Reklama

čtvrtek 28. června 2018

Estonsko: Pamětní deska plukovníkovi SS

27.6.2018 PrvníZprávy

Alfons Vilhelm Robert Rebane, plukovník Waffen SS, má od 22. června v Estonsku pamětní desku. Odhalena byla v souvislosti s jeho nedožitými 110. narozeninami (narodil se 24. června 1908).

Za druhé světové války nejdříve vytvořil partyzánský protisovětský oddíl a po obazení Estanonska Německem vstoupil v září 1941 do německého Wehrmachtu. V roce 1944 přešel do nově tvořené 20. granátnické divize SS (1. Estonská) a v roce 1945 se stal zástupcem jejího velitele. V období války se podílel na vyhlazování civilního obyvatelstva a vypálení několika vesnic. Smutně proslul mimořádnou krutostí. 

Stal se jedním ze dvou zahraničních nositelů Rytířského kříže Železného kříže s dubovými ratolestmi a meči. Po porážce Německa se s malou skupinou estonských příslušníků SS dostal do zajetí západních spojenců. 

 V roce 1947 byl převezen do Velké Británie a stl se spolupracovníkem MI 6 a podílel se na řízení protisovětských partyzánských skupin. V roce 1961 se přestěhoval do Spolkové republiky Německo, kde v roce 1976 zemřel. V roce 1999 byly jeho ostatky převezeny do Estonska a slavnostně pohřbeny.

65 komentářů :

 1. Evropské hodnoty....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když si naši nazi zahajlují na koncertě, nebo před synagogou a někdo je udá, odsoudí je a zavřou.

   Teď, když je začnou zase svrbět pravice a chtějí se chlubit jak vysoko vyskakoval jejich pes, nebo jejich poslední štika na udici, mohou si zajet do Estonska k pomníku - a splnit svoji NATO spojeneckou povinnost a beztrestně si přitom zahajlovat u památníku Herr Standartenführera. Nejlépe hajlovat proti Moskvě. Je to vlastně takový hajlovací Euro hyde park pro soukmenovce z euroregionů, kde si to Židé nekompromisně hlídají (u nás jsou nějak jednoocí, když jim Posselt a sudetten Gesindel nevadí).

   Že by nějaká "nadnárodní" cestovní kancelář začala nabízet forfaitové zájezdy do Estonska?

   Smazat
 2. Dnes se dokáže snoubit buržoazní "demokracie" s fašistickými ideály hlavně se bojuje proti socialistickým myšlenkám a komunistům !! On nakonec měl ten Hitler světlé stránky, když tak nenáviděl SSSR a komunisty !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle Pobaltí chrání ZA NAŠE PENÍZE "naši" žoldáci a fliegeři.

   Smazat
 3. co to je za blábol? formuluj svoji myšlenku jednoznačněJedna věta popírá druhou, to je schíza

  s

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádný blábol , ale realita dnešního kapitalismu, který dnes přechází k fašizmu a maloměšťák si toho ani nevšimne ! Lživá propaganda nahradila zprávy a z novinářů se stali buržoazní politruci !!

   Smazat
 4. naše žoldáky execírují potomci fašistů,odporné,hnus

  OdpovědětSmazat
 5. Proč je na tom pomníku vytesáno "colonel", když to nacistické také stvoření dosáhlo hodnosti STANDARTENFÜHRER? Nebo sloužilo v nějakém ANGLOSASKÉM sboru? Schweinerei, meine Herren!

  OdpovědětSmazat
 6. Vedle nepochybně silného motivu antikomunismu (antibolševismu) bychom neměli přehlížet snahu o podrobení Ruska, která trvá (když pomineme pokus Napoleonův nebo krymské války) nepřetržitě od intervence západních mocností v roce 1918.
  Bez ohledu na to, jaký kdo máme názor na bolševiky, nemůžeme nevidět, že výsledkem bolševické revoluce a následné stalinské autoritativní vlády bylo udržení celistvosti země. Lidem jako Churchill se to nejspíš dvakrát nelíbilo, ale pochopili, kde jsou hranice jejich možností.
  A možná, že to jsou také hranice globalisace?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína má také přes 60 národů a národností a snaha o její rozdrobení a kolonizaci je také prastará. Ale asi opět představuje další hranici globalizace.

