Reklama

pondělí 11. června 2018

Co dělat? Jak dál? (poznámky k diskuzi NR na Marsu 15. 5 18)

Vladislav Černík
11. 6. 2018
Obecně zcela podepisuji, že pro politický úspěch je potřeba něco jako ony 3 pruty Svatoplukovy:
1) Skutečná vůdčí osobnost
2) Atraktivní cíle (politický program)
3) Vykonání velkého objemu práce (zde dodávám a nemalé finanční prostředky)
Jsou to podmínky nutné, nikoliv však postačující.

 
Předesílám,že je uznávám a současně s každou z nich mám problém (a to v tom smyslu, zda samo o sobě její dobré uchopení povede k cíli), což snad v dalším objasním. Mám totiž za to, že s v souladu s R. Valenčíkem (http://www.novarepublika.cz/2018/05/mars-zrod-nezavisle-programove-platformy.html#comment-form ) nezabývat se popisem fungování současné moci, chtěl bych diskuzi o těchto 3 bodech vnořit do kontextu současné doby, tj. historického, ekonomického, do kontextu společenských nálad atd.

Ad 1) Skutečná vůdčí osobnost

– bohužel mnohdy, ano nebojme se to říci, degeneruje do pózy absolutisty, monarchy se sklony odstraňovat ty (t.č. jen z politického kolbiště, nikoliv z fyzického žití), kteří mají (nebo do nich dorůstají) osobnostní rysy srovnatelné velikosti.
 Rád bych na takovém postu viděl někoho, kdo mne bere za kolegu a koho já mohu také brát za kolegu. Jen pro málokoho z těch vrcholových politiků se kterými jsem si kdy tykal, bych do takové pozice hlasoval, ale jsou i tací. Ovšem demokracie není monarchie a tak je potřeba vidět téměř současně muže/ženu č. 2, č.3, č. 4, č. 5 atd. Nevím, zda bych takovou pětici si představil, a pokud ano, pak nevím, zda by i oni chtěli sedět vedle sebe.
 Připomínám a spíše důrazněji, že
 Politika není Filmová akademie, udělující světově známé Oskary, není Nobeliánskou vědou, není nějakým Světově proslulým sportovním šampionátem. A také by neměla kolbištěm oligarchů.
 Bohužel toto vše jsem mohl pozorovat už na úrovni okresního města. Politické strany a podobné formace se snaží na kandidátky dostat např.:
 • vynikající okresní (nebo lépe krajské chirurgy)
 • známé ředitele známých vzdělávacích ústavů
 • aspoň regionálně známé sportovce a umělce
 • větší podnikatele (zde jde logicky i o sponzoring)

Zasedání zastupitelstev pak vypadají podle toho, zvláště v kuloárech.
 Sportsmeni se podivují, proč opravovat městský bazén, když je možné během hodinky si lze dojet autem do znatelně lepšího zařízení.  Byznysmeni dodávají, že by tam mohl vyrůst další developerský produkt,  manažerky se zasní, že ani v mládi je prostředí bazénu nelákalo pro prvá rande. Ředitelé škol sice vědí, že s výukou plavání a vůbec s tělesnou zdatností je to mizérie, ale zůstanou spíše potichu, aby neohrozili již léta protlačovanou dotaci třeba na nová okna.  A ten, který se na zastupitelstvech na něco pořád ptá, bude asi nějaká stará struktura a místní novináříci už jsou nasměrováni provětrat v mediích, čím to, že není někde veden, třeba v Cibulkových seznamech.
 Můj dotaz, proč by nemohl přispět náš krajský hejtmanát, byl brán jako naivní, jako bys to neznal z minula...
Řekněte si, nějaké to městečko, to republikově nic neznamená, tak pozor, najednou někdo se ocitne ve vrcholové politice a začne bourat Václavák či reorganizovat světově proslulé kulturní těleso jako Státní opera. Asi o tom již předtím snil v zubařském křesle...

