Reklama

.

.

čtvrtek 21. června 2018

Drzost Merkelové nezná hranic. Náš národ se nemá Němcům zač omlouvat. Náš národ válku nevyvolal a nevraždil po celé Evropě. Náš národ nebyl původcem poválečného odsunu německého obyvatelstva!

Oldřich Rambousek
21.6.2018  Rukojmí
Poválečný odsun Němců z Československa je dle vládkyně porobeného Německa neospraveditelný. To už tu vážně dlouho nebylo. Asi se velká tlustá frau radila s Posseltem, Hermanem a Bělobrádkem, co dál s Čechy. Dost možná, že Německo hledá území, kde by bylo možno soustřeďovat migranty, se kterými si už samo neví rady. Docela by to odpovídalo, neb Bělobrádek s Hermanem a celá ta lidovecká pakáž jsou vítači a vlezdoprdelky Německu a neštítí si podávat ruce s potomky vrahů Českého národa - potomky nacistů.
Máme tu však jedno obrovské ale a to dokazuje jen toliko to, že dohody a smlouvy jsou od toho, aby se nedodržovaly, nebyly respektovány a dokonce se vypovídaly. Vždyť poválečný odsun Německého obyvatelstva z Československa byl navržen a schválen na základě závěrů Postupimské konference vítězných mocností. Pro neznalé připomenu, že vítězné mocnosti byly USA, SSSR a Velká Británie. Takzvané Benešovy dekrety byly zpracovány přesně v souladu s touto konferencí a nebyla to tedy v žádném případě libovůle Československa a jeho vlády.

Pakliže frau Merkel má tak hlubokou neznalost a dovolí si pomíjet jasná historická fakta, tak nemá ve svém úřadě co dělat, protože jen rozdmýchává mezinárodní napětí, jitří emoce a sype sůl do starých a stále nezhojených ran.
Chápu, že Německo má problém kam s migranty, ale udělalo si ho prostřednictvím své vládkyně samo. Tedy nechť si Německo vyřeší svůj problém samo nebo ať volá k odpovědnosti frau Merkel a její poskoky.

Vím, že to Německo nemá snadné a že je stále okupovanou zemí a to už od roku 1945. Do dnešního dne Americká armáda Německo neopustila. Sice se Německo v mezinárodním kontextu chová jako suverénní země, ale není tomu tak. Stále je jen ubohým poskokem a vykonavatelem vůle USA. Sami Němci by si toto měli uvědomit. Celá ta slavná migrace je řízený projekt, který je jedním ze stavebních kamenů přípravy nového Evropského bojiště a může se docela snadno stát, že na základě těchto procesů se Německo opět dostane do role agresora a to i přes to, že je tam uměle manévrováno. To totiž nikdo řešit nebude, že v pozadí všeho stojí zájmy USA a Německý národ byl zneužit zájmem cizím. Základ tkví v tom zbavit se Merkelové a získat zpět pro Německo jeho vlastní suverenitu, která je dnes jen a jen na papíře. To však nevyřeší Češi a je zcela mimo mísu od frau Merkel náš maličký národ atakovat skrze záležitosti, na které měl pramalý vliv.

Náš národ se nemá Němcům zač omlouvat. Náš národ válku nevyvolal a nevraždil po celé Evropě. Náš národ nebyl původcem poválečného odsunu německého obyvatelstva a kdo tvrdí opak je vůl a neznalý troll.


Zachytil jsem taktéž informaci, že i pan Babiš s frau Merkel v tomto souhlasí. Jestli je toto pravda a není to blábol nějakého vymaštěného novináře nosícího červené trenky, tak potěš koště. Jako by nám nestačili zrádci typu Hermana a Bělobrádka a lidovečtí genossen. Jak to tak vypadá, tak v České republice jdeme do stavu, co politik - to kolaborant, co politik - to vychcánek, co politik - to lhář!!!

66 komentářů :

 1. Celý článek je pravdivý, včetně samotného závěru. Pokud se kdokoli dostane k vytouženému korytu, stává se z něj okamžitě hyena, myslící pouze na svoje dobro.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NÁMI VOLIČI ZVOLENÉ STRANY INSTALUJI MINISTRY

   zahraniči,kteři před sebou tlači samé nuly!
   Jak si vysvětlit jejich lenost a neschopnost požadovat po Německu 3,6 bilionů korun,které nám Německo stále dluži jako reparace za druhou světovou válku!
   Neni divu,že po nás budou brzy požadovat drze "odškodnění"a vozit se sami dále v tlustých mercedesech,které si pořidili za naše peníze,které nám stále dluži!

   Vymazat
  2. NEMECKOJAKO STÁT EXISTUJE POUZE DE FAKTO

   a nikoli de jure!Ti chudáci sousedé prohráli válku,ale dodnes nemaji Ůstavu a maji pouze demolované provisorium zvané ZÁKLADNI ZÁKON si s námi toči jako s vrtuli!
   Jen si všichni přečtěte článek jejich ZZ 146 pokud ho drze ještě nevymazali kde se píše o platnosti toho provisoria ZZ,že skonči ve dni,kdy bude sestavená opravdová Ústava,která bude odsouhlašená německým lidem!

   A TO SE JEŠTĚ NESTALO A MERKELOVÉ TO TAK VYHOVUJE!

