Reklama

.

.

pátek 22. června 2018

Připomínka 22. června 1941

Jaroslav Štefec
22.6.2018  FB autora
Před 77 lety, 22. června 1941, armáda hitlerovského Německa, čítající 3,9 miliónu mužů, 3.600 tanků a 4.387 letadel překračuje hranice SSSR. V sestavě německé armády bojují rovněž Francouzi, Rumuni, Italové, Maďaři, Slováci, Chorvati, Španělé a Finové.


Proti ní stojí podstatně méně zkušená a sovětská armáda s přibližně 2,7 milióny mužů, sice s cca 13.000 tanky a 36.000 letadly (z nichž je jen 11.357 bojeschopných), ale s daleko hůře vycvičenými vojáky, zastaralou doktrínou, nezkušenými veliteli a neočekávající německý útok. Během jediného dne ztrácí 1200 letadel, sovětské tankové jednotky nejsou až na výjimky schopny ani technicky, ani takticky čelit zkušeným německým tankovým jednotkám.

O necelé čtyři roky později, 9. května 1945, Rudá armáda obsazuje Berlín. Je podepsána bezpodmínečná kapitulace Německa. Válka stála SSSR celkem 10.600.000 padlých a nezvěstných vojáků, Německo ztratilo 4.300.000 vojáků.

Více než 3.600.000 ruských válečných zajatců nechali Němci v prvních měsících války podle doktríny vylidnění „východních území“ zemřít v zajateckých táborech hlady. V sovětském zajetí zemřelo v pracovních táborech při obnově zničených měst, vesnic a infrastruktury kolem 1.000.000 německých zajatců.

SSSR přišel v důsledku německé genocidy civilních obyvatel, smrti hladem díky zabavování potravin, otrocké práce, poprav, bezohlednému bombardování a válečných operací přibližně o 15 miliónů občanů. 100 velkých měst a cca 70.000 menších měst a vesnic bylo zcela zničeno.

Německo přišlo o 1.840.000 civilních obyvatel, z nichž cca půl miliónu zahynulo a kolem 800.000 bylo zraněno díky spojeneckému bombardování, na jehož vrub jde také zničení prakticky všech německých měst nad 100.000 obyvatel a více než 7,5 miliónu Němců bez střechy nad hlavou. Značná část německého území byla zničena v důsledku válečných operací, infrastruktura byla v troskách.

Je určitě dobré si to připomenout. Právě dnes, jen pár hodin poté, co přesně před 77 roky překročila vojska nacistického Německa hranice tehdejší SSSR. Zvláště když česká tzv. „mainstreamová“ média zřejmě v rámci politické korektnosti a snaze neurazit citlivou duši Frau Merkel o tomto výročí a jeho důvodech cudně mlčí, ačkoliv prakticky v jeho předvečer kancléřka veřejně zpochybnila výsledky druhé světové války.

Kdo zapomene minulost, nejen že ztrácí budoucnost, ale navíc je odsouzen prožít ji znova. Mám bohužel pocit, že přesně k tomu je současná Evropa pod taktovkou NATO s USA v čele nevyhnutelně a neúprosně tlačena. Celkový počet obětí první světové války byl přibližně 16 miliónů. Ve druhé světové válce zahynulo kolem 70 miliónů lidí. Evropa má přibližně 750 miliónů obyvatel, mezi něž patříme i my, Češi. Kolik nás přežije „omezenou jadernou válku“, vedenou na evropském území? Válku, po jejímž skončení zmizí veškerá digitální komunikace, nebude fungovat zásobování, doprava, služby, a zbytky původních obyvatel nebudou v drtivé většině schopny se v digitální ani v reálné pustině zorganizovat a postarat se o své přežití.

Odhady počtu obětí prvních několika dnů „malého“ jaderného konfliktu v Evropě se pohybují mezi 70 až 150 milióny obyvatel. My, Češi, bohužel sedíme hned v první řadě.

Jaroslav Štefec

24 komentářů :

 1. Připomínka 22. června 1941 - Připomínka 22. června 1812 - zaujímavé nie ?

  OdpovědětVymazat
 2. Bububu, zase vy kokoti strašíte válkou? Co z toho máte? Co je vaším cílem? Kdo vás úkoluje a kdo vás za tuhle stupidní válečnou propagandu, které může věřit jen pár zoufalců platí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo tady straší válkou ty havloide? Někdo má stach z pravdivé historie, co? Kdo platí tebe a tobě podobný nýmady?
   Soros a jeho bratrstvo

   Vymazat
  2. kdybys válku prožil na vlastní kůži, nenapíšeš takovuhle blbost. Sám jsi kokůtek

   Vymazat
  3. 16:44 je reprezentant nemyslící menšiny zapouzdřených.

   Vymazat
  4. 16:44 se chce stát moderátorkou "naší"/jejich České televize. Tak mu promiňte hloupý úlet. Zkouší mimikry televizního blba.

   Vymazat
  5. Nevzdělaný a tupý degeneráte ! Zavři tlamu, kdyý hovno chápeš !

   Vymazat
  6. ...protože válku nechceme, tak je třeba před ní varovat..a z historie se poučit !

   Vymazat
 3. Bohužel, USA základny, které "obkličují" RF , nejsou žádnou "mírovou" štací!!! Jak by asi USA vřeštěly, kdyby si armáda RF začala budovat základny v Mexiku na hranicích s USA!!! Myslím, že by měl začít fungovat mezi jadernými velmocemi obyčejný "selský" rozum a měla by se vojska stáhnout, ale tady je problém, prože zbrojení je moc veliký kšeft, aby se "zbrojaři" v USA začali chovat "mírově"!!!

