrál. Roku 1999 šlo Srbsko hrdě do války proti NATO  s 10 miliony obyvatel  a nebálo se. Ano, jde to !

https://ekonomika.idnes.cz/cina-baliky-zasilky-dph-alibaba-aliexpress-4px-express-ppl-/ekonomika.aspx?c=A180603_120303_ekonomika_fih

https://mobil.idnes.cz/vivo-nex-novinka-0kl-/telefony.aspx?c=A180612_152152_telefony_ada

31 komentářů :

 1. Tady je to slabsi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč? Ono se stačí dobře podívat na nabídky všech "renomovaných" řetězců na jejich zboží. A zjistíte onu kopu z Číny, na které se balí. Tak proč jim cpát peníze jako kováříčkovi, když to jde levněji přímo od kováře z Číny...

   Smazat
 2. Co bude nevim
  Ale kdyz se cesi ani nezmuzou na zmenu jmena letiste tak se nezmuzou na nic

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Navrhuji přejmenovat na jména našich dvou význačných občanů- Letiště Václava Kašpara Havla.

   Smazat
  2. Proč Kašpara? Švejk by byl více na místě....

   Smazat
  3. 9:51 - byl míněn ing. Kašpar, český aviatik.

   Smazat
 3. " Roku 1964 šel Vietnam do války proti imperiálnímu molochu USA a světe div se !, vyhrál. Roku 1999 šlo Srbsko hrdě do války proti NATO s 10 miliony obyvatel a nebálo se. Ano, jde to !"
  ============================
  Sním či bdím? Opravdu tem fanatický idiot Loudil vyzývá ČR k válce proti USA?
  Ať si ten blb nechá z Číny poslat mozek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste, 23:56, neuvěřitelně nechápavý člověk. Přesněji: Tupec!

   Smazat
  2. 23,56 , pan Loudil jiste nemyslel pravou valku proti juesej ! Myslel tim , ze kdyz se postavili
   usa male staty vojensky , CR by memela byt bezhlavym vazalem a prdilkou usa ! Tim nemyslim , aby byla prdilkou Ruska ...a to je cely , vy analytiku ! Pane boze to jsou volove...

   Smazat
  3. to 23:56
   Češi by se zcela jistě pochlapili, nemyslím si to stejné ale o našich politických vůdcích, ti jsou spíše schopni se posr....

   Smazat
  4. Anonymní 15. června 2018 23:56

   ne ty nesníš ani nebdíš,jenže mozek prasete je chápavější než ten tvůj vymytý modrými a lahvo kavárenskými juesej bludy

   Smazat
 4. Vše je to o IQ voliče. Itálie přestala přijímat imigranty, dovážené Sorošovými "neziskovými" organizacemi a proč? Volič pochopil! U nás se dostaly Bakalovy strany jako Kalousek, starostové, ODS, různí "nezávislí", piráti, KDU adt., do parlamentu a ČSSD dostala 7% a proč? Je třeba více exekucí a bezdomovců a tím zlikvidovat tupé nemyslící voliče! Mám rád pana Bakalu, Sobotku, Zaorálka, Hamáčka, Fialu, Špidlu a spol, protože pomáhají naši krásné zemi, zbavit se nemyslících debilů. K čemu je volič, který po tom svinstvu a dluzích, které tady třeba ČSSD vyrobila, stejně je volí? Planetě se uleví od primitivů, kteří výrábí akorát odpad. Vlastní Váš byt pan Bakala? Potom nechápu, proč je po volbách na voličské mapě Ostrava oranžová! Pan Bakala to napraví a já mu tímto děkuji. Jak to říkal poručík Hamáček, lidí je jako .....k

  OdpovědětSmazat
 5. Články soudruha Loudila mají nulovou analytickou i praktickou hodnotu. Dokáže jen fanaticky a zcela nekriticky hýkat a oslavovat cokoli z Číny a Ruska.

  Důvod momentální oblíbenosti zásilek z Číny do 22 eur je, že jsou na rozdíl od zásilek z EU osvobozeny od DPH a celních poplatků, což ale naštěstí brzo skončí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s Vámi, měly by zde být články třeba od demokratického soudruha Špidly. Jako jeden z mála, který dovedl zajistit zdroje. Já jsem se nedávno pohádal s jedním občanem, který mně tvrdil, že Špidla dostal funkci komisaře za to, že rozjel dluhy po 100 miliardách ročně! Naprosto nepochopil podstatu demokracie!

   Smazat
  2. 0:55
   Ne. Měly by tu být články objektivní, analytické, od odborníků kteří rozumí problému. Ne od takových propagandistických přiblbel jako je soudruh Loudil, kteří vyzývají k válce s USA apod.

   A vy jste taky "podstatu demokracie" nepochopil. Demokracie je pro vás podle vaší ironie evidentně sprosté slovo. Doufám tedy, že jste ve svém názoru pevný a nechodíte k volbám.

   Smazat
  3. 0:21 naštěstí? A do 22 Eur pouze z Číny? Ale jdi, ty analytiku. A nakonec, buď se té Číně daří, nebo ne. Na tom číkoli antipatie či sympatie nic nezmění. Pouze prodělá ten, kdo nebude u toho. Ti, co nám to rozmlouvají, sami to nedělají. To vám uniká, analytiku?

   Smazat
  4. Blbeček trolíček 0:21 Zásielky do 22 eur môže zo sveta posielať hocikto, nielen Čína. Napríklad aj také USA, ale čo by tak posielali? Rapujúcich negrov na cd-čkách?