Ad 2) Atraktivní cíle - atraktivní politický program,

každý z  nás, který se trochu zajímá o politiku, už těch programů zažil nemalou řadu a v různých volbách. Uvádím pro přiblížení motta pár kandidátů:
Dobrý starosta -> dobrý senátor  (kdo to měřil?)
kandidát Ano na senátora Lepší venkov   (v čem lepší?)
kandidát z ODS chce volit Obra: (Odvaha, Bezpečnost, Rozum)
Kandidátka ANO na hejtmanku: zdravé a dostupné zdravotnictví   (dostupné pro koho a zdravé v čem?)
Kandidát z ODS:  zjednodušit kraj – dodávám, že to již dělali při privatizaci okresních nemocnic

Program pro menší okresní město, podle mých zkušeností, tak 15str a asi 150bodů,
pro celostátní úroveň možná tak 150str.
Tím neříkám, že vše se bude prosazovat a realizovat, ale aby jednotlivé kandidáti a další aktivisté měli někde ucelenou představu s čím se mohou potýkat, tak v řádu 2-3 volebních období.
Praxe: Dobré volební programy nikdo nečte a ty víceméně špatné nepravicovým stranám víceméně škodí.
Zákulisní praxe: nesmí to být moc konkrétní, abychom se mohli domluvit prakticky s kýmkoliv…
Měřítka pro testování kvality: konkrétní příklady řešení úzkých míst (namátkou: chybějící sítě, složitá administrativa, konkrétní pomoc slabším skupinám obyvatel – je jich jen v ČR asi 2mil!)
Při dotazech na nekonkrétnost a absenci takových věcí se mi, pokud vůbec, tak dostávalo odpovědi, že to bude v nějakých koaličních realizačních plánech (necháme to na pak) a ti nezaměstnaní, ti ať se snaží…
Realizační příklad:
Dr. Rath kdysi jako poslanec byl požádán jednou kolegyní, která se dostala do problémů o zahájení poslanecké iniciativy stran úprav zákona o vazbě. I tak suverénní osobnost jako D. Rath to tehdy odmítl s tím, že nastartováním takové iniciativy by si zničil politickou budoucnost.
K čemu to vede v praktickém životě, př. :
Jistý zaměstnanec – byvší technik u tiskáren ztratil pracovní místo. Pracovnice ÚP ho poslala do supermarketu, že tam sice tam nikoho neshánějí, ale ať se tam přesto zeptá. Zeptal se a potvrdili mu to. Úřednice ho tam poslala znovu. Tamní manažer se rozčílil a zvýšeným hlasem zavolal na ÚP, aby mu již nikoho neposílali.
Uchazeči byl pak doporučeno, zda by to tam nezkusil po třetí.
Moje douška:
ptal jsem se na to šéfa odborové centrály, ten jen řekl, ať vstoupí do odborů. Kde? prostě někde!
Můj předběžný závěr (nejen k té nezaměstnanosti):
Ona n
ezaměstnanost je po nemoci vlastní, nemoci nejbližších, třetí nejtěžší rána do vlastní osobnosti.
Pokud se politická skupina, klub atd. nenaučí takové privátně-státní stalkingy, alotria a traumata dostat do veřejného prostoru způsobem, kde by se pak rozhoupala i židle pod příslušným rezortním ministrem, tak skoro nestojí za to, dobré programy psát.
Stačí se jen spolupodepsat pod programy různých post-Sobotků: Chceme fungující stát

Historizující vsuvka:
 Českou kotlinou se za posledních 100 let prohnalo 5 revolucí
(tedy situací, kdy se měnily nejen paradigmata a ideje, ale i majetky a křesla). Jde o r. 1918, 1938,  1948, 1968, 1989. A vždy za těmi změnami stála nějaká silná vnější síla. Životní úroveň nižších tříd (tj.většiny národa) oproti předcházejícímu období výrazně poklesla a dlouho se dýchavičně plazila k předcházejícímu stavu. Kupodivu neklesla v r. 1938, ale každý, kdo si pamatuje ze školy (u řady dnešních maturantů si tím nejsem jist) o co tehdy šlo, by r. 38 a následující roky nechtěl opakovat.
Běžný český volič se tedy jakékoliv nově se rodící politické formace právem zeptá, proč by se to právě vám mělo po šesté podařit a to lépěji?

