Reklama

.

.

čtvrtek 21. června 2018

Drang nach Ost

Jaroslav Štefec
21. 6. 2018        FB Jaroslav Štefec
Absolutní většina slušných lidí si uvědomuje, co znamenají slova Angely Merkelové o neospravedlnitelnosti odsunu Němců, kteří v okupovaných zemích zejména východní Evropy během druhé světové války páchali tak strašlivé zločiny proti lidskosti v tak neuvěřitelném rozsahu, že současný Islámský stát vypadá proti nim jako školka vrahů bez špetky fantazie.
Také nikdo dosud (alespoň co vím) oficiálně nedementoval ani samotný článek, ani v něm uvedené údajné výroky Ursuly von der Leyen, německé ministryně obrany, o nutnosti připravit se k útoku na Rusko a také na jakési "konečné řešení". Považuji proto zveřejněnou informaci za oficiální záznam skutečně řečeného.


Tyto dvě nezávislé informace radikálně mění paradigma poválečného uspořádání Evropy. Přímo před našima očima se intenzivně připravuje nový "Drang nach Ost", v pořadí, pokud dobře počítám, už pátý, aniž by se k tomu naprostá většina českých "politických elit" jakkoliv postavila. Díváme se v přímém přenosu na grandiózní přepisování dějin, měnící nacistické Německo, viníka nejstrašlivějšího konfliktu v dosavadních dějinách Evropy, v jeho oběť, zatímco skutečné oběti jsou stále intenzivněji tlačeny k tomu, aby to akceptovaly jako historický fakt.

Pokud vím, tak jediní, kdo se okamžitě po zveřejnění důrazně a v souladu s cítěním většiny občanů ČR důrazně ohradili proti vyjádření Angely Merkelové, byli prezident republiky Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš. A přidal se Tomio Okamura s předsedou komunistů Filipem. Vesměs oblíbení otloukánci české mediální scény. Ostatní politické strany a jejich vůdcové zachovávají povznesené mlčení. Jsou totiž nad věcí, neboť jich se to zřejmě netýká. Oni už nejsou Češi, ale stejně jako Emma Smetana, především "Evropané".

Před takto naplno a politicky nekorektně vyjádřenou realitou tají jako sníh v létě závoje lží o spojenectví v NATO, nebo o rovnoprávnosti zemí EU, stejně jako pavučiny mentální prostituce slov "svoboda", "demokracie", "pravda a láska", či "rovnost, svornost, bratrství", jejichž původní význam už dávno vyčpěl pod náporem hůře než skunkovina páchnoucích "evropských hodnot".

Nevím, co s tím hodlají naši "političtí vůdcové" dělat. Počítám, že nic, jako obvykle. Jich se to přece netýká. Kromě toho prostituce, zejména ta politická, je docela dobře placený byznys, a pasáci až dosud rozhodně nešetřili. Jak se k nim ovšem budou chovat teď, když závoje korektnosti mizí a servítky si, jak se zdá, už nikdo nebere, je jiná otázka. Možná je to přiměje k akci. Nějaké. Ale nejspíš ne k čemukoliv ve prospěch nás, občanů ČR. Na to jsou příliš hloupí, líní, přízemní a chamtiví. A hlavně – nejsou mezi nimi skuteční státníci a skuteční vůdci nás, lidí, kteří jsme jim dali důvěru v "demokratických" volbách. Ani náhodou. A s úspěchem se zřejmě dá pochybovat i o slušnosti většiny z nich.

40 komentářů :

 1. Znamená to totéž co hajlování, otevřené a zcela jednoznačné přihlášení se k nacismu.

  OdpovědětVymazat
 2. Berete ji prilis vazne (Merkerovou) ! Ona ztraci vliv a potrebuje zastupny problem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, M. potřebuje zástupný problém. Ale nebrat to vážně?!! Vždyť ona je reálně nejvyšším politikem západní Evropy! A jen tak z plezíru to jistě neřekla a tímhle to taky nejspíš neskončí. Aby tenhle "zástupný problém" splnil zamýšlený účel, bude tohle zřejmě jenom začátek.