  OdpovědětVymazat
 4. 16:44
  Kdyby ten článek napsal ten zmetek,udavač,kolaborat Havel,tak bys měl držku od ucha k uchu a tleskal bys,až by z tebe havlohovna lítaly k Mléčných dráze!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ŠKODA ŽE nĚMCI prohráli byla by zde podstatrně lepší kultura, než ta ruská

   Vymazat
  2. Kultura koncentráků, plynových komor, Cyklonu B, lékařské utrácení slabších a nemocných ... kultura boha války ...

   Vymazat
  3. Jasně. Knihy Puškina, Gogola, Lermontova, Šukšina a dalších na hranici a podpálit. Ať žije Nová Evropa, sieg heil, sieg heil, sieg heil. ... Takhleś to myslel, jelimane 17:11?

   Vymazat
  4. 17:11
   Kdyby ten untermensch vyhrál válku,tak tvůj fotr zařval v dědkovo koulích a ty bys chcípáku nemohl tapetovat tyhle havlohovna!!!!!

   Vymazat
 5. Tak někde jsem zahlédl, že si naopak připomínají odsun ruských vojsk generálem Kocábem, to je pro ně zásadní datum, začátek nějaké druhé světové války, kdy kdosi napadl Rusáky, ale bóže, kdo to má za důležité?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kocáb mezitím povýšil na generalissima. Prosím opravte si data.

   Vymazat
  2. Tenhle "generál" Kocáb ztratil veškerou odvahu, když mu chomutovští občané nabídli týdenní pobyt v paneláku s místními Romy. Od té doby je téměř ticho.

   Vymazat
 6. Tyto malé počty obětí "omezené" jaderné války si myslím, že jsou nesmysl. Americký vědec, poradce svého času Reagana při odzbrojování při přednášce pro dav lidí: "omezená" válka Pakistan-Indie /oba státy po 300 jaderných hlavicích, tolik jich má také Velká Britanie/, během několika let po konfliktu, v důsledku působení atomového mraku obihajícího Zemi pokles teploty, o 40 procent zmenšení zemědělských výnosů, smrt hladem 1,5 miliardy /!/ lidí. Viz youtube - žel bohu nebyl jsem to schopný najít. To co jsem viděl na youtube při hledání toho videa pokud se týče jaderných zbraní vyznívá: dobři Emeričani, zlí Sověti.

  OdpovědětVymazat
 7. NATO zvýšilo sedminásobně jednotky ve východní Evropě a Pobaltí!

  Britští vojáci letí do Lotyšska
  - kou -
  22.6.2018 PrvníZprávy
  NATO výrazně zvýšilo bojový potenciál na hranicích s Ruskem na pozadí hysterické rétoriky Polska a pobaltských států o „ruské invazi“, sílu vojska zesedminásobilo, uvedl.

  ..tento katolický blok
  vždy bude usilovat o nadvládu nad slovany*

  OdpovědětVymazat
 8. Jako snad jediný redaktor, pan Josef Veselý na čro.Brno, ve svém příspěvku "Deníček Josefa Veselého", dnes pravdivě připomněl toto výročí a neopomenul zásluhy padlých Sovětských vojáků, na které se velice rádo zapomíná. Jestli z neznalosti, nebo připosranosti ? Pane Veselý, hluboce smekám. Díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:39 Tak to jsi měl štěstí. Já jsem nic takového nezaznamenal, v této německé gubernii.
   Tenkrát jsem měl za sebou tři roky života a po válce mi rodiče říkali, že nakonec byli rádi že
   se k tomu ten napoleon Hitler odhodlal. Byl to
   začátek jeho konce.

   Vymazat
 9. Jo tak tohle by měli číst chcípáci co by rádi vyplenili Rusko.

  OdpovědětVymazat
 10. "Odhady počtu obětí prvních několika dnů „malého“ jaderného konfliktu v Evropě"

  Tady se autor patrne dopousti omylu, ktery je siroce znam jako "generalska demence" - generalove se zpravidla pripravuji na minule valky. Pro Rusko (Putin to uz nekolikrat verejne oznamil) nepripada v uvahu jakasi tradicni pozicni valka (frontove linie, valka do uplneho hospodarskeho vycerpani). V takove valce nema Rusko sanci.
  Srovnej: jedna miliarda obyvatel hospodarsky a technicky nejvyspelejsich zapadnich zemi versus 140 milionu Rusu s ekonomikou na urovni Italie (jak nam neustale zduraznuji media).
  O demenci v americke vojenske a politicke verchusce svedci uporna snaha o vybudovani komunikaci napric Evropou pro snadnejsi presun vojsk k "Ruske fronte", ci zrizeni zvlastniho velitelstvi pro ochranu konvoju dopravujicich americke vojaky do Evropy. I za 2.svetove valky, to zvladali proti "primitivnim nemeckym ponorkam" s odrenyma usima. Nakonec staci jedno symbolicke jmeno teto demence Mc Cain. Toho bychom se meli bat. Konec koncu, ma Kainovo znameni.

  OdpovědětVymazat
 11. Jel jsem v pátek do Železného Brodu. Cestou mezi poli se zralou řepkou, kukuřicí, ale dál od Prahy i s obilím, dokonce s řepou. Potěšily mě po obou stranách silnice české vlajky, které nehradily uprázdněné bilboardy. A co jsem opravdu nečekal, kolem Turnova, až do Ž.B.na stožárech české vlajky. Tak ještě její všechno ztraceno.

  OdpovědětVymazat