Ad 3) Vykonání velkého objemu práce (zde dodávám a nemalé finanční prostředky)

Pokud člověk stráví cca 12hod v práci (vlastní pracovní doba +dojíždění), pak už nemívá moc náladu na trávení večerů, a hlavně sobot a nedělí na něčem, co mu nepřináší aspoň částečně relaxaci a navíc na činnostech s nejistým výsledkem. Kromě volného času mu to odnáší někdy i vlastní finanční prostředky.
Akce stran a iniciativ od středu doleva mají věkový průměr vysoko v důchodovém věku, mými vrstevníky-důchodci bývají označované jako G-akce (G, nikoliv jako bod, ale jako gerontologie).
Nahlíženo jinými slovy: Těm mladším to se zátěží hypotéky nepomůže!
Rozdíly mezi politickými stranami a kandidáty bývají dost těsné. Pokud se volby protnou s deštivým počasím či důležitým fotbalem, pak úspěšnost některých  příliš nekoreluje s jejich kvalitou, ale při nižší volební účasti je (pseudo)náhodná, tak jaky by ta jména tahal papoušek z klobouku. Obecně navíc se zjišťuje, že některé nepravicové strany mají dost nízkou míru disciplinovanosti svých voličů.
Stran financí, jsem slyšel (opakovaně) takový drb: sejde se pár „hochů“ (někdy i „dívek“), těch, co spolu mluví. Někdo je už placený zastupitel, někdo podnikatel, a i další mají nějak nadprůměrný příjem. Každý položí na stůl nějaký měšec, ten se „zváží“ a pořadí na kandidátce je už jaksi dáno, a ty primární volby ho nějak potvrdí. Pokud nějaký kandidát zdržuje nějakými dotazy, tak místo odpovědí na ně, se dozví, že se má starat o to, aby v jeho obci ty komunální volby dopadly lépe.
Vlastní vzpomínka: v časem oposmlouvy ale i po ní, kdy socdem měla dost nad 20% jsem při výletech na kole také v obcích potkal nějaké ty plakáty a billboardy. Modří jich měli tak 3x více, ale z výročních zpráv politických politických stran vyplývalo, že Oranžoví měli stejné volební náklady jako Modří.

Co tedy dělat:
Ø  hledat pevný Archimedův bod, nikoliv plácání se v (polo)bažině
Ø  hledat nejmenší společný násobek, nikoliv největšího společného dělitele
Ø  komunikovat se se sousedy, i když oni to třeba moc nechtějí
Ø  usilovat o to být viděn a být slyšen
Ø  hledat poučení u schopných, byť (momentálně) neúspěšných
Ø  navazovat kontakty s nejsilnější politickou stranou: Stranou Nevoličů

35 komentářů :

 1. No jo je třeba jít k volbám a vymést chlév neomarxistka z čssd v našem městě se kasá jak bude dál sedět na radnici. Možná tam bude po volbách uklízet.

  Kdy už tu odpornou makrelu němci vyhodí další zavražděná 15 letá holka:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201806117529179-nemecko-viersen-muz-utok-zena-vrazda/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro politický úspěch je potřeba...

   A/ prachy
   B/ prachy
   C/ ještě prachy

   Podívejte se na politický "úspěch" J.Paroubka
   se založením jeho strany.
   Osobně přiznal,
   že podcenil finanční stránku věci a bez pořádné finanční injekce v řádu stamiliónů je úspěch vyloučen.
   Nynější úspěšný spolupracovník STB měl a má dostatek finančních prostředků nejen na založení nového hnutí ANO, ale především marketingovou podporu v objemu potřebných stamiliónů.
   Takže : prachy a zase prachy...

   Smazat
  2. ZŮSTANTE V KLIDU 7.52 ZDROJE JSOU

   pošleme panu Sorosovi žádost o tři miliony eur pro založeni HNUTI TŘI HVĚZD,totéž zajisti pan Honolulu od jeho presidenta a může nám to vyplatit jeho pobožný velvyslanec a to co ještě je dalšiho v rukávě to by jste se z toho posral smíchem!

   Smazat
  3. Anonymní 7:52

   Máte bohužel naprostou pravdu. Není to však jakousi absolutní mocí peněz, ale značnou podléhavostí většiny lidí vůči penězům a těm, kteří jimi disponují.

   Smazat
  4. Pane JK nevzdávejte to a bojujte spolu s námi

   skvělou špičkou OSV za naše penize,které jsou obsaženy téměř v každém bodě Národniho programu
   Proč je nikdo nechce je nám tu elitní špičce OSV záhadou.
   Žádejte včas diskuzi o jednotlivých bodech NP,nebot čas jsou penize a tedy dřive nebo později budete bohatý nebot NP je na ty peníze úplná bomba!

