Reklama

sobota 16. června 2018

"Konečně se dovíte, že prezidentská standarta není osobní majetek jakéhokoli prezidenta republiky, ale státní symbol. Přeji našim novinářům hodně informovanosti, loučím se s Vámi a s pocitem dobře vykonané práce, odjíždím do Lán"

Jiřina Holotová
16.6. 2018   Rukojmí
To je ten největší vzkaz pana prezidenta všem jeho odpůrcům ze včerejšího "trenýrkového happeningu". Novináři byli po spálení červených trenýrek pozváni zdarma na výstavu "Doteky státnosti" do Jízdárny Pražského hradu.
Odkaz: Výstava "Doteky státnosti" https://www.hrad.cz/cs/kultura-na-hrade/program/doteky-statnosti-10927

Spekulace kolem včerejší tiskovky pana prezidenta běží na plné obrátky. Zemanův projev při této příležitosti je hojně publikován, událost je všude komentována a záznam přehráván dokola. Ne však celý. Hned po aktu spálení červených trenýrek byly vypnuty mikrofony, což je velká škoda. Právě na konci totiž zazněla jedna velmi důležitá věc, která vysvětluje velikou podstatu hradního jednání.

Novináři byli vzápětí po dohoření "červených trenek" mluvčím Hradu zdarma pozváni na výstavu státních symbolů a pan prezident k tomu už bez zapnutého mikrofonu řekl toto:

"Konečně se dovíte, že prezidentská standarta není osobní majetek jakéhokoli prezidenta republiky, ale státní symbol. Přeji našim novinářům hodně informovanosti, loučím se s Vámi a s pocitem dobře vykonané práce, odjíždím do Lán"

Výstava "Doteky státnosti" v Jízdárně Pražského hradu

Tento projekt připravil Vojenský historický ústav spolu s dalšími pořadateli k výročí založení našeho státu. Osu výstavy tvoří příběhy předmětů a státních symbolů, které byly v průběhu naší historie mnohokrát zneužity a stále se jedná o tytéž symboly, za něž byli naši předkové ochotni položit život. Uvádi se m.j. v popisu výstavy. Výstava zahrnuje unikátní archiválie, vážící se k přelomovým okamžikům našich novodobých dějin.

Mezi významné exponáty patří například kolekce dekorací Řádu Bílého lva, nepřijaté návrhy státní symboliky z let 1918, 1919 i 1993, originály všech ústav Československé a České republiky, ale i sako Jana Kubiše z okamžiku atentátu na Heydricha a dopisy Milady Horákové ze žaláře.

Skupina "Ztohoven" rozstříhala v roce 2015 Prezidentskou standartu a jak prezident Zeman správně připomíná, to není jeho osobní ani ničí soukromý majetek, ale státní symbol. Teď byl v Brně při představení "Naše násilí a vaše násilí" zneužit další státní symbol, a to vlajka České republiky.

Místo Prezidentské standarty zavěsili tenkrát "Ztohovnaři" na Hrad červené trenýrky. Někteří politici s nimi ještě souhlasili a pošklebovali se, kulturní fronta gratulovala skupině ke skvělé performanci. Vlajku si teď Frljičovy herci vytahují odkudsi ze zadní nebo přední části těla a tleskají jim přitom takové osobnosti, jako je bývalá soudkyně Ústavního soudu ČR, či představitel české Římskokatolické církve, nebo nejvyšší politici, reprezentující právě náš stát a Českou republiku! Tohle vše podporují někteří čeští přihlouplí novináři nevidící si do úst a vyjadřující tak neúctu státním symbolům a českému národu! Kam až dál chceme s hanobením státních symbolů zajít?

Závěr celé tiskové konference, tentokráte performance a svobodného projevu Miloše Zemana, jasně ukázal, co tím prezident, chtěl říci. Myslím, že není potřeba hledat dalšího zdůvodňování, vysvětlování, konspirace a spekulování, že tenhle akt pana prezidenta měl zakrýt cosi důležitějšího, co se děje nebo bude dít na Hradě, nebo, že je to pomsta starého ješitného pána. Je to tak prosté! Prezident ve svém poselství, kdy spálil konečně nějaké přiblblé červené trenky, hovořil k novinářům a veřejnosti naprosto jasně:

Není nic důležitějšího než úcta k národním a státním symbolům a k historii i současnosti našich zemí a státu!A já si dovolím dodat, i k prezidentovi republiky, samozřejmě.


Odkaz: Výstava "Doteky státnosti" https://www.hrad.cz/cs/kultura-na-hrade/program/doteky-statnosti-10927

45 komentářů :

 1. Také pan Topolánek se cítí pohoršen chovánim hlavy státu, ano ten Topolánek, co mu debilita kouká z každýho oka i když se to snaží zamaskovat Masarykovskou bradkou. Ten Topolánek co pobíhal se ztopořenou tyčinkou před zraky novinářů. Toto až se dozví chudák pan president, tak bude zajisté velice smutný. Ještě čekám na vyjadření vzácné dámy, paní Němcové. Ta je ale momentálně na kapačkách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také já se cítím pohoršen .... tím, že pan Topolánek je stále na svobodě.

