Reklama

.

.

sobota 23. června 2018

K dramatizaci současné situace/2

Radim Valenčík
23.6.2018 blog autora
Tímto příspěvkem pokračuji v sérii v rámci seriálu o vizi, která těží z dříve napsaných článků, zejména těch, které se týkají degenerace politiky v důsledku programové vyprázdněnosti, viz:
http://radimvalencik.pise.cz/5662-politika-se-meni-v-hnojiste-a-co-dal.html

Tak jsem několikrát v různých diskusních pořadech, které se dotýkaly sestavování vlády, slyšel argument, že "MUSĺME BÝT PŘIJATELNÉ PRO EU". Pro koho přijatelní? Pro tu euroreprezentaci, která dovedla EU tam, kam ji dovedla?

Myslím, že demagogie s "přijatelností" končí:
"Americký prezident Donald Trump v telefonickém rozhovoru povzbudil maďarského premiéra Viktora Orbána, aby nadále silně hlídal jižní hranice Maďarska. Agenturu MTI o tom v sobotu informoval ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó. Orbán měl Trumpovi odpovědět, že Maďarsko bude pokračovat v dosavadní migrační politice a své hranice určitě ochrání." (Viz celé a podrobně ZDE.)
Postupně padá jeden EU-MERKEL-PROTEKTORÁT za druhým včetně Bavorska, jak jsem už před delší dobou uvedl, Frau Merkel se podařilo rozložit nejen EU, ale i Bundes, sama uvažuje o brzkém odchodu... A my argumentujeme jakousi "přijatelností"?

Koho vlastně potřebuje Babiš do vlády a koho tam nepotřebuje?

To, co se právě teď odehrálo, může mít pro sestavení vlády zásadní vliv. Problém je, že Babiš si je v mezinárodních otázkách velmi nejistý. Proto také bude hodně záležet na tom, jak současné dění bude vnímat veřejnost. Jak rychle jí dojde, že se to v EU rychle láme a že "to, co bylo, dávno není", jak zpíval kdysi Karel Gott.

Každopádně Bavor Seehofer musí mít z této nečekané podpory radost:
"V Německu se vyostřuje spor o migraci. Ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) podle listu Welt am Sonntag řekl, že už s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU) nemůže dál pracovat. Mluvčí vlády mezitím popřel informace o tom, že Merkelová chystá summit evropských států, které jsou nejvíce zasaženy uprchlickou krizí." Zdroj

(Pokračování)

3 komentáře :

 1. PANE DOCENTE VÁLEČNIKU.PROČ TU OPAKUJETE TO CO VÍME,

  už jste vymyslel jak budete vést diskuzi o bodech Národniho programu ČESKÁ REPUBLIKA FIRST,nebo se máme ptát donekonečna zda tam nemáte něco opravdu čerstvého a vy bude mlčet a uhýbat a uhýbat a uhýbat?

  NAPIŠTE KDE JSOU NAŠE PENIZE KTERÉ NÁM CHYBI A KDE JE NÁŠ BIFTEK A BUDETE zlatý!

  OdpovědětVymazat
 2. Jo přesně tak měl by se držet Maďarska a spol.

  OdpovědětVymazat
 3. Jen velmi stručně k článku i k diskuzním příspěvkům: 1/na analyzování situace a příčin jejího vzniku bylo již dost času stráveno a další již není k dispozici. Je třeba registrovat téměř každodenní podstatné změny na mezinárodní politické scéně, jako i vývoj u nás. A je třeba ho reflektovat i v dalším počínání. K tomu se bohužel zatím nepropracovalo 2. sezení v Marsu, kde podle všeho zůstává vše při starém. Tedy nadále výměna vzpomínek na minulost. Nic víc. A to je hodně málo, zvláště, když jsme si vědomi určité společenské odpovědnosti a příležitosti, o kterých správně píše p. docent v jiném ze svých posledních článků. 2/ Naše peníze a náš biftek, po nichž se táže jeden z diskutujících, jsou v Německu. Zatímco u nás byl rozdíl mezi HDP (celkem vytvořenou hodnotou výrobků a služeb) a mezi HNP (celkovou hodnotou, která zůstane k naší spotřebě) v r. 2016 minus 8 %, tak e stejném období byl tento rozdíl v Německu + 18%. Vše podle oficiálních statistik. Německu na jeho blahobyt přispívají východoevropské kolonie, z toho dle dalších statistik suverénně nejvíce ČR. Tím Merkelová na čas zacpala ústa vlastním občanům v protestech proti migrantům. Jak ale jejich počet v Německu roste, již to nestačí a životní úroveň v Německu začíná jít dolů (viz jejich senioři). Proto též stoupající neklid v Německu, na který má dále též značný vliv související rostoucí ne/bezpečnost v německých ulicích.V loňském roce se odliv zisku od nás zvýšil již na 8,3 % HDP. Byť se o tom diskutovalo v tripartitě již před několika lety, vláda stále nic nedělá. A bez systémových změn, po nichž volá Aliance národních sil, to ani nepůjde. Případné snění o nějakých dílčích kosmetických změnách v rámci stávajícího systému nic nevyřeší a vyřešit ani nemůže. Stále více zemí prosazuje své zájmy (po vzoru Trumpa), i ANS volá po vyznačení, prosazování a hájení českých národních zájmů. To, že zkorumpovaná část českého establishmentu hájí cizí zájmy, aby si tak udržela své posty, stejně jako další subjekty svá vydobytá privilegia, je srozumitelné. Proč se tomu ale nepostaví zbytek společnosti, na jehož úkor se tak děje, je těžko pochopitelné. K tomu mohl pomáhat diskuzní klub v Marsu, kdyby chtěl a hlavně kdyby někteří přítomní pochopili dobu, možnosti a příležitost, o níž se autor článku při jiné příležitosti zmiňoval. J. Tichý

  OdpovědětVymazat