Reklama

středa 27. června 2018

Když se někde něco nějak stane

PPK 
27.6.2018
Když se někde něco nějak stane, tak velká část lidí jen zívne a řekne: No a co má být?
Pochopitelně to ale řeknou jenom tehdy, pokud se jich to ani špetkou netýká. Lidi zkrátka něco zkonstatují a dál už na to nemyslí. Dejte mi s tím pokoj, vždyť zítra ráno už zas brzy vstávám do práce, tak co bych se něčím zalamoval, že.


Výsledkem je, že mnoho událostí zaznamenáme, aniž bychom znali nejen podrobnosti a okolnosti, natož jejich motivy. A co následuje? Pokud to bude někomu kvůli něčemu nějak zapotřebí, chytnou se pak toho vykladači událostí, které on si na to najme. A právě oni si pak vymyslí ty podrobnosti a okolnosti, co my jsme ze zřetele pustili. A věc začne žít svým novým životem.

Leč životem příběhu, který si JEN ONI z nějakého důvodu a případně i za nějakým účelem vymysleli a nikoliv příběhu, který se ve skutečné realitě odehrál. A navíc si ti tvůrci příběhů velmi často ke všem podrobnostem ještě přibásní to nejdůležitější – příčiny a původce těch dějů a „motivy pachatelů“. Co na tom, že si to vymysleli a že to možná všechno bylo jinak?

Že by proto, že svět chce být klamán, jak kdysi řekl básník? Anebo proto, že většinou my, sami čtenáři, jsme líní zapnout selský rozum, logiku a myslet? A to, prosím, milosrdně vynechme ty politiky a novináře, kteří když napíší něco o velkých rudých trenýrkách a o někom nenáviděném, tak lze jenom zkonstatovat, že už zase se jim udělala myšlenka a nejspíš bude třeba to dlouhodobě a opatrně kdesi na okraji Prahy v Bohnicích opět vyléčit.

Proč to vlastně píšu? Protože nedávno jsem četl na Nové republice článek Martina Kollera „U Jeruzaléma se bojuje za Prahu“ a rovněž i dlouhou diskusi pod tím textem. Diskusi v jádru podobnou a typickou, jako výměny názorů pod články na téma africké imigrace do EU, anebo již dávné události se zkratkou 9/11. Vždy devět z deseti diskutérů v tom má zcela jasno, jen téměř žádný neví, PROČ to jasno vlastně má.

A když už si myslí, že to ví, tak buď není myšlenkově schopen své tvrzení věcně formulovat a logicky dokázat, anebo mezitím mu odporující diskusní protistrana z výměny názorů odešla, protože s ním už se na to téma bavit dále nehodlá. A proč? Protože my jsme generace, která nechce mít problémy a právě proto ty problémy máme. Takže si to zkusme zobecnit:

Jsme lid (nejen) informačně nesvobodný a přísně ovládaný. Ovládaný svými vlastními sociálními elitami, ale odmítáme si to připustit. Milujeme představy, výmysly, příběhy, pohádky a fantazie. A čím jsou neskutečnější, tím víc nás láká ten jejich bezcenný obsah. Milujeme ho proto, že nemusíme přemýšlet, jestli to, co prý se stalo, se vůbec právě takhle mohlo stát.

A zatímco si po denní fyzické námaze pěkně hovíme v duševním nicnedělání, naše odpočaté elity přemýšlí, jak ještě lépe využít tu duševní lenost svého tělesně pracovitého zaměstnaneckého stáda. A dělají to velmi jednoduše: Dají tomu báječně jednoduchému stádu trochu her a pak ještě víc pracovních úkolů, aby nemyslelo na blbosti.

No a aby stádo z nudy nereptalo, nakrmí mu duši náboženstvím, bulvárem a žádoucími hloupostmi typu protichůdných výmyslů, např. že IN je nemít děti, protože když je tu moc lidí, planetu to (taky) otepluje, anebo že vegany je třeba vyhubit, protože tu jinak sežerou všechno zelené, co dosud vytvářelo kyslík a my se tu pak zadusíme.

No a aby pak řeč nestála, tak elity nám oznámí, že v rozpočtu na mzdy a důchody bude ještě méně peněz a proto si jich (elit i těch peněz) pěkně važme a buďme rádi, že nějakou tu práci a důchody tady ještě vůbec máme. A zdůvodní to jednoduchým příběhem, že holt krize je na celém glóbusu.

