Reklama

sobota 9. června 2018

Další setkání Kim Čong-una, tentokrát v Rusku

9. 6. 2018      Lenta
Předseda vlády Japonska Šinzó Abe by se poprvé mohl osobně setkat se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v Rusku. Píšou o tom 9. června noviny The Mainichi. Mohlo by to proběhnout na okraj Východního ekonomického fóra ve Vladivostoku, které se bude konat v září tohoto roku. Je třeba poznamenat, že Abe i Kim jsou pozváni, ale zatím není známo, zda pozvánky přijmou.


Podle zdrojů v japonské vládě hodlá Tokio zahájit neformální rozhovory s KLDR o následné organizaci setkání. První kontakty se mohou konat v Singapuru během vrcholné schůzky hlavy KLDR s americkým prezidentem Donaldem Trumpem 12. června. Japonsko tam hodlá vyslat Abeho poradce pro národní bezpečnost Šotara Jačiho.

Navíc Tokio očekává, že v rámci konference o bezpečnosti Ulánbátárský dialog se uskuteční rozhovory ve dnech 14.-15. června v Mongolsku. Předpokládá se, že přijímající strana se stane prostředníkem a že z Pchjongjangu se jich zúčastní zástupce Institutu pro odzbrojení a mír, jednoho z oddělení Ministerstva zahraničních věcí Korejské lidově demokratické republiky.

Poté se v srpnu očekává navazování kontaktů a setkání ministrů zahraničí obou zemí v Singapuru. Takže nejbližší možný okamžik pro osobní jednání mezi Abem a Kim Čong-unem spadá právě na summit ve Vladivostoku. Následně se předpokládá dohodnutí summitu v Tokiu nebo v Pchjongjangu. Noviny poukazují na to, že kontakty zemí nebudou jednoduché, a to i kvůli dlouhotrvajícímu problému s unesenými japonskými občany.

Dříve Japonsko požádalo jihokorejské úřady, aby pomohly uspořádat setkání na nejvyšší úrovni s vůdcem KLDR.

V Tokiu se domnívají, že bezpečnostní služby KLDR unesly od 70. let 17 Japonců. Pchjongjang předtím přiznal tuto skutečnost ve vztahu k 13 osobám: pět z nich se mohlo vrátit do své vlasti na počátku 21. století, ostatní podle severokorejských úřadů zahynuly. Japonsko soudí, že KLDR nezveřejnila celou pravdu o osudu osmi Japonců a že mohou být stále ještě naživu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

85 komentářů :

 1. Je "pozoruhodné", že "Noviny poukazují na to, že kontakty zemí nebudou jednoduché, a to i kvůli dlouhotrvajícímu problému s unesenými japonskými občany."
  Ani slovo, že "Po propuknutí druhé čínsko-japonské války v roce 1937 a 2. světové války se Japonci pokusili zničit korejský národ."
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Japonsk%C3%A1_okupace_Koreje

  Zřejmě, v případě Japonců, "ztráta paměti"...
  L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Boha, ty jsi ale dement. Dnešní Japonsko má s Japonskem před 80-100 lety společného ještě míň než třeba dnešní Německo s nacismem. Viz dobré vztahy Japonska s Jižní Koreou nebo s USA (které na ně dokonce kdysi svrhli jadernou bombu)

   Smazat
  2. 19:12 Váš příspěvek vyjadřuje vše o vašich znalostech i morálním profilu. Máte se čím "chlubit"...
   L.S.

   Smazat
  3. 19:20
   Jdi do prdele, debilní milovníku (nejen) severokorejské diktatury.

   Smazat
  4. 19:27 "Komunikace v multikulturním světě vyžaduje znalosti, postoje a dovednosti týkající se interkulturní interakce, tj. vytváření lingvistického, sociolingvistického, pragmatického
   a kulturního povědomí."

   Máte se ještě co učit ... !
   L.S.

   Smazat
  5. to 19:12 Dement jsi leda ty. Jasně, že pro žumpoidní gaunery začíná historie až květnem nebo zářím 45. Před tím se nic, co by stálo za řeš nestalo. To jen chudinky němkyně a jejich soukmenovci trpěli. Vždyť oni chtěli jenom vyvraždit Židy, Slovan, cikány, postižené, všechny, kteří s nima nesouhlasili. Vždyť němkyň synáčci, bratříčci, manžílci, taťkové, dědečci nedělali nic zlého, jenom vypalovali vesnice a města, vyvražďovali děti, ženy cizích národů, průmyslově je vyvražďovali, páchali nejohavnější zločiny v dějinách lidstva. japonkyně a jejich chrabří vojáčci jen pomordovali miliony lidí, jen proto, že nebyli japonci. Vraždili je tím nejohavnějším způsobem, soutěžili, kdo jich pobije víc, zakopávali je za živa, upalovali, kdo se jim dostal do pazour byl šťasten, když mu jen setnuli hlavu. Vy ste normální *****. To se ani nedá napsat, protože i dobytek by byl srovnáním s váma urážen. Ne, historie nezačala, kdy se to vám a vám podobným hodí. Japonci, Němci, Angličané, Holanďané ... a další kolonisté a znesvětili vojenské povolání a lpí na nich hanba. Chtěli by kázat o morálce, ale měli by v pokoře pokleknout a omluvit se lidstvu. Mají se vstkutku za co omlouvat.