   Podobné problémy jako Merkelová mají u nás bruselští podržtaškové, všichni tihle grázlové teď sedí v dobytých pozicích a vidí, že dál za tyhle pozice už se evidentně nedostanou, že spíš už budou jen ztrácet. Takže teď budou chtít dobytých pozic využít, dokud to ještě jde.

   Všechno to bude na Babišovi, o němže nejsem zrovna přesvědčen, že naše národní zájmy chce hájit.

   A takoví jako Hamáček nebo Poche, ti už vůbec. To jsou noví Moravcové!! Nechci přímo navádět k trestnému činu a proto alibisticky napíšu s otazníkem: pokud tihle náš národ prodají, existuje nějaký důvod, proč by si nezasloužili oprátku?

   Vláďa z Brna

   Vymazat
  2. Anonymní21. června 2018 12:40
   Pokud tímto tématem vliv opět získá, tak tu máme problém hodný pozornosti. P.K.

   Vymazat
 3. Současný stav německé politiky je důsledkem nedotažené Viselsko-oderské operace sovětské armády
  při dobývání německého území,kdy byla možnost se
  definitivně vypořádat s panskou rasou.

  OdpovědětVymazat
 4. Je vidět, že Stalin měl pravdu, když na Jaltě prohlásil, že tvoří mír na 70 let. Ona ta doba utekla a další smradlavá německá držka lže a volá po "spravedlnosti". Je vidět, že i Beneš měl pravdu a byl prozíravým státníkem, když varoval před dobou omluv a zrádcovstvím. Už je to tady od zasraného Havla. Z pohledu dějin měli Rusové a ostatní národové plné právo Němce doslova vyvraždit do posledního. Neudělali to, přes všechno co od nich v dějinách zkusili a nejen od nich, ale od celé Evropy. Vděk Evropských národů za všechny záchrany je dnes 0. A to nemám na mysli jen porážku Hitlera. Žádný vděk za porážku Napoleona, žádný vděk Balkánu za porážku Osmanské říše. Kde by dnes byli např. Poláci? V Polsku by určitě ty zbědované zbytky nežili. Přesto stále stejná nenávist, hloupá zášť a touha rabovat, vraždit v šíré Rusi. Stačí se podívat na slova pohrobků fašistů v Pobaltí a na Ukrajině, tak podporovaná našimi zaprodanci. Jestli Evropa s USA vyrazí zase pod vedením Němců a jejich nových hitlerčíků i s muhamedány znovu do Rusi bude to už vzhledem ke zbraňovým systémům to požadované konečné řešení. Jen asi opět né takové jaké si vysnívají Euro-Atlantičtí demokraté.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prezident Beneš určitě nemluvil do větru.

   Vymazat
 5. Zajímavé by byly asi názory různých Bartošků,Fialů, Kalousků či Bělobrádků. Někteří již jezdí na sjezdy sudeťáků vlichotit sejejich vůdcům a doma vysloveně lžou o důvodu vlastizrádného jednání.

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den.
  Dovoluje si Frau Merkel? Dovoluje si to, co jsme jí dovolili my, myslím jako Česká republika.

  Přečtěte si tu naši Česko-německou deklaraci a hlavně bod III. https://www.mzv.cz/berlin/cz/vzajemne_vztahy/cesko_nemecka_deklarace_o_vzajemnych.html
  Tady podpisy uvedeny nejsou a je to aktualizováno v roce 2013.
  Poznámka: Deklarace byla podepsána 21.ledna 1997. Za německou stranu ji podepsali Helmut Kohl a Klaus Kinkel, za českou stranu Václav Klaus a Josef Zieleniec.
  Tato poznámka je převzata z jiného zdroje, a to: https://cs.wikisource.org/wiki/%C4%8Cesko-n%C4%9Bmeck%C3%A1_deklarace_o_vz%C3%A1jemn%C3%BDch_vztaz%C3%ADch_a_jejich_budouc%C3%ADm_rozvoji

  Přece nemůžete chtít po p. Hermanovi nebo Bělobrádkovi, aby se o svých "milých krajanech" nějak "divně" vyjadřovali.