   Vymazat
  3. DŮVODEM PROČ NĚMECKO DE JURE NEEXISTUJE

   je,že nepodepsalo mírovou smlouvu,ale jen bezpodminečnou kapitulaci.
   Proto je dodnes okupovaným státem,který se nemůže stát opravdovým!Nyni dokonce už se ho i USA chce zbavit ani jim se už nevyplatí!
   Museli by totiž platit ty dlužné reparace i ČR a to by taky musel naš ministr zahraniči požadovat,což naši zrádci a politická třida Šmejdů,která se podvodným způsobem, ukradenim hlasů voličů a tedy i jejich moci dostala nahoru a nemini odtud jak to vypadá odejit do věčných lovišt!

   Vymazat
  4. Samo , my jsme jim vypalovali vesnice , vrazdili studenty a vlastence ve statisicich , uvrhli mnozstvi cechu do koncentracnich taboru , ukoristili vsechen majetek a statni poklad germanie , stezi tam nekdo prezil a Praha je stary nemecky mesto , akorat tam nejakym nedopatreninm zijou uz pres tisic let nejaky cesi. Ale s pomoci afroarabu se to vyresi spolehlive velmi rychle !!!UZ SE NA TOM PRACUJE..

   Vymazat
  5. tak ta jalovioce tam byla dosazena skrze genose partaje ddr a vatikan ktery naše jelita velice miluji a jezdi si tam pro rozkazy aby nemuseli okatě za jalovici a od toho se to všechno utajeně řidi a v konečnem dusledku se vladne neznabohum z čezka historicky nic noveho pod sluncem

   Vymazat
  6. 8:41 - proč blábolíš nesmysly? Proč ničíš debatu?

   Vymazat
  7. MAKRELA UŽ VI,ŽE JIBMAKARON A TRUMF CHTĚJI

   připravit o nabunkrované miliardy z obchodnich přebytků,tak se začiná starat,zda by radši nebylo vhodné,aby prachy dali blbi sedláci,kterým nalinkuje ukradeni jejich rozpočtů rozpočtem společným a vnuti euro,aby nemohli při té loupeži ani ceknout.
   Že by proto tak ČR proslula svými občany,kteři jsou mistři světa ve skoku na špek a ministry zahraniči,kteři dovedou jenom jedno

   TLAČIT PŘED SEBOU JEN SAMÉ NULY!

   Vymazat
  8. Co se odehrálo na Klárově...

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bourliva-akce-na-Klarove-Verejne-cteni-seznamu-vlastizradcu-Merkelova-na-pranyri-Nekdo-si-mysli-ze-se-budem-podrizovat-jejich-zvykum-ani-hovno-dal-posledni-tecku-znamy-herec-541071

   Vymazat
  9. Merekel, je dabel a Hitler, Himmler , Eichman, masovej vrah EU a dokaze to hned jak to ujde..

   Vymazat
 2. Náš národ se nemá za co omlouvat, naopak německý národ by měl za zničení Československé republiky, nejdemokratičtějšího státu v tehdejší Evropě, také ekonomicky a techniky nejvyspělejší země té doby.Kolik bylo marek za 1 Kč? Nenadávejte na komunisty, prvotní zlo byl Hitler a Němci. Tady byl začátek úpadku, komunisti byli jen následek.Proto by paní Merklová měla pokorně příslušníkům českého národa s velkou omluvou zaplatit válečné reparace a věnovat se raději domácím problémům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Angela Merkelová: Pro vyhnání Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce neexistovalo morální ani politické ospravedlnění.
   Souhlas. Měli je všechny rovnou pozabíjet jako vlastizrádcem za to, co prováděli v českém pohraničí v letech 1935-39 a potom v protektorátu v letech 1939-45.
   Jeden milion stošedesát dva tisíce šestsetsedmnáct československých Němců alias sudetských Němců obdrželo od Führera záslužnou medaili za 1.říjen 1938 – za rozbití ČSR a „odstoupení“ pohraničí Velkoněmecké říši. Hitler definoval toto vyznamenání Výnosem z 18.října 1938 a z 19.května 1939.
   „Medaile je udělována těm osobám, které se v Sudetech nebo na říšském území zasazovali a připravovali návrat území do Říše. Zvláště přicházejí do úvahy členové NSDAP, SDP v Čechách, kteří v boji za připojení k Říši obětovali svůj majetek či krev, byli zavřeni či vyhnáni. Dále jsou to VDOVY a SIROTCI po padlých bojovnících za sjednocení, příslušníci Wehrmachtu, policie, SS, NSKK a NSFK, kteří se na vstupu podíleli. Stejně tak vyšší straničtí funkcionáři, ČLENOVÉ, ÚŘEDNÍCI, ZAMĚSTNANCI A DĚLNÍCI ve veřejných službách,kteří v dnech nástupu byli služebně činní ve vnitrozemí Sudet.“
   (Cit. Vyznamenání z doby nesvobody 1939-1945, I.vyd.Praha 1999, str.22.)

   Vymazat
 3. Už jsem to napsal jinde,proč asi byly cirkevní restituce.Cirkev si chtěla pojistit ošetřit svůj majetek,protože cirkevní hodnostáři věděli,že přijdou požadavky sudetských Němců.Být prezidentem Schwarzenberg,tak už to bylo vyřízeno a sudetský majetek by se vydával.Může se i jednat o zástupný problém Merkelové,odvést pozornost Němců na jiné téma.
  Pak bych ani nedivil,že si nárokují území a na něm usadit migranti.Takže Čechům zůstanou akorát meze a bažiny.