   Smazat
 7. A my jsme s fašistickým Estonskem v NATO! Další důvod tuhle zločineckou organizaci neprodleně opustit.

  OdpovědětSmazat
 8. U nás nejsme od těchto zrůdností příliš vzdáleni. Stačí jako příklad debil, který v minulém režimu vystuduje komunistickou vojenskou školu, záhy prozře, dostane se ke korytu a jede vyznamenat vrahy Mašíny do USA. Jaký v tom je rozdíl ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Topolánek. Fašismus jako základ musí mít lidskou tupost a otrlost (Topolánek, Janda, Klvaňa a další). Jinak by nerozkvetl.
   MM

   Smazat
 9. Po ruské okupaci v roce 1940 a následnému vyhlazení několika set tisíc ESTONCU rus. vojsky ,se nedivím ,že dají vyznamenání vojáku, který je bránil proti rus svoloči

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:08
   A těch set tisíc estonskejcj nazikolaborantů si vyčaroval z havlotrenek????
   Kdyby blbost nesnášela,tak můžeš dělat nadzvukový éro,havloblbe!!!!!

   Smazat
  2. 10:26 Něco si nastuduj ,ať nejsi za VOLA. Vymysli něco nového, je ubohé zatahovat do tvejch blábolu pana Havla.

   Smazat
  3. 10;39
   Ty havlobanderovskej kriple,ty si STRČ ty svoje NEznalosti do PRDELE!!!!!
   Jestli ty kolaboranti byli postřílený,tak jich bylo kurva málo,za to co dělali,jak podporovali Fricky by měli bejt vymazaný z mapy!!!!!!

   Smazat
  4. 10:50 Zase seš za VOLA .To byli vlastenci ,kteří bojovali proti rusáckým okupantum. Ti rus to mají v gech .Dokazují to okupací KRYMU .Vymazat tebe ruské hovado

   Smazat
  5. I kdyby se v Pobaltí odehrálo to, co tu s velkým gustem popisuje 10:08 (a on se zdroji informací a čísly "stalinských obětí" nakládá opravdu svérázným způsobem), tak to nikoho neopravňuje oslavovat masového vraha podlehlého zvrhlé ideologii nacistického Německa!

   "Vlastenectví" podle Hitlerova pohrobka 11:42 není nic jiného než praktické provádění genocidy. Psát o Rusech, že "mají něco v genech", je čistý rasismus. Podobně se dnes někteří "žurnalisté" pokoušejí psát i o Srbech, o Palestincích, Peršanech a ostatně i o dalších skupinách, které se nepodvolily plánu amerických elit na ovládnutí naší planety.

   Leo

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 11.56 Máte vtom trochu zmatek.Srbové začali válku v JUGO za to správné bombardování a co se týče Palestiny ,není pomalu dne aby neodpálili nějakou raketu na Izrael. Jak píšeš to nejsuo AMÍCKÉ elity ,ale ty ruské

   Smazat
  8. 12:16
   Pochluběj se Kohn,co tím chtěli světu sdělit?

   Smazat
  9. 12:16 - trochu zmatek v hlavě a nedostatek informací. Ostatně, tak to tu bývá u téměř všech oponentů uveřejněných textů.

   Válku v Jugo začali Slovinci - postřílení bezbranných branců ze Srbska, Černé Hory a Makedonie na hranici s Rakouskem. Stříleli členové slovinské Teritoriální obrany!

   Dosud nikdo za to nebyl potrestán!

   To byly prví výstřely té války v JUGO, neználku!

   Židé soustavně kradou zem Palestincům. Nediv se, když to trvá 70 let a s Izraelci není možné žádné jednání, že se uchylují k partyzánské válce.
   A ta poslední věta je čistý blábol. Ničím nepodložený.

   Prostě jen pacient pošetilovny zahýkal.

   Smazat
  10. 1226 Máš zlatou za blábol dne.Slovinci postříleli brance,tak takovou kravinu muže napsat naprostý IDIO...Dej odkaz troubo

   Smazat
 10. Jo pobaltský fašisti vystrkují růžky a nic se neděje. Ten druhý dekorovaný byl leon degrelle.

