Reklama

pátek 15. června 2018

Blíží se nám dvě velmi zajímavá červnová výročí. Považuji za vhodné si je připomenout.

Jaroslav Štefec
15. 6. 2018   (text nebyl autorem výslovně poskytnut k publikaci na NR, nebyl dosud publikován na internetu)
24. června 1812. Armáda, čítající na svou dobu nevídaných 675.000 mužů a 1370 děl, se začíná přepravovat přes řeku Němen a zahajuje tak Napoleonovo ruské tažení. Navzdory všeobecně rozšířenému povědomí jsou Francouzi v tomto vojsku v menšině. Jádro Grande Armée tvoří 337.700 Němců a Nizozemců, 95.000 Poláků, 35.000 Rakušanů (ti mají dokonce vlastního velitele, podmaršálka Karla Filipa Schwarzenberga, příbuzného to oblíbeného člena TOP 09, Karla Schwarzenberga), 30.000 Italů, 20.000 Prusů, 15.000 Švýcarů, 9.800 Dánů a Norů, 4.000 Portugalců, 3.500 Chorvatů. Francouzů je sice „pouhých“ 125.000, ale jedná se o vojáky s bohatými válečnými zkušenostmi. Proti této síle stojí podstatně slabší ruská armáda, s přibližně 200.000 vojáky a 1.600 děly.


14. prosince 1812. Napoleonova armáda, která mezitím při pronásledování ruské armády, vtahující ji stále hlouběji do nedozírných ruských plání, dorazila až k evakuované Moskvě, kterou obsadila a vypálila, aby ji vzápětí zase opustila, se opět ocitá na hranicích Ruska. Po několika velkých bitvách a jen pár desítek verst od původního místa zahájení útoku opouští Napoleon Rusko. S necelými 70.000 muži, z nichž sotva 10.000 je schopno boje, a pouhými několika desítkami děl. Rusové během tažení ztrácejí odhadem 210.000 mužů.

31. března 1814. Spojená vojska koalice Ruska, německých států a Rakouska (v čele Rakušanů opět stojí osvědčený maršál Schwarzenberg, tentokrát ovšem na straně vítězů) vstupují do Paříže. Francouzská vojska bezpodmínečně kapitulují. Napoleon abdikuje a končí ve vyhnanství na Elbě.

22. června 1941. Armáda hitlerovského Německa, čítající 3,9 miliónu mužů, 3.600 tanků a 4.387 letadel překračuje hranice SSSR. Mimo jiné v prostoru řeky Němen. I tato armáda je mezinárodní. Její jádro i tentokrát tvoří němečtí vojáci, ale v sestavě německé armády bojují rovněž Francouzi, Rumuni, Italové, Maďaři, Slováci, Chorvati, Španělé a Finové. Proti ní stojí podstatně méně zkušená a slabší sovětská armáda, v plném proudu probíhající reorganizace, s přibližně 2,7 milióny mužů, sice s cca 13.000 tanky a 36.000 letadly (z nichž je jen 11.357 bojeschopných), ale především s daleko hůře vycvičenými vojáky, zastaralou doktrínou, nezkušenými veliteli a hlavně – neočekávající německý útok. Během jediného dne ztrácí 1200 letadel, většinou na zemi. Sovětské tankové jednotky nejsou až na výjimky schopny ani technicky, ani takticky čelit perfektně vycvičeným německým tankovým jednotkám.

5. prosince 1941. Sovětská armáda zastavuje postup německých vojsk pod Moskvou. Oficiální konec operace Barbarossa. Německé ztráty činí 250.000 mrtvých a 500.000 raněných vojáků, 2100 letadel a 2758 tanků. V bojích umírá 800.000 sovětských vojáků, 3.000.000 raněných se dostává jen minimální lékařské péče. 3.300.000 sovětských vojáků se ocitá v zajetí, naprostá většina z nich umírá během několika měsíců hlady v německých zajateckých táborech. Sovětská armáda ztratila během této operace 21.200 letadel a 20.500 tanků.

6. června 1944. Vylodění spojenců v Normandii.

19. července 1944. Rudá armáda překračuje hranice SSSR a pokračuje v postupu směrem do Polska, Rumunska a Německa.

 20. dubna 1945. Adolf Hitler si bere Evu Braunovou za manželku a vzápětí páchají společně sebevraždu.

9. května 1945. Rudá armáda definitivně obsazuje Berlín, podepsána bezpodmínečná kapitulace Německa. Na straně sovětské Rudé armády je 10.600.000, na straně Německa 4.300.000 padlých a nezvěstných vojáků. Více než 3.600.000 ruských válečných zajatců zemřelo hlady v počátečním období války. Uvádí se, že v sovětském zajetí zemřelo v pracovních táborech při obnově zničených měst, vesnic a infrastruktury kolem 1.000.000 německých válečných zajatců. SSSR ztrácí cca 14.800.000 civilních obyvatel, 100 velkých měst a cca 70.000 menších měst a vesnic je zcela zničeno. Německo ztrácí 1.840.000 civilních obyvatel, značná část území je zničena v důsledku válečných operací, infrastruktura je v troskách díky spojeneckému bombardování.