   Smazat
  5. 7:52

   "Vladislav Černík
   11. 6. 2018
   Obecně zcela podepisuji, že pro politický úspěch je potřeba něco jako ony 3 pruty Svatoplukovy:

   1) Skutečná vůdčí osobnost

   2) Atraktivní cíle (politický program)

   3) Vykonání velkého objemu práce (zde dodávám a nemalé finanční prostředky) ..."

   4) Můžete se snažit sebe více a vše skončí ve rvačce mezi sebou o všechny:
   A/ prachy
   B/ prachy
   C/ ještě prachy

   Realita člověka hamižného, hromadit a válet před sebou ...

   Jean Paul Getty byl americký průmyslník, sběratel umění. Založil ropnou společnost Getty Oil Company a v roce 1957 byl podle časopisu Fortune, nejbohatším žijícím Američanem.

   Přes své bohatství byl velmi šetrný. Když se ho zeptal jeho věrný "pracovník na špinavou práci", kdy už bedete mít dost peněz, vzdyť jste již teď nejbohatší člověk? Odpověděl mu stručně a jasně: "Až je budu mít všechny!".

   Všechny prachy světa ...

   Ramón

   Smazat
 2. OSV DĚKUJE ZA SNAHU PANE ČERNIK,ALE VYPADÁ TO ZLE,

  vaše navrhované řešeni je nesrozumitelné a nedá se z něho nic použit.
  Doporučujeme vám a dašim obyvatelům MARSU se nebát a začit diskuzni dialog k už hotovým bodům MASTER PLÁNU s názvem,

  Národni program občanů voličů a brzy ho uvidite všude!

  Otevřete sardinky a bude tam,otevřete ledničku a bude tam,pak napíšete článek a bude i tam!

  Přejeme štastnou cestu při hledáni cesty za skvělým MASTER plánem OSV a ne,že ne ANO!

  Vaše společnost občanů OSV!  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21. června skončí veškerá moc M. Kalouska!

   Smazat
 3. Jednoduchá rada, volte ty, na které nadávají sorošova demokradická lžidia. Pokud je politik vláčen po soudech, nemůžete udělat chybu. Skuteční lháři a zloději jsou beztrestní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakoze, volit toho lhavyho STBaka? Jenom proto, ze na nej plivou jini lhari?
   To s upad. ;-)

   Smazat
  2. Víte, v mafii fungují dost přísná pravidla, jejichž porušování se netoleruje, ať už je provinilec na jakémkoli stupni hierarchie. To však jde mimoběžně s vnějším zločinným působením mafií a není nejmenší důvot litovat mafiány v jejich přestřelkách.

   Smazat
 4. ZDÁ SE ŽE POKUD TENTO WEB CHCE OPRAVDU NĚCO STVOŘIT

  bude podle názoru OSV nutné mit tady někoho,kdo by dokázal vést dialog s kakofonii přispěvků z nichž se jinak nic nedostane.
  Třeba ten MARS jakoby chtěl něco hledat ve skutečnosti pan Valenčik nechce žádné řešeni hledat, nic najit,ale spíše by rád podpořil padajici ČSSD a jakékoli jiné návrhy ho vůbec nezajimaji.
  My s OSV tu dáváme jasnou vizi,ale diskuze o jednotlivých bodech je tu nemožná,redakce spíše dá dá dalši zpravodajkstvi hrůzy a vše zapadne.
  Tady se musi občané teprve naučit co je kolektivni tvorba řešeni a ne aby každý za sebe vytvářel návrhy podobné článku nahoře ,které vyjdou naprázdno.-
  Velmi dobře napsal svůj článek pan doktot David ovšem jen z poloviny druhá polovina se opírá o klasické myšleni které k výsledku nikdy nepovede.
  Důkazem je,že je to stejné už skoro třicet let a ničeho občané voliči nemohli v důsledku pravděpodobně vadné organizace dosáhnout a každý spiše navrhuje nebo dokonce nenavrhuje nic podstatného.
  Pan Kopecký dokonce působi jako nesmělý diversant obracejici se proti všem!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:13

   Co to, proboha, pořád žvatláte za kraviny?!

   Smazat
  2. Trpíš nespavostí, chytrolíne ?!

