Reklama

čtvrtek 7. června 2018

Jaroslav Loudil
7. 6. 2018
Válka USA v Afganistánu trvá už 17 let a je tak nejdelší válkou v historii USA. USA zahájily roku 2001 válku proti hnutí Talibán po vypršení ultimata ,kde vyzývaly Talibán k chycení Bin Ládina a jeho předání Američanům. Talibán Bin Ládina nechytil ani nepředal a tak žoldáci USA Afganistán vojensky napadli. Zůstává velkou otázkou, zda byl požadavek USA na chycení a předání Ládina vůbec pro Talibán tehdá splnitelný. Dle mého soudu nebyl, i kdyby ho Talibán splnit chtěl.


Jak známo USA po roce 2001 vynaložily na chycení Ládina gigantické prostředky, včetně špionážních družic, odposlechů telefonních hovorů, sledovacích dronů, obřích úplatků místním donašečům, nasazení speciálních vojenských sil, ...atd. atd. Trvalo ovšem 10 let, než Bin Ládina prásknul jeden místní udavač v Pakistánu za slíbenou mnohamilionovou odměnu. To, co zvládla nejsilnější země světa teprve za 10 let. ,měl roku 2001 zvládnout Talibán do 14 dní.
Talibán je po 17 letech neporažen. Vyskytuje se na 70 % území Afganistánu a přímo ovládá zhruba polovinu jeho území. USA tedy tuto válku dosud nevyhrály a zřejmě ji ani nikdy nemůžou vyhrát. V Afganistánu vládnou feudální až předfeudální společenské poměry. Pokusit se tam - "roubovat západní demokracii" - vojenskou silou , je zločinem.
Ve WTC dne11.9.2001 zemřelo asi 3000 Američanů. Počet civilních obětí v Afganistánu = "americké pomsty za WTC" - už překonává počet mrtvých ve WTC zhruba 10 krát ! Je to efektivní ?, je to lidské ?, má to nějaký smysl ? Nikoli, je to zločin !! Vojáci naší české armádní mise k tomuto zločinu napomáhají.

Pro zajímavost , počty mrtvých nevinných civilistů při náletech letectva USA a vládních sil v Afganistánu za rok :

2014 - 104 civilistů
2015 - 149 civilistů
2016 - 250 civilistů
2017 - 295 civilistů

celkem 798 civilistů

Jde pouze o mrtvé z činnosti letectva, nikoli pozemních sil !! Aby to bylo zcela jasné ,tak dám následující příměr : Zloději v Praze na Václaváku vyloupí zlatnicví a zastřelí při tom dva nevinné prodavače. Se svým lupem prchají dolů po Václaváku. Přijíždí policejní zásahová jednotka a začíná po prchajících zlodějích pálit ze samopalů. Oba zločinci sice umírají , s nimi ovšem také dvacet !! nevinných zasažených civilistů, z toho čtyři děti, pět žen, tři penzisti , dva turisté z Japonska a tři z Německa. Střílející zásahové komando , které zastřelilo dva zločince, ale také 20 nevinných civilistů, je pozváno na policejní prezidentůru , kde dostane nejvyšší policejní vyznamenání za : "Skvělé a statečné vyřešení složiteho policejního zásahu". Ano, přesně takto dnes probíhá už 17 letá válka v Afganistánu. Civilisté umírají a umírají, konec války ovšem v nedohlednu.

P.S. Těžko si vážit něčeho tak odporného, jako je nekonečná americká válka v Afganistánu . Výsledek bojů je patový, mrtvých civilistů ovšem desetitisíce a stále přibývají.

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/474320-naletu-v-afghanistanu-prudce-pribylo-umira-pri-nich-mnohem-vic-civilistu.html

62 komentářů :

 1. Proč se vzrušovat? Ještě chybí 13 let do třicetileté války. Pošlete tam soudruha generála Šedivého, ten zajistí přeběhnutí Talibánu na stranu NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šedivák možná dokáže pěkně mluvit, ale to je asi tak všechno.

