Reklama

sobota 30. června 2018

Libye – z doby kamenné zpět do civilizace


Petr Vavruška
30. 6. 2018
Apel k politikům širokého politického spektra, jak vrátit vyspělou Libyi, barbarsky vybombardovanou do doby kamenné, zpět k civilizaci, a smysluplně tak omezit příliv milionů imigrantů do bezradné EU.

Barbarský nájezd 12 zemí, dokonce bez vyhlášení války, z nichž 8 bylo z EU, po němž Libye jako stát přestala existovat, otevřel cestu masivní imigraci do Evropy. Je burcující, jak dnes evropští a tudíž i čeští politici a média řeší jen její důsledky a zbaběle ignorují základní příčinu, kterou jasně definoval těsně před svou sadistickou smrtí v r. 2011 expředseda Africké unie Muammar Kaddáfí: “A nyní poslouchejte, vy lidé z NATO. Bombardujete zeď, která nepropouští migranty z celé Afriky do Evropy. Bombardujete zeď, která zadržuje teroristy AL-Kajdy. Tou zdí bývala Libye“.Migrační krizi nelze zastavit jen porážkou Islámského státu, ale rekonstrukcí zničených zemí. K tomu neexistuje, kromě planých řečí žádný plán přesto, že přežití Evropy je nedělitelné s obnovenou stabilitou Libye. Útlá publikace „Libye – z doby kamenné zpět do civilizace“ zcela převrací povrchní a mainstreamem řízený pohled na migrační krizi. Burcuje veřejnost a politiky k emancipované a smysluplné akci a definuje dosud nepředstavitelný způsob uvedení zničené země do stavu před agresí.

K tomu slouží návrh třístupňového Projektu rekonstrukce Libye s cílem, už v jeho prvním stupni, vytvořit rozsáhlou „Dokumentaci destrukce“, jako výchozího podkladu k plánování obnovy země. Ta poslouží i jako nesporné důkazy obžaloby z válečných zločinů, podané u Mezinárodního trestního tribunálu v Haagu, a k určení kvalifikované výše válečných reparací za zničení Libye. Bez takovéto dokumentace nemá totiž smysl žalobu vůbec podávat. Zde platí, že výplata reparací je klíčem k rekonstrukci Libye a významným vkladem do obnovy bezpečnosti Evropy, kterou zajišťovala Kaddáfího Libye.

Vzhledem k mimořádnému rozsahu, který si dnes lze jen těžko představit, bude celý projekt vyžadovat, kromě přeživších Libyjců, spolupráci množství specialistů nejen z Evropy. Ti nesmí být ale nijak dotčeni účastí na destrukcí Libye, což je třeba dát Libyjcům i Afričanům zřetelně najevo. To by totiž celý projekt degradovalo a stal by se naprosto nedůvěryhodným. Přesvědčit je o tom, že zničení Libye nebyla akcí EU, ale pouze zemí zúčastněných na vojenském zásahu majících z něho prospěch, bude mimořádně obtížné.

Jaká může být role ČR?


Dnes je zřejmé, že bez trvalého přerušení toku imigrantů především přes Libyi jsou všechna opatření, snažící se pouze snižovat důsledky humanitární krize, krátkodobá a neúčinná. Řešení je, jak v současnosti zatím jen deklaruje česká zahraniční politika, v realizaci aktivit stabilizujících osoby co nejblíže k zemím jejich původu. To je i plně v souladu s cíli předkládaného projektu Rekonstrukce Libye. Současná skromná „pomoc“ je bohužel cílena téměř výhradně na posilování ochrany hranic a zcela ignoruje obnovu zničené země. Potom je nutné navrhnout jiné funkční a smysluplné řešení rychle se prohlubující krize. O to se pokouší tato, snad inspirativní publikace, kterou mj. v předstihu obdržely nejen všechny parlamentní kluby. Otázkou je, kdo se ujme inicializace takovéhoto projektu a může-li to být Česká republika. K rozhodnutí je zapotřebí si zodpovědět celou řadu otázek.

