Reklama

sobota 30. června 2018

KSČM bude tolerovat menšinovou vládu ANO a ČSSD

30.6.2018   ČTK (video přenos)
Pro podporu vlády se vyslovilo podle vedení strany 54 členů ústředního výboru, proti bylo 23 z nich a jeden se zdržel. Filip označil diskusi za odpovídající významu situace. "Ti, kteří to usnesení nevyhráli, usnesení respektují. Víte, že pokud komunisté na něco dají slovo, tak platí," dodal.
Nyní podle Filipa bude chtít KSČM podepsat s vyjednávacím týmem ANO dohodu o toleranci. Vedení komunistů Filipa vyzvalo, aby do toleranční smlouvy doplnil ještě nějaké body. "Aby bylo procesně zajištěno, že jednotlivé návrhy z těch sedmi priorit budou projednány včas a řádně," řekl Filip. Podle požadavků komunistů mají být jejich priority splněny nejpozději šest měsíců před koncem funkčního období Poslanecké sněmovny.

Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček označil rozhodnutí širšího vedení KSČM za zodpovědné. Zdůraznil, že komunisté ve vládě neusednou. Česká republika už podle něj nutně vládu potřebuje, napsal ČTK. Opozici rozhodnutí nepřekvapilo a vznikající vládu s podporou komunistů kritizují. Premiéra a předsedu ANO Andreje Babiše například obviňují z toho, že podporu vládě od KSČM vyměnil za místa ve státních firmách pro komunisty. Babiš rozhodnutí komunistů nekomentoval.

Podle Hamáčka je rozhodnutí vedení KSČM dalším krokem ke vzniku vlády s důvěrou. Podotkl, že ČR po osmi měsících od voleb nutně potřebuje vládu, která bude stabilní a bude pracovat pro občany. "Je to tedy ze strany KSČM vůči státu zodpovědné rozhodnutí. Zároveň je ale nutné připomenout, že KSČM nebude ve vládě, nebude koaličním partnerem, jak to řada opozičních politiků interpretuje," napsal v SMS zprávě Hamáček. S komunisty podle něj ČSSD nalezla řadu programových shod, které společně s ANO zapracovali do programového prohlášení.
celý článek

29 komentářů :

 1. Když do politického hrobu,tak s fanfárami,to se stane nejen komunistům.Naprosto pošpinili práci komunistů sto let zpět.Můžu z odpovědnosti říci,nastupuje totalita.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakápak totalita, když nebude vláda dělat dobrotu, tak ji KSČM, SPD s demoblokem v parlamentu vysloví nedůvěru, a je po vládě.

   Smazat
  2. DRAZI PŘÁTELÉ A NEPŘÁTELÉ SLUŠELO BY SE ZAHÁJIT

   opravdovou diskusi jak na to nejlépe podle prvnich bodů NP navrhovaných nepolitickou Společnosti voličů OSV.
   Některé z nich jsou už vyjmenovány dole v našem přispěvku.
   Budte konkrétni a misto prázdných přispěvků jimiž si stěžujete na ten blbý systém navrhujte a podporujte ve vlastnim zájmu možná druhou naši občanskou hvězdu ,NOVOU REPUBLIKU nebo taky ne!
   Bolestinské stižnosti jsou topivo pro námi volenou třidu přiživnických a sprostých Šmejdů,kteři se budou právě vám smát,že čekáte na to jak s tim oni pohnou

   NIKDY TO TOTIŽ NEUDĚLAJÍ A SITUACI BUDOU DÁLE JEN ZAHUŠTOVAT ONI TO NECHAJI TAK DLOUHO NA VÁS ,AŽ SE JEJICH VZKAZU OPRAVDU CHYTITE!

   Smazat
 2. Jiří Jírovec30. června 2018 17:15

  Ale proboha, práce komunistů před sto lety nikoho nezajímá. Kdyby současnou vládu nepodporovali, tak by je pravice, pokud by se dostala k moci, zašlapala do bláta.

  KSČM potřebuje výsledky, které přitáhnou voliče. Babišova vláda bude muset řešit alespoň některé sociální problémy a pokud uspěje, KSČM může získat alespoň nějaký kredit.

  Nevyužít možnost podílet se na rozhodování může odmítnout jen absolutní idiot.

  KSČM se musí omezit na několik základních témat (chudoba, nedostupnost bydlení, zdravotnictví). NATO, EU a referendum nelze klást jako podmínky pro spolupráci s ANO a ČSSD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však KSČM z EU nechce.

   Smazat
  2. Máte pravdu pane Jírovče. Volit je třeba strategicky. Omluvit lze vše, co poškodí pravici a socdem.