   Smazat
  2. Článek je sice pravdivý, ale neuvedl jednu podstatnou věc. Válka kterou USA vede v Afganistánu je sice nemorální a zavrženíhodná, ale ty zisky za 17 let trvání této války pro zbrojařské firmy, které mají pořád málo, jsou určitě astronomické. A o to jde. Tedy nejde vůbec o to porazit Taliban s jeho primitivními zbraněmi, ale vest donekonečna permanentní válku, křičet o lidských právech a dojit státní rozpočet USA a neustále zvedat zbrojní rozpočet USA. A protože je pořád málo, je nutné nařídit státům EU, že 2 % HDP na zbrojení je málo, je nutné to zvednout na 4 % HDP a zbrojit a zbrojit.

   Smazat
  3. Jedná se o dokonalé raqbování a zlodějinu,...o žádnou válku nejde,na imperialistickou armádu ušáků stačí tlupa jordánců s kudlama a je po válce......

   Smazat
  4. Je zajímavé že USA vedou války tam, kde se produkují drogy. A Afghanistán je jeden z největších pěstitelů. A nikdo neví, jak se ty drogy za desítky miliard dolarů dostávají do světa. A teď přichází otázka. Z čeho jsou asi tak placeni poskoci z ČT 24 a podobných základen lží. Koho pak asi letadla,kamiony,vlaky a lodě nesmí kontrolovat ani americká armáda. Kdepak by na to CIA tak asi jinde vzala.

   Smazat
  5. CIA je prostě distributor drog. A expedují je do celého světa. Občas se dozvíme o zatčení malých překupníků. Ale to je jen likvidace konkurence. Kdo nevěří je úplnej blb.

   Smazat
 2. Až ty celosvětový okupanti DOPADNOU NA DRŽKU A TO BUDE BRZY,TAK BUDE KLID!!!

  OdpovědětSmazat
 3. A my tomu cirkusu děláme jen policejní dozor? A skoro všechny naše strany tomu dávají zelenou? Že jim není hanba. Já tedy takovou mírotvornou armádu nechci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemel jsi lezt do NATA

   Smazat
  2. 23.20 Do NATO nevlezl, on, ani já, ani nikdo z těch které znám. Do NATO jsme se dostali jako naši předkové do předchůdce jednotných EU ozbrojených sil - Říšské branné moci za Hitlera. O nás bez nás. Poslali nás tam naši "věrní" NATO i tehdy spojenci - Francie, Velká Británie, byli u toho i Itálie a Německo. Německo nás tehdy začalo dokonce od 15.3. 1939 "nezištně" chránit a začalo nás, Čechy hladit... hladit... až do čtyřicátého pátého, kdy jim to Rudá armáda, díky Bohu (jméno si každý doplňte podle své víry), zatrhla - k malé radosti "demokratických" států... Patton chtěl osvobozovat od Plzně po Vladivostok a Churchill si k tomu držel dokonce ukořistěné tanky Waffen SS i s jejich posádkami se zkušenostmi z Ostfrontu.

   Dnes jsou z bývalých Němců chabrusáci řízení jako sovětské národy do konce třicátých let... (ne že bychom na tom byli lépe), takže "Na Rusa" bubnují z USA a mají již připravené vaky na kořist odevzdávanou vojcly ... a pytle na kolaterální i na přímé ztráty. Shalom, Bibi.

   Smazat
  3. Absolútna pravda je v tom, že USA nevedú operáciu "trvalá sloboda", ako pred rokmi na verejnosti proklamoval militant G. Bush ml., ale "trvalá vojna". To bol a je účel hry, vojensko-priemyselný komplex si mädlí ruky z tučných ziskov a balamúti obyvateľov USA žvástami o slobode. Čím viac ohnísk napätia je vo svete, tým lepšie pre USA, pritom vôbec nejde o to, aby ten-ktorý konflikt vyriešili. Naopak, ideálne pre túto krajinu spoza veľkej mláky je, keď z jedného "konfliktu" vyrobí dva, prípadne tri či viac. O tom je politika USA...

   Smazat
 4. Autor článku dosud nepochopil, že USA války po roce 1945 ani vyhrávat nechtějí , cílem je aby se vedly co nejdéle. (Vietnam, Afganistán, Irák, Sýrie). To zajistí přísun peněz zbrojovkám, farmaceutickému, petrochemickému průmyslu, velkým bankám, médiím, Hollywoodu, a odkloní to peníze z rozpočtu pro školství, veřejné zdravotnictví atd. Hádejte kdo ovládá odvětví , která na válkách vydělávají ? Ti samí ovládají USA, ČR, VB atd. Je to vyvolený národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smutná pravda a mrtvých tam není jen 10 x víc , ale min. 100x a utrpení milionů lidí !!