   Smazat
  6. 19.12
   Boha,ty jsi kretén

   Smazat
  7. Dobytku 19:12.

   Smazat
  8. 19:48
   Hezky jsi mi nahrál, blbečku.
   Jasně, že historie nezačíná až rokem 1945. Například Sověti byli až do roku 1941 Hitlerovi nejlepší kámoši, podporovali nacisty bohatě mimo jiné surovinami. Taky napadli společně s Hitlerem Polsko, povraždili 20000 Poláků v Katyni, napadli Finsko atd atd.

   Smazat
  9. 19:48 napsal pravdu.

   Smazat
  10. 19:12 Jo havlistický zmetku 380000 zabitých Čechů je ti šumák a chtěl bys ses omlouvat za vyhnání „krajanů". Ještě jim dejte odškodnění jako flanďákům.

   Smazat
  11. To 21:11 na rozdíl od tebe mám svůj rozum, své názory a nepotřebuji je přizpůsobovat platbám na svůj úřet, nebo lezení někomu do zadku.
   Nepoužívám dvojí matr, zlo je zlo, dobro dobro, ať už ho koná kdokoli.
   Něco faktů pro nevzdělance tvého okruhu:
   21. září 1938 polská vláda vznáší teritoriální požadavky, které Hitler začleňuje do svého Godesberského memoranda. A 2. listopadu 1938 vstupuje polská armáda do Těšínska.
   Mezitím J. Beck, již v předvečer Mnichova, když vydával pokyny svému vyslanci v Berlíně pro nastávající rozhovor s Hitlerem, mu zaslal příkaz, ve kterém konkrétně uvedl: „1. Vláda Polské republiky konstatuje, že díky svému postoji paralyzovala možnost intervence sovětů v české otázce, což má dalekosáhlý dopad…; 2. Polsko považuje vměšování sovětů do evropských záležitostí za nepřípustné…; 4. Během minulého roku polská vláda čtyřikrát odmítla návrh na připojení se k mezinárodní intervenci na obranu Československa. 5. Bezprostřední nároky Polska v dané otázce se omezují na oblast těšínského Slezska.“ (1)
   Polský vyslanec v Německu J. Lipski, rovněž nepochybující o velkém Polsku, Beckovi oznámil: „Z vyjádření Göringa je zřejmé, že postoj polské vlády sdílí na 100%... Náš krok charakterizoval jako „mimořádně odvážnou akci, provedenou ve skvělém stylu“… Ribbentrop mne sdělil, že kancléř (Hitler) politiku Polska vysoce ocenil.“ (2)
   Za sebe J. Ribbentrop sdělil: „Zeptal jsem se Becka, jestli se nezřekli ctižádostivých snah maršála Pilsuckého, tedy nároků na Ukrajinu. Načež se usmál a odpověděl mi, že již byli v samotném Kyjevu a že tyto snahy jsou bezpochyby živé i dnes.“ (3) Když Ribbentrop zakrátko přijel do Varšavy, byl Beck ještě otevřenější: „Pan Beck neskrýval, že Polsko si nárokuje sovětskou Ukrajinu a přístup k Černému moři.“ (4)
   „Rozdělení Ruska tvoří základ polské politiky na východě, proto se náš možný postoj musí omezit na následující formulaci. Polsko nesmí být v tento pozoruhodný historický okamžik pasivním. Úkol spočívá v tom, aby se včas připravilo dobře jak fyzicky, tak duševně. Hlavním cílem je oslabení a rozdrcení Ruska.“ (5)
   1) Dopis polského ministra zahraničí J. Becka vyslanci Polska v Německu J. Lipskimu. 19. září 1938. Dokumenty a materiály o předvečeru druhé světové války, 1937-1939, str. 173-174.
   2) Dopis polského vyslance v Německu J. Lipskiho polskému ministru zahraničí J. Beckovi. 1. října 1938. „Krizový rok 1938-1939“.
   3) Ministerstvo zahraničí SSSR, Krizový rok 1938-1939. Dokumenty a materiály.
   4) Ze zápisu rozhovoru německého ministra zahraničí J. Ribbentropa s polským ministrem zahraničí J. Beckem. 6. ledna 1939. „Krizový rok 1938-1939“, str. 175-176.
   5) Z dziejow stosunkow polsko-radzieckich. Studia i materialy. T.III. Warszawa, 1968. Str. 262, 287.

   http://www.zvedavec.org/komentare/2011/09/4599-o-spoluautorech-druhe-svetove-valky.htm

