Reklama

neděle 24. června 2018

Konspirátoři a manipulátoři z ČT24, jsou to profesionálové, jsou za to placeni

25. 6. 2018


Pro srovnání si přečtěte, jak na otázky redaktorky odpověděl Stanislav Novotný:

Stanislav Novotný odpověděl ve středu 20. 6. N. Reindlové, moderátorce pořadu Newsroom 24, na její otázky takto:

1) Co říkáte na reakci Petera Bárdyho, který kritizoval udělení Krameriovy ceny Jánu Kuciakovi?

Píše-li pan Bárdy, že Ján Kuciak ctil pravdu a fakta, byl Ján Kuciak po právu oceněn Krameriovou cenou. Členové poroty si jistě taktéž váží novinářů, kteří si ověřují zveřejňované informace a jejich zdroje. (I když každému se jistě stane občas tak nepříjemná věc, jako panu Mirtrofanovovi, jenž byl vyznamenán cenou K.H. Borovského, a přitom nedávno napsal nekrolog živému novináři Babčenkovi.)

Pokud má snad pan Bárdy dojem, že Jána Kuciaka oceňovaly jakési konspirační weby, mohu jej ubezpečit, že o jeho ocenění rozhodovala porota složená z fyzických osob. Jména byla zveřejněna. Žádné weby jej neoceňovaly.

2) A co říkáte na argument, že oceněním pro Kuciaka chcete pouze legitimizovat samotné Krameriovy ceny?

Krameriovu cenu dostala celá řada vynikajících osobností, které dobře věděly, proč jí přijímají. Moc dobře rozuměly jejímu smyslu. Cena tedy žádnou legitimaci nepotřebuje. Krameriova cena byla udělena Jánu Kuciakovi, protože dělal dobře svojí práci.

3) Informovali jste slovenského velvyslance a Kuciakovi blízké o tom, koho přesně vaše asociace sdružuje?

A proč? Pan velvyslanec je dospělý a soudný člověk a sestra Jána Kuciaka vyslovila souhlas s naším návrhem. Asociace nezávislých médií má jasné a nestranické cíle. A Krameriova cena nese zřetelné poselství. ANM na prvém místě bojuje proti omezování svobody slova a projevu. Každý kdo je s námi jakkoli spojen, respektuje především tento náš společný zájem. Co potom publikují jednotlivá média, jest jejich vlastní odpovědností. Nechápu vůbec smysl otázky.

4) Vaším členem jsou například weby AC24 nebo NWOO, na které upozorňují Manipulátoři.cz, Neovlivní, Evropské hodnoty i rozhlas.cz jakožto na dezinformační. Vy to vidíte jinak – proč si podle vás ale tolik odborníků a novinářů myslí, že šíří právě tyto weby hoaxy, fake news?

Co mi to tu, prosím, citujete za autority? Copak je možné, aby se někdo v demokratické zemi živil sestavováním jakýchsi pofidérních seznamů? Za odborníky považujete Jakuba Jandu nebo Jana Cempra? Bylo toho před Listopadem 89 málo? Zažili jsme si málo estébáckých praktik? Víte kolik odborníků sedělo v 50. letech na Ministerstvu informací a kolik jich zaměstnával Federální úřad pro tisk a informace… Asociace nezávislých médií především hájí svobodný mediální prostor pro všechny. Pokud se někomu nelíbí text či audiovizuální projev umístěný na tom či onom médiu, nechť argumentuje a vyvrací to, co považuje za lživé či pochybné.

5) Je pravda, že do Vaší asociace paří také MF Dnes a televize Prima? 

Ne

17 komentářů :

 1. Souisející: http://www.nwoo.org/2018/06/24/prohlaseni-k-poradu-newsroom-ct24-z-24-6-2018-o-krameriovych-cenach/

  OdpovědětSmazat
 2. Je nehororázné, že tato stoka je financována z peněz daňových poplatníků. ČT si na nezávislost už ani trochu nehraje. Je to bruselská propaganda. Je ale dobré, že ČT už je všem lidem k smíchu. ČT je kanál a stoka. Ty jejich diskuse s Moravcem, vždy si tam pozvou tři lidi s identickým názorem, není to žádná diskuse. Lidé jako Jaques Rupnik, nebo Bělohradský jsou tam pečení vaření. ČT je neomarxistická stoka. Ale věří ji už jenom 18 procent čechů, takže OK.
  http://www.epshark.cz/clanek/484/ct-je-zlocinecka-organizace

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je pořád otravujete s nějakou nezávislostí. Naopak, Vy a ostatních 85% národa jste těm svazákům z ČT k smíchu. A nějaká kontrola financování ? To chlapci a děvčata z ČT správně pochopili tak, že budou kontrolovat oni vas, jestli poctivě platíte. Tak plaťte !

