Reklama

sobota 30. června 2018

Česko volí komouše

podpis_cejka_180.jpg
Jaroslav Čejka
30.6.2018  NovéSlovoSk
V uplynulých dnech jsem si na jednom dosti populárním českém serveru přečetl, že Češi jsou dnes nejšťastnější ve své historii a že Moravané jsou ještě šťastnější než Češi. Tvrdí to alespoň průzkum Masarykovy univerzity v Brně. A proč jsem si zvolil dnešní titulek? To laskavý čtenář pochopí až u mé obligátní chvilky „poezie“. Pokud ovšem dočte až tam.


Ve zmíněném průzkumu mi sice citelně chyběly údaje o tom, jak šťastně se cítí Slezané a příslušníci některých českých minorit, ale i tak musím říct: Zlatá slova!

Tento týden mi trhali zub. Jeden a ten samý dva dny po sobě. Na první pokus se mému ošetřujícímu lékaři přetrhl, takže mi museli zbylý kořen z dásně o den později vyřezávat na stomatochirurgii. Ale protože se cítím šťastný - a dost možná, že ještě šťastnější než důchodci na Moravě - nijak zvlášť mě to nerozhodilo. Hlavně že u nás nejsou (jak onen průzkum potvrdil) žádné velké rozdíly mezi bohatými a chudými. Přesvědčivým důkazem toho je i to, že my chudí máme stolici v podstatě stejnou jako třeba miliardář Zdeněk Bakala. I když ten se asi v Česku moc šťastný necítil, když se odstěhoval do Švýcarska. Což fakt nechápu! Ledaže by ho rozladilo, že jeho peníze smrdí prezidentu republiky i rodinám bývalých havířů ostravsko-karvinského revíru, které připravil o byty. Ve Švýcarsku jeho prachy jistě nebudou smrdět nikomu.

Můj kamarád, se kterým jsem o tom mluvil podobně jako poručík Dub před válkou s panem okresním hejtmanem, se rozčiloval a tvrdil, že se jedná o trapný pokus manipulovat s veřejným míněním. Že kdyby u nás byli všichni tak šťastní, neodcházeli by nejen miliardáři, ale ani mladí inženýři, počítačoví odborníci, kvalifikovaní dělníci či doktoři mediciny a zdravotní sestry do zahraničí, a oháněl se přitom nějakou detektivkou z lékařského a novinářského prostředí s názvem Slepé okno, kterou zrovna četl a kterou napsal jistý Michal Fieber. (Tomu bych taky ukázal, kde nechal tesař díru!) A dokonce si dovolil přečíst mi nějaký trapný extremistický leták s rýmovačkou, kterou se tu pokusím citovat, i když za přesnost ručit nemůžu, to dá rozum. Deficit krátkodobé paměti způsobený věkem je prevít. Naštěstí dlouhodobou paměť mám pořád ještě obstojnou. Takže tady jsou ty primitivní propagandistické veršíky:
Příští pirátská vládo,Česko tě nemá rádo!Česko volí komouše.Komouš dávno nekouše!

A je po kamarádčoftu! Básnické střevo může být zrádnější než to slepé. Už nechci svého bývalého kamaráda ani vidět. Takhle fatálně nás někteří nezodpovědní jedinci rozdělují! Já věřím jen odborným průzkumům, podle kterých jsou KSČM a Okamurova SPD na sestupu, zatímco Fialova ODS a Piráti na vzestupu. Pravda, průzkum volebních preferencí pro podzimní komunální volby zatím napovídá něco jiného, ale ten bude určitě zmanipulovaný.

Takže pevně doufám, že voliči se nedají zblbnout jako slepé husy v Neveklově, které věří všemu, a že dají přednost nepopulistické politice těch pravých demokratických stran. Konečně patříme k nejšťastnějším lidem na světě, tak co?