   Smazat
  12. A ještě trocha faktů:
   - červen 1935 Britsko-německá námořní dohoda revize námořního zbrojení Německa dané versailleskou mírovou smlouvou z r. 1919; Německo mohlo zbudovat loďstvo do výše 35 % britského - povzbuzení fýrera zbrojit, ale zas ne tak, aby mohl ohrozit Británii
   - 7. března 1936 německé vojsko vpochodovalo do demilitarizované zóny v Porýní -Francie a Británie ani ťuk - pomoc fýreovi ekonomická
   1938:
   - 3. června. Britská vláda rozhodně žádá čs. vládu, aby se dohodla s HENLEINEM.
   7. června. Francouzská vláda rozhodně žádá, aby se čs. vláda dohodla s HENLEINEM. Žádost doplněna hrozbou, že Francie změní svůj vztah k ČSR, nesplní-li čs. vláda HENLEINOVY požadavky.
   - 13. června britský novinář KNICKEBOCKER cituje činitele libereckého sekretariátu SdP: „Dohoda mezi československou vládou a SdP není možná. Německo a SdP prostě nemohou trpět existenci Československa. Obsadíme Prahu, celé Čechy a Moravu. Snad se nám během několika generací podaří Čechy germanizovat.“ (když to věděl a zveřejnil novinář, věděli to i výše uvedené vlády - bylo ale třeba odstranit státy stojící v cestě fýrera na Východ).
   - 16. září prezident Beneš požádal sovětské zastupitelství v Praze o odpověď na otázky : „Beneš prosí vládu SSSR odpovědět na následující otázky :
   1. Poskytne SSSR podle smlouvy Československu okamžitou a účinnou pomoc, pokud mu Francie zůstane věrna a rovněž poskytne pomoc.
   2. V případě napadení Beneš okamžitě požádá o pomoc Společnost národů... V této souvislosti Beneš žádá o pomoc ve Společnosti národů a od sovětské vlády požaduje rovněž rychlou odpověď na to, zda mu Sovětský svaz jako člen Společnosti národů pomůže...“
   20.9. Moskva sovětskému představiteli v Praze odpověděla :
   „ 1. Na Benešovu otázku, zda Sovětský svaz podle smlouvy poskytne okamžitou a účinnou pomoc Československu, jestliže Francie mu zůstane věrna a rovněž poskytne pomoc, můžete dát jménem sovětské vlády kladnou odpověď.
   2. Stejně tak můžete odpovědět i na druhou Benešovu otázku...“
   Tuto odpověď téhož dne sovětský zástupce v Praze telefonicky sdělil Benešovi.
   - 19. září vyslanci Francie a Velké Británie předali čsl. vládě ultimativní nótu svých vlád. V nótě vysloven požadavek na odstoupení čsl. pohraničních území, které mají více než 50% německého obyvatelstva Německu.
   - 20.září. Čsl. vláda franko-britskou nótu zamítla.
   - 20. září. Sovětská vláda ujistila dr. BENEŠE o své ochotě pomoci Československu.
   - 21. září. Čsl. vláda vyslovila souhlas s navrhovaným odstoupením čsl. pohraničí Německu. Po druhé hodině ranní požádali vyslanci Francie a Británie prezidenta BENEŠE v ultimativním rozhovoru, aby vláda své stanovisko změnila. Na toto ultimátum vláda týž den přistoupila.
   - 21. září. Lidový komisař zahraničních věcí M.M.LITVINOV se na plenárním zasedání Rady Společnosti národů vyslovil za nezbytnost přijmout naléhavá opatření na podporu Československa. LITVINOV se vyslovil za nezbytnost přijmout naléhavá opatření na podporu Československa, požadoval, aby ve Společnosti národů byla nastolena otázka německé agrese, znovu potvrdil připravenost SSSR splnit své závazky a naléhal na svolání porady evropských mocností a dalších zainteresovaných států, na níž by byla vypracována společná demarše.


   Smazat
  13. A k tomu tvému paktu Molotov-Ribbentrop:
   - 23. července 1939 na návrh SSSR začalo jednání o uzavření vojenské úmluvy mezi Velkou Británií, Francií a SSSR. Jednání byl. Jednání bylo neúspěšné pro nezájem o spolupráci se SSSR a 17.8.1939 skončilo – Rumunsko ani Polsko nemínily se SSSR spolupracovat.

   SSSR navrhoval vojenský plán, počítající se společným postupem ozbrojených sil tří mocností. Obsahoval tři varianty :

   1. – počítala s možností útoku Německa na Velkou Británii a Francii, v takovém případě měl SSSR zasadit 70 % těch ozbrojených sil, které by postavila Velká Británie a Francie proti Německu.

   2. – zahrnovala opatření k zabránění německé agrese proti Polsku a Rumunsku, pod ní měly obě napadené země zasadit všechny své síly, Velká Británie a Francie měly okamžitě vyhlásit Německu válku a zahájit vojenské operace, SSSR měl zasadit tolik divizí, kolik společně postavily Velká Británie a Francie.