  OdpovědětVymazat
 4. Opět pěkný blaf od autora. Na jedné stupidní myšlence Merkelové nelze stavět zábrany pro narůstající snahu napravit naše sousedské vztahy. Česko-německé vztahy se daří přes 20 let znatelně vylepšovat a je dobré, že zvláště naši mladí toho dobře využívají. Vzájemné skupinové návštěvy tomuto našemu sbližování velmi pomáhají a samozřejmě i ekonomická spolupráce. Jsme na dobré cestě!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opäť riadny blaf od teba-bôlbeček trolíček 14:00. Ak by šlo o nápravu susedských vzťahov, tak tá nemecká krava nebude zo zločinov vlastného národa obviňovať susedov, že? A ozaj, už Nemeclo zaplatilo reparácie, ktoré malo nariadené? Nie?

   Vymazat
  2. 14:00 - jsi hlupák. Právě Merkelová a každoročně sudeťáci s "našimi" lidovci a arcibiskupem Graubnerem házejí do zlepšování vztahů vidle!

   Vymazat
  3. Mně jsou celé ty česko-německé vztahy ukradeny, at´ nám Němčouři nestrkají nos do našich záležitosti a k čemu dalšímu je potřebujeme? V hostopri se nám snažili vždy jen ublížit

   Vymazat
  4. Jsem pro sbližování, ale musí být na fér základech. To co právě předvedla paní Merklová mi doslova vyrazilo dech. Mimochodem má mezeru ve vzdělání, protože tzv, "transfer" navrhl W.Churchil a schválili jej představitelé tří vítězných mocností. Přesun se netýkal jen naší republiky. Byl to důsledek II. světové války a není o čem diskutovat.

   Vymazat
  5. Nejsem pro sbližování pro ně je migrant víc než východoevropan pryč z eu.

   Vymazat
  6. Asi právě proto žádají některé naše mladé, aby prokázali "německý původ" při zájmu o vedoucí místa v Německu. Není to blaf, neboť mého syna kádrují podle předků a žádají průkaznost původu. Mám důvodné podezření, že to funguje z dávné minulosti bez ustání...

   Vymazat
 5. Stanislav Ševeček21. června 2018 15:03

  Necítím potřebu se za odsun do jejich Vlasti skrývat za Vítězné mocnosti. Chtěli jsme to - a právem. Právem vítězů se to podařilo uskutečnit.
  Odsun byl rozumným a v rámci možností humánním aktem - nikoliv takzvané dějinné spravedlnosti, ale - rozumu a konečným aktem vytvoření národních států ... a národní státy v 19. století byla idea - právě Němců. Mají, co chtěli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudružka Merkelová (původem z bývalé NDR) asi zná jenom komunistickou historii. V době, když ještě nebyla na světě, tak Němčouři halasně vyhnali po Mnichovském diktátu Čechy ze Sudet, na to se nějak zapomíná. O něco později Slováci vyhnali Čechy ze Slovenského štátu a Maďaři rovněž Čechy, ze Zakarpatské Ukrajiny (žádné ubrousky: "do čtyřiadvaceti hodin koukejte mazat". Takže "vyhánění" zahájili v Evropě "kulturní " Němci a jejich soukmenovci, a ne až Spojenci.

   Vymazat
 6. Je třeba si připomínat, jak šla historie.

  Dokud vítězila ve II.WW německá armáda, tak ji USA podporovaly, jakmile se situace otočila, začly podporovat Spojené Státy SSSR! Důvod byl prostý (to je také hlavní důvod, který přiměl USA vstoupit do světové války po vítězství bude dělba "kořisti),a u toho USA musely být.

  Na Jaltě se "kořist rozdělila" a domluvila se sféra vlivu, na což neměly okupované státy ŽÁDNÝ VLIV!
  Proto se vyjádření A. M. dá vysvětlit jako PŘEKRUCOVÁNÍ DĚJIN! Je to politička, tak se nic neděje, ale kdyby to byl Franta z Horní Dolní, jistě by byl potahován (odůvodnění by se našlo).

  A ještě poznámka k Anonymní21. června 2018 13:00.
  dá se plně souhlasit, ale jestliže přirovnám dnešní politiky (ne všechny) ke stranickým kádrům z let 48-99, jaký je v tom rozdíl? Já osobně skoro žádný nevidím. Touha po vlivu, moci a penězích převládá nad vším ostatním. Jen stylem, jakým se to děje, je "kulturnější".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. styl, kterým se to dnes děje je především protispolečenský, protilidový a protinárodní!!!

   Vymazat
  2. Vážený pane (nebo soudruhu?)(popř.paní), Vy byste mohl(a) psát učebnice dějepisu pro Putina. V televizi je v současné době promítána řada filmů o II. sv. válce. A představte si, že tam tvrdili, že válku vyhlásil USA Hitler, a ne naopak!

   Vymazat
  3. pro Unknown22. června 2018 0:31
   Jen pro doplnění:
   V té vaší televizi také promítali nějaké ty filmy o HRDINNÉM BOJI AMERIČANŮ VE VIETNAMU, VČETNĚ VYPÁLENÍ VESNICE MY-LAI NAPALMEM!!!!!

   Nesmírně poučné pro toho, kdo má mozek a umí jej používat. A neargumentovat tím, že to bylo V TELEVIZI.

