Reklama

čtvrtek 28. června 2018

Exinstruktor Azova: Na Ukrajině vytvářejí „eskadry smrti“ proti oponentům!

Sergej Sanovskij, ještě jako instrukor "Azova"
- kou -
28.6.2018 RIA a  PrvníZprávy
Oddělení zpravodajské Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) vytváří ilegální skupiny k vraždám a k zastrašování těch, kteří nesouhlasí s režimem.
V rozhovoru pro RIA Novosti to řekl bývalý vojenský instruktor a bývalý zástupce šéfa výcvikového tábora nacionalistického praporu „Azov“ Sergej Sanovskij.
Jak Sanovskij sdělil, setkal se Andrejem Lisogorem, který byl na plný úvazek poradcem šéfa aparátu kontrarozvědky SBU. Lisogor mu řekl, že na Ukrajině byla vytvořena síť ilegálních skupin „pro aktivní opatření“, včetně „odstranění těch, kteří nesouhlasí s politickým kurzem“.

„Zmínil se, že si váží mých zkušenosti a specifiky rozdělení úkolů, které jsem přikazoval, a požádal mě, abych vytvořil bojovou skupinu šesti až osmi lidí z bývalých kolegů,“ řekl Sanovskij.

Podle něj mu bylo řečeno, že všechny organizační otázky budou řešeny na nejvyšší státní úrovni, ale z nich nebudou označovat ani jako agenty.

Podle něj mu Lisogor sdělil, že to osobně schválil ukrajinský prezident Petro Porošenko.

Když Sanovskij Lisogorovu nabídku odmítl, byl požádán, aby nikomu o tomto rozhovoru neřekl, a pohrozil mu, že by ho „přinejlepším uškrtili na schodišti“. „Jsem voják, a oni ze mě chtěli udělat kata,“ rozhořčeně zdůraznil Sanovskij.

Následně se důstojníci SBU vloupali do jeho bytu bez jakýchkoliv povolení a byl donucen „přiznat absurdní věcí“. Jako že chtěl provést státní převrat, zabít prezidenta a ministry. Vymlátili z něj přiznání a natočili to na kameru.

Bývalý instruktor „Azov“ napsal své prohlášení o únosu a mučení Národnímu antikorupčnímu úřadu (NABU), který to předal úřadu vojenské prokuratury.

Momentálně se ukrývá v Myanmaru (Barma), kam se dostal dobrodružně přes Podněstří a Bulharsko. Sanovskij si připravuje politický azyl ve Švédsku.

Související:

8 komentářů :

 1. Řešení problému Ukrajiny nejde zvládnout lidskými silami. V budoucnu Ukrajinu čeká jenom řešení poskytnuté Ruskem shora vyspělou technologií jako v Sýrii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko by udělalo velkou chybu, kdzby se do občanského konfliktu na Ukrajině oficiálně zamíchalo. Daleko efektivnější je od banderovského vedení Ukrajiny odřezat jeho sponzory, tutory a protektory. Jednání s Američany (dnes v Moskvě Bolton, zítra v Helsinkách Trump, pozítří Merkelová či její nástupce, Macron atd. atd.), stavba Nord Stream II a další přivedou banderovce do izolace a k bankrotu. Pak je změna vlády v Kyjevě hotovou věcí.

   Leo

   Smazat
  2. Leo Přesně tak a nebudou moc Rusko obviňovat z vměšování.

   Smazat
  3. Nacizmus prožívá malou renezanci nejenom na Ukrajině, ale i v Pobaltí, pane Leo. I Polsko poněkud "Bekovští"...

   Smazat
 2. U Ruska samozřejmě nejde o zamíchání do konfliktu, ale o udělaní pořádku nakonec po tom bordelu co ještě Ukrajinu čeká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pořádek se nedělá leteckým bombardováním, ke kterému jste Rusko nabádal.

   Pořádek si udělají občané Ukrajiny sami.

   Nedivil bych se, kdyby popté ona ruskojazyčná část země (Oděsa, Charkov, Lugansk, Daněck, Slavjansk atd.) usilovala o připojení k Ruské federaci. Má to svou dějinnou logiku. Záleží na tom, za jak dlouho se Rusům podaří nastartovat svou dosud velmi lenivou ekonomiku.

   Smazat
  2. Ukrajina v tom má dlouholetou tradici- baťkové Machno, Petljura,Bandera...

   Smazat
 3. Ukrajina je fašisticko-teroristickej stát se vším všudy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.