   Smazat
  2. Války USA mají výhradně humanisticky cíl imbecile! Nebýt USA už by nás dávno sežrala ta obluda z východu.

   Smazat
  3. 20:47
   Jaká obluda z východu ty uASSackej potrate opičí kurvy???!!!!

   Smazat
  4. Bububu, Pepku 20:46! Obluda už jde, tebe první sežere :-)))

   Smazat
  5. 20:46 - pokud jsi svůj příspěvek myslel jako ironickou nadsázku, tak to beru, ale pokud jsi to myslel vážně, tak tě lituji. Pak raději odejdi z diskuse a už se nevracej.

   Smazat
  6. 20:46 takovouhle blbost

   Smazat
  7. 21:00 to by jste mohli být bráchové. Podle tvého psaného repertoáru máš matku pěknou couru. Jen se divím, proč ti cenzor a tvoji kámarádi na tomto webu trpí ty blitky co píšeš. Prase

   Smazat
  8. 7:40
   Ta slabomyslná coura,která tě cestou potratila tě nenaučila,že MÁŠ MLUVIT,AŽ BUDEŠ TÁZAN TY HAVLOHOVNO SKRČENÝ???!!!

   Smazat
  9. 10:39 však jak píšu. Prase na druhou. Tohle má být diskuse? Když to David toleruje, tak není o nic lepší stejně jako celá NR. I nápisy na veřejných hajzlech mají lepší vypovídající hodnotu než tahle sebranka z hulvátwebu Nová Republika.

   Smazat
  10. 12:53
   Jdi smrdět do plynu nebo na Blicí listy,tam tě Čulík pochválí....tady jsi jen za MAXIHOVADO!!!!☺

   Smazat
  11. 13:00 seš fasista, stejně jako David a Dvořák, když ti tolerují tenhle hnus. Piš dál troubo ten svůj špinavej slovník plnej zrůdnosti a můžeš i hajlovat, páč komunista a nácek je stejná svoloč

   Smazat
  12. 14:09
   Ty kolaborantská havlobukvice,ty budeš mlejt pantem o fašistech,když sám podporuješ CELOSVĚTOVÝ OKUPANTI,VRAHY,LHÁŘE A ZLODĚJE Z UASS???!!!!
   JSI NESKUTEČNEJ HAVLODEMENT!!!!!
   Čest práci!☺

   Smazat
  13. 14:09 bůůů, tomu rozumíš, takže překlad nepotřebuješ nácku. A až ti mrdne v bedně bude světu lépe

   Smazat
  14. 14:43
   Tahle na tebe mluví ta,co tě cestou potratila????
   Hmmm,tuhle řeč NEZNÁM!!!!☺

   Smazat
  15. 14:50 pan úchylák smajlík je zralej na pěst. Stejnej dobytek je celá redakce NR i s uklízečkou, protože žádný normální člen redakce by takový hovado nemohl podporovat. Davide, Dvořáku od teď jste u mě stejný sprostý parchanti jako ta hyena 14:15.Kde jsou ty mravokárci z NR Ďouba, Karel ze s Plzně, Hričak a pod.? Chápu to dobře
   že Vy jako Hovádka Boží hájíte svoje vznešené ideje i za cenu jak píše ten předemou ve víře, k opičí kurvě jako matkou vás všech

   Smazat
  16. 15.59 Nech toho moralisto, kážeš o morálce jako Halík. Ostatní nech na pokoji.

   Smazat
  17. 15:59
   Ty havlodemente,zalez do latríny ze který jsi vzešel!!!!☺

   Smazat
  18. 18:37

   Už druhou světovou válku ze strany USA, měla pod palcem mafie, potřebovala na bojišti co nejvíce amerických vojáků.

   Ještě v roce 1945, uplácela "jejich ministry" (USA), ohledně odeslání dalších 200-tisíc, již nepotřebných vojáků v boji, pouze potřebných k vyzbrojení, vystrojení, najezení atd..