   Smazat
  5. 0:21 To víš miláčku tady placeného trotla sorosem fendrycha číst nebudeme.

   Smazat
  6. 021,čučet do počítače v tuto dobu je samo o sobě divné,jedná-li se o diskusi k obyčejnému článku,v tvém případě si buď magor a nebo více,či méně placený sluha......každopádně k životu to je.Z hlediska vývoje tady působíš jako bakterie v čistírně odpadních vod,tudiž ku prospěchu.....a tak to má být!!!!!!!!

   Smazat
  7. Jaroslav Zatočil16. června 2018 11:16

   Anonymní 0:55 píše:
   "Důvod momentální oblíbenosti zásilek z Číny do 22 eur je, že jsou na rozdíl od zásilek z EU osvobozeny od DPH a celních poplatků, což ale naštěstí brzo skončí."

   Zásilky z EU jsou všechny osvobozeny od DPH a cla. Lže ten anonymní chudák vědomě, nebo je to jen neinformovaný hlupák, který má pocit, že může kecat do všeho ?

   Smazat
  8. 11:16
   Zalez, idiote.

   "Růst Alibaby v Evropě může zbrzdit skutečnost, že některé jeho výhody od ledna 2021 skončí. Rada Evropské unie loni v prosinci schválila směrnici, která odbourá osvobození od DPH u zásilek do 22 eur (570 Kč).Je to obrana proti dnešní běžné praxi, kdy se na drobné zásilky přeposílané v rámci EU uplatňuje DPH, zatímco balíčky ze třetích zemí mají osvobození. Vedle toho se hodnota zásilek „podstřeluje“, aby se vešly do 22 eur a nemusely se danit."

   Smazat
 6. JackMa, majitel Alibaby, majetek 43 miliard dolarů, zdraví soudruha Loudila a děkuje mu za podporu. Komunisté si přece musí pomáhat :-D

  Kua, soudruhu Loudile, kam zmizel ten třídní boj a vykořisťování čínského proletariátu boháči? Inu, jak se vám to zrovna hodí, viďte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžete prosím doložit, že zakladatel Alibaby vykořisťuje čínský proletariát tím, že umožňuje prodej čínských výrobků skrze svůj portál z firem přímo spotřebitelům a že Evropské firmy, které prodávají zprostředkovaně totéž zboží, ale se stovkami procent cenové přirážky, tímto čínský proletariát nevykořisťují?

   Smazat
 7. 1:15 uniká vám ovšem, kdo tomu velí a kdo distribuuje pohyb peněz. I to může být forma třídního vypořádání. Jedni se snaží a mají úspěch, druzí rozhodují co z toho kdo bude mít. Zdá se to docela chytré. Ostatně, podobně měl a asi mohl fungovat NEP. O tom ovšem 1:15 zřejmě nic neví. Bylo to kolem roku 1920, za Lenina, v Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom jak fungoval NEP, nevi a ani nevedeli nic ani absolventi fakulty ML. On totiz moc nefungoval, proto se o nem vi akorat to, co o nem VIL napsal. NEP brzy zanikl s Leninovym skonem, takze je to jen prazdny pojem, stejne jako vzdycky byl, ktery ukazuje jen na to, ze to VIL nikdy nemyslel, s Marxem vazne a to, co vzniklo v SSSR, nemelo nic spolecneho s tridnim bojem.

   Smazat
  2. Juro 9:44 je zvláštní, s jakou odvahou prázdně fabulujete. Byl jste snad u toho, znal se s Leninem natolik, že vám odkryl své vědomí? A nejen on?

   Smazat
 8. Je legrační jak se místní komunističtí vymaštěnci rozplývají nad možností nakupovat levné plastové šmejdy u jakéhosi čínského multimiliardáře.

  Jsou to povětšinou ti samí idioti kteří bolestně kvílejí nad tím jak u nás zbankrotovaly podniky typu OP Prostějov a stovky dalších a obviňují z toho polistopadový režim.
  Ve své nekonečné omezenosti si nedokáží uvědomit, že to bylo právě díky tomu, že právě oni nakupovali levné šmejdy od čínské konkurence.
  Prostě vymaštění pitomečci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je legrační, že svou hloupost vystavujete na internetu. Jak byste se ale jinak s takovým deficitem IQ uživil?

   Smazat
  2. S touhle logikou by idijůtek 11:36 nemohl řídit ani trafiku s jedním zaměstnancem.

   Je typické pro podobné "ekonomické génie", že nikdy nepochopí, jak trh funguje a jak se společnost brání proti ekonomickým dravcům.

   Až když Trump použije jeden z prastarých ekonomických nástrojů, tak otevřou oči. Pozdě. OP Prostějov zničen polistopadovou idiocií Havlů a Klausů.

   Smazat
 9. 11:36 ideologická posedlost úrovni argumentace nesvědčí. Ve vašem případě vede pouze k tomu, že jiným podsouváte co neříkají a navíc, bez důkazů hloupě a urážlivě nélepkujete. Úspěšný rozvoj Číny vedené čínskými komunisty je evidentní, že "západní" civilizace tomuto tempu nestačí taky. Radost z toho nemám. Přijde mi hloupé, že i za těchto okolností se NATO s Ruskem, za cenu nemalých ztrát, soustavně rozeštvává. Nenažranost kapitálu až sebevražedná. To vám nedochází?

  OdpovědětSmazat
 10. Mám návod jak zatočit s levnými dovozy z Číny. Na celnici by se měly kropit svěcenou vodou a za tento úkon by se měla vybírat zvláštní daň, řekněme 100% ceny.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.