Reklama

úterý 12. června 2018

Kim Trump a zmatek v hlavě

Jaroslav Loudil
12. 6. 2018
I když je pokus o jaderné odzbrojení na korejském poloostrově jistě pozitivním činem , přesto musí pro českého občana mnohé věci ve vztahu Kim -Trump nyní vypadat velmi podivně a musí mít jenom zmatek v hlavě !! Jak popisovala naše média režim v Koreji dirigovaný Kimem ještě před pár měsíci ??


1. V zemi jsou koncentrační tábory, kde jsou lidé brutálně mučeni a umírají tam hladem.
2. Kim nechává zavraždit i své příbuzné , pokud se mu znelíbí.
3. Pokud se mu znelíbí nějaký generál, nechá ho hodit do klece s hladovými lvy a ti ho zaživa sežerou.
4. Režim udržuje nejhorší cenzuru médií na světě.
5. Mladého vězněného občana USA tak fyzicky týrali, že po návratu do USA zemřel.

atd,atd.

Tedy Kimův režim je prý režim srovnatelný jedině s Třetí říší Adolfa Hitlera.

A nyní ?? Vřelé stisky rukou mezi Trumpem a Kimem , severokorejská vlajka na čestném místě vedle té americké . "Vůdce Kima brzy pozvu na návštěvu Bílého Domu ve Washingtonu. Už se těším na jeho návštěvu.", prohlásil Trump.

P.S. Ano, běžný občan z toho musí mít v hlavě jenom zmatek !! Prý : masový vrah, diktátor, bestie, která bez skurpulí neváhá vraždit i své příbuzné,..atd. atd. A nyní tento člověk poletí do Bílého domu, kde se mu dostane všech poct jako velikému státníkovi ? To je jako kdyby roku 1941 odletěl na státní návštěvu Londýna Adolf Hitler.

https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/srdecny-stisk-rukou-trumpa-s-brutalnim-kimem-sklizi-kritiku_484109.html

42 komentářů :

 1. Nejlepší komentář jako obvykle Zdeněk Zbořil:
  http://casopisargument.cz/2018/06/12/trumpovo-tazeni-na-zapad/

  Na opačném konci zoufalé pitomosti na ČT 24.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Varoufakis:

   ... na rozdíl od sedmdesátých let, deset let, po něž Evropa nedokáže vyřešit svou eurokrizi, způsobilo, že francouzsko-německý establishment je dnes nejednotný a je na útěku - evropské vlády nyní přebírají xenofobní, antievropští nacionalisté.

   Trump se na to jednou podíval a usoudil, že jestliže Spojené státy už nejsou schopny stabilizovat globální kapitalismus, proč nevyhodit do povětří existující multilaterální dohody a vybudovat úplně od píky nový světový pořádek, který se bude podobat kolu, kdy Amerika bude jeho centrem a všechny ostatní mocnosti budou paprsky tohoto kola. Budou to bilaterální dohody, které zajistí, že USA budou vždycky v každé dohodě+ tím největším partnerem a budou tak moci své protějšky tvrdě vydírat, prostřednictvím metody Rozděl a panuj.

   Dokáže Evropská unie vytvořit proti Trumpovi panevropskou alianci, například s Čínou? Odpověď na to už byla dána, hned poté, co Trump zrušil jadernou dohodu s Íránem. Během několika minut po prohlášení německé kancléřky Angely Merkelové, že evropské firmy v Íránu zůstanou, oznámily všechny německé korporace, že z Íránu odcházejí a dávají přednost obrovským daňovým škrtům, které jim Trump nabídl na území USA.

   Máme mnoho důvodů být zděšeni Trumpem, který vítězí nad evropským establishmentem, který absolutně nerozumí silám, jež ho ochromují a připravuje cestu pro strašlivý vývoj...