   3. – počítala s možností, že Německo využije území Finska, Estonska a Litvy k agresi proti SSSR, v tom případě Francie a Velká Británie měly okamžitě vstoupit do války s Německem a zasadit 70 % sil a prostředků, které rozvine SSSR, Polsko mělo vystoupit proti Německu a zasadit nejméně 45 divizí, pokud by do války bylo vtaženo Rumunsko, mělo rozvinout všechny své síly.

   Pozn. : V únoru 1945 prohlásil britský ministr zahraničí Anthony Eden v britském parlamentě : „ Sotva může nyní někdo pochybovat o tom, že pokud by k jednotě mezi Ruskem, Británií a Spojenými státy, kterou navázaly v Jaltě, došlo v roce 1939, potom by tato válka (2. světová) nikdy nevzplanula.“

   - 24. července1939 byla v Tokiu podepsána dohoda mezi Japonskem a Velkou Británií. Velká Británie uznávala japonskou okupaci Číny a zavazovala se nebránit činnosti japonských vojsk v této zemi („Východní Mnichov“).

   - 10. srpna 1939 Japonsko oznámilo, že je připraveno podepsat vojenskou smlouvu s Německem a Itálií. SSSR se dostal do vojenskopolitické izolace a stál před reálnou perspektivou války v Evropě a v Asii.

   - 23. srpna 1939 Podepsána německo-sovětská smlouva o neútočení.

   - 3. září 1939 Velká Británie a Francie vypovídají válku Německu. Za polského tažení zůstalo cca 110 francouzských a britských divizí, které stály proti 23 německým divizím, zcela pasivní.
   Od září do konce roku 1939 ztratila Francie na západní frontě 1.430 lidí, britský expediční sbor ve Francii 3 muže (pokračuje tak otevíraní cesty fýrerovi na Východ).

   -9. září 1939 zahájili Němci útok na Varšavu. O výsledku "Polské kampaně" tak bylo v podstatě rozhodnuto! Fýrerovi byla cesta na Východ otevřena a Západ při tom neprolil ani kapku krve. Co na tom, že hodil své spojence přes palubu? Nic - zradili nás v roce 38, v roce 39, v roce 45, v roce 48, v roce 68 - s takovými partnery není třeba mít nepřátele.

   - 17. září 1939. Sovětská armáda překročila hranice Polska. Bylo obsazeno území k tzv. CURZONOVĚ LINII, na tomto území žilo cca 12 mil. obyvatel, z toho cca 9 mil. Bělorusů a Ukrajinců.

   Smazat
  14. Děkuji 8:24, 8:37 a 8:49
   za uzemnění idiota 21:11 fakty. Bylo mu to třeba.


   Smazat
  15. 19:48 Pravdu má. Ten, kdo historii bagatelizuje, nebo nezná, má velkou šanci si tu hrůznou historii zažít i s těmi hrůzami znovu. A možná ještě, v současném jaderném věku, hroznějšími.

   Smazat
  16. 8:24, 8:37, 8:49

   Krásně shrnuto.
   1******

   Smazat
  17. 8:24 8:37 8:49 Vďaka za uvedenie faktov, skopírujem si to a použijem v diskusiách s blbými slniečkármi. O veľa faktoch som vedela, ale ty si to zhrnul úplne excelentne.

   Smazat
 2. Tak "píšou" píšete... Vy budete asi na výši..., něco jako "lupa je tlustý sklo".

  OdpovědětSmazat
 3. Soudruzi,
  musí to být hrozný pocit, když jeden z posledních, vámi milovaných, totalitních, diktátorských režimů právě končí. Když vámi milovaný a obdivovaný diktátor, který ještě včera dštil oheň a síru na USA, dnes poníženě dolézá za USA a je ochotný se vzdát úplně všeho.
  Takové ponížení a zneuctění vašich myšlenek! Naděje, kterou si i po 30 letech stále živíte, že se vrátí předlistopadový režim, se už blíží nule. Zbyly vám jen oči pro pláč a bezzubé poštěkávání na dezinformačních stránkách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je fakt, líp už bylo. Korporátní fašismus jsme tu ještě neměli, slouho slouhů 20:38.

   Smazat
  2. 21:09
   Vždyť ty, ubohý, rudý dementíku, ani netušíš, co ten výraz "korporátní fašismus, vlastně znamená. Jen jsi něco zahlédl v nějaké rudé příručce a teď to jako oslík opakuješ.

   Smazat
  3. bože... tohle vás dnes učí ve školách? odkud v sobě živíš takovou nenávist? studuj moudré knihy a dozvíš se co je dialektika dějin. Myslím že ty místo toho nějak "úspěšně" podnikáš...