  OdpovědětSmazat
 11. K článku:

  Spolkový sociální soud v Kasselu rozhodl v prosinci 1998, že lotyšští veteráni SS mají dostávat od Německa důchody.
  Mezi nimi i ti, kdo se podíleli na vyvbraždění lotyšských Židů (94% z 70.000, v Litvě pak 93% z 220.00, kteří tam žili na začátku války).
  V Litvě o těchto esesácích oficiálně mluví jako o "hrdinech v boji proti sovětskému systému".

  Řadu konkrétních podrobností k poválečné politice německých úřadů vůči nacistickým zločincům a jejich pozůstalým najdete ZDE:
  http://www.anstageslicht.de/themen/rechtsradikalismus/opferrenten-fuer-kriegs-und-naziverbrecher/chronologie-zusatzrenten-fuer-nazis-und-ss-leute/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:30 Fakt neni se čemu divit,že dnes v bývalich republikách SSSR odhaluji pamětni desky bojovnikům proti tomu"dobráckému" sovětskému systému.Nejen z Estonska,ale i z dalšich okupovaných zemi bojovalo tehdejších "občanů SSSR"celkem 6 milionu boku německé armády.Proč asi?

   Smazat
  2. Nechali se zblbnout náckovskou ideologií, podobně jako maršál Tuchačevský a další popravení "dobráci".

   Smazat
  3. Obhajoba nacizmu je nepřípustná.

   To jako byste psali, že Hitler byl vlastně pašák, protože dal Němcům práci a rychle odstranil důsledky hospodářské krize.

   Je morální deviant může psát cynické nesmysly, jako např. ten v 11:37.

   Leo

   Smazat
  4. 11:37 Pobaltí, léno germánů a ty nějaký sovětský režim nezměnil, ty fašounská troubo.

   Smazat
 12. Pouze dve slova k tomu clanku svine fasisticka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, svině fašistické dostávají dnes vyznamenání a pomníky. O genocidě Slovanů však ani slovo!

   Smazat
  2. Anonymní28. června 2018 12:18
   „O genocidě Slovanů však ani slovo!“
   Ta se totiž bude opět stávat aktuální. Již nyní bychom měli vědět, kde je naše místo. Určitě ne, po boku Bělobrádka, Hermanna a dalších posseltových obdivovatelů. P.K.

   Smazat
 13. Když proběhla v r.1940 anexe Pobaltských států Sovětským svazem, byla to pro tamní občany pohroma. Mnoho občanů bylo uvězněno a také přesídleno na Sibiř. Nelze se divit, že v červenci 1941 tam lidi viděli v příchodu nacistických vojsk osvoboditele. Řada mladších mužů se nechala nalákat do služeb wehrmachtu a pak bojovat proti SSSR. Dnes jsou tamní občané spokojeni s tím, že jejich státy jsou ve svazku EU a hlavně NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejlépe pro USA je když se sousední státy mezi sebou nenávidí a proto je štvou pod různými důvody proti sobě. Důvod se už najde. Američané pak už jenom dodají zbraně, vyškolí diverzanty a lidí se můžou začít zabíjet. Estonsko, Lotyško a Litva z členství v EU nic nemají, naopak došlo k vylidnění těchto států na polovinu původního obyvatelstva před rokem 1989. Zadluženost se zvedla několika násobně. Takže Litva prodává dřevo takovým tempem, že do několika let již nebudou mít žádný strom široko daleko. Hlavní náplní všech těchto států je nenávist proti Rusku a tou nenávistí se živí a NATO jim tam dodává tuny zbraní a munice a připravuje provokace proti Rusku tak jak byla provokace ze strany Gruzie. My tam také pomáháme v tom svinstvu.

   Smazat
  2. 11:20 Naprostá pravda,ale tady místní skupina kovanejch komoušu a pro rus, kolaborantu to nikdy nepřizná.Pověstné HÁZENI PEREL SVINÍM

   Smazat
  3. 11:45 Ta to je dobrá prde---,vyškolí DÍVERZANTY,dlouho jsem se tak nesmál!!!.to muže napsat hodně ,ale hodně vymytá rudá palice

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Např. do "školení diverzantů" ehhh pardon, "vlastenců", vložily Spojené státy (dále jen SS) podle paní náměstkyně Nulandové 5 miliard USD. Rozumíš, ty vymytá náckovská palice 11:55?