Někdy mne proto v zoufalství napadá, že možná tomuhle pokolení už nejvíc a přímo bolestně začínají chybět v dostatečném počtu nejen malé děti, ale také kriminalisti. Totiž, že už jenom tyto dva zbylé druhy lidí (snad krom několika vyjímečných vědců) jsou tady dnes jediní, kteří ještě mají v genech ochotu a schopnost hledat odpovědi na otázky typu PROČ.

Takže si, prosím, zkusme dát za domácí úkol: Nejsou náhodou a vždycky nebyly, například v tom boji na hranicích Izraele, v té imigraci z Afriky do EU, anebo v událostech 9/11 už zas jen nějaké suroviny v zemi a dluhové peníze? A jestli ano, tak čí původně ty peníze byly? A proč on je investoval právě do toho, který si to všechno tehdy začal?

- - -15 komentářů :

 1. Pokud vůbec něco řeknou, tak "to je normální" případně "no a co má bejt?"
  Vycházím z hluboké znalosti národa českého, jeho historie a křivých povah.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě doplním pár drobností... Ve vísce více jak 10 let nezasedalo zastupitelsvto obce. Buď na to kašlou, nebo to neví. Jisté je, že jejich voliči nevědí, že se má scházet... Ministři vnitra nic nerozpouští, jejich mančafty mají jiné starosti...
   Zjevnou "spolupráci" okresního ředitele policie s "družstvem" vyšetřuje jeho tiskový mluvčí... Kryjí svoje sviňárny navzájem. dvoumetráková soudkyňa to zastřeší, a velice ochotně. V razítku rok starých dokladů se dá omočit palec, je ještě mokré a tato falza policie uznává jako právně relevantní...
   Pan prezident se chlubí, že ho 3x komunisti vyhodili z práce, ale nezapírá, že jeho syn z prvního manželství byl bezproblémově přijat na nejprestižnější studijní obor, na medicínu. Krom toho, v pohodě si koupil část staré tvrze v Novém Veselí u ZR. Být vyhozen z práce zapšklým komunistou 6 let po převratu se publikovat nedá. Tento nejlepší personalista (s charakterem divoké svině) se chlubí, že má dvě vysoké školy... Nemá ani jednu. Z pražské fakulty byl po r. 1968 vyhozen, byl vyhozen i z KSČ, přestože se velmi snažil a lanařil spolužáky do partaje. Lanařil i mého kamaráda... Po r. 1989 byl "obdarován" akademickým titulem... Celá fakulta si oddechla, když tato "studijní" skupina vypadla. Od děkana až po uklízečku...
   Hrome, tohle je 72 let po válce, ve které zcela zbytečně zemřelo více jak 24 miliónů lidí, milióny zničených rodin, osudů...
   Tak nevím, kde sedí ti praví kriminálníci, zda na úřadech, či ve věznicích. Zda jich je víc v talárech, v uniformách, nebo v teplácích...
   Vítejte v odporném Česku...

   Smazat
  2. Sundejte si klapky z očí. Vašich 24 miliónů mrtvých nezemřelo zbytečně. Prostřednictvím jejich smrti se instalovala současná MOC. Alespoň vidíte, jak je povaha této moci bezohledná. Od dob prvních válek pomocí klacků se nezměnilo nic. Stále jsme na úrovni klanů šimpanzů.

   Smazat
  3. Anonymní27. června 2018 12:46
   „Alespoň vidíte, jak je povaha této moci bezohledná. Od dob prvních válek pomocí klacků se nezměnilo nic. Stále jsme na úrovni klanů šimpanzů.“