   Vymazat
  4. Ještě 2 poznámky. To,že USA do SSSR lifrovaly od začátku gigantickou materiální pomoc (konvoje, samozřejmě ne za hubičku, ale za za zlato), tak to je podle Vás důkaz, že USA podporovaly Hitlera. Budiž, každý máme nárok na vlastní úsudek. Němci neměli žádné kolonie, tak v čem měla spočívat ta válečná kořist? (Tak jako Sicilin, Sachalin a Kurilské ostrovy, kvůli kterým se SSSR pár dní před koncem války "obětovalo" a vypověděli válku Japonsku?). Když se v Jaltě dělila Evropa, tak Roosewelt byl takový flegmatik, že polovinu Evropy nechal Stalinovy. A ty skutečné "zisky a výhody" ve válce spočívaly pro USA zejména ve statisících padlých amerických vojáků a místo válečných reparací miliardy v rámci Mashallova plánu lifrované do Evropy, zejména do Německa.

   Vymazat
  5. Když jste v koncích, tak okolo sebe kopete jako umírající kobyla. Vyberte si z dějepisu, jenom to, co se Vám hodí. Takže připomeňte třebas genocidu Indiánů, která po ovládnutí území měla za následek vznik nejmocnější a nejprogresivnější mocnosti na světě, zejména co se týče inovací a technického pokroku. Řádění sovětských poradců po Únoru 1948 to se Vás samozřejmě netýká (Horáková, Slánský)atd.

   Vymazat
  6. Pro Unknown - s překvapením čtu ty vaše texty a moc chytrý z toho nejsem. Pletete páté přes deváté. Co tím sledujete? Přepsání dějin, aby vám vyhovovaly?

   1/ Hitler skutečně vyhlásil válku Spojeným státům a ne naopak. On si totiž myslel, že potom Japonci podpoří jeho válku proti SSSR a otevřou na východě 2. frontu. Nevím, co vás na tom udivuje. Je to fakt.

   Materiální pomoc USA "lifrovaly" do SSSR, protože podporovaly Velkou Británii a její spojence. Podpora Hitlera a jeho nacistického Německa americkými bankami a průmyslem se odehrávala před tím. Nezapomeňte, že např. Ford byl velký obdivovatel Hitlera, podobně i starý Kennedy (otec JFK). V USA byl před válkou i silný antisemitismus. V jeho důsledku jako vedlejší jev byla skutečnost, že holywoodští manažeři a tvůrci po celou dobu války mlčeli o koncentrácích a vyhlazování svých soukmenovců, i když o tom byli docela dobře informováni.

   Co se týká "válečné kořisti", na kterou si Hitler na východě brousil zuby: to bylo vyhnání slovanů z úrodných půd Ukrajiny a středního Ruska, osídlení toho území Němci, získání nafty od Kaspiku, získání nerostného bohatství zemí SSSR... to vám jako kořist nestačí? Nebo to snad chcete popírat?

   Co se týká vyhlášení války SSSR Japonsku: Stalin se v Postupimi spojencům zavázal, zahájit válku proti Japonsku do 3 měsíců po ukončení války v Evropě. Slib splnil. Sověti porazili bleskovými útoky milionovou japonskou armádu v Manžusku a v Koreji. To byl jeden z hlavních důvodů japonské kapitulace. Nejen atomovky na Hirošimu a Nagasaky. Všimněte si, že Rudá armáda útočila na vojenskou mašinerii Japonska a ne na civilisty, jako Amíci!

   Kurily jsou trest za Japonskou expanzi a válku. Patří vítězi, který si s nimi podle dohod a mezinárodního práva může dělat co chce. Prostě Kurily už nejsou a těžko kdy budou japonské. Kurily nejsou kolonie, jsou součástí SSSR a jeho nástupnického státu - Ruské federace.

   Statisíce Amíků (mimochodem, bylo jich méně než padlých a umučených občanů předmnichovského Československa), padli proto, aby USA vystřídaly ve světovládě předchozí globální velmoc - Velkou Británii.
   Vedle padlých na 2WW Spojensé státy vydělaly, okupují dodnes velké západoevropské země (mimo Franice, odkud je v 60tých letech vykopal DeGaulle), dodnes ovládají politicky i hospodářsky západní část Evropy a po roce 1990 i velkou část východní. Zkoušejí to rozšířit o Ukrajinu, ale tam se jim to zatím zadrhlo.

   Ještě poznámka k Rooseveldtovi: Polovinu Evropy osvobodila od nacizmu Rudá armáda. Takže žádný "flegmatik" ji Sovětskému svazu nedaroval.

   Máte vidění světa a historie dost zmotané. Nevím, proč svou nedovzdělanost, ba hloupost, ukazujete veřejně v diskuzi na celkem seriozním webu.

   Leo

   Vymazat
  7. Leo
   Pokud NR označujete jako "celkem seriózní" web, jak potom podle Vás vypadá web neseriózní? Můžete třeba dát nějaký příklad?

   Vymazat
  8. Ovšem, milý zvídavý anonyme 14:34. Neseriózní jsou všechny weby, které překrucují skutečnost a fakta, které zatajují či cenzurují důležité skutečnosti.
   Např. v době ukrajinské krize se jako neseriózní odkopaly Novinky, Aktuálně, Hospodářské noviny, Lidovky, IDnes a další.

   Nová republika je seriózní proto, že i když jde o názorový portál a ne informačně-zpravodajský, přesto ctí pravdivé zobrazení současného světa i jeho historie.

