Reklama

úterý 26. června 2018

Demografi upozornili na prudké zníženie počtu obyvateľov východnej Európy

26.6.2018 HlavnéSprávy
Počet obyvateľov strednej a východnej Európy po roku 1990 podstatne klesol v dôsledku emigrácie, uvádza sa v prieskume rakúskych demografov.
V západnej Európe existuje opačný trend: od roku 1990 do 2017 sa počet obyvateľov zvýšil v dôsledku imigrácie.


Najviac poklesol počet obyvateľov Bulharska, Lotyšska, Litvy, Moldavska, Bosny a Hercegoviny a tiež Kosova – a to o 19 % a viac.

Toto zníženie je „bezprecedentné pre mierovú dobu”, zdôraznili prieskumníci z viedenského Wittgensteinovho demografického ústavu.

Česko, Slovensko a Slovinsko sú jediné krajiny tohoto regiónu, kde sa počet obyvateľov trochu zvýšil (o 2 — 3 %).

Hybnou silou nárastu alebo zníženia počtu obyvateľov Európy sú dnes migranti.

Základ rastu obyvateľstva v niektorých západoeurópskych štátoch tvorí čistý rast pôrodnosti. V Írsku bol napríklad od roku 2000 36 % a vo Francúzsku 18 %.

Vo väčšine západoeurópskych krajín sa ale počet obyvateľov zvýšil hlavne kvôli imigrácii, uvádza sa v prieskume. Do tejto skupiny patrí Švajčiarsko (o 26 %), Španielsko (20 %) a Švédsko (17 %).

16 komentářů :

 1. Jednoznačně se jedná o výsledek mnohaletého holokaustu slovanů. A rozhodně nejde o situaci pouze od r. 1990. To se ale nesmí říkat nahlas, protože nahlas se může mluvit pouze o tom židovském, i když ztráty v živé síle jsou nesouměřitelné. P.S.: všiměte si, jak vtipně vynechali Ukrajinu, asi to ještě nestihnuli spočítat :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Mno jo to jsou ty západní hodnoty honit prachy a zakládání rodin ignorovat.

  OdpovědětSmazat
 3. Zajímavé by bylo vědět, kolik Čechů pracuje v zahraničí, včetně těch, kteří mají trvalý pobyt v ČR a kolik lidí u nás pracuje z bývalých zemí východního bloku.
  Odhaduji, že spousta vzdělaných Čechů pracuje na západ od nás a jejich místa poté zaplňují migranti z východu.
  Tlak na přijímání migrantů je pochopitelně sycen i požadavkem, zachovat na našem území lacinou pracovní sílu na nekvalifikovaných pozicích, které se jen těžko obsazují, právě proto, že jsou špatně placené.
  Jakékoliv řešení s pominutím souvislostí (sociálních, vzdělávacích, politických atd. )bude jen krátkodobé a zajistí nakupení dalších problémů právě v opomenutých oblastech.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Upravte "dáfky" pro poflakující se, množením se živící parazity... aby měli zlomek minimální mzdy... a donutit je z toho živit svoji starou a tlupu potomstva. "Dávky vydávat v naturáliích, t.j. v základních životních potřebách - jako v USA. Podle počtu hlav: Nudle, olej, chléb, trocha margarínu, najlevnější ketchup, odpadovou zeleninu a něco brambor. A VÍC NIC - NA TO OSTATNÍ SI MUSÍ VYDĚLAT PRACÍ... a za zlodějnu tvrdý kriminál US typu, potomky kriminálníků (úmyslné trestné činy) poslat sociálkou do polepšoven... se zaměřením na pracovní a hygienickou výuku, a na elementární gramotnost. Vyšší vzdělání poskytnout těm, které o ně vlastní snahou usilují.

   Smazat
  2. ABC 11:03

   Souhlasím s levnou pracovní sílou, avšak všichni neustále opomíjí, bohaté kšefty vlivných Personálních agentůr (zahraničních), tyto mají zájem o levné prácovníky z jakéhokoliv státu z východu. Má to souvislost i s migranty. Média ČT, opět o tomto problému mlčí?!

   Naši lidé jsou na Úřadech práce uvěznění, když se čech sám obrátí na určitou firmu v průmyslových zónách. Odkáží ho právě na Personální agenturu, která ho okamžitě "vykopne"! Chce levné imigranty, které vyždíme a když onemocní, hodí ho na bedra státu!?

   Vemte si exmanželku M. Topolánka, letěla s Tošenovským (Ostrava) do Vietnamu a vybrala od cca 10-tisíc Vietnamců VÝPALNÉ a natahala je do republiky bez perspektivy? ExMV-ČR Íčko Langer, jim poté rozdával 10-tisíc €uro z peněz daňových plátců, aby je dostal zpět do Vietnamu!

   Kdo byl za tuto zlodějinu potrestán, exmanžel Topolánek byl v té době premiérem ČR a Tošenovský hejtmanem, který povýšil do EU parlamentu a Topolánkové, té si vůbec nikdo nevšímal, včetně Policie ČR?

