Reklama

středa 13. června 2018

Jak si ČNB kryje záda


Erik Best
13.6. 2018   fw
Cizojazyčné cestovní průvodce roky důrazně varují turisty před nebankovními směnárnami v Praze i dalších městech. „Nalákají vás na výhodně vypadající sazby, ze kterých se ale vyklubou sazby pro nákup,“ píše Lonely Planet. Po téměř 29 letech takových podvodů teď ČNB přitvrzuje.


Poradny pro dlužníky roky varují před predátorskými poskytovateli úvěrů a pravidly pro zabavení majetku, díky kterým skončil v exekuci už skoro milion Čechů. Po letech takových likvidačních úvěrů teď ČNB přitvrzuje. Banky roky poskytují hypotéky s relativně nízkými úrokovými sazbami skoro každému, kdo se dokáže prokázat pulzem. Finančním institucím musí být jasné, že v okamžiku zpomalení kvantitativního uvolňování a rapidního navýšení úrokových sazeb mnoho lidí o nemovitost přijde. Po letech přiživování tohoto šílenství teď ČNB přitvrzuje. Nedá se to ale vítat se slovy lépe pozdě než vůbec. Centrální banka se jen snaží krýt si záda pro případ, že se díky jejím minulým rozhodnutím situace v zemi vymkne kontrole.

37 komentářů :

 1. Pokud nebudou definovány u půjček pravidla pro lichvu, která by stanovovala maximální přípustnou sazbu RPSN (odvozenou např. jako násobek REPO sazby) bude exekutorský byznys s chudobou a i lidskou finanční negramotností v Česku patřit i nadále k těm nejlukrativnějším. Tento problém nechává naše zákonodárce naprosto chladnými. To se raději budou hádat do ztráty vědomí třeba o Ondráčkovi nebo Novičoku. Pak si zajdou na osvěžení ducha i těla do parlamentního bufáče. Za ty ceny, no lidi neberte to! A jestli někdo zase skončí pod mostem, to je přeci jeho problém!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co jste si vycinkali, to máte. Bohužel, i já s Vámi všemi.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 17:22 Když se ČR štítíš, tak je pro nás dobře, že se mu vyhýbáš. Napiš, kde žiješ ty, ať taky vím, čeho se mám štítit, a vyhýbat.

   Smazat
  4. 18:08 tos uhad
   Tobe se budu zpovidat, uzij si Ceska

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Hele 19:08, o tvoji zpověď tady nikdo nestál, a přesto jsi sem vlezl, aby ses vyzpovídal ze své nenávisti. A proč tedy vlastně lezeš na český web, když se ČR štítíš?
   Já si ČR užívám, protože svou vlast miluji, a tam, kde se mi nelíbí, tam nelezu, to je u psychicky zdravých lidí normální.

   Smazat
  7. DOKUD SE NENAJDE V PARLAMENTU DOSTATEK ZÁSTUPCŮ

   kteři by dokázali realizovat prvni bod Národniho programu občanů voličů,bude bezohledné rabovánií domorodců,kteři se ještě neumi bránit vadným zákonům, zejména exekučnim pokračovat bez přestávky dále!

   Smazat
  8. Probuďte se. Vždyť to jsou všechno členové toho zdegenerovaného zvrhlého parazitického klanu. Táhne se to celou známou světovou historii a je to popsáno v mnoha dílech světových velikánů. Co chcete od současných institucí které jsou po staletí prolezlé za všech režimů stále stejnými lidmi a jenom se přizpůsobují možnostem a protože možnosti jsou stále větší a větší tak se postupně dostáváme do situace moderních otroků.

   Smazat
 2. Kdyby zákonem v ČR bylo stanoveno, že úrok (pro nepodnikatlskou sféru) nesmí být vyšší než 2.5% a že úroky se splácí jako poslední, tak by "neplatičů" bylo o dobrou jednu třetinu méně.
  Praxe je taková, že jako PRVNÍ se platí úroky a pak se splácí úvěr!!! Tím se půjčka zvyšuje a doba splátek prodlužuje.

  Představte si živnostníka, který vám spočítá materiál, práci, zisk, ale vyčíslený "zisk" chce ještě před započetím pracé!!! Myslím si, že 99.9 % lidí by ho hned vyhodilo.

  OdpovědětSmazat
 3. Lidé neplačte. Kurvy jsme si zvolili ,tak je tady máte už dávno mněli viset na kalandrech místo vánočních ozdob.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když někdo přemýšlí kolenem tak to nikdy nedopadne dobře. Všechno je jenom manipulace a ti co říkají pravdu jako třeba Aeronet je přímo osočován a označován za dezinformační web. To že lžou v odhadech jak by lidi volili jednotlivé strany, je víc než zjevné, ty procenta třeba ODS, to si dělají z lidí šoufky. Bohužel lidi nemyslí a volí podle toho a ne podle zdravého rozumu. Bohužel.