  Zítra to bude 77 let od zahájení "Barbarosy", kdy Němci přepadli SSSR. Co tam dělali víme my starší a kdo neví z důvodu svého mládí, se již asi nedoví, protože se ve školách a nejen tam, docela legálně přepisuje historie.
  Jak je všeobecně známo Rusko, má jediného přítele - jaderné zbraně. Myslím si, že po MS ve fotbale se i těm turistům - cizincům otevřou oči a přátelé přibudou.
  Kdyby se náhodou stalo, že se NATO opováží vlézt do FR za naší vydatné pomoci, potom na to doplatí všichni, včetně těch v bunkrech 5 metrů pod zemí. Jen je třeba připomenout to, co říkal V.V.Putin: "A k čemu by byl svět, kdyby na něm nebylo Rusko?"
  Věřme, že k tomu nedojde.
  Přeji hezký den.

  OdpovědětVymazat
 7. Panove, Amerika NEMA rada destruktivni proti-evropskou babu Merkerovou !
  Polaci se ji otevrene posmivaji a silne zbroji !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evropa a Amerika neměli rádi ani Hitlera. A přesto s ním spolupracovali až do chvíle, kdy bylo jasné, že neuspěje.

   Vymazat
  2. 12:52 a Poláci silně zbrojí proti komu?

   Vymazat
  3. Polaci musej bejt vydreny a mozky jim dou sejdrem, to je jisty, z toho CO VSECHNO JIM TA SOLIDARITA, prinesla a PORIDILA...nejdrive absolutni vzdypritomnu panickou hruzu z Ruska , ktery jeste nikoho neprepadlo...Ale jak strasit bez certa. Kdyz neni tak se musi vymyslet. Vtom pripade by neexistovali ani 5 minut..Hura do boje, Polska este nezgynula , ale vykynula..Aspon.
   To jeste nikdo nevymyslel..
   Dokonce si chteji stavet za 2 miliardy Usackou zakladnu..Ta solidarita je nezaoplaceni.
   .A rozhazujou penize jako vozralej namornik v bordelu , na vsecky strany..vzdycky byli holy prdele,nevim jak dnes..jezdili driv do Svedska se nechat zavrit do vezeni, protoze se za to platilo...U toho samozrejme nezustane...Taky drzeli pro Usaky vezne a mucili je tam...Zkratka ta Solidarita dala slusny zaklad zacatek vsem zverstvum. Apolak to
   ted vsem ukaze !!
   Ukrajina jim poslal pres milion hladovejch krku a proto jsou Ukrajine vdecny a pomahaji tamni "vlade" , ale vlada to asi neni...Je to asi pobocka dalsi Solidarity..Nebo urcite..

   Vymazat
 8. President Trump, jehoz dedecek byl Nemec , kritizoval politiku Merkerove NEKOLIKRAT a mezi Trumpem a Merkerovou je silne napeti !
  Oni se nedokazi dohodnou ohledne niceho !
  Polaci na to uz davno prisli a nejake pozadavky Merkerove v nich budi smich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uz se tesim , jak lesba Ursulak /Butch/ si vezme flintu a nas povede a HLAVNE UKAZE JAK SE S TEM RUSAMA MUSI BOJOVAT. Ma plnou hubu toho valceni ,Jako meli nacisti a fasisti valek a musi jit prikladem...
   Mela by zacit cvicit ucit se strilet , a to se neda v kancelari mohla by se strelit do prr a dele.zneskodnit tank atd...Uz se tesim..Kolik jich asi hodla tech rusu zabijet a kolik civilnoho obyvatelstva deti, rodin hodla zmasakrovat a kolik mest a vesnic znicit i jejich lidmi..Ackoliv na vychod od fasistu asi lidi neziji......Mozna ,ze Merkel , butch Eichman by se mela pridat...TO BYCHOM SI ODDECHLI...