   Smazat
  2. Za všemi těmito uchylárnami a dekadencemi českého národa a jeho symboly, hledej 'nosáče" !!

   Smazat
  3. Topolánek ? Co to je ?

   Smazat
  4. 14;00
   Bezmozka s vojenskou akademií a ZMRD,KTEREJ OCENIL VRAHY MAŠÍNY!!!!!

   Smazat
  5. 17:22
   Ještě něco hůř... Na toho netvora nenajdeš shodu ani v hnoji, natož tak v kanále...
   Výraz pro tu zrůdnost ještě nikdo nevymyslel.

   Smazat
 2. Státnost je v háji, poroučejí nám němečtí papaláši. Proč myslíte, že si socdem tak vyskakují? Nemají sice voliče, ale mají podporu Merkelové a Bruselu a tak si myslí,že jim projde cokoliv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Státnost se v Česku změnila ve stádnost . Stačí zaměnit jediné písmenko a všechno je jinak .

   Smazat
  2. A čekáme na stáčnost, jako, že už to stačí.

   Smazat
 3. Já cítím pohoršení, že za Zemana se tak stalo, tj. ty trenky.V Kremlu, anebo B. Domě by se střílelo a to i za cenu života narušitele. Byl jsem na vojně a i ve stráži ale, když je slabý velitel, tak je slabá stráž. Příště šlohnou M. Z pamprsky a bude to o hovně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím co chtěl pán tím říct,ale reakce pana prezidenta byla zcela na místě.A 100hoven mnělo projít svobodným soudem, kdyby tady ovšem nějaký byl.Kolik zhovadilých politiků a rádoby novinářů bezmozků máme nespočet.

   Smazat
  2. 21:00 Tvrdit, že Ztohoven = 100hoven, je jako tvrdit, že Rusko = zrezavělé.

   Smazat
  3. Nějak ti ta tvoje přirovnání kulhají, není-liž pravda?

   Smazat
  4. 21:21 Název skupiny "Stohoven" je správný. Vyjadřuje totiž přesně, co mají její členové a příznivci v hlavě.

   Smazat
  5. 21:21 Vašnosti, kolega se vyjádřil nepřesně. Ztohoven = miliarda kavárenskejch uměleckejch hoven.

   Smazat
 4. Proč bych měl mít úctu k prezidentu republiky, "proboha", nepletete si to s povinností vůči diktátorovi? Jde vždy o to, jakým je člověkem, respektive jak vykonává ten prezidentský úřad. Raději příště nedoplňujte, směji se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se klidně smějte,pamatujte,že není člověk ten,aby se zachoval lidem všem.To napsala klasička české literatury před více jak 150 lety.Asi jste zrovna chyběl ve škole.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 21:12 Ve škole jsem sem tam chyběl ale nevzpomínám si, že by nás v ní učili nesmysly.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. áááááá - sprostí kriplové z novinek zase na scéně. Tam se taková polohovada nadávající sprostě, a urážející prezidenta republiky slézají na diskuzi každý den, za vydatné podpory zmrdů, kteří píší a zveřejňují články -dříve Rudé právo,dnes sprostý, stupidní bulvár. A každý, kdo to čte, musí snášet odporné, drzé a vlezlé reklamy, které jsou všude kolem článků a nejen že jsou, ony se tam vnucují, kývají se, blikají, blýskají se - to ty psavé šmejdy uspokojivě živí, za vydatné podpory diskuzních šmejdů. Ti snesou všechno, i ty drzé, nevyžádané, a všude se vnucující reklamy. Všechno je to jen hromada smradlavého hnoje - a část těch zahnojených duševních mrzáků denně leze smrdět na NR. Mají z toho rajc, při urážkách prezidenta masturbují, a z držky jim při tom tečou sliny. Nemocná, lidsky odepsaná havěť.

   Smazat
  6. 23:00 A co jiného, děje se ve světě i něco jiného?

   Smazat
  7. Já myslím, že ve světě, ve slušných a normálních státech, kde lidé jsou slušní a normální, mají úctu ke svým rodičům, prarodičům, starším občanům obecně, a samozřejmě k představitelům státu, se nic tak zhovadilého, jako v ČR neděje. Zde je vítána každá zhovadilost. Například džíny - dokud do nic neuděláte díry, ze kterých lezou ven hnáty a kolena, nejsou to správné džíny, a jste nejspíš směšný. Stejně tak dokud nemáte potetovaný hnáty, ruce, čumák, krk a tak dále, nejste ten správnej českej moderní občan - od doby, kdy se ČR změnila na páchnoucí senkrůvnu, je zde slušnost zmrzačena. Česká společnost je jako blázinec, kam zájemci lezou dobrovolně, protože život v tomhle blázinci je in a cool.