Jen jedné věci je mi líto, a sice toho, že nezávislí erotici, kteří kandidovali v prvních polistopadových volbách, z české politické i erotické scény prakticky vymizeli. Ti kdyby kandidovali a uspěli v těch loňských, mohl Miloš Zeman ve výroční den popravy Milady Horákové jmenovat vládu ANO, která by se opírala o NEi, a ne jenom nějaký levicovo-pravicový slepenec, co musel vzít zavděk podporou komunistů.

Takhle bude muset Jan Hamáček, o kterém zlí jazykové tvrdí, že má jisté vazby na vzpomínaného Zdeňka Bakalu, zvládnout hned tři funkce najednou. Bude totiž nejen prvním místopředsedou Babišovy vlády, ale také ministrem vnitra, pověřeným navíc řízením ministerstva zahraničních věcí!

Mám o něj vážně strach. Staré české přísloví tvrdí, že stokrát nic umořilo osla. Byla by škoda mladého člověka...

- - -

17 komentářů :

 1. Dnes je zcela zbytečné nadávat a odsuzovat komunisty. Vždyť někteří lidé by bez jejich pomoci zemřeli jako bezvýznamní lidé! Takže VŽDY se "garnitura" po roce 1989 obracela o pomoc ke komunistům.

  Logicky vzato, jestliže byla ideologie komunistů tak zvrhlá, jak se dnes presentuje, měli ji při tvorbě ÚSTAVY zcela zakázat!!!

  Při vědomí, že komunisté jako strana budou ještě "potřební", ji proto nezakázali, Dnes jsou komunisté dáváni jako odstrašující příklady, svádí se na ně neúspěchy , ale hlavně jde o NEPŘÍTELE, SE KTERÝM JE TŘEBA STÁLE BOJOVAT!

  Kdo nemá krátkou paměť, ví svoje. Ti narození po roce 1985 už to vědět nemohou, ale "krmeni" stále stejným nepřítelem v nich vytváří dojem, jako bychom my starší žili v teroru, což má do skutečnosti velmi daleko!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak, bezzubý nepřítel se hodí, protože ovce rády přežvykují.

   Smazat
  2. Přesně tak . Je to nepřítel se kterým je třeba stále bojovat ! Ale pro podporu Babišovy vlády , která nebude hájit zájmy Česka se hodí i nepřítel . Fakt dobrý . Copak ti aparátčníci Filip , Dolejš , Kováčik a jiní nevidí co je Babiš zač ? Něco jiného mluví , jinak koná a jeho Europoslanci hlasují proti Česku což Andrejkovi jaksi nevadí . Až zas vznikne nějaký průser ve vládě tak budou komouši zas ronit krokodýlí slzy nad tím jak zas Babišovi naletěli . Myslím že pan Skála by jako předseda KSČM by toto nikdy nepřipustil .

   Smazat
  3. Pro kritiky minulého režimu... poslouchejte....

   https://www.youtube.com/watch?v=zxwjGVq7SiU

   Smazat
 2. S tím výzkumem to je trochu jinak - nejšťastnější od r. 1991. Vymřela generace socíku a většina občanů již nepamatuje ten poklidný život bez žebroty, exekucí, s lékařskými pohotovostmi 24 hod. denně, bez bezdomovců, s mnořstvím dětí, kterým lidé dávali přednost před psy - a děti měly vedle každého činžáku hřiště, kočárky, oblečení, sunar, také jesle a školky za babku... A český národ početně rostl, nevymíral, lidé nebyli hnáni do sebevražd, dokonce neexistovali hysteričtí řidiči, předvádějící své "bouráky" bouráním do druhých. A když řidič dostal pokutu, tak na místě přestupku zaplatili a ne v rámci byznysu obcí po měsících... Jo, byl to těžký žicvot, v zahrádkách, na chalupách, na Jadranu, u Černého moře, na rekreacích v rekreačních hotelích podníků či odborového hnutí - také za hubičku... Kam se poděl všechen ten majetek ve vlastnictví odborářů, pracujících, mládeže? Jak se jmenují cšichni ti zloději?