   Viz
   https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/jun/11/trump-world-order-who-will-stop-him

   https://blisty.cz/art/91416-varoufakis-trump-ma-v-usa-velmi-silnou-ekonomiku-muze-klidne-rozbit-svetovy-poradek.html


   Myslím, že zatímco Demokrati (Clintonová a spol.) a EU pěstují tupý multikulturalismus a diktaturu menšin (Keller), Trump podniká za podpory OSN praktické kroky k možná "usmíření"/možná příměří s Čínou a Ruskem (např. přes jimi možná odsouhlasené/kladně kvitované "usmíření" se Severní Koreou). Podniká praktické kroky, aby oživil a upevnil ekonomiku USA (návrat a oživení výrob v USA, cla pro EU, nezaměstnanost jen 4 %, sociální programy atd.)...

   EU se zapouzdřuje v hloupostech a nevzpamatuje-li se, doplatí na to ...

   Smazat
  2. Problém je v tom, že jsou oba stejní. Kim vraždí svoje jidi po stovkách a američani po celém světě po statisících. Bez těchto národů co zastupují ti dva by bylo va světě blaze.

   Smazat
  3. 22:28

   Vážně? A on toho Kima při tom vraždění někdo nachytal?

   Smazat
  4. 22:32 Říkali to v české televizi. A já jim fakt, ele opravdu fakt věřím.

   Smazat
  5. Kdyz se psychopath domlouva s brutalnim a vrazednym diktatorem jak to asi dopadne ?? Nebo muze dopadnout ??

   Smazat
 2. Nerozumím tomu . Kim prý slíbil , že se zbaví jaderných zbraní . A Trump co ? Prý si nebudou hrát s Kimem na válku stojí to moc peněz . O tom , že by se také zbavil jaderných zbraní ani muk . Co na to asi řeknou Kimovi generálové ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kimovi asi zatajili, jak Trump dodržel obdobnou dohodu s Iránem...

   Hitler také slíbil, že když dostane od Československa půlku Čech, druhou nechá dýchat po svém... vydržel to do 15. 3. 1939.

   Věřit USAkům je to poslední, co může udělat normální, myslící člověk.

   Smazat
  2. 12:33Co tomu řeknou Kimovi generálové?Nic! Podle české televize je nechá popravit...

   Smazat
  3. Tam musí být něco za tím. Buď nějaké zákulisní dohody o jejichž detailech nevíme a nebo to je divadlo a za měsíc si zase budou vyhrožovat jaderným vyhlazením.
   Třetí možnost je, že Američani vynalezli přístroj na dálkové ovládání mysli, jinak by musel být Kim úplný blázen.

   Smazat
 3. Zmatek v hlavách prostého lidu to je nejlepší východisko k jeho snadnému ovládání. Směr otroctví pochodem chod!

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:36 - Při výcviku v ČSLA se tomu říkalo "velím si sám".

   Smazat
 4. Kimíku, zbav se jaderných zbraní a dopadneš jak ten vousatý z Iráku. Nejdemokratičtější v okamžiku kdy nebudeš dostatečně poslušný, zjistí ,že jsi vše nezlikvidoval a budeš se houpat.

  OdpovědětSmazat
 5. Kim ví, že bez určité liberalizace a odstranění okovů z občanů KLDR se jejich země nepohne nikdy kupředu. Přes 60 let tam jeho rodinní předkové budovali komunistický ráj na zemi a nikde nic. Pouze jsou vyzbrojeni z obav, že někdo je přepadne. Ale nikdo o ně hladové nemá zájem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je hodně kapitalistických zemí , kde lidé žijí ve slumech a pobíhají tam hladové děti , vraždy na denním pořádku , což v KLDR není !!

   Smazat
  2. 13:08: To máte z naší televize nebo z nějaké naší univerzity?

   Smazat
  3. Nemá jo?Hehe- půjčíme vám, na nové mobily, televize, na cokoliv, zadlužte se jen podepsat- koupíme vaše vodovody, těžební společnosti, všechno co půjde zprivatizujeme- jako ten pan Pešek v té pohádce s Káčou.a jaderné zbraně neměli proto, že by je napadli jihokorejci,má domněnka je, že ten nepoměr tam udělali američané- natáhli tam základny jaderné zbraně a už se brnká na nervy cvičeníčkama.