   Vymazat
  2. Ursula v.d. Leyen le lékarka a má 7 (sedm) detí! Lesba asi nebude. Zato si myslela ze zdedí Nemecko po Merklové a ted to uz na to nevypadá. Ona proto také akceptovala ministerstvo obrany aby mela vliv. Ale ten Nato ji asi hodne vymíval mozek. Pritom ta móda nechat kontrolovat armádu zenskymi politickami v Evrope je blbej vtip a intelligentní zámer. To uz je ale jine téma
   Mikulás P.

   Vymazat
 9. Cesko jako maly narod si uvedomuje , ze dve ruzne narodnosti v male zahradce na sebe budou narazet a prijde k negativnim vztahum.
  Tak proc toleruje na svem uzemi etnika, ktere jsou Cesku nepratelska a nikdy nebudou asimilovana ?

  OdpovědětVymazat
 10. Nevím, pochází-li nadpis od autora nebo od někoho jiného.
  Vím sice, že zdejším pologramotným čtenářům na takových věcech nesejde, ale německé heslo znělo Drang nach Osten.

  Kokotko

  OdpovědětVymazat
 11. Ona pokrytecká mrcha zapomněla, že nejdříve to byli její soukmenovci, kdo vyháněl naše předky z pohraničí naší země. Na následném teroru a vraždění asi lituje jen, že nebylo dokončeno.
  Po osvobození naší země nebylo možno vyhovět všeobecné touze Němců po říši jinak než jejich odsunem do ní. Většina tam nejspíš stejně stihla zdrhnout ještě před Rudou armádou.
  Vrcholem její drzosti je, že jí nevadí účast německa na vyhánění stovek tisíc Srbů z jejich domovů v nedávné době. To už přece měli vědět, jak je to špatné. Nebo na slovany mají stále Adolfův metr?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, když vyháněli nás, takto bylo o zvětšování jejich životního prostoru, když jsme pak vykopali je, už je to porušování práv. A nezapomeňte, že jsme vykopli jen ty, co si nechali změnit občanství (na německé), spousta rodilých Němců s českým občanstvím tu mohla zůstat.

   Vymazat
  2. Vyhánění Srbů z Kosova pole bylo jako vyhánění Čechů z Řípu, ale to nebylo to nejhorší. Dle svědectví kosovského albánce v roce 1999 v místní škole chytili srbského učitele, přibili ho na 4 sražené lavice (plnící funkci operačního stolu) a za živa mu bajonetem otevřeli hrudník (bez anestéze) a ustřihli srdce, které ještě tepající uložili do přepravního boxu německého zdravotního kurýra. Takto se kšeftovalo se srdci Srbů 2 roky a těch kšeftů bylo několik tisíc. Na nich si satan hadži a krvavá madla (olbritová) založili byznys satanského tisíciletí (třetího).
   Ďuro Trulo

   Vymazat
  3. Tak oni nás Němci vyháněli z pohraničí, jóó? A jak dlouho tam ti vyhánění Češi žili? 5, 10 nejvejš 18 let, zatímco oni 200, ale většinou 700 let. Nezdá se vám všem tady, že tam byli doma zatímco dosazení čeští úředníci byli vetřelci?
   Když už teda pominu, že nikdo nikoho nevyháněl (také na to neměli ani příslušné dekrety), Češi odcházeli sami; pravda, často ze strachu a z celkově nepřívětivého postoje Němců. A také proto, že by ztratili zaměstnání, resp. dobré úřednické posty, které získali na úkor místních lidí. Co byste se dělali vy, kdyby se do vašeho domu, který jste si vybudoval, nastlal nějaký cizinec a roztahoval se tam? Nechali byste si ho tam? Asi těžko ... tak co mají znamenat ty žvásty o vyhánění. Nemluvě o obrovských rozdílech při odchodu Čechů (můj dědeček si mohl odvézt celé vybavení bytu) a při odchodů Němců (max. s 50 kg zavazadlem).