Zde jsou jen některé z nich:

? Považujete za reálné aby, nejméně na úrovni zemí Višegradu, ČR inicializovala vytvoření třístupňového Projektu rekonstrukce Libye do stavu před jejím zničením? A aby se pak sama ujmula zpracování jeho prvního a startovního stupně - Zadání projektu rekonstrukce Libye, které definuje strukturu celého projektu /v publikaci popsaném od str. 38/?  

? Je v technických možnostech ČR manažersky zajistit v publikaci popsaný „sběr dat destrukce“ a jeho nezávislé zpracování ve dvou dokumentačních centrech, z nichž jedno bude situované v ČR a druhé v některém nezainteresovaném státu?

? Domníváte se, že jako nejvhodnější garant Projektu rekonstrukce Libye se se jeví, bez ohledu na politickou stranu, která ho povede, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, a že k tomu může s výhodou využít stávající diplomatická zastoupení České republiky ve světě?

? Česká ambasáda v Sýrii odvádí ve světě  mimořádně oceňovanou práci. Nemyslíte si, že by bylo podobně přínosné obnovení funkce ambasády ČR v Libyi, opuštěné v r.2014, která by navazovala kontakty nezbytné pro realizace projektu?

? Je velmi pravděpodobné, že by celý projekt uvítala Africká unie. Domníváte se také, že Projekt Rekonstrukce Libye uvítá jakákoliv budoucí vláda této země?

?  Souhlasíte s návrhem financování Zadání projektu rekonstrukce Libye a vytvoření Týmů dokumentaristů destrukce, pomocí evropských dotací s dofinancováním z národních prostředků ČR. V případě nepřidělení dotací, z národních prostředků financovat vše. Velmi hrubý odhad nákladů je desítky milionů eur.

? Vzhledem k  významu znovuzůrodňování Sahary pro Libyi a celý Sahel se stává obnovení výstavby „Velké umělé řeky“ proritou celé rekonstrukce Libye, která může zaměstnat, spolu s dalšími investičními aktivitami opět až 3 miliony Afričanů. Myslíte si, že se česká diplomacie může pokusit o restart a napomoci razantnímu rozšíření spolupráce UNESCO a Libye? Ta byla zmařena nálety USA a spojenců /po nichž později USA z UNESCO dokonce vystoupily/.

? Ukázkou politické impotence EU je i poslední noční usnesení jejich představitelů o „vyloďovacích platformách”, tedy střediscích nejspíš v severní Africe, kam by byli z moře zachránění migranti převáženi místo toho, aby mířili do evropských přístavů. To by prý mohlo migrační proud do Evropy rychle a výrazně omezit. Nikdo ale vůbec neřeší co pak s miliony „neúspěšných žadatelů o azyl“ a jak je dostat zpět odkud přišli! Nicméně všechny oslovené africké země, včetně Libye, už tento nesmysl předem rezolutně odmítly. Myslíte si, že by odmítly i Projekt rekonstrukce Libye a obnovu výstavby její poničené Velké umělé řeky?

? Myslíte si také, že projekt v české režii může otevřít široké pole pro skutečně emancipovanou a v nejširším zahraničí respektovanou českou zahraniční politiku?

? Myslíte si, že akceptace a důvěryhodnost této nabídky ČR může být podpořena historicky dobrými vztahy už z časů bývalého Československa?

? Sdílíte s autorem názor, že hodnota takovéto smysluplné solidarity je o několik pater vyšší než nesvéprávné přijímání přidělených imigrantů? A že se současně může stát razantní odpovědí zemí nezatížených agresí, na arogantní „rozhořčení“ viníků exodu, nad „nesolidárním“ přístupem východoevropských zemí?

? Není namístě připomenout hlasateli „evropských hodnot“, fr. prezidentu Makronovi konstatování exprezidenta Chiracka, že jen francouzská pokladna přijímá každoročně přibližně 500 miliard eur ze splátek prý „afrických koloniálních dluhů“, že velká část peněz ve francouzských bankách pochází z vykořisťování afrického kontinentu, a že bez Afriky by se Francie propadla na úroveň krajin třetího světa“ ?

? Myslíte si, že si ČR dovolí takovýto projekt předložit, nebo musíme, jak se trefně ptá Tereza Spencerová,  opět sledovat porušování všech myslitelných ustanovení mezinárodního práva našich morálně nadřazených spojenců, s oprávněním k čemukoli, kteří nesmí být kritizováni, se kterým je povinné vždy a ve všem souhlasit a které je povinné ve všem slepě následovat?

