Reklama

pátek 1. června 2018

Hybridní hra tajné služby Ukrajiny kolem Babčenka

Jan Schneider
1. 6. 2018         Ceskapozice
Dostáváme se do informačního vakua, které je živným podhoubím hybridních válek. Tentokrát v neskrývané režii ukrajinských zpravodajců. Tvrdit, že zabránili útoku, který se nestal, je malou násobilkou všech zpravodajských služeb. Těžko to vyvrátit. Babčenko se na tiskové konferenci omlouval všem, nejprve své ženě. V průběhu necelých dvou dnů mělo ministerstvo vnitra, zejména jeho útvar pro boj s dezinformacemi, možnost nabýt neocenitelnou, protože vlastní zkušenost v boji s dezinformacemi a jejich důsledky. Nejprve bylo ohlášeno, že v Kyjevě byl zastřelen ruský opoziční novinář Arkadij Babčenko, který se údajně ve strachu před perzekucí uchýlil do České republiky, pak do Izraele, nakonec na Ukrajinu.


Jeho smrt okomentovala řada politiků a novinářů. „Zastřelili ho zbaběle do zad,“ běsnil europoslanec a novinář Jaromír Štětina, „zahynul další z našich kamarádů, kteří chtěli demokracii v Rusku.“

Výkonný ředitel think-tanku Evropské hodnoty a politický komentátor Jakub Janda sdělil jako obvykle nahou pravdu: „Další ruský demokratický novinář byl zavražděn. Jeho hlavním nepřítelem byla Putinova mafie. Mám hluboký respekt k těm, kteří nasazují život v boji s krutou a hnusnou Putinovou diktaturou v první linii. Bez svobodných novinářů demokracii mít nebudeme, proto je musíme tolik bránit a chránit. Útok na novináře je útokem na svobodu každého z nás.“
Krásně emocionálně zanaříkal novinář Ondřej Soukup, až tu jeho citaci museli politicky korektně vyhvězdičkovat. Naběhl si ale, když tvrdil, že Babčenko se „přestěhoval na Ukrajinu, protože ztratil naději, že mu české úřady dají povolení k pobytu a o azyl žádat nechtěl.“

Krásně emocionálně zanaříkal novinář Ondřej Soukup, až tu jeho citaci museli politicky korektně vyhvězdičkovat. Naběhl si ale, když tvrdil, že Babčenko se „přestěhoval na Ukrajinu, protože ztratil naději, že mu české úřady dají povolení k pobytu a o azyl žádat nechtěl.“

Novinářka Petra Procházková byla ještě ostřejší: „Když jde někomu o život a vy mu zabouchnete dveře před nosem, měli byste mít nadosmrti přinejmenším špatné spaní. Arkadiji Babčenkovi české úřady odmítly vydat povolení k pobytu. Dnes tohoto známého kritika režimu V. Putina v Kyjevě někdo zastřelil.“

Natvrdo na ministerstvo vnitra zaútočil aktivista Jan Rovenský: „Je to strašný. Obecně držím zásadu ‚o mrtvých jen dobře‘, ale dnes udělám výjimku: nechvalně proslulý šéf odboru azylové a migrační politiky MV Tomáš Haišman byl loni v létě ještě ve funkci, když jeho úřad odmítl Arkadiji Babčenkovi vydat povolení k pobytu. Nebýt tohohle rozhodnutí (pro Haišmanův odbor zcela typického), Babčenko mohl žít. Haišman se nicméně z ministerstva poroučel o několik měsíců později a letos v březnu umřel na nějakou ošklivou nemoc. Nepřeju mu to - ale pokud existuje nějaká vyšší spravedlnost, předpokládám, že vypadá takhle.“

Ondřej Kundra byl systematičtější: „Věřím, že premiér Babiš podrobně prozkoumá, proč se v Česku táhlo vyřizování pobytu dnes na Ukrajině zavražděného novináře Babčenka, kdo za to konkretně nese odpovědnost a za jakého ministra vnitra se to stalo. Kdyby to povoleni dostal, dnes by žil.“
Ministerstvo uvádí na pravou míru