   Leo


   Vymazat
 7. Aby jí za ta sprostá slova čtrnáct dní bolely zuby !!! Máli nějaké.

  OdpovědětVymazat
 8. Myslím, že Merklová je v koncích, tak se snaží brnkat na nacionální strunu, na to každý skopčák slyší.
  Jasná je jedna věc, o odsunu rozhodly vítězné mocnosti, to je bez debat. A na toto rozhodnutí jsme defacto neměli žádný vliv. To není výmluva, to je konstatování faktu.
  Bylo to opatření, které mělo zabránit nacionálním třenicím v budoucnu.
  A také v té době bylo nepředstavitelné, aby po genocidě, kterou Němci páchali na porobených národech, tyto národy žily v jednom státě s Němci.
  Že došlo při odsunu k porušování civilizovaných pravidel, je fakt, který však nelze hodnotit z dnešního pohledu. Pouze a jen v kontextu doby, okupace, genocidy českého národa.
  On se s Němci tehdy nikdo, kdo zakusil jejich metody na své kůži, nemazlil. Všude dostávali stejný kartáč.
  Odsun bylo dobré, nadčasové řešení.
  Dovede si někdo představit, co by se dělo po r. 1989, kdyby odsun Němců neproběhl?
  A další věc, na USA nadáváme, ale kdyby amíci nedrželi Němce pod krkem, jsme v řiti.
  Jediné řešení mít zaručenou bezpečnost Ruskou federací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 16:37
   Nebo-li,museli by znova zasednout vítězné mocnosti ve druhé světové válce.Buď se vůbec nezaobírat Německými nápady,nebo by museli popřít své rozhodnutí,učiněné v Postupimi.

   Vymazat
 9. Kdy už konečně Češi pochopí, že Němci nás mají stále za "untermench", za nižší rasu?
  Jak projevila znova v roce 2018 kancléřka Merkel.

  Přitom pro odsun Němců ve střední Evropě se prvně vyslovil tehdejší polský ministr zahraničních věcí a to krátce po 1.9.1939. Prohlásil, že pokud má být ve střední Evropě klid, poté to Wermacht a silové orgány Třetí říše započaly likvidovat polskou elitu
  inteligenci - vysokoškolské profesory, představitele kat. církce, šlechtu, Židy, prohlásil, že do budoucna musí Němci ze střední Evropy zmizet.
  A stalo se. Po jednání vítězných mocností na postupimské konferenci v 08/1945. Ale to Merkel, ani její nohsledové nehodlají respektovat.

  A tak se dá prohlášení kancléřky Merkrel číst, vč. toho , že nás pořád považuje za "untermench".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic ve zlém, ale nějak směšujete němčinu s angličtinou, nebo s romštinou? Pokud si pamatuji ze školy, tak německy se člověk řekne "der Mensch" U Vás se nejedná o překlep, protože novotvar "untermench" (když už tak by alespoň mělo být "Untermench"), sice trochu připomíná angličtinu (man - člověk, men - lidé), ale to "unter" asi anglické není.

   Vymazat
  2. Když už někoho opravuješ, nevzdělaný a nafoukaný Unknowne, tak ho opravuj správně. Tedy "podčlověk" (nacisitcké označení tzv."nižší rasy", myšleno Slovanů a dalších...) se německy píše "Die Untermensch"


   Leo


   Vymazat
  3. Leo 14:39

   Der Untermensch (...když už někoho opravujete)

   Vymazat
 10. 1) Pro podobná vystoupení je velice významná už výchozí volba slov"
  Merkelová mluví o vyhnání (ano, vedle vysídlení opravdu docházelo i k "divokému" vyhánění), mluví o uprchlících (ano, mezi dnešními migranty se opravdu vyskytují i uprchlíci).
  Není vůbec náhodou, že ta slova spojuje v jedné větě ("...Flucht und Vertreibung...") - tak je koneckonců pojmenován i onen "pamětní den" v Německu zavedený před 4 lety, při kteréžto příležitosti svůj projev proslovila.

  Řeč Angely Merkel v originále:
  https://www.bundesregierung.de/Content/DE/Rede/2018/06/2018-06-20-rede-gedenkstunde-20-juni.html

  2) Když Merkelová hned v samotném úvodu mluví o "lidských osudech", které "bohužel ... nekončí dobře", je to konkrétně vzhledem k vysídleným českým Němcům přinejmenším dost sporné. Myslím, že ve své většině velice rychle pochopili, čemu unikli. (Čímž nemyslím, jak možná hned vykřiknou dnešní "okopávači mrtvol" - za všechny připomenu Paval Šafra - onen "zlořečený" Vítězný únor.)
  Když Merkelová mluví o útěku z "východních německých území" (1944), kamsi se jí VYTRATILY roky 1939-1944, které tomuto "útěku" předcházely. Je to opravdu jen "opomenutí", že nevzpomněla ty statisíce Poláků, Bělorusů, Ukrajinců, Rusů a dalších, pro které byl útěk poslední záchranou před vražděním Wehrmachtu?!
  Když Merkelová říká, že "útěk není něčím abstraktním", pak si vzhledem k předchozím historicky neobhajitelným "opomenutím" ošklivě protiřečí.

  3) Zbývá ještě otázka, co (kromě stejně pompézní jako pokrytecké příležitosti onoho "Gedenktagu") vlastně bylo MOTIVEM jejího vystoupení. Logicky se jako nejpravděpodobnější nabízí snaha zalíbit se tradičním voličům bavorské CSU.