   Smazat
  8. Pis kratceji a vic k veci

   Smazat
  9. Blbeček trolíček 1:35 keď ti robí problém prečítať a pochopiť viac ako krátku holú vetu, tak nelez na web. Pre takých ako ty sú tu ešte pomocné školy.

   Smazat
  10. Anonymní17. června 2018 9:27
   Stupidita příspěvků má opravdu gradující úroveň. Čechy spíš uráží exposé takových velikánů slova a ducha jaké jste právě předvedl. Jako v politice. Kde dochází slova a rozum, tam nastupuje agrese. Krásnou neděli.

   Smazat
  11. Pokud Vám nevyhovuje osoba, která úřad hlavy státu zastává, je to čistě Váš problém, vyhovovat Vám nemusí. I tak máte ale projevovat náležitou úctu, neboť jen idiot si kálí dobrovolně na vlastní hlavu. Až se pak jednou budete divit, že na Vás někde v zahraničí koukají jako na nějakou svoloč z východu, toto je ta příčina: kdo si neváží sebe, nemůže čekat úctu druhých. A vážit si sebe znamená mimo jiné nekálet si do vlastního hnízda. Jste-li občanem této země, pak urážením prezidenta urážíte i sám sebe. (To neznamená, že nelze kritizovat, kultivovaný člověk ale kritizuje kultivovaně a bez urážek).

   Smazat
 5. Chápu ty trenky jako vyjádření obdivu prezidentu České republiky, jakožto velikánu a obru v jeho činnosti. Nevím, proč se tomu dává jiný význam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. sušit prádlo si má jinde

   Smazat
  2. to byla urážka , protože by to neudělal

   Smazat
  3. Záleží na úhlu pohledu, někdo by tvrdil, že má menstruaci.

   Smazat
 6. No jo vlastizrádný havloidi a pravdoláskaři kašlou na státní symboly a Českou státnost. Oni jsou radši přisátý k makrely zadku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ryba nemá zadek, a smrdí od hlavy, taky, zase nějaký popleta, který opakuje nesmysl

   Smazat
  2. 21:37 Ahoj, já jsem Viki, směji se vaši vtipné odpovědi. Ahoj.

   Smazat
  3. 22:00 Ahoj Viki, nemusíš to říkat i dvakrát, stačí třikrát, takže ti to nepočítám.

   Smazat
 7. Filipínskej prezident by se s takovou havětí nesral. Nechal by to odstřelit jako prašivý psy, a on by si to každej takovej hajzl rozmyslel se blbě producírovat a zviditelňovat. O ničem jiném, než o trapném, a hodně zoufalém zviditelňování to není. Když jsem holt úplná nula,trapnej blb, práce mně sere a umím hovno, tak alespoň provokuji, vyvěšuji trencle, a dělám podobný zhovadilosti. Takové kretény odstřelit, a byl by našup pořádek, úcta, respekt, a slušné mravy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidím, že je potřeba i šašek. Každý má své místo ve společnosti, každý je potřeba, i flákač, který pak vezme do ruky zbraň a odvděčí se svým spoluobčanům vlastním životem, který za ně položí v boji za ně,... to jen těch hloupých jako jste Vy, těch není tolik třeba.

   Smazat
  2. Jistě 23.09 - vy budete ten správnej borec, kterej, když některý den nevypustí z držky urážku prezidenta, nebo sprosté nadávky, necítil by se zcela zdráv- asi by vám to chybělo. Nejspíš se vám hanobení státních symbolů líbí. A co to melete o odvěčení se spoluobčanům vlastním životem? Vůbec jsem nepochopil tuto verbální perlu vy jeden šašku - to víte, každý chytrý jako nejspíš jste vy, být nemůže, to dá rozum.

   Smazat
  3. To dá rozum, ale především je to realita.

   Smazat
  4. Bohužel v Čechách jsou i takovéhle reality. Odhodlané tlacháním blbostí na internetu "položit svůj život" za lidi který ho živí, takovéhle primitívní nemakačenky.

   Smazat
  5. 23:06 V Čechách se přece nevraždíme, máme se rádi. Vše potřebné zařídí okupantská moc, stačí jen nahlásit.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi co, ty blbej pandrholo? Proč ty lezeš diskutovat? Koho začneš urážet? Proč ty si nečteš Ferdu mravence namísto dřepění u počítače a psaní těch každodenních, stejných krávovin?

   Smazat
 9. Proč se chováme jako puberťáci,nesouhlas s prezidentem se dá vyslovit zřetelně i bez urážek. Mám výhrady i k panu prezidentovi, neměl by reagovat na podpásovky. To co se mi nelíbí v hospodě, není vhodné v kavárně a je naprosto nevhodné u ústavních činitelů.

  OdpovědětSmazat
 10. Your friend's blog I read, I am impressed by your blog, I hope you will have more blogs or more articles to bring to the reader.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.