Reklama

sobota 16. června 2018

Bilderberg: Stínová vláda, nebo elitní klub založený Polákem?

Bilderberg: Stínová vláda, nebo elitní klub založený Polákem?

CC BY 2.0 / Mark Taylor / Bilderberg protest
16. 6. 2018  Sputnik

V italském Turíně se 7. - 10. června konal každoroční summit skupiny Bilderberg. Místo setkání nejmocnějších lidí planety je tajné, a prozrazuje se účastníkům až na poslední chvíli, aby mohli ve volné diskusi rozhodovat o osudech světa.
Skupina byla založena v roce 1954 americkým miliardářem Davidem Rockefellerem a dodneška se klub Bilderberg drží pravidel zakladatele. Dvě třetiny členů jsou z Evropské unie a ostatní ze Severní Ameriky. Podle informací il Giornale tento rok organizaci summitu financují Italové John Elkan a Lilli Gruber.

Opravdu tento tajný klub vládne světem? O čem se diskutovalo na schůzce v Turíně?

Sputnik se na to zeptal Daniela Scalea, který pracuje jako analytik v centru politických a strategických výzkumů Machiavelli.

Co je to klub Bilderberg? Kdo a proč ho založil?

Klub byl založen v padesátých letech minulého století a jeho cílem jsou schůzky politických a ekonomických elit z Evropy a Severní Ameriky. Iniciátorem byl Jozef Retinger, polský politik vykázaný ze své země, zakladatel Rady Evropy a evropského hnutí, který jednal za souhlasu Bílého domu a nacházel se pod patronací prince Bernarda Nizozemského. Cílem klubu bylo čelení Sovětskému svazu v období studené války. Ale po rozpadu svazu klub Bilderberg stále pokračuje ve své činnosti a prosazuje ideologii volného trhu a světové, globální vlády. Tento klub je ideálním příkladem nadnárodní a kosmopolitní elity, která po mnoho let diktovala pravidla politiky a médií. Proto někteří obhájci konspiračních teorií přehání a roli klubu považují za opravdovou světovou vládu.

Každoročně se zhruba 120 — 150 lidí z různých zemí světa setká na summitu. Místa těchto schůzí jsou tajná a sami schůzky jsou přísně uzavřeny. Jaké vlastnosti by měl mít člověk, aby se stal členem tohoto klubu?

Taková osoba by měla být částí establishmentu, ekonomické, politické nebo kulturní elity. Rovněž by taková osoba měla sdílet ideologii klubu, tedy globalismus, cílem kterého je sjednocení planety pod jedním ekonomickým systémem s jednotnou strukturou řízení a kontroly procesů ve světě. Existují ale i členové klubu, kteří tuto ideologii nesdílí.

Zúčastnil jste se Vy nebo někdo z Vašich přátel schůzek klubu Bilderberg?

Já nemám natolik vysoce postavené známosti.14.06.2018

Proč nad klubem Bilderberg visí závoj tajnosti? Opravdu existuje pravidlo, podle kterého klub žádá své hosty necitovat nic z toho, o čem se na schůzkách mluví?
Klub se řídí pravidly Chatem House, podle nich člen klubu může citovat to, co bylo řečeno na setkáních, ale nemůžete říct, kdo přesně to vyslovil. To zaručuje maximální míru upřímnosti v diskusích, zejména proto, že se členové snaží zůstat co nejdál od novinářů. Rozhodnutí klubu nejsou předmětem hlasování a na summitech se nezveřejňuje oficiální prohlášení. Ovšem to, o čem se tam mluví, je známo, ale nikdo neví, jak se o tom mluví. Taková uzavřenost zesiluje image klubu, jako „tajné vlády planety".

Členové tohoto klubu řídí svět a ovlivňují náš život. Jak přesně to dělají? Můžete uvést příklad, jak skupina Bilderberg ovlivňuje svět?