Avšak ouha! Ministerstvo vnitra tato nařčení důrazně odmítlo: „Ministerstvo vnitra uvádí na pravou míru informace některých médií a novinářů na sociálních sítích k pobytu novináře Arkadije Babčenka v ČR. Ministerstvo vnitra jasně sděluje, že pan Babčenko v minulosti v ČR nežádal o žádný druh přechodného či trvalého pobytu ani o azyl. Je nám líto smrti novináře, který byl v minulých dnech zastřelen na Ukrajině, důrazně však odmítáme spojování této události s Ministerstvem vnitra i naznačování, že za smrt pana Babčenka může právě údajná liknavost Ministerstva vnitra. Stejně tak odmítáme osobní útoky, které se na sociálních sítích v této souvislosti objevily vůči některým zaměstnancům Ministerstva vnitra. Každá smrt, tedy i smrt novináře je smutná a citlivá věc, žádáme nicméně novináře i veřejnost, aby v této souvislosti s odkazem na nepravdivé informace neosočovali Ministerstvo vnitra ani jeho konkrétní zaměstnance. Znovu opakujeme, pan Arkadij Babčenko o žádný druh přechodného či trvalého pobytu či azyl v ČR nežádal,“ sdělila Marika Vitnerová, pověřená řízením odboru tisku a PR MV ČR.
Ministerstvo vnitra má nyní zcela nový směr bádání, odkud tyto hybridní fake news přicházejí a kdo je šíří, zesiluje a naostřuje do hysterie. Vezme si z toho poučení?

Pointa? Babčenko je naživu, jeho vraždu zinscenovali! Ukrajinská tajná služba SBU se údajně dozvěděla o údajném plánu ruských tajných služeb, a v rámci zvláštní operace jí údajně zabránila.

Dostáváme se do klasického informačního vakua, které je živným podhoubím hybridních válek. Tentokrát v neskrývané režii ukrajinských zpravodajců. Tvrdit, že zabránili útoku, který se neuskutečnil, je malou násobilkou všech zpravodajských služeb na světě. Těžko to vyvrátit, těžko to potvrdit. Jak se praví v pohádkách: bylo, nebylo... Mohlo být, ale k zabránění vraždě a chycení útočníka nemuseli tuto klamnou informaci zveřejňovat. Celá ta věc měla tedy evidentně charakter fake news v hybridní válce.

Ministerstvo vnitra má nyní zcela nový směr bádání, odkud tyto hybridní fake news přicházejí a kdo je šíří, zesiluje a naostřuje do hysterie. Vezme si z toho poučení?

40 komentářů :

 1. Tak nám ty prestituti pěkně žvaněj, ještě že je tu pan Schneider, který je ochoten ty jejich cancy uvádět na pravou míru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na jakou míru? Ukrajina zabránila FSB ve vraždě dalšího novináře. Nebo byste rád, kdyby byl tento čtyřicátník, láskyplný otec šesti dětí a bojovník za svobodu mrtvý?

   Smazat
  2. ad 21:51
   U něho ne,ale u většiny našich šmoků jo!

   Smazat
  3. Nekdejší vaši rušští okupanti zabránili vraždě novinára, která se ale nestala. Pepek Vyskoč A21:51, jak šířitel fake news. Dôfám že si na }ěj ministerstvo pravdy Č.R. posvítí:-). A to bylo tady keců kolem fotečky nejakého mostu Vazco de Gama!

   Smazat
  4. 21:51- šuline, pamatuj si svatá slova tatíčka Masaříčka, že "každý režim žije z idejí, na kterých se zrodil...." a protože ten chazarsko-oligarchistický ukropský režim se zrodil na lži a zradě, tak z nich i žije.
   A ten případ "Blbčenko je z téhle sorty a taky naprosto stejného typu, jako byl svého času "případ studenta Šmída", z čehož lze vyvodit o jaký režim se jedná v případě České republiky...