   Smazat
 4. Zajímalo by mne, zda při předání ČNB novému guvernérovi proběhne něco jako inventura.Zlí jazykové šíří pomluvy, že místo zlata jsou v trezoru ČNB dlužní úpisy. Nejsem odborník, ale hodnota dlužních úpisů by byla nejistá. Protože hlavním úkolem ČNB je dozor nad naší měnou, pokládám za nezbytné, udělat pořádek v licencích umožňujicích poskytováni nebankovních úvěrů a požádat
  Parlament o zákon proti lichvě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to přece chce SPD, zákon o lichvě. A volil jste je? Pokud ne, tak volte dál Babiše a nenařikejte.

   Smazat
  2. 16:57 zlata pravda

   Smazat
  3. 16:57 Přesně tak a až je budou terorizovat migranti též budou čučet.

   Smazat
 5. Zlaý ekvivalent měny už dávno nefunguje.

  OdpovědětSmazat
 6. Pred Ceskem je vubec varovano

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je dobře, aspoň sem nepolezeš. A na náš web taky nelez.

   Smazat
 7. nakonec to dopadne tak, že se lidi na se rou, pověsí pár zlodějů a zbytek znárodní. to bude pak v náboženské obci řev.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uz aby to bylo

   Smazat
  2. 19:10
   Tobě stačí kopnout do koulí,v palici bysme mozek stejně hledali marně!!!!!

   Smazat
  3. 19:10 A už máš letenku, když jsi tak nažhavený? Nebo jsi za louží posr.atý, a jenom provokuješ?

   Smazat
 8. eriku nebreč ty to maš nadosmrti už jen tim že jsi dovezenej amik přeci je doba rozvinuteho kapitalismu akaždy kdo si nakrad muže dělat co si usmisli na nějake city se ani v juesesej nehraje a každěj vobere každyho kdo si to necha libyt viz amerika naš vzor na věčne časi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Eric nebreci, Eric se cesku smeje, takova komedie se jen tak nevidi

   Smazat
 9. otazkou zustava kde ma okradeny ukrast penize na advokaty a soudy trvajici několik let ne-li desitek let a kdy se z obžalovaneho stava nevinny a ze žalobce obviněny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Ceskym bordelu nikde

   Smazat
  2. 19:13
   Jsi Hovnolulanovo příBUZNA nebo mluvící HAVLOFLANDĚRA??!!!!

   Smazat
  3. 19:13 A ve vašem bordelu kde? Prozraď nám to, nebo vyfič.

   Smazat
  4. 19:13 je náš starý známý Horní Dolní z Amériky který nenávidí Česko

   Smazat
 10. Vypadá to tak že pokud chci dát příspěvek a trvá mi to asi 10 minut než mě to pustí, tak už si připadám jako debil. Naštěsí jsem kliďas a ťukal bych třeba do rána, ale podle mě to je skrytá cenzura aby lidi odradili něco psát. Psal jsem ten přípěvek ve 20:11.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:20

   Skoro to vypadá, že jsi nám skrzevá to strašlivé příkoří zapomněl napsat, cos měl vlastně na srdci?

   Smazat
  2. Nic jiného, než že je stále těžší něco na NR napsat. Příkoří necítím, to že jsem kliďas znamená, že mně nevytočí ani zjevný nedovtipa, takže buďte v klidu a tykejte si sobě rovným.

   Smazat
  3. 22:22

   Takže to měla být zpráva o obtížích při psaní na NR? To je tedy informace, která má cenu zlata!

   Smazat
  4. Anonymní 20:20

   Vyčistěte si počítač od všemožné havěti, přestaňte navštěvovat stránky s warez, porno a jiným obskurním obsahem a neotvírejte rozesílané spamové maily. Také nepoužívejte administrátorský účet. Tím velice významně omezíte riziko nové infekce a předejdete rozvoji paranoidních představ.
   Až toto vše zvládnete, bylo by velice žádoucí pokusit se udržet své prsty na uzdě a psát komentáře pouze pokud máte co sdělit. Což platí pro všechny.

   Smazat
 11. Bohužel vrchol ekonomického cyklu máme za sebou a teď budeme spomalovat a časem přijde recese. Bohužel. ČNB taky přispěla k přehřátí ekonomiky. Jinak by ten cyklus nebyl tak extrémní.
  http://www.epshark.cz/clanek/691/kdy-k-nam-dorazi-recese

  OdpovědětSmazat
 12. Hadam, ze si cizinci stezovali na cenu nemovitosti v Cechii, tak CNB priskrtila kohoutek ceske luze. Tohle mela samozrejme udelat uz davno, protoze pri prvnim vetsim pruseru skoncime jak v Juesej, kde banky zabavily tisice domu a kvuli propadu cen nemovitosti je nemohli zacit prodavat. A tak byvali najemnici bydleli ve stanu, zatimco spravce prisel obcas vyvetrat prazdnej barak. A taky by se mela CNB zbavit tech hald toaletniho papiru, ktere nakoupila za Eura pri oslabovani koruny. Idealne dat polovinu na umoreni statniho dluhu a za druhou nakoupit zlato. A kdyz uz jsme u toho, tak by jako omluvu mohla zacit davat kazdej rok 50 miliard (pravidelne valorizovanych) na duchodovej ucet. Kdyz mohla behem par let vykouzlit ze vzduchu dva biliony, tak by takove drobne nemely mit na inflaci/korunu zadnej vliv.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.