Reklama

čtvrtek 28. června 2018

Chvilka mediální hysterie

Lubomír Vylíčil
28.6. 2018   Rukojmí
Tak se nám ta kampaň hezky rozjíždí. Sotva president Zeman jmenoval druhou Babišovu vládu, propukla v médiích očekávaná bouře. Publicisté, celebrity, mediální hvězdy a neúspěšní politici se hlasitě otřásají hnusem a křičí pohoršením. Koordinovaně, jako podle jedněch not.
Linka hlavní melodie, tohohle koncertu nenávisti, je jasná. Jmenování vlády podporované komunisty na den popravy Milady Horákové. A někteří, v historii zběhlí profesoři polititologie dodávají, že je to, prosím pěkně, i na výročí slučovacího sjezdu KSČ a Sociální demokracie.

Dodávají to jako třešinku na dortu a bombónek pro kavárenské fajnšmekry. S podtitulem, jak jsou dobří. I v hodu lejnem.

Aby bylo jasno hned na úvod. Nejde tu o žádnou obhajobu Babišovy vlády. Na to v ní sedí příliš mnoho těch, co zemi dovedli tam, kde je. Nebo jejich náhradníků. K tomu je splácaná neuvěřitelným způsobem z hlavní vítězné a hlavní poražené strany, tak, aby se Brusel nažral a republika zůstala pokud možno celá. Nejde tu ani o obhajobu komunistů, nebo nedejbože jejich režimu. Jde o poukázání na kampaň, která nepříjemně připomíná doby minulé.

Už tehdy se používala k diskreditaci protivníka jednoduchá metoda. Spojení (člověka režimu nepohodlného) s něčím, co je normálnímu občanovi odporné. Čeho se štítí a hnusí. Proto kdykoli se tehdejší televize rozhořčovala nad nějakou aktivitou “rozvracečů a živlů” z prostředí disentu, vždy a neomylně byl v jejím záběru nějaký odporný týpek. Nebo ještě lépe skupinka pražských feťáků.

Podobné je teď (účelové) spojování Babišovy vlády s komunisty a terorem padesátých let. Ano, byla to hnusná doba. Ale už je historií. Už téměř 70 let. A dnešní KSČM, zosobněná Filipem a spol, je úplně někde jinde. Co jí chcípl Sovětský svaz a pominula jakákoli naděje na “světovou revoluci”, přešla k poněkud odlišným aktivitám, zájmům a starostem. Už ne popravy, kolektivizace, nebo znárodňování. Ze všeho nejvíc ji teď, jak se zdá podle vyjádření jejího ústředního výboru, zajímají změny ve vedení ČEZu a “odpovídající” zastoupení jejich lidí ve správních radách polostátních firem. Už žádná revoluce. Ale krmelec a sociální jistoty. Pro funkcionáře.

Povšimněme si také složení husí, co se teď na povel rozkejhaly. Kromě hysterických, ultraliberálních novinářů, kteří to mají tak nějak v popisu práce (z Bruselu) jde především o politiky, vesměs vůdce neúspěšných stran. O všechny. V jednom pytli tu máte celý ten “demokratický blok”. Kalousek, Pospíšil, Fiala, Gazdík a samozřejmě Bělobrádek.

Durdí se, že vítěz voleb bude mít svou vládu, aniž by je napadlo se zamyslet, co vedlo k tomu, že se oni sami ocitli na okraji sněmovny i politického dění. Nad zajímavým úkazem, že jejich blízkost k propadlišti za okrajem sněmovny podivuhodně přesně kopíruje míru “proevropskosti” jejich stran. Čím více lásky k Evropě, tím blíže k pětiprocentní hranici.

Obzvláště farizejský je nářek profesora Fialy. Dva dny po volbách dostal nabídku. Teď mohl sedět ve vládě a s ním 4 – 5 ministrů z jeho partaje. Na silových a ekonomických rezortech. Dokonce i to zrušení, nebo omezení EET by mu Babiš zkousl… Jenže místo aby prosazoval zájmy svých voličů a pokusil se aspoň v maličkostech korigovat a usměrňovat rozhazovačné a protipodnikatelské prostředí ČR , byl “zásadový”. Že jako s trestně stíhaným premierem néé, né a né.

On si snad vážně myslel, že to někdo ocení! V zemi kde jsou účelová trestních oznámení už po léta způsobem konkurenčního boje. V zemi, kde byl vysoký funkcionář často vláčen medii a soudy, aby se nakonec ukázalo, že šlo o pitomost. Z mnoha příkladů si můžeme uvést třeba toho nešťastného ministra informatiky, Vladimíra Mlynáře, kterému napařili pět a půl roku za něco, co neudělal. A až po třech letech tahanic, v roce 2008 nejvyšší soud konstatoval, že k žádnému trestnému činu nedošlo. O pádu vlády, ze kterého se nakonec vyklubala jedna mocichtivá fůrie, co nezdanila kabelku, je pak škoda slov.