   Smazat
  5. Nejlepší je headline - ELVIS ŽIJE! Kolik nám toho ti pitomci namlouvají a stejně jim nikdo nevěří, Savčenko, Blbčenko, spadlý létadla, mejdan na Ukrajině, Skřípal a jeho dcéra, oni zapomněli, žemy, kteří jsme žili léta v komunismu, umíme číst mezi řádky a udělatsi proto svůj vlastní názor. Pokud to říká Procházková, Fištejn, Mitrofanov, "profesor" Lukeš, a další zblblý prorežimní hovada tak tomu přeci normální člověk nemůže věřit.

   Smazat
 2. ...doufal jsem že po 89 zvítězí pravda ale krutě jsem se zklamal...co dělat ?...volby skoro nic neřeší ! a každé vládě jsme byli u prdele ! volím okamuru nebo komunisty..věřím, že horší nebudou !

  OdpovědětSmazat
 3. Podle Pornojandy " bez svobodných novinářů demokracii mít nebudeme, proto je musíme tolik bránit a chránit".
  Má pravdu.Pokud nebudou svobodní a bude je platit Soros a Bakala,tak ta demokracie v médiích fakt nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pokud nebude ČT vysílat za svoje, tak nikdy nezávislá nebude. Zatím pravda a lež vítězí nad láskou a nenávistí.Ve skutečnosti Porošenko nabořil čet. Babinčákovou z tankového praporu Azov,a museli udělat krycí legendu, aby to hodili na Putina.

   Smazat
 4. Nejprve Ukrajinci oznámili světu, že byl Babčenko zavražděn, vzápětí se ukázalo, že žije. Pak se Babčenko veřejně omlouval své ženě, která prý nevěděla, že jeho vražda byla jen nechutná komedie, ale ukrajinské úřady později potvrdily, že Babčenkova manželka se svým srdceryvným výstupem se rovněž jejich podvodu vědomě účastnila.
  Z celého případu tak vyplývá jediné - k jakémukoliv tvrzení současného kyjevského režimu je vždy nutné přistupovat se značnou nedůvěrou a maximální obezřetností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stará, večer do hospody nejdu, budu až do rána mrtvej.

   Smazat
 5. Váhu to možná velkou nemá, ale kdo jste se podívali na seriál Spáči (Spjaščije), tak jedna z hlavních postav je tam záporák, žurnalista v žoldu CIA, hraje Dmitrij Uljanov, a ten je nááramně podobnej tomuhle žoldákovi Arkadiji Babčenkovi. :-D
  Típek od pohledu jasnej.

  (Pražáci, za to típek se nečilte, to je brněnsky).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš recht!

   Smazat
  2. Vláďo, v Praze se správně česky píše "týpek" ale v vás v zakomplexovaném Brně musíte mít stále nějaké štatlařské extrabuřty, že?!

   Smazat
  3. 32:07 Spjaščije je takový paskvil, že jsem to po 10ti minutách utnul. Nesnáším tenhle bondovský žánr, ale v Hollywoodské produkci se lze na to ještě jako tak dívat. Jenže ruský Bond, či spíš Ivan Sergejevič Bondov, to je trapnost na entou. A ještě k tomu ta ruština, děs, mizerné přepjaté herecké výkony, totálně neprofesionální, špatná kamera, přímo úděsná hudba, neskutečně triviální hloupý scénář... Tohle oni nikdy neuměli. Navíc to je absolutně nevěrohodné, Čína by se s Rusákama NIKDY nebavila, aby o tom dopředu neinformovala USA. Rusáci ze sebe trapně dělají kdoví co, a přitom to je ekonomický suterén plný opilých netalentovaných mužiků, které nikdo neakceptuje jako relevantní hráče. Už vůbec ne Čína.

