Reklama

.

.

úterý 19. června 2018

Jsme Slované a jsme na to hrdi!

Přemysl Votava
19.6.2018  ČNL
Hej Slované, ještě naše
slovanská řeč žije,
pokud naše věrné srdce
pro náš národ bije.
Žije, žije duch slovanský,
bude žít na věky.
Hrom a peklo, marné vaše,
proti nám jsou vzteky.


Dnes si připomínáme, tak trochu ve skromnosti a v mediální blokádě, události revolučního roku 1848. S tímto rokem je spojen i Slovanský sjezd v Praze. Tato událost před 170lety pořádně zatřásla rakouskou monarchií.


Dnes není zájmem bruselských elit připomínat tyto pražské události před 170lety, které nastolily otázku národních zájmů všech slovanských národů v Evropě. I dnes cítíme snahy těchto elit o potlačení slovanské vzájemnosti. Tedy o vyloučení, či omezení spolupráce slovanských národů. Příkladem je protiruské tažení a vyvolávání nenávisti k Rusku. Této kampani slouží i rozdmýchávání sporů mezi slovanskými národy. Jednota Slovanů je mnohým na překážku. Připomínání slovanské identity je nežádoucí. Zároveň pociťujeme, že vstupem do EU ztrácíme značné části své suverenity, ale i slovanské vzájemnosti. 

Právě před 170 lety v červnu 1848, se stala Praha centrem zájmu a nadějí slovanských národů. Od 2.června zde probíhal Slovanský sjezd. Tehdejší slavnostní atmosféra v Praze budila naděje zejména u českého a slovenského národa. Své národní tužby projevily i ostatní slovanské národy. Vedle největšího ruského národa, to byly zejména Poláci, Srbové, Bulhaři, Chorvati, Ukrajinci, Rusíni, Makedonci, Lužičtí Srbové….

Téměř 400 účastníků slovanských národů hledalo cestu k národnímu probuzení a ke sjednocení všech slovanských národů. Slovanský sjezd otevřel také otázky k postavení Slovanů v rakouské říši a též se zabýval vztahem k ostatním Slovanům stojících mimo rakouskou říši. Je skutečností, že rakouská říše byla většinově tvořena slovanskými národy, které ale neměly vliv na její politiku. Samotný sjezd byl prvním významným pokusem o sjednocení národních a emancipačních zájmů Slovanů. Je zásluhou zejména českých a slovenských obrozenců, Františka Palackého, Pavla J. Šafaříka, Karla H. Borovského a Ludovíta Štúra, že tento sjezd se konal v Praze. Na sjezdu byl přijat Manifest Slovanského sjezdu k evropským národům k postavení slovanských národů v Evropě. Sjezd byl násilně ukončen 14.června, v den kdy v Praze vypukly bouře, které přerostly v revoluční vystoupení proti monarchii.

Revoluční rok 1848 probudil Evropu, Slovanský sjezd v Praze byl součástí tohoto revolučního procesu. Slovanské národy po celou dobu své historie se střetávaly zejména s vlivem germánským a osmanským. Velice často bojovaly o svou holou existenci, často bránily Evropu před agresory. Naposledy v období druhé světové války, za německého tažení na Východ. Slovanské národy přinesly v této době také největší oběti. Dnes se cíleně na tuto skutečnost zapomíná. Kácí se pomníky slovanských hrdinů, přebarvují se dějiny. Pro národy slovanské jsou i dnes, jako zcela zásadní, otázky národní suverenity a otázky slovanské vzájemnosti.


Přemysl Votava
místopředseda 

Národní socialisté

23 komentářů :

 1. Tak to je pravda jsme Slované a žádný západní poskok to nemůže změnit.

  OdpovědětVymazat
 2. Jak to, že výborný web české národní listy už dlouho nefungují? Erik.

  OdpovědětVymazat
 3. Před druhou SV mnozí poloviční, nebo čtvrtinoví Židé, ani nevěděli, že Židy jsou. Měli většinová jména, byli křesťany. Ale přišel Hitler a připomenul jim to.
  Podobné to je s námi, zvláště západními, Slovany. Někteří si nalhávají, že „jsme Západ“, ale v očích západních kolonizátorů, jsme Východ a Slované. Ale rádi využijí naší servilnosti, aby nás použili k vzájemné, mezislovanské likvidaci.
  Respekt může Slovanům zjednat jenom silné Rusko a vědomí vzájemnosti. Je to jako v rodině. Každý člen je jiný, žije jinde, pracuje v jiné firmě, ale vědí o sobě a v případě potřeby, si bez přemýšlení pomohou.
  Nejsme Rusové, ale není v našem zájmu, Rusko okopávat a „potlačovat“. V tomto bychom se měli našemu „milovanému“ západnímu Bruselu vzepřít a odmítnout považovat Rusko za nepřítele. Pomůžeme tím i sami sobě, neboť dalším setrváváním v servilitě vůči Bruselu, budeme dále nuceni pokračovat v sebedestrukční politice. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Perfektní pane Anonyme 13:31
   Naprosto souhlasím.