Ne, lid si nemyslí, že by byl Babiš svatý. Tuší, o koho jde. Ale účelovost tohohle “trestního stíhání” bila do očí až moc. Zkrátka politika “antibabiš”, zvláště ve spojení s odpornými, svatouškovsky morálními kydy, se ukázala jako jasný propadák. Že to profesorovi politologie doposud nedošlo, je fakt s podivem.

Další, ještě větší chybou, byla úporně opakovaná mantra, že “patříme na Západ”. Právě v době, kdy všechny věci, které občánka skutečně štvou, ohrožují a ztrpčují mu život, přicházejí právě odtamtud. Nejen ty obligátní kvóty, na povinné přijímání cizích, do společnosti nezařaditelných, a navíc agresivních parazitů. Ale i další nesmyslné novoty, bořící občánkův důvěrně známý svět. Propagace úchylnosti, gender, s indoktrinací dětí, jaká snad ani za bolševika nebyla, agresivní feminismus, rozvracející normální vztahy mezi muži a ženami, ekologické nesmysly, omezující ho čím dál více, všudypřítomná propagace nepříjemných menšin, rozvracející řád, regulace každého prdu a konečně politická korektnost s otevřenou cenzurou, snažící se mu (už zase) ucpat ústa.

Kdo se proti tomu, co pro občana představuje dnešní Západ, zosobněný Bruselem, nevymezil, nebo to ještě (opatrně) podporoval, dopadl tak, jak menší strany toho slavného demo-bloku. Člověk by předpokládal, že takový profesor politologie by mohl být dostatečně znalý a schopný, aby si trendy uvědomil a dokázal je využít jako první. Aby nezůstával v zajetí frází na ztracené vartě (bruselského) elitního liberalismu, který čím dál více procitajících občanů z duše nenávidí. Ale néé, patříme na Západ…

No a tahle parta zkrachovalých politiků, podporovaná médii, která už dávno slouží cizím zájmům, se domnívá, že svým pokřikem o “jmenování vlády opřené o komunisty na den výročí popravy Milady Horákové” něco změní. Že když dostatečně pomažou mediálním lejnem Babišovu vládu, poplivou nemilovaného presidenta a ukážou se (spolu s dalšími kavárníky) jako pohoršený “morální maják společnosti”, že se ovečky vrátí. Že pokorně přilezou ke křížku. Že zase zaplní osvědčené ovčince klasických stran. A že s pokáním za své pomýlené rozhodnutí u posledních voleb opět vyrazí (pod jejich velením) rozhodně a pevně k bruselskému euro- štěstí….

Smůla, Fialo a spol. Nevrátí. Ne z lásky k Babišovi, nebo dokonce k socanům. To ne. Ale proto, že vy a celý ten váš demo-blok pro ně představujete ještě mnohem horší variantu!

19 komentářů :

 1. Kapitalisti to pěkně podělali !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou to nevědomí otroci zlatého prasete, kapitalisté zní v mediích lépe. Bohužel dav to podporuje a pak se diví, že je ožebračován (ale jak psal Puškin jedné básni dav musí být stříhán a bit). Jo a nikomu ještě nadbytek peněz (kapitálu) štěstí nepřinesl.

   Smazat
  2. ČT 24 prý už vysílá z americké ambasády, aby namuseli běhat sem a tam pro pokyny. Konečně snad něco ušetřej.

   Smazat
  3. Pan redaktor by byl nejvíce spokojený, kdyby v této buržoazní "demokracii" byl zaveden pro voliče majetkový cenzus, podle kterého by volební právo měli jen občané s majetkem nad 50 milionů Kč ! Stejné "vymoženosti" platili v politickém uspořádání Aténské, Římské i v počátcích Francouzské republiky ! Anebo zavést přímo fašizmus, protože právě tam kapitalismus z logiky věcí skončí !!

   Smazat
  4. To platilo i za Rakouska-Uherska az do zavedeni vseobecneho volebniho prava o ktere se muselo tvrde bojovat.

   Smazat
  5. Hysterie je nezbytna jako byla ta Hitlerovska, slouzi na pripravu na vrazdeni , masakry , valky , JINYMI SLOVY K VETSIM ZISKUM pro banky a korporace...