   Smazat
  7. 11:48 Vsadím se, že ty fašounská štětko, máš doma
   bustu svého fírera Adolfa.

   Smazat
  8. 13.22 Máš pravdu mám ADOLFA,ale ty jsi mne trumfnul se STALINEM,GOTWALDEM a v neposlední řadě rusáckou smradlavou rudou vlajkou, u které tak rád ONANU.....RUDEJ SRÁ.....

   Smazat
  9. 14:52
   Est komt der tag,havlountermensch,smích tě co nevidět přejde!!!!!!!

   Smazat
  10. 14.52 Boji bojim RUDEJ komisařííí.A zase ten pan HAVEL.Pro mne čest když do nadávky zapleteš pana HAVLA.

   Smazat
  11. 15:05
   ProuASSackej kolaborant,že MÁ ČEST????!!!!!
   Co ty ty ZMRDE meleš????!!!!!
   Nějak ti ty kolaborantskej chcípáku vypadlo,ŽE NEBEJT KOMUNISTŮ,TAK TEN FLANDĚROCHRCHEL A UDAVAČ NEBYL NIKDY NIČÍM.....JEN PODŘADNEJ KUREVNÍK A NEMILOVANEJ SYN!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  12. 15.25 Á zase pan smajlík,dej bacha ať ti nepraskne žilka .Nějak se vtom zakkokoktáváš.Chýbí ti nějakej ten havlozmr...Tentokrát to je bída RUDEJ OSLE

   Smazat
  13. 15:46
   Rudej mamrd byl HAVEL,to věděla paní Olga,když ten zrzavej VOŠOUST jezdil na kolobrndě po hradě a řval:Já jsem prezident!
   A Olga na to....seš prezidentem díky komunistům,tak k se ty debile NEPOSER!!!!!!!☺☺☺
   Holt falnděrochrchel byl ZMRD,udavač,kolaborant,čmáral a lhář od přirození.....A ty ses havlolejnolahvárenský žumpě taky povede,vejmrdku s dutou palicí!!!!☺☺☺

   Smazat
 14. http://svobodnenoviny.eu/jsme-jedina-realna-politicka-sila-v-cr-dusledne-odmitajici-imigracni-diktat-eu/

  OdpovědětSmazat
 15. EU slábne a Německo posiluje. To se bude projevovat po celé Evropě. U nás to je vidět na stále drzejších aktivitách Posselta a spol. a podlézavého chování některých našich politiků vůči nim. Tito politici jsou zárodky nové generace zrádců národa, neboť pro nás je Německo největším ohrožením.
  V Estonsku je teoreticky největším ohrožením Rusko. Proto u nich vřelý vztah k Německu, není zradou, ale pokračováním jejich politiky. Vždyť od rozpadu SSSR, je ruskojazyčné obyvatelstvo občany druhé kategorie, např. bez možnosti pracovat ve státní správě.
  Ale kladný vztah k Německu a uctívání fašistů, by měly být dvě rozdílné záležitosti. To uctívání členů SS, by mělo být nepřijatelné i pro Německo. Všechny evropské svazy protifašistických bojovníků (včetně německých) i evropské vlády, by to měly veřejně odsoudit.
  Od EU bych to neočekával, ta je přístupná všem formám rozvratu evropských států. P.K.

  OdpovědětSmazat
 16. FUJ! Trička s nácky a Hitlerem, není tohle není trestné?https://www.nasevojsko.eu/nasevojsko/eshop/0/0/52/9/2/?hledatjak=2&slovo=ričko%20s%20potiskem

  https://www.nasevojsko.eu/nasevojsko/eshop/96-1-Reprodukce-kreseb-na-platne/0/5/5630-Reinhard-Heydrich-reprodukce-kresby-A1-na-objednavku-do-10-dnu

  OdpovědětSmazat
 17. Kdyby to nějak tehdy v druhé válce šlo, tak zastavení se
  rudé armády na svých hranicích a ponechání i tohoto českého prostoru Hitlerovi, by udělalo i dobrou věc.
  Spousty zdejších rusofobů a tudíž milovníků germánů, by se tady nevyskytovaly.
  Pradědečci, dědečci a papínci těchto zmetků by byli jako
  podřadná rasa zlikvidování i se svými semennými váčky budoucích debilů.
  Bohužel to eventuální zastavení by znamenalo protiofenzívu "spojenců" spolu s wehrmachtem.