   Smazat
  4. 21:53 no to mě podrž, týpek?
   No teda, kam se na vás, na Pražáky...
   A co tam ještě máte?

   Smazat
  5. Víš ty 22:03 co to je hanění národa či rasy? Nemusím být rusofil, abych nepoužíval vulgarismus Rusáci a o této národnosti se nevyjadřoval hanlivě jako o opilých netalentovaných mužicích. Je to rasizmus, který je nepřípustný proti komukoli stejně jako vůči židům, nebo cikánům. Arogante.

   Smazat
  6. Ad 22:03
   Je fascinující, co jste za těch svých 10 minut stihl: "paskvil, nesnáším, ruský, trapnost, ruština, děs, mizerné, úděsná, hloupý, Rusákama, Rusáci, trapně, opilých, netalentovaných, mužiků."
   Co na srdci, to na jazyku.

   Pro ty ostatní, mimochodem, například na ČSFD má tenhle seriál 94%.

   Smazat
  7. 10:06 jo ze šesti hlasujících :)
   O tomto seriálu nikdo nic neví, ní mimo ruské hranice to neviděl ani nemá zájem. Ruský film nemá šanci prorazit. Kromě úděsné kvality také proto, že dabovat to nikdo nebude, ruštinu taky poslouchat nebude a nikdo se nebude dívat na tu trapárnu... ruský hrdina.. pche, kdyby tam dali ruské mrtvoly, tak možná..

   Smazat
  8. 1:01 všechno špatné co se na tu ruskou špínu řekne, je pravda. Celkově ve východní Evropě žije mnohem víc degenerantů než jinde ve světě a nejedná se o hanobení národa. Ale Rusáci to je extra třída. Průměrné IQ - 78, nejvyšší výskyt nákazy AIDS, TBC a syfilidy, 46% alkoholiků, úmrtnost - 54 let, díky neustálým konfliktům a nedostatečné lékařské péči polovina země jsou invalidé různého druhu, ti lidé nic nevyrábí, neumí to, nemají kádr. A pokud něco vyrábí, dohlíží na to specialisté z jiných zemí. "Univerzity" se nedostanou ani mezi první tisícovku, zatímco tam je 68 afrických, nikdo nikdy neslyšel o nějaké ruské vědě, zatímco Afričané se už dostávají i do citací, a i ten vesmír jim zabezpečují Kazaši. Podívejte se do jejich měst včetně Moskvy, na ten hnůj a špínu, bezútěšnost a na ten bizár, co se nachází jen a pouze tam, na jejich mizernou zaostalou infrastrukturu, absenci historie, absenci vyšší kultury... ano, Rusové jsou méněcenní, zaostalí a primitivní jako nikdo jiný na planetě. Blíží se jim jen východ Evropy. To není nacismus, to je prostě fakt.

   Smazat
  9. 13:07 Co vám to Rusko udělalo? Tolik nenávisti a žlučovitosti se jen tak nevidí. Návštívte Chocholouška co nejdříve.

   Smazat
  10. 13:51, protože nechci, aby existovali. Ať zmizí, teleportují se na jinou planetu, naskáčou do Tichého oceánu, to je jedno, ale ať uvolní ten prostor na východě pro normální lidi a jdou do prdele.

   Smazat
  11. Ad 17:29
   To jako pro vás a podobné bestie?
   No, naštěstí, zatím to nehrozí.

   Smazat
  12. 17:29 Toto plánoval Hitler s českým národem. Díky Bohu a Rusku se mu to nepovedlo.
   Jste obyčejný idiot a lidská stvůra.

   Smazat
  13. 18:53 ty debílku, kdyby nebylo Rusů tak jseš i se svou prudce inteligentní rodinou na Ohňové zemi. Podívej se na mapu ty kriple, kde to je. Tam nás všechny chtěl Hitler přestěhovat (v lepším případě). A u tebe by určitě neudělal vyjímku. Předpokládám, že jseš mladý aktivista, tví rodiče byli aktivní členové KSČ, dnes podnikatelé a nevíš roupama co dělat. Kreténe jeden.