   Smazat
 2. Kdyby Milada H. dnes veřejně hlásala to, co v r.40 v programu pro osvobozenou ČSR (byla spoluautor a šla kvůli tomu do koncentráku), tak by ji ti dnešní "demokrati" ukamenovali přinejmenším mediálně. Ten program vypracovaný soc.dem. a nár.soc. byl zveřejněn naposledy v červenci r.45, byl tak radikální, že od té doby se to neodvážil nikdo, ani komunisti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. David Rath byl odsouzen v den výročí popravy Milady Horákové. Hnus naše justice!!!

   Smazat
  2. 22:37
   """Naše justice"""????
   Rath by byl odsouzen kdykoliv,kdy si to ten státní zasTUPEC vymyslel!!!!
   Ten pohadrákovej ksindl a jeho výklady práva jsou k poblití!!!!!

   Smazat
 3. Jestli můžete tak sem s tím programem co Horáková hlásala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milada pomahala zbourat Mariansky sloup.Co se z toho da vycist?

   Smazat
  2. Milada Horáková tehdy jako studentka práv se skutečně nachomýtla k bourání Mariánského sloupu . Když řešili jak upevnit provazy na sochu tak Milada volala ať jí provaz uvážou kolem krku . Jeden ze zůčastněných jí řekl aby šla pryč a modlila se aby jí samotné někdo v budoucnu nenasadil taky provaz na krk . Byla to náhoda ?

   Smazat
  3. 7.24 Tuhle blbost jste vyčetl z nějakého katolického kázání, nebo vám to prozradil někdo z Vyšehradské kapituly? Místo modlení neměla Horáková požadovat atomovky na česká města. To jí vysloužilo provaz.

   Smazat
  4. Účast Milady Horákové na shození Mariánského sloupu na pražském Staromáku je legendou. Stejnou legendou je i onen kec o provazu na krku. Lidé ale rádi mýty a legendy.

   Bůh ale přece jen má asi občas chvilky procitnutí a nevyslyšel přání paní hrdinky Dr. Horákové, aby Američané vybombardovali atomovkami Prahu, Ostravu, Plzeň a další česká města. Boží jméno budiž pochváleno. Amen.

   Smazat
 4. Tohle vse je jen hra pro volice -idioty kteri si mysli ze ONI rozhoduji. Rozhoduji ti co maji money a ne ti co si porad pujcuji na lichvarske zidovske uroky .Vsak on jim to Ada a komunisti zatrh a vse bylo v poradku ,problem byl v tom ze pomocni asfalteri se stali pro svou kovanost rediteli podniku a nicili vse ,jejich debilita jim nedovolila nic jineho .Ti znicili celkem dobrou myslenku o tom velkem zlodejstvi -jak s tim zatocit.A s tim Adou on kdyby se nenechal nacpat do valky neb situace byla podobna jako dnes s Ruskem kdy vsichni rinceji zbranemi a jeci jak je Rusko ohrozuje ,bez jedineho dukazu,vse bylo jjinak . Vsak oni Anglicani vedi proc posunuki opet o 70 let otevreni archivu .Hess ,toho prohlasili za cvoka a nikdo neresi ze tam byl Adou poslan v zajmu miru. Kdyby nebylo zednare a zida Churchillla vse by asi bylo dnes jinak ,vse jsou lzi polopravdy pololzi a dehonestace vseho co je moralni . Buzeranti vpred ze pane Kandidate a vicepresidente hochstaplere Bidene:

  http://zemavek.sk/joe-biden-zidovski-lidri-pomohli-k-uspechu-homosexualnych-manzelstiev/

  OdpovědětSmazat
 5. V druhé světové byl německý nadčlověk. Dnes jsou elity tak ať si je elity volí můžou maximálně kvičet sebranka jedna.

  OdpovědětSmazat
 6. A čím se má průbůh pražská kavárna živit, než novyčoklem, ale to nebylo jedniné, čím zblbla, také Kuciakem, Dúmou...., je placená, tedy zkorumpovaná kapitálem a tak mu slouží. Blblost lidská je nekonečná a že se koncentrovala do oblasti přečasto pseudoumělců - povětšinou živících se stupidní reklamou - ale když se blbost tak dobře platí...

  OdpovědětSmazat
 7. A nenašlo by se nějaké to výročí z historie současného režimu? Nestálo by za to připomenout si počet jeho obětí? Nejen u nás ale i v širém svště?
  Když už bojujeme na straně vrahů, zlodějů a válečníků?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takové výročí z historie současného režimu tu je. 22. března uplynulo 17 let od chvíle kdy prezident republiky Václav Havel podepsal zákon č. 120/2001Sb (Zákon o soudních exekutorech a exekuční činnosti).

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.