   Vše ovládala mafie. Schůzku ministra a mafie natočil a vyfotil novinář, který byl po "půlhodině" této schůzky zavražděn ve svém voze.

   Režisér Robert Zemeckis, natočil tuto událost jako životopisný film a hold tomuto zavražděnému novináři (hrál jej Danny DeVito). Jednalo se o spiknutí členů vlády USA s mafií!

   Viděno mnou na VHS, jakoukoliv informaci, či odkaz na tento film jsem doposud nenašel, název si nepamatuji, hledal jsem na ČSFD, bohužel ani zmínka u výše jmenovaných v jejich životní filmografii.

   ČSFD napravte tento výpadek, dosti důležitý! Film se mi líbil doporučuji, neznáte někdo jeho název? Děkuji za info předem!
   Verbale, Vy máte na ČSFD zelenou!? A již jste na NR přispěl v diskuzi.

   Ramón

   Smazat
 5. Kdyby se Evropa spolu s Ruskem nasrala,tak tu verbež uASS vyhladí a bude po prdeli!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Pamatuji se na "Zelené barety , Četa, Rambo" atd. Tenkrát se ještě pokoušeli vydávat Americké války za spravedlnost a hrdinství. Dnes to nikoho ani nenapadne a každý další zločin je přecházen mlčením. Nikdo již neprotestuje. Bestie postupně rozšíří teror, pak se pustí do ostatních ze smečky a nakonec začne od ocasu požírat sebe sama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidi chápou a uznávají zlo pouze pokud se děje jim. Pokud se děje někomu jinému, není to zlo. To je holá pravda, která usnadňuje globální vládnutí.

   Smazat
  2. Coz se jiz deje ,diky Trumpovi .Mozna je to novy Gorba ,kdo vi ,odpovi

   Smazat
  3. 19:17

   Prosím vás, film "Četa" byl naopak protiválečný film.

   Smazat
 7. Když se Taliban v Afganistánu dostal k moci, tak nechal zničit všechna maková pole a obchod s drogami se dostal do potíží. Intervence USA a NATO zajistila obnovení obchodu. Zajišťuje se i bezpečná doprava a distribuce po světě, klíčovou roli v tom hraje USA základna v Kosovu. Obchod s drogami je hlavním zdrojem financí pro tajné opera CIA ve světě. To je hlavní důvod setrvávání vojsk USA a NATO v Afganistánu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. O jakéhosi Ládina nešlo a navíc jeho rodina měla a má úzké kontakty na Bushovu rodinu.
   Dále ve hře byl i ropovod pře tuto zemi.
   Tedy komedie o jakémsi teroristovi pro hlupáčky.

   I tento článek jede ve stejném duchu komedie USA, i když na první pohled USA kritizuje.

   Smazat
  2. Jejda, došlo k chybě.

   Omlouváme se za vzniklé obtíže.

   Zkuste znovu načíst stránku, abyste zjistili, zda je vše opět v pořádku.

   ---------------------------------------------

   Vyližte si prd.. bukvice v Jejdá a bude vše v pořádku?

   Zdraví alfa samec Ramón

   Smazat
 8. 19:17 no nevím, jestli zrovna četa a rambo byly filmy o hrdinství. Vypadá to, že jste je neviděl. Spíš to bylo o tom, jak je válka strašná. K tomu se podívejte třeba na apokalypsu. To je film původně natočený s podporou US army, ale vyznělo to naprosto proti válce a US army.. Problém je, že dnes na takovouto sebereflexi v US nemají a asi to ani nesmějí dělat..

  OdpovědětSmazat
 9. Debilove. Afghán byl v sedmdesátkách na vyšší úrovni než v mužikstan a tak tam bolševik ze závisti přišel a všechno splundroval. 8 milionů mrtvých, vše zničeno. Dneska dodávají zbrane islamistům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A teďka pepku hezky zameč a pak vyskoč !

   Smazat
  2. Polovinu obyvatel vybili novičkem a snažili se je nakazit pravými neštovicemi. Nakonec se nakazili od svých žen syfilisem. Víte že v Rusku má syfilis asi 94% dospělého obyvatelstva a skoro 100% dětí? Jelcyn měl taky syfla.