  OdpovědětSmazat
 18. No, jelikož se tady zase rozmohla hra na honění cedulí, tak se raději poroučím. Tolik času zase nemám.

  OdpovědětSmazat
 19. Fašismus a nacismus jsou zplozenci kapitalismu!Je třeba tudíž zlikvidovat kapitalismus na této modré planetě dříve,než kapitalismus zlikviduje nás!!!

  OdpovědětSmazat
 20. Po hlubokem zamysleni nad vasimi prispevky - vy neiformovani Hurvici, zde nick honolulu / analyst prohlasuje , ze nick Mugabe (15:25 & 16:02) neni NEO-NACISTA, ale smradlava opice z ktere by se poblil i perverzni ideolog - Julius Streicher,
  nacisticky chief v Norimbergu !
  v.r. SVETLONOS (analyst) !
  GOD BLESS AMERICA ! (Buh zehnej Americe !)

  OdpovědětSmazat
 21. A nejhorsi rezim v dejinach lidstva, byl ten, ktery byl v Rusku mezi lety 1918 - 53 !
  Jednalo se o rizenou likvidaci Slovanu !

  A vy, ktere toto tragicke obdobi zajimama, CTETE knihy od ruske emigrace a hlidejte dnesni zmenu v nazorech od dnesniho vedeni Ruska na tehdejsi dobu !

  Amerika je zaplavena ruskymi videi, ktere ukazuji HORROR - ktery maji na svedomi Bolsevici,
  ci co to bylo !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://pospolitost.files.wordpress.com/2009/01/uskujnik_kagan-a-jeho-bek.pdf

   Smazat
 22. ZASE tapetuješ ty uASSackej chcípáku ty stejný HOVNA z trumpetolatríny???!!!!!!
  FUCK OFF USSA!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 23. 18:49 Megabe ty odporny zivocichu, jak to, ze kdyz zijes v Cesku ty VREDE na tele republiky, ze mas tak malou slovni zasobu ? Porad stejne vyprdy, ty opici smrade !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:11
   Tvoje uASSacká ŽUMPA v hubě je na bodů mrazu,gramofone neschopnej!!!!!!☺

   Smazat
 24. 18:49 - Mugabe ty podradny potkane ! To budou RUSI, kteri tebe jednou vyslecou za ziva z kuze !
  To nebude nikdo z Ameriky !
  Ale ty jsi opozdeny Pavlik Morozov , aby jsi rozumel proc !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:17
   Ten tvůj zrzavej VOŠOUST je pěkné v PRDELI!!!!!
   S Kimem mu to nevyšlo,KLDL SI DÁL JEDE PO SVÝM A TEĎ LEZE PO KOLENOU ZA PUTINEM A CHCE SE SCHÁZET????
   Prdel by byla,kdyby se mu Putin vysmál a poslal jeho a celej ten uASS untermensch do hajzlu!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  2. Paní Johnsonová potká pana Honolulua a ptá se ho, jak se má, co děti a tak. Pan Honolulu odpovídá: „Moji kluci jsou v pohodě. Nejstarší Jack je vojenský poradce na Ukrajině, Willy je v Iráku, Raul slouží na lodi u Gibraltaru, Johny je v Súdánském Darfouru a nejmladší, Tod, je v Afghánistánu.“ A co manželka? Ptá se paní Johnsonová . „Ta jezdí po Evropě v rámci přednáškového turné a vysvětluje, jak se rozpíná Putinův režim.“

   Smazat
 25. 21:36
  Bezva kolego,jen se obávám,že ten pablb bez mozku žádnou ženskou v životě neměl,takže o pitomstvo z jeho strany bude nouze.....NAŠTĚSTÍ!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 26. A za tyto Estonské fašistické mrdky máme prolévat krev ?
  Nikdy ! Raději přeběhnu k Rusům , Naším slovanským bratrům a osvoboditelum . Marčelíno

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.