   To je výstižné. Moc není nějaký dárek, který nám někdo daruje. Moc se musí vybojovat (třeba demokratickými prostředky), nebo podlehnout mocným. Ty naše stížnosti, jak nás západní kolonizátoři vyrabovali, můžeme přednášet tak na lampárně. Dokážeme a chceme mocné nějak ohrozit? Ne? Tak proč by se zajímali o naše zájmy?
   I to Vaše přirovnání k šimpanzům (ale i k jiným zvířatům, žijícím ve smečkách) je výstižné. Mezi nimi se také bojuje o moc a o postavení (a tedy o požitky) v tlupě. Také jsou zabíjena zvířata, která se našla ve špatnou dobu na špatném místě, aby se stvrdila hierarchie v tlupě.
   Dokud budeme se zájmem sledovat v TV reality show a další debilnosti a bude nám zatěžko se zajímat, kam proudí a jak efektivně jsou vynakládány naše peníze ze státního rozpočtu, tak budeme stále vykrádáni.
   Je třeba začít svoji ústavní moc uplatňovat. Je třeba volit ty, kteří mají v programu body o předání moci občanům. Aby občané mohli jako konečná instance, rozhodovat o přijatých zákonech, nebo o politicích ve funkcích. Pouze SPD má v programu zákon o referendu (s použitelnými parametry) a o odvolatelnosti politiků. P.K.

   Smazat
  4. 13:25 No, vy jste teda mimo.

   Smazat
  5. 13:48 - ... jako každý vyznavač Okamury. Prostě političtí šimpanzi ...

   Smazat
  6. Anonymní27. června 2018 13:48
   Mimo koho, co, čeho? P.K.

   Smazat
  7. Anonymní27. června 2018 13:51
   Potom ostatní jsou jen takoví paviáni a kočkodani. P.K.

   Smazat
  8. Jsem volič Okamury, protože jsme přesvědčen, že závazné referendum o důležitých věc je rozumná věc. Říkat o mně, že jsem "politický šimpanz", sice můžete, ale přesun voličů od ČSSD a KSČM k Okamurovcům prostě zastavit nejste schopen. A nikdy ne urážkami.

   MM

   Smazat
 2. Kdo čte víc se dozví kdo může za svinstva v dnešním světě vy to nevíte?

  OdpovědětSmazat
 3. Autor článku píše cosi o stádnosti. Jenže právě ta smršť nesouhlasných reakcí text „U Jeruzaléma se bojuje za Prahu“ je důkazem, že pravý opak je pravdou. A k té řečnické otázce "PROČ" uvádím třeba výrok jeruzalémského rabína jménem Ovadia Yosef z roku 2006: "Židé jsou vyvolený národ. Ostatní lidé jsou tu jen proto, aby jim sloužili." Tenhle výrok je ideovou platformou celé migrační krize do Evropy.

  OdpovědětSmazat
 4. Re "Anonymní 27. června 2018 10:10":
  Vyjadřujete svůj názor, který opíráte o další názor nějakého rabína, který údajně cosi kdesi řekl. Není Vám takto jalová polemika poněkud trapná? Copak logicky netušíte, že jakýkoliv pouhý názor, opřený jen o další stejný názor, vůbec NIC objektivně neznamená a nedokazuje, natož aby odpověděl na tu základní otázku v článku - PROČ? Takže sorry, vážený pane, ale jakákoliv "argumentace autoritou" je VŽDY k ničemu a příčetně myslící člověk, pokud se sám nechce ztrapnit, ji nikdy nepoužívá. Názorový výrok totiž ještě vůbec nemusí být konstatováním reálného faktu nebo přírodního zákona. Jen tehdy by to bylo naprosto jasné a diskuse by pak byla nadbytečná. S pozdravem PPK.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sice tu odpověď považuji za "absolutně falešnou a prázdnou" (čím jiným argumentovat, než výroky autorit a veřejných osobností?), ale přidávám kupř. citáty z Talmudu, který snad nikdo zpochybňovat nebude:
   "Nejlepší z gojímů (nežidů) by měli být zabiti."
   "Gojímové (nežidi) jsou jako špinavá zvířata."
   S pozdravem KP
   PS: Yosef nebyl jen tak nějakým rabíbem, ale tím nejvlivnějším izraelským rabínem své doby. Doporučuji si o něm něco nastudovat, ne jen střílet od boku a skrývat se za hromadu floskulí.

   Smazat
  2. Jestlipak víte, pane PPK, že Izrael je teokratický stát? Tak jako Írán. A tam nemá slovo rabína velkou váhu? Tam má tu největší váhu.

   Smazat
  3. Ano, bohužel, izraelskou politiku velmi korigují náboženští fanatici, a to přesto, že je jich v samotném Izraeli poměrně málo. V politickém systému země je však tato menšina jazýčkem na vahách.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.