15. června 2018. Americké, britské, německé, české, polské, litevské, lotyšské, francouzské, norské a další vojenské jednotky států hypertrofované NATO stojí na hranicích Ruské federace zhruba v místech, kde stála vojska Napoleonovy armády. Probíhá příprava území Evropy k vedení válečných operací, zpevňují se mosty, urychleně se připravuje sjednocení systému velení a řízení obrany vzdušného prostoru proti letadlům a balistickým raketám nad celou evropskou částí NATO.

Samotná Evropa je prakticky bezbranná. Alianční státy EU se během uplynulého čtvrtstoletí zbavily národních armád, kromě malých profesionálních skupin, vycvičených ke spolupráci s americkou armádou a dalšími „spojenci v NATO“ v rámci tzv. „misí“ mimo vlastní území. Peníze, určené deklarativně na budování obranyschopnosti evropských států NATO byly bezostyšně rozkrádány. Na území Evropy proudí ilegální migranti z Afriky a Blízkého východu, ani nejvyšší šéfové EU, ani političtí představitelé národních států neprojevují vůli tento příliv zastavit nebo omezit. Obrana schengenských hranic EU totálně zkrachovala, stejně jako selhalo NATO. Projevy občanské nespokojenosti jsou potlačovány, funguje cenzura, politická korektnost je hlavním heslem dne.

Kde to skončí tentokrát? A kolik původních obyvatel Evropy zůstane na tom "konci" naživu? Máme ještě vůbec čas a možnosti pokusit se tento vysoce nebezpečný vývoj změnit?

Autor je vojenský analytik

29 komentářů :

 1. (text nebyl autorem výslovně poskytnut k publikaci na NR, nebyl dosud publikován na internetu) Coze? Takze kradeny?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obsah je důležitý, ty hlupáčku, obsah. Abys pochopil obsah, musel bys chápat slova jako pojmy a nikoli jako nahodilý sled písmen. To bys ale nebyl žumpoid a nepsal blbosti.

   Smazat
  2. Je zajimavy ze Napoleon,/tenhle clanek je taky zajimavejs vycetnem zlocincu/ vrhajicich se na na Rusko/, pribyl na Moskvu s konma o tri mesice drive nez pancerovy vojska Hitlerovcu..Autor je patricne na rozdil ode mne vzdelan..Mohl by napsat o zatim nezname roli Britannie v Evrope, pred a behem II.svetove valky.
   Napoveda : Velka pomoc britskych antikomunistu /Churchil a spol/jejich, komunistickym partyzanu vedenych Titem.

   Smazat
  3. 0:33 ty jsi hodne velky hlupak
   A Nova Republika krade clanky a porusuje copyrights
   To ovsem zlodej jako ty nemuze pochopit
   Uz to autor vi?
   Jinak, ty jsi hlupak bez vzdelani

   Smazat
  4. Poskytni vlastný copyrighst Pepku. Alebo sa chceš s nami súdiť? Na advokáta pre autora článku nemáš dostatok mozgovej kapacity a pre seba dostatok financií. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 2. "15. června 2018. Americké, britské, německé, české, polské, litevské, lotyšské, francouzské, norské a další vojenské jednotky států hypertrofované NATO stojí na hranicích Ruské federace zhruba v místech, kde stála vojska Napoleonovy armády. Probíhá příprava území Evropy k vedení válečných operací, zpevňují se mosty, urychleně se připravuje sjednocení systému velení a řízení obrany vzdušného prostoru proti letadlům a balistickým raketám nad celou evropskou částí NATO."
  ===================
  To je ale magor, ten Štefec. Hoďte na toho rusáckého propagandistu, užitečného idiota a kolaboranta síť.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K veci nemas co dodat, Janduv pucfkeku a prazdna hlavo
   Necht te trefi ruska raketa

   Smazat
  2. 23:12 zvanis hezky Jandohavle
   Pojd se potkat, vyrikame si to, ty slunicko

   Smazat
  3. 23:12 pak tve telo poslu na pitevnu k Pilounovi
   Ty urazy Rusu ti omlatim o hubu, dopadnes jako 6ta armada u Stalingradu, ze zlamanimy hnaty budes skemrat o zivot, hitlerovce

   Smazat
  4. Ty se asi nikdy nedozvíš jak se ztrapňuješ !!

   Smazat
  5. 23:03 prostá otázka. Není tomu tak?

   Smazat
  6. 0:55 tak co zbabela sracko, kde se potkame, trapaku?

   Smazat
  7. Nereagujte na Pepka. Kradne cudzie články, a namiesto toho aby zaliezol do kanálu uráža vulgárnymi nadávkami autora, od ktorého ten článok ukradol. Vypadá to že si pobudne hodne dlhý čas v chládku. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  8. Magor jsi tz, nevzdělaný demente ! A bude tě třeba utratit, jak prašivého psa !

   Smazat
 3. O zivoty agresoru nejde, ti at vsichni chcipnou

  OdpovědětSmazat
 4. Autor pan STEFEC napsal velmi hodnoty clanek, zakonceni otazkou, kde to zkonci tentokrat !