   Smazat
 5. Za vše může Rusko i za stav naší nedemokracie.
  Na ČT 24 v pořadu Události komentáře vystoupila Lankšándlová z TOP 09 a sdělila, že dovážení tisíce migrantů z Afriky do Evropy může Rusko, které může i za celkovou uprchlickou krizi od roku 2014. Další její květný názor byl, že Italská vláda porušila mezinárodní právo, když loď s třista Afričany na palubě nepřijala do žádného Italského přístavu, protože naší povinnosti je přijímat co největší počet Afričanů, kteří chtění do Evropy. Je vidět že degenerace Evropy je nezvratná a Evropu pod vedením Pražské kavárny a dalších evropských zdegenerovanců už nic nezachrání. Jinak jsme se dozvěděli univerzální odpověď na všechno zlo na světě které je příčinou v Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:05 sakra,nejen vy máte krátkou paměť,že?Pravdou ježe za zrod diktatur a konfliků-Lybie,Irak,Etiopie,Somalsko,Jemen,Syrie,Afghanistan,jenždnes příčinou exodu lidi do Evropy stoji a stálo Rusko resp.SSSR.Zrovna tak stálo Rusko u zrodu Talibanu a al Kajdy,když vytvořilo okupaci zemi živnou půdu islamistickému hnutí.Před okupaci nic takového nebylo! A Islamský stát? Opět v pozadí bassističti důstojnici školení v SSSR.Např.generàl al Anbari,pravá ruka Saddáma,gen.al Douri,býv viseprezident a dalši důstojnici tvůrci bojové strategie IS dnes zakázaného v Rusku.Bodejť by se zloděj,který dnes křiči chyťte zoděje hlásil,že?

   Smazat
  2. 13:21
   Nech se vyšetřit na nespavost, alespoň usneš a nebudeš už nic psát, imbecile!P.K.

   Smazat
 6. Každá takováto idea myšlená vážně, je pro toho, kdo se touto cestou rozhodne jít zhoubná.Pokud to bude osobnost, nebo aktivní člověk, který se rozhodne čeřit vodu zavedeným pořádkům a stranám, dočká se často osobních útoků.Dočká se nevděku, neb mnohdy se lidé rádi za někoho schovají a když je třeba nevylezou, nelze se pak o někoho opřít, zato kritiku tu bude schytávat od vlastních měrou vrchovatou. Tohle všechno tak zdeptá psychiku jednotlivce- ještě, pokud má rodinu, je politická aktivita často na úkor rodinného, partnerského života.Stačí mně sledovat, co se děje například v radě obce, nebo v naší odborové organizaci.A jak by to vypadalo na Krajské a vyšší úrovni raději nedomýšlet. Takže tady je každá rada drahá

  OdpovědětSmazat
 7. "Zajímavé" diskusní příspěvky - nic k článku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K článku - Dvacet a více procent nevoličů je naděje na změnu. Jedno schází k realizaci. Probudit je z jejich letargie. Dokáže to někdo, nebo něco ?

   Smazat
  2. NA CO JE BUDEME BUDIT AT SPÍ A PROBUDI SE POZDĚ

   v systému orientálni despocie instalovaném jejich zástupci,které si zvolili.
   Zvláště kruté bude vražděni jejich 14 letých dcer a znasilnováni jejich manželek a na fotbal se taky nesmi divat, tak je nechte,at čekaji,oni se dočkaji a budou volat,

   KDYBY NÁM TO NĚKDO ŘEKL ŠLI BYCHOM ZA NIM!
   POZDĚ BYCHA HONIT!

   Samozřejmě,že to někdo dokáže a prvni budete vy no ni?

   Smazat
 8. PRAVDA JE JEN JEDNA ŘIKAL NEJVĚTŠI NEBOŽTIK

  pan HAVEL.Co to žvatláme?
  Podivejte se všichni jaká je pravda.
  Nepolitická společnost voličů OSV-MOŽNÝCH 8 395 132 členů jde ve stopách nepolitické bývalé šarty toho presidenta.
  Sestavila hráz PRAVDY z niž tiskneme jednotlivé body na př.bod NP Nr.6.zní jako zvon

  NE KAPITALISMU BEZ PŘIVLASTKŮ

  je to totiž odrůda gangsterismu a pan papež napsal,že je to "NOVÁ TYRANIE".
  Pane Kopecký vám nepomůže se k tomu nevyjadřovat a označovat i pana papeže za hlupáka a pozor nepomůže ani rozšiřovat,že prý to chceme v opačném gardu než pan HAVEL to je politická korektnost čili LEŽ ,nebot plati jen slovo elitnich špiček OSV,že