   Smazat
  4. To dementní cosi, co ve 20.38 tady zase píše oslovení "soudruzi" asi sám bejvalej soudruh lopata, kdysi nadšeně plnil soudružské závazky a teď, kdy je z něj jenom nepotřebnej, úplně zbytečnej žok sádla a pytel páchnoucích střev, dřepící celé dny u počítače, aby mohl urážet a nadávat, používá toto oslovení jako urážku. Ubohej dement - to musí být strašný, když ho nikdo nechce, je chudinka sám, v kaťatech plenu, aby nemusel od bedny ani vstávat, sere do pleny, občas něco sežere z konzervy -ale urážet musí - nějak se musí odreagovat.Zbyly mu jen vyboulený, krhavý oči, ale může si denně dopřát oplzlý a bezzubý urážky do sytosti. Holt svoboda - i dementi, co se naučili ťukat do kláves, můžou denně sprostě urážet a zahánět nudu. Čekárna na smrt u počítače, u těchto osamělých, zbytečných, a duševně zmrzačených lidí musí bejt strašná.Ale můžeš to zkrátit starej, hoď si mašli a ukonči trápení starýho, zlýho, a zapšklýho mrzáka.

   Smazat
  5. 20:38 Tomu nevěř že Kim zradí socialismus ale ty poskok si budeš muset vybrat usa nebo makrelu.

   Smazat
  6. 22:35 Tak v tom případě já volím USA...

   Smazat
  7. Anonymní 20:38

   Pane jo, vy jste to tedy "zanalizoval"
   Toto téma evidentně dalece přesahuje kapacitu vašeho mozečku. Věnujte se raději něčemu, na co stačíte. Určitě už máte ve schránce další várku letáků na "slevové akce" ve vašem super hyper.

   Pro nás ostatní je to další dobrá zpráva o rozumné politice Ruska, které může fungovat i jako most ke sbližování znepřátelených zemí, navzdory všem snahám USA škodit mezinárodním vztahům a sabotovat jakékoli snahy o usmíření.

   Smazat
 4. 21:13
  Ty mohther fucker z havložumpy,Poláci nás chteli napadnout dřív,než Hilter a uASSacký okupanti ani Lžiangláni a Frantikama neřekli půl slova!!!!!
  Jenže to ve zvláštních školách neuči ty havlomamrde!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nerozumím tvému blekotání. Je to česky? Vrať se na ZŠ, nauč se mluvit a psát.

   Smazat
  2. 21;32
   Mohther fucker a Plzeňský práva ve zvláštních školách....mluv česky ty uASSackej RETARDE!!!!!

   Smazat
  3. 21:30 chtít je jedna věc a udělat druhá. Fakta jsou takové, že Hitler se Stalinem to Polsko vzali šturmem současné a tudíž maji za rozpoutání 2.sv.války stejný podíl zla. Tvoje zlostný nadávky jsou jen taková obrana před pravdou, kterou nechceš slyšet, protože ty znáš jen to, co jsi dostal do mozku při agitce PŠM. Diskuse s tebou je vyloučena a ty jako agilní sprosťák seš předem mimo o jakékoliv snažení v debatě

   Smazat
  4. 6:56
   Ty seš STEJNEJ UNTERMENSCH JAKO BYL TEN PODĚLANEJ KOLABORANT A UDAVAČ HAVEL,PALICI MÁŠ TAKY JAKO TEN VOŽRALA VRAŽENOU V PRELI NEJVĚTŠÍHO OKUPANTA Z UASS....OBČAS TAM UDELEJ MÍSTO I PRO PORNOJANDU!!!!!

   Smazat
  5. Anonymní 6:56

   Jako tradičně se mýlíte, SSSR s obsazováním území, o které přišel v předešlém konfliktu s Polskem, vůbec nespěchal a učinil tak až na naléhání Hitlera ke splnění smluvního závazku ve smlouvě Ribbentrop-Molotov.

   Smazat
  6. 9:54 Stalin nespěchal s obsazováním Polska..... Když se obsazuje cizí území, tak se spěchá a Stalin Hitlerův spojenec a smluvní partner poslech svého chlebodárce. Když tak Adolf naléhal, tak Josip získal území s 12 mil. otroky. To je lásky mezi fašounama a bolševiky...

   Smazat
  7. 11:54
   Polský vožralové měli smliuvu s fašistama dřív,než Stalin ty HAVLOKOKOTE!!!!

   Smazat
  8. Blbeček trolíček 11:54 hore vyššie máš uvedených plno faktov o tom, čo sa udialo pred 2.sv.vojnou, a to sa ti nepodarí ani umlčať, ani prekrútiť, ty havlistický zmrd.

   Smazat
  9. Jani choď do píče

   Smazat
  10. 17:46 ty čobolská čubko táhni si na svůj drotárskej web kde se můžeš ušoustat s rusákem

   Smazat
 5. to jako pro korejce je vzpomínka na příkoří od japonců před druhou světovou a od amiboys po ní, když severokorejců US bombami zahynuly miliony.(nám se ukazovala jen béčková limoška M.A.S.H.) Oni svou válku čestně vyhráli a neprodali se za americký způsob života jako korejci jižní. tvrdě makali, třeli bídu s nouzí, ale jsou v klubu atomových zemí. Kim jistě nepřilezl za Trumpem po kolenou jak tady nějaký chytrolín píše aby svoji zem prodal za misku čočky. Pokud Trump nepřistoupí na stažení svých vojsk z jihu, tak stáhne ocas mezi nohy odjede ze Singapuru jako malej kluk. Vyjednávací pozici má lepší Kim a je si toho moc dobře vědom. za zády Rusko a Čínu a ten jeho "bratr" z jihu by asi taky neraději amiky ze země už vypakoval.