  V té souvislosti bych rád připomněl podobně hanebné projevy bývalého rakouského presidenta před jeho druhým zvolením: ačkoli jeho vítězství bylo předem naprosto jasné, neváhal se ani on lísat k "vyhnancům" (kteří byli v Rakousku tradičně voliči tehdy již zemřelého dědice nacismu, Jörga Haidera).

  Je-li tu něco, co oba jmenované spojuje, je to jejich politická (aparátčická) kariéra: Angela Merkel ve východoněmecké FDJ a Heinz Fischer v SPÖ (byl sekretářem Bruno Kreisky-ho).

  Charakterová příbuznost s mnoha dnešními politiky přímo bije do očí: jsou to partajní vojáci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PS:

   Jelikož se pan Rambousek soustředil na to, co se v projevu A.M. týkalo "česko-německé" otázky, rád bych upozornil na to, že její nestoudnost (či autorovými slovy drzost) se projevila i v aktuálním kontextu:

   " ... investieren wir in die Förderung von Frieden und Stabilität ausgewählter Herkunfts- und Transitstaaten. Wir fördern Demokratie und Rechtsstaatlichkeit ..."
   Tedy:
   "Investujeme do míru a stability v zemích původu i v zemích transitních. Podporujeme demokracii a právní stát ..."
   Říci něco takovéhoé je s ohledem na německé exporty zbraní nebo účast německých vojáků např. v Afgánistánu je opravdu nestydaté.

   Vymazat
 11. popravit pět milionů fašistů a pak obsadit Bavorsko na dvě stě roků.
  PŘIMĚŘNÉ.

  OdpovědětVymazat
 12. Mohu ji jen připomenout, že na začátku naše příbuzné vyhnali němci z Litoměřic.

  OdpovědětVymazat
 13. stačí,aby multikulti havloidníČT vysílala dokumenty ze Sudet,co pátá kolona NSDAP prováděla s českými občany.To,jak sudetská pakáž vítala Hitlera,je v dokumentech a mělo by to být výstrahou pro celou českou kotlinu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hitlerův pohrobek Merkel vystrkuje růžký !

   Vymazat
  2. Adolfína Merkel

   Vymazat
 14. Prof. Dr. George E. Glos J.S.D. (Yale) expert mezinárodního práva u federální vlády USA.
  ( zdroj: Národní Osvobození 13. dubna 2000 )

  Aby bylo jasno. ( O odsunu sudetských Němců )

  Základ k odsunu tzv. sudetských Němců položil Neville Chamberlain. Sužoval se myšlenkou, že Anglie se třeba neubrání Němcům v bitvě o Británii v roce 1940, protože sám zdržel zbrojení v rámci „mír za našeho života“. Anglii chyběly zbraně všeho druhu jeho vinou. Jednal na základě léčky, kterou mu nastražili Němci pomocí exponentů německé menšiny v Československu, Henleina a druhů, kteří jednali dle směrnic německé vlády, že chtějí mír a mírové řešení.
  Anglie se zasloužila po první světové válce o odsun řecké menšiny z Turecka do Řecka na základě Lausanské smlouvy mezi Řeckem a Tureckem z roku 1923 (Treaty on Exchange of Greek and Turkich populations, January 30, 1923, 32LNTS 75). Chamberlain navrhl, aby po válce byly odsunuty do Německa německé menšiny z Československa a Polska, aby se vyřešil tento problém jednou pro vždy, tak jak se stalo mezi Řeckem a Tureckem. Anglická konzervativní strana přijala tuto myšlenku a provedla ji. Britská vláda přesvědčila USA a SSSR o výhodách tohoto řešení a výsledkem byl Protokol Postupimské Konference z 2. srpna 1945.
  Odsun byl proveden na jeho základě. Prezident Beneš by nebyl vůbec nic docílil, kdyby zde nebyla vůle britské vlády z vlastní iniciativy odsun přednést spojencům a dosáhnout jejich souhlasu. Jinými slovy, bez britské vlády by se byl prezident Beneš namáhal marně. Je samozřžejmé, že Československo nemohlo Němce vyhostit poněvadž je museli přijmout spojenci, kteří vládli v Německu a Rakousku.
  Odsun připravila Mezispojenecká Komise v Německu. Němci byli odsunuti do americké a ruské zóny, podle přesného plánu v roce 1946. Československo odsun nezpůsobilo a nemá za něj odpovědnost. Odsun se konal pod dohledem Mezispojenecké Komise a Československu se dostalo uznání za jeho humánní provedení. Jakékoliv nároky ohledně odsunu by německá vláda měla předložit USA, Velké Británii a Rusku. Není ovšem tak naivní, a tak periodicky vznáší nároky na Českou republiku, ale pouze prohlášeními politiků, nikoli úřední cestou.
  Předpokládá, zřejmě, že Češi si nechají cokoliv namluvit a budou jednat proti vlastním zájmům.
  Německo a Němci nemají žádné nároky z vysídlení, poněvadž Německo je vázáno smlouvou mezi ním a spojenci z 26. května 1952, doplněnou v Paříži 23. října 1954 (Convention on the Settlement of Matters Arising out of the War and Occupation, signed at Bonn on 26, May 1952, as amended by Schedule IV to the Protocol; on the Termination of The Occupation Regime in the Federal Republic of Germany, signed in Paris on 23. October 1954) 332UNTS 219.
  Podle kapitoly 6, článku 3, Německo neuplatní námitky proti spojeneckým státům ani jednotlivcům vzhledem k použití německého majetku, který převzali spojenci či jednotlivci jako reparace nebo jako následek války. Podle kapitoly 8, článku 1, němečtí příslušníci neuplatní žádné nároky proti spojencům a jejich občanům a takové nároky nebudou projednávány německými soudy. Podle článku 3, téže kapitoly, Německo, nebo jeho příslušníci, neuplatní žádné nároky proti spojencům a jejich příslušníkům, které vznikly z jejich činů nebo opomenutím mezi 5. červnem 1945 a nabytím platnosti této smlouvy 5. května 1955.

