Reklama

pátek 15. června 2018

Lepší hradní autodafé než v kavárně špatné kafe!

Jaroslav Čejka
16. 6. 2018   JaroslavČejka
Už druhý den se docela dobře bavím hradním autodafé, při kterém se ovšem neupalovali kacíři, nýbrž jen obří rudé trenýrky, a následnými alergickými reakcemi všech těch, které Miloš Zeman obmyslil přezdívkou "pražská kavárna". Ne že by mi ta metafora připadala nějak zvlášť povedená. Ale nikdo není dokonalý, ani pan prezident Zeman ne. A jeho smysl pro humor je dosti osobitý - ne vždy se jeho bonmotům a ironickým invektivám od srdce směju. Zato hráč je dokonalý!


Nevím samozřejmě, jestli hraje stejně dobře šachy nebo dámu, ale v politickém pokru nemá u nás konkurenta. Nebo snad někdo znáte jiného českého politika, který by dokázal s kamennou tváří vyprovokovat protihráče, aby nejprve zvyšovali své sázky jak o život, pak se zalekli a ohlásili "pas" a nakonec zjistili, že vítěz měl v ruce jen červenou dvojku? Já tedy ne.

Takže žádná abdikace, žádná rakovina, ani svatba dcery či rozvod s manželkou, ba dokonce ani pozvání od Donalda Trumpa, který má teď úplně jiného kámoše ze Severní Koreje, ale docela obyčejné autodafé, veřejné upálení obřích rudých trenýrek, jež před třemi lety vyvěsili borci ze skupiny Ztohoven nad Pražským hradem místo prezidentské standarty, kterou přitom ovážně ukradli.

A nebyl to jen obyčejný happening, který má šokovat a vtáhnout diváky do děje. Bylo to něco jako třpytka, kterou rybář nahazuje do kalné řeky plné dravých politických štik, novinářských okounů a intelektuálních sumců. A většina těch dravců, kteří Miloše Zemana nemohou ani cítit, se na tu třpytku nechala nachytat, takže lososi směřující ke tření, co zrovna nemají o potravu velký zájem, celkem nerušeně propluli do svého trdliště, tedy místa, kde snesou a oplodní své jikry.

Příliš složitá metafora? Ale kdeže. Političtí profesionálové, komentátoři, moderátoři a intelektuálové z Prahy, Hradce Králové (jak kdysi dávno zpívali pánové Vodňanský a Skoumal), tedy lidé s nadprůměrným IQ židovské mikve, moc dobře vědí, o čem mluvím.

O Hamáčkově ČSSD a Babišově ANO, za kterými se táhnou nenápadné vranky, dosud přežívající v skrytu pod kameny, na které nějaká ta tučná jikra taky zbyde.

A jako dezert po hlavním chodu si dopřál pokrový král ma Hradě pár urážek na adresu těch novinářů, kteří ho urážejí dnes a denně. Jen naivkové a naivky se mohou divit tomu, že jejich pohoršené pištění leckde přehlušuje spokojené mečení těch, které pohrdavě označují za ovce či ovčany.

Miloš Zeman si zkrátka své druhé - a poslední - funkční období uživá. A před svými odpůrci je pořád o pár tahů napřed.

"Něco za cibuli, něco za křen, něco zaplatíme, něco zapřem!" zpívalo se kdysi dávno. A ono to, světe div se, pořád platí. V politice dokonce dvojnásob.

14 komentářů :

 1. Pravda se zdejsim censorum nelibi? Ani mne to neprekvapilo jsou to preci Zemanoffci a pojedou s nim na to otevreni ,ze??

  OdpovědětSmazat
 2. Všechno co je proti kavárně je pro nás dobré.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní16. června 2018 8:22
   Máte-li rád vyváženost, tož uveďte nějaký pozitivní počin kavárny.

   Smazat
  2. 9:46 Já napsal PROTI kavárnický odpad nic pozitivního nemá.

   Smazat
  3. 10:45 Vám se omlouvám a jak je vidět, tak kavárníci nemají nic pozitivního k chlubení.

   Smazat
 3. Prostě si z meinsrem. novinářů udělal .. a oni na to skočili jako myš na špek. Ale patří jim to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, výsledkem této, poněkud nepovedené akce, může být to, že příště na žádný oficiálně oznámený briffink presidenta republiky nikdo z novinářů nepříjde. Tuto akci se strany presidenta považuji za naprosto zbytečnou a nedomyšlenou. Bohužel si to myslím i já, co by jeho stálý příznivec.

   Smazat
  2. Pane Jane,nevynechal jste v prijmeni pismeno "r"?

   Smazat
  3. 10:35
   Zachovejte mu přízeň i nadále, jistě se to časem vysvětlí.

   Smazat
 4. Nějak si nemůžu nic vzpomenout na něco pozitivního od tzv. Kavárny. A co se týče prezidenta Zemana nic proti spaleným trenkám, ale lepší by byla spalená marakešská smlouva. Erik

  OdpovědětSmazat
 5. Akce měla následovat po odsouzení zlodějů prezidentské standardy nejméně na 10 let vězení. Takto je to jen zbytečná akce.

  OdpovědětSmazat
 6. Nemyslím, že to byla zbytečná akce, spíš lekce: " jaká díra, takový flek". Pan prezident dokončil příběh o věrolomné neúctě k českému národnímu symbolu. Akce nebyla vtipná a taky neslavně byla zakončena. Kdo si chce přiznat, že to před třemi roky bylo přes čáru, teď mohl. A že si Mr. Zeman při tom udělal legraci z novinářů, to si při jejich vzájemném "škádlení" nemohl odpustit. Za mě - palec nahoru. A.Š.

  OdpovědětSmazat
 7. Mám dojem, že řadě novinářů dost ztuhnul úsměv nad "podařeným vtipem" s ukradením standardy a vyvěšeím trenclí. Zeman jim jejich blbost vrátil i s úroky.

  OdpovědětSmazat
 8. Ty Tři hovna měly být na místě zastřeleny a střelec okamžitě povýšen.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.