  OdpovědětSmazat
 6. No já teda nevím, ale ať se rakeťák Kim domluví nebo nedomluví s kýmkoli na čemkoli, nám tady u nás to může být fuk. Teda aspoň na nás v Polabský nížině nějakej Kim nemá žádnej vliv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no jo hlavně smrádek a teploučko a at nám nezavřou poštu a hospodu. Taky životní postoj...

   Smazat
  2. 21:57
   Lepší vyhlídka ,než havlomamrd podporující uASSackej genetickej odpad!!!!!!

   Smazat
  3. 21:57
   No a nemám pravdu? Co se pro tebe změní jestli se Kim s Trumpem nebo s Putinem na něčem domluví nebo nedomluví? U mě nic. Já si svoje problémy musím stejně vyřešit sám.
   Lidí v KLDR je mi sice líto, ale já jim k lepšímu životu nejsem schopen nijak pomoct.

   Smazat
  4. Anonymní 22:13

   Víte, vysoká politika je něco jako vahadlo, na kterém se přesunuje těžiště, ovlivňující vše, co je s vahadlem spojené. A to jsme všichni. Když se vahadlo podaří destabilizovat, má to významný, zpravidla negativní dopad na drtivou většinu. Proto se mezinárodní politika dotýká i vás, přestože nic z toho zjevně nechápete a přesahuje to vaše schopnosti.
   Každopádně mám takový pocit, že lidé v KLDR o vaši lítost moc nestojí. Dost možná, že pro přemnohé z nich jste sám politováníhodný.

   Smazat
  5. 8:44
   "Pocity" a přání, to je jediné co máte. Fakta jsou ale taková, že další komoušská diktatura krachuje (kolikátá už?) a Kim poníženě dolézá s prosíkem za USA a snaží se zachránit svůj zadek

   Smazat
  6. 9;01
   Že to prohlásil uASSackej megalhář,zrzavej buzerant NEZNAMENÁ,ŽE JE TO PRAVDA,ty Cardo retardo s palici v uASSacký prdeli!!!!!

   Smazat
  7. Anonymní 9:01

   Zjevně se vám opět nepodařilo pochopit vůbec, ale zhola nic, vy "pocite".

   Smazat
  8. 9:48

   O lidech v KLDR, o tom o co stojí a o co ne, víš naprosté hovno, rudý blbečku. Jen tady blekotáš jakési svoje "pocity". Jsi opravdu intelektuální a vědomostní gigant :-D

   Smazat
  9. Anonymní 10:01

   Zato vy toho víte, vy osle. To je patrné jak z obsahu, tak i z formy vašich zoufalých výkřiků.

   Smazat
  10. 10:34

   Vím to co je zřejmé, ty jeden rudý blbe. Kim dolejzá za Trumpem, ne naopak, lidé se pokoušejí uprchnout z KLDR a ne naopak, atd atd.


   Zoufalí jsou leda soudruzi tvého typu, kdy vidíte jak krachuje a prohrává jedna vámi milovaná totalita za druhou. A naděje kterou si 30 let stále živíte, že se předlistopadová totalita znovu vrátí i k nám, se pomalu rozplývá.
   Chudinkové ubozí.

   Smazat
  11. Anonymní 11:00

   Jsi blbej a smrdíš.

   Smazat
  12. 11:0
   UASSACKÝM OKUPANTŮM,VRAHŮM,ZLODĚJŮM A LHÁŘŮM VĚŘÍ JEN HAVLOLEJNOLAHVÁRENSKEJ KOKOT,KTEREJ SE VYSKYTNUL Z HAVLOHOVNA!!!!☺

   Smazat
 7. Rakušané skvěle:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rakousky-kancler-v-akci-Sedm-mesit-zavrit-radikalni-imamy-vyhodit-ze-zeme-539239

  OdpovědětSmazat
 8. Kim se musí přísně držet chazarské logiky, jinak dopadne jako Kadáfí, ale on to jistě ví. Smlouvy jsou kus papíru, kterým si můžete ošetřík konečník podle potřeby a "vypovědět" podle potřeby. Zvláštní doba. Já nenáviděl Rusy, Kim byl pro mne totalita a najednou je to všechno jinak. Na Václaváku jsem nebyl, ale také jsem cinkal klíčema, doma. Kolik lidí zabila tzv. totalita a kolik tzv. demkracie!? Stačí si přečíst statistiku pohřbů, které platí stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  2. Gratuluji k prozření. Nakonec to potká všechny, kteří mají v hlavě aspoň trochu rozumu.

