Reklama

pátek 1. června 2018

Hanebný úprk: expert vyhodnotil debakl bojovníků OSU poblíž Mariupolu


Sergej Ignaťjev
1. 6. 2018       Politros
Zástupci operačního velení samozvané Doněcké lidové republiky informovali o neúspěšné operaci diverzní skupiny Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU) pod Mariupolem. Informoval o tom informační portál Russkaja vesna. Podle zástupců armády DLR chtěla diverzní výzvědná skupina ukrajinských silových struktur provést řadu provokací ve směru Mariupolu. Právě sem dnes přijede německá delegace spolu s německým ministrem zahraničí Heiko Maasem. Organizátoři operace však nezohlednili úroveň "profesionality" svých bojovníků.


Vojáci 503. samostatného praporu námořní pěchoty 36. brigády OSU se vysunuli z obce Talakovka směrem na Kominternovo, kde byli domobranci. Rádobydiverzanti se přemísťovali směrem k nepřátelským pozicím hlasitě, rozptýlení a motající se po cestě. Jak se ukázalo, bojovníci OSU se nacházeli ve stavu poměrně těžké opilosti, což vlastně předurčilo osud operace.

Zástupci armády DLR poznamenali, že ukrajinští diverzanti byli zpozorováni během likvidace min na trase do Kominternova. Velitel jedné z hraničních divizí DLR se rozhodl udeřit na opilé ukrajinské diverzanty. V operačním velení republiky poznamenali, že celá tato operace OSU skončila "hanebným úprkem": skupina se nepočítala osmi bojovníků (dva byli zabiti a dalších šest zraněno). Všichni zranění byli evakuováni domobranci a převezeni do místní vojenské nemocnice.

Vojenský expert nadace Lidová diplomacie a expertního analytického klubu Budoucnost dnes Sergej Prostakov v rozhovoru s korespondenty portálu PolitRossija poznamenal, že událost znovu demonstrovala nízkou úroveň výcviku ukrajinských vojáků. Podle jeho názoru Ozbrojené síly Ukrajiny jednoduše nejsou schopny masivního útoku na Donbas, o němž tak hlasitě hovoří ukrajinské orgány.

"Vedení ukrajinského velení samozřejmě chce, aby OSU byly připraveny na tuto operaci. Existuje však objektivní skutečnost, v níž tento vývoj situace není příliš možný, protože existuje mnoho překážek. Za prvé, samotný systém velení a koordinace ukrajinských vojsk uvízl mezi sovětskou armádou a normami Severoatlantické aliance, které se zatím neúspěšně zavádějí a které ho ve skutečnosti neposilují. Druhá otázka se týká zásobování armády, která dosud nebyla regulována, takže bojová schopnost OSU zůstává pochybná", řekl expert.

Je třeba poznamenat, že dnes je to druhá smutná zpráva pro ukrajinské silové struktury. Dnes se také objevilo video raketové ostřelování klíčového ukrajinského palebného postavení v průmyslové zóně Avdějevky. Domobranci použili ve své operaci nejnovější raketové palebné systémy Čeburaška.

19 komentářů :

 1. Mizprofanov jemu podobní obviní domobranu z porušení Minských dohod použitím jedu Vodičok.

  OdpovědětSmazat
 2. Jen aby to nebylo tak, že vyslali pitomce, kanonenfutter, aby uspali pozornost separátů, a ti vycvičení se právě v tuto chvíli vmísili přez jiný punkt na svá místa, kde už bude diverze profesionální.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdrojová základna schopných disciplinovaných kádrů USA je mnohem menší než si kdo myslí. A to ještě spoustu lidí ztratili v Sýrii, což nepřiznají a budou umírat na papíře jinde. A navíc jsou rozlezlí po celém světě. Dále vojensko průmyslový komplex se stal dojnou krávou, tak i kvalita USA army je dole a noví schopní nejsou. A ještě dále morálka USA army nikdy nebyla vysoká. Klíčem k dobré armádě je morálka a tu nevytvoříte zabíjením civilního obyvatelstva, tím morálku armády rozložíte a stane se z nich banda zdrogovaných vrahů, kterou lze použít pouze na genocidu bezbranných obyvatel, ale ne proti odhodlanému protivníkovi.

   Smazat
  2. Skutočná príčina stavu aký nastal na Donbase je tu! - https://www.protiprudu.org/donbas-pred-vojnou/

   Smazat
 3. Hodinový záznam koncertu Gazmanova, nadšení posluchači: www.uloz.to
  Lze stáhnout i jen část, přidat koncovku mp4 pro spuštění na VLC.
  gazmanov-donbas-den-republiky-11-5-2018

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trapný hnus.

   Smazat
  2. 22:58 K charakteristice vaší osoby by se slušelo připsat také něco o koncertu.

   Smazat
  3. 22:58 chápu že jsi mi neporozuměl, to bych chtěl po tobě hodně, ale psal jsem o tobě a o trapných skřecích ožralého zmrda gazmanova.

   Smazat
  4. A ty jsi - trapnej anonyme 22.58 -jaký zmrd? Soudě dle tvého trapného diskuzního skřeku ožralej zmrd beze jména? Tak to by odpovídalo.

   Smazat
  5. 8:35 Nebylo nutné dokazovat to, co jste o sobě napsal už v 22:58.
   Vaše "chápu" je silně přehnané. Vy nechápete ani to, jak adresovat svou odpověď. Pokud se tedy nesnažíte nadávat sám sobě. Při vaší hlouposti by mě to nepřekvapilo.

   Smazat
 4. 21.35
  ty bys tomu měl velet. Hlavně je poslat "přez" ji ný punkt, v tom je ta genialita. Byls ty vůbec na vojně, ty punkte? Ta tvoje strategie s kanonemfutrem je v armádě na polní soud. Víš o vojně hovno a děláš generála

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohl bych velet mám hodnost nadporučíka.

   Smazat
  2. Ach běda ...

   Smazat
  3. 22:57
   Tak zavedl....zpátky na NOČNÍK a halt die klape,untermensch banderovskej!!!!!

   Smazat
  4. 11.30 Neklapej tu! Expertům se spektrometrem by trvalo pět sekund zjistit že jsi pouze smrdutý pšouk z Putlerovy prdele! Proto zajeď zpátky do lejnolíhně toho škarednýho kremelskýho židočekisty s krysím xichtem a odtáhni i s nim za Ural! :D:D:D

   Smazat
  5. 17:56
   TY HOVNE Z HAVLOTRENEK,NENÍ ROZUMĚT TVÝ LŽIDODEBILOVŠTINĚ TY PŘIHŘÁTEJ HOVNOHULIBRKU!!!!!A TEĎ ZMIZ PÍSKAT POSPÍŠILOVI NA FUJARU,HAVLOVOHONE!!!!!!!

   Smazat
 5. áááále no - jednoducho sa báli, tak sa opili na guráž - inak by do toho nešli .... a tak to aj dopadlo, v normálnom stave, triezvi, by tam nešli -zomrieť za Waltzmanna - akurát ...

  OdpovědětSmazat
 6. Dnes angažovaní instruktoři a specialisté NATO nikdy nepochopí, že jimi vyškolení Ukrajinci většinou raději zběhnou, než by bojovali proti svým. Doporučuji rovnou nasadit do akcí vojáky NATO :-)

  OdpovědětSmazat
 7. No jo fašounský ochmelkové dostali nakopáno do zadku od vlastenců.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.