Nejprve si musíme něco ujasnit. Bilderberg není globální stínovou vládou, každoroční summity nerozhodují osud lidstva na příštích dvanáct měsíců. Charakteristickým rysem těchto setkání je to, že se jich účastní vysoce postavené osoby v atmosféře přísné důvěrnosti. To umožňuje těmto lidem získávat nové kontakty a vyměňovat si názory, ale bylo by příliš naivní si myslet, že členové klubu se nestýkají během roku za jiných okolností. Establishment je ohromnou silou a skupina Bilderberg je jen vrcholem jeho projevení. Na druhou stranu establishment není monolitem ani na úrovni euroatlantické aliance, jinak bychom nebyli svědky častých nedorozumění mezi jednotlivými státy a politiky.

- - -

18 komentářů :

 1. Bilderberg? Tak to už je hodně vylouhovaný pytlík čaje. Chtělo by to něco nového a mysterióznějšího.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:11

   Autentický dokument o spolku vyvolených z Bildebergu, délka dokumentu 2h 19m (české titulky).

   Odkaz:

   https://uloz.to/!Ey7ekRG7/unesena-republika-r-2013-bildeberg-group-karl-furst-zu-schwarzenberg-clen-globalni-nadvlada-elitniho-klubu-nejbohatsich-nejvlivnejsich-a-vsehoschopnych-elit-pro-novy-rad-plan-zotroceni-sveta-endgame-postradatelni-mimo-zakony-avi

   Ramón

   Smazat
 2. Sputnik, informačně propagandistický server Kremlu nic neobehraného nedokáže!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:23

   Bohužel Sputnik s tím nemá co dělat. Tyto pravdivé informace o spiknutí židů a zednářů (včetně významné zednářské okultní skupiny Bilderberg) jsou už celá staletí známé z řady nezávislých zdrojů. Na to není třeba nějakého Sputniku.

   Smazat
  2. 12:57 = Hlupáček neodolal, aby ostatní poučil. Tak to dneska chodí.

   Smazat
  3. Vymajzni z diskuzí splave, a přestaň blbě žvanit. Páchneš od americkýho zadku. Jdi do hajzlu.

   Smazat
 3. Jenom poznámka, asi není pravda, že o ničem nerozhodují a nehlasují - Schwarzenberg se prořekl, že otázku bombardování Jugoslávie hlasovali na Bilderbergu a on byl proti.

  OdpovědětSmazat
 4. Za Čechy tam prý byli Schwarzenberg, Kovanda, Pehe a Žantovský; pokud jsou ostatní stejné úrovně, nemám z toho klubu vůbec strach.
  Ex-nemo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufejme, že Bilderbrádek nechyběl.

   Smazat
  2. 17:55
   Ostatní nejsou stejné úrovně. Vámi jmenovaní byli pouze jako pozvaní hosté.

   Smazat
 5. Hlavne musi byti lzidumil aby mohl pritakavat

  OdpovědětSmazat
 6. Proč jim říkáte, že jsou to Židé? Nepřipadá vám divné že ten, který vás osvobodil z koncentračního tábora, je váš největší nepřítel? Studujte!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O cem ze oni jako mluvej?? To uz maji po sabesu??

   Smazat
  2. Forever Slav 17. června 2018 13:12

   Za jednu věc ale Židé stoprocentně vinu nenesou - a to je tvůj chorý mozek, kreténe!

   Smazat
  3. 13:20-vždy mne pobaví nevinna Židů za choré mozky jinověrců. Nemělo by to být naopak? Co vina židů za "křesťansko-židovskou kulturu přes mocné mocnáře implikované násilně Evropě? Jste mi schopen doložit, v čem se(odborně) vaše kultura(společenská) lišila od té naší, v té době(Starého zákona?)

   Smazat
  4. 23:34

   Vám by, vážený, než začnete hledat odpovědi na podobné "světodějné" otázky, neuškodilo nejdřív si zopakovat českou mluvnici. Vždyť člověče nedokážete v češtině sesmolit jedinou syntakticky korektní větu. O věcné pomatenosti Vašich výplodů raději ani nemluvě.

   Smazat
  5. 23:42-mne omlouvá dyslexie a dysgrafie, co omlouvá Vás, že nedokážete mluvit k tématu a hledáte zástupné "problémy", navíc anonymně?

   Smazat
  6. Kretén Forever Slav byl editorem vykázán z diskuze.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.