   Vymazat
  2. P.K. Ne vždy s Vámi souhlasím, ale pod tímto Vaším příspěvkem bych podepsal každé písmeno.
   Jirka

   Vymazat
  3. Ad 13:31 - výborný postřeh, ale ne perfektní!
   Kdysi byla Evropa Slovanská až po Rýn. Genetické výzkumy napovídají, že Rakušané a východní Němci jsou příbuznější nám, než svým západním sousedům.

   Ale jinak máte pravdu. I ten nejposlednější anglosaský ubožák ví, že Slované jsou ještě ubožejší.

   Vláďa z Brna

   Vymazat
  4. Anonymní19. června 2018 18:20
   „Rakušané a východní Němci jsou příbuznější nám, než svým západním sousedům.“
   Ano, to jsou paradoxy. Geneticky nám jsou blíže, ale kulturně se cítí být Germány.
   Nicméně soudím, že Německo by mělo být rozděleno a bývalá DDR spojena s V4. Velkoněmecká říše, je nejjistější cesta do další války. P.K.

   Vymazat
  5. V tomto ohledu jsem za východní Němce myslel (i když dnes je tak obvykle neoznačujeme) nejen ty severovýchodní, ale i jihovýchodní, tzn. větší část Bavorska.

   Co se týče nějakého rozdělování Německa, podobné fantazie možná nejsou až tak fantaziemi, pokud by se ti východní, pod tlakem okolností, chtěli trhnout od vznikajícího západoněmeckého islámského kalifátu. Ale to by muselo být v zájmu korporátní fašistické moci, která už státy EU asi nemine.

   Vláďa z Brna

   Vymazat
  6. he,he, he ... to jste trefil, pane Vláďo... "Západoněmecký chalifát" .... he, he, he...

   Vymazat
 4. No za těch 170 let co uplynulo od toho Slovanského sjezdu proteklo ve Vltavě mnoho vody . Tehdejší účastníci toho sjezdu by se asi dnes moc divili tomu kam to Češi dopracovali . Země rozvrácená , vyrabovaná materiálně i duševně .To už tady ale v minulosti bylo mnohokrát .Jenže tenkrát se o to postaraly dobyvačné hordy odjinud . Ten dnešní stav jsme si bohužel způsobili sami cinkáním klíčů na hadráku 89" .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnešní marasmus vznikl jako důsledek normalizace, kdy se z KSČ stal už ideově prázdný výtah k moci , který mezi sebou hostil všechny hlavní privatizační destruktory.
   samozřejmě, bylo tam ještě jisté procento socialisticky orientovaných lidí, ale ti výše postavení neodolali možnosti střelit průmysl do frcu.
   Když byli soudruzi u koryta
   veď mládež Varholík a Mohorita...atd

   Vymazat
  2. Že Vy toho víte, pane Šmídl. Špatně vybíráte. Jsou jiní, lepší kádři. A dodnes zaclánějí. Třeba nejlepší kulometčík Lidových milic Středočeského kraje. Hádejte, kdo to je.

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:01
   Z odpadu uASSacký žumpy ses vyskytnul a tam i zdechneš!!!!

   Vymazat
  2. 15:26 k veci, piloun, k veci
   Uz jsem ti rek ze mas vetsi ukoly, Poche atd

   Vymazat
  3. 18:56
   Budu mluvit o čem chci,jasný???!!!
   A Hovnolulan a jeho podporovatelé PATŘÍ KE ZDI STEJNĚ,JAKO TEN PROBRUSELSKEJ UNTERMENSCH!!!!!!!!!

   Vymazat
 6. Byli tam ze slovanských národů i Moravané a Slezané.

  OdpovědětVymazat
 7. Nikdo nám neodpáře že jsme slované .

  OdpovědětVymazat
 8. Mnohí z nás sa hanbia za to, že sú Slovania. A to je chyba za ktorú už dlho a draho Slovania platia! A nemuseli by, keby sa zomkli. Len to je cesta ako byť vo svete rešpektovaný. Zbabelcov si nikto neváži! Víte vašnosto!?

  OdpovědětVymazat
 9. To jsou ale SLINTY!

  OdpovědětVymazat
 10. 19:53 neví proč, ale tvrdí to. Dokonce česky.

  OdpovědětVymazat