? A není tedy lepší nedělat raději vůbec nic, trpně mlčet a neobávat se toho, že nám někdo za naše názory „zkroutí ruce“?  A pro vlastní klid si k tomu přehodnot i smysl evroatlantských hodnot a solidarity?          ? Definici zásadních kroků pro inventuru škod, alokaci potřebných zdrojů pro obnovu země, rozbor možností financování projektu a návrh způsobu podání obžaloby agresorů z válečných zločinů, lze nalézt v publikaci Powerprintu: Libye – z doby kamenné zpět k civilizaci. Tu vzhledem k rozsahu nabízející rešerši i řadu dalších podkladů pro tvorbu vlastního názoru nelze celou na NR uveřejnit. Distribuce viz: www.knizky24.cz 

18 komentářů :

 1. Kdybychom byli suveréním státem bylo by nanejvýše žádoucí zaměřit své aktivity na pomoc Líbyi. Pokud jsme nesvéprávná montovna a skladiště německých odpadků asi z této obrovské příležitosti se zviditelnit a trochu osamostatnit nebude nic. Čo bolo to bolo těrazky tady máme Babičoka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PROJEKT REPARACI A OBNOVENI LYBIE JE VĚCI BANK

   z kterých nápad rozbijeni zemi pocházi.Nejprve dal Kadáfi Francii penize na presidentskou kampaň a za to ho DAL TEN FRANTIK PRÝ ZABIT A VYBURIL MU BARAK ,aby penize vracet nemusel!
   Ted banky zvolily MAKARONA a ten nemá nic jiného na práci než zkoušet vykrást kasy celé EU tzv sjednocenim jejich financi do kupy a k tomu co nejrychleji vybrat a zadlužit kasy V4 ti,že prý za jeho nadilku migrantů maji platit 250 000 za kus!.

   DRZÁ A SPROSTÁ POLITIKA NAŠICH ŠMEJDŮ POVEDE DÁL BRZY K NAŠEMU DALŠIMU ZADLUŽOVÁNI.

   Reparace Libyjcum už možná nepůjdou ani dát, protože do LIBYE míři zločinci vyhnáni ze Syrie a už brzy budou vydirat Evropu a organizovat nejen dalši válku,tentokrát beztoho,že by jim tam stál někdo v cestě!

   Pani kancléřka lepi dohody a nesmi ani ceknouto obnově dřive bohatého státu,musel by ji to někdo připomenout!

   NÁŠ MINISTR ZAHRANIČI VŠAK BUDE DÁLE RADĚJI HRÁT BLBA A NEDÁ JI TAKOVÝ NÁVRH,KDYŽ UŽ NENI ANI SCHOPEN ŽÁDAT 3,6 BILIONŮ Z REPARACI,KTERÉ NÁM KANCLÉŘKA DLUŽI!

   Smazat
  2. Za tu Afriku, jiz plati vsichni, jak jsem napsal.

   Vite, co je termin, mit absolutni socialni vyhody a cloveka, kteremu l;ezli do zadku vsichni kolem.

   Banda blazu a roztrhan na namesti, na kousy.
   A media z toho mela takovou show, ze jim nevadil ani vysilaci cas, ktery neni urceny pro deti.

   Taky nadhera, zee. Za pomoc a zachranu, soudrznost statu (ona konkretne Lybie je vrstvena z mnoha klanu), byt roztrhan - na cimpr, campr.

   Hezkee, pro nekoho. Razim opacne rejdovaky a zadne obeti.
   nobody.

   Smazat
  3. Jinak moje mama i teta tam byla jako zdravotni sestra...

   Neserte s tim.
   Nerad se opakuji, no napriklad v Iraku je 90%, ne pocitove, subjektivne, proste tak - ze jim nekdo zabil - clena rodiny?
   Nemluve o Syrii a ano i Izraeli, rizenym z dalky...

   Takze, opet jako betonum, kdy se naposledy palily knihy??? Nejak se tomu rikalo druha svetova.