   Smazat
  3. 21;09
   Plést si Rusko s Banderostánem může JEN JEDNOZÁVITOVYTOVEJ SYFILITICKEJ DEMENTNÍ UASSACKEJ KOKOT!!!!!

   Smazat
  4. 20:42 Jo už abys tam odcestoval a pomohl jim a všechny havloidy si vezmi sebou a s mirkou tam můžete dělat demonstrace.

   Smazat
  5. 21.09 Váš tatík že nakazil celý Sovětský Svaz LUES? No, jistě znáte sebe a svoji rodinu nejlépe.

   Prý to v SSSR rozšířili afrorusáci ...

   Smazat
 10. 20:42
  Popletl sis strany HAVLOZMRDE!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Předstíraná válka taliban + usa žoldáci spolu pěstují opium kdyby talibové chtěli tak už jsou pryč. Dostali by je ze země stejným způsobem jako Rusy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na ja, tu a tam se pofackují při dělení podílů... Jako za strýčka Ala Capone v Chicagu, kdy prosperoval prototyp likérky Drak. Tehdy tam zpívaly samopaly Thompson, dnes v Afghanistánu, sbor Kalašnikovů a M16.

   Smazat
  2. To mne pripomnelo ten for o dvou tezkych kulometech vyhravajich na bale jednoho etnika jez nikdo nema rad
   Velmi vtipne velmi vtipne

   Smazat
 12. USA armáda bude v Afganistánu tak dlouho, dokud se afgánci, talibán nebo oba dohromady nespojí a pak tu bandu vrahounů vypráskají, tak jak to udělali malí Vietnamci. A že panečku USaci zdrhali tak, že si nestihli odtáhnout ani všechny ty svoje svoje vraky, pardon svoji super techniku. Chci věřit tomu, že tak dopadnou postupně všude ve světě a pak teprve bude klid a možná i mír.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavni problem je zidostat ktery to vs eze zadu s zidovskou rutinou intrikuje . Cely ten vrahokolotoc punktuje jako vzdy lzid obecny A blbe ,zeptej se mne odkud to vim .

   Smazat
  2. 05:03 - jestli je někdo BLB, tak to jsi ty. Odkud máš informaci, kterou jsi napsal mě ale ani trochu nezajímá.

   Smazat
  3. 9.56 Na ja, Gój je vždycky blb. Co by také mohl být jiného, že? JHVH to tak zuařídil.

   Smazat
 13. Ikona západu, USA .... tak jako nažhavení svazáci byli schopni bít se za velkolepé SSSR, bez střízlivého hodnocení skutečnosti, stejným metrem měří novodobá tlupa stejně motivovaných, ovšem s orientací na USA a Německo. Obojí je špatně, je strašnou chybou věřit bez kritického pohledu idealizovaným informacím o západu a naprosto nesmyslným útokům na Rusko. Pokud by se křiklouni věnovali opravdu problémům spoluobčanů, se stejným úsilím, jako tlachají nesmysly, možná bychom se měli lépe. Pokud si běžní lidé nechají přerůst tyto exempláře přes hlavu, budeme se mít hůře.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 14. Loudil, namet zajimavy, tve zpracovani nametu slabomyslne

  OdpovědětSmazat
 15. Spravne rekl Trump Kanadanum ze nam vypalili Bily Dum
  Tak at drzi hubu a plati clo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:19
   Trumpetolatrína je slabomyslnej buzerant bez mozku!!!!!!

   Smazat
  2. 5:42 ale nezve migranty tak jako to dela makrela, drahos a jini

   Smazat
  3. 10;50
   Kdyby rádoby demokrati v čele s uASSackejma vrahama NEDOJEBALI AFRIKU K OBRAZU SVÉMU,TAK TADY ŽÁDNEJ ARABÁŠ BEJT NEMUSEL!!!!!
   Vzopomeň si,co prorokoval Kaddáfí....A měl PRAVDU,je jich tady v Evropě jak much na HOVNĚ!!!!!

   Smazat
 16. Co když jednou bude požádán Kapitol o vydání svého prezidenta do druhé země a po neuposlechnutí spadne na USA válka OSN?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.