   Smazat
 6. To se dějí věci, ten Trump se snad zbláznil. Ale Pjakin to vidí jinak. Trump stahuje USA z pozice světové jedničky a světového četníka a nyní připravuje sjednocení obou Korejí. Vše dělá s důrazem, aby nevznikla jaderná válka, takže krotí americké neokony a severokorejskou figurku.
  Někdo to může vidět jinak, ale Pjakinovi, prognózy vycházejí. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Predstaveni loutkoveho divadylka se kona pro masy o tom jak je neuveritelne USA pravdomirumilovna..
   Za tim vsim , pod rouskou toho se kona dle navodu Vrchnosti priprava agrese na Iran...

   Smazat
 7. Zmatek v hlavě mohou mít snad jen skalní diváci jejich České telževize. Naštěstí nejsem závislý jen na českém zpravodajství, takže já osobně žádný zmatek v hlavě po jednání Trump a Kim nemám. Všem těm, kteří navzdory zcela jednostrannému zpravodajství, kterým nás zásobují čteči zpráv jejich České telževize mají v hlavě zmatek bych doporučil, aby si pravdivost tohoto zpravodajství 3-4 krát tzv.odmocnili a tak se možná přiblíží pravdě. Už jen to neustálé omílané slovní spojení cituji : Americký PREZIDENT Trump a korejský DIKTÁTOR Kim Čong ......"je hodno zpravodajského retarda vycepovaného tou jejich Českou telževizí. František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.02 Jistě AMERICKÝ MAROINET a KOREJSKÝ PŘEDSEDA by bylo přesnější.

   Evropské Unii přeci kdosi soustavně DIKTUJE ústy americké marionety, což nemá s Koreou nic společného, snad kromě toho, že předseda Kim dosud diktát z téhož zdroje odmítal...

   Smazat
 8. Pjakin 28.5.2018 :

  ". Procesy globálního řízení běží samy o sobě. Jedním z úkolů při odstavování USA z role světového četníka, je denuklearizace, jenže ne Korejského poloostrova, ale samotných USA. To právě tam je třeba převzít kontrolu jak nad jadernými zbraněmi, tak i nad výrobou jaderné energie, a vůbec nad vším, co je spojeno s nakládáním s radioaktivními materiály. A zde se Hillary Clintonová přímo vyznamenala. Když zastávala funkci státního tajemníka, byla provedena taková operace, o které byli dokonce i ti, kteří ji realizovali a nebyli zasvěceni do globálních otázek řízení, přesvědčeni, že nemůže vyjít. Mluvím o tom, jak ve dvou etapách Rosatom získal nadnárodní společnost Uranium One a jak to bylo provedeno. V roce 2009 a 2013.
  Připomenu, že Hillary Clintonová zastávala svou funkci státního tajemníka od roku 2008 do roku 2013. Ale ta transakce byla zakončena o něco málo později, až po jejím odchodu z funkce. A co je podstatou toho všeho? Společnost Uranium One vznikla sérií sloučení různých společností a ve výsledku kontrolovala 20% těžby uranu v USA. A když probíhala ta transakce okolo prodeje Uranium One Rosatomu někteří z těch, co nebyli zasvěceni do těchto plánů, říkali: „Blázníte, na to USA nikdy nepřistoupí. Pojďme tuto společnost vyloučit z celého toho balíku, tu americkou, a potom ta transakce klapne.“ V Rosatomu ale řekli: „Ne, my chceme celý ten balík.“ A co myslíte?
  Samozřejmě to vyšlo. Státní tajemnice Hillary Clintonová prolobovala uzavření té transakce, v jejímž výsledku se výroba uranu z větší části dostala pod kontrolu Ruska, Rosatomu."