   Toto - Afrika - znovu.
   https://www.youtube.com/watch?v=FTQbiNvZqaY

   Smazat
 2. Po II. sv. válce jak bombardování Koreji, Vietnamu, Iráku, Jugoslávie, Libye a pozabíjení milionů lidí v těchto státech byl a je válečný zločin páchaný USA, Velkou Británii, Francii a dalšími jejich spojenci a od roku 1990 bohužel jsme spojenci těchto zločinných států i my občané České republiky. Západní demokracie by se měly spíše jmenovat západní fašistické státy pokračující v genocidě, kterou započal Hitler a tyto státy v tom dnes pokračují. Mít plnou hubu demokracie a lidských práv a přitom zabíjet miliony nevinných lidí uvedených západních států, které ještě sprostě zřídily tzv. mezinárodní soud v Haagu, kde jako soudí lidi kteří se jim nehodí ale jejich zločiny tam souzeny být nemohou, protože přeci oni můžou zabíjet do sytosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano,tento západní svět je prolhaný,plný falešných slov o lidských právech-jen pro vyvolené.Do tohoto světa jsme se hrdě přihlásili,a tím jsme též vinni,sice o něco méně než USA,Francie a United Kingdom.Žel naši lidé stále volí strany,které toto podporují.

   Smazat
  2. Správně pánové napsali jste to za mě.

   Smazat
 3. 500 mld. za rok, takovejch peněz! A mohlo být mnohem víc, ale to hnusné Rusko vyklouzlo.

  OdpovědětSmazat
 4. Jsme součástí přinejmenším dvou organizací, které vedly a vedou útočné války a vraždí. Tyto organizace nebudou beztrestné věčně..., naopak mám spíš pocit, že jejich čas se krátí a trest přijde.

  OdpovědětSmazat
 5. Pro mne je jedna lybijska holcicka zabita francouzskou bombou stejne zlocine popravena jako Milada Horakova.A v Lybii bylo mrtvych 160 000.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kamo, to pridej na cislech a asi tak 10x, protoze nasledny kolotoc, co se spustil, nema omluvy, oslavy, jednoduse nic.
   Zeee, zablbane tele - Sarkozy?!

   opet nobody.

   Jinak, samozrejme s Tebou (krome te Milady - skutecne a prime ohrozeni statu), souhlasim.
   Neboj, vidim tvuj zamer.

   Smazat
 6. Pokud by NATO nerozbombardovalo Libyi, nebyl by možný přesun afrických inženýrů a doktorů do EU. Evropo, užij si jich do sytosti, nic jiného si nezasloužíš!

  OdpovědětSmazat
 7. Co se nepodarilo Hitlerovi, podarilo se USA. Zabiji koho chteji a cely svet jim k tomu slouzi. Zit Hitler, spachal by sebevradu, jaky to bil zacatecnicek. Tenkrat CSR udelala atentat na Heidricha, ted pomahaji vrazdit a maji vosjska min. ve 3 okupovanych zemich. A to jimstrasne vadi okupace z 21.8., coz ani okupace nebyla, soveti tady nikoho nezabijeli, nasi pani vojaci ted ano. Navic, skoli, jak zabijet jine. A to se tomuto narodu libi. Uplna degradace lidstvi, uz by tuhle hruzu mel pan Buh uzavrit a zkusit neco lidstejsiho.

  OdpovědětSmazat
 8. Libye je totálně zničený stát, kde opravdu vládnou jen ozbrojené gangy. Její rekonstrukce není věcí ČR. Měli by ji provést ti, co ji na úroveň doby kamenné dostali.

  OdpovědětSmazat
 9. Jsem si jist, že pokud by ČR v článku publikovanou aktivitu věrohodně a účinně zahájila, byla by taková vláda, včetně představitelů politických stran, které by věc podpořili, prostředky rozvinutých "liberálních demokracií" západu zlikvidována. Kdyby se takoví politici s podporou třeba i všech občanů nějaký čas měli držet, jsou tu právě ještě dost čerstvé vzory Srbska, Iráku a právě Libye. Navíc nemáme ropu jako Norové a víme, jak svého času dopadnul třeba ministr zahraničí Kavan s jemu podobnými. Nemluvě o Řecku, které tehdejší politiku korekce aktivit vůči Srbsku podpořilo. To si zajisté pamatuje nejen pan Babiš, hlavně ale pánové Kalousek, Fiala, Bělobrádek, Farský, ten ze Suchej Loze a jim podobní. Nepochybně tedy nový šéf vnitra a zahraničí Hamáček. Nic by nepokazil ani čerstvě diskutovaný pan Poche, že? JiH