   Smazat
  2. 8:50

   Trefa do černého! Přesně tak, ještě jsou na koni a defacto, "poctivě" odvádějí pozornost od (ne)konání politiků!

   Když se dva perou, třetí se směje? (Otesánek - vládní vysmátý aparát).

   Zdraví Ramón

   Smazat
  3. Ještě dodám, pokud "chceme pseudo-demokracii"? Musí zde být dva extrémně rozhádané tábory voličů, kteří se nenávidí a rozdělená společnost, hlavně díky médiím. To je jejich skutečné poslání! Spojení lidí v jeden celek, který si navzájem pomáhá, je pro NĚ a pro pseudo-demokracii nechtěné a "nebezpečné?!"

   Vy jste tento princip, ještě nepochopili?

   Ramón

   Smazat
  4. Ramón má v tomhle pravdu. Rozeštvávání a stavění lidí proti sobě je snad nejstarší technika, jak ovládat lidi a vládnout jim.

   Leo

   Smazat
 3. V článku je zmínka o Kuciakovi, tak z toho důvodu píču tento příspěvek, jelikož se také týká dezinformace.
  Až do své smrti pracoval Kuciak jako novinář-ANALYTIK!!

  To znamená, že shromáždoval data, která jsou VEŘEJNĚ PŘÍSTUPNÁ!!! S daty poté dále pracoval, vyhodnocoval a dále ANALYZOVAL.
  Nepracoval tedy, jak se všeobecně o něm píše, jako INVESTIGATIVNÍ MOVINÁŘ!!!

  Toto tvrzení se dá hodnotit jako dezinformace, protože, i když byl novinář, tak obsah s způsob jeho práce neodpovídá skutečnosti!

  OdpovědětSmazat
 4. No tady je důkaz že žádná „demokracie" neexistuje. Každý režim hlásá jen tu svoji pravdu.

  OdpovědětSmazat
 5. Opravdu netuším, za co dostal Kuciak novinářskou cenu. Za to, že byl zavražděn? A souvisela vražda s jeho prací? Opravdu to byl investigativní novinář, který rozkrýval jakési temné nitky? Pokud si tím ale nejsme jisti, tak se tu nabízí analogie se strýčkem Bradym. Měl dostal medaili jen za to, že odevzdaně přežil koncentrák? Oba se třeba stali jen hrátkami osudu. Dvě strany téže mince.

  OdpovědětSmazat
 6. Tyto pochybné zdroje o kterých mluvila ČT24 jsou opravdu na zblití,Před časem někde mluvil Korál po pár minutách vypnout.Ten člověk je vážně na hlavu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svěřte se, čímpak se vás tolik dotknul pan Korál a co se vám ekluje na informačních zdrojích, vyvracejících lži režimních a korporátních ohlupovadel?

   Smazat
  2. 12:49 Synku, krása REŽIMNÍCH A KORPORÁTNÍCH.A co tam máš ze svejch zblitin .Tak psali komouši chudáku korporátní

   Smazat
  3. Anonymní 14:27

   Pokuste se formulovat své "myšlenky" znovu až vystřízlivíte. Tedy pokud to co jste vypotil není důsledek mentální dysfunkce. Pak se o to raději ani nepokoušejte a dělejte jen na co stačíte. Tedy snad odpovědi ano/ne/nevím.

   Mimochodem, zcela jistě nejsem váš synek. Ostatně pochybuji o tom, zda by se nějaká žena nechala zrovna od vás zneužít k reprodukci. Vždyť to by byl zločin proti evoluci.

   Smazat
  4. 16:38 Skus napsat něco smysluplného, jinak si budu myslet něco o tvé demenci.Jinak tvá reakce na mne postrádá logiku.Pane filozzzofe

   Smazat
  5. Anonymní 16:38

   Smysluplného? Pochybuji, že byste mohl chápat význam toho slova a pokud snad přeci, těžko byste takový obsah dokázal identifikovat. Jak je ostatně zřejmé z vašeho výronu.

   Smazat
  6. Na žádné politické a podobné pořady včetně TN se nedívám. Raději skouknu HONZU MUSILA byť je to mnohdy smutné podívání. Z rozhlasu jen RADIO ČAS, žádné kecání, JEN DOBRÁ HUDBA: Když se nedozvím co se děje v Rakousku, Slovensku, Polsku, Maďarsku a dalším blízkém okolí tak to kdy byl prezident USA na WC vědět nemusím!!!

   Smazat
 7. dřive si platil monarcha cirkev aby byl prohlašen za svateho dnes nova alepči honorace si plati čete a čro samosebou že z našich votrockych desatku a to nezměni ani nějaka diskuse v nějakem platku co se tvaři jakoby opozice třeba jako moravcova na čete co stale hleda ukradene prachy zatimco ty svoje poctivě nakradene nam dokonale taji

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.