Reklama

neděle 3. června 2018

Hlasování v Radě bezpečnosti OSN: USA zůstaly samy

3. 6. 2018          zdroj
Návrh rezoluce OSN o odsouzení ostřelování Izraele palestinskými bojovníky, který předložily USA, byl zamítnut. Kromě USA nehlasoval pro rezoluci žádný člen Rady bezpečnosti OSN. Rusko, Bolívie a Kuvajt hlasovaly proti. Dalších 11 zemí, včetně Velké Británie, Číny, Nizozemska, Polska, Švédska a Francie, se zdrželo hlasování. Předseda Rady bezpečnosti, kterým je v červnu stálý zástupce Ruska v OSN Vasilij Nebenzja, shrnul výsledky hlasování: "Návrh rezoluce není přijat, protože se pro něj nevyslovil požadovaný počet hlasů".


Text rezoluce, který připravily USA, kategoricky odsoudil neselektivní raketové ostřelování Izraele ze strany bojovníků hnutí Hamás a také akce, které jsou schopny vyvolat násilí a ohrozit životy civilistů. Dokument rovněž vyzýval k přijetí urychlených kroků k zajištění okamžitého příměří.

Stálý zástupce Francie v OSN Francois Delattre řekl k výsledkům hlasování, že americký návrh usnesení byl předložen bez předběžných konzultací, nebyl založen na vyváženém přístupu a nenavrhoval žádné řešení tragédie, v níž se ocitl palestinský lid. Nespokojenost s chováním USA vyslovili i další členové Rady bezpečnosti OSN.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. No, už je na čase, aby se od těch hovad pindostánských svět distancoval Jde to sice pomalu, ale čím dál víc států
  jim přestává lézt do řiti.

  OdpovědětSmazat
 2. USA mají jediného přítele a to Izrael, který je víceméně ovládá. Většině lidí v ČR to stále nedošlo, vidí V USA zemi, která ČR spasí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přátelství Izraele je draze ze strany USA zaplacené. Kdyby USA nedodávali Izraeli neustále zbraně a další jiné zboží, tak dnes již Izrael neexistoval. Vždyť stát Izrael vznikl také zčásti díky naší dodávce zbraní.

   Smazat
  2. 20:06

   Už jste opomněl jen jednu maličkost: to, že Israel existuje - je dobře nebo špatně?!

   Smazat
  3. Jak už bylo řečeno jinde, vznik státu Izrael na arabských územích byl největší politický omyl 20. století.

   Smazat
  4. 20:32

   Největší? A čí omyl? No, to už je teď vlastně celkem jedno... Takže odpověď zní: špatně.
   A co teď dál?

   Smazat
  5. Vznik státu Izrael na palestinském území je z dnešního pohledu špatně. Na druhou stranu jsou židé a palestinci v podtsatě bratranci, tak nechápu proč se stále perou, vždyť náboženství obou vychází od Abraháma. Když se podíváme do vzdálené minulosti, tak některá území patřily židům, tedy některým židosvským kmenům. Teď něco měnit je asi opravdu pozdě, protože dnes Izrael bohužel vlastní atomovky a je schopen je použít.

   Smazat
  6. 21:53
   Bohužel?! Bohudík!!

   Smazat
  7. Izrael je stat neschopnej vubec existovat ...
   bez obrovske pomoci a ochrany USA. Tedy stat kterej plne selhal..Ostatne jako vsechny jine staty a narody tam. To napovide vse ...
   Bez vykradani zdroju bohatstvi, ktere vytvorili jini v celem svete nejsou schopni niceho mimo nasili a masakru..
   Cokoliv prichazi ze Stredniho vychodu je stejna pathologicka po staleti trvajici absolutni nenavist ke vsemu zivemu...
   I k vlastnim narodum a jednotlivcum..
   Potrebuje nekdo dukazy ?Dnes.

   Smazat
 3. Češi se z historických důvodů naučily kličkovat a připosraně parazitovat a to se jen tak nezmění protože i ti co tady vystudují a něco dokážou odcházi jako ti migranti utíkat za lepším a vlastní stát ji je u prdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Menší, velkými národy obklopené národy, měly na výběr buď se naučit nějak přežít, nebo vyhynout. Chyba je, že jsou u nás mladí vychováváni místo k vlastenectví k opovrhování vlastním národem a to i na základě lživých nebo sice pravdivých, ale selektivně podávaných informací (viz odsun Němců vydávaný za kolektivní vinu na zločinu na "nevinných", ačkoliv odsunutí byli prostě občané cizího nepřátelského státu, který naši zemi napadl a prohrál.) A ne každý, kdo něco umí, odtud utíká, ovšem lákadla jsou velká a pro některé země je přirozeně jednodušší odsávat šikovné lidi ze zahraničí než si vychovávat vlastní. Je to stejné, jako když k nám přicházejí lékaři z Ukrajiny. Myslíte, že by tam neměli koho léčit?

   Smazat
  2. Naprosto správný pohled,obyvatelé našeho debilistánu touží po zániku,nechávají si měnit dějiny,a přijímají slepě-a rádi-vše co přichází ze zemí úpadku,západu.Vlastní,zdravý rozum prohrává se západníma povrchníma vábničkama.

   Smazat
 4. Usměvné a pokrytecké. USA to násilí svým rozhodnutím přemístit ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma, který má mezinárodní statut a část města se má stát hlavním městem Palestiny v podstatě odstartovaly. A nyní se stylizují v OSN do role mírozvěsta a požadují odsoudit akce Palestinců (Izraele ne), kterým samy USA zavdaly příčinu k nepokojům.

  OdpovědětSmazat
 5. Konečně je poslali někam to by zase bylo mrtvých.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ještě přijde a buáde jich hodně na obou stranách.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.