  Jak patrno z uvedené smlouvy, veškerý majetek německé vlády a jednotlivých Němců na území Československa přešel do vlastnictví Československa a jeho občanů jako splátka na reparace za škody způsobené Němci. Československé nároky za škody způsobené Němci vysoko přesahují zmíněný německý majetek. Německo nikdy nezaplatilo Československu jakoukoliv náhradu a je dlužníkem České republiky, nikoliv naopak.

  Prof. Dr. George E. Glos J.S.D. (Yale)

  OdpovědětVymazat
 15. Zklidněj hormony, pane Rambousek. A nejsou sebestřednej, Merklice v žádném případě neměla na mysli Českou republiku, resp. jen ČR, jak se mylně domnívají.
  Dějiny by se měl doučit sám, aby se tu veřejně neztrapňoval svou ignorancí. A co se týče zločinů, nemáme si s Němci co vyčítat: na co Němci potřebovali 6 let okupace, to čeští junáci zvládli v mnohem větší míře za pouhé 2 měsíce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mikeš, jsou povýšený idiot. Vědí to vo sobě?

   Adolfína Merkelová měla svým projevem na mysli především nás a Poláky. Kdo je soudný a čte ten její proslov, je mu jasno. Stejně je mu jasno, že projev míří především na bavorské voliče, kde sudeťáci a jejich potomci tvoří velmi významnou část voličstva. Volby budou v říjnu a ta zvrhlá jalovice chce politicky přežít!

   Takže Mikeš, sám zklidni hormón a zmlkni. Rambouskovi nesaháš ani po tkaničku u bot.

   Leo

   Vymazat
  2. Asi jsme četli každý projev. Já nejsem hysterický, naopak jsem soudný, proto jsem tam nenašel nic o tom, koho měla na mysli. Jiná věc je ta, že se to jaksi z principu týká hlavně Poláků, nás a také Rusů - ale ti asi nikoho nevyháněli, oni všechny ty, co ve východním Prusku zůstali, pobili. Ale Němce vyhodili i z Maďarska, Holandska, Dánska - akorát že tam nevyhnali všechny a navíc si odpustili excesy.
   Co se týká potomků vyhnanců, s kolika z nich jste mluvil? Určitě ani s jedním, jinak byste nepsal takové voloviny.

   Vymazat
  3. Mikeši, lansmanschaft by si měl najít lepšího advokáta, než jsi ty. Tvoje tvrzení, že "vyhnali všechny" je snadno doložitelná lež. Po odsunu zůstalo v ČR přes 450.000 občanů německé národnosti. Ještě v 70. letech jsem je potkával v Mostě, Litvínově, Chomutově. Poznal jsi je snadno už podle oblečení.

   Vymazat
  4. Kde jsem napsal, že "vyhnali všechny"? Já tam naopak vidím napsáno "akorát, že nevyhnali všechny". Opakuji NEVYHNALI!
   Kde jste vzal údaj o 450 tisících zůstavších Němců? Dokladujte! Jinak že jich tady pár zůstalo, samozřejmě vím, vždyť jsem chodil s německými dětmi do školy.

   Vymazat
 16. Tak, Mikeši 2:28, už jste zcela jasný, že? A máte k tomu postoji prokazatelné a pádné argumenty? Jsem ten, který vás od počátku čte, jsem účastníkem oněch událostí, které tady nepravdivě, nesmyslně a nestydatě komentujete. Majíc kde co vycucáno z prstu či, a to v nejlepším případě, z druhé nebo třetí zaujaté ruky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co takhle si dát nějaký nick, ať vím, s kým se bavím. Když jste takový odborník na 80 let starou historii, jistě se dokážete i přihlásit. Nebo se za sebe stydíte?

   Vymazat
  2. Mikeš, kouknou, nejsou dryej a odpověděj na otázku: proč si cucaj "histoii" z prstu a nectějí fakta? Proč píšou blbiny a zjevné nepravdy do seriózní diskuze.
   Proč si dávaj volgo Mikeš, i když se tak nejmenujou. To se, Mikeš za svou hloupost tak styděj?

   Vymazat
  3. Co máte proti nicku Mikeš? Je to rozhodně serióznější než nemít žádný nick a být anonymem (a ještě se pohoršovat nad jinými, že zde nedávají celou svou adresu - to je ale nestydatost!!!). Jinak nechápu, k čemu by vám bylo moje jméno - jste normální? Napište sem svoje, anonyme!
   Nic si z prstu necucám, vycházím z odborných publikací (těch nejnovějších) a z přímého svědectví přímých svědků. Vy nepíšete ani blbiny, vy máte jen na nadávky a trolení. Zrovna vy se ohánějte seriozní diskuzí! Vždyť nemáte ponětí, co to je!