  OdpovědětSmazat
 10. Nastesti , Liyjske struktury , at jsou jakekoliv , spravne odhadli zamer kolonialnich statu a nesuhlasi zrizovat jakesi zachytne tabory pro migranty , pred invazi do EU ! Co jsi navarili , at si snedi !

  OdpovědětSmazat
 11. Hallo, ich möchte mein wunderbares Zeugnis weitergeben. Nachdem er jahrelang mit Husband in Verbindung stand, hat er sich von mir getrennt. Ich habe alles getan, um ihn zurückzubringen, aber alles war vergebens. Ich wollte ihn wegen der Liebe, die ich habe, so sehr zurückbringen Für ihn habe ich ihn mit allem angefleht, ich habe Versprechungen gemacht, aber er lehnte dies ab. Ich erklärte meinem Freund mein Problem und sie schlug vor, ich sollte mich lieber an einen Zauberwirker wenden, der mir helfen könnte, einen Zauber zu wirken, um ihn zurückzubringen, aber ich bin der Typ, der nie an Zauber geglaubt hat. Ich hatte keine Wahl, als zu versuchen, ich E-Mail an den Zauberer, und er sagte mir, dass es kein Problem sei, dass vor drei Tagen alles in Ordnung sei, dass mein Ex vor drei Tagen zu mir zurückkehren würde, er sprach den Zauber und überraschenderweise am zweiten Tag gegen 16 Uhr. Mein Ex rief mich an, ich war so überrascht, dass ich den Anruf entgegennahm und alles, was er sagte, war, dass es ihm so leid tat, dass alles geschah, dass er wollte, dass ich zu ihm zurückkehrte, dass er mich so sehr liebte. Ich war so glücklich und ging zu ihm, so dass wir wieder glücklich miteinander leben konnten. Seitdem habe ich versprochen, dass jeder, den ich kenne, ein Beziehungsproblem hat, ich würde dieser Person helfen, indem ich ihn oder sie an den einzigen wirklichen und mächtigen Zauberkünstler verweise, der mir bei meinem eigenen Problem geholfen hat. E-Mail: babawalewiseman01@gmail.com Sie können ihm eine E-Mail senden, wenn Sie Hilfe in Ihrer Beziehung oder in einem anderen Fall benötigen.

  Liebeszauber
  Verdienen Sie ein gutes Geld oder gewinnen Sie eine Lotterie.
  Erfolg im Geschäft erzielen.
  Spirituelle Probleme
  Gerichtsverfahren gewinnen
  Suchen Sie nach Ihrem Lebenspartner.
  Erhalten Sie einen gut bezahlten Job.
  Übernehmen Sie die Kontrolle über Ihre Ehe.
  Empfangen Sie Gunst und gewinnen Sie Anziehungskraft von Menschen
  Verschwinde Geld zurück.
  Heile dich von allen Krankheiten. sowohl heilbar als auch unheilbar.
  Lösen Sie Schwangerschaftsprobleme und segnen Sie mit Babys usw ...

  Kontaktieren Sie diesen großartigen Mann, wenn Sie Probleme mit einer dauerhaften Lösung haben
  durch babawalewiseman01@gmail.com
  WhatsApp: +2348129806153

  Dank mir später

  OdpovědětSmazat
 12. Obecně řečeno, není rozumné se takovýmto aktivitám vyhýbat, jedná se o velké zakázky na obnovu. Ale že by Česká republika v čele s Petříčkem měla být nějakým garantem, nebo lídrem těchto nápravných aktivit, se mi nezdá. To z jednoduchého důvodu, že ten Petříček je stoupencem doevropské migrace, tedy současné situace.
  Kdo to bude, si určí velmoci, takže jim bude muset jít na ruku. Rozuměj, krýt hodně špíny. Raději dál od této „čestné“ funkce. P.K.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.