  "KLDR splnila celý svůj program, navíc zavřeli svůj jaderný polygon v Pchungeri. Je tedy pravda, že tam nepozvali odborníky. Je ovšem třeba říci, že při uzavření toho polygonu, kde byly zkoušeny jaderné zbraně, byla přítomnost odborníků zbytečná. Severní Korea se musí nějak vyvléknout z toho velkého švindlu, že disponuje jadernými zbraněmi. Takže tam museli být přítomni novináři, kteří by potvrdili, že všechny objekty byly zničeny, ale žádní odborníci, kteří by přišli na to, že tam nikdy nedošlo k jadernému výbuchu. Proto to bylo zorganizováno.
  Druhý aspekt této věci. Už jsem řekl, že bylo zapotřebí, aby celý svět byl v šoku a přestal podléhat diktátu USA. Ale je tu ještě jedna okolnost, než přejdu k Hillary Clintonové. O čem by se měla Severní Korea a USA domlouvat? O čem by měly jednat? Nemají žádné styčné oblasti, kde by jeden druhému něco mohly nabídnout. Potřebují se dostat... Jsou jen články jednoho scénáře, ale neexistují mezi nimi vzájemné vztahy a z toho scénáře se musí nějak vyvléknout. Proto se mezi nimi může odehrát pouze protokolární setkání. A teď, když Trump odstoupil od jaderné dohody s Íránem, kdy se chová tak nepředvídatelně, jaká může být mezi Kim Čong-unem a Trumpem uzavřena konkrétní dohoda?
  Mohou se pouze setkat a ujistit se o svých dobrých úmyslech. Přesně to, čeho bylo vždy, od samotného začátku zapotřebí dosáhnout při setkání Trumpa s Kim Čong-unem, aby se ten proces mohl dál rozvíjet, aby pokračoval proces sjednocování dvou Korejí. Proto také již byla nadhozena idea, že jihokorejský prezident by mohl být třetím účastníkem toho setkání Kim Čong-una a Trumpa."  OdpovědětSmazat
 9. Nikdy never svetovemu klamarovi Trumovi !! Zle dopadnes Kim ! Tvoj partner je Juzna Korea .

  OdpovědětSmazat
 10. Jak to dopadne? Ještě jednou se sejdou a pak už bude Kim obviněn, že nic nedělá. Nakonec Trump dostane Nobelovu cenu míru.

  OdpovědětSmazat
 11. Kim dělá stejnou chybu jako Gorbačov – vzdává studenou válku.
  Co bude následovat:
  1. Vynucené „svobodné“ volby. Vyhrají místní sluníčkáři.
  2. Kim bude odstraněn. Buď likvidován úplně, nebo (k oboustranné spokojenosti) uložen jako národní hrdina.
  3. Jaderné zbraně ze severu poloostrova nezmizí, pouze budou nahrazeny „demokratickými“, samozřejmě opět blíže k hranicím Číny a Ruska.
  4. Brzy tam lze očekávat i mírovou misi české armády.
  Jednoznačná US výhra – svět nejspíš opět zapláče. Míra

  OdpovědětSmazat
 12. Nyslím,že vše bude jinak.

  OdpovědětSmazat
 13. Prezident Trumpa a předseda Kim Čong-un se rozhodl takto:
  1. Spojené státy a Severní Korea se zavázaly k vytvoření nových vztahů mezi Spojenými státy a KLDR v souladu s přáním národů obou zemí světa a prosperity. 2. Spojené státy a KLDR se připojí ke svému úsilí o vytvoření trvalého a stabilního mírového režimu na Korejském poloostrově. 3. Potvrzující Panmundjskou deklaraci ze dne 27. dubna 2018 se KLDR zavazuje dosáhnout plné denuclearizace Korejského poloostrova. 4. Spojené státy a KLDR budou nadále identifikovat a zřizovat válečné zajatce, včetně okamžité repatriace těch, kteří již byli identifikováni (odkazuje se na válečné zajatce USA, kteří je živí a mrtví přemístí do amerických struktur, aby se vrátili do své vlasti).

  OdpovědětSmazat
 14. řekl bych, že situaci média - ovčané (a nejen v případě Kim-Kačer) dobře vystihuje první minuta tohoto krátkého videa. Ale doporučuji shlédnout celé .. a je k tomu i "vysvětlující video", koho to bude zajímat, si najde
  https://www.youtube.com/watch?v=6n_xCI-peq0...


  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 15. Jo letěl tam Rudolf Hess v ME 110 a už z lochu nevylezl.