   Vymazat
  4. Mikeši 1:13, ty lháři, že Češi žili v pohraničí nanejvýš 5, 10, 18 let. Povídej to mým předkům, nahlédni do dnes již dostupných matrik! Jsem ten Čech, který s rodiči utekl ze Sudet. Prostě proto, že šlo o existenci každému, kdo se jednoznačně hlásil k češství, kdo chtěl pro své děti českou školu, kdo chtěl důstojné, odbornosti odpovídající zaměstnání ... V městečku, kde jsem domovem prokazatelně v sedmé generaci, bydlíc v rodném domě, který byl odevždy českým majetkem, tě vyzývám k omluvě za nesmysly, které píšeš. Připomínám, že v sedmi krkonošských obcích s českou menšinou alespoň 25 % nebyl za trvání První republiky v zastupitelstvu nikdo české národnosti, že například v Reichenbergu (Liberci) německé zastupitelstvo roku 1932 nepovolilo výstavbu české školy v intravilánu města. Píšu to opakovaně, nelži a reaguj Mikeši!

   Vymazat
  5. Mluvím o většině, ne o vybraných oblastech. Ano, byla místa, kde žili Češi už ve 13 století. Ale kolik takových bylo? Jiná situace byla třeba v Šumperku, který byl obklopen česko-německými vesnicemi, a tak s rozvojem průmyslu přišlo mnoho Čechů do města - v 19. století. Jiná ve Frývaldově, kde žilo v r. 1900 6 tisíc obyvatel, z toho 1 Čech, 2 Poláci, cca 150 židů, zbytek Němci.
   V naší vesnici byla v r. 1931 česká škola pro celkem 14 žáků věku 6 až 11 let. Do německé školy chodilo 327 žáků - to byl poměr v dědině, která byla jako dopravní uzel poměrně dost "začeštěna".
   Jaké nesmysly tady píši? Uvádím holá falta, za to se omlouvat nemíním, není proč.
   Co se týká existenčního útěku ze Sudet, mému dědečkovi pomáhali němečtí sousedé se stěhováním, mého strýce, který se hlásil k češství, se spolupracovníci překvapeně ptali, proč odchází a "co budeš mezi těmi Čechy dělat?"
   Jaký to rozdíl oproti r. 45. Tam skutečně šlo o život a taky pár lidí bylo zabito. Třeba dva bratři ve věku 15 a 16 let za to, že utekli z koncentráku k mamince. Tak kdo tady lže? Kdo zjevně nevylezl za humna a všechno posuzuje jen podle místa svého narození? A vidí jen své vlastní ublížení. Apropo, nebylo to u vás, kde naházeli Němce z mostu do Labe, a to včetně maminky s kočárkem? Jo, a museli jste snad nosit na rukávu bílou pásku?