   Babiš tento problém, rovněž ignoruje, vyhovuje mu?

   Ramón

   Smazat
 4. no - poniektorí starší z vás čosi počuli o Horniakoch a Dolniakoch, na vysvetlenie - Horniaci sú tí čo žijú na Slovensku, Dolniakov - Slovákov - rozdelili medzi Srbsko a Magyarsko, napr. najväčší evanjelický slovenský kostol stojí na Dolniakoch - v Békešskej Čábe - a o čo ide, i stalo sa, že kto chcel, dostal preukaz zahraničného Slováka, no čo už, nie ? - ťaj - aj Slovensko vykráda iných, takýto človek príde a preukáže sa preukazom a chce pracovať na Slovensku - bez problémov, a che tu zostať ? nie je to problém, a chce pas - akože - samozrejme, si náš - a je to, a tak sa na prarodnú zem vracajú naši ... musím podotknúť, že slovensky hovoria viac než slušne, ovládajú pravopis, sú vzdelaní a - naši ... a aj z ďalších krajín, Ukrainy - Magyarska, ba aj Južnej Ameriky ... koleso dejín sa pootočilo,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadají ti Dolňáci jako Slováci, mluví jako Slováci, nebo vypadají jako turisté vracející se do "osad" hnědoslováků?

   Pokud vyladají a mluví jako Slováci, jsou to Slováci - repatrianti jako Chazaři ze svaté Rusi do semitské Izraele. Pokud vypadají jako Cikáni jdoucí do Nebe, je to pro země jihu ÚLEVA a dobře vám tak. Koleso - Čakra? dějin se točí. Proto je přeci kruhové.

   Smazat
 5. Skvělý článek:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201806257610956-korporace-mlati-cechy/

  OdpovědětSmazat
 6. Tady si můžete přečíst o poskocích německa a landsmannschaftu kdu čssd ods nevolit!

  https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-ii-cast-nemecka-neziskovka-ackermann-gemeinde-a-jeji-propojeni-na-cloveka-v-tisni-kdu-csl-cssd-ods-a-podivne-transfery-penez-od-politiku-do-neziskovek/

  OdpovědětSmazat
 7. Místo rodin máme squattery a bezdomovce. Vzhledem k tomu, že ČSSD je stále v parlamentu, je třeba v této "záslužné" práci pokračovat.

  OdpovědětSmazat
 8. Z rodiny dvou teplých a leseb se děti nenarodí. V parlamentu projednávají jejich možné sňatky. Společnost je postavena na hlavu a pitomosti se dostávají do popředí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale lze na ně pověsit jako děti deset Afričánků...

   Smazat
 9. Paradoxem doby je, že se křičí o demografické krizi a přitom základním cílem nového světového řádu je zlatá miliarda. Afrika praská ve švech, některé asijské státy rovněž a někdo chce ještě dolikvidovat slovanské národy? Vždyť se již blížíme 9-té miliardě, to nás ta Země stále ještě s těmi sajrajty co produkujeme ve velkém unese?
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 10. 16:19 Starče, nepřisuzuj jiným to, čím trpíš ty sám, už od minulého tisíciletí.

  OdpovědětSmazat
 11. Holt udatným cinkáním klíčů, zpěvem a tancem vydobyté vysvobození z brutální tyranie komunistů něco stojí. Nakonec i ty hospodářské ztráty překonávající dokonce ztráty z 2 sv. války za to určitě stály.
  Musíme být velkorysí a ve jménu západní svobody a demokracie nepodléhat malomyslnosti. Už bude určitě jen a jen lépe!

  OdpovědětSmazat
 12. Pravda, každí chce ísť do Západnej Európy.
  Ekonomický migranti idú do vyspelých zapadoeurópskych štátov.
  Veď je to ako bi v Bruseli diktovali že NDR musí prijať kvôty, lebo Západné Nemecko nestíha prijímať. A to aj napriek tomu že vlna ekonomických migrantov ísť do Nemeckej Demokrtickej republiky ísť nechce ( lebo tam im hrozí trestní čin PRIŽIVNÍCTVO) a tak radšej do Švédska. Lebo tam ich výtajú z roztiahnutou náručou.
  A potom nečudo že ženy sa boja samé isť do práce.
  Mnohí kritizovali Berlínsky Múr, ale to bolo jediné riešenie, ako ubrániť Berlín pred vlnami ekonomických migrantov, do samotného mesta, a nie len mesta ale aj celej NDR. Veď taký spriatelení migrant z Angoli, Beninu, Konga, Etiópie, Mozanbyku, Južného Jemenu, Lýbie, a Kuby bi sa cítil v NDR ako doma. Ale pes je niekde zakopaný: Prečo ekonomický migranti nechú ísť do socialistických krajín, ale rovno do vyspelých kapitalistických krajín??

  Na záver sumit vo východnom Berlíne. Kedže Západní je v EU.
  https://www.youtube.com/watch?v=6vBGYe19Ibk

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.