  OdpovědětSmazat
 16. Pokud dobře rozumím zrůdnosti Trumpa, pak mne napadá jediný scénář. Sladké řeči a úsměvy, obrovské přátelství s diktátorem Kimem, který je asi tím nejkrutějším na světě a co dál? No, právě, Trump je přece úspěšný podnikatel, kapitalista a co mu tedy zbude, pokud Kim nedodrží jejich vzájemnou vstřícnost, respektive pokud zase, jako zatím vždy, bude "zlobit". Tvrdý a ten nejtvrdší úder proti KLDR. Já tomu říkám blbá finta Trumpa, který chce KLDR prostě plně válečně zlikvidovat a ví, že ho KLDR zase zklame aby to mohl bez výčitek a to i těch ze strany světového společenství, vykonat. Takže Trumpe, ostatní jsou možná hloupí a naivní ale já tleskám,... protože tou sladkou cestou, kterou ses' dnes vydal, tou se nelze nikam dostat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. --- Jsem to malinké dítě, Trumpe, které bylo při podepsání smlouvy mezi námi a Tebou v tom roce 1968, kdy jsi kvůli tomu přiletěl do Prahy. Kdo by to tehdy řekl, že z toho dvacetiletého kluka bude jednou prezident USA a nejmocnější muž planety, tedy,... tedy tak nějak lidově,... protože kdo ví, vlastně, kdo se stal ještě mocnějším.

   Smazat
 17. Dokud se nezbavite vasi imbecilni cenzury, tak budete stale tapat v nejasnostech a dohadech.
  To vse za ucelem vaseho zmanipulovani a nasmerovani podle potreby vasich manipulatoru. .

  OdpovědětSmazat
 18. 5:42
  Z kterého nočníku čteš ty předpovědi????!!!!!

  OdpovědětSmazat
 19. Kim je panečku velmi chytrý člověk, jednak je studovaný a taky má tzv. pod čepicí.Lehce si dokáže spočítat kolik je 1+1. Dokud neměla KLDR jaderné zbraně, tak se s KLDR nikdo mimo Ruska a Číny nebavil. Teď když má jaderné zbraně má pojistku a dal jasný vzkaz USA, že je ochoten jednat, ale něco za něco. To ani nevadilo, že nazval Pompeho hlupákem a schůzka Kim-Trump se i přesto po trapné malé scéně Trumpa uskutečnila. Je to jasné, jaderná pojistka zafungovala. Už to není ta slabá KLDR, ale jaderná velmoc, se kterou se musí počítat a jednat. Doposud žádný prezident USA neměl zájem se s vůdci KLDR o čemkoliv bavit, což platí i pro Trumpa. Ještě nedávno říkal, že KLDR vymaže z mapy světa, protože stále nevěřil, že KLDR již má jaderné zbraně a hlavně rakety, které jsou schopny doletět až na území USA. Teď už tomu Trump věří a může se přetrhnout v podbízení své přízně Kimovi.

  OdpovědětSmazat
 20. Stanislav Ševeček13. června 2018 9:17

  Jsou to všechno herci, nikoliv politici nebo dokonce státníci.

  (a mnozí z nich určitě klauni, spíše šašci)

  OdpovědětSmazat
 21. První část - uvolnění napětí, pozvednutí sebevědomí severokorejské opozici, tvořící se po dlouhá desetiletí. Uzavření smluv o odzbrojení a zahájení "demokratizace" země.
  Druhá část - destabilizace regionu na základě podpory místní opozice, nepokoje a jejich potlačování.
  Třetí část, démonizace Kima a nařčení z neplnění dohod a úmluv.
  Čtvrtá část, odstranění Kima za pomoci místní opozice s podporou UssA a ostatních plutokraticko-demokraturně smýšlejících národů tohoto světa.

  (scénář psaný přes kopírák: Janukovič, Kadáfi, Husajn, Assad ......)
  Výsledek:
  Kim a jeho příznivci umlčeni, povražděni, rozkradená a zaprodaná země, v čele vazalové UssA, zloději, zločinci, vlastizrádci, bezpáteřní zaprodanci, základny UssA na celém Korejském poloostrově, vyhrožování Číně...atd, atd...
  Lidi jsou buď nepoučitelní, nebo to tak chtějí.
  Vstříc do pekel...
  J.C.