   Smazat
 6. Schneider ví prd, co vypátrala Ukrajina. Už mají vraha i objednavatele a typ dostali od svého insidera v FSB, což je tak trapná "tajná služba", že z ní mají prdel ještě i Egypťani. Zato zabíjet, to jim jde dobře. Skripal s dcerou, Šeremet, Buzyna, Politkovská, lidé na Majdaně, Němcov, Ulfcotte, cestující v MH17 a tisíce dalších nevinných lidí. Celý svět očekává výsledky ukrajinského pátrání a tentokrát se to už nepropeče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jakýho vraha, tvl pochopils vůbec vo co go?

   Smazat
  2. FSB chtěla zavraždit kritika Kremlu a novináře hledajícího svobodu a demokracii.

   Smazat
  3. 22:12 jistě, "Schneider ví prd", zato vy jste se o tom všem co tvrdíte, osobně přesvědčil. Dokonce máte ty mrtvé spočítané. Také osobně?

   Smazat
  4. Pepek A.1:07 to dostal zpátky a teď je v ouzkých. Kroutí se a neví kudy kam.

   Smazat
  5. Ad 6:46
   Co 1:07 dostal zpátky?

   Smazat
  6. Dokud Ukrajina neukončí pátrání, což myslím že už včera udělala, pak si může Schneider říkat co chce. Důležité je vyjádření Ukrajiny a ti říkají, že mají vraha i zadavatele a ti jsou napojení na FSB. Není co řešit, Rusaci se znovu odkopali a znovu vraždili. Do kdy to budeme trpět?

   Smazat
  7. 22:11 a 12:44 - jeden vůl jak anděl, nebo dva?

   Smazat
  8. 16:17, jeden vůl, ten 16:17.

   Smazat
 7. Na tohle jsou "machři" Britové (kteří mají Jamese Bonda, jak sdělil veřejnosti Štětina, tedy musí mít i kvalitní tajné služby) - ti každoročně oznamují, že zabránili desítkám teroristických útoků, ale víc už neřeknou, neb je to tajné. Typické britské velkohubé blábolení!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádná Británie nic neoznamuje, ale v tichosti koná. Přečti si vyhlášení FSB, ty moulo, spletl sis světovou stranu.

   Smazat
 8. Největši hovna v armadě maji amici,britove a frantici.Větši suchaři neexistuji. Rusum mužou jen zavidět. Mimochodem i Německa armada měla sveho času kvalitu. A většiho vola než toho připitoměleho Bonda taky jen tak nenajdete vy zkurvene slunička z Brna a Prahy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amíci že mají hovna v armádě? No to jsi tedy hodně přepísknul. Nejlepší armáda na světě jaká kdy byla, člověče.

   To v Rusku je plno buzerantů a kdyby neměli Července, tak jsou úplně v řiti. Technika šrot, cirkus na kolečkách. Jsou akorát tak k smíchu. Už vidím, jak se Amerika lekne ožralých mužiků v rubáškách, jak se na jejich rychlopalne roboty řítí s rezavými šavlemi a výkřiky URRÁÁ. Operátor s dronem sedící někde na kopečku u Las Vegas si je podá stejně jako to udělali u Dejr Az Zur, kde jich zařvalo 1286.

   Smazat
  2. 17:45 To se pleteš us poskoku zas vás budou molodci tahat z kanálu že na Ruské technologie nemají tvoji hrdinové obranu. Ruská armáda je nejlepší a už to světu dokázala.

   Smazat
 9. Lžeme si tak dokonale, že se v tom zamotáváme. Pravda a láska prohrály na celé čáře. Putin se nám vysmívá, protože díky labilitě mezinárodnich vztahů (chaosu), cena ropy roste. Tak babo raď a konečně přestaň lhát

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.