   Smazat
  3. Tuhle zemi mohou zachranit jen KOMUNISTE, bohuzel, ti v KSCM nejsou, je to jen strana, ktera chce take vladnout. Byt by prvdepodobne vladli lepe nez vsechny strany doposud od r. 1990.
   JINAK - NOVA REPUBLIKA NENI K TOMU, ABY SE V TETO ZEMI NECO ZMENILO, ALE ABY SE PLANE DISKUTOVALO. Takze diskutovat se bude jeste mnoho a mnoho let, a nic se nezmeni. A o to tady jde.

   Smazat
  4. Jiří Jírovec Tak takovéhle komunisty už bych nevolil bývalý dlouholetý volič KSČM proč myslíte že měli jen 7%.

   Smazat
 3. Koryta jsou pro Filipa a jeho věrné zřejmě v současnosti přednější a tak radostně "chrochtají"...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane, vypadá to, že děláte závěry z toho, co je vám "nakukáno".

   Nenapadlo vás, že kritika "postů" vzešla od těch co mají být na těch postech vyměněni? No jasně, kdo by chtěl přijít o nemalý peníz a snad i vliv v nějaké dozorčí radě? Kdo se rval o pozice a nebo se tyto jako "trafiky" přidělovaly různými stranami? Snad to KSČM v minulosti nebyla. Tak kdo to byl?
   Trochu vám pomohu: hledejte v dneší opozici, zvláště v "demokratickém bloku".

   Smazat
 4. Pan Hamáček má náhodou pravdu. ČSSD společně s KSČM a ANO, nalezlo řadu programových shod. Tak třeba například KORYTO, držet se zuby nehty, dokud je co urvat. V tom jsme všichni zajedno i pan Kalousek s Gazdíkem a Fialou. PS: tady je fakt jedno kdo vyhraje volby, výsledek je nakonec stejný.

  OdpovědětSmazat
 5. KOMUNISTÉ SE DĚLAJI HLOUPÍ A IGNORUJI SVÉ VOLIČE,

  kteři chtěji realizovat opravdovou a skvělou vizi ČR ve formě Národniho programu občanů voličů.Oni doufaji,že voliče vůbec potřebovat nebudou a kdovi jaké prasárny hodlaji schvalovat a podporovat.
  Nechtěji vůbec ani vládu,která by převzala odpovědnost za politickou,ekonomickou a sociální prosperitu viz NP Nr1..
  Je jim trnem v oku občany navrhovaná přimá demokracie,která by ji nastolila téměř hned,levně a elegantně skoro okamžitě viz NP Nr.2.
  Nechtěji za žádnou cenu obejit blokádu Zákona o obecném referendu trvajici už skoro TŘICET let viz NP Nr.3.
  Dále budou podporovat nespravedlivost,kradeni nejméně 9000 korun každý měsic, peněz KAŽDÉMU z občanů ČR,VIZ NP Nr.4. což za bývalých komunistů bylo KAŽDÉMU Z OBČANŮ VYPLÁCENO a oni se dělaji,že prý ničemu takovému nerozumi!
  Plánovaná podpora malým a střednim podnikatelům jako základniho sloupu státu, tak jak se mluvi v NP Nr.5.jím leži tak jedině víte všichni kde!

  CHTĚJI KAPITALISMUS BEZ PŘIVLASTKŮ!BOJ ZA TO,ABY SE PRO ČR ZAJISTILO,ABY NATO BYLO PRO NÁS ZBYTEČNÉ S TIM SOUHLASIT NEBUDOU!

  Tak bychom mohli pokračovat,aby jste všichni viděli,že komunisty nemůže zachranovat chytáni stébel,ale jen naše kolektivni občanská tvorba naši NOVÉ REPUBLIKY a ne že ne!

  Oni totiž asi chtěji natáhnou brka za každou cenu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KSČM má jako jednu podmínku k podpoře vlády vládní prosazení a přijetí v parlamentu zákona o obecném referendu.

   Smazat
  2. S TIM ZÁKONEM O REFERENDU SE NEDEJTE VYSMÁT

   všichni vime,že pokud dojde vůbec k nějakému schváleni bude schválený zákon sestaven tak,že ho uvidite všichni jako naprosto nepotřebný.
   Šmejdi jsou šmejdi a uvidite,že se moci ukradené voličům s pomoci zmanipulovaného tisku a TV nikdy nebudou chtit zbavit a budou se zase snažit podvodničit na dalši tvorbě vadných zákonů !.

   Smazat
  3. 17:47 Od zákona o referendu, který bude vyžadovat na jeho vypsání 850 000 podpisů je zcela zbytečné něco očekávat.
   ANO, ČSSD a "Demokratický" blok" se o to zřejmě postará...

   Smazat
  4. Vypadá to tak,že opravdu bude našim občanským Sjednocenim boj za naše penize a zastavováni vykrádáni našich kapes!

   Smazat
  5. 17:47 - zákon zabijí socani v senátu. Co jiného lze od nich čekat?