  OdpovědětSmazat
 3. Není se čemu divit .....ten milion aktivních komančů nikam nezmizel. Další milion lidí, kteří s nimi kolaborovali také ne .....no a pak jsou tu i ty zástupy dalších lehkoživků, kteří se tehdy za málo práce, mělo relativně také dobře ( automechanici, řezníci, atd.).
  Dále přidejme antichartové umělce ......a jsme doma.
  Prostě socialismus je tady doma, zakořeněn a vzít si ho nedáme. Alespoň o tom nás denně v televizi naše vláda, odbory, zkorumpovaná justice a policie ....a tisíce dalších činovníků, trpělivě přesvědčuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 900 000 lidí v exekuci a k tomu 100 000 bezdomovců. Co je tady zakořeněno?

   Smazat
  2. Člověče, vy v tom máte ale guláš na depku :))) Hlavně si neubližte.

   Smazat
 4. Tak tyhle komunisty bych nikdy nevolil bureš+hamáček to mají v kapse mno nic na podzim opět volÍm SPD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědavý, kolik okamurovců zase "vyjebe" s Okamurou. Minule jich ze 14 bylo tuším 12. Kdy dostanou od Soroše pokyn.

   Smazat
 5. Pravda se ukáže v říjnu kdy proběhnou komunální a senátní volby. Jejich výsledek pravdivě potvrdí nebo vyvrátí různá proroctví o smýšlení našich občanů.

  OdpovědětSmazat
 6. Komouše volilo v posledních volbách pouhých cca 6% voličů, trubko.

  OdpovědětSmazat
 7. "tři funkce najednou." Taky tři vejplaty? Anebo se to kumuluje a tedy vlastně ušetříme?

  OdpovědětSmazat
 8. V současné době jsem šťastný. Žiju! Koukám na fotbal z Ruska. Gentlemansky proti sobě hrají státy, jejichž politici(!) nejsou zrovna v přátelském stavu. Narvané stadiony, fonoušci různých zemí nejsou odděleni v sektorech ale promíchaní mezi sebou. Samozřejmě jedni musí plakat a druzí se radovat. Ti šťastnější utěšují ty nešťastné(divil bych se kdyby za branami stadionů občas nedošlo k nějaké strkanici). Jen takto by se mělo mezi státy bojovat. Určitě se po MS ve fotbale dozvíme jak to nebylo v tom Rusku takové jak se to v televizi jevilo. Ono v organizování takového giga turnaje se vždy něco najde. Dozvíme se přesná čísla, kolik tam muselo být utraceno psů(je li tomu tak, tak to není správné) i na doping dojde a jiné. Až ti politici prostřednictvím jim odevzdaných médií ty diváky poštvou proti sobě, nikoli kvůli fotbalu, tak teprve budeme opravdu všichni chvilku nešťastní jen do té doby než zuhelnatíme.Ti promíchaní diváci jsou pro mne zárukou, že ještě stále můžeme přemýšlet o tom, co nás opravdu dělá šťastnými. M.R.

  OdpovědětSmazat
 9. no čo - svetu - a to kompletne - sa začína prejedať život od výplaty k výplate, a poniektorým aj bez tej výplaty, čo je krásne mať domov, jedlo, alebo čakať na exekútora ... a či sa nám investor nevysmeje a nezdupká kompletne aj s továrničkou ďalej na východ - poznanie o kolónii a život v nej nie, to nebol sen z r. 1989 -

  OdpovědětSmazat
 10. Česko volí židouše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paradoxem je, že Češi volí Čechy, aby tím zvolili nečechy. A zbývají jim oči pro pláč. Za komunistů (ne za komunismu - ten nikde nebyl) alespoň věděli, že jejich kandidát je federální naplavenina ze Slovenska; ale je-li to skutečně Slovák, Maďar, nebo, Žid jenom Husák věděl... a nepověděl.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.