   Vymazat
  6. Tak, Mikeši 18:17. Z toho potom plyne, že na různých místech to bylo nejen různé, ale i různí lidé to vykládají různě. Jak potom víte, že právě vy, popisujete příběh většiny?
   Jestli se, například, vašeho strýce ptali, co bude mezi těmi Čechy dělat, musel být vnímán spíš jako Němec, než Čech. Pak chápu, jak ten problém cítíte. V těch krkonošských obcích, které znám a kde jsem prožil všechna ta poválečná léta jsem žádné excesy, na jaké narážíte, ani neviděl, ani o nich neslyšel. Ano, i tam, mezi válkami většina dětí chodila do německých škol. Které české děti ne, měli rodiče potíže s německými zaměstnavateli, nebo tam ani česká škola nebyla, nebo končila třetí třídou. A co potom? To nechápete? Právě tak moje matka vychodila německou obecnou i měšťanskou školu, když jiná toho času v místě nebyla. Češtinu písmem si osvojovala až v církevní pedagogické v Českých Budějovicích! Na druhém konci státu! Tedy pro Čechy žádný problém?
   V roce 1938 šlo Čechům v pohraničí skutečně o život. Snad 300 m od místa kde bydlím, byl 30. září 1938! zastřelen český voják, který střežil most. Znám i další případy, neznám jediný podobný v místě ani okolí vůči Němcům po roce 1945. Mimochodem, dva německé kamarády jsem do odsunu, na shromáždiště, v roce 1946 doprovázel a celé to obrečel.
   Vy mi, z druhé až třetí ruky něco vyprávějte. Jsem si jist, že národnostně homogénní společnost je společnost stabilnější, že každý takový multikultiralismus vytváří nejméně potencionální problémy, které pak vrcholí za nerůznějších krizí. Toho si laskavě povšimněte a nikoho, především historii, s tak malým nadhledem, nemistrujte.
   Ještě otázečka, proč se domníváte, že se cítím ublížený? A z jakého koncentráku, že zřejmě německé děti k mamince utekly, aby byly zastřeleny? Co to blábolíte?

   Vymazat
 12. zaujímavé je, že Benešove dekrety boli len naplnením spojeneckých dohôd - tak sa to dohodlo v Postupimi, ču sa tu riešia akési dekréty - my na Slovensku sme Magyarov vyplatili, a tí sú spokojní, nikto nerieši sťahovanie a zábery majetkov, len Nemci ... ale na pretrase dňa by mali byť reparácie, a o to ide, NSR deklarovalo kedysi že začne platiť jedine vtedy ak bude Nemecko jednotným štátom - i stalo sa - a ako povedal pred časom istý ruský politik, je čas to Nemecku zrátať, končí kanzlerpackt a tak ďalej ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:28 Zřejmě o tzv. Benešových dekretech (v podstatě zákonech) toho moc nevíte...

   Např. jeden z nich, Dekret presidenta republiky (zákon) č. 12/1945 Sb. byl o konfiskaci a urychleném rozdělení zemědělského majetku Němců, Maďarů, jakož i zrádců a nepřátel českého a slovenského národa.
   https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1945-12
   O nějakém vyplacení Maďarů ani zmínka... Nemějte obavy, po případném uspokojení "sudetoněmeckého landsmanšaftu" se i "vyhnaní" potomci Maďarů, ale i zrádců a nepřátel českého a slovenského národa jistě ozvou...

   Podobně, jako když po zabrání "Sudet", uplatnili Maďaři a Poláci "své územní nároky" proti pokořenému Československu.

   Vymazat
  2. Uvědomte si 14:28, že Slováci a Maďaři byli během války spojenci a nikoliv nepřátelé, společně bojovali po boku hitlerovského Německa proti SSSR, takže ta analogie s Němci v Česku poněkud pokulhává.

   Vymazat
 13. Zavřít ji do Osvětimi do bunkru než by zhubla na váhu musulmana a nechat tahat vozy s kamením k obědu polévku ze šlupek od brambor.

  OdpovědětVymazat
 14. Pane autore,odkud jste vzal tvrzení, že to Němci vyvolali obě světové války (ne, že by se nepodíleli)? Z učebnic 5. třídy? Z článků v časopisech? Studoval jste aspoň trochu toto období? Studoval jste vůbec něco z historie? A pokud už ano, text jste pouze konzumoval nebo se i nad ním zamyslel? Všiml jste si, že už dávno před Němci válčili s celým zbytkem světa Britové a Francouzi - pravda, byla to válka kulometů a děl proti domorodcům, ozbrojených oštěpy. Krutosti se přitom žádné neděly, že áno. Prostě se vystřílela celá vesnice a ti, co přežili, byli využíváni jako otroci. V Kongu Belgičané údajně vybili polovinu tamní populace při použití krutých metod. Tak proč vám vadí Němci, kteří nedělali ani polovinu toho, co západní demokraté? A to nemluvím o dnešním vývozu demokracie za pomoci humanitárního bombardování a použití ochuzeného uranu ve státech bohatých na ropu. Tady si s nějakým Drang nach Osten asi nevystačíte. Neměl byste svou péči věnovat věcem, které nás, obyčejné lidi, opravdu ohrožují?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mikeši, nemluvte o studiu historie, když vám uniká německý kolonialismus v jižní Africe, který byl zlikvidován jeho prohrou v První světové válce. Jistěže koloniální řádění evropských států, dané jejich námořními a zbrojními možnostmi, bylo nemravné. To by ovšem platilo i pro kolonizaci obou Amerik, ovšem - je zcela nepochybné, že hitlerovské Německo válečným aktem napadlo Francii, Jugoslávii, Řecko a SSSR. Podrobností netřeba. Tak to nematlejte dohromady, když diskuze je vedena o tlaku Německa na českou národní existenci.