  PRAVDA JE JEN JEDNA A TU MAJI V RUCE OBČANÉ

  To,že se tedy snaži sprostě nastavený tisk pomoci politické třidě Šmejdů k moci zmanipulovanými informacemi a kdovi,zda vůbec volby,které tak kradou hlasy lživými informacemi vůbec plati ,na věci nic neměni!
  Nepomohou ani amatéršti diversanti,kterí by nejraději nositele skvělých mzšlenek na př.pana papeže označili nejraději za hlupáky,přičemž sami NEDOVEDOU k věci diskutovat,což je vidět na vašem psani Kopecký!
  No ni?Radši rychle změnte kabát,nebot se může stát,že na vás nezbudou Kopecký!

  OdpovědětSmazat
 9. Krátce:
  Co dělat? demokratizovat!!!
  Kde začít? V obcích a městech!
  Jak demokratizovat: Skrze volby demokratických osob do zastupitelstev.
  Kdo jsou demokratické osoby? Jsou to ti společensky aktivní občané, kteří nechtějí vládnout sami, ale spolu s ostatními občany. Jejich cílem je dosáhnout ve své obci/městě stavu, kdy nebudou o věcech společných rozhodovat zastupitelé, ale sami občané. Zastupitelé budou mít své nezastupitelné místo v servisování moci občanů a naplňování jejich rozhodnutí.
  Bez prvotní demokratizace obcí/měst je demokratizace větších územních celků iluzorní.
  Švýcarsko budiž nám příkladem.
  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ŠTEFAN MÁ PRAVDU,JEHO MYŠLENKY POVEDOU K VZNIKU

   žádosti o kolonizaci Švýcarskem!
   Vzniknou nové kantony čESKO,MORAVA A SLEZSKO,okamžitě můžeme dokonce převzit celou Ústavu Švýcarska a můžeme se tak jmenovat ČESKÁ REPUBLIKA ŠVÝCARSKA!
   Pražáci se mohou oddělit a poroučet jen svým čišnikům v jejich kavárnách,už na ně platit zbytek republiky nebude vždyt po proběhlé islamizaci Prahy MOHOU MIT 4 manželky a půjcovet je,což povede k jejich totálni a úplné jimi požadované islamizaci!

   Smazat
  2. Štefane,co děla pani R.proč tu neni, vi ona o tomto webu,máte na ni spojeni?

   Smazat
  3. 14:24
   Paní R o webu ví, spojení na ni mám.
   Štefan

   Smazat
 10. A konečně jsem se dočetl něco vo tom velkym dramatikovi, paráda ! Ale že to dalo odříkání.

  OdpovědětSmazat
 11. Jakýkoliv opoziční názor, vyjma názoru "řízené opozice", bude potlačován.
  V článku je zmíněno "atraktivní volební program". Za současného stavu vzdělanosti a pohledu na svět naší voličské základny je to důležitý bod. Bohužel, při spojení reálných okolností: atraktivní program => výběr osobnosti/í => potřeba propagace => nutnost mít finanční zdroje = úspěch nezaručen => finanční ztráta, rizikový podnik a tedy pro většinu nezajímavé. Možná se mýlím.
  Otázkou je, zda lze změnu uskutečnit osvětou mas(lidu). Tím, jak stávající systém pracuje v oficiální informační rovině, myslím tím stále tvrdší výpady proti jiným, alternativním názorům, mi potvrzuje, že se jedná o reálnou/realizovatelnou cestu. Není větší nebezpečí pro "nekalý" systém, než dobře se orientující společnost, nepodléhající masovému ovlivňování propagandou a uvědomující si svoji reálnou pozici ve společnosti. Proto se čím dál častěji ozývají názory, které vylučují z rozhodování o směřování státu lid (lid je neznalý a nechápající). Npř. míra vysokého zdanění je dána nutnými výdaji na sociální politiku, jejím důsledkem není katastrofální hospodaření se státním rozpočtem. Jasně řečeno ... rozkrádání společného majetku, v tomto případě každoročně vybraných prostředků do státního rozpočtu.