  Odpoved je snadna a studie podchmurne budoucnosti existuje uz 5 let ! Musite cist proto vse ze vsech stran !

  OdpovědětSmazat
 5. "Americké, britské, německé, české, polské, litevské, lotyšské, francouzské, norské a další vojenské jednotky států hypertrofované NATO stojí na hranicích Ruské federace"
  X
  "Evropa je prakticky bezbranná. Alianční státy EU se během uplynulého čtvrtstoletí zbavily národních armád, kromě malých profesionálních skupin"
  =====================
  Ne, vůbec si ten blb, pardon, analytik, neprotiřečí. Kdo ho vlastně platí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupák jste vy, neboť nechápete ani kontext v textu. Evropa je bezbranná, neboť nemá žádnou obranu. NATO není určeno k obraně Evropy, což dokazuje dnes a denně.

   Smazat
  2. 23:19 vice cist, mene Jandovat, ta sidomie ti nedela dobre

   Smazat
  3. Předpokladem pro úspěšnou prdikci budoucího jednání je znalost předchozího jednání a cílů, ke kteeým jednání směřovalo. No, ale abys pochopil - pokud se někdo v minulosti nabízel veřejně onanujíce k homosexuálnímu styku za úplatu, lze u něj predikovat, že mu jde o prachy a nikolivěk o hodnoty.

   Smazat
  4. Nereagujte na Pepka. Kradne cudzie články, a namiesto toho aby zaliezol do kanálu uráža vulgárnymi nadávkami autora, od ktorého ten článok ukradol. Vypadá to že si pobudne hodne dlhý čas v chládku. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 6. Aby pohled na budoucnost byl komplexnější čtěte také článek "67 % balíků do 22 Euro přichází do ČR z Číny"

  OdpovědětSmazat
 7. Dobrý článek agresoři dostaly nakopáno tenkrát se dala válka přežít ale dnešní ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.Jarda Štefec je člověk vlastenec s úžasným přehledem o zbraních i situací ve světě.Dnešní válka se opravdu nedá přežít a kdo po ní prahne je magor hodný léčby(i gumovým obuškem).Nebudou vyjímky,které by přežily,ať jsou jakéhokoliv názoru.Přát si válku může jen blb a ten by měl být okamžitě separován.Kdo nevidí, co se děje a připravuje,že se stále hledá provokace k útoku na RF,ať je to Krym,Majdan,sestřelení letadel u Egypta(o tom se nepíše ani nemluví),nad Ukrajinou,akce Novičok a další,tak takový člověk je buď blázen, nebo zaplacený provokatér.V případech vlastizrady a protistátní činnosti by měly jednat služby k tomu určené,paragrafy stále platí.

   Smazat
 8. Politika katolické církve je po staletí stejná.
  Napoleon stejně jako Hitler a nebo dnešní NATO
  jen slouží k vybudování Římské velkoříše
  a podrobení si podřadných národů a jejich území*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A čo má katolícka církev s NATO? Vyjadruješ sa jak tunajši miestny blázon Pepek Vyskoč. Tomu "russkí" okupanti vyšukali nielen zadok, ale aj mozog, keď ho ako mladistvého zneužívali, že vidí "russké" nebezpečenstvo a proRusských agentov na každom rohu. Neprekvapilo by ma, keby ste pochádzali z toho istého psychiatrického zariadenia. Inak výborný článok napísal autor tejto publikácie na stránkach N.R. Je dobre že spomenul aj vojakov prvej Slovenskej republiky na zúčastňujúcej sa na humanitných vojenských operáciách Wehrmachtu a šírení vznešených ideálov fašizmu, keď ludstvo dovtedy nepoznalo žiadne iné lepšie spoločenské zriadenie. Jasná to paralela so súčastnosťou. Aj to tam jasne naznačil. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Ty nejsi jen Ukrofil, ty jsi i riadny somár...

   Smazat
 9. Já hlupák myslel, že stát opravuje mosty pro blaho vlastního obyvatelstva a oni filutové se připravují na válku. Naštěstí po dálnici přes Ostravu nepojedou rychleji než 50 km v hodině.

  OdpovědětSmazat
 10. Článek není nic jiného, než souhrn faktů a připomenutí, kdo je agresor a o co tu už několik staletí jde a také co mají za úkol dnešní "vůdcové Evropy", stejně, jako to měli za svých časů za úkol vůdcové Evropy jistý Napolijón Lunaparte a Šekelgruberovic Dolfek-VYBOJOVAT PRO ŽIDOVSKÉHO MAJITELE SVĚTOVÉHO FINANČNÍHO SYSTÉMU ZBYTEK SVĚTA-RUSKO A JEHO BOHATSTVÍ...Rčení, že "dějiny se opakují" tedy je potvrzeno a my si z toho vemme poučení a najděme si to správné místo a nenechávejme se vtáhnout do nějaké prasárny...

  Pozn. faktologická: Napadení SSSR oficiálně nezačalo 24.nýbrž 22.6.1941...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.