   Smazat
 9. Tady je zase bolševických nesmyslů v diskuzi. Tahat do současnosti japonské zločiny z minulosti do dnešní doby - to chce hodně silnou fantazii.

  Btw. asi bych bral trochu severokorejské komunisty vážně, kdyby neměli na svěodmí během celé své vlády život až 2 000 000 lidí. To si nemají s anglo-americkými sionisty co vyčítat.

  Mj. pro bolševické chytrolíny výše:

  Žádný holocaust židů se nekonal - je to HOLOHOAX. Židovská propaganda:
  https://specialy.wordpress.com/revizionismus-holocaustu-fakta-nebo-lzi/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velice poucny clanek, hlavne pro lzidy

   Smazat
  2. Forever Slav

   Mohu se vás zeptat, o co vám s vašimi mentálními průjmy jde, pokud jste vůbec schopen stanovit si nějaký cíl?
   Jde vám o vyrobení problémů redakci NR skrze vaše neustálé protižidovské slintání a o následný zákaz diskusí k článkům?
   Uhodl jsem? A činíte tak případně z vlastní vůle, nebo v něčím zájmu?

   Smazat
  3. 8:55

   U vás platí: “Podle sebe soudím tebe.” Že? Nebyl jsem to já, kdo tady relativizoval zločiny komunismu. Já nejsem ten, kdo by relativizoval zločiny nacismu či komunismu. To činíte zde jen vy a vám podobní. Já měřím všem stejným metrem.

   To, že odmítám oficiální vylhanou legendu holocaustu, neznamená, že popírám ostatní SKUTEČNÁ nacistická zvěrstva.

   Smazat
  4. Forever Slav Běž si psát ty hlouposti někam jinám fašisto pošahaný.

   Tady máš co číst:

   https://www.sevt.cz/produkt/v-pekle-plynovych-komor-b1135405/

   Smazat
  5. Odkázat se na usvědčeného lháře Shlomo Venezia (obdobný usvědčený lhář jako Henryk Tauber, Rudolf Vrba, Elie Wiesel a řada dalších) - to hovoří za vše.

   Studujte:

   Přednášky o holocaustu - Germar Rudolf
   http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Prednasky_o_holocaustu-Germar_Rudolf.pdf

   Treblinka: vyhlazovací nebo tranzitní tábor? - Carlo Mattogno, Jürgen Graf
   http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Treblinka_vyhlazovaci_nebo_tranzitni_tabor-Graf-Mattogno.pdf

   Belzec: propaganda, svědectví, archeologický výzkum a historie - Carlo Mattogno
   http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Belzec-Carlo_Mattogno.pdf

   Co se stalo se Židy, kteří byli deportováni do Osvětimi, ale nebyli v ní registrováni? - Jürgen Graf (článek)
   http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Co_se_stalo-Jurgen_Graf.pdf

   http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=revizionizmus

   Smazat
  6. židovský revizionista David Cole v Osvětimi CZ titulky
   https://m.youtube.com/watch?v=BlBrW0D6Te0

   Smazat
  7. Forever Slav 11:27

   Činíte tak tedy prostě jen z vrozené hlouposti. Chápu, mělo mě toto vysvětlení napadnout jako první.
   Možná že tedy skutečně nejste zlý člověk, pouze hloupý. Pokuste se tedy prosím uvědomit si, že vaše vyhroceně nenávistné názory, zejména antisemitské, mohou způsobit problémy provozovatelům tohoto serveru. To byste třeba nechtěl.

   Smazat
  8. 13:48

   Tu si zdejší provozovatelé způsobojí sami svou relativizací zločinů komunismu + zdejší komunisté v diskuzích. Já narozdíl od nikoho žádné zločiny nerelativizuji - ani nacismu ani komunismu.
   Takže tak.

   Smazat
  9. Forever Slav 13:52

   "Žádný holocaust židů se nekonal"
   "Hitler měl svatou pravdu o židech"

   To psal nějaký jiný blb?

   Smazat
  10. 14:22

   A co je na těch slovech špatného?

   Smazat
  11. Forever Slav 15:01

   Na slovech není špatného nic, ale poskládaná do vět nesou obsah určité myšlenky. Konkrétně tyto uvedené bývají v současnosti poněkud problematické. Můžete si je napsat na ceduli a postavit se s tím na ulici. Machrujte si s nimi na své triko, ne na účet provozovatelů tohoto webu!

   Nebo se omezte na šíření nenávisti vůči komunistům, to se může a je vlastně podporováno. Můžete se se svými souputníky předhánět v tom, kdo zná větší číslo a připsat ho obětem komunistů. Můžete uvolnit otěže fantazie a vymýšlet způsoby mučení a likvidace lidí. Můžete se dojímat a zajíkat se lítostí nad skutečně perzekuovanými a popravenými lidmi, zvláště komunisty, to vám každý jistě uvěří. Máte v tomto volné pole působnosti. To přeci k ventilování vaší nenávistnosti, frustrací a niterného neštěstí musí stačit.