  OdpovědětSmazat
 22. Celou řadu příspěvků k setkání Trump-Kim přináší !Argument, např.:

  http://casopisargument.cz/2018/06/13/singapursky-paradox-jak-skoncit-studenou-valku-v-kontextu-jejiho-noveho-vyvolavani/
  http://casopisargument.cz/2018/06/13/za-optickou-velkoleposti-summitu-v-singapuru-jsou-dost-vagni-vysledky/
  http://casopisargument.cz/2018/06/13/kim-trumpa-prechytracil/
  http://casopisargument.cz/2018/06/13/nemecky-pohled-na-summit-trump-kim/
  http://casopisargument.cz/2018/06/12/summit-v-singapuru-spolecne-prohlaseni-prezidenta-trumpa-a-predsedy-kim-cong-una/
  http://casopisargument.cz/2018/06/12/trumpovo-tazeni-na-zapad/

  a další
  http://casopisargument.cz/?s=Korea

  Jestli má dnes smysl něco podporovat, je to web !Argument:
  ===========================================
  http://casopisargument.cz/2018/06/12/staci-150-korun-a-zmenite-argument-k-nepoznani-pridejte-se-a-pomozte/
  ===========================================

  Vynikající příspěvky píší především IVO ŠEBESTÍK a ADAM VOTRUBA:
  == http://casopisargument.cz/author/ivo_sebestik/
  == http://casopisargument.cz/author/adam-votruba/

  Z dalších pak především Zbořil, Švihlíková, Keller, Malínský, Krejčí, Tejkl, Neudorflová nebo Ľuboš Blaha.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ad !Argument -

   Střízlivý komentář dnes přidal také Ivo Šebestík:

   "... Podstatným výsledkem summitu je to, že Severní Korea zmizí – aspoň na nějaký čas – ze seznamu „darebáckých států“, na které je třeba dohlížet a podle potřeby je trestat. A když na Kim Čong-una zapomene Bílý dům, pak na něj nebudou myslet ani v Berlíně a v Paříži, a hlavně ani v České republice nebude žádný establishmentový „aktivista“ vybízet k válce se Severní Koreou, když už se mu nedaří podpálit hranici pod Kremlem. Rozum těchto lidí a hlavně jejich svědomí „vanou“ po větru z Bílého domu. A když ten vítr utichne, ustane též i bol jejich duše."

   http://casopisargument.cz/2018/06/14/summit-jen-pro-oko/

   Smazat
  2. ad "Kim-Trump" -

   Za přečtení stojí i komentář Zbyňka Fialy:

   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/zbynek-fiala-korejske-uvolneni

   Smazat
 23. Copak to,že občané,kteří věřili lžím o Koreji mají v hlavách zmatek,dobře jim tak,příště budou víc používat mozek-pokud ho mají.Daleko větší legrace je zmatek a údiv většiny médií.Oni nejdříve vytvoří prolhanou podobu čehosi a potom se strašně diví,že je prolhaná.Musím přiznat,že nechápu co se to děje,napadá mě degenerace.

  OdpovědětSmazat
 24. POKUD MNE PAMĚŤ NEKLAME. Jestli si dobře pamatuji, tak USA jsou s KLDR ve válečném stavu, přerušeném „dočasně“ pouze příměřím. Jestliže za celou dobu příměří nenašla ani jedna strana sílu k rozhodnutí konfliktu ve svůj jednostranný prospěch, pak nezbývá nic jiného, než považovat se za rovnocenné partnery a podle toho se i chovat. Tolik za prvé. Za druhé mne nejvíc rozesmálo, že i ti, co se tváří, že nevěří mainstreamovým sdělovacím prostředkům, tak jsou při tom pevně přesvědčeni o pravdivosti všeho, co se píše o Kimovi „třetím“. Za naprosto politické imbecily považuji ppak všechny, kdo od první schůzky těch dvou čekal něco víc.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.