   Vymazat
  2. Ad Mikeš
   poučujete jiné z historie a sám jste s ní na štíru. A to jak když zabrousíte do podílu Německa na vyvolávání světových válek, tak i když začnete řešit původnost historického osídlení západního pohraničí České země Němci a Čechy.
   Evidentně skutečnost redukujete podle svých přání.

   Vláďa z Brna

   Vymazat
  3. Ad Mikeš a 8:32: nikoho z jaksi zde nenapadne toto: Přičinou druhé světové války jsou němečtí imperialisté, kteří s tolerancí nebo tichou podporou /tichá podpora? - Ford a další podporovatelé ve III. Reichu/ imperialistů ostatních, tedy emerických, britských a francouzských, tuto válku umožnili. O tom viz např. Naročnickaja a spoluautoři: Partitura druhé světové války. Všichni tito imperialisté měli zájem na zničení Sovětského svazu. Hitler tam hledal Lebensraum /životní prostor/. Podstata celé války vězí v podstatě kapitalismu - viz Karel Marx.

   Vymazat
  4. 4:00 – německé kolonie mi samozřejmě neunikly, za to vám uniklo, že byly nevýznamné a že je nedoprovázelo barbarství ostatních kolonialistů. Asi nevíte, že si domorodci na Němce vůbec nestěžovali (chováním jejich následníků byli zděšeni), že tam Němci prováděli skutečně jakousi civilizační misi, což domorodci ocenili tím, že veliteli Němců pomáhali jak se dalo, následkem čehož jej Britové marně naháněli po celé jižní Africe a ani jednou jej neporazili. Takže nedělejte vlny, historii znám, akorát nevidím důvod zmiňovat všechno.
   Ano, je pravda, že Němci napadli ostatní státy. Ano, rozvrácené a devastované Německo, odírané reparacemi a brakováním zdrojů se dokázalo během 4 let dokonale vyzbrojit, postavit za tímto účelem zbrojní továrny – a kde na to vzalo asi peníze? Položil jste si někdy tuto otázku? Jasně že ne, proto mluvíte jako Rudé právo, máte stejný rozhled. Kdo tedy vyvolal válku? Já myslím, že ti, co mu pomohli k moci (dali mu na to peníze) a co jej vyzbrojili.

   Vymazat
  5. 8:32 – příspěvku nerozumím. Jaké osídlení našeho pohraničí původně Čechy? Proč myslíte, že panovníci pozvali do té divočiny Němce. Protože doma neměli dostatečné zdroje, Čechů bylo tak málo, že stěží osídlili kotlinu. A tak sáhli tam, kde byl obyvatelstva nadbytek, tj. do Němec. Ty umístili do neobydlených míst, aby je zkultivovali (měli z toho následně příjmy). Náš mainstream už nejméně 150 let tvrdošíjně popírá, že v pohraničí nikdy žádní Češi nežili. Běžný Čech byl masírován tvrzením, že ti hodní Češi přijali mezi sebe Němce a ti se jim odměnili tím, že se území zmocnili. A protože ovce jsou ovce, tak žádnou z nich nenapadne se zeptat, proč tam na konci 19. století žádní Češi nežili. Asi měli pocit, že je Němci snědli.