   Smazat
  12. 16:05

   Prostě jste zamindrákovaný neúspěšný člověk a komunista a jakákoli diskuze s vámi je zbytečná.

   Smazat
  13. Forever Slav 16:25

   Doufám, že se vám ulevilo. Ale ty židy už opravdu raději nechte napokoji. Aspoň na tomto serveru.

   Smazat
  14. "Forever slave", ty jsi otevřený nacista, ty vole! Ty budeš otrokem korporátního fašismu, který se snaží vnést rozkol mezi vrstvy, jež by ho mohly ohrozit. Smrt milionů Židů a jiných obyvatel Evropy byla smrtí obyčejných lidí jakymi je většina z nás. A ty prase mezi nás popíráním těchto hrůz vnášíš rozkol, stavíš nás proti sobě, abys nás oslabil. A dozajista jsi tak hloupý, že tě nikdo za to neplatí, děláš to dobrovolně.
   A ještě k tomu jsi takové prase, že se sám sebe označíš jako Slav a přitom jsi jen obyčejný slave.
   Slovan NENÍ nacista, nikdy. To ty jsi nacista! Nacista s nickem "FOREVER SLAVE".

   Smazat
  15. 18:50

   Už jste se vyřval? Teď k věci:

   VÍTE, že:

   - otcem revizionismu holocaustu ("popírání holocaustu") byl válečný hrdina a příslušník antifašistického francouzského odboje PAUL RASSINIER, jež byl mj. věznený v německém koncentračním táboře Buchenwald?!

   - mezi revizionisty holocaustu patří řada apolitických osobností (např. vědci Germar Rudolf, Freud Leuchter, Jürgen Graf)?!

   - mezi revizionisty patří i řada židů (např. David Cole - sám Cole byl několikrát brutálně napaden skupinami židů - židovstvo jej nakonec donutilo pod fyzickými a slovními výhrůžkami a násilím odvolat - jako Galileo Galileia církevní koncil)?!

   Chcete snad tyto lidi označit jako nacisty?

   Smazat
 10. Japonsko stejně jak Německo je vazal USA,bez debat.Humbuk před několika měsíci o sev.Korei+USA+Čína+Rusko,je jen debilopolitika dnešního světového politického úpadku,ale prašule existovaly,existují,budou existovat,keci politiků je nenahradí,jen mlží,straší,prdí a kadí do pamprsek.

  OdpovědětSmazat
 11. America je světovi mírutvúrce na cele s Domaldom Trumpom nositelem a flantropem to ríkam já světlonoš nick Honolulu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:38
   TĚŽCE MENTÁLNĚ RETARDOVANEJ VOLOTRKU S PROGRESIVNÍ PARALÝZOU V POSLEDNÍM STADIU,zalez do papundeklu a netapetuj ty trumpetohovna zrzavýho buzeranta☺☺☺☺!!!!!

   Smazat
 12. Logika některých zdejších lidí mi celkem uniká:

  Severekorejský komunistický režim má za celou svou éru na svědomí až 2 000 000 lidí a on je ten “hodný”.

  A takový generál Franco, Mussolini či Augusto Pinochet nebo bělogvardějci, kteří mají na svědomí pár tisíců (v nejhorším případě pár deseti tisíců lidských životů), jsou najednou ti “zlí”.
  Může mi někdo rozumně za pomocích slušných argumentů vysvětlit tuto logiku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro zdejší jednozávitové blby je jen jedno měřítko. ProAmi a AntiAmi. Vše ostatatní je nepodstatné.

   Smazat
  2. 11:33
   Kdyby tě ty havlozvratku vyhonil FOTR DO KANÁLU,BYL BYS BEJVAL SLAVNĚJŠÍ NEŽ KOLUMBUS....TAKHLE JSI JEN HAVLOPINDAL BEZ MOZKU!!!!!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. 14:09

   Nebojte, helikoptéra už na vás čeká.
   https://m.mojevideo.sk/3w0f

   http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/021/663/d6cbbc1a56206e29080477cbc3cbf640e7995a09407e8dfea5bb50c1d48e2860_1.jpg

   Smazat
  5. 14:34
   Nějak mí uniklo,že by bylo prouASSackýmu untermensch dovoleno mluvit....takže halt die klape!!!!!

   Smazat
  6. Le pardon,14:38

   Smazat
  7. A kto ich počítal? Mediálne prostitútky? Či amícki generáli? Tak ako židov?

   Smazat
  8. 17:47

   Co takhle vysvětlit logiku některých zdejších lidí,na kterou jsem se ptal výše ve svém komentáři?

   Smazat
 13. 17:55
  Ty a logika je stejnej protimluv ,jakože Štětina,Poserplína a Kraďousek jsou Češi demokrati a ne prouASSackej untermensch .....LEŽ NENÍ LOGIKA,TY HAVLOŽUMPO???!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.