   Vymazat
  4. 1:48
   Jsem ze Sudet a Čech,takže ty svoje NEznalosti ocení pouze a jen havlolejnolahvárenský kolaboranti!!!!!

   Vymazat
 17. Musime rict , ze vzdy se najde vladni soldateska , ktera
  proda lid cizakum ,pod rouskem demokracie a zapadnich hodnot , tech hodnot , ktere rozvraci cizi zeme a pak nasledky techto zlocinu chteji prerozdelit na jine staty ...tak tomu se rika demokracie . Nemci strileli palili ,travili a stinali lidi ,Nemce po valce kopli jenom do prdele a vyhnali , prezili a to je krivda o ktere se bude mluvit desetileti .Zel jsme v podruci Nemcu a musime poslouchat !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. DEJTE TU ŘEŠENI BROUKU NA PŘ.POSTAVME TŘI HVĚZDY

   koalici tři HNUTI,které budou mit v Programech skvělý Národni program občanů voličů a uvidite to točo!
   Soldatesku připravime o jejich tlusté zadky,které se vyvaluji za naše penize v Prdlamentu!

   Vymazat
 18. Vynikající komentář napsala Veronika Sušová: "Česko slovům (už) nevěří" -
  http://casopisargument.cz/2018/06/22/cesko-slovum-uz-neveri/

  Cituji:
  "V českém prostředí je dlouhodobým problémem „čechocentrismus“, tj. filtrování prostřednictvím české optiky, takže reakce na projev byla jenom výběrová a díky stylu informování našich médií i vytržená z kontextu. Při posuzování českých reakcí ale jde často nevysloveně o další problémy, nejen o to, zda jsme se „smířili“ či „nesmířili“ s našimi dějinami. Bezprecentní ekonomická závislost na Německu nutně vzbuzuje minimálně určitou frustraci. Ze závislosti plyne pocit české zranitelnosti, která se pak lehce přeloží do (třeba i nepodložených) obav z nějaké revize výsledků druhé světové války.
  ...
  Brát slova kariérního politika jako filosofický traktát či morální maják je ostatně vždycky obrovský problém, byť se právě o to mnozí novináři urputně a zbytečně snaží.
  ...
  Dost Čechů tak německé kancléřce nedůvěřuje v jejích morálně-humanitárních apelech a považuje ji za pokrytce. Zdrojem takové nedůvěry je zřejmě i skutečnost, že lidská práva obecně se v posledních desetiletích stala naprostým rukojmím velmocenské politiky a politiky (neplánované nebo plánované) destrukce celých společností a států."

  Podpořte !Argument:
  http://casopisargument.cz/2018/06/20/staci-150-korun-a-zmenite-argument-k-nepoznani-pridejte-se-a-pomozte/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 10:19 - Máte vůbec od redakce navýsost intelektuálního Argumentu povoleno, tak sáhodlouze citovat jejich autory? Můžete se prokázat tím povolením?

   Navíc se paní Sušová-Salminenová mýlí. Poláci nejsou v takové ekonomické závislosti na Německu jako my a přesto na podobné projevy reagují vždy velmi silně. Svádět něco na české mindry může jen blbec, byť současně těžký intelektuál. Ale na to jsme v Čeksu už dávno přivyklí, že?!

   MM

   Vymazat
  2. MM 14:53

   Výrazy "navýsost intelektuální" a "težký intelektuál" jsou neohrabaným projevem despektu. Ten se nejspíš zrodil z Vašeho mindráku, který byste tak rád diagnostikoval u jiných.
   Svým výkřikem se snažíte mírně "vyčnívat" ze zdejšího početného stáda povykujících agresivních blbečků. Mírně - a marně.....

   Vymazat
  3. Paní Sušová, moc se vám omlouvám za to, co jsme o vás napsal, tedy jste "těžký" intelektuál. Zapomněl jsem, že úspěšně držíte různé diety.

   Mgr. MM - "vyčnívající" navýsost intelektuál

   Vymazat
  4. Paní Sušová to vystihla pregnantně. Já tomu říkám trapná sebestřednost Čechů, kteří jsou bohužel takto nacionálně masírování českými intelektuály už 150 let. Nebo možná i déle - je to daň za obrození národa, které bylo postaveno na antiněmectví. Tehdy to bylo asi nutné, ale časem měl přijít nějaký korektiv. O ten bohužel neměla zájem ani jedna strana. Ostatně, co chtít po politicích, kteří se zmocnili tohoto tématu.

   Vymazat
  5. 1;40
   Achillovou patou každého kolaborantskýho HAVLOIDIOTA je jeho hlava!!!!

   Vymazat
 19. Paní Merkel se omlouvám,že mi němci pověsili strýce na lípu v Kunovicích u vlakového nádraží,když jemu,a dalším nejdříve dolámali kosti,omlouvám se za otce tchána,který strávil 3 roky ve dvou koncentrácích.
  Za tyto maličkosti,co naší rodině němci udělali,se vám,paní Merkel omlouvám.Jsem rád,že za odsunuté němce,nám cpete araby.Němce celá naše rodina miluje.Ale do plynu bychom vás dnes neposlali.

  OdpovědětVymazat
 20. A že by se ta německá, buržuázně - kapitalistická, sionistická mrcha s námi vyrovnala a zaplatila nám dlužných 8 000 mld. Kč za válečné reparace?

  OdpovědětVymazat