  Osobnost a osobnosti, které se stále hledají a nenacházejí .... má se jednat o jakéhosi guru? Možná bude dobře informovaným lidem stačit osoba morálně pevná s jasným cílem, ideou zaměřenou na tolik omílaný a tolik opomíjený, dlouhodobý prospěch většiny.
  Bez jasně definovaných pojmů jako je stát a jeho funkce, postavení obyvatel, migrace, nezávislost atd. se nedají "objevit" a definovat společné zájmy většiny. Většina má společné zájmy, jen o nich spousta lidí neví a nechá se pomocí předhazovaných pohledů a řešení zařazovat do skupin a umožňuje tím vytvářet napětí a roztříštěnost ve společnosti. Pokud se někdo pokusí tuto cestu otevřít a vydat se po ní, dříve než se "elitám" podaří ji uzavřít, bude šance na změnu. Ovšem, cesta to bude dlouhá a plná kompromisů. Na svobodu lidé nárok nemají, svobodu si musí zasloužit. A se svobodou je spojené i svobodné myšlení a morálka, která stanoví hranice co je svoboda a kdy se svoboda mění v nesvobodu, jinak řečeno, v hulvátsví a přes hulvátství k totalitě je přes chaos jen krok.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:03
   Svoboda je transformovaná - zušlechtěná svévole. Tím transformátorem svévole ve svobodu nemůže být nikdo jiný, než lid sám.
   Štefan

   Smazat
  2. JAKO OBVYKLE TU VIDIME DOBŘE PRACUJICI MOZEK


   pana ABC ,samozřejmě,že už máme předsedy a fujery.
   Bude to totiž každý, kdo přijde s čerstvými použitelnými myšlenkami a sám internet už generuje jak sami vidite už dnes celé kupy skvělých lidových komentátorů a fujerů, tak do toho přátelé i nepřátelé!
   Budou TŘI HVĚZDY stejně postupovat jako prozatim Pět hvězd v Itáli nebo ne?
   Bude Národni program,který si osvoji tato pekelná koalice jejich společným koaličnim programem nebo ne,co myslíte vy ničemové?

   Smazat
  3. 10:12
   Svobodu chápu jako stav, kdy jednotlivec má vymezené hranice pro konání v daném prostředí a čase za vzájemné interakce s dalšími objekty. Ty hranice mohou a musí omezit svobodu jednotlivce a jeho konání, pokud se dostane do rozporu se svobodou jiných, či negativně ovlivňuje prostředí atd.. Svévoli může projevit i dav, stejně jako může svobodu společnosti moderovat a nevzdělaný dav usměrňovat, moudrý jedinec.
   Obojí může být za daných podmínek prospěšné, ovšem za předpokladu, kdy nedojde ke zneužití nabytých vědomostí a důvěry. Dokud lidé nebudou schopni neverbální komunikace, jsou důvěra a morálka základními podmínkami (krom jiných) svobody ve skupině.
   ABC

   Smazat
  4. 10:12
   Do obce se nastěhuje nový obyvatel a její občané nemají možnost ho odmítnout. Je to příklad svévole jednotlivce a nesvobody celku.

   Štefan

   Smazat
  5. PODLE MASTER PLÁNU NP BY SE MĚLI POLITICI POKUSIT O ZÁCHRANU

   a to bodem NP Nr.2.který předpokládá nástup

   NOVÉ PŘÍMÉ DEMOKACIE OBČANŮ VOLIČŮ VE FORMĚ DIALOGU S POLITICKOU TŘIDOU OTEVŘENIM DISKUZNICH RUBRIK NA OBČANY PLACENÝCH JEJICH WEBECH.

   Z dosavadniho vývoje je partrné,.že o jakoukoli záchanu nemá zpupná politická třida sprostých Šmejdů jakýkoli zájem!

   PAK NEZBÝVÁ NEŽ NASADIT NÁSTUP TZV PLÁNU B!

   Smazat
 12. "Obecně zcela podepisuji..." Už první tři slova ukazují, že bude následovat blábol...
  Podepisuji zcela částečně a neobecně...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. @ Anonymní12. června 2018 10:49
   Mně to došlo jen o několik řádků níže:
   "Jsou to podmínky nutné, nikoliv však postačující." ... ...

   Takovýmto pojmoslovím operuje skutečně jen blb, který chce vypadat vědecky. (Pokud nejde o profesionálního statika)


   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.