   Vymazat
  6. 12:49 – je to přesně tak, jak píšete. Už WWI vyvolali Britové zorganizováním atentátu na Františka Ferdinanda. Tím dostali do války Rusko s Německem, ač tyto země spolu válčit nechtěly. O totéž se pokusili v r. 1939, kdy chtěli opět dostat proti sobě Německo a SSSR (proto Hitlera vyzbrojili). Stalin ale nebyl naivka jako car Nikolaj, Britům parádně vypálil rybník uzavřením paktu. Ti museli koukat!!

   Vymazat
  7. Mikeš, voni s tím komolením naší historie nedají pokoj?!
   Přečtou si něco o kolonizaci Sasíky za Přemyslovců. Šlo, stejně jako na jiných místech tehdejší východní a jihovýchodní Evropy, o otevírání nových dolů na kovy, tedy osidlování vyšších poloh v horách, v krajích nehostinných, ekonomicky tehdy jinak nevyužitelných.
   Ale co já se s nima vůbec zahazuju. Vdyť voni jsou jen provokující nacistický vůl.

   Vymazat
  8. Mikes 1:31 Soukmenovče, my normální, ty ostatní odrudy Germána, také nemáme v lásce. To ale neznamená, že germána musíme milovat. Verstehen ?

   Vymazat
  9. Velmi pečlivě jsem si článek přečetl, a nenašel jsem tam jedinou zmínku o tom, že by Německo vyvolalo dvě světové války. Pokud jsem to přesto přehlédl, mohl byste prosím ocitovat přesné místo textu? Jediná část mého příspěvku na FB, která by Vás mohla k něčemu podobnému navést, je zmínka o již pátém Drang nach Osten (resp. zkráceně Ost), přičemž minimálně jeden organizoval Napoleon (čili Francie), v jehož armádě byla na rozdíl od všeobecně panujícícho mínění převaha německy mluvících vojáků, a na organizaci dalšího se mj. podílel Winston Churchill, Stalinův budoucí spojenec, a o tom, kdo natlačil Turky do jejich ruského dobrodružství bylo napsáno už hodně statí. No a co švédské dobrodružství? Nejsem přehnaně pyšný na své znalosti historie, považuji je však za poměrně slušné. Než začnete něco hanět, raději si to přečtěte 2 x a ověřte si fakta. Nic ve zlém. :-)

   Vymazat
 15. Bohužel již nemám čas podrobně studovat ty komentáře. Můj dojem z celkové mezistátní situace, opakovaný dojem. Připadá mi to stejné jako před II. světovou válkou. A ono - máme zde opět kapitalismus s tou jeho nenažranosti ve všem. Prý když dosahnete na mistrovství světa v nějaké disciplině na 6. místo, tak to nestojí za řeč. Zbývá už jen vymyslet nebo stačí oprášit vyzkoušené idey, jako pseudodarvinismus - vše v živé přírodě je ve vývoji, jehož zákonitosti zkoumal Darwin. Vše tedy i lidé. Nejepší jsou např. Němci /jinak poznámka na okraj - každý národ to tvrdí o sobě, např. rovněž Poláci, na Češích to tak jaksi není vidět, asi nemají patřičné sebevědomí/. A je třeba vyrukovat do války, třeba rovněž za odstranění chtěl jsem napsat bolševizmu, ale ten zmizel, Čina je daleko. Vyrukujeme tedy do Ruska, nějaký důvod si vymyslíme. Vlastním důvodem stejně jako za Hitler budou ruské suroviny. Připadá mě při mých chabých znalostech filosofie a dalších disciplín, že ten Marx to nebyl žádný hlupák, ale měl pravdu. Pokud lidé budou hloupí uvěří zase takovým hlupákům jako byl Adolf Hitler, který nic pořádně neuměl.

  OdpovědětVymazat