   Smazat
 6. Pane Jírovec.
  Vaše články si pokaždé rád přečtu a doufám,že se budete věnovat i této vznikající vládě.Ze svých zkušeností a logického uvažování,Babišovi nevěřím,tak si myslím,že dělat Babišovi poskoka,je pod úroveň charakterních lidí.Pokud náhodou to bylo podle Vás,budu silně překvapen a omluvím se nejen Vám.

  OdpovědětSmazat
 7. Po kýblech keců svěsili komunisté ocasy a za koryta vyměnili čest. Došlo k totální zradě levicových ideálů. Levice v tomto státě tímto hanebným aktem vymřela. VAL

  OdpovědětSmazat
 8. Komunističti liberalni bafuňaři podpořili vladu oligarchy. Doufam, že se konečně otevřou oči všem jejich stoupencum.

  A ministryni spravedlnosti bude Taťana Mala s exekučně lichvařskou praxi.

  Kam až to po Hadraku dopracovali komuniste.

  OdpovědětSmazat
 9. To, co se komunistům podařilo, mne velmi pobavilo a rozesmálo. Třicet let byli komunisté předmětem posměchu a ústrků, zkrátka nelízli si. Za všechno se na ně sváděla vina, i když jen díky nim se zvětšilo mnohonásobně bohatství státu a demokraté mohli co nakrást a zprivatizovat. Mohu ještě dodat, že bordel, který se podařilo demokraty v zemi zavést, komunisté svou práci dost neutralizovali, takže mnohdy bylo zabráněno i fatálním škodám a rozvratu. Mnoho bylo také nesmyslně zničeno a zašantročeno do ciziny. Mezi ublíženými, pronásledovanými a postiženými nebyl nikdo, kdo by ekonomice ČR pomohl. Uměli jen krást a lhát. Ani za milovaným prezidentem není nic užitečného, jen zbytečně zastavěný pozemek u Hranic. Nedovede nic než politikařit.

  Komunistům se vysmívali socani a teď jen díky nim se dostanou zase ke korytům. Žádnou pokoru u nich nevidím. Tváří se, jako by měli nárok vládnout a přitom by si zasluhovali nakopat do zadku. Po sametu mne kráglovali. Moje vítězství nad mstivými ublíženými spočívalo v tom, že jsem místo toho, aby se pomstil zase já, pomohl jsem jednomu z foristických aktivistů k nejvyššímu akademickému titulu. Uznal jsem, že nebyl jedním z nejhorších.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S mým o 10 let starším známým, o kterém jsem mluvíval jako o sociálním demokratovi srdcem, jsem byl na výletě v jednom městě, kde se za komunistů postavila velká strojírenská fabrika, kterou si cizí kapitalisté vzájemně předávali a každému vydělala, ovšem až na lidi, kteří v této fabrice pracovali. Ten můj známý se také vysmíval komunistům a chodil po nějakých provokačních srazech. Po dlouhé době byla příležitost se tohoto kolegy zeptat, co se podařilo vybudovat socanům, když byli u vlády? Dělal, že otázku neslyší a mlčel.

   Smazat
 10. Kurvy komunistické, pořád stejné!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak, copak? Komunisté byli lepší než vy? Hezká svazačka vám nedala, a proto jste na komunisty zanevřel?

   Smazat
  2. 19:18:
   Kurvy antikomunistické, pořád stejné!!!!

   Smazat
 11. Kdyby komunisté nepodpořili Babišovu vládu tak by se totálně odepsali.Na co jsou těm soudruhům kteří hlasovali proti jejich levicové ideály ?Tomu se říká sektářství.Komunisté se potřebují dostat z izolace,což se povedlo.Věřím Babišovi,že je schopný tuto zemi dovést k prosperitě a není k němu žádná alternativa jen se podívejte na ty neschopné ubožáky z "demokratických stran"jeden větší blbec než druhý

  OdpovědětSmazat
 12. Když si to tady tak čtu, musím s lítostí přiznat, že nemalá část komentářů nechápe mechanismy, tedy i meze politiky v daném systému a co hůř, je nesena nejen zapšklostí bez nadhledu, ale i přízemní podezřívavostí a závistí, typickou pro nepříliš charakterní a jak už je dáno schopnostmi, vesměs pro neúspěšné. Vzato obecně, všichni jen trochu na výsluní jsou potom bezcharakterní pitomci, kteří škodí a kradou, zatímco kdyby jen trochu chtěli, měli by se, oni jako kritici, oni speciálně, mimo všechno pomyšlení navýsost perfektně. Aby nebylo mýlky, současný režim považuji za z principu zcela nemorální a právě v tomto smyslu předchozí, komunistický režim, za rozhodně lepší a perspektivnější. Také proto musel